Domov
Európa
Ázia
Austrália & Oceánia
Afrika
Severná Amerika
Stredná Amerika
Južná Amerika

Zvyčajné počasie - Andalusia

Potrebujete vedieť, kedy je najlepší čas ísť do ciela Andalusia? Potom by ste sa mali pozrieť, aké počasie tam môžete očakávať počas roka.

Domov - Európa - Španielsko - Andalusia

Andalusia - aké počasie môžete očakávať

Andalusia je súčasťou zeme Španielsko. Klíma Španielska je mierne. Môžete očakávať jasné a horúce leto v interiéri, ale miernejšie a zamračené letá pozdĺž pobrežia. Zimy sú pomerne často zamračené a chladné vo vnútri, ale čiastočne zamračené a chladné pozdĺž pobrežia. V severnej časti krajiny sa nachádza oceánske podnebie, počas zimy môžete očakávať sneh. V juhovýchodnej časti krajiny je klíma suchá. Na južnom a východnom pobreží je podnebie stredomorské. Na horách môžete očakávať chladnejšie počasie.

Keď hovoríte o obvyklom počasí v tejto oblasti, informácie sú relevantné napríklad pre tieto obľúbené miesta: Adra, Alcala de los Gazules, Algeciras, Alhama de Granada, Almería, Almonaster la Real, Almuñécar, Antequera, Antequera Region, Axarquía, Bahía de Cádiz Natural Park, Benalmádena, Cabo de Gata Níjar Natural Park, Cadiz, Costa de la Luz, Costa del Sol, Cádiz, Córdoba, El Puerto de Santa Maria, El Rocio, Elviria, Estepona, Frigiliana, Fuengirola, Gibraleon, Granada, Grazalema, Huelva, Iznájar, Jaén, Jerez de la Frontera, Júzcar, La Alpujarra, La Antilla, La Línea, Marbella, Maro, Mijas, Montejaque, Málaga, Nerja, Nijar, Novo Sancti Petri, Ojen, Olvera, Palos de la Frontera, Pitres, Portugos, Puente Genil, Puerto Banús, Ronda, Roquetas de Mar, Sanlúcar de Barrameda, Santiponce, Sedella, Serranía de Ronda, Seville, Sierra Nevada, Sierra Norte, Sierra de Almijarra, Sierra de Aracena, Sierra de Baza National Park, Tarifa, Torremolinos, Torrox, Valle del Guadalhorce, Velez Blanco, Vélez Málaga, Zahara de la Sierra, Álora.

Poďme sa pozrieť, aké počasie môžete očakávať v okolí miesta Malaga a v mnohých ďalších mestách. Najteplejším mesiacom tu je August, priemerná maximálna teplota je 31 ℃ (87.8 ℉). Priemerná minimálna teplota v tomto mesiaci je 20.9 ℃ (69.62 ℉). Najchladnejší mesiac tu je Január, priemerná maximálna teplota je 17.2 ℃ (62.96 ℉). Priemerná minimálna teplota v tomto mesiaci je 7.4 ℃ (45.32 ℉). Najviac daždivý mesiac tu je December, priemerný počet daždivých dní je 7.9. Najmenej daždivý mesiac tu je Júl, priemerný počet daždivých dní je 0.4.

Pri cestovaní v lokácii Andalusia vždy zvážte nadmorskú výšku miesta. Treba pripomenúť, že najvyšším bodom v zemi Španielsko je Pico de Teide (Tenerife) on Canary Islands (3718 m) a najnižší bod je Atlantic Ocean (0 m). Takže v tejto krajine existujú obrovské rozdiely v nadmorských výškach a počasie je v nich preto veľmi odlišné. Majte na pamäti, že teplota zvyčajne klesá o 1.2 - 1.9 ℃ (2.2 - 3.5 ℉) na 200 m (656 stôp), v závislosti od ostatných podmienok. (A mali by sme dodať, že vo veľmi špeciálnom stave nazvanom tepelná inverzia dokonca teplota môže byť vyššia vo vyšších nadmorských výškach.)

