Główna
Europa
Azja
Australia & Oceania
Afryka
Ameryka Północna
Ameryka Centralna
Ameryka Południowa

Zwykła pogoda - Balearic Islands

Czy musisz wiedzieć, kiedy najlepiej wybrać się do Balearic Islands? Następnie należy spojrzeć tutaj, jakiej pogody można się spodziewać w ciągu roku.

Główna - Europa - Hiszpania - Balearic Islands

Jakiej pogody możesz się spodziewać w celu Balearic Islands

Balearic Islands jest częścią Hiszpania. Klimat Hiszpanii jest umiarkowany. Możesz spodziewać się wyraźnego i gorącego lata we wnętrzu, ale bardziej umiarkowanego i mętnego lata wzdłuż wybrzeża. Zimy są dość często pochmurne i zimne we wnętrzu, ale częściowo zachmurzone i chłodne wzdłuż wybrzeża. W północnej części kraju panuje klimat oceaniczny, w zimie można spodziewać się śniegu. W południowo-wschodniej części kraju klimat jest w połowie suchy. Wzdłuż południowego i wschodniego wybrzeża klimat jest śródziemnomorski. W górach można spodziewać się chłodniejszej pogody.

Mówiąc o zwykłej pogodzie w tym obszarze, informacje są istotne np. Dla tych popularnych miejsc: Alcudia, Andratx, Cala Millor, Cala Ratjada, Calvià, Deia, Es Mercadal, Formentera, Ibiza, Llevant de Mallorca, Lluc, Magaluf, Mallorca, Migjorn de Mallorca, Minorca, Palma de Mallorca, Pla de Mallorca, Pollença, Port de Pollenca, Raiguer, Sant Antoni de Portmany, Santa Eulària des Riu, Serra de Tramuntana, Sóller, Valldemossa.

Zobaczmy teraz, jakiej pogody można się spodziewać w okolicy Palma de Mallorca oraz w wielu innych miastach. Najcieplejszy miesiąc tutaj jest sierpień, średnia maksymalna temperatura jest 32.1 ℃ (89.78 ℉). Średnia temperatura minimalna w tym miesiącu jest 19.2 ℃ (66.56 ℉). Najzimniejszy miesiąc tutaj jest luty, średnia maksymalna temperatura jest 15.6 ℃ (60.08 ℉). Średnia temperatura minimalna w tym miesiącu jest 4.3 ℃ (39.74 ℉). Najbardziej deszczowy miesiąc tutaj jest grudzień, średnia liczba dni deszczowych jest w 10.2. Najmniej deszczowy miesiąc tutaj jest lipiec, średnia liczba dni deszczowych jest w 1.5.

Podczas podróży po Balearic Islands zawsze rozważaj także wysokość tego miejsca. Przypominamy, że najwyższym punktem Hiszpania jest Pico de Teide (Tenerife) on Canary Islands (3718 m) i najniższy punkt Atlantic Ocean (0 m). Tak więc istnieją ogromne różnice wysokości w tym kraju, a zatem pogoda jest w nich bardzo różna. Należy pamiętać, że temperatura zwykle spada o 1.2 - 1.9 ℃ (2.2 - 3.5 ℉) na 200 m (656 ft), w zależności od innych warunków. (I powinniśmy dodać, że w bardzo szczególnym stanie zwanym inwersją termiczną nawet temperatura może być wyższa na wyższych wysokościach).

Należy pamiętać, że nie jest to prognoza pogody, ale informacja o zwykłej pogodzie (średnia). To powinno pomóc Ci zdecydować, kiedy najlepiej wybrać się na Balearic Islands. Przeczytaj więcej szczegółów na temat typowej dla nich pogody we wszystkich poszczególnych miesiącach poniżej:

styczeń - luty - marzec - kwiecień - maj - czerwiec - lipiec - sierpień - wrzesień - październik - listopad - grudzień

styczeń

Typowa (typowa) pogoda w Balearic Islands w styczeń jest taka: Średnia najwyższa temperatura w Balearic Islands w styczeń to 15.7 ℃ (60.26 ℉). Średnia najniższa temperatura to 4 ℃ (39.2 ℉). Pod począwszu z styczeń można oczekiwać wyższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 15.8 ℃ (60.44 ℉). Pod koncu z styczeń można oczekiwać niższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 15.65 ℃ (60.17 ℉). Średnia liczba deszczowe dni styczeń jest 8.4. Średnia suma opadów 37.3 mm (Spójrz co oznacza ten numer). Przy planowaniu podróży pamiętaj, że rzeczywista pogoda może różnić się od tych średnich wartości. Długość dnia na początku tego miesiąca wynosi około 9:25 (godziny i minuty), w w połowie miesiąca 9:41 i na końcu miesiąca 10:07.Powyższe liczby są ważne przede wszystkim dla kapitału i obszaru wokół niego. Ważne jest, aby powiedzieć, że pogoda może się znacznie różnić na różnych wysokościach, szczególnie w górach.

