Domov
Európa
Ázia
Austrália & Oceánia
Afrika
Severná Amerika
Stredná Amerika
Južná Amerika

Zvyčajné počasie - Bangladéš

Potrebujete vedieť, kedy je najlepší čas ísť do ciela Bangladéš? Potom by ste sa mali pozrieť, aké počasie tam môžete očakávať počas roka.

Domov - Ázia - Bangladéš

Bangladéš - aké počasie môžete očakávať

Podnebie v Bangladéši je tropické. Obvykle sú mierne zimy a horúce, vlhké letá. Môžete tiež očakávať vlhký, teplý daždivý monzún od júna do októbra. Približne 80% zrážok v Bangladéši sa vyskytuje počas monzúnovej sezóny.

Pri hovore o obvyklom počasí v tomto štáte sú informácie relevantné napríklad pre tieto obľúbené miesta: Bagerhat, Bandarban District, Bandarban Town, Barisal, Barisal Division, Benapole, Bogra, Chandpur, Char Atra, Chittagong, Chittagong Division, Chittagong Hill Tracts, Comilla, Cox's Bazar, Dhaka, Dhaka Division, Gaud, Gopalgonj, Haor Basin, Jaipurhat District, Jessore, Khagrachhari, Khulna, Khulna Division, Kuakata, Mymensingh, Mymensingh Division, Naogaon District, Natore District, Nawabganj District, Nijhum Dwip, Pabna, Pabna District, Puthia, Rajshahi, Rajshahi District, Rajshahi Division, Rangamati, Rangpur Division, Saidpur, Saint Martins Island, Sirajganj District, Sonargaon, Sundarbans, Sylhet, Sylhet Division, Tangail, Teknaf.

Poďme sa pozrieť, aké počasie môžete očakávať v oblasti okolo hlavného mesta a v mnohých ďalších mestách. Najteplejším mesiacom tu je Máj, priemerná maximálna teplota je 33.8 ℃ (92.84 ℉). Priemerná minimálna teplota v tomto mesiaci je 25 ℃ (77 ℉). Najchladnejší mesiac tu je Január, priemerná maximálna teplota je 25 ℃ (77 ℉). Priemerná minimálna teplota v tomto mesiaci je 12.8 ℃ (55.04 ℉). Najviac daždivý mesiac tu je August, priemerný počet daždivých dní je 21.5. Najmenej daždivý mesiac tu je December, priemerný počet daždivých dní je 0.

Pri cestovaní na niektoré miesta v lokácii Bangladéš, vždy zvážte nadmorskú výšku miesta. Najvyšší bod tu je Keokradong (1230 m) a najnižší bod je Indian Ocean (0 m). Takže rozdiely v nadmorských výškach v tejto krajine nie sú zanedbateľné a mali by ste očakávať, že počasie sa bude líšiť v miestach v rôznych nadmorských výškach. Majte na pamäti, že teplota zvyčajne klesá o 1.2 - 1.9 ℃ (2.2 - 3.5 ℉) na 200 m (656 stôp), v závislosti od ostatných podmienok. (A mali by sme dodať, že vo veľmi špeciálnom stave nazvanom tepelná inverzia dokonca teplota môže byť vyššia vo vyšších nadmorských výškach.)

Majte na pamäti, že nejde o predpoveď počasia, ale informácie o bežnom počasí (priemer). To vám pomôže rozhodnúť sa, kedy je najlepší čas ísť do ciela Bangladéš. Prečítajte si ďalšie podrobnosti o typickom počasí v jednotlivých mesiacoch nižšie:

Január - Február - Marec - Apríl - Máj - Jún - Júl - August - September - Október - November - December


Január

Typické (zvyčajné) počasie - Bangladéš - Január - je toto: Priemerná najvyššia teplota v zemi Bangladéš v mesiaci Január je 25 ℃ (77 ℉). Priemerná najnižšia teplota je 12.8 ℃ (55.04 ℉). Na začiatku mesiaca Január môžete očakávať vyššie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 25.8 ℃ (78.44 ℉). Na koncu mesiaca Január môžete očakávať vyššie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 26.8 ℃ (80.24 ℉). Priemerný počet daždivých dní - Január - je 1. Priemerné zrážky sú 7.1 mm (podívajte sa tu, čo toto číslo znamená). Pri plánovaní cesty, prosím, majte na pamäti, že skutočné počasie sa môže líšiť od týchto priemerných hodnôt. Dĺžka dňa na začiatku tohto mesiaca je približne 10:41 (hodiny a minúty), v v polovici mesiaca 10:49 a na konci mesiaca 11:03.Tieto čísla sú platné predovšetkým pre hlavné mesto a oblasť okolo nej. Je dôležité povedať, že počasie sa môže v rôznych nadmorských výškach výrazne líšiť, najmä v horách.

