Główna
Europa
Azja
Australia & Oceania
Afryka
Ameryka Północna
Ameryka Centralna
Ameryka Południowa

Zwykła pogoda - Algieria

Czy musisz wiedzieć, kiedy najlepiej wybrać się do Algieria? Następnie należy spojrzeć tutaj, jakiej pogody można się spodziewać w ciągu roku.

Główna - Afryka - Algieria

Jakiej pogody możesz się spodziewać w celu Algieria

Klimat Algierii jest dość zróżnicowany. Północna część kraju znajduje się w strefie umiarkowanej i ma łagodny, śródziemnomorski klimat. Ale przede wszystkim klimat jest suchy do połowy wysycha z łagodnymi, wilgotnymi zimami i gorącymi, suchymi latami wzdłuż wybrzeża. Możesz spodziewać się bardziej suchej pogody, mroźnych zim i gorącego lata na wysokim płaskowyżu. Sahara może być gorąca przez wiele dni, nawet w zimie.

Mówiąc o zwykłej pogody w tym kraju, informacja ma znaczenie na przykład dla tych popularnych miejsc: Algiers, Annaba, Batna, Bechar, Central Algeria, Constantine, Djelfa, El Goléa, Guelma, M'zab, Northeast Algeria, Northwest Algeria, Oran, Saharan Algeria, Saharan Atlas, Sidi Bel Abbès, Sétif, Tamanrasset, Tassili n'Ajjer Cultural Park, Timimoun, Tindouf, Tipaza, Tissemsilt.

Zobaczmy teraz, jakiej pogody można się spodziewać w okolicy stolicy i wielu innych miast. Najcieplejszy miesiąc tutaj jest sierpień, średnia maksymalna temperatura jest 32.8 ℃ (91.04 ℉). Średnia temperatura minimalna w tym miesiącu jest 19.8 ℃ (67.64 ℉). Najzimniejszy miesiąc tutaj jest styczeń, średnia maksymalna temperatura jest 16.8 ℃ (62.24 ℉). Średnia temperatura minimalna w tym miesiącu jest 5.6 ℃ (42.08 ℉). Najbardziej deszczowy miesiąc tutaj jest grudzień, średnia liczba dni deszczowych jest w 12.4. Najmniej deszczowy miesiąc tutaj jest lipiec, średnia liczba dni deszczowych jest w 1.5.

Kiedy podróżujesz do niektórych miejsc w Algieria, zawsze weź pod uwagę także wysokość tego miejsca. Najwyższy punkt tutaj jest Tahat (2908 m) i najniższy punkt Chott Melrhir (-40 m). Istnieją więc duże różnice w wysokościach w tym kraju, więc możesz spodziewać się, że pogoda będzie różna również na różnych wysokościach. Należy pamiętać, że temperatura zwykle spada o 1.2 - 1.9 ℃ (2.2 - 3.5 ℉) na 200 m (656 ft), w zależności od innych warunków. (I powinniśmy dodać, że w bardzo szczególnym stanie zwanym inwersją termiczną nawet temperatura może być wyższa na wyższych wysokościach).

Należy pamiętać, że nie jest to prognoza pogody, ale informacja o zwykłej pogodzie (średnia). To powinno pomóc Ci zdecydować, kiedy najlepiej wybrać się na Algieria. Przeczytaj więcej szczegółów na temat typowej dla nich pogody we wszystkich poszczególnych miesiącach poniżej:

styczeń - luty - marzec - kwiecień - maj - czerwiec - lipiec - sierpień - wrzesień - październik - listopad - grudzień


styczeń

Typowa (typowa) pogoda w Algieria w styczeń jest taka: Średnia najwyższa temperatura w Algieria w styczeń to 16.8 ℃ (62.24 ℉). Średnia najniższa temperatura to 5.6 ℃ (42.08 ℉). Pod począwszu z styczeń można oczekiwać wyższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 17.35 ℃ (63.23 ℉). Pod koncu z styczeń można oczekiwać wyższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 17.2 ℃ (62.96 ℉). Średnia liczba deszczowe dni styczeń jest 11.3. Średnia suma opadów 79.8 mm (Spójrz co oznacza ten numer). Przy planowaniu podróży pamiętaj, że rzeczywista pogoda może różnić się od tych średnich wartości. Długość dnia na początku tego miesiąca wynosi około 9:41 (godziny i minuty), w w połowie miesiąca 9:55 i na końcu miesiąca 10:19.Powyższe liczby są ważne przede wszystkim dla kapitału i obszaru wokół niego. Ważne jest, aby powiedzieć, że pogoda może się znacznie różnić na różnych wysokościach, szczególnie w górach.

