Domů
Evropa
Asie
Austrálie & Oceánie
Afrika
Severní Amerika
Střední Amerika
Jižní Amerika

Obvyklé počasí - Argentina

Potřebujete vědět, kdy je nejlepší čas jet do cíle Argentina? Pak byste se měli podívat zde, jaké počasí můžete v průběhu roku očekávat.

Domů - Jižní Amerika - Argentina

Argentina - jaké počasí lze čekat

Klima Argentiny je velmi rozmanité kvůli obrovské velikosti této země. V podstatě lze říci, že klima je převážně mírné, suché na jihovýchodě a subantarktické na jihozápadě. Argentina má čtyři roční období: zima, jaro, léto a podzim. Letní sezóny jsou nejteplejší a nejmuchřejší sezónou ve většině zemí, ale ve většině Patagonie je to nejsušší období. Zimy jsou zpravidla mírné na severu, chladné uprostřed a studené na jihu.

Když hovoříte o obvyklém počasí v tomto státě, informace jsou relevantní například pro tato oblíbená místa: Aconcagua, Adrogué, Amaicha del Valle, Andean Northwest, Bahía Blanca, Barreal, Buenos Aires, Cafayate, Calilegua National Park, Capilla del Monte, Capilla del Señor, Cariló, Catamarca, Chaco, Chajari, Chascomús, Clorinda, Colon, Colonia Carlos Pellegrini, Comodoro Rivadavia, Corrientes, Cuyo, Córdoba, El Calafate, El Chalten, El Palmar National Park, El Rey National Park, Entre Rios, Esquel, Esquina, Federación, Formosa, Gualeguaychu, Humahuaca, Ischigualasto Provincial Park, Jujuy, La Pampa, La Plata, La Punta, La Rioja, Lago Puelo, Los Alerces National Park, Los Glaciares National Park, Luján, Magdalena, Malargüe, Mar del Plata, Martínez, Medanos, Mendoza, Mercedes, Mesopotamia, Misiones, Nahuel Huapi National Park, Necochea, Neuquén, Pampas, Patagonia, Pergamino, Posadas, Puerto Iguazú, Puerto Madryn, Puerto San Julián, Purmamarca, Quebrada de Humahuaca, Resistencia, Rio Cuarto, Rio Gallegos, Rosario, Salta, San Agustín de Valle Fértil, San Antonio Oeste, San Antonio de Areco, San Antonio de los Cobres, San Carlos de Bariloche, San José de Jáchal, San Juan, San Lorenzo, San Luis, San Martin de los Andes, San Miguel de Tucumán, San Rafael, San Salvador de Jujuy, Santa Fe, Santa Maria, Santiago del Estero, Sierra de la Ventana, Tafi Viejo, Talampaya National Park, Tandil, Tierra del Fuego, Tierra del Fuego National Park, Tigre, Tilcara, Trelew, Tucuman, Uquía, Ushuaia, Valdes Peninsula, Valles Calchaquíes, Villa Carlos Paz, Villa Gesell, Villa Unión, Villa la Angostura, Villazón and La Quiaca.

Podívejme se nyní na to, jaké počasí můžete očekávat v okolí hlavního města a v mnoha dalších městech. Nejteplejším měsícem je zde leden, průměrná maximální teplota 30.8 ℃ (87.44 ℉). Průměrná minimální teplota v tomto měsíci je 20.3 ℃ (68.54 ℉). Nejchladnější měsíc je zde červenec, průměrná maximální teplota 15.8 ℃ (60.44 ℉). Průměrná minimální teplota v tomto měsíci je 7.7 ℃ (45.86 ℉). Nejvíce deštivý měsíc zde je říjen, průměrný počet deštivých dnů je 10.3. Nejméně deštivý měsíc zde je srpen, průměrný počet deštivých dnů je 6.9.

