Domů
Evropa
Asie
Austrálie & Oceánie
Afrika
Severní Amerika
Střední Amerika
Jižní Amerika

Obvyklé počasí - Andalusia

Potřebujete vědět, kdy je nejlepší čas jet do cíle Andalusia? Pak byste se měli podívat zde, jaké počasí můžete v průběhu roku očekávat.

Domů - Evropa - Španělsko - Andalusia

Andalusia - jaké počasí lze čekat

Andalusia je součástí země Španělsko. Klima Španělska je mírné. Můžete očekávat jasné a horké léto v interiéru, ale mírnější a zamračené léto podél pobřeží. Zimy jsou poměrně často zakalené a chladné ve vnitrozemí, ale částečně zatažené a chladné podél pobřeží. V severní části země je oceánské klima, v zimě můžete očekávat sníh. V jihovýchodní části země je klima napůl suché. Podél jižního a východního pobřeží je klima Středomoří. Na horách můžete očekávat chladnější počasí.

Když hovoříme o obvyklém počasí, informace jsou relevantní například pro tato oblíbená místa: Adra, Alcala de los Gazules, Algeciras, Alhama de Granada, Almería, Almonaster la Real, Almuñécar, Antequera, Antequera Region, Axarquía, Bahía de Cádiz Natural Park, Benalmádena, Cabo de Gata Níjar Natural Park, Cadiz, Costa de la Luz, Costa del Sol, Cádiz, Córdoba, El Puerto de Santa Maria, El Rocio, Elviria, Estepona, Frigiliana, Fuengirola, Gibraleon, Granada, Grazalema, Huelva, Iznájar, Jaén, Jerez de la Frontera, Júzcar, La Alpujarra, La Antilla, La Línea, Marbella, Maro, Mijas, Montejaque, Málaga, Nerja, Nijar, Novo Sancti Petri, Ojen, Olvera, Palos de la Frontera, Pitres, Portugos, Puente Genil, Puerto Banús, Ronda, Roquetas de Mar, Sanlúcar de Barrameda, Santiponce, Sedella, Serranía de Ronda, Seville, Sierra Nevada, Sierra Norte, Sierra de Almijarra, Sierra de Aracena, Sierra de Baza National Park, Tarifa, Torremolinos, Torrox, Valle del Guadalhorce, Velez Blanco, Vélez Málaga, Zahara de la Sierra, Álora.

Podívejme se nyní na to, jaké počasí můžete očekávat v okolí místa Malaga a v mnoha dalších městech. Nejteplejším měsícem je zde srpen, průměrná maximální teplota 31 ℃ (87.8 ℉). Průměrná minimální teplota v tomto měsíci je 20.9 ℃ (69.62 ℉). Nejchladnější měsíc je zde leden, průměrná maximální teplota 17.2 ℃ (62.96 ℉). Průměrná minimální teplota v tomto měsíci je 7.4 ℃ (45.32 ℉). Nejvíce deštivý měsíc zde je prosinec, průměrný počet deštivých dnů je 7.9. Nejméně deštivý měsíc zde je červenec, průměrný počet deštivých dnů je 0.4.

Při cestování, jehož cílem je Andalusia, zvažte nadmořskou výšku místa. Měli bychom připomenout, že nejvyšší bod v Španělsko je Pico de Teide (Tenerife) on Canary Islands (3718 m) a nejnižší bod je Atlantic Ocean (0 m). V této zemi existují obrovské rozdíly v nadmořských výškách a počasí je proto v nich velmi odlišné. Mějte na paměti, že teplota obvykle klesá o 1.2 - 1.9 ℃ (2.2 - 3.5 ℉) za 200 m (656 ft), v závislosti na ostatních podmínkách. (A měli bychom dodat, že ve velmi zvláštním stavu nazvaném tepelná inverze může být i teplota vyšší ve vyšších polohách.)

Mějte prosím na paměti, že toto není předpověď počasí, ale informace o obvyklém počasí (průměr). To by vám mělo pomoci při rozhodování o tom, kdy je nejvhodnější doba k návštěvě cíle Andalusia. Přečtěte si další podrobnosti o typickém počasí v jednotlivých měsících níže:

leden - únor - březen - duben - květen - červen - červenec - srpen - září - říjen - listopad - prosinec

leden

Typické (obvyklé) počasí - Andalusia - leden - je toto: Průměrná nejvyšší teplota v zemi Andalusia v měsíci leden je 17.2 ℃ (62.96 ℉). Průměrná nejnižší teplota je 7.4 ℃ (45.32 ℉). Na počátku měsíce leden můžete očekávat vyšší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 17.55 ℃ (63.59 ℉). Na konci měsíce leden můžete očekávat vyšší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 17.4 ℃ (63.32 ℉). Průměrný počet deštivých dnů v měsíci leden je 7.4. Průměrné srážky jsou 68.4 mm (podívejte se zde, co toto číslo znamená). Při plánování cesty mějte prosím na paměti, že skutečné počasí se může lišit od těchto průměrných hodnot. Délka dne na začátku tohoto měsíce je přibližně 9:41 (hodiny a minuty), v polovině měsíce 9:55 a na konci měsíce 10:19.Tato čísla jsou platná především pro hlavní město a okolí. Je důležité říci, že počasí se může v různých výškách výrazně lišit, zejména v horách.