luty

Typowa (typowa) pogoda w Algieria w luty jest taka: Średnia najwyższa temperatura w Algieria w luty to 17.6 ℃ (63.68 ℉). Średnia najniższa temperatura to 6.3 ℃ (43.34 ℉). Pod począwszu z luty można oczekiwać niższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 17.2 ℃ (62.96 ℉). Pod koncu z luty można oczekiwać wyższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 18.45 ℃ (65.21 ℉). Średnia liczba deszczowe dni luty jest 10.4. Średnia suma opadów 71.2 mm (Spójrz co oznacza ten numer). Przy planowaniu podróży pamiętaj, że rzeczywista pogoda może różnić się od tych średnich wartości. Długość dnia na początku tego miesiąca wynosi około 10:19 (godziny i minuty), w w połowie miesiąca 10:49 i na końcu miesiąca 11:23.Powyższe liczby są ważne przede wszystkim dla kapitału i obszaru wokół niego. Ważne jest, aby powiedzieć, że pogoda może się znacznie różnić na różnych wysokościach, szczególnie w górach.

marzec

Typowa (typowa) pogoda w Algieria w marzec jest taka: Średnia najwyższa temperatura w Algieria w marzec to 19.3 ℃ (66.74 ℉). Średnia najniższa temperatura to 7.2 ℃ (44.96 ℉). Pod począwszu z marzec można oczekiwać niższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 18.45 ℃ (65.21 ℉). Pod koncu z marzec można oczekiwać wyższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 20.05 ℃ (68.09 ℉). Średnia liczba deszczowe dni marzec jest 9.7. Średnia suma opadów 54.9 mm (Spójrz co oznacza ten numer). Przy planowaniu podróży pamiętaj, że rzeczywista pogoda może różnić się od tych średnich wartości. Długość dnia na początku tego miesiąca wynosi około 11:23 (godziny i minuty), w w połowie miesiąca 11:58 i na końcu miesiąca 12:33.Powyższe liczby są ważne przede wszystkim dla kapitału i obszaru wokół niego. Ważne jest, aby powiedzieć, że pogoda może się znacznie różnić na różnych wysokościach, szczególnie w górach.

kwiecień

Typowa (typowa) pogoda w Algieria w kwiecień jest taka: Średnia najwyższa temperatura w Algieria w kwiecień to 20.8 ℃ (69.44 ℉). Średnia najniższa temperatura to 9 ℃ (48.2 ℉). Pod począwszu z kwiecień można oczekiwać niższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 20.05 ℃ (68.09 ℉). Pod koncu z kwiecień można oczekiwać wyższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 22.65 ℃ (72.77 ℉). Średnia liczba deszczowe dni kwiecień jest 9.3. Średnia suma opadów 57.4 mm (Spójrz co oznacza ten numer). Przy planowaniu podróży pamiętaj, że rzeczywista pogoda może różnić się od tych średnich wartości. Długość dnia na początku tego miesiąca wynosi około 12:33 (godziny i minuty), w w połowie miesiąca 13:07 i na końcu miesiąca 13:39.Powyższe liczby są ważne przede wszystkim dla kapitału i obszaru wokół niego. Ważne jest, aby powiedzieć, że pogoda może się znacznie różnić na różnych wysokościach, szczególnie w górach.

