Główna
Europa
Azja
Australia & Oceania
Afryka
Ameryka Północna
Ameryka Centralna
Ameryka Południowa

Zwykła pogoda - Argentyna

Czy musisz wiedzieć, kiedy najlepiej wybrać się do Argentyna? Następnie należy spojrzeć tutaj, jakiej pogody można się spodziewać w ciągu roku.

Jakiej pogody możesz się spodziewać w celu Argentyna

Klimat Argentyny jest bardzo zróżnicowany, ze względu na ogromne rozmiary tego kraju. Zasadniczo można powiedzieć, że klimat jest w większości umiarkowany, suchy w południowo-wschodniej i subantarktycznej na południowym zachodzie. Argentyna ma cztery pory roku: zimę, wiosnę, lato i jesień. Lato to najcieplejszy i najbardziej mokry sezon w większości kraju, ale w większości Patagonii jest to najbardziej suchy sezon. Zimy są zwykle łagodne na północy, chłodne w środku i zimne na południu.

Mówiąc o zwykłej pogody w tym kraju, informacja ma znaczenie na przykład dla tych popularnych miejsc: Aconcagua, Adrogué, Amaicha del Valle, Andean Northwest, Bahía Blanca, Barreal, Buenos Aires, Cafayate, Calilegua National Park, Capilla del Monte, Capilla del Señor, Cariló, Catamarca, Chaco, Chajari, Chascomús, Clorinda, Colon, Colonia Carlos Pellegrini, Comodoro Rivadavia, Corrientes, Cuyo, Córdoba, El Calafate, El Chalten, El Palmar National Park, El Rey National Park, Entre Rios, Esquel, Esquina, Federación, Formosa, Gualeguaychu, Humahuaca, Ischigualasto Provincial Park, Jujuy, La Pampa, La Plata, La Punta, La Rioja, Lago Puelo, Los Alerces National Park, Los Glaciares National Park, Luján, Magdalena, Malargüe, Mar del Plata, Martínez, Medanos, Mendoza, Mercedes, Mesopotamia, Misiones, Nahuel Huapi National Park, Necochea, Neuquén, Pampas, Patagonia, Pergamino, Posadas, Puerto Iguazú, Puerto Madryn, Puerto San Julián, Purmamarca, Quebrada de Humahuaca, Resistencia, Rio Cuarto, Rio Gallegos, Rosario, Salta, San Agustín de Valle Fértil, San Antonio Oeste, San Antonio de Areco, San Antonio de los Cobres, San Carlos de Bariloche, San José de Jáchal, San Juan, San Lorenzo, San Luis, San Martin de los Andes, San Miguel de Tucumán, San Rafael, San Salvador de Jujuy, Santa Fe, Santa Maria, Santiago del Estero, Sierra de la Ventana, Tafi Viejo, Talampaya National Park, Tandil, Tierra del Fuego, Tierra del Fuego National Park, Tigre, Tilcara, Trelew, Tucuman, Uquía, Ushuaia, Valdes Peninsula, Valles Calchaquíes, Villa Carlos Paz, Villa Gesell, Villa Unión, Villa la Angostura, Villazón and La Quiaca.

Zobaczmy teraz, jakiej pogody można się spodziewać w okolicy stolicy i wielu innych miast. Najcieplejszy miesiąc tutaj jest styczeń, średnia maksymalna temperatura jest 30.8 ℃ (87.44 ℉). Średnia temperatura minimalna w tym miesiącu jest 20.3 ℃ (68.54 ℉). Najzimniejszy miesiąc tutaj jest lipiec, średnia maksymalna temperatura jest 15.8 ℃ (60.44 ℉). Średnia temperatura minimalna w tym miesiącu jest 7.7 ℃ (45.86 ℉). Najbardziej deszczowy miesiąc tutaj jest październik, średnia liczba dni deszczowych jest w 10.3. Najmniej deszczowy miesiąc tutaj jest sierpień, średnia liczba dni deszczowych jest w 6.9.

