Domov
Európa
Ázia
Austrália & Oceánia
Afrika
Severná Amerika
Stredná Amerika
Južná Amerika

Zvyčajné počasie - Balearic Islands

Potrebujete vedieť, kedy je najlepší čas ísť do ciela Balearic Islands? Potom by ste sa mali pozrieť, aké počasie tam môžete očakávať počas roka.

Domov - Európa - Španielsko - Balearic Islands

Balearic Islands - aké počasie môžete očakávať

Balearic Islands je súčasťou zeme Španielsko. Klíma Španielska je mierne. Môžete očakávať jasné a horúce leto v interiéri, ale miernejšie a zamračené letá pozdĺž pobrežia. Zimy sú pomerne často zamračené a chladné vo vnútri, ale čiastočne zamračené a chladné pozdĺž pobrežia. V severnej časti krajiny sa nachádza oceánske podnebie, počas zimy môžete očakávať sneh. V juhovýchodnej časti krajiny je klíma suchá. Na južnom a východnom pobreží je podnebie stredomorské. Na horách môžete očakávať chladnejšie počasie.

Keď hovoríte o obvyklom počasí v tejto oblasti, informácie sú relevantné napríklad pre tieto obľúbené miesta: Alcudia, Andratx, Cala Millor, Cala Ratjada, Calvià, Deia, Es Mercadal, Formentera, Ibiza, Llevant de Mallorca, Lluc, Magaluf, Mallorca, Migjorn de Mallorca, Minorca, Palma de Mallorca, Pla de Mallorca, Pollença, Port de Pollenca, Raiguer, Sant Antoni de Portmany, Santa Eulària des Riu, Serra de Tramuntana, Sóller, Valldemossa.

Poďme sa pozrieť, aké počasie môžete očakávať v okolí miesta Palma de Mallorca a v mnohých ďalších mestách. Najteplejším mesiacom tu je August, priemerná maximálna teplota je 32.1 ℃ (89.78 ℉). Priemerná minimálna teplota v tomto mesiaci je 19.2 ℃ (66.56 ℉). Najchladnejší mesiac tu je Február, priemerná maximálna teplota je 15.6 ℃ (60.08 ℉). Priemerná minimálna teplota v tomto mesiaci je 4.3 ℃ (39.74 ℉). Najviac daždivý mesiac tu je December, priemerný počet daždivých dní je 10.2. Najmenej daždivý mesiac tu je Júl, priemerný počet daždivých dní je 1.5.

Pri cestovaní v lokácii Balearic Islands vždy zvážte nadmorskú výšku miesta. Treba pripomenúť, že najvyšším bodom v zemi Španielsko je Pico de Teide (Tenerife) on Canary Islands (3718 m) a najnižší bod je Atlantic Ocean (0 m). Takže v tejto krajine existujú obrovské rozdiely v nadmorských výškach a počasie je v nich preto veľmi odlišné. Majte na pamäti, že teplota zvyčajne klesá o 1.2 - 1.9 ℃ (2.2 - 3.5 ℉) na 200 m (656 stôp), v závislosti od ostatných podmienok. (A mali by sme dodať, že vo veľmi špeciálnom stave nazvanom tepelná inverzia dokonca teplota môže byť vyššia vo vyšších nadmorských výškach.)

Majte na pamäti, že nejde o predpoveď počasia, ale informácie o bežnom počasí (priemer). To vám pomôže rozhodnúť sa, kedy je najlepší čas ísť do ciela Balearic Islands. Prečítajte si ďalšie podrobnosti o typickom počasí v jednotlivých mesiacoch nižšie:

Január - Február - Marec - Apríl - Máj - Jún - Júl - August - September - Október - November - December

Január

Typické (zvyčajné) počasie - Balearic Islands - Január - je toto: Priemerná najvyššia teplota v zemi Balearic Islands v mesiaci Január je 15.7 ℃ (60.26 ℉). Priemerná najnižšia teplota je 4 ℃ (39.2 ℉). Na začiatku mesiaca Január môžete očakávať vyššie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 15.8 ℃ (60.44 ℉). Na koncu mesiaca Január môžete očakávať nižšie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 15.65 ℃ (60.17 ℉). Priemerný počet daždivých dní - Január - je 8.4. Priemerné zrážky sú 37.3 mm (podívajte sa tu, čo toto číslo znamená). Pri plánovaní cesty, prosím, majte na pamäti, že skutočné počasie sa môže líšiť od týchto priemerných hodnôt. Dĺžka dňa na začiatku tohto mesiaca je približne 9:25 (hodiny a minúty), v v polovici mesiaca 9:41 a na konci mesiaca 10:07.Tieto čísla sú platné predovšetkým pre hlavné mesto a oblasť okolo nej. Je dôležité povedať, že počasie sa môže v rôznych nadmorských výškach výrazne líšiť, najmä v horách.