Majte na pamäti, že nejde o predpoveď počasia, ale informácie o bežnom počasí (priemer). To vám pomôže rozhodnúť sa, kedy je najlepší čas ísť do ciela Andalusia. Prečítajte si ďalšie podrobnosti o typickom počasí v jednotlivých mesiacoch nižšie:

Január - Február - Marec - Apríl - Máj - Jún - Júl - August - September - Október - November - December

Január

Typické (zvyčajné) počasie - Andalusia - Január - je toto: Priemerná najvyššia teplota v zemi Andalusia v mesiaci Január je 17.2 ℃ (62.96 ℉). Priemerná najnižšia teplota je 7.4 ℃ (45.32 ℉). Na začiatku mesiaca Január môžete očakávať vyššie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 17.55 ℃ (63.59 ℉). Na koncu mesiaca Január môžete očakávať vyššie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 17.4 ℃ (63.32 ℉). Priemerný počet daždivých dní - Január - je 7.4. Priemerné zrážky sú 68.4 mm (podívajte sa tu, čo toto číslo znamená). Pri plánovaní cesty, prosím, majte na pamäti, že skutočné počasie sa môže líšiť od týchto priemerných hodnôt. Dĺžka dňa na začiatku tohto mesiaca je približne 9:41 (hodiny a minúty), v v polovici mesiaca 9:55 a na konci mesiaca 10:19.Tieto čísla sú platné predovšetkým pre hlavné mesto a oblasť okolo nej. Je dôležité povedať, že počasie sa môže v rôznych nadmorských výškach výrazne líšiť, najmä v horách.

Február

Typické (zvyčajné) počasie - Andalusia - Február - je toto: Priemerná najvyššia teplota v zemi Andalusia v mesiaci Február je 17.6 ℃ (63.68 ℉). Priemerná najnižšia teplota je 8.5 ℃ (47.3 ℉). Na začiatku mesiaca Február môžete očakávať nižšie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 17.4 ℃ (63.32 ℉). Na koncu mesiaca Február môžete očakávať vyššie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 18.85 ℃ (65.93 ℉). Priemerný počet daždivých dní - Február - je 6.6. Priemerné zrážky sú 59.3 mm (podívajte sa tu, čo toto číslo znamená). Pri plánovaní cesty, prosím, majte na pamäti, že skutočné počasie sa môže líšiť od týchto priemerných hodnôt. Dĺžka dňa na začiatku tohto mesiaca je približne 10:19 (hodiny a minúty), v v polovici mesiaca 10:49 a na konci mesiaca 11:23.Tieto čísla sú platné predovšetkým pre hlavné mesto a oblasť okolo nej. Je dôležité povedať, že počasie sa môže v rôznych nadmorských výškach výrazne líšiť, najmä v horách.

Marec

Typické (zvyčajné) počasie - Andalusia - Marec - je toto: Priemerná najvyššia teplota v zemi Andalusia v mesiaci Marec je 20.1 ℃ (68.18 ℉). Priemerná najnižšia teplota je 10.3 ℃ (50.54 ℉). Na začiatku mesiaca Marec môžete očakávať nižšie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 18.85 ℃ (65.93 ℉). Na koncu mesiaca Marec môžete očakávať vyššie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 20.95 ℃ (69.71 ℉). Priemerný počet daždivých dní - Marec - je 5.9. Priemerné zrážky sú 52.7 mm (podívajte sa tu, čo toto číslo znamená). Pri plánovaní cesty, prosím, majte na pamäti, že skutočné počasie sa môže líšiť od týchto priemerných hodnôt. Dĺžka dňa na začiatku tohto mesiaca je približne 11:23 (hodiny a minúty), v v polovici mesiaca 11:58 a na konci mesiaca 12:33.Tieto čísla sú platné predovšetkým pre hlavné mesto a oblasť okolo nej. Je dôležité povedať, že počasie sa môže v rôznych nadmorských výškach výrazne líšiť, najmä v horách.

