Domov
Európa
Ázia
Austrália & Oceánia
Afrika
Severná Amerika
Stredná Amerika
Južná Amerika

Zvyčajné počasie - Argentína

Potrebujete vedieť, kedy je najlepší čas ísť do ciela Argentína? Potom by ste sa mali pozrieť, aké počasie tam môžete očakávať počas roka.

Domov - Južná Amerika - Argentína

Argentína - aké počasie môžete očakávať

Argentínska klíma je veľmi rôznorodá kvôli obrovskej veľkosti tejto krajiny. V podstate možno povedať, že podnebie je väčšinou mierne, suché na juhovýchode a subantarktické na juhozápade. Argentína má štyri sezóny: zima, jar, leto a jeseň. Letné sú najteplejšie a najnavštevovanejšie obdobie vo väčšine krajín, ale vo väčšine Patagónie je to najsuššia sezóna. Zimy sú zvyčajne mierne na severe, studené v strede a studené na juhu.

Pri hovore o obvyklom počasí v tomto štáte sú informácie relevantné napríklad pre tieto obľúbené miesta: Aconcagua, Adrogué, Amaicha del Valle, Andean Northwest, Bahía Blanca, Barreal, Buenos Aires, Cafayate, Calilegua National Park, Capilla del Monte, Capilla del Señor, Cariló, Catamarca, Chaco, Chajari, Chascomús, Clorinda, Colon, Colonia Carlos Pellegrini, Comodoro Rivadavia, Corrientes, Cuyo, Córdoba, El Calafate, El Chalten, El Palmar National Park, El Rey National Park, Entre Rios, Esquel, Esquina, Federación, Formosa, Gualeguaychu, Humahuaca, Ischigualasto Provincial Park, Jujuy, La Pampa, La Plata, La Punta, La Rioja, Lago Puelo, Los Alerces National Park, Los Glaciares National Park, Luján, Magdalena, Malargüe, Mar del Plata, Martínez, Medanos, Mendoza, Mercedes, Mesopotamia, Misiones, Nahuel Huapi National Park, Necochea, Neuquén, Pampas, Patagonia, Pergamino, Posadas, Puerto Iguazú, Puerto Madryn, Puerto San Julián, Purmamarca, Quebrada de Humahuaca, Resistencia, Rio Cuarto, Rio Gallegos, Rosario, Salta, San Agustín de Valle Fértil, San Antonio Oeste, San Antonio de Areco, San Antonio de los Cobres, San Carlos de Bariloche, San José de Jáchal, San Juan, San Lorenzo, San Luis, San Martin de los Andes, San Miguel de Tucumán, San Rafael, San Salvador de Jujuy, Santa Fe, Santa Maria, Santiago del Estero, Sierra de la Ventana, Tafi Viejo, Talampaya National Park, Tandil, Tierra del Fuego, Tierra del Fuego National Park, Tigre, Tilcara, Trelew, Tucuman, Uquía, Ushuaia, Valdes Peninsula, Valles Calchaquíes, Villa Carlos Paz, Villa Gesell, Villa Unión, Villa la Angostura, Villazón and La Quiaca.

Poďme sa pozrieť, aké počasie môžete očakávať v oblasti okolo hlavného mesta a v mnohých ďalších mestách. Najteplejším mesiacom tu je Január, priemerná maximálna teplota je 30.8 ℃ (87.44 ℉). Priemerná minimálna teplota v tomto mesiaci je 20.3 ℃ (68.54 ℉). Najchladnejší mesiac tu je Júl, priemerná maximálna teplota je 15.8 ℃ (60.44 ℉). Priemerná minimálna teplota v tomto mesiaci je 7.7 ℃ (45.86 ℉). Najviac daždivý mesiac tu je Október, priemerný počet daždivých dní je 10.3. Najmenej daždivý mesiac tu je August, priemerný počet daždivých dní je 6.9.

Pri cestovaní na niektoré miesta v lokácii Argentína, vždy zvážte nadmorskú výšku miesta. Najvyšší bod tu je Cerro Aconcagua (6962 m) a najnižší bod je Laguna del Carbon (-105 m). Takže v tejto krajine existujú obrovské rozdiely v nadmorských výškach a počasie je v nich preto veľmi odlišné. Majte na pamäti, že teplota zvyčajne klesá o 1.2 - 1.9 ℃ (2.2 - 3.5 ℉) na 200 m (656 stôp), v závislosti od ostatných podmienok. (A mali by sme dodať, že vo veľmi špeciálnom stave nazvanom tepelná inverzia dokonca teplota môže byť vyššia vo vyšších nadmorských výškach.)

