Domov
Európa
Ázia
Austrália & Oceánia
Afrika
Severná Amerika
Stredná Amerika
Južná Amerika

Zvyčajné počasie - Arménsko

Potrebujete vedieť, kedy je najlepší čas ísť do ciela Arménsko? Potom by ste sa mali pozrieť, aké počasie tam môžete očakávať počas roka.

Domov - Ázia - Arménsko

Arménsko - aké počasie môžete očakávať

Klíma Arménska sa líši v závislosti od nadmorskej výšky. Môžete očakávať suché subtropické počasie v nížinách a tundrové podnebie v horách. Vo všeobecnosti možno povedať, že podnebie je vysokohorský kontinent s horúcimi letami a studenými zimami.

Pri hovore o obvyklom počasí v tomto štáte sú informácie relevantné napríklad pre tieto obľúbené miesta: Alaverdi, Armavir, Artashat, Ashtarak, Berd, Central Armenia, Dilijan, Echmiadzin, Garni, Goris, Gyumri, Ijevan, Jermuk, Kapan, Lake Sevan Region, Meghri, Northern Armenia, Noyemberyan, Sevan, Shorzha, Sisian, Southern Armenia, Spitak, Stepanavan, Talin, Tatev, Tsaghkadzor, Vanadzor, Vardenis, Yeghegnadzor, Yerevan.

Poďme sa pozrieť, aké počasie môžete očakávať v oblasti okolo hlavného mesta a v mnohých ďalších mestách. Najteplejším mesiacom tu je Júl, priemerná maximálna teplota je 32.5 ℃ (90.5 ℉). Priemerná minimálna teplota v tomto mesiaci je 17.3 ℃ (63.14 ℉). Najchladnejší mesiac tu je Január, priemerná maximálna teplota je 1.2 ℃ (34.16 ℉). Priemerná minimálna teplota v tomto mesiaci je -7.7 ℃ (18.14 ℉). Najviac daždivý mesiac tu je Máj, priemerný počet daždivých dní je 12.9. Najmenej daždivý mesiac tu je August, priemerný počet daždivých dní je 3.1.

Pri cestovaní na niektoré miesta v lokácii Arménsko, vždy zvážte nadmorskú výšku miesta. Najvyšší bod tu je Aragats Lerrnagagat' (4090 m) a najnižší bod je Debed River (400 m). Takže v tejto krajine existujú obrovské rozdiely v nadmorských výškach a počasie je v nich preto veľmi odlišné. Majte na pamäti, že teplota zvyčajne klesá o 1.2 - 1.9 ℃ (2.2 - 3.5 ℉) na 200 m (656 stôp), v závislosti od ostatných podmienok. (A mali by sme dodať, že vo veľmi špeciálnom stave nazvanom tepelná inverzia dokonca teplota môže byť vyššia vo vyšších nadmorských výškach.)

Majte na pamäti, že nejde o predpoveď počasia, ale informácie o bežnom počasí (priemer). To vám pomôže rozhodnúť sa, kedy je najlepší čas ísť do ciela Arménsko. Prečítajte si ďalšie podrobnosti o typickom počasí v jednotlivých mesiacoch nižšie:

Január - Február - Marec - Apríl - Máj - Jún - Júl - August - September - Október - November - December

Január

Typické (zvyčajné) počasie - Arménsko - Január - je toto: Priemerná najvyššia teplota v zemi Arménsko v mesiaci Január je 1.2 ℃ (34.16 ℉). Priemerná najnižšia teplota je -7.7 ℃ (18.14 ℉). Na začiatku mesiaca Január môžete očakávať vyššie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 2.7 ℃ (36.86 ℉). Na koncu mesiaca Január môžete očakávať vyššie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 2.7 ℃ (36.86 ℉). Priemerný počet daždivých dní - Január - je 9.2. Priemerné zrážky sú 22.2 mm (podívajte sa tu, čo toto číslo znamená). Pri plánovaní cesty, prosím, majte na pamäti, že skutočné počasie sa môže líšiť od týchto priemerných hodnôt. Dĺžka dňa na začiatku tohto mesiaca je približne 9:21 (hodiny a minúty), v v polovici mesiaca 9:38 a na konci mesiaca 10:05.Tieto čísla sú platné predovšetkým pre hlavné mesto a oblasť okolo nej. Je dôležité povedať, že počasie sa môže v rôznych nadmorských výškach výrazne líšiť, najmä v horách.

