Domů
Evropa
Asie
Austrálie & Oceánie
Afrika
Severní Amerika
Střední Amerika
Jižní Amerika

Obvyklé počasí - Balearic Islands

Potřebujete vědět, kdy je nejlepší čas jet do cíle Balearic Islands? Pak byste se měli podívat zde, jaké počasí můžete v průběhu roku očekávat.

Domů - Evropa - Španělsko - Balearic Islands

Balearic Islands - jaké počasí lze čekat

Balearic Islands je součástí země Španělsko. Klima Španělska je mírné. Můžete očekávat jasné a horké léto v interiéru, ale mírnější a zamračené léto podél pobřeží. Zimy jsou poměrně často zakalené a chladné ve vnitrozemí, ale částečně zatažené a chladné podél pobřeží. V severní části země je oceánské klima, v zimě můžete očekávat sníh. V jihovýchodní části země je klima napůl suché. Podél jižního a východního pobřeží je klima Středomoří. Na horách můžete očekávat chladnější počasí.

Když hovoříme o obvyklém počasí, informace jsou relevantní například pro tato oblíbená místa: Alcudia, Andratx, Cala Millor, Cala Ratjada, Calvià, Deia, Es Mercadal, Formentera, Ibiza, Llevant de Mallorca, Lluc, Magaluf, Mallorca, Migjorn de Mallorca, Minorca, Palma de Mallorca, Pla de Mallorca, Pollença, Port de Pollenca, Raiguer, Sant Antoni de Portmany, Santa Eulària des Riu, Serra de Tramuntana, Sóller, Valldemossa.

Podívejme se nyní na to, jaké počasí můžete očekávat v okolí místa Palma de Mallorca a v mnoha dalších městech. Nejteplejším měsícem je zde srpen, průměrná maximální teplota 32.1 ℃ (89.78 ℉). Průměrná minimální teplota v tomto měsíci je 19.2 ℃ (66.56 ℉). Nejchladnější měsíc je zde únor, průměrná maximální teplota 15.6 ℃ (60.08 ℉). Průměrná minimální teplota v tomto měsíci je 4.3 ℃ (39.74 ℉). Nejvíce deštivý měsíc zde je prosinec, průměrný počet deštivých dnů je 10.2. Nejméně deštivý měsíc zde je červenec, průměrný počet deštivých dnů je 1.5.

Při cestování, jehož cílem je Balearic Islands, zvažte nadmořskou výšku místa. Měli bychom připomenout, že nejvyšší bod v Španělsko je Pico de Teide (Tenerife) on Canary Islands (3718 m) a nejnižší bod je Atlantic Ocean (0 m). V této zemi existují obrovské rozdíly v nadmořských výškách a počasí je proto v nich velmi odlišné. Mějte na paměti, že teplota obvykle klesá o 1.2 - 1.9 ℃ (2.2 - 3.5 ℉) za 200 m (656 ft), v závislosti na ostatních podmínkách. (A měli bychom dodat, že ve velmi zvláštním stavu nazvaném tepelná inverze může být i teplota vyšší ve vyšších polohách.)

Mějte prosím na paměti, že toto není předpověď počasí, ale informace o obvyklém počasí (průměr). To by vám mělo pomoci při rozhodování o tom, kdy je nejvhodnější doba k návštěvě cíle Balearic Islands. Přečtěte si další podrobnosti o typickém počasí v jednotlivých měsících níže:

leden - únor - březen - duben - květen - červen - červenec - srpen - září - říjen - listopad - prosinec

leden

Typické (obvyklé) počasí - Balearic Islands - leden - je toto: Průměrná nejvyšší teplota v zemi Balearic Islands v měsíci leden je 15.7 ℃ (60.26 ℉). Průměrná nejnižší teplota je 4 ℃ (39.2 ℉). Na počátku měsíce leden můžete očekávat vyšší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 15.8 ℃ (60.44 ℉). Na konci měsíce leden můžete očekávat nižší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 15.65 ℃ (60.17 ℉). Průměrný počet deštivých dnů v měsíci leden je 8.4. Průměrné srážky jsou 37.3 mm (podívejte se zde, co toto číslo znamená). Při plánování cesty mějte prosím na paměti, že skutečné počasí se může lišit od těchto průměrných hodnot. Délka dne na začátku tohoto měsíce je přibližně 9:25 (hodiny a minuty), v polovině měsíce 9:41 a na konci měsíce 10:07.Tato čísla jsou platná především pro hlavní město a okolí. Je důležité říci, že počasí se může v různých výškách výrazně lišit, zejména v horách.