Majte na pamäti, že nejde o predpoveď počasia, ale informácie o bežnom počasí (priemer). To vám pomôže rozhodnúť sa, kedy je najlepší čas ísť do ciela Argentína. Prečítajte si ďalšie podrobnosti o typickom počasí v jednotlivých mesiacoch nižšie:

Január - Február - Marec - Apríl - Máj - Jún - Júl - August - September - Október - November - December

Január

Typické (zvyčajné) počasie - Argentína - Január - je toto: Priemerná najvyššia teplota v zemi Argentína v mesiaci Január je 30.8 ℃ (87.44 ℉). Priemerná najnižšia teplota je 20.3 ℃ (68.54 ℉). Na začiatku mesiaca Január môžete očakávať nižšie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 29.7 ℃ (85.46 ℉). Na koncu mesiaca Január môžete očakávať nižšie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 29.55 ℃ (85.19 ℉). Priemerný počet daždivých dní - Január - je 8.8. Priemerné zrážky sú 141.4 mm (podívajte sa tu, čo toto číslo znamená). Pri plánovaní cesty, prosím, majte na pamäti, že skutočné počasie sa môže líšiť od týchto priemerných hodnôt. Dĺžka dňa na začiatku tohto mesiaca je približne 14:25 (hodiny a minúty), v v polovici mesiaca 14:12 a na konci mesiaca 13:49.Tieto čísla sú platné predovšetkým pre hlavné mesto a oblasť okolo nej. Je dôležité povedať, že počasie sa môže v rôznych nadmorských výškach výrazne líšiť, najmä v horách.

Február

Typické (zvyčajné) počasie - Argentína - Február - je toto: Priemerná najvyššia teplota v zemi Argentína v mesiaci Február je 28.3 ℃ (82.94 ℉). Priemerná najnižšia teplota je 19.1 ℃ (66.38 ℉). Na začiatku mesiaca Február môžete očakávať vyššie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 29.55 ℃ (85.19 ℉). Na koncu mesiaca Február môžete očakávať nižšie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 27.7 ℃ (81.86 ℉). Priemerný počet daždivých dní - Február - je 7.9. Priemerné zrážky sú 124.8 mm (podívajte sa tu, čo toto číslo znamená). Pri plánovaní cesty, prosím, majte na pamäti, že skutočné počasie sa môže líšiť od týchto priemerných hodnôt. Dĺžka dňa na začiatku tohto mesiaca je približne 13:49 (hodiny a minúty), v v polovici mesiaca 13:21 a na konci mesiaca 12:49.Tieto čísla sú platné predovšetkým pre hlavné mesto a oblasť okolo nej. Je dôležité povedať, že počasie sa môže v rôznych nadmorských výškach výrazne líšiť, najmä v horách.

Marec

Typické (zvyčajné) počasie - Argentína - Marec - je toto: Priemerná najvyššia teplota v zemi Argentína v mesiaci Marec je 27.1 ℃ (80.78 ℉). Priemerná najnižšia teplota je 18.1 ℃ (64.58 ℉). Na začiatku mesiaca Marec môžete očakávať vyššie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 27.7 ℃ (81.86 ℉). Na koncu mesiaca Marec môžete očakávať nižšie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 25.25 ℃ (77.45 ℉). Priemerný počet daždivých dní - Marec - je 8.7. Priemerné zrážky sú 143.2 mm (podívajte sa tu, čo toto číslo znamená). Pri plánovaní cesty, prosím, majte na pamäti, že skutočné počasie sa môže líšiť od týchto priemerných hodnôt. Dĺžka dňa na začiatku tohto mesiaca je približne 12:49 (hodiny a minúty), v v polovici mesiaca 12:17 a na konci mesiaca 11:44.Tieto čísla sú platné predovšetkým pre hlavné mesto a oblasť okolo nej. Je dôležité povedať, že počasie sa môže v rôznych nadmorských výškach výrazne líšiť, najmä v horách.