únor

Typické (obvyklé) počasí - Andalusia - únor - je toto: Průměrná nejvyšší teplota v zemi Andalusia v měsíci únor je 17.6 ℃ (63.68 ℉). Průměrná nejnižší teplota je 8.5 ℃ (47.3 ℉). Na počátku měsíce únor můžete očekávat nižší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 17.4 ℃ (63.32 ℉). Na konci měsíce únor můžete očekávat vyšší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 18.85 ℃ (65.93 ℉). Průměrný počet deštivých dnů v měsíci únor je 6.6. Průměrné srážky jsou 59.3 mm (podívejte se zde, co toto číslo znamená). Při plánování cesty mějte prosím na paměti, že skutečné počasí se může lišit od těchto průměrných hodnot. Délka dne na začátku tohoto měsíce je přibližně 10:19 (hodiny a minuty), v polovině měsíce 10:49 a na konci měsíce 11:23.Tato čísla jsou platná především pro hlavní město a okolí. Je důležité říci, že počasí se může v různých výškách výrazně lišit, zejména v horách.

březen

Typické (obvyklé) počasí - Andalusia - březen - je toto: Průměrná nejvyšší teplota v zemi Andalusia v měsíci březen je 20.1 ℃ (68.18 ℉). Průměrná nejnižší teplota je 10.3 ℃ (50.54 ℉). Na počátku měsíce březen můžete očekávat nižší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 18.85 ℃ (65.93 ℉). Na konci měsíce březen můžete očekávat vyšší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 20.95 ℃ (69.71 ℉). Průměrný počet deštivých dnů v měsíci březen je 5.9. Průměrné srážky jsou 52.7 mm (podívejte se zde, co toto číslo znamená). Při plánování cesty mějte prosím na paměti, že skutečné počasí se může lišit od těchto průměrných hodnot. Délka dne na začátku tohoto měsíce je přibližně 11:23 (hodiny a minuty), v polovině měsíce 11:58 a na konci měsíce 12:33.Tato čísla jsou platná především pro hlavní město a okolí. Je důležité říci, že počasí se může v různých výškách výrazně lišit, zejména v horách.

duben

Typické (obvyklé) počasí - Andalusia - duben - je toto: Průměrná nejvyšší teplota v zemi Andalusia v měsíci duben je 21.8 ℃ (71.24 ℉). Průměrná nejnižší teplota je 11.5 ℃ (52.7 ℉). Na počátku měsíce duben můžete očekávat nižší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 20.95 ℃ (69.71 ℉). Na konci měsíce duben můžete očekávat vyšší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 22.95 ℃ (73.31 ℉). Průměrný počet deštivých dnů v měsíci duben je 6.9. Průměrné srážky jsou 43.8 mm (podívejte se zde, co toto číslo znamená). Při plánování cesty mějte prosím na paměti, že skutečné počasí se může lišit od těchto průměrných hodnot. Délka dne na začátku tohoto měsíce je přibližně 12:33 (hodiny a minuty), v polovině měsíce 13:07 a na konci měsíce 13:39.Tato čísla jsou platná především pro hlavní město a okolí. Je důležité říci, že počasí se může v různých výškách výrazně lišit, zejména v horách.

květen

Typické (obvyklé) počasí - Andalusia - květen - je toto: Průměrná nejvyšší teplota v zemi Andalusia v měsíci květen je 24.1 ℃ (75.38 ℉). Průměrná nejnižší teplota je 14.4 ℃ (57.92 ℉). Na počátku měsíce květen můžete očekávat nižší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 22.95 ℃ (73.31 ℉). Na konci měsíce květen můžete očekávat vyšší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 26.25 ℃ (79.25 ℉). Průměrný počet deštivých dnů v měsíci květen je 5.1. Průměrné srážky jsou 20.1 mm (podívejte se zde, co toto číslo znamená). Při plánování cesty mějte prosím na paměti, že skutečné počasí se může lišit od těchto průměrných hodnot. Délka dne na začátku tohoto měsíce je přibližně 13:39 (hodiny a minuty), v polovině měsíce 14:07 a na konci měsíce 14:28.Tato čísla jsou platná především pro hlavní město a okolí. Je důležité říci, že počasí se může v různých výškách výrazně lišit, zejména v horách.

