Główna
Europa
Azja
Australia & Oceania
Afryka
Ameryka Północna
Ameryka Centralna
Ameryka Południowa

Zwykła pogoda - Andalusia

Czy musisz wiedzieć, kiedy najlepiej wybrać się do Andalusia? Następnie należy spojrzeć tutaj, jakiej pogody można się spodziewać w ciągu roku.

Główna - Europa - Hiszpania - Andalusia

Jakiej pogody możesz się spodziewać w celu Andalusia

Andalusia jest częścią Hiszpania. Klimat Hiszpanii jest umiarkowany. Możesz spodziewać się wyraźnego i gorącego lata we wnętrzu, ale bardziej umiarkowanego i mętnego lata wzdłuż wybrzeża. Zimy są dość często pochmurne i zimne we wnętrzu, ale częściowo zachmurzone i chłodne wzdłuż wybrzeża. W północnej części kraju panuje klimat oceaniczny, w zimie można spodziewać się śniegu. W południowo-wschodniej części kraju klimat jest w połowie suchy. Wzdłuż południowego i wschodniego wybrzeża klimat jest śródziemnomorski. W górach można spodziewać się chłodniejszej pogody.

Mówiąc o zwykłej pogodzie w tym obszarze, informacje są istotne np. Dla tych popularnych miejsc: Adra, Alcala de los Gazules, Algeciras, Alhama de Granada, Almería, Almonaster la Real, Almuñécar, Antequera, Antequera Region, Axarquía, Bahía de Cádiz Natural Park, Benalmádena, Cabo de Gata Níjar Natural Park, Cadiz, Costa de la Luz, Costa del Sol, Cádiz, Córdoba, El Puerto de Santa Maria, El Rocio, Elviria, Estepona, Frigiliana, Fuengirola, Gibraleon, Granada, Grazalema, Huelva, Iznájar, Jaén, Jerez de la Frontera, Júzcar, La Alpujarra, La Antilla, La Línea, Marbella, Maro, Mijas, Montejaque, Málaga, Nerja, Nijar, Novo Sancti Petri, Ojen, Olvera, Palos de la Frontera, Pitres, Portugos, Puente Genil, Puerto Banús, Ronda, Roquetas de Mar, Sanlúcar de Barrameda, Santiponce, Sedella, Serranía de Ronda, Seville, Sierra Nevada, Sierra Norte, Sierra de Almijarra, Sierra de Aracena, Sierra de Baza National Park, Tarifa, Torremolinos, Torrox, Valle del Guadalhorce, Velez Blanco, Vélez Málaga, Zahara de la Sierra, Álora.

Zobaczmy teraz, jakiej pogody można się spodziewać w okolicy Malaga oraz w wielu innych miastach. Najcieplejszy miesiąc tutaj jest sierpień, średnia maksymalna temperatura jest 31 ℃ (87.8 ℉). Średnia temperatura minimalna w tym miesiącu jest 20.9 ℃ (69.62 ℉). Najzimniejszy miesiąc tutaj jest styczeń, średnia maksymalna temperatura jest 17.2 ℃ (62.96 ℉). Średnia temperatura minimalna w tym miesiącu jest 7.4 ℃ (45.32 ℉). Najbardziej deszczowy miesiąc tutaj jest grudzień, średnia liczba dni deszczowych jest w 7.9. Najmniej deszczowy miesiąc tutaj jest lipiec, średnia liczba dni deszczowych jest w 0.4.

Podczas podróży po Andalusia zawsze rozważaj także wysokość tego miejsca. Przypominamy, że najwyższym punktem Hiszpania jest Pico de Teide (Tenerife) on Canary Islands (3718 m) i najniższy punkt Atlantic Ocean (0 m). Tak więc istnieją ogromne różnice wysokości w tym kraju, a zatem pogoda jest w nich bardzo różna. Należy pamiętać, że temperatura zwykle spada o 1.2 - 1.9 ℃ (2.2 - 3.5 ℉) na 200 m (656 ft), w zależności od innych warunków. (I powinniśmy dodać, że w bardzo szczególnym stanie zwanym inwersją termiczną nawet temperatura może być wyższa na wyższych wysokościach).