Apríl

Typické (zvyčajné) počasie - Argentína - Apríl - je toto: Priemerná najvyššia teplota v zemi Argentína v mesiaci Apríl je 23.4 ℃ (74.12 ℉). Priemerná najnižšia teplota je 14.1 ℃ (57.38 ℉). Na začiatku mesiaca Apríl môžete očakávať vyššie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 25.25 ℃ (77.45 ℉). Na koncu mesiaca Apríl môžete očakávať nižšie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 21.35 ℃ (70.43 ℉). Priemerný počet daždivých dní - Apríl - je 9.3. Priemerné zrážky sú 121.7 mm (podívajte sa tu, čo toto číslo znamená). Pri plánovaní cesty, prosím, majte na pamäti, že skutočné počasie sa môže líšiť od týchto priemerných hodnôt. Dĺžka dňa na začiatku tohto mesiaca je približne 11:44 (hodiny a minúty), v v polovici mesiaca 11:13 a na konci mesiaca 10:44.Tieto čísla sú platné predovšetkým pre hlavné mesto a oblasť okolo nej. Je dôležité povedať, že počasie sa môže v rôznych nadmorských výškach výrazne líšiť, najmä v horách.

Máj

Typické (zvyčajné) počasie - Argentína - Máj - je toto: Priemerná najvyššia teplota v zemi Argentína v mesiaci Máj je 19.3 ℃ (66.74 ℉). Priemerná najnižšia teplota je 10.8 ℃ (51.44 ℉). Na začiatku mesiaca Máj môžete očakávať vyššie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 21.35 ℃ (70.43 ℉). Na koncu mesiaca Máj môžete očakávať nižšie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 17.8 ℃ (64.04 ℉). Priemerný počet daždivých dní - Máj - je 7. Priemerné zrážky sú 92.9 mm (podívajte sa tu, čo toto číslo znamená). Pri plánovaní cesty, prosím, majte na pamäti, že skutočné počasie sa môže líšiť od týchto priemerných hodnôt. Dĺžka dňa na začiatku tohto mesiaca je približne 10:44 (hodiny a minúty), v v polovici mesiaca 10:19 a na konci mesiaca 10:00.Tieto čísla sú platné predovšetkým pre hlavné mesto a oblasť okolo nej. Je dôležité povedať, že počasie sa môže v rôznych nadmorských výškach výrazne líšiť, najmä v horách.

Jún

Typické (zvyčajné) počasie - Argentína - Jún - je toto: Priemerná najvyššia teplota v zemi Argentína v mesiaci Jún je 16.3 ℃ (61.34 ℉). Priemerná najnižšia teplota je 8.3 ℃ (46.94 ℉). Na začiatku mesiaca Jún môžete očakávať vyššie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 17.8 ℃ (64.04 ℉). Na koncu mesiaca Jún môžete očakávať nižšie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 16.05 ℃ (60.89 ℉). Priemerný počet daždivých dní - Jún - je 7.2. Priemerné zrážky sú 57.6 mm (podívajte sa tu, čo toto číslo znamená). Pri plánovaní cesty, prosím, majte na pamäti, že skutočné počasie sa môže líšiť od týchto priemerných hodnôt. Dĺžka dňa na začiatku tohto mesiaca je približne 10:00 (hodiny a minúty), v v polovici mesiaca 9:51 a na konci mesiaca 9:51.Tieto čísla sú platné predovšetkým pre hlavné mesto a oblasť okolo nej. Je dôležité povedať, že počasie sa môže v rôznych nadmorských výškach výrazne líšiť, najmä v horách.

Júl

Typické (zvyčajné) počasie - Argentína - Júl - je toto: Priemerná najvyššia teplota v zemi Argentína v mesiaci Júl je 15.8 ℃ (60.44 ℉). Priemerná najnižšia teplota je 7.7 ℃ (45.86 ℉). Na začiatku mesiaca Júl môžete očakávať vyššie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 16.05 ℃ (60.89 ℉). Na koncu mesiaca Júl môžete očakávať vyššie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 16.65 ℃ (61.97 ℉). Priemerný počet daždivých dní - Júl - je 7.2. Priemerné zrážky sú 60.9 mm (podívajte sa tu, čo toto číslo znamená). Pri plánovaní cesty, prosím, majte na pamäti, že skutočné počasie sa môže líšiť od týchto priemerných hodnôt. Dĺžka dňa na začiatku tohto mesiaca je približne 9:51 (hodiny a minúty), v v polovici mesiaca 10:01 a na konci mesiaca 10:20.Tieto čísla sú platné predovšetkým pre hlavné mesto a oblasť okolo nej. Je dôležité povedať, že počasie sa môže v rôznych nadmorských výškach výrazne líšiť, najmä v horách.