červen

Typické (obvyklé) počasí - Andalusia - červen - je toto: Průměrná nejvyšší teplota v zemi Andalusia v měsíci červen je 28.4 ℃ (83.12 ℉). Průměrná nejnižší teplota je 18.3 ℃ (64.94 ℉). Na počátku měsíce červen můžete očekávat nižší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 26.25 ℃ (79.25 ℉). Na konci měsíce červen můžete očekávat vyšší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 29.35 ℃ (84.83 ℉). Průměrný počet deštivých dnů v měsíci červen je 1.6. Průměrné srážky jsou 5.5 mm (podívejte se zde, co toto číslo znamená). Při plánování cesty mějte prosím na paměti, že skutečné počasí se může lišit od těchto průměrných hodnot. Délka dne na začátku tohoto měsíce je přibližně 14:28 (hodiny a minuty), v polovině měsíce 14:39 a na konci měsíce 14:38.Tato čísla jsou platná především pro hlavní město a okolí. Je důležité říci, že počasí se může v různých výškách výrazně lišit, zejména v horách.

červenec

Typické (obvyklé) počasí - Andalusia - červenec - je toto: Průměrná nejvyšší teplota v zemi Andalusia v měsíci červenec je 30.3 ℃ (86.54 ℉). Průměrná nejnižší teplota je 20.9 ℃ (69.62 ℉). Na počátku měsíce červenec můžete očekávat nižší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 29.35 ℃ (84.83 ℉). Na konci měsíce červenec můžete očekávat vyšší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 30.65 ℃ (87.17 ℉). Průměrný počet deštivých dnů v měsíci červenec je 0.4. Průměrné srážky jsou 0.4 mm (podívejte se zde, co toto číslo znamená). Při plánování cesty mějte prosím na paměti, že skutečné počasí se může lišit od těchto průměrných hodnot. Délka dne na začátku tohoto měsíce je přibližně 14:38 (hodiny a minuty), v polovině měsíce 14:27 a na konci měsíce 14:06.Tato čísla jsou platná především pro hlavní město a okolí. Je důležité říci, že počasí se může v různých výškách výrazně lišit, zejména v horách.

srpen

Typické (obvyklé) počasí - Andalusia - srpen - je toto: Průměrná nejvyšší teplota v zemi Andalusia v měsíci srpen je 31 ℃ (87.8 ℉). Průměrná nejnižší teplota je 20.9 ℃ (69.62 ℉). Na počátku měsíce srpen můžete očekávat nižší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 30.65 ℃ (87.17 ℉). Na konci měsíce srpen můžete očekávat nižší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 29.95 ℃ (85.91 ℉). Průměrný počet deštivých dnů v měsíci srpen je 0.7. Průměrné srážky jsou 5.9 mm (podívejte se zde, co toto číslo znamená). Při plánování cesty mějte prosím na paměti, že skutečné počasí se může lišit od těchto průměrných hodnot. Délka dne na začátku tohoto měsíce je přibližně 14:06 (hodiny a minuty), v polovině měsíce 13:38 a na konci měsíce 13:06.Tato čísla jsou platná především pro hlavní město a okolí. Je důležité říci, že počasí se může v různých výškách výrazně lišit, zejména v horách.

září

Typické (obvyklé) počasí - Andalusia - září - je toto: Průměrná nejvyšší teplota v zemi Andalusia v měsíci září je 28.9 ℃ (84.02 ℉). Průměrná nejnižší teplota je 18.9 ℃ (66.02 ℉). Na počátku měsíce září můžete očekávat vyšší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 29.95 ℃ (85.91 ℉). Na konci měsíce září můžete očekávat nižší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 26.4 ℃ (79.52 ℉). Průměrný počet deštivých dnů v měsíci září je 3.2. Průměrné srážky jsou 20.3 mm (podívejte se zde, co toto číslo znamená). Při plánování cesty mějte prosím na paměti, že skutečné počasí se může lišit od těchto průměrných hodnot. Délka dne na začátku tohoto měsíce je přibližně 13:06 (hodiny a minuty), v polovině měsíce 12:32 a na konci měsíce 11:58.Tato čísla jsou platná především pro hlavní město a okolí. Je důležité říci, že počasí se může v různých výškách výrazně lišit, zejména v horách.