Kiedy podróżujesz do niektórych miejsc w Argentyna, zawsze weź pod uwagę także wysokość tego miejsca. Najwyższy punkt tutaj jest Cerro Aconcagua (6962 m) i najniższy punkt Laguna del Carbon (-105 m). Tak więc istnieją ogromne różnice wysokości w tym kraju, a zatem pogoda jest w nich bardzo różna. Należy pamiętać, że temperatura zwykle spada o 1.2 - 1.9 ℃ (2.2 - 3.5 ℉) na 200 m (656 ft), w zależności od innych warunków. (I powinniśmy dodać, że w bardzo szczególnym stanie zwanym inwersją termiczną nawet temperatura może być wyższa na wyższych wysokościach).

Należy pamiętać, że nie jest to prognoza pogody, ale informacja o zwykłej pogodzie (średnia). To powinno pomóc Ci zdecydować, kiedy najlepiej wybrać się na Argentyna. Przeczytaj więcej szczegółów na temat typowej dla nich pogody we wszystkich poszczególnych miesiącach poniżej:

styczeń - luty - marzec - kwiecień - maj - czerwiec - lipiec - sierpień - wrzesień - październik - listopad - grudzień

styczeń

Typowa (typowa) pogoda w Argentyna w styczeń jest taka: Średnia najwyższa temperatura w Argentyna w styczeń to 30.8 ℃ (87.44 ℉). Średnia najniższa temperatura to 20.3 ℃ (68.54 ℉). Pod począwszu z styczeń można oczekiwać niższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 29.7 ℃ (85.46 ℉). Pod koncu z styczeń można oczekiwać niższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 29.55 ℃ (85.19 ℉). Średnia liczba deszczowe dni styczeń jest 8.8. Średnia suma opadów 141.4 mm (Spójrz co oznacza ten numer). Przy planowaniu podróży pamiętaj, że rzeczywista pogoda może różnić się od tych średnich wartości. Długość dnia na początku tego miesiąca wynosi około 14:25 (godziny i minuty), w w połowie miesiąca 14:12 i na końcu miesiąca 13:49.Powyższe liczby są ważne przede wszystkim dla kapitału i obszaru wokół niego. Ważne jest, aby powiedzieć, że pogoda może się znacznie różnić na różnych wysokościach, szczególnie w górach.

luty

Typowa (typowa) pogoda w Argentyna w luty jest taka: Średnia najwyższa temperatura w Argentyna w luty to 28.3 ℃ (82.94 ℉). Średnia najniższa temperatura to 19.1 ℃ (66.38 ℉). Pod począwszu z luty można oczekiwać wyższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 29.55 ℃ (85.19 ℉). Pod koncu z luty można oczekiwać niższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 27.7 ℃ (81.86 ℉). Średnia liczba deszczowe dni luty jest 7.9. Średnia suma opadów 124.8 mm (Spójrz co oznacza ten numer). Przy planowaniu podróży pamiętaj, że rzeczywista pogoda może różnić się od tych średnich wartości. Długość dnia na początku tego miesiąca wynosi około 13:49 (godziny i minuty), w w połowie miesiąca 13:21 i na końcu miesiąca 12:49.Powyższe liczby są ważne przede wszystkim dla kapitału i obszaru wokół niego. Ważne jest, aby powiedzieć, że pogoda może się znacznie różnić na różnych wysokościach, szczególnie w górach.

marzec

Typowa (typowa) pogoda w Argentyna w marzec jest taka: Średnia najwyższa temperatura w Argentyna w marzec to 27.1 ℃ (80.78 ℉). Średnia najniższa temperatura to 18.1 ℃ (64.58 ℉). Pod począwszu z marzec można oczekiwać wyższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 27.7 ℃ (81.86 ℉). Pod koncu z marzec można oczekiwać niższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 25.25 ℃ (77.45 ℉). Średnia liczba deszczowe dni marzec jest 8.7. Średnia suma opadów 143.2 mm (Spójrz co oznacza ten numer). Przy planowaniu podróży pamiętaj, że rzeczywista pogoda może różnić się od tych średnich wartości. Długość dnia na początku tego miesiąca wynosi około 12:49 (godziny i minuty), w w połowie miesiąca 12:17 i na końcu miesiąca 11:44.Powyższe liczby są ważne przede wszystkim dla kapitału i obszaru wokół niego. Ważne jest, aby powiedzieć, że pogoda może się znacznie różnić na różnych wysokościach, szczególnie w górach.