únor

Typické (obvyklé) počasí - Balearic Islands - únor - je toto: Průměrná nejvyšší teplota v zemi Balearic Islands v měsíci únor je 15.6 ℃ (60.08 ℉). Průměrná nejnižší teplota je 4.3 ℃ (39.74 ℉). Na počátku měsíce únor můžete očekávat vyšší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 15.65 ℃ (60.17 ℉). Na konci měsíce únor můžete očekávat vyšší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 16.5 ℃ (61.7 ℉). Průměrný počet deštivých dnů v měsíci únor je 7.8. Průměrné srážky jsou 32.5 mm (podívejte se zde, co toto číslo znamená). Při plánování cesty mějte prosím na paměti, že skutečné počasí se může lišit od těchto průměrných hodnot. Délka dne na začátku tohoto měsíce je přibližně 10:07 (hodiny a minuty), v polovině měsíce 10:41 a na konci měsíce 11:18.Tato čísla jsou platná především pro hlavní město a okolí. Je důležité říci, že počasí se může v různých výškách výrazně lišit, zejména v horách.

březen

Typické (obvyklé) počasí - Balearic Islands - březen - je toto: Průměrná nejvyšší teplota v zemi Balearic Islands v měsíci březen je 17.4 ℃ (63.32 ℉). Průměrná nejnižší teplota je 5.3 ℃ (41.54 ℉). Na počátku měsíce březen můžete očekávat nižší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 16.5 ℃ (61.7 ℉). Na konci měsíce březen můžete očekávat vyšší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 18.75 ℃ (65.75 ℉). Průměrný počet deštivých dnů v měsíci březen je 7.1. Průměrné srážky jsou 26.8 mm (podívejte se zde, co toto číslo znamená). Při plánování cesty mějte prosím na paměti, že skutečné počasí se může lišit od těchto průměrných hodnot. Délka dne na začátku tohoto měsíce je přibližně 11:18 (hodiny a minuty), v polovině měsíce 11:57 a na konci měsíce 12:36.Tato čísla jsou platná především pro hlavní město a okolí. Je důležité říci, že počasí se může v různých výškách výrazně lišit, zejména v horách.

duben

Typické (obvyklé) počasí - Balearic Islands - duben - je toto: Průměrná nejvyšší teplota v zemi Balearic Islands v měsíci duben je 20.1 ℃ (68.18 ℉). Průměrná nejnižší teplota je 7.4 ℃ (45.32 ℉). Na počátku měsíce duben můžete očekávat nižší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 18.75 ℃ (65.75 ℉). Na konci měsíce duben můžete očekávat vyšší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 21.8 ℃ (71.24 ℉). Průměrný počet deštivých dnů v měsíci duben je 7.6. Průměrné srážky jsou 33.5 mm (podívejte se zde, co toto číslo znamená). Při plánování cesty mějte prosím na paměti, že skutečné počasí se může lišit od těchto průměrných hodnot. Délka dne na začátku tohoto měsíce je přibližně 12:36 (hodiny a minuty), v polovině měsíce 13:14 a na konci měsíce 13:50.Tato čísla jsou platná především pro hlavní město a okolí. Je důležité říci, že počasí se může v různých výškách výrazně lišit, zejména v horách.

květen

Typické (obvyklé) počasí - Balearic Islands - květen - je toto: Průměrná nejvyšší teplota v zemi Balearic Islands v měsíci květen je 23.5 ℃ (74.3 ℉). Průměrná nejnižší teplota je 11.7 ℃ (53.06 ℉). Na počátku měsíce květen můžete očekávat nižší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 21.8 ℃ (71.24 ℉). Na konci měsíce květen můžete očekávat vyšší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 25.7 ℃ (78.26 ℉). Průměrný počet deštivých dnů v měsíci květen je 5.6. Průměrné srážky jsou 31.8 mm (podívejte se zde, co toto číslo znamená). Při plánování cesty mějte prosím na paměti, že skutečné počasí se může lišit od těchto průměrných hodnot. Délka dne na začátku tohoto měsíce je přibližně 13:50 (hodiny a minuty), v polovině měsíce 14:21 a na konci měsíce 14:44.Tato čísla jsou platná především pro hlavní město a okolí. Je důležité říci, že počasí se může v různých výškách výrazně lišit, zejména v horách.