maj

Typowa (typowa) pogoda w Algieria w maj jest taka: Średnia najwyższa temperatura w Algieria w maj to 24.5 ℃ (76.1 ℉). Średnia najniższa temperatura to 12.3 ℃ (54.14 ℉). Pod począwszu z maj można oczekiwać niższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 22.65 ℃ (72.77 ℉). Pod koncu z maj można oczekiwać wyższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 26.55 ℃ (79.79 ℉). Średnia liczba deszczowe dni maj jest 7.4. Średnia suma opadów 41.4 mm (Spójrz co oznacza ten numer). Przy planowaniu podróży pamiętaj, że rzeczywista pogoda może różnić się od tych średnich wartości. Długość dnia na początku tego miesiąca wynosi około 13:39 (godziny i minuty), w w połowie miesiąca 14:07 i na końcu miesiąca 14:28.Powyższe liczby są ważne przede wszystkim dla kapitału i obszaru wokół niego. Ważne jest, aby powiedzieć, że pogoda może się znacznie różnić na różnych wysokościach, szczególnie w górach.

czerwiec

Typowa (typowa) pogoda w Algieria w czerwiec jest taka: Średnia najwyższa temperatura w Algieria w czerwiec to 28.6 ℃ (83.48 ℉). Średnia najniższa temperatura to 16.3 ℃ (61.34 ℉). Pod począwszu z czerwiec można oczekiwać niższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 26.55 ℃ (79.79 ℉). Pod koncu z czerwiec można oczekiwać wyższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 29.8 ℃ (85.64 ℉). Średnia liczba deszczowe dni czerwiec jest 2.5. Średnia suma opadów 8.5 mm (Spójrz co oznacza ten numer). Przy planowaniu podróży pamiętaj, że rzeczywista pogoda może różnić się od tych średnich wartości. Długość dnia na początku tego miesiąca wynosi około 14:28 (godziny i minuty), w w połowie miesiąca 14:39 i na końcu miesiąca 14:38.Powyższe liczby są ważne przede wszystkim dla kapitału i obszaru wokół niego. Ważne jest, aby powiedzieć, że pogoda może się znacznie różnić na różnych wysokościach, szczególnie w górach.

lipiec

Typowa (typowa) pogoda w Algieria w lipiec jest taka: Średnia najwyższa temperatura w Algieria w lipiec to 31 ℃ (87.8 ℉). Średnia najniższa temperatura to 19.2 ℃ (66.56 ℉). Pod począwszu z lipiec można oczekiwać niższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 29.8 ℃ (85.64 ℉). Pod koncu z lipiec można oczekiwać wyższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 31.9 ℃ (89.42 ℉). Średnia liczba deszczowe dni lipiec jest 1.5. Średnia suma opadów 4.6 mm (Spójrz co oznacza ten numer). Przy planowaniu podróży pamiętaj, że rzeczywista pogoda może różnić się od tych średnich wartości. Długość dnia na początku tego miesiąca wynosi około 14:38 (godziny i minuty), w w połowie miesiąca 14:27 i na końcu miesiąca 14:06.Powyższe liczby są ważne przede wszystkim dla kapitału i obszaru wokół niego. Ważne jest, aby powiedzieć, że pogoda może się znacznie różnić na różnych wysokościach, szczególnie w górach.

sierpień

Typowa (typowa) pogoda w Algieria w sierpień jest taka: Średnia najwyższa temperatura w Algieria w sierpień to 32.8 ℃ (91.04 ℉). Średnia najniższa temperatura to 19.8 ℃ (67.64 ℉). Pod począwszu z sierpień można oczekiwać niższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 31.9 ℃ (89.42 ℉). Pod koncu z sierpień można oczekiwać niższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 31.45 ℃ (88.61 ℉). Średnia liczba deszczowe dni sierpień jest 2.5. Średnia suma opadów 8 mm (Spójrz co oznacza ten numer). Przy planowaniu podróży pamiętaj, że rzeczywista pogoda może różnić się od tych średnich wartości. Długość dnia na początku tego miesiąca wynosi około 14:06 (godziny i minuty), w w połowie miesiąca 13:38 i na końcu miesiąca 13:06.Powyższe liczby są ważne przede wszystkim dla kapitału i obszaru wokół niego. Ważne jest, aby powiedzieć, że pogoda może się znacznie różnić na różnych wysokościach, szczególnie w górach.