Február

Typické (zvyčajné) počasie - Bangladéš - Február - je toto: Priemerná najvyššia teplota v zemi Bangladéš v mesiaci Február je 28.6 ℃ (83.48 ℉). Priemerná najnižšia teplota je 15.4 ℃ (59.72 ℉). Na začiatku mesiaca Február môžete očakávať nižšie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 26.8 ℃ (80.24 ℉). Na koncu mesiaca Február môžete očakávať vyššie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 30.4 ℃ (86.72 ℉). Priemerný počet daždivých dní - Február - je 3. Priemerné zrážky sú 25.6 mm (podívajte sa tu, čo toto číslo znamená). Pri plánovaní cesty, prosím, majte na pamäti, že skutočné počasie sa môže líšiť od týchto priemerných hodnôt. Dĺžka dňa na začiatku tohto mesiaca je približne 11:03 (hodiny a minúty), v v polovici mesiaca 11:21 a na konci mesiaca 11:40.Tieto čísla sú platné predovšetkým pre hlavné mesto a oblasť okolo nej. Je dôležité povedať, že počasie sa môže v rôznych nadmorských výškach výrazne líšiť, najmä v horách.

Marec

Typické (zvyčajné) počasie - Bangladéš - Marec - je toto: Priemerná najvyššia teplota v zemi Bangladéš v mesiaci Marec je 32.2 ℃ (89.96 ℉). Priemerná najnižšia teplota je 20.2 ℃ (68.36 ℉). Na začiatku mesiaca Marec môžete očakávať nižšie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 30.4 ℃ (86.72 ℉). Na koncu mesiaca Marec môžete očakávať vyššie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 32.85 ℃ (91.13 ℉). Priemerný počet daždivých dní - Marec - je 3.1. Priemerné zrážky sú 63.5 mm (podívajte sa tu, čo toto číslo znamená). Pri plánovaní cesty, prosím, majte na pamäti, že skutočné počasie sa môže líšiť od týchto priemerných hodnôt. Dĺžka dňa na začiatku tohto mesiaca je približne 11:40 (hodiny a minúty), v v polovici mesiaca 12:01 a na konci mesiaca 12:22.Tieto čísla sú platné predovšetkým pre hlavné mesto a oblasť okolo nej. Je dôležité povedať, že počasie sa môže v rôznych nadmorských výškach výrazne líšiť, najmä v horách.

Apríl

Typické (zvyčajné) počasie - Bangladéš - Apríl - je toto: Priemerná najvyššia teplota v zemi Bangladéš v mesiaci Apríl je 33.5 ℃ (92.3 ℉). Priemerná najnižšia teplota je 23.2 ℃ (73.76 ℉). Na začiatku mesiaca Apríl môžete očakávať nižšie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 32.85 ℃ (91.13 ℉). Na koncu mesiaca Apríl môžete očakávať vyššie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 33.65 ℃ (92.57 ℉). Priemerný počet daždivých dní - Apríl - je 8. Priemerné zrážky sú 155 mm (podívajte sa tu, čo toto číslo znamená). Pri plánovaní cesty, prosím, majte na pamäti, že skutočné počasie sa môže líšiť od týchto priemerných hodnôt. Dĺžka dňa na začiatku tohto mesiaca je približne 12:22 (hodiny a minúty), v v polovici mesiaca 12:42 a na konci mesiaca 13:01.Tieto čísla sú platné predovšetkým pre hlavné mesto a oblasť okolo nej. Je dôležité povedať, že počasie sa môže v rôznych nadmorských výškach výrazne líšiť, najmä v horách.

Máj