Když cestujete na některé místa, které obsahuje Argentina, vždy je třeba zvážit nadmořskou výšku místa. Nejvyšší bod je zde Cerro Aconcagua (6962 m) a nejnižší bod je Laguna del Carbon (-105 m). V této zemi existují obrovské rozdíly v nadmořských výškách a počasí je proto v nich velmi odlišné. Mějte na paměti, že teplota obvykle klesá o 1.2 - 1.9 ℃ (2.2 - 3.5 ℉) za 200 m (656 ft), v závislosti na ostatních podmínkách. (A měli bychom dodat, že ve velmi zvláštním stavu nazvaném tepelná inverze může být i teplota vyšší ve vyšších polohách.)

Mějte prosím na paměti, že toto není předpověď počasí, ale informace o obvyklém počasí (průměr). To by vám mělo pomoci při rozhodování o tom, kdy je nejvhodnější doba k návštěvě cíle Argentina. Přečtěte si další podrobnosti o typickém počasí v jednotlivých měsících níže:

leden - únor - březen - duben - květen - červen - červenec - srpen - září - říjen - listopad - prosinec

leden

Typické (obvyklé) počasí - Argentina - leden - je toto: Průměrná nejvyšší teplota v zemi Argentina v měsíci leden je 30.8 ℃ (87.44 ℉). Průměrná nejnižší teplota je 20.3 ℃ (68.54 ℉). Na počátku měsíce leden můžete očekávat nižší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 29.7 ℃ (85.46 ℉). Na konci měsíce leden můžete očekávat nižší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 29.55 ℃ (85.19 ℉). Průměrný počet deštivých dnů v měsíci leden je 8.8. Průměrné srážky jsou 141.4 mm (podívejte se zde, co toto číslo znamená). Při plánování cesty mějte prosím na paměti, že skutečné počasí se může lišit od těchto průměrných hodnot. Délka dne na začátku tohoto měsíce je přibližně 14:25 (hodiny a minuty), v polovině měsíce 14:12 a na konci měsíce 13:49.Tato čísla jsou platná především pro hlavní město a okolí. Je důležité říci, že počasí se může v různých výškách výrazně lišit, zejména v horách.

únor

Typické (obvyklé) počasí - Argentina - únor - je toto: Průměrná nejvyšší teplota v zemi Argentina v měsíci únor je 28.3 ℃ (82.94 ℉). Průměrná nejnižší teplota je 19.1 ℃ (66.38 ℉). Na počátku měsíce únor můžete očekávat vyšší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 29.55 ℃ (85.19 ℉). Na konci měsíce únor můžete očekávat nižší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 27.7 ℃ (81.86 ℉). Průměrný počet deštivých dnů v měsíci únor je 7.9. Průměrné srážky jsou 124.8 mm (podívejte se zde, co toto číslo znamená). Při plánování cesty mějte prosím na paměti, že skutečné počasí se může lišit od těchto průměrných hodnot. Délka dne na začátku tohoto měsíce je přibližně 13:49 (hodiny a minuty), v polovině měsíce 13:21 a na konci měsíce 12:49.Tato čísla jsou platná především pro hlavní město a okolí. Je důležité říci, že počasí se může v různých výškách výrazně lišit, zejména v horách.

březen

Typické (obvyklé) počasí - Argentina - březen - je toto: Průměrná nejvyšší teplota v zemi Argentina v měsíci březen je 27.1 ℃ (80.78 ℉). Průměrná nejnižší teplota je 18.1 ℃ (64.58 ℉). Na počátku měsíce březen můžete očekávat vyšší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 27.7 ℃ (81.86 ℉). Na konci měsíce březen můžete očekávat nižší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 25.25 ℃ (77.45 ℉). Průměrný počet deštivých dnů v měsíci březen je 8.7. Průměrné srážky jsou 143.2 mm (podívejte se zde, co toto číslo znamená). Při plánování cesty mějte prosím na paměti, že skutečné počasí se může lišit od těchto průměrných hodnot. Délka dne na začátku tohoto měsíce je přibližně 12:49 (hodiny a minuty), v polovině měsíce 12:17 a na konci měsíce 11:44.Tato čísla jsou platná především pro hlavní město a okolí. Je důležité říci, že počasí se může v různých výškách výrazně lišit, zejména v horách.