Apríl

Typické (zvyčajné) počasie - Andalusia - Apríl - je toto: Priemerná najvyššia teplota v zemi Andalusia v mesiaci Apríl je 21.8 ℃ (71.24 ℉). Priemerná najnižšia teplota je 11.5 ℃ (52.7 ℉). Na začiatku mesiaca Apríl môžete očakávať nižšie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 20.95 ℃ (69.71 ℉). Na koncu mesiaca Apríl môžete očakávať vyššie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 22.95 ℃ (73.31 ℉). Priemerný počet daždivých dní - Apríl - je 6.9. Priemerné zrážky sú 43.8 mm (podívajte sa tu, čo toto číslo znamená). Pri plánovaní cesty, prosím, majte na pamäti, že skutočné počasie sa môže líšiť od týchto priemerných hodnôt. Dĺžka dňa na začiatku tohto mesiaca je približne 12:33 (hodiny a minúty), v v polovici mesiaca 13:07 a na konci mesiaca 13:39.Tieto čísla sú platné predovšetkým pre hlavné mesto a oblasť okolo nej. Je dôležité povedať, že počasie sa môže v rôznych nadmorských výškach výrazne líšiť, najmä v horách.

Máj

Typické (zvyčajné) počasie - Andalusia - Máj - je toto: Priemerná najvyššia teplota v zemi Andalusia v mesiaci Máj je 24.1 ℃ (75.38 ℉). Priemerná najnižšia teplota je 14.4 ℃ (57.92 ℉). Na začiatku mesiaca Máj môžete očakávať nižšie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 22.95 ℃ (73.31 ℉). Na koncu mesiaca Máj môžete očakávať vyššie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 26.25 ℃ (79.25 ℉). Priemerný počet daždivých dní - Máj - je 5.1. Priemerné zrážky sú 20.1 mm (podívajte sa tu, čo toto číslo znamená). Pri plánovaní cesty, prosím, majte na pamäti, že skutočné počasie sa môže líšiť od týchto priemerných hodnôt. Dĺžka dňa na začiatku tohto mesiaca je približne 13:39 (hodiny a minúty), v v polovici mesiaca 14:07 a na konci mesiaca 14:28.Tieto čísla sú platné predovšetkým pre hlavné mesto a oblasť okolo nej. Je dôležité povedať, že počasie sa môže v rôznych nadmorských výškach výrazne líšiť, najmä v horách.

Jún

Typické (zvyčajné) počasie - Andalusia - Jún - je toto: Priemerná najvyššia teplota v zemi Andalusia v mesiaci Jún je 28.4 ℃ (83.12 ℉). Priemerná najnižšia teplota je 18.3 ℃ (64.94 ℉). Na začiatku mesiaca Jún môžete očakávať nižšie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 26.25 ℃ (79.25 ℉). Na koncu mesiaca Jún môžete očakávať vyššie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 29.35 ℃ (84.83 ℉). Priemerný počet daždivých dní - Jún - je 1.6. Priemerné zrážky sú 5.5 mm (podívajte sa tu, čo toto číslo znamená). Pri plánovaní cesty, prosím, majte na pamäti, že skutočné počasie sa môže líšiť od týchto priemerných hodnôt. Dĺžka dňa na začiatku tohto mesiaca je približne 14:28 (hodiny a minúty), v v polovici mesiaca 14:39 a na konci mesiaca 14:38.Tieto čísla sú platné predovšetkým pre hlavné mesto a oblasť okolo nej. Je dôležité povedať, že počasie sa môže v rôznych nadmorských výškach výrazne líšiť, najmä v horách.

Júl

Typické (zvyčajné) počasie - Andalusia - Júl - je toto: Priemerná najvyššia teplota v zemi Andalusia v mesiaci Júl je 30.3 ℃ (86.54 ℉). Priemerná najnižšia teplota je 20.9 ℃ (69.62 ℉). Na začiatku mesiaca Júl môžete očakávať nižšie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 29.35 ℃ (84.83 ℉). Na koncu mesiaca Júl môžete očakávať vyššie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 30.65 ℃ (87.17 ℉). Priemerný počet daždivých dní - Júl - je 0.4. Priemerné zrážky sú 0.4 mm (podívajte sa tu, čo toto číslo znamená). Pri plánovaní cesty, prosím, majte na pamäti, že skutočné počasie sa môže líšiť od týchto priemerných hodnôt. Dĺžka dňa na začiatku tohto mesiaca je približne 14:38 (hodiny a minúty), v v polovici mesiaca 14:27 a na konci mesiaca 14:06.Tieto čísla sú platné predovšetkým pre hlavné mesto a oblasť okolo nej. Je dôležité povedať, že počasie sa môže v rôznych nadmorských výškach výrazne líšiť, najmä v horách.