Február

Typické (zvyčajné) počasie - Arménsko - Február - je toto: Priemerná najvyššia teplota v zemi Arménsko v mesiaci Február je 4.2 ℃ (39.56 ℉). Priemerná najnižšia teplota je -5.9 ℃ (21.38 ℉). Na začiatku mesiaca Február môžete očakávať nižšie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 2.7 ℃ (36.86 ℉). Na koncu mesiaca Február môžete očakávať vyššie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 7.8 ℃ (46.04 ℉). Priemerný počet daždivých dní - Február - je 9.2. Priemerné zrážky sú 25 mm (podívajte sa tu, čo toto číslo znamená). Pri plánovaní cesty, prosím, majte na pamäti, že skutočné počasie sa môže líšiť od týchto priemerných hodnôt. Dĺžka dňa na začiatku tohto mesiaca je približne 10:05 (hodiny a minúty), v v polovici mesiaca 10:39 a na konci mesiaca 11:17.Tieto čísla sú platné predovšetkým pre hlavné mesto a oblasť okolo nej. Je dôležité povedať, že počasie sa môže v rôznych nadmorských výškach výrazne líšiť, najmä v horách.

Marec

Typické (zvyčajné) počasie - Arménsko - Marec - je toto: Priemerná najvyššia teplota v zemi Arménsko v mesiaci Marec je 11.4 ℃ (52.52 ℉). Priemerná najnižšia teplota je 0.2 ℃ (32.36 ℉). Na začiatku mesiaca Marec môžete očakávať nižšie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 7.8 ℃ (46.04 ℉). Na koncu mesiaca Marec môžete očakávať vyššie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 15.2 ℃ (59.36 ℉). Priemerný počet daždivých dní - Marec - je 8.2. Priemerné zrážky sú 30.1 mm (podívajte sa tu, čo toto číslo znamená). Pri plánovaní cesty, prosím, majte na pamäti, že skutočné počasie sa môže líšiť od týchto priemerných hodnôt. Dĺžka dňa na začiatku tohto mesiaca je približne 11:17 (hodiny a minúty), v v polovici mesiaca 11:57 a na konci mesiaca 12:37.Tieto čísla sú platné predovšetkým pre hlavné mesto a oblasť okolo nej. Je dôležité povedať, že počasie sa môže v rôznych nadmorských výškach výrazne líšiť, najmä v horách.

Apríl

Typické (zvyčajné) počasie - Arménsko - Apríl - je toto: Priemerná najvyššia teplota v zemi Arménsko v mesiaci Apríl je 19 ℃ (66.2 ℉). Priemerná najnižšia teplota je 6.3 ℃ (43.34 ℉). Na začiatku mesiaca Apríl môžete očakávať nižšie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 15.2 ℃ (59.36 ℉). Na koncu mesiaca Apríl môžete očakávať vyššie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 21.35 ℃ (70.43 ℉). Priemerný počet daždivých dní - Apríl - je 10.8. Priemerné zrážky sú 37.4 mm (podívajte sa tu, čo toto číslo znamená). Pri plánovaní cesty, prosím, majte na pamäti, že skutočné počasie sa môže líšiť od týchto priemerných hodnôt. Dĺžka dňa na začiatku tohto mesiaca je približne 12:37 (hodiny a minúty), v v polovici mesiaca 13:16 a na konci mesiaca 13:52.Tieto čísla sú platné predovšetkým pre hlavné mesto a oblasť okolo nej. Je dôležité povedať, že počasie sa môže v rôznych nadmorských výškach výrazne líšiť, najmä v horách.

Máj

Typické (zvyčajné) počasie - Arménsko - Máj - je toto: Priemerná najvyššia teplota v zemi Arménsko v mesiaci Máj je 23.7 ℃ (74.66 ℉). Priemerná najnižšia teplota je 10.4 ℃ (50.72 ℉). Na začiatku mesiaca Máj môžete očakávať nižšie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 21.35 ℃ (70.43 ℉). Na koncu mesiaca Máj môžete očakávať vyššie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 26.65 ℃ (79.97 ℉). Priemerný počet daždivých dní - Máj - je 12.9. Priemerné zrážky sú 44 mm (podívajte sa tu, čo toto číslo znamená). Pri plánovaní cesty, prosím, majte na pamäti, že skutočné počasie sa môže líšiť od týchto priemerných hodnôt. Dĺžka dňa na začiatku tohto mesiaca je približne 13:52 (hodiny a minúty), v v polovici mesiaca 14:23 a na konci mesiaca 14:47.Tieto čísla sú platné predovšetkým pre hlavné mesto a oblasť okolo nej. Je dôležité povedať, že počasie sa môže v rôznych nadmorských výškach výrazne líšiť, najmä v horách.