Należy pamiętać, że nie jest to prognoza pogody, ale informacja o zwykłej pogodzie (średnia). To powinno pomóc Ci zdecydować, kiedy najlepiej wybrać się na Andalusia. Przeczytaj więcej szczegółów na temat typowej dla nich pogody we wszystkich poszczególnych miesiącach poniżej:

styczeń - luty - marzec - kwiecień - maj - czerwiec - lipiec - sierpień - wrzesień - październik - listopad - grudzień

styczeń

Typowa (typowa) pogoda w Andalusia w styczeń jest taka: Średnia najwyższa temperatura w Andalusia w styczeń to 17.2 ℃ (62.96 ℉). Średnia najniższa temperatura to 7.4 ℃ (45.32 ℉). Pod począwszu z styczeń można oczekiwać wyższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 17.55 ℃ (63.59 ℉). Pod koncu z styczeń można oczekiwać wyższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 17.4 ℃ (63.32 ℉). Średnia liczba deszczowe dni styczeń jest 7.4. Średnia suma opadów 68.4 mm (Spójrz co oznacza ten numer). Przy planowaniu podróży pamiętaj, że rzeczywista pogoda może różnić się od tych średnich wartości. Długość dnia na początku tego miesiąca wynosi około 9:41 (godziny i minuty), w w połowie miesiąca 9:55 i na końcu miesiąca 10:19.Powyższe liczby są ważne przede wszystkim dla kapitału i obszaru wokół niego. Ważne jest, aby powiedzieć, że pogoda może się znacznie różnić na różnych wysokościach, szczególnie w górach.

luty

Typowa (typowa) pogoda w Andalusia w luty jest taka: Średnia najwyższa temperatura w Andalusia w luty to 17.6 ℃ (63.68 ℉). Średnia najniższa temperatura to 8.5 ℃ (47.3 ℉). Pod począwszu z luty można oczekiwać niższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 17.4 ℃ (63.32 ℉). Pod koncu z luty można oczekiwać wyższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 18.85 ℃ (65.93 ℉). Średnia liczba deszczowe dni luty jest 6.6. Średnia suma opadów 59.3 mm (Spójrz co oznacza ten numer). Przy planowaniu podróży pamiętaj, że rzeczywista pogoda może różnić się od tych średnich wartości. Długość dnia na początku tego miesiąca wynosi około 10:19 (godziny i minuty), w w połowie miesiąca 10:49 i na końcu miesiąca 11:23.Powyższe liczby są ważne przede wszystkim dla kapitału i obszaru wokół niego. Ważne jest, aby powiedzieć, że pogoda może się znacznie różnić na różnych wysokościach, szczególnie w górach.

marzec

Typowa (typowa) pogoda w Andalusia w marzec jest taka: Średnia najwyższa temperatura w Andalusia w marzec to 20.1 ℃ (68.18 ℉). Średnia najniższa temperatura to 10.3 ℃ (50.54 ℉). Pod począwszu z marzec można oczekiwać niższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 18.85 ℃ (65.93 ℉). Pod koncu z marzec można oczekiwać wyższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 20.95 ℃ (69.71 ℉). Średnia liczba deszczowe dni marzec jest 5.9. Średnia suma opadów 52.7 mm (Spójrz co oznacza ten numer). Przy planowaniu podróży pamiętaj, że rzeczywista pogoda może różnić się od tych średnich wartości. Długość dnia na początku tego miesiąca wynosi około 11:23 (godziny i minuty), w w połowie miesiąca 11:58 i na końcu miesiąca 12:33.Powyższe liczby są ważne przede wszystkim dla kapitału i obszaru wokół niego. Ważne jest, aby powiedzieć, że pogoda może się znacznie różnić na różnych wysokościach, szczególnie w górach.