August

Typické (zvyčajné) počasie - Andalusia - August - je toto: Priemerná najvyššia teplota v zemi Andalusia v mesiaci August je 31 ℃ (87.8 ℉). Priemerná najnižšia teplota je 20.9 ℃ (69.62 ℉). Na začiatku mesiaca August môžete očakávať nižšie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 30.65 ℃ (87.17 ℉). Na koncu mesiaca August môžete očakávať nižšie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 29.95 ℃ (85.91 ℉). Priemerný počet daždivých dní - August - je 0.7. Priemerné zrážky sú 5.9 mm (podívajte sa tu, čo toto číslo znamená). Pri plánovaní cesty, prosím, majte na pamäti, že skutočné počasie sa môže líšiť od týchto priemerných hodnôt. Dĺžka dňa na začiatku tohto mesiaca je približne 14:06 (hodiny a minúty), v v polovici mesiaca 13:38 a na konci mesiaca 13:06.Tieto čísla sú platné predovšetkým pre hlavné mesto a oblasť okolo nej. Je dôležité povedať, že počasie sa môže v rôznych nadmorských výškach výrazne líšiť, najmä v horách.

September

Typické (zvyčajné) počasie - Andalusia - September - je toto: Priemerná najvyššia teplota v zemi Andalusia v mesiaci September je 28.9 ℃ (84.02 ℉). Priemerná najnižšia teplota je 18.9 ℃ (66.02 ℉). Na začiatku mesiaca September môžete očakávať vyššie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 29.95 ℃ (85.91 ℉). Na koncu mesiaca September môžete očakávať nižšie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 26.4 ℃ (79.52 ℉). Priemerný počet daždivých dní - September - je 3.2. Priemerné zrážky sú 20.3 mm (podívajte sa tu, čo toto číslo znamená). Pri plánovaní cesty, prosím, majte na pamäti, že skutočné počasie sa môže líšiť od týchto priemerných hodnôt. Dĺžka dňa na začiatku tohto mesiaca je približne 13:06 (hodiny a minúty), v v polovici mesiaca 12:32 a na konci mesiaca 11:58.Tieto čísla sú platné predovšetkým pre hlavné mesto a oblasť okolo nej. Je dôležité povedať, že počasie sa môže v rôznych nadmorských výškach výrazne líšiť, najmä v horách.

Október

Typické (zvyčajné) počasie - Andalusia - Október - je toto: Priemerná najvyššia teplota v zemi Andalusia v mesiaci Október je 23.9 ℃ (75.02 ℉). Priemerná najnižšia teplota je 15.4 ℃ (59.72 ℉). Na začiatku mesiaca Október môžete očakávať vyššie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 26.4 ℃ (79.52 ℉). Na koncu mesiaca Október môžete očakávať nižšie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 22.2 ℃ (71.96 ℉). Priemerný počet daždivých dní - Október - je 7. Priemerné zrážky sú 56.3 mm (podívajte sa tu, čo toto číslo znamená). Pri plánovaní cesty, prosím, majte na pamäti, že skutočné počasie sa môže líšiť od týchto priemerných hodnôt. Dĺžka dňa na začiatku tohto mesiaca je približne 11:58 (hodiny a minúty), v v polovici mesiaca 11:23 a na konci mesiaca 10:50.Tieto čísla sú platné predovšetkým pre hlavné mesto a oblasť okolo nej. Je dôležité povedať, že počasie sa môže v rôznych nadmorských výškach výrazne líšiť, najmä v horách.