luty

Typowa (typowa) pogoda w Balearic Islands w luty jest taka: Średnia najwyższa temperatura w Balearic Islands w luty to 15.6 ℃ (60.08 ℉). Średnia najniższa temperatura to 4.3 ℃ (39.74 ℉). Pod począwszu z luty można oczekiwać wyższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 15.65 ℃ (60.17 ℉). Pod koncu z luty można oczekiwać wyższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 16.5 ℃ (61.7 ℉). Średnia liczba deszczowe dni luty jest 7.8. Średnia suma opadów 32.5 mm (Spójrz co oznacza ten numer). Przy planowaniu podróży pamiętaj, że rzeczywista pogoda może różnić się od tych średnich wartości. Długość dnia na początku tego miesiąca wynosi około 10:07 (godziny i minuty), w w połowie miesiąca 10:41 i na końcu miesiąca 11:18.Powyższe liczby są ważne przede wszystkim dla kapitału i obszaru wokół niego. Ważne jest, aby powiedzieć, że pogoda może się znacznie różnić na różnych wysokościach, szczególnie w górach.

marzec

Typowa (typowa) pogoda w Balearic Islands w marzec jest taka: Średnia najwyższa temperatura w Balearic Islands w marzec to 17.4 ℃ (63.32 ℉). Średnia najniższa temperatura to 5.3 ℃ (41.54 ℉). Pod począwszu z marzec można oczekiwać niższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 16.5 ℃ (61.7 ℉). Pod koncu z marzec można oczekiwać wyższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 18.75 ℃ (65.75 ℉). Średnia liczba deszczowe dni marzec jest 7.1. Średnia suma opadów 26.8 mm (Spójrz co oznacza ten numer). Przy planowaniu podróży pamiętaj, że rzeczywista pogoda może różnić się od tych średnich wartości. Długość dnia na początku tego miesiąca wynosi około 11:18 (godziny i minuty), w w połowie miesiąca 11:57 i na końcu miesiąca 12:36.Powyższe liczby są ważne przede wszystkim dla kapitału i obszaru wokół niego. Ważne jest, aby powiedzieć, że pogoda może się znacznie różnić na różnych wysokościach, szczególnie w górach.

kwiecień

Typowa (typowa) pogoda w Balearic Islands w kwiecień jest taka: Średnia najwyższa temperatura w Balearic Islands w kwiecień to 20.1 ℃ (68.18 ℉). Średnia najniższa temperatura to 7.4 ℃ (45.32 ℉). Pod począwszu z kwiecień można oczekiwać niższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 18.75 ℃ (65.75 ℉). Pod koncu z kwiecień można oczekiwać wyższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 21.8 ℃ (71.24 ℉). Średnia liczba deszczowe dni kwiecień jest 7.6. Średnia suma opadów 33.5 mm (Spójrz co oznacza ten numer). Przy planowaniu podróży pamiętaj, że rzeczywista pogoda może różnić się od tych średnich wartości. Długość dnia na początku tego miesiąca wynosi około 12:36 (godziny i minuty), w w połowie miesiąca 13:14 i na końcu miesiąca 13:50.Powyższe liczby są ważne przede wszystkim dla kapitału i obszaru wokół niego. Ważne jest, aby powiedzieć, że pogoda może się znacznie różnić na różnych wysokościach, szczególnie w górach.