červen

Typické (obvyklé) počasí - Balearic Islands - červen - je toto: Průměrná nejvyšší teplota v zemi Balearic Islands v měsíci červen je 27.9 ℃ (82.22 ℉). Průměrná nejnižší teplota je 15.3 ℃ (59.54 ℉). Na počátku měsíce červen můžete očekávat nižší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 25.7 ℃ (78.26 ℉). Na konci měsíce červen můžete očekávat vyšší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 29.5 ℃ (85.1 ℉). Průměrný počet deštivých dnů v měsíci červen je 2.7. Průměrné srážky jsou 12 mm (podívejte se zde, co toto číslo znamená). Při plánování cesty mějte prosím na paměti, že skutečné počasí se může lišit od těchto průměrných hodnot. Délka dne na začátku tohoto měsíce je přibližně 14:44 (hodiny a minuty), v polovině měsíce 14:56 a na konci měsíce 14:56.Tato čísla jsou platná především pro hlavní město a okolí. Je důležité říci, že počasí se může v různých výškách výrazně lišit, zejména v horách.

červenec

Typické (obvyklé) počasí - Balearic Islands - červenec - je toto: Průměrná nejvyšší teplota v zemi Balearic Islands v měsíci červenec je 31.1 ℃ (87.98 ℉). Průměrná nejnižší teplota je 18.1 ℃ (64.58 ℉). Na počátku měsíce červenec můžete očekávat nižší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 29.5 ℃ (85.1 ℉). Na konci měsíce červenec můžete očekávat vyšší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 31.6 ℃ (88.88 ℉). Průměrný počet deštivých dnů v měsíci červenec je 1.5. Průměrné srážky jsou 5.3 mm (podívejte se zde, co toto číslo znamená). Při plánování cesty mějte prosím na paměti, že skutečné počasí se může lišit od těchto průměrných hodnot. Délka dne na začátku tohoto měsíce je přibližně 14:56 (hodiny a minuty), v polovině měsíce 14:43 a na konci měsíce 14:19.Tato čísla jsou platná především pro hlavní město a okolí. Je důležité říci, že počasí se může v různých výškách výrazně lišit, zejména v horách.

srpen

Typické (obvyklé) počasí - Balearic Islands - srpen - je toto: Průměrná nejvyšší teplota v zemi Balearic Islands v měsíci srpen je 32.1 ℃ (89.78 ℉). Průměrná nejnižší teplota je 19.2 ℃ (66.56 ℉). Na počátku měsíce srpen můžete očekávat nižší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 31.6 ℃ (88.88 ℉). Na konci měsíce srpen můžete očekávat nižší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 30.1 ℃ (86.18 ℉). Průměrný počet deštivých dnů v měsíci srpen je 2.9. Průměrné srážky jsou 17.5 mm (podívejte se zde, co toto číslo znamená). Při plánování cesty mějte prosím na paměti, že skutečné počasí se může lišit od těchto průměrných hodnot. Délka dne na začátku tohoto měsíce je přibližně 14:19 (hodiny a minuty), v polovině měsíce 13:48 a na konci měsíce 13:13.Tato čísla jsou platná především pro hlavní město a okolí. Je důležité říci, že počasí se může v různých výškách výrazně lišit, zejména v horách.

září

Typické (obvyklé) počasí - Balearic Islands - září - je toto: Průměrná nejvyšší teplota v zemi Balearic Islands v měsíci září je 28.1 ℃ (82.58 ℉). Průměrná nejnižší teplota je 17 ℃ (62.6 ℉). Na počátku měsíce září můžete očekávat vyšší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 30.1 ℃ (86.18 ℉). Na konci měsíce září můžete očekávat nižší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 25.95 ℃ (78.71 ℉). Průměrný počet deštivých dnů v měsíci září je 6.2. Průměrné srážky jsou 51.1 mm (podívejte se zde, co toto číslo znamená). Při plánování cesty mějte prosím na paměti, že skutečné počasí se může lišit od těchto průměrných hodnot. Délka dne na začátku tohoto měsíce je přibližně 13:13 (hodiny a minuty), v polovině měsíce 12:35 a na konci měsíce 11:57.Tato čísla jsou platná především pro hlavní město a okolí. Je důležité říci, že počasí se může v různých výškách výrazně lišit, zejména v horách.