kwiecień

Typowa (typowa) pogoda w Andalusia w kwiecień jest taka: Średnia najwyższa temperatura w Andalusia w kwiecień to 21.8 ℃ (71.24 ℉). Średnia najniższa temperatura to 11.5 ℃ (52.7 ℉). Pod począwszu z kwiecień można oczekiwać niższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 20.95 ℃ (69.71 ℉). Pod koncu z kwiecień można oczekiwać wyższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 22.95 ℃ (73.31 ℉). Średnia liczba deszczowe dni kwiecień jest 6.9. Średnia suma opadów 43.8 mm (Spójrz co oznacza ten numer). Przy planowaniu podróży pamiętaj, że rzeczywista pogoda może różnić się od tych średnich wartości. Długość dnia na początku tego miesiąca wynosi około 12:33 (godziny i minuty), w w połowie miesiąca 13:07 i na końcu miesiąca 13:39.Powyższe liczby są ważne przede wszystkim dla kapitału i obszaru wokół niego. Ważne jest, aby powiedzieć, że pogoda może się znacznie różnić na różnych wysokościach, szczególnie w górach.

maj

Typowa (typowa) pogoda w Andalusia w maj jest taka: Średnia najwyższa temperatura w Andalusia w maj to 24.1 ℃ (75.38 ℉). Średnia najniższa temperatura to 14.4 ℃ (57.92 ℉). Pod począwszu z maj można oczekiwać niższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 22.95 ℃ (73.31 ℉). Pod koncu z maj można oczekiwać wyższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 26.25 ℃ (79.25 ℉). Średnia liczba deszczowe dni maj jest 5.1. Średnia suma opadów 20.1 mm (Spójrz co oznacza ten numer). Przy planowaniu podróży pamiętaj, że rzeczywista pogoda może różnić się od tych średnich wartości. Długość dnia na początku tego miesiąca wynosi około 13:39 (godziny i minuty), w w połowie miesiąca 14:07 i na końcu miesiąca 14:28.Powyższe liczby są ważne przede wszystkim dla kapitału i obszaru wokół niego. Ważne jest, aby powiedzieć, że pogoda może się znacznie różnić na różnych wysokościach, szczególnie w górach.

czerwiec

Typowa (typowa) pogoda w Andalusia w czerwiec jest taka: Średnia najwyższa temperatura w Andalusia w czerwiec to 28.4 ℃ (83.12 ℉). Średnia najniższa temperatura to 18.3 ℃ (64.94 ℉). Pod począwszu z czerwiec można oczekiwać niższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 26.25 ℃ (79.25 ℉). Pod koncu z czerwiec można oczekiwać wyższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 29.35 ℃ (84.83 ℉). Średnia liczba deszczowe dni czerwiec jest 1.6. Średnia suma opadów 5.5 mm (Spójrz co oznacza ten numer). Przy planowaniu podróży pamiętaj, że rzeczywista pogoda może różnić się od tych średnich wartości. Długość dnia na początku tego miesiąca wynosi około 14:28 (godziny i minuty), w w połowie miesiąca 14:39 i na końcu miesiąca 14:38.Powyższe liczby są ważne przede wszystkim dla kapitału i obszaru wokół niego. Ważne jest, aby powiedzieć, że pogoda może się znacznie różnić na różnych wysokościach, szczególnie w górach.

lipiec

Typowa (typowa) pogoda w Andalusia w lipiec jest taka: Średnia najwyższa temperatura w Andalusia w lipiec to 30.3 ℃ (86.54 ℉). Średnia najniższa temperatura to 20.9 ℃ (69.62 ℉). Pod począwszu z lipiec można oczekiwać niższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 29.35 ℃ (84.83 ℉). Pod koncu z lipiec można oczekiwać wyższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 30.65 ℃ (87.17 ℉). Średnia liczba deszczowe dni lipiec jest 0.4. Średnia suma opadów 0.4 mm (Spójrz co oznacza ten numer). Przy planowaniu podróży pamiętaj, że rzeczywista pogoda może różnić się od tych średnich wartości. Długość dnia na początku tego miesiąca wynosi około 14:38 (godziny i minuty), w w połowie miesiąca 14:27 i na końcu miesiąca 14:06.Powyższe liczby są ważne przede wszystkim dla kapitału i obszaru wokół niego. Ważne jest, aby powiedzieć, że pogoda może się znacznie różnić na różnych wysokościach, szczególnie w górach.