wrzesień

Typowa (typowa) pogoda w Algieria w wrzesień jest taka: Średnia najwyższa temperatura w Algieria w wrzesień to 30.1 ℃ (86.18 ℉). Średnia najniższa temperatura to 17.9 ℃ (64.22 ℉). Pod począwszu z wrzesień można oczekiwać wyższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 31.45 ℃ (88.61 ℉). Pod koncu z wrzesień można oczekiwać niższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 28.1 ℃ (82.58 ℉). Średnia liczba deszczowe dni wrzesień jest 5.2. Średnia suma opadów 28.7 mm (Spójrz co oznacza ten numer). Przy planowaniu podróży pamiętaj, że rzeczywista pogoda może różnić się od tych średnich wartości. Długość dnia na początku tego miesiąca wynosi około 13:06 (godziny i minuty), w w połowie miesiąca 12:32 i na końcu miesiąca 11:58.Powyższe liczby są ważne przede wszystkim dla kapitału i obszaru wokół niego. Ważne jest, aby powiedzieć, że pogoda może się znacznie różnić na różnych wysokościach, szczególnie w górach.

październik

Typowa (typowa) pogoda w Algieria w październik jest taka: Średnia najwyższa temperatura w Algieria w październik to 26.1 ℃ (78.98 ℉). Średnia najniższa temperatura to 14.5 ℃ (58.1 ℉). Pod począwszu z październik można oczekiwać wyższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 28.1 ℃ (82.58 ℉). Pod koncu z październik można oczekiwać niższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 23.35 ℃ (74.03 ℉). Średnia liczba deszczowe dni październik jest 8.5. Średnia suma opadów 58.2 mm (Spójrz co oznacza ten numer). Przy planowaniu podróży pamiętaj, że rzeczywista pogoda może różnić się od tych średnich wartości. Długość dnia na początku tego miesiąca wynosi około 11:58 (godziny i minuty), w w połowie miesiąca 11:23 i na końcu miesiąca 10:50.Powyższe liczby są ważne przede wszystkim dla kapitału i obszaru wokół niego. Ważne jest, aby powiedzieć, że pogoda może się znacznie różnić na różnych wysokościach, szczególnie w górach.

listopad

Typowa (typowa) pogoda w Algieria w listopad jest taka: Średnia najwyższa temperatura w Algieria w listopad to 20.6 ℃ (69.08 ℉). Średnia najniższa temperatura to 10.1 ℃ (50.18 ℉). Pod począwszu z listopad można oczekiwać wyższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 23.35 ℃ (74.03 ℉). Pod koncu z listopad można oczekiwać niższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 19.25 ℃ (66.65 ℉). Średnia liczba deszczowe dni listopad jest 11.3. Średnia suma opadów 88.7 mm (Spójrz co oznacza ten numer). Przy planowaniu podróży pamiętaj, że rzeczywista pogoda może różnić się od tych średnich wartości. Długość dnia na początku tego miesiąca wynosi około 10:50 (godziny i minuty), w w połowie miesiąca 10:20 i na końcu miesiąca 9:56.Powyższe liczby są ważne przede wszystkim dla kapitału i obszaru wokół niego. Ważne jest, aby powiedzieć, że pogoda może się znacznie różnić na różnych wysokościach, szczególnie w górach.

grudzień

Typowa (typowa) pogoda w Algieria w grudzień jest taka: Średnia najwyższa temperatura w Algieria w grudzień to 17.9 ℃ (64.22 ℉). Średnia najniższa temperatura to 7.4 ℃ (45.32 ℉). Pod począwszu z grudzień można oczekiwać wyższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 19.25 ℃ (66.65 ℉). Pod koncu z grudzień można oczekiwać niższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 17.35 ℃ (63.23 ℉). Średnia liczba deszczowe dni grudzień jest 12.4. Średnia suma opadów 90.7 mm (Spójrz co oznacza ten numer). Przy planowaniu podróży pamiętaj, że rzeczywista pogoda może różnić się od tych średnich wartości. Długość dnia na początku tego miesiąca wynosi około 9:56 (godziny i minuty), w w połowie miesiąca 9:41 i na końcu miesiąca 9:39.Powyższe liczby są ważne przede wszystkim dla kapitału i obszaru wokół niego. Ważne jest, aby powiedzieć, że pogoda może się znacznie różnić na różnych wysokościach, szczególnie w górach.