duben

Typické (obvyklé) počasí - Argentina - duben - je toto: Průměrná nejvyšší teplota v zemi Argentina v měsíci duben je 23.4 ℃ (74.12 ℉). Průměrná nejnižší teplota je 14.1 ℃ (57.38 ℉). Na počátku měsíce duben můžete očekávat vyšší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 25.25 ℃ (77.45 ℉). Na konci měsíce duben můžete očekávat nižší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 21.35 ℃ (70.43 ℉). Průměrný počet deštivých dnů v měsíci duben je 9.3. Průměrné srážky jsou 121.7 mm (podívejte se zde, co toto číslo znamená). Při plánování cesty mějte prosím na paměti, že skutečné počasí se může lišit od těchto průměrných hodnot. Délka dne na začátku tohoto měsíce je přibližně 11:44 (hodiny a minuty), v polovině měsíce 11:13 a na konci měsíce 10:44.Tato čísla jsou platná především pro hlavní město a okolí. Je důležité říci, že počasí se může v různých výškách výrazně lišit, zejména v horách.

květen

Typické (obvyklé) počasí - Argentina - květen - je toto: Průměrná nejvyšší teplota v zemi Argentina v měsíci květen je 19.3 ℃ (66.74 ℉). Průměrná nejnižší teplota je 10.8 ℃ (51.44 ℉). Na počátku měsíce květen můžete očekávat vyšší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 21.35 ℃ (70.43 ℉). Na konci měsíce květen můžete očekávat nižší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 17.8 ℃ (64.04 ℉). Průměrný počet deštivých dnů v měsíci květen je 7. Průměrné srážky jsou 92.9 mm (podívejte se zde, co toto číslo znamená). Při plánování cesty mějte prosím na paměti, že skutečné počasí se může lišit od těchto průměrných hodnot. Délka dne na začátku tohoto měsíce je přibližně 10:44 (hodiny a minuty), v polovině měsíce 10:19 a na konci měsíce 10:00.Tato čísla jsou platná především pro hlavní město a okolí. Je důležité říci, že počasí se může v různých výškách výrazně lišit, zejména v horách.

červen

Typické (obvyklé) počasí - Argentina - červen - je toto: Průměrná nejvyšší teplota v zemi Argentina v měsíci červen je 16.3 ℃ (61.34 ℉). Průměrná nejnižší teplota je 8.3 ℃ (46.94 ℉). Na počátku měsíce červen můžete očekávat vyšší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 17.8 ℃ (64.04 ℉). Na konci měsíce červen můžete očekávat nižší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 16.05 ℃ (60.89 ℉). Průměrný počet deštivých dnů v měsíci červen je 7.2. Průměrné srážky jsou 57.6 mm (podívejte se zde, co toto číslo znamená). Při plánování cesty mějte prosím na paměti, že skutečné počasí se může lišit od těchto průměrných hodnot. Délka dne na začátku tohoto měsíce je přibližně 10:00 (hodiny a minuty), v polovině měsíce 9:51 a na konci měsíce 9:51.Tato čísla jsou platná především pro hlavní město a okolí. Je důležité říci, že počasí se může v různých výškách výrazně lišit, zejména v horách.

červenec

Typické (obvyklé) počasí - Argentina - červenec - je toto: Průměrná nejvyšší teplota v zemi Argentina v měsíci červenec je 15.8 ℃ (60.44 ℉). Průměrná nejnižší teplota je 7.7 ℃ (45.86 ℉). Na počátku měsíce červenec můžete očekávat vyšší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 16.05 ℃ (60.89 ℉). Na konci měsíce červenec můžete očekávat vyšší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 16.65 ℃ (61.97 ℉). Průměrný počet deštivých dnů v měsíci červenec je 7.2. Průměrné srážky jsou 60.9 mm (podívejte se zde, co toto číslo znamená). Při plánování cesty mějte prosím na paměti, že skutečné počasí se může lišit od těchto průměrných hodnot. Délka dne na začátku tohoto měsíce je přibližně 9:51 (hodiny a minuty), v polovině měsíce 10:01 a na konci měsíce 10:20.Tato čísla jsou platná především pro hlavní město a okolí. Je důležité říci, že počasí se může v různých výškách výrazně lišit, zejména v horách.