Jún

Typické (zvyčajné) počasie - Arménsko - Jún - je toto: Priemerná najvyššia teplota v zemi Arménsko v mesiaci Jún je 29.6 ℃ (85.28 ℉). Priemerná najnižšia teplota je 14.3 ℃ (57.74 ℉). Na začiatku mesiaca Jún môžete očakávať nižšie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 26.65 ℃ (79.97 ℉). Na koncu mesiaca Jún môžete očakávať vyššie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 31.05 ℃ (87.89 ℉). Priemerný počet daždivých dní - Jún - je 7.9. Priemerné zrážky sú 20.9 mm (podívajte sa tu, čo toto číslo znamená). Pri plánovaní cesty, prosím, majte na pamäti, že skutočné počasie sa môže líšiť od týchto priemerných hodnôt. Dĺžka dňa na začiatku tohto mesiaca je približne 14:47 (hodiny a minúty), v v polovici mesiaca 15:00 a na konci mesiaca 14:59.Tieto čísla sú platné predovšetkým pre hlavné mesto a oblasť okolo nej. Je dôležité povedať, že počasie sa môže v rôznych nadmorských výškach výrazne líšiť, najmä v horách.

Júl

Typické (zvyčajné) počasie - Arménsko - Júl - je toto: Priemerná najvyššia teplota v zemi Arménsko v mesiaci Júl je 32.5 ℃ (90.5 ℉). Priemerná najnižšia teplota je 17.3 ℃ (63.14 ℉). Na začiatku mesiaca Júl môžete očakávať nižšie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 31.05 ℃ (87.89 ℉). Na koncu mesiaca Júl môžete očakávať nižšie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 32 ℃ (89.6 ℉). Priemerný počet daždivých dní - Júl - je 4.9. Priemerné zrážky sú 9.2 mm (podívajte sa tu, čo toto číslo znamená). Pri plánovaní cesty, prosím, majte na pamäti, že skutočné počasie sa môže líšiť od týchto priemerných hodnôt. Dĺžka dňa na začiatku tohto mesiaca je približne 14:59 (hodiny a minúty), v v polovici mesiaca 14:46 a na konci mesiaca 14:22.Tieto čísla sú platné predovšetkým pre hlavné mesto a oblasť okolo nej. Je dôležité povedať, že počasie sa môže v rôznych nadmorských výškach výrazne líšiť, najmä v horách.

August

Typické (zvyčajné) počasie - Arménsko - August - je toto: Priemerná najvyššia teplota v zemi Arménsko v mesiaci August je 31.5 ℃ (88.7 ℉). Priemerná najnižšia teplota je 17.2 ℃ (62.96 ℉). Na začiatku mesiaca August môžete očakávať vyššie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 32 ℃ (89.6 ℉). Na koncu mesiaca August môžete očakávať nižšie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 30 ℃ (86 ℉). Priemerný počet daždivých dní - August - je 3.1. Priemerné zrážky sú 8 mm (podívajte sa tu, čo toto číslo znamená). Pri plánovaní cesty, prosím, majte na pamäti, že skutočné počasie sa môže líšiť od týchto priemerných hodnôt. Dĺžka dňa na začiatku tohto mesiaca je približne 14:22 (hodiny a minúty), v v polovici mesiaca 13:50 a na konci mesiaca 13:14.Tieto čísla sú platné predovšetkým pre hlavné mesto a oblasť okolo nej. Je dôležité povedať, že počasie sa môže v rôznych nadmorských výškach výrazne líšiť, najmä v horách.

September

Typické (zvyčajné) počasie - Arménsko - September - je toto: Priemerná najvyššia teplota v zemi Arménsko v mesiaci September je 28.5 ℃ (83.3 ℉). Priemerná najnižšia teplota je 12.2 ℃ (53.96 ℉). Na začiatku mesiaca September môžete očakávať vyššie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 30 ℃ (86 ℉). Na koncu mesiaca September môžete očakávať nižšie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 24.65 ℃ (76.37 ℉). Priemerný počet daždivých dní - September - je 4. Priemerné zrážky sú 7.9 mm (podívajte sa tu, čo toto číslo znamená). Pri plánovaní cesty, prosím, majte na pamäti, že skutočné počasie sa môže líšiť od týchto priemerných hodnôt. Dĺžka dňa na začiatku tohto mesiaca je približne 13:14 (hodiny a minúty), v v polovici mesiaca 12:36 a na konci mesiaca 11:57.Tieto čísla sú platné predovšetkým pre hlavné mesto a oblasť okolo nej. Je dôležité povedať, že počasie sa môže v rôznych nadmorských výškach výrazne líšiť, najmä v horách.

Október

Typické (zvyčajné) počasie - Arménsko - Október - je toto: Priemerná najvyššia teplota v zemi Arménsko v mesiaci Október je 20.8 ℃ (69.44 ℉). Priemerná najnižšia teplota je 7.4 ℃ (45.32 ℉). Na začiatku mesiaca Október môžete očakávať vyššie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 24.65 ℃ (76.37 ℉). Na koncu mesiaca Október môžete očakávať nižšie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 16.6 ℃ (61.88 ℉). Priemerný počet daždivých dní - Október - je 7. Priemerné zrážky sú 26.6 mm (podívajte sa tu, čo toto číslo znamená). Pri plánovaní cesty, prosím, majte na pamäti, že skutočné počasie sa môže líšiť od týchto priemerných hodnôt. Dĺžka dňa na začiatku tohto mesiaca je približne 11:57 (hodiny a minúty), v v polovici mesiaca 11:18 a na konci mesiaca 10:40.Tieto čísla sú platné predovšetkým pre hlavné mesto a oblasť okolo nej. Je dôležité povedať, že počasie sa môže v rôznych nadmorských výškach výrazne líšiť, najmä v horách.