Poniżej podano wartości średnie, abyś mógł uznać je za typową pogodę w Algieria w tych miejscach. Znak "-" oznacza, że ​​nie mamy wystarczających danych dla tego przedmiotu.

Algierstemperatura: - najwyższa temperatura: 17.9 ℃ (64.22 ℉)najniższa temperatura: 7.4 ℃ (45.32 ℉)opady: 90.7mmdeszcz deszcz dni: 12.4
Constantinetemperatura: - najwyższa temperatura: 12.8 ℃ (55.04 ℉)najniższa temperatura: 3.9 ℃ (39.02 ℉)opady: 82.8mmdeszcz deszcz dni: 12.7
Ghardaiatemperatura: - najwyższa temperatura: 17.3 ℃ (63.14 ℉)najniższa temperatura: 7 ℃ (44.6 ℉)opady: 5.5mmdeszcz deszcz dni: 2
Orantemperatura: - najwyższa temperatura: 17.8 ℃ (64.04 ℉)najniższa temperatura: 6.9 ℃ (44.42 ℉)opady: 46.3mmdeszcz deszcz dni: 8.9
Tamanrassettemperatura: - najwyższa temperatura: 21.8 ℃ (71.24 ℉)najniższa temperatura: 6.8 ℃ (44.24 ℉)opady: 1.7mmdeszcz deszcz dni: 0.6
Annabatemperatura: - najwyższa temperatura: 18.1 ℃ (64.58 ℉)najniższa temperatura: 8.1 ℃ (46.58 ℉)opady: 110.1mmdeszcz deszcz dni: 14.6
Bechartemperatura: - najwyższa temperatura: 17.3 ℃ (63.14 ℉)najniższa temperatura: 5 ℃ (41 ℉)opady: 8mmdeszcz deszcz dni: 2.1
Biskratemperatura: - najwyższa temperatura: 17.5 ℃ (63.5 ℉)najniższa temperatura: 8.3 ℃ (46.94 ℉)opady: 9.1mmdeszcz deszcz dni: 3.6
Djanettemperatura: - najwyższa temperatura: 21.2 ℃ (70.16 ℉)najniższa temperatura: 6.2 ℃ (43.16 ℉)opady: 0.2mmdeszcz deszcz dni: 0.3
Djelfatemperatura: - najwyższa temperatura: 11 ℃ (51.8 ℉)najniższa temperatura: 1.6 ℃ (34.88 ℉)opady: 30.9mmdeszcz deszcz dni: 9.3
Setiftemperatura: - najwyższa temperatura: 10.4 ℃ (50.72 ℉)najniższa temperatura: 2.9 ℃ (37.22 ℉)opady: 50.4mmdeszcz deszcz dni: 12.1
Tlemcentemperatura: - najwyższa temperatura: 16.4 ℃ (61.52 ℉)najniższa temperatura: 7.4 ℃ (45.32 ℉)opady: 47.2mmdeszcz deszcz dni: 8.2
Kiedy czytasz o liczbie mm opadów, powinieneś o tym wiedzieć: Deszcz jest wtedy, gdy opadów jest mniej niż 2,5 mm (0,1 in) na godzinę. Przy umiarkowanym deszczu liczba ta wynosi od 2,5 mm do 10 mm (0,4 cala), przy ulewnym deszczu wynosi ona 10 mm - 50 mm (2,0 cala). Bardzo silny deszcz ma tę wartość powyżej 50 mm na godzinę.


©2018-2023 UsualWeather.com, główne źródła danych: MWDI, WikiVoyage, Wikipedia, CIA, WMO
Wydawca: Bispiral, s.r.o. | O nas | Zasady stronie internetowej UsualWeather.com i ochrony prywatności
Facebook Twitter Pinterest