sierpień

Typowa (typowa) pogoda w Andalusia w sierpień jest taka: Średnia najwyższa temperatura w Andalusia w sierpień to 31 ℃ (87.8 ℉). Średnia najniższa temperatura to 20.9 ℃ (69.62 ℉). Pod począwszu z sierpień można oczekiwać niższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 30.65 ℃ (87.17 ℉). Pod koncu z sierpień można oczekiwać niższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 29.95 ℃ (85.91 ℉). Średnia liczba deszczowe dni sierpień jest 0.7. Średnia suma opadów 5.9 mm (Spójrz co oznacza ten numer). Przy planowaniu podróży pamiętaj, że rzeczywista pogoda może różnić się od tych średnich wartości. Długość dnia na początku tego miesiąca wynosi około 14:06 (godziny i minuty), w w połowie miesiąca 13:38 i na końcu miesiąca 13:06.Powyższe liczby są ważne przede wszystkim dla kapitału i obszaru wokół niego. Ważne jest, aby powiedzieć, że pogoda może się znacznie różnić na różnych wysokościach, szczególnie w górach.

wrzesień

Typowa (typowa) pogoda w Andalusia w wrzesień jest taka: Średnia najwyższa temperatura w Andalusia w wrzesień to 28.9 ℃ (84.02 ℉). Średnia najniższa temperatura to 18.9 ℃ (66.02 ℉). Pod począwszu z wrzesień można oczekiwać wyższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 29.95 ℃ (85.91 ℉). Pod koncu z wrzesień można oczekiwać niższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 26.4 ℃ (79.52 ℉). Średnia liczba deszczowe dni wrzesień jest 3.2. Średnia suma opadów 20.3 mm (Spójrz co oznacza ten numer). Przy planowaniu podróży pamiętaj, że rzeczywista pogoda może różnić się od tych średnich wartości. Długość dnia na początku tego miesiąca wynosi około 13:06 (godziny i minuty), w w połowie miesiąca 12:32 i na końcu miesiąca 11:58.Powyższe liczby są ważne przede wszystkim dla kapitału i obszaru wokół niego. Ważne jest, aby powiedzieć, że pogoda może się znacznie różnić na różnych wysokościach, szczególnie w górach.

październik

Typowa (typowa) pogoda w Andalusia w październik jest taka: Średnia najwyższa temperatura w Andalusia w październik to 23.9 ℃ (75.02 ℉). Średnia najniższa temperatura to 15.4 ℃ (59.72 ℉). Pod począwszu z październik można oczekiwać wyższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 26.4 ℃ (79.52 ℉). Pod koncu z październik można oczekiwać niższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 22.2 ℃ (71.96 ℉). Średnia liczba deszczowe dni październik jest 7. Średnia suma opadów 56.3 mm (Spójrz co oznacza ten numer). Przy planowaniu podróży pamiętaj, że rzeczywista pogoda może różnić się od tych średnich wartości. Długość dnia na początku tego miesiąca wynosi około 11:58 (godziny i minuty), w w połowie miesiąca 11:23 i na końcu miesiąca 10:50.Powyższe liczby są ważne przede wszystkim dla kapitału i obszaru wokół niego. Ważne jest, aby powiedzieć, że pogoda może się znacznie różnić na różnych wysokościach, szczególnie w górach.