kwiecień

Typowa (typowa) pogoda w Argentyna w kwiecień jest taka: Średnia najwyższa temperatura w Argentyna w kwiecień to 23.4 ℃ (74.12 ℉). Średnia najniższa temperatura to 14.1 ℃ (57.38 ℉). Pod począwszu z kwiecień można oczekiwać wyższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 25.25 ℃ (77.45 ℉). Pod koncu z kwiecień można oczekiwać niższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 21.35 ℃ (70.43 ℉). Średnia liczba deszczowe dni kwiecień jest 9.3. Średnia suma opadów 121.7 mm (Spójrz co oznacza ten numer). Przy planowaniu podróży pamiętaj, że rzeczywista pogoda może różnić się od tych średnich wartości. Długość dnia na początku tego miesiąca wynosi około 11:44 (godziny i minuty), w w połowie miesiąca 11:13 i na końcu miesiąca 10:44.Powyższe liczby są ważne przede wszystkim dla kapitału i obszaru wokół niego. Ważne jest, aby powiedzieć, że pogoda może się znacznie różnić na różnych wysokościach, szczególnie w górach.

maj

Typowa (typowa) pogoda w Argentyna w maj jest taka: Średnia najwyższa temperatura w Argentyna w maj to 19.3 ℃ (66.74 ℉). Średnia najniższa temperatura to 10.8 ℃ (51.44 ℉). Pod począwszu z maj można oczekiwać wyższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 21.35 ℃ (70.43 ℉). Pod koncu z maj można oczekiwać niższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 17.8 ℃ (64.04 ℉). Średnia liczba deszczowe dni maj jest 7. Średnia suma opadów 92.9 mm (Spójrz co oznacza ten numer). Przy planowaniu podróży pamiętaj, że rzeczywista pogoda może różnić się od tych średnich wartości. Długość dnia na początku tego miesiąca wynosi około 10:44 (godziny i minuty), w w połowie miesiąca 10:19 i na końcu miesiąca 10:00.Powyższe liczby są ważne przede wszystkim dla kapitału i obszaru wokół niego. Ważne jest, aby powiedzieć, że pogoda może się znacznie różnić na różnych wysokościach, szczególnie w górach.

czerwiec

Typowa (typowa) pogoda w Argentyna w czerwiec jest taka: Średnia najwyższa temperatura w Argentyna w czerwiec to 16.3 ℃ (61.34 ℉). Średnia najniższa temperatura to 8.3 ℃ (46.94 ℉). Pod począwszu z czerwiec można oczekiwać wyższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 17.8 ℃ (64.04 ℉). Pod koncu z czerwiec można oczekiwać niższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 16.05 ℃ (60.89 ℉). Średnia liczba deszczowe dni czerwiec jest 7.2. Średnia suma opadów 57.6 mm (Spójrz co oznacza ten numer). Przy planowaniu podróży pamiętaj, że rzeczywista pogoda może różnić się od tych średnich wartości. Długość dnia na początku tego miesiąca wynosi około 10:00 (godziny i minuty), w w połowie miesiąca 9:51 i na końcu miesiąca 9:51.Powyższe liczby są ważne przede wszystkim dla kapitału i obszaru wokół niego. Ważne jest, aby powiedzieć, że pogoda może się znacznie różnić na różnych wysokościach, szczególnie w górach.

lipiec

Typowa (typowa) pogoda w Argentyna w lipiec jest taka: Średnia najwyższa temperatura w Argentyna w lipiec to 15.8 ℃ (60.44 ℉). Średnia najniższa temperatura to 7.7 ℃ (45.86 ℉). Pod począwszu z lipiec można oczekiwać wyższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 16.05 ℃ (60.89 ℉). Pod koncu z lipiec można oczekiwać wyższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 16.65 ℃ (61.97 ℉). Średnia liczba deszczowe dni lipiec jest 7.2. Średnia suma opadów 60.9 mm (Spójrz co oznacza ten numer). Przy planowaniu podróży pamiętaj, że rzeczywista pogoda może różnić się od tych średnich wartości. Długość dnia na początku tego miesiąca wynosi około 9:51 (godziny i minuty), w w połowie miesiąca 10:01 i na końcu miesiąca 10:20.Powyższe liczby są ważne przede wszystkim dla kapitału i obszaru wokół niego. Ważne jest, aby powiedzieć, że pogoda może się znacznie różnić na różnych wysokościach, szczególnie w górach.