November

Typické (zvyčajné) počasie - Andalusia - November - je toto: Priemerná najvyššia teplota v zemi Andalusia v mesiaci November je 20.5 ℃ (68.9 ℉). Priemerná najnižšia teplota je 11.7 ℃ (53.06 ℉). Na začiatku mesiaca November môžete očakávať vyššie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 22.2 ℃ (71.96 ℉). Na koncu mesiaca November môžete očakávať nižšie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 19.2 ℃ (66.56 ℉). Priemerný počet daždivých dní - November - je 7.8. Priemerné zrážky sú 101.1 mm (podívajte sa tu, čo toto číslo znamená). Pri plánovaní cesty, prosím, majte na pamäti, že skutočné počasie sa môže líšiť od týchto priemerných hodnôt. Dĺžka dňa na začiatku tohto mesiaca je približne 10:50 (hodiny a minúty), v v polovici mesiaca 10:20 a na konci mesiaca 9:56.Tieto čísla sú platné predovšetkým pre hlavné mesto a oblasť okolo nej. Je dôležité povedať, že počasie sa môže v rôznych nadmorských výškach výrazne líšiť, najmä v horách.

December

Typické (zvyčajné) počasie - Andalusia - December - je toto: Priemerná najvyššia teplota v zemi Andalusia v mesiaci December je 17.9 ℃ (64.22 ℉). Priemerná najnižšia teplota je 8.9 ℃ (48.02 ℉). Na začiatku mesiaca December môžete očakávať vyššie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 19.2 ℃ (66.56 ℉). Na koncu mesiaca December môžete očakávať nižšie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 17.55 ℃ (63.59 ℉). Priemerný počet daždivých dní - December - je 7.9. Priemerné zrážky sú 99.8 mm (podívajte sa tu, čo toto číslo znamená). Pri plánovaní cesty, prosím, majte na pamäti, že skutočné počasie sa môže líšiť od týchto priemerných hodnôt. Dĺžka dňa na začiatku tohto mesiaca je približne 9:56 (hodiny a minúty), v v polovici mesiaca 9:41 a na konci mesiaca 9:39.Tieto čísla sú platné predovšetkým pre hlavné mesto a oblasť okolo nej. Je dôležité povedať, že počasie sa môže v rôznych nadmorských výškach výrazne líšiť, najmä v horách.

Nižšie sú priemerné hodnoty, takže ich môžete v týchto miestach považovať za typické počasie - Andalusia. Znak "-" znamená, že pre túto položku nemáme dostatok údajov.

Malagateplota: - najvyššia teplota: 17.9 ℃ (64.22 ℉)najnižšia teplota: 8.9 ℃ (48.02 ℉)zrážky: 99.8mmdaždivé dni: 7.9
Almeriateplota: - najvyššia teplota: 18.6 ℃ (65.48 ℉)najnižšia teplota: 9.9 ℃ (49.82 ℉)zrážky: 30.4mmdaždivé dni: 5.3
Cadizteplota: - najvyššia teplota: 17.4 ℃ (63.32 ℉)najnižšia teplota: 11.3 ℃ (52.34 ℉)zrážky: 101.7mmdaždivé dni: 10.4
Granadateplota: - najvyššia teplota: 13.9 ℃ (57.02 ℉)najnižšia teplota: 1.9 ℃ (35.42 ℉)zrážky: 56mmdaždivé dni: 10.4
Huelvateplota: - najvyššia teplota: 16.7 ℃ (62.06 ℉)najnižšia teplota: 7.7 ℃ (45.86 ℉)zrážky: 97.5mmdaždivé dni: 10.2
Jerez de la Fronterateplota: - najvyššia teplota: 17.3 ℃ (63.14 ℉)najnižšia teplota: 7.2 ℃ (44.96 ℉)zrážky: 109.3mmdaždivé dni: 10.5
Marbellateplota: - najvyššia teplota: 17.6 ℃ (63.68 ℉)najnižšia teplota: 10.6 ℃ (51.08 ℉)zrážky: 130.7mmdaždivé dni: 8.8
Keď čítate o počte mm zrážok, mali by ste to vedieť: Slabý dážď je, keď je rýchlosť zrážok je menšia ako 2,5 mm (0,1 palca) za hodinu. Pri miernom daždi je toto číslo medzi 2,5 mm a 10 mm (0,4 palca), pri silnom daždi je 10 - 50 mm (2,0 palca). Veľmi silný dážď má tento počet vyšší ako 50 mm za hodinu.