maj

Typowa (typowa) pogoda w Balearic Islands w maj jest taka: Średnia najwyższa temperatura w Balearic Islands w maj to 23.5 ℃ (74.3 ℉). Średnia najniższa temperatura to 11.7 ℃ (53.06 ℉). Pod począwszu z maj można oczekiwać niższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 21.8 ℃ (71.24 ℉). Pod koncu z maj można oczekiwać wyższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 25.7 ℃ (78.26 ℉). Średnia liczba deszczowe dni maj jest 5.6. Średnia suma opadów 31.8 mm (Spójrz co oznacza ten numer). Przy planowaniu podróży pamiętaj, że rzeczywista pogoda może różnić się od tych średnich wartości. Długość dnia na początku tego miesiąca wynosi około 13:50 (godziny i minuty), w w połowie miesiąca 14:21 i na końcu miesiąca 14:44.Powyższe liczby są ważne przede wszystkim dla kapitału i obszaru wokół niego. Ważne jest, aby powiedzieć, że pogoda może się znacznie różnić na różnych wysokościach, szczególnie w górach.

czerwiec

Typowa (typowa) pogoda w Balearic Islands w czerwiec jest taka: Średnia najwyższa temperatura w Balearic Islands w czerwiec to 27.9 ℃ (82.22 ℉). Średnia najniższa temperatura to 15.3 ℃ (59.54 ℉). Pod począwszu z czerwiec można oczekiwać niższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 25.7 ℃ (78.26 ℉). Pod koncu z czerwiec można oczekiwać wyższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 29.5 ℃ (85.1 ℉). Średnia liczba deszczowe dni czerwiec jest 2.7. Średnia suma opadów 12 mm (Spójrz co oznacza ten numer). Przy planowaniu podróży pamiętaj, że rzeczywista pogoda może różnić się od tych średnich wartości. Długość dnia na początku tego miesiąca wynosi około 14:44 (godziny i minuty), w w połowie miesiąca 14:56 i na końcu miesiąca 14:56.Powyższe liczby są ważne przede wszystkim dla kapitału i obszaru wokół niego. Ważne jest, aby powiedzieć, że pogoda może się znacznie różnić na różnych wysokościach, szczególnie w górach.

lipiec

Typowa (typowa) pogoda w Balearic Islands w lipiec jest taka: Średnia najwyższa temperatura w Balearic Islands w lipiec to 31.1 ℃ (87.98 ℉). Średnia najniższa temperatura to 18.1 ℃ (64.58 ℉). Pod począwszu z lipiec można oczekiwać niższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 29.5 ℃ (85.1 ℉). Pod koncu z lipiec można oczekiwać wyższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 31.6 ℃ (88.88 ℉). Średnia liczba deszczowe dni lipiec jest 1.5. Średnia suma opadów 5.3 mm (Spójrz co oznacza ten numer). Przy planowaniu podróży pamiętaj, że rzeczywista pogoda może różnić się od tych średnich wartości. Długość dnia na początku tego miesiąca wynosi około 14:56 (godziny i minuty), w w połowie miesiąca 14:43 i na końcu miesiąca 14:19.Powyższe liczby są ważne przede wszystkim dla kapitału i obszaru wokół niego. Ważne jest, aby powiedzieć, że pogoda może się znacznie różnić na różnych wysokościach, szczególnie w górach.

sierpień

Typowa (typowa) pogoda w Balearic Islands w sierpień jest taka: Średnia najwyższa temperatura w Balearic Islands w sierpień to 32.1 ℃ (89.78 ℉). Średnia najniższa temperatura to 19.2 ℃ (66.56 ℉). Pod począwszu z sierpień można oczekiwać niższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 31.6 ℃ (88.88 ℉). Pod koncu z sierpień można oczekiwać niższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 30.1 ℃ (86.18 ℉). Średnia liczba deszczowe dni sierpień jest 2.9. Średnia suma opadów 17.5 mm (Spójrz co oznacza ten numer). Przy planowaniu podróży pamiętaj, że rzeczywista pogoda może różnić się od tych średnich wartości. Długość dnia na początku tego miesiąca wynosi około 14:19 (godziny i minuty), w w połowie miesiąca 13:48 i na końcu miesiąca 13:13.Powyższe liczby są ważne przede wszystkim dla kapitału i obszaru wokół niego. Ważne jest, aby powiedzieć, że pogoda może się znacznie różnić na różnych wysokościach, szczególnie w górach.