Február

Typické (zvyčajné) počasie - Balearic Islands - Február - je toto: Priemerná najvyššia teplota v zemi Balearic Islands v mesiaci Február je 15.6 ℃ (60.08 ℉). Priemerná najnižšia teplota je 4.3 ℃ (39.74 ℉). Na začiatku mesiaca Február môžete očakávať vyššie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 15.65 ℃ (60.17 ℉). Na koncu mesiaca Február môžete očakávať vyššie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 16.5 ℃ (61.7 ℉). Priemerný počet daždivých dní - Február - je 7.8. Priemerné zrážky sú 32.5 mm (podívajte sa tu, čo toto číslo znamená). Pri plánovaní cesty, prosím, majte na pamäti, že skutočné počasie sa môže líšiť od týchto priemerných hodnôt. Dĺžka dňa na začiatku tohto mesiaca je približne 10:07 (hodiny a minúty), v v polovici mesiaca 10:41 a na konci mesiaca 11:18.Tieto čísla sú platné predovšetkým pre hlavné mesto a oblasť okolo nej. Je dôležité povedať, že počasie sa môže v rôznych nadmorských výškach výrazne líšiť, najmä v horách.

Marec

Typické (zvyčajné) počasie - Balearic Islands - Marec - je toto: Priemerná najvyššia teplota v zemi Balearic Islands v mesiaci Marec je 17.4 ℃ (63.32 ℉). Priemerná najnižšia teplota je 5.3 ℃ (41.54 ℉). Na začiatku mesiaca Marec môžete očakávať nižšie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 16.5 ℃ (61.7 ℉). Na koncu mesiaca Marec môžete očakávať vyššie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 18.75 ℃ (65.75 ℉). Priemerný počet daždivých dní - Marec - je 7.1. Priemerné zrážky sú 26.8 mm (podívajte sa tu, čo toto číslo znamená). Pri plánovaní cesty, prosím, majte na pamäti, že skutočné počasie sa môže líšiť od týchto priemerných hodnôt. Dĺžka dňa na začiatku tohto mesiaca je približne 11:18 (hodiny a minúty), v v polovici mesiaca 11:57 a na konci mesiaca 12:36.Tieto čísla sú platné predovšetkým pre hlavné mesto a oblasť okolo nej. Je dôležité povedať, že počasie sa môže v rôznych nadmorských výškach výrazne líšiť, najmä v horách.

Apríl

Typické (zvyčajné) počasie - Balearic Islands - Apríl - je toto: Priemerná najvyššia teplota v zemi Balearic Islands v mesiaci Apríl je 20.1 ℃ (68.18 ℉). Priemerná najnižšia teplota je 7.4 ℃ (45.32 ℉). Na začiatku mesiaca Apríl môžete očakávať nižšie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 18.75 ℃ (65.75 ℉). Na koncu mesiaca Apríl môžete očakávať vyššie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 21.8 ℃ (71.24 ℉). Priemerný počet daždivých dní - Apríl - je 7.6. Priemerné zrážky sú 33.5 mm (podívajte sa tu, čo toto číslo znamená). Pri plánovaní cesty, prosím, majte na pamäti, že skutočné počasie sa môže líšiť od týchto priemerných hodnôt. Dĺžka dňa na začiatku tohto mesiaca je približne 12:36 (hodiny a minúty), v v polovici mesiaca 13:14 a na konci mesiaca 13:50.Tieto čísla sú platné predovšetkým pre hlavné mesto a oblasť okolo nej. Je dôležité povedať, že počasie sa môže v rôznych nadmorských výškach výrazne líšiť, najmä v horách.

Máj

Typické (zvyčajné) počasie - Balearic Islands - Máj - je toto: Priemerná najvyššia teplota v zemi Balearic Islands v mesiaci Máj je 23.5 ℃ (74.3 ℉). Priemerná najnižšia teplota je 11.7 ℃ (53.06 ℉). Na začiatku mesiaca Máj môžete očakávať nižšie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 21.8 ℃ (71.24 ℉). Na koncu mesiaca Máj môžete očakávať vyššie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 25.7 ℃ (78.26 ℉). Priemerný počet daždivých dní - Máj - je 5.6. Priemerné zrážky sú 31.8 mm (podívajte sa tu, čo toto číslo znamená). Pri plánovaní cesty, prosím, majte na pamäti, že skutočné počasie sa môže líšiť od týchto priemerných hodnôt. Dĺžka dňa na začiatku tohto mesiaca je približne 13:50 (hodiny a minúty), v v polovici mesiaca 14:21 a na konci mesiaca 14:44.Tieto čísla sú platné predovšetkým pre hlavné mesto a oblasť okolo nej. Je dôležité povedať, že počasie sa môže v rôznych nadmorských výškach výrazne líšiť, najmä v horách.