August

Typické (zvyčajné) počasie - Argentína - August - je toto: Priemerná najvyššia teplota v zemi Argentína v mesiaci August je 17.5 ℃ (63.5 ℉). Priemerná najnižšia teplota je 9 ℃ (48.2 ℉). Na začiatku mesiaca August môžete očakávať nižšie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 16.65 ℃ (61.97 ℉). Na koncu mesiaca August môžete očakávať vyššie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 18.65 ℃ (65.57 ℉). Priemerný počet daždivých dní - August - je 6.9. Priemerné zrážky sú 65.4 mm (podívajte sa tu, čo toto číslo znamená). Pri plánovaní cesty, prosím, majte na pamäti, že skutočné počasie sa môže líšiť od týchto priemerných hodnôt. Dĺžka dňa na začiatku tohto mesiaca je približne 10:20 (hodiny a minúty), v v polovici mesiaca 10:45 a na konci mesiaca 11:14.Tieto čísla sú platné predovšetkým pre hlavné mesto a oblasť okolo nej. Je dôležité povedať, že počasie sa môže v rôznych nadmorských výškach výrazne líšiť, najmä v horách.

September

Typické (zvyčajné) počasie - Argentína - September - je toto: Priemerná najvyššia teplota v zemi Argentína v mesiaci September je 19.8 ℃ (67.64 ℉). Priemerná najnižšia teplota je 10.3 ℃ (50.54 ℉). Na začiatku mesiaca September môžete očakávať nižšie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 18.65 ℃ (65.57 ℉). Na koncu mesiaca September môžete očakávať vyššie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 21.1 ℃ (69.98 ℉). Priemerný počet daždivých dní - September - je 7.6. Priemerné zrážky sú 71.7 mm (podívajte sa tu, čo toto číslo znamená). Pri plánovaní cesty, prosím, majte na pamäti, že skutočné počasie sa môže líšiť od týchto priemerných hodnôt. Dĺžka dňa na začiatku tohto mesiaca je približne 11:14 (hodiny a minúty), v v polovici mesiaca 11:45 a na konci mesiaca 12:17.Tieto čísla sú platné predovšetkým pre hlavné mesto a oblasť okolo nej. Je dôležité povedať, že počasie sa môže v rôznych nadmorských výškach výrazne líšiť, najmä v horách.

Október

Typické (zvyčajné) počasie - Argentína - Október - je toto: Priemerná najvyššia teplota v zemi Argentína v mesiaci Október je 22.4 ℃ (72.32 ℉). Priemerná najnižšia teplota je 13.6 ℃ (56.48 ℉). Na začiatku mesiaca Október môžete očakávať nižšie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 21.1 ℃ (69.98 ℉). Na koncu mesiaca Október môžete očakávať vyššie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 24.4 ℃ (75.92 ℉). Priemerný počet daždivých dní - Október - je 10.3. Priemerné zrážky sú 127.8 mm (podívajte sa tu, čo toto číslo znamená). Pri plánovaní cesty, prosím, majte na pamäti, že skutočné počasie sa môže líšiť od týchto priemerných hodnôt. Dĺžka dňa na začiatku tohto mesiaca je približne 12:17 (hodiny a minúty), v v polovici mesiaca 12:49 a na konci mesiaca 13:20.Tieto čísla sú platné predovšetkým pre hlavné mesto a oblasť okolo nej. Je dôležité povedať, že počasie sa môže v rôznych nadmorských výškach výrazne líšiť, najmä v horách.

November

Typické (zvyčajné) počasie - Argentína - November - je toto: Priemerná najvyššia teplota v zemi Argentína v mesiaci November je 26.4 ℃ (79.52 ℉). Priemerná najnižšia teplota je 16.3 ℃ (61.34 ℉). Na začiatku mesiaca November môžete očakávať nižšie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 24.4 ℃ (75.92 ℉). Na koncu mesiaca November môžete očakávať vyššie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 27.5 ℃ (81.5 ℉). Priemerný počet daždivých dní - November - je 9.9. Priemerné zrážky sú 118.9 mm (podívajte sa tu, čo toto číslo znamená). Pri plánovaní cesty, prosím, majte na pamäti, že skutočné počasie sa môže líšiť od týchto priemerných hodnôt. Dĺžka dňa na začiatku tohto mesiaca je približne 13:20 (hodiny a minúty), v v polovici mesiaca 13:48 a na konci mesiaca 14:11.Tieto čísla sú platné predovšetkým pre hlavné mesto a oblasť okolo nej. Je dôležité povedať, že počasie sa môže v rôznych nadmorských výškach výrazne líšiť, najmä v horách.