říjen

Typické (obvyklé) počasí - Andalusia - říjen - je toto: Průměrná nejvyšší teplota v zemi Andalusia v měsíci říjen je 23.9 ℃ (75.02 ℉). Průměrná nejnižší teplota je 15.4 ℃ (59.72 ℉). Na počátku měsíce říjen můžete očekávat vyšší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 26.4 ℃ (79.52 ℉). Na konci měsíce říjen můžete očekávat nižší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 22.2 ℃ (71.96 ℉). Průměrný počet deštivých dnů v měsíci říjen je 7. Průměrné srážky jsou 56.3 mm (podívejte se zde, co toto číslo znamená). Při plánování cesty mějte prosím na paměti, že skutečné počasí se může lišit od těchto průměrných hodnot. Délka dne na začátku tohoto měsíce je přibližně 11:58 (hodiny a minuty), v polovině měsíce 11:23 a na konci měsíce 10:50.Tato čísla jsou platná především pro hlavní město a okolí. Je důležité říci, že počasí se může v různých výškách výrazně lišit, zejména v horách.

listopad

Typické (obvyklé) počasí - Andalusia - listopad - je toto: Průměrná nejvyšší teplota v zemi Andalusia v měsíci listopad je 20.5 ℃ (68.9 ℉). Průměrná nejnižší teplota je 11.7 ℃ (53.06 ℉). Na počátku měsíce listopad můžete očekávat vyšší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 22.2 ℃ (71.96 ℉). Na konci měsíce listopad můžete očekávat nižší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 19.2 ℃ (66.56 ℉). Průměrný počet deštivých dnů v měsíci listopad je 7.8. Průměrné srážky jsou 101.1 mm (podívejte se zde, co toto číslo znamená). Při plánování cesty mějte prosím na paměti, že skutečné počasí se může lišit od těchto průměrných hodnot. Délka dne na začátku tohoto měsíce je přibližně 10:50 (hodiny a minuty), v polovině měsíce 10:20 a na konci měsíce 9:56.Tato čísla jsou platná především pro hlavní město a okolí. Je důležité říci, že počasí se může v různých výškách výrazně lišit, zejména v horách.

prosinec

Typické (obvyklé) počasí - Andalusia - prosinec - je toto: Průměrná nejvyšší teplota v zemi Andalusia v měsíci prosinec je 17.9 ℃ (64.22 ℉). Průměrná nejnižší teplota je 8.9 ℃ (48.02 ℉). Na počátku měsíce prosinec můžete očekávat vyšší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 19.2 ℃ (66.56 ℉). Na konci měsíce prosinec můžete očekávat nižší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 17.55 ℃ (63.59 ℉). Průměrný počet deštivých dnů v měsíci prosinec je 7.9. Průměrné srážky jsou 99.8 mm (podívejte se zde, co toto číslo znamená). Při plánování cesty mějte prosím na paměti, že skutečné počasí se může lišit od těchto průměrných hodnot. Délka dne na začátku tohoto měsíce je přibližně 9:56 (hodiny a minuty), v polovině měsíce 9:41 a na konci měsíce 9:39.Tato čísla jsou platná především pro hlavní město a okolí. Je důležité říci, že počasí se může v různých výškách výrazně lišit, zejména v horách.

Níže jsou uvedeny průměrné hodnoty, takže je můžete v těchto místech považovat za typické počasí v cíli Andalusia. Znak "-" znamená, že pro tuto položku nemáme dostatek údajů.

Malagateplota: - nejvyšší teplota: 17.9 ℃ (64.22 ℉)nejnižší teplota: 8.9 ℃ (48.02 ℉)srážky: 99.8mmdeštivé dny: 7.9
Almeriateplota: - nejvyšší teplota: 18.6 ℃ (65.48 ℉)nejnižší teplota: 9.9 ℃ (49.82 ℉)srážky: 30.4mmdeštivé dny: 5.3
Cadizteplota: - nejvyšší teplota: 17.4 ℃ (63.32 ℉)nejnižší teplota: 11.3 ℃ (52.34 ℉)srážky: 101.7mmdeštivé dny: 10.4
Granadateplota: - nejvyšší teplota: 13.9 ℃ (57.02 ℉)nejnižší teplota: 1.9 ℃ (35.42 ℉)srážky: 56mmdeštivé dny: 10.4
Huelvateplota: - nejvyšší teplota: 16.7 ℃ (62.06 ℉)nejnižší teplota: 7.7 ℃ (45.86 ℉)srážky: 97.5mmdeštivé dny: 10.2
Jerez de la Fronterateplota: - nejvyšší teplota: 17.3 ℃ (63.14 ℉)nejnižší teplota: 7.2 ℃ (44.96 ℉)srážky: 109.3mmdeštivé dny: 10.5
Marbellateplota: - nejvyšší teplota: 17.6 ℃ (63.68 ℉)nejnižší teplota: 10.6 ℃ (51.08 ℉)srážky: 130.7mmdeštivé dny: 8.8
Když čtete o množství srážek, měli byste to vědět: Slabý déšť je, když je výška srážek menší než 2,5 mm (0,1 in) za hodinu. U mírného deště je toto číslo mezi 2,5 mm a 10 mm (0,4 palce), při silném dešti je 10 - 50 mm (2,0 palce). Velmi silný déšť má toto číslo vyšší než 50 mm za hodinu.