Jún

Typické (zvyčajné) počasie - Balearic Islands - Jún - je toto: Priemerná najvyššia teplota v zemi Balearic Islands v mesiaci Jún je 27.9 ℃ (82.22 ℉). Priemerná najnižšia teplota je 15.3 ℃ (59.54 ℉). Na začiatku mesiaca Jún môžete očakávať nižšie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 25.7 ℃ (78.26 ℉). Na koncu mesiaca Jún môžete očakávať vyššie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 29.5 ℃ (85.1 ℉). Priemerný počet daždivých dní - Jún - je 2.7. Priemerné zrážky sú 12 mm (podívajte sa tu, čo toto číslo znamená). Pri plánovaní cesty, prosím, majte na pamäti, že skutočné počasie sa môže líšiť od týchto priemerných hodnôt. Dĺžka dňa na začiatku tohto mesiaca je približne 14:44 (hodiny a minúty), v v polovici mesiaca 14:56 a na konci mesiaca 14:56.Tieto čísla sú platné predovšetkým pre hlavné mesto a oblasť okolo nej. Je dôležité povedať, že počasie sa môže v rôznych nadmorských výškach výrazne líšiť, najmä v horách.

Júl

Typické (zvyčajné) počasie - Balearic Islands - Júl - je toto: Priemerná najvyššia teplota v zemi Balearic Islands v mesiaci Júl je 31.1 ℃ (87.98 ℉). Priemerná najnižšia teplota je 18.1 ℃ (64.58 ℉). Na začiatku mesiaca Júl môžete očakávať nižšie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 29.5 ℃ (85.1 ℉). Na koncu mesiaca Júl môžete očakávať vyššie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 31.6 ℃ (88.88 ℉). Priemerný počet daždivých dní - Júl - je 1.5. Priemerné zrážky sú 5.3 mm (podívajte sa tu, čo toto číslo znamená). Pri plánovaní cesty, prosím, majte na pamäti, že skutočné počasie sa môže líšiť od týchto priemerných hodnôt. Dĺžka dňa na začiatku tohto mesiaca je približne 14:56 (hodiny a minúty), v v polovici mesiaca 14:43 a na konci mesiaca 14:19.Tieto čísla sú platné predovšetkým pre hlavné mesto a oblasť okolo nej. Je dôležité povedať, že počasie sa môže v rôznych nadmorských výškach výrazne líšiť, najmä v horách.

August

Typické (zvyčajné) počasie - Balearic Islands - August - je toto: Priemerná najvyššia teplota v zemi Balearic Islands v mesiaci August je 32.1 ℃ (89.78 ℉). Priemerná najnižšia teplota je 19.2 ℃ (66.56 ℉). Na začiatku mesiaca August môžete očakávať nižšie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 31.6 ℃ (88.88 ℉). Na koncu mesiaca August môžete očakávať nižšie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 30.1 ℃ (86.18 ℉). Priemerný počet daždivých dní - August - je 2.9. Priemerné zrážky sú 17.5 mm (podívajte sa tu, čo toto číslo znamená). Pri plánovaní cesty, prosím, majte na pamäti, že skutočné počasie sa môže líšiť od týchto priemerných hodnôt. Dĺžka dňa na začiatku tohto mesiaca je približne 14:19 (hodiny a minúty), v v polovici mesiaca 13:48 a na konci mesiaca 13:13.Tieto čísla sú platné predovšetkým pre hlavné mesto a oblasť okolo nej. Je dôležité povedať, že počasie sa môže v rôznych nadmorských výškach výrazne líšiť, najmä v horách.