sierpień

Typowa (typowa) pogoda w Argentyna w sierpień jest taka: Średnia najwyższa temperatura w Argentyna w sierpień to 17.5 ℃ (63.5 ℉). Średnia najniższa temperatura to 9 ℃ (48.2 ℉). Pod począwszu z sierpień można oczekiwać niższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 16.65 ℃ (61.97 ℉). Pod koncu z sierpień można oczekiwać wyższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 18.65 ℃ (65.57 ℉). Średnia liczba deszczowe dni sierpień jest 6.9. Średnia suma opadów 65.4 mm (Spójrz co oznacza ten numer). Przy planowaniu podróży pamiętaj, że rzeczywista pogoda może różnić się od tych średnich wartości. Długość dnia na początku tego miesiąca wynosi około 10:20 (godziny i minuty), w w połowie miesiąca 10:45 i na końcu miesiąca 11:14.Powyższe liczby są ważne przede wszystkim dla kapitału i obszaru wokół niego. Ważne jest, aby powiedzieć, że pogoda może się znacznie różnić na różnych wysokościach, szczególnie w górach.

wrzesień

Typowa (typowa) pogoda w Argentyna w wrzesień jest taka: Średnia najwyższa temperatura w Argentyna w wrzesień to 19.8 ℃ (67.64 ℉). Średnia najniższa temperatura to 10.3 ℃ (50.54 ℉). Pod począwszu z wrzesień można oczekiwać niższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 18.65 ℃ (65.57 ℉). Pod koncu z wrzesień można oczekiwać wyższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 21.1 ℃ (69.98 ℉). Średnia liczba deszczowe dni wrzesień jest 7.6. Średnia suma opadów 71.7 mm (Spójrz co oznacza ten numer). Przy planowaniu podróży pamiętaj, że rzeczywista pogoda może różnić się od tych średnich wartości. Długość dnia na początku tego miesiąca wynosi około 11:14 (godziny i minuty), w w połowie miesiąca 11:45 i na końcu miesiąca 12:17.Powyższe liczby są ważne przede wszystkim dla kapitału i obszaru wokół niego. Ważne jest, aby powiedzieć, że pogoda może się znacznie różnić na różnych wysokościach, szczególnie w górach.

październik

Typowa (typowa) pogoda w Argentyna w październik jest taka: Średnia najwyższa temperatura w Argentyna w październik to 22.4 ℃ (72.32 ℉). Średnia najniższa temperatura to 13.6 ℃ (56.48 ℉). Pod począwszu z październik można oczekiwać niższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 21.1 ℃ (69.98 ℉). Pod koncu z październik można oczekiwać wyższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 24.4 ℃ (75.92 ℉). Średnia liczba deszczowe dni październik jest 10.3. Średnia suma opadów 127.8 mm (Spójrz co oznacza ten numer). Przy planowaniu podróży pamiętaj, że rzeczywista pogoda może różnić się od tych średnich wartości. Długość dnia na początku tego miesiąca wynosi około 12:17 (godziny i minuty), w w połowie miesiąca 12:49 i na końcu miesiąca 13:20.Powyższe liczby są ważne przede wszystkim dla kapitału i obszaru wokół niego. Ważne jest, aby powiedzieć, że pogoda może się znacznie różnić na różnych wysokościach, szczególnie w górach.

listopad

Typowa (typowa) pogoda w Argentyna w listopad jest taka: Średnia najwyższa temperatura w Argentyna w listopad to 26.4 ℃ (79.52 ℉). Średnia najniższa temperatura to 16.3 ℃ (61.34 ℉). Pod począwszu z listopad można oczekiwać niższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 24.4 ℃ (75.92 ℉). Pod koncu z listopad można oczekiwać wyższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 27.5 ℃ (81.5 ℉). Średnia liczba deszczowe dni listopad jest 9.9. Średnia suma opadów 118.9 mm (Spójrz co oznacza ten numer). Przy planowaniu podróży pamiętaj, że rzeczywista pogoda może różnić się od tych średnich wartości. Długość dnia na początku tego miesiąca wynosi około 13:20 (godziny i minuty), w w połowie miesiąca 13:48 i na końcu miesiąca 14:11.Powyższe liczby są ważne przede wszystkim dla kapitału i obszaru wokół niego. Ważne jest, aby powiedzieć, że pogoda może się znacznie różnić na różnych wysokościach, szczególnie w górach.