listopad

Typowa (typowa) pogoda w Andalusia w listopad jest taka: Średnia najwyższa temperatura w Andalusia w listopad to 20.5 ℃ (68.9 ℉). Średnia najniższa temperatura to 11.7 ℃ (53.06 ℉). Pod począwszu z listopad można oczekiwać wyższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 22.2 ℃ (71.96 ℉). Pod koncu z listopad można oczekiwać niższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 19.2 ℃ (66.56 ℉). Średnia liczba deszczowe dni listopad jest 7.8. Średnia suma opadów 101.1 mm (Spójrz co oznacza ten numer). Przy planowaniu podróży pamiętaj, że rzeczywista pogoda może różnić się od tych średnich wartości. Długość dnia na początku tego miesiąca wynosi około 10:50 (godziny i minuty), w w połowie miesiąca 10:20 i na końcu miesiąca 9:56.Powyższe liczby są ważne przede wszystkim dla kapitału i obszaru wokół niego. Ważne jest, aby powiedzieć, że pogoda może się znacznie różnić na różnych wysokościach, szczególnie w górach.

grudzień

Typowa (typowa) pogoda w Andalusia w grudzień jest taka: Średnia najwyższa temperatura w Andalusia w grudzień to 17.9 ℃ (64.22 ℉). Średnia najniższa temperatura to 8.9 ℃ (48.02 ℉). Pod począwszu z grudzień można oczekiwać wyższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 19.2 ℃ (66.56 ℉). Pod koncu z grudzień można oczekiwać niższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 17.55 ℃ (63.59 ℉). Średnia liczba deszczowe dni grudzień jest 7.9. Średnia suma opadów 99.8 mm (Spójrz co oznacza ten numer). Przy planowaniu podróży pamiętaj, że rzeczywista pogoda może różnić się od tych średnich wartości. Długość dnia na początku tego miesiąca wynosi około 9:56 (godziny i minuty), w w połowie miesiąca 9:41 i na końcu miesiąca 9:39.Powyższe liczby są ważne przede wszystkim dla kapitału i obszaru wokół niego. Ważne jest, aby powiedzieć, że pogoda może się znacznie różnić na różnych wysokościach, szczególnie w górach.

Poniżej podano wartości średnie, abyś mógł uznać je za typową pogodę w Andalusia w tych miejscach. Znak "-" oznacza, że ​​nie mamy wystarczających danych dla tego przedmiotu.

Malagatemperatura: - najwyższa temperatura: 17.9 ℃ (64.22 ℉)najniższa temperatura: 8.9 ℃ (48.02 ℉)opady: 99.8mmdeszcz deszcz dni: 7.9
Almeriatemperatura: - najwyższa temperatura: 18.6 ℃ (65.48 ℉)najniższa temperatura: 9.9 ℃ (49.82 ℉)opady: 30.4mmdeszcz deszcz dni: 5.3
Cadiztemperatura: - najwyższa temperatura: 17.4 ℃ (63.32 ℉)najniższa temperatura: 11.3 ℃ (52.34 ℉)opady: 101.7mmdeszcz deszcz dni: 10.4
Granadatemperatura: - najwyższa temperatura: 13.9 ℃ (57.02 ℉)najniższa temperatura: 1.9 ℃ (35.42 ℉)opady: 56mmdeszcz deszcz dni: 10.4
Huelvatemperatura: - najwyższa temperatura: 16.7 ℃ (62.06 ℉)najniższa temperatura: 7.7 ℃ (45.86 ℉)opady: 97.5mmdeszcz deszcz dni: 10.2
Jerez de la Fronteratemperatura: - najwyższa temperatura: 17.3 ℃ (63.14 ℉)najniższa temperatura: 7.2 ℃ (44.96 ℉)opady: 109.3mmdeszcz deszcz dni: 10.5
Marbellatemperatura: - najwyższa temperatura: 17.6 ℃ (63.68 ℉)najniższa temperatura: 10.6 ℃ (51.08 ℉)opady: 130.7mmdeszcz deszcz dni: 8.8
Kiedy czytasz o liczbie mm opadów, powinieneś o tym wiedzieć: Deszcz jest wtedy, gdy opadów jest mniej niż 2,5 mm (0,1 in) na godzinę. Przy umiarkowanym deszczu liczba ta wynosi od 2,5 mm do 10 mm (0,4 cala), przy ulewnym deszczu wynosi ona 10 mm - 50 mm (2,0 cala). Bardzo silny deszcz ma tę wartość powyżej 50 mm na godzinę.