říjen

Typické (obvyklé) počasí - Balearic Islands - říjen - je toto: Průměrná nejvyšší teplota v zemi Balearic Islands v měsíci říjen je 23.8 ℃ (74.84 ℉). Průměrná nejnižší teplota je 13 ℃ (55.4 ℉). Na počátku měsíce říjen můžete očekávat vyšší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 25.95 ℃ (78.71 ℉). Na konci měsíce říjen můžete očekávat nižší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 21.45 ℃ (70.61 ℉). Průměrný počet deštivých dnů v měsíci říjen je 8.9. Průměrné srážky jsou 63.5 mm (podívejte se zde, co toto číslo znamená). Při plánování cesty mějte prosím na paměti, že skutečné počasí se může lišit od těchto průměrných hodnot. Délka dne na začátku tohoto měsíce je přibližně 11:57 (hodiny a minuty), v polovině měsíce 11:19 a na konci měsíce 10:42.Tato čísla jsou platná především pro hlavní město a okolí. Je důležité říci, že počasí se může v různých výškách výrazně lišit, zejména v horách.

listopad

Typické (obvyklé) počasí - Balearic Islands - listopad - je toto: Průměrná nejvyšší teplota v zemi Balearic Islands v měsíci listopad je 19.1 ℃ (66.38 ℉). Průměrná nejnižší teplota je 8.3 ℃ (46.94 ℉). Na počátku měsíce listopad můžete očekávat vyšší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 21.45 ℃ (70.61 ℉). Na konci měsíce listopad můžete očekávat nižší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 17.5 ℃ (63.5 ℉). Průměrný počet deštivých dnů v měsíci listopad je 9.4. Průměrné srážky jsou 53.8 mm (podívejte se zde, co toto číslo znamená). Při plánování cesty mějte prosím na paměti, že skutečné počasí se může lišit od těchto průměrných hodnot. Délka dne na začátku tohoto měsíce je přibližně 10:42 (hodiny a minuty), v polovině měsíce 10:08 a na konci měsíce 9:42.Tato čísla jsou platná především pro hlavní město a okolí. Je důležité říci, že počasí se může v různých výškách výrazně lišit, zejména v horách.

prosinec

Typické (obvyklé) počasí - Balearic Islands - prosinec - je toto: Průměrná nejvyšší teplota v zemi Balearic Islands v měsíci prosinec je 15.9 ℃ (60.62 ℉). Průměrná nejnižší teplota je 5.6 ℃ (42.08 ℉). Na počátku měsíce prosinec můžete očekávat vyšší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 17.5 ℃ (63.5 ℉). Na konci měsíce prosinec můžete očekávat nižší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 15.8 ℃ (60.44 ℉). Průměrný počet deštivých dnů v měsíci prosinec je 10.2. Průměrné srážky jsou 47.7 mm (podívejte se zde, co toto číslo znamená). Při plánování cesty mějte prosím na paměti, že skutečné počasí se může lišit od těchto průměrných hodnot. Délka dne na začátku tohoto měsíce je přibližně 9:42 (hodiny a minuty), v polovině měsíce 9:25 a na konci měsíce 9:22.Tato čísla jsou platná především pro hlavní město a okolí. Je důležité říci, že počasí se může v různých výškách výrazně lišit, zejména v horách.Když čtete o množství srážek, měli byste to vědět: Slabý déšť je, když je výška srážek menší než 2,5 mm (0,1 in) za hodinu. U mírného deště je toto číslo mezi 2,5 mm a 10 mm (0,4 palce), při silném dešti je 10 - 50 mm (2,0 palce). Velmi silný déšť má toto číslo vyšší než 50 mm za hodinu.