December

Typické (zvyčajné) počasie - Argentína - December - je toto: Priemerná najvyššia teplota v zemi Argentína v mesiaci December je 28.6 ℃ (83.48 ℉). Priemerná najnižšia teplota je 19 ℃ (66.2 ℉). Na začiatku mesiaca December môžete očakávať nižšie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 27.5 ℃ (81.5 ℉). Na koncu mesiaca December môžete očakávať vyššie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 29.7 ℃ (85.46 ℉). Priemerný počet daždivých dní - December - je 9.4. Priemerné zrážky sú 116.7 mm (podívajte sa tu, čo toto číslo znamená). Pri plánovaní cesty, prosím, majte na pamäti, že skutočné počasie sa môže líšiť od týchto priemerných hodnôt. Dĺžka dňa na začiatku tohto mesiaca je približne 14:11 (hodiny a minúty), v v polovici mesiaca 14:25 a na konci mesiaca 14:27.Tieto čísla sú platné predovšetkým pre hlavné mesto a oblasť okolo nej. Je dôležité povedať, že počasie sa môže v rôznych nadmorských výškach výrazne líšiť, najmä v horách.

Nižšie sú priemerné hodnoty, takže ich môžete v týchto miestach považovať za typické počasie - Argentína. Znak "-" znamená, že pre túto položku nemáme dostatok údajov.

Buenos Airesteplota: - najvyššia teplota: 28.6 ℃ (83.48 ℉)najnižšia teplota: 19 ℃ (66.2 ℉)zrážky: 116.7mmdaždivé dni: 9.4
Cordobateplota: - najvyššia teplota: 29.4 ℃ (84.92 ℉)najnižšia teplota: 17.2 ℃ (62.96 ℉)zrážky: 160.6mmdaždivé dni: 11.1
Mendozateplota: - najvyššia teplota: 32.5 ℃ (90.5 ℉)najnižšia teplota: 18.3 ℃ (64.94 ℉)zrážky: 24.5mmdaždivé dni: 4.3
Iguazuteplota: - najvyššia teplota: 32.1 ℃ (89.78 ℉)najnižšia teplota: 19.5 ℃ (67.1 ℉)zrážky: 182.2mmdaždivé dni: 9.8
Barilocheteplota: - najvyššia teplota: 20.7 ℃ (69.26 ℉)najnižšia teplota: 6.2 ℃ (43.16 ℉)zrážky: 23.4mmdaždivé dni: 4.5
Ushuaiateplota: - najvyššia teplota: 13.4 ℃ (56.12 ℉)najnižšia teplota: 4.8 ℃ (40.64 ℉)zrážky: 51.8mmdaždivé dni: 16.4
El Calafateteplota: - najvyššia teplota: 18 ℃ (64.4 ℉)najnižšia teplota: 5.6 ℃ (42.08 ℉)zrážky: 4.3mmdaždivé dni: 1.9
Mar del Platateplota: - najvyššia teplota: 24.7 ℃ (76.46 ℉)najnižšia teplota: 13 ℃ (55.4 ℉)zrážky: 95mmdaždivé dni: 9
Saltateplota: - najvyššia teplota: 27.9 ℃ (82.22 ℉)najnižšia teplota: 15.7 ℃ (60.26 ℉)zrážky: 144.5mmdaždivé dni: 13.7
Trelewteplota: - najvyššia teplota: 27.7 ℃ (81.86 ℉)najnižšia teplota: 12.4 ℃ (54.32 ℉)zrážky: 14mmdaždivé dni: 4
Keď čítate o počte mm zrážok, mali by ste to vedieť: Slabý dážď je, keď je rýchlosť zrážok je menšia ako 2,5 mm (0,1 palca) za hodinu. Pri miernom daždi je toto číslo medzi 2,5 mm a 10 mm (0,4 palca), pri silnom daždi je 10 - 50 mm (2,0 palca). Veľmi silný dážď má tento počet vyšší ako 50 mm za hodinu.