srpen

Typické (obvyklé) počasí - Argentina - srpen - je toto: Průměrná nejvyšší teplota v zemi Argentina v měsíci srpen je 17.5 ℃ (63.5 ℉). Průměrná nejnižší teplota je 9 ℃ (48.2 ℉). Na počátku měsíce srpen můžete očekávat nižší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 16.65 ℃ (61.97 ℉). Na konci měsíce srpen můžete očekávat vyšší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 18.65 ℃ (65.57 ℉). Průměrný počet deštivých dnů v měsíci srpen je 6.9. Průměrné srážky jsou 65.4 mm (podívejte se zde, co toto číslo znamená). Při plánování cesty mějte prosím na paměti, že skutečné počasí se může lišit od těchto průměrných hodnot. Délka dne na začátku tohoto měsíce je přibližně 10:20 (hodiny a minuty), v polovině měsíce 10:45 a na konci měsíce 11:14.Tato čísla jsou platná především pro hlavní město a okolí. Je důležité říci, že počasí se může v různých výškách výrazně lišit, zejména v horách.

září

Typické (obvyklé) počasí - Argentina - září - je toto: Průměrná nejvyšší teplota v zemi Argentina v měsíci září je 19.8 ℃ (67.64 ℉). Průměrná nejnižší teplota je 10.3 ℃ (50.54 ℉). Na počátku měsíce září můžete očekávat nižší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 18.65 ℃ (65.57 ℉). Na konci měsíce září můžete očekávat vyšší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 21.1 ℃ (69.98 ℉). Průměrný počet deštivých dnů v měsíci září je 7.6. Průměrné srážky jsou 71.7 mm (podívejte se zde, co toto číslo znamená). Při plánování cesty mějte prosím na paměti, že skutečné počasí se může lišit od těchto průměrných hodnot. Délka dne na začátku tohoto měsíce je přibližně 11:14 (hodiny a minuty), v polovině měsíce 11:45 a na konci měsíce 12:17.Tato čísla jsou platná především pro hlavní město a okolí. Je důležité říci, že počasí se může v různých výškách výrazně lišit, zejména v horách.

říjen

Typické (obvyklé) počasí - Argentina - říjen - je toto: Průměrná nejvyšší teplota v zemi Argentina v měsíci říjen je 22.4 ℃ (72.32 ℉). Průměrná nejnižší teplota je 13.6 ℃ (56.48 ℉). Na počátku měsíce říjen můžete očekávat nižší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 21.1 ℃ (69.98 ℉). Na konci měsíce říjen můžete očekávat vyšší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 24.4 ℃ (75.92 ℉). Průměrný počet deštivých dnů v měsíci říjen je 10.3. Průměrné srážky jsou 127.8 mm (podívejte se zde, co toto číslo znamená). Při plánování cesty mějte prosím na paměti, že skutečné počasí se může lišit od těchto průměrných hodnot. Délka dne na začátku tohoto měsíce je přibližně 12:17 (hodiny a minuty), v polovině měsíce 12:49 a na konci měsíce 13:20.Tato čísla jsou platná především pro hlavní město a okolí. Je důležité říci, že počasí se může v různých výškách výrazně lišit, zejména v horách.

listopad

Typické (obvyklé) počasí - Argentina - listopad - je toto: Průměrná nejvyšší teplota v zemi Argentina v měsíci listopad je 26.4 ℃ (79.52 ℉). Průměrná nejnižší teplota je 16.3 ℃ (61.34 ℉). Na počátku měsíce listopad můžete očekávat nižší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 24.4 ℃ (75.92 ℉). Na konci měsíce listopad můžete očekávat vyšší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 27.5 ℃ (81.5 ℉). Průměrný počet deštivých dnů v měsíci listopad je 9.9. Průměrné srážky jsou 118.9 mm (podívejte se zde, co toto číslo znamená). Při plánování cesty mějte prosím na paměti, že skutečné počasí se může lišit od těchto průměrných hodnot. Délka dne na začátku tohoto měsíce je přibližně 13:20 (hodiny a minuty), v polovině měsíce 13:48 a na konci měsíce 14:11.Tato čísla jsou platná především pro hlavní město a okolí. Je důležité říci, že počasí se může v různých výškách výrazně lišit, zejména v horách.