November

Typické (zvyčajné) počasie - Arménsko - November - je toto: Priemerná najvyššia teplota v zemi Arménsko v mesiaci November je 12.4 ℃ (54.32 ℉). Priemerná najnižšia teplota je 1.2 ℃ (34.16 ℉). Na začiatku mesiaca November môžete očakávať vyššie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 16.6 ℃ (61.88 ℉). Na koncu mesiaca November môžete očakávať nižšie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 8.3 ℃ (46.94 ℉). Priemerný počet daždivých dní - November - je 7. Priemerné zrážky sú 23.2 mm (podívajte sa tu, čo toto číslo znamená). Pri plánovaní cesty, prosím, majte na pamäti, že skutočné počasie sa môže líšiť od týchto priemerných hodnôt. Dĺžka dňa na začiatku tohto mesiaca je približne 10:40 (hodiny a minúty), v v polovici mesiaca 10:06 a na konci mesiaca 9:38.Tieto čísla sú platné predovšetkým pre hlavné mesto a oblasť okolo nej. Je dôležité povedať, že počasie sa môže v rôznych nadmorských výškach výrazne líšiť, najmä v horách.

December

Typické (zvyčajné) počasie - Arménsko - December - je toto: Priemerná najvyššia teplota v zemi Arménsko v mesiaci December je 4.2 ℃ (39.56 ℉). Priemerná najnižšia teplota je -3.9 ℃ (24.98 ℉). Na začiatku mesiaca December môžete očakávať vyššie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 8.3 ℃ (46.94 ℉). Na koncu mesiaca December môžete očakávať nižšie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 2.7 ℃ (36.86 ℉). Priemerný počet daždivých dní - December - je 7.9. Priemerné zrážky sú 22.5 mm (podívajte sa tu, čo toto číslo znamená). Pri plánovaní cesty, prosím, majte na pamäti, že skutočné počasie sa môže líšiť od týchto priemerných hodnôt. Dĺžka dňa na začiatku tohto mesiaca je približne 9:38 (hodiny a minúty), v v polovici mesiaca 9:22 a na konci mesiaca 9:19.Tieto čísla sú platné predovšetkým pre hlavné mesto a oblasť okolo nej. Je dôležité povedať, že počasie sa môže v rôznych nadmorských výškach výrazne líšiť, najmä v horách.

Nižšie sú priemerné hodnoty, takže ich môžete v týchto miestach považovať za typické počasie - Arménsko. Znak "-" znamená, že pre túto položku nemáme dostatok údajov.

Yerevanteplota: - najvyššia teplota: 4.2 ℃ (39.56 ℉)najnižšia teplota: -3.9 ℃ (24.98 ℉)zrážky: 22.5mmdaždivé dni: 7.9
Vanadzorteplota: - najvyššia teplota: 4.6 ℃ (40.28 ℉)najnižšia teplota: -15.5 ℃ (4.1 ℉)zrážky: 19.2mmdaždivé dni: 6.9
Sevanteplota: - najvyššia teplota: 0.1 ℃ (32.18 ℉)najnižšia teplota: -10.5 ℃ (13.1 ℉)zrážky: 17.6mmdaždivé dni: 8
Kapanteplota: - najvyššia teplota: 9.3 ℃ (48.74 ℉)najnižšia teplota: -9.7 ℃ (14.54 ℉)zrážky: 27.5mmdaždivé dni: 6
Dilijanteplota: - najvyššia teplota: 6.4 ℃ (43.52 ℉)najnižšia teplota: -3.6 ℃ (25.52 ℉)zrážky: 22.3mmdaždivé dni: 6
Jermukteplota: - najvyššia teplota: 0.6 ℃ (33.08 ℉)najnižšia teplota: -8.3 ℃ (17.06 ℉)zrážky: 65.8mmdaždivé dni: 12.2
Keď čítate o počte mm zrážok, mali by ste to vedieť: Slabý dážď je, keď je rýchlosť zrážok je menšia ako 2,5 mm (0,1 palca) za hodinu. Pri miernom daždi je toto číslo medzi 2,5 mm a 10 mm (0,4 palca), pri silnom daždi je 10 - 50 mm (2,0 palca). Veľmi silný dážď má tento počet vyšší ako 50 mm za hodinu.