wrzesień

Typowa (typowa) pogoda w Balearic Islands w wrzesień jest taka: Średnia najwyższa temperatura w Balearic Islands w wrzesień to 28.1 ℃ (82.58 ℉). Średnia najniższa temperatura to 17 ℃ (62.6 ℉). Pod począwszu z wrzesień można oczekiwać wyższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 30.1 ℃ (86.18 ℉). Pod koncu z wrzesień można oczekiwać niższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 25.95 ℃ (78.71 ℉). Średnia liczba deszczowe dni wrzesień jest 6.2. Średnia suma opadów 51.1 mm (Spójrz co oznacza ten numer). Przy planowaniu podróży pamiętaj, że rzeczywista pogoda może różnić się od tych średnich wartości. Długość dnia na początku tego miesiąca wynosi około 13:13 (godziny i minuty), w w połowie miesiąca 12:35 i na końcu miesiąca 11:57.Powyższe liczby są ważne przede wszystkim dla kapitału i obszaru wokół niego. Ważne jest, aby powiedzieć, że pogoda może się znacznie różnić na różnych wysokościach, szczególnie w górach.

październik

Typowa (typowa) pogoda w Balearic Islands w październik jest taka: Średnia najwyższa temperatura w Balearic Islands w październik to 23.8 ℃ (74.84 ℉). Średnia najniższa temperatura to 13 ℃ (55.4 ℉). Pod począwszu z październik można oczekiwać wyższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 25.95 ℃ (78.71 ℉). Pod koncu z październik można oczekiwać niższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 21.45 ℃ (70.61 ℉). Średnia liczba deszczowe dni październik jest 8.9. Średnia suma opadów 63.5 mm (Spójrz co oznacza ten numer). Przy planowaniu podróży pamiętaj, że rzeczywista pogoda może różnić się od tych średnich wartości. Długość dnia na początku tego miesiąca wynosi około 11:57 (godziny i minuty), w w połowie miesiąca 11:19 i na końcu miesiąca 10:42.Powyższe liczby są ważne przede wszystkim dla kapitału i obszaru wokół niego. Ważne jest, aby powiedzieć, że pogoda może się znacznie różnić na różnych wysokościach, szczególnie w górach.

listopad

Typowa (typowa) pogoda w Balearic Islands w listopad jest taka: Średnia najwyższa temperatura w Balearic Islands w listopad to 19.1 ℃ (66.38 ℉). Średnia najniższa temperatura to 8.3 ℃ (46.94 ℉). Pod począwszu z listopad można oczekiwać wyższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 21.45 ℃ (70.61 ℉). Pod koncu z listopad można oczekiwać niższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 17.5 ℃ (63.5 ℉). Średnia liczba deszczowe dni listopad jest 9.4. Średnia suma opadów 53.8 mm (Spójrz co oznacza ten numer). Przy planowaniu podróży pamiętaj, że rzeczywista pogoda może różnić się od tych średnich wartości. Długość dnia na początku tego miesiąca wynosi około 10:42 (godziny i minuty), w w połowie miesiąca 10:08 i na końcu miesiąca 9:42.Powyższe liczby są ważne przede wszystkim dla kapitału i obszaru wokół niego. Ważne jest, aby powiedzieć, że pogoda może się znacznie różnić na różnych wysokościach, szczególnie w górach.

grudzień

Typowa (typowa) pogoda w Balearic Islands w grudzień jest taka: Średnia najwyższa temperatura w Balearic Islands w grudzień to 15.9 ℃ (60.62 ℉). Średnia najniższa temperatura to 5.6 ℃ (42.08 ℉). Pod począwszu z grudzień można oczekiwać wyższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 17.5 ℃ (63.5 ℉). Pod koncu z grudzień można oczekiwać niższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 15.8 ℃ (60.44 ℉). Średnia liczba deszczowe dni grudzień jest 10.2. Średnia suma opadów 47.7 mm (Spójrz co oznacza ten numer). Przy planowaniu podróży pamiętaj, że rzeczywista pogoda może różnić się od tych średnich wartości. Długość dnia na początku tego miesiąca wynosi około 9:42 (godziny i minuty), w w połowie miesiąca 9:25 i na końcu miesiąca 9:22.Powyższe liczby są ważne przede wszystkim dla kapitału i obszaru wokół niego. Ważne jest, aby powiedzieć, że pogoda może się znacznie różnić na różnych wysokościach, szczególnie w górach.Kiedy czytasz o liczbie mm opadów, powinieneś o tym wiedzieć: Deszcz jest wtedy, gdy opadów jest mniej niż 2,5 mm (0,1 in) na godzinę. Przy umiarkowanym deszczu liczba ta wynosi od 2,5 mm do 10 mm (0,4 cala), przy ulewnym deszczu wynosi ona 10 mm - 50 mm (2,0 cala). Bardzo silny deszcz ma tę wartość powyżej 50 mm na godzinę.