prosinec

Typické (obvyklé) počasí - Argentina - prosinec - je toto: Průměrná nejvyšší teplota v zemi Argentina v měsíci prosinec je 28.6 ℃ (83.48 ℉). Průměrná nejnižší teplota je 19 ℃ (66.2 ℉). Na počátku měsíce prosinec můžete očekávat nižší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 27.5 ℃ (81.5 ℉). Na konci měsíce prosinec můžete očekávat vyšší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 29.7 ℃ (85.46 ℉). Průměrný počet deštivých dnů v měsíci prosinec je 9.4. Průměrné srážky jsou 116.7 mm (podívejte se zde, co toto číslo znamená). Při plánování cesty mějte prosím na paměti, že skutečné počasí se může lišit od těchto průměrných hodnot. Délka dne na začátku tohoto měsíce je přibližně 14:11 (hodiny a minuty), v polovině měsíce 14:25 a na konci měsíce 14:27.Tato čísla jsou platná především pro hlavní město a okolí. Je důležité říci, že počasí se může v různých výškách výrazně lišit, zejména v horách.

Níže jsou uvedeny průměrné hodnoty, takže je můžete v těchto místech považovat za typické počasí v cíli Argentina. Znak "-" znamená, že pro tuto položku nemáme dostatek údajů.

Buenos Airesteplota: - nejvyšší teplota: 28.6 ℃ (83.48 ℉)nejnižší teplota: 19 ℃ (66.2 ℉)srážky: 116.7mmdeštivé dny: 9.4
Cordobateplota: - nejvyšší teplota: 29.4 ℃ (84.92 ℉)nejnižší teplota: 17.2 ℃ (62.96 ℉)srážky: 160.6mmdeštivé dny: 11.1
Mendozateplota: - nejvyšší teplota: 32.5 ℃ (90.5 ℉)nejnižší teplota: 18.3 ℃ (64.94 ℉)srážky: 24.5mmdeštivé dny: 4.3
Iguazuteplota: - nejvyšší teplota: 32.1 ℃ (89.78 ℉)nejnižší teplota: 19.5 ℃ (67.1 ℉)srážky: 182.2mmdeštivé dny: 9.8
Barilocheteplota: - nejvyšší teplota: 20.7 ℃ (69.26 ℉)nejnižší teplota: 6.2 ℃ (43.16 ℉)srážky: 23.4mmdeštivé dny: 4.5
Ushuaiateplota: - nejvyšší teplota: 13.4 ℃ (56.12 ℉)nejnižší teplota: 4.8 ℃ (40.64 ℉)srážky: 51.8mmdeštivé dny: 16.4
El Calafateteplota: - nejvyšší teplota: 18 ℃ (64.4 ℉)nejnižší teplota: 5.6 ℃ (42.08 ℉)srážky: 4.3mmdeštivé dny: 1.9
Mar del Platateplota: - nejvyšší teplota: 24.7 ℃ (76.46 ℉)nejnižší teplota: 13 ℃ (55.4 ℉)srážky: 95mmdeštivé dny: 9
Saltateplota: - nejvyšší teplota: 27.9 ℃ (82.22 ℉)nejnižší teplota: 15.7 ℃ (60.26 ℉)srážky: 144.5mmdeštivé dny: 13.7
Trelewteplota: - nejvyšší teplota: 27.7 ℃ (81.86 ℉)nejnižší teplota: 12.4 ℃ (54.32 ℉)srážky: 14mmdeštivé dny: 4
Když čtete o množství srážek, měli byste to vědět: Slabý déšť je, když je výška srážek menší než 2,5 mm (0,1 in) za hodinu. U mírného deště je toto číslo mezi 2,5 mm a 10 mm (0,4 palce), při silném dešti je 10 - 50 mm (2,0 palce). Velmi silný déšť má toto číslo vyšší než 50 mm za hodinu.