grudzień

Typowa (typowa) pogoda w Argentyna w grudzień jest taka: Średnia najwyższa temperatura w Argentyna w grudzień to 28.6 ℃ (83.48 ℉). Średnia najniższa temperatura to 19 ℃ (66.2 ℉). Pod począwszu z grudzień można oczekiwać niższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 27.5 ℃ (81.5 ℉). Pod koncu z grudzień można oczekiwać wyższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 29.7 ℃ (85.46 ℉). Średnia liczba deszczowe dni grudzień jest 9.4. Średnia suma opadów 116.7 mm (Spójrz co oznacza ten numer). Przy planowaniu podróży pamiętaj, że rzeczywista pogoda może różnić się od tych średnich wartości. Długość dnia na początku tego miesiąca wynosi około 14:11 (godziny i minuty), w w połowie miesiąca 14:25 i na końcu miesiąca 14:27.Powyższe liczby są ważne przede wszystkim dla kapitału i obszaru wokół niego. Ważne jest, aby powiedzieć, że pogoda może się znacznie różnić na różnych wysokościach, szczególnie w górach.

Poniżej podano wartości średnie, abyś mógł uznać je za typową pogodę w Argentyna w tych miejscach. Znak "-" oznacza, że ​​nie mamy wystarczających danych dla tego przedmiotu.

Buenos Airestemperatura: - najwyższa temperatura: 28.6 ℃ (83.48 ℉)najniższa temperatura: 19 ℃ (66.2 ℉)opady: 116.7mmdeszcz deszcz dni: 9.4
Cordobatemperatura: - najwyższa temperatura: 29.4 ℃ (84.92 ℉)najniższa temperatura: 17.2 ℃ (62.96 ℉)opady: 160.6mmdeszcz deszcz dni: 11.1
Mendozatemperatura: - najwyższa temperatura: 32.5 ℃ (90.5 ℉)najniższa temperatura: 18.3 ℃ (64.94 ℉)opady: 24.5mmdeszcz deszcz dni: 4.3
Iguazutemperatura: - najwyższa temperatura: 32.1 ℃ (89.78 ℉)najniższa temperatura: 19.5 ℃ (67.1 ℉)opady: 182.2mmdeszcz deszcz dni: 9.8
Barilochetemperatura: - najwyższa temperatura: 20.7 ℃ (69.26 ℉)najniższa temperatura: 6.2 ℃ (43.16 ℉)opady: 23.4mmdeszcz deszcz dni: 4.5
Ushuaiatemperatura: - najwyższa temperatura: 13.4 ℃ (56.12 ℉)najniższa temperatura: 4.8 ℃ (40.64 ℉)opady: 51.8mmdeszcz deszcz dni: 16.4
El Calafatetemperatura: - najwyższa temperatura: 18 ℃ (64.4 ℉)najniższa temperatura: 5.6 ℃ (42.08 ℉)opady: 4.3mmdeszcz deszcz dni: 1.9
Mar del Platatemperatura: - najwyższa temperatura: 24.7 ℃ (76.46 ℉)najniższa temperatura: 13 ℃ (55.4 ℉)opady: 95mmdeszcz deszcz dni: 9
Saltatemperatura: - najwyższa temperatura: 27.9 ℃ (82.22 ℉)najniższa temperatura: 15.7 ℃ (60.26 ℉)opady: 144.5mmdeszcz deszcz dni: 13.7
Trelewtemperatura: - najwyższa temperatura: 27.7 ℃ (81.86 ℉)najniższa temperatura: 12.4 ℃ (54.32 ℉)opady: 14mmdeszcz deszcz dni: 4
Kiedy czytasz o liczbie mm opadów, powinieneś o tym wiedzieć: Deszcz jest wtedy, gdy opadów jest mniej niż 2,5 mm (0,1 in) na godzinę. Przy umiarkowanym deszczu liczba ta wynosi od 2,5 mm do 10 mm (0,4 cala), przy ulewnym deszczu wynosi ona 10 mm - 50 mm (2,0 cala). Bardzo silny deszcz ma tę wartość powyżej 50 mm na godzinę.