September

Typické (zvyčajné) počasie - Balearic Islands - September - je toto: Priemerná najvyššia teplota v zemi Balearic Islands v mesiaci September je 28.1 ℃ (82.58 ℉). Priemerná najnižšia teplota je 17 ℃ (62.6 ℉). Na začiatku mesiaca September môžete očakávať vyššie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 30.1 ℃ (86.18 ℉). Na koncu mesiaca September môžete očakávať nižšie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 25.95 ℃ (78.71 ℉). Priemerný počet daždivých dní - September - je 6.2. Priemerné zrážky sú 51.1 mm (podívajte sa tu, čo toto číslo znamená). Pri plánovaní cesty, prosím, majte na pamäti, že skutočné počasie sa môže líšiť od týchto priemerných hodnôt. Dĺžka dňa na začiatku tohto mesiaca je približne 13:13 (hodiny a minúty), v v polovici mesiaca 12:35 a na konci mesiaca 11:57.Tieto čísla sú platné predovšetkým pre hlavné mesto a oblasť okolo nej. Je dôležité povedať, že počasie sa môže v rôznych nadmorských výškach výrazne líšiť, najmä v horách.

Október

Typické (zvyčajné) počasie - Balearic Islands - Október - je toto: Priemerná najvyššia teplota v zemi Balearic Islands v mesiaci Október je 23.8 ℃ (74.84 ℉). Priemerná najnižšia teplota je 13 ℃ (55.4 ℉). Na začiatku mesiaca Október môžete očakávať vyššie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 25.95 ℃ (78.71 ℉). Na koncu mesiaca Október môžete očakávať nižšie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 21.45 ℃ (70.61 ℉). Priemerný počet daždivých dní - Október - je 8.9. Priemerné zrážky sú 63.5 mm (podívajte sa tu, čo toto číslo znamená). Pri plánovaní cesty, prosím, majte na pamäti, že skutočné počasie sa môže líšiť od týchto priemerných hodnôt. Dĺžka dňa na začiatku tohto mesiaca je približne 11:57 (hodiny a minúty), v v polovici mesiaca 11:19 a na konci mesiaca 10:42.Tieto čísla sú platné predovšetkým pre hlavné mesto a oblasť okolo nej. Je dôležité povedať, že počasie sa môže v rôznych nadmorských výškach výrazne líšiť, najmä v horách.

November

Typické (zvyčajné) počasie - Balearic Islands - November - je toto: Priemerná najvyššia teplota v zemi Balearic Islands v mesiaci November je 19.1 ℃ (66.38 ℉). Priemerná najnižšia teplota je 8.3 ℃ (46.94 ℉). Na začiatku mesiaca November môžete očakávať vyššie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 21.45 ℃ (70.61 ℉). Na koncu mesiaca November môžete očakávať nižšie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 17.5 ℃ (63.5 ℉). Priemerný počet daždivých dní - November - je 9.4. Priemerné zrážky sú 53.8 mm (podívajte sa tu, čo toto číslo znamená). Pri plánovaní cesty, prosím, majte na pamäti, že skutočné počasie sa môže líšiť od týchto priemerných hodnôt. Dĺžka dňa na začiatku tohto mesiaca je približne 10:42 (hodiny a minúty), v v polovici mesiaca 10:08 a na konci mesiaca 9:42.Tieto čísla sú platné predovšetkým pre hlavné mesto a oblasť okolo nej. Je dôležité povedať, že počasie sa môže v rôznych nadmorských výškach výrazne líšiť, najmä v horách.

December

Typické (zvyčajné) počasie - Balearic Islands - December - je toto: Priemerná najvyššia teplota v zemi Balearic Islands v mesiaci December je 15.9 ℃ (60.62 ℉). Priemerná najnižšia teplota je 5.6 ℃ (42.08 ℉). Na začiatku mesiaca December môžete očakávať vyššie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 17.5 ℃ (63.5 ℉). Na koncu mesiaca December môžete očakávať nižšie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 15.8 ℃ (60.44 ℉). Priemerný počet daždivých dní - December - je 10.2. Priemerné zrážky sú 47.7 mm (podívajte sa tu, čo toto číslo znamená). Pri plánovaní cesty, prosím, majte na pamäti, že skutočné počasie sa môže líšiť od týchto priemerných hodnôt. Dĺžka dňa na začiatku tohto mesiaca je približne 9:42 (hodiny a minúty), v v polovici mesiaca 9:25 a na konci mesiaca 9:22.Tieto čísla sú platné predovšetkým pre hlavné mesto a oblasť okolo nej. Je dôležité povedať, že počasie sa môže v rôznych nadmorských výškach výrazne líšiť, najmä v horách.Keď čítate o počte mm zrážok, mali by ste to vedieť: Slabý dážď je, keď je rýchlosť zrážok je menšia ako 2,5 mm (0,1 palca) za hodinu. Pri miernom daždi je toto číslo medzi 2,5 mm a 10 mm (0,4 palca), pri silnom daždi je 10 - 50 mm (2,0 palca). Veľmi silný dážď má tento počet vyšší ako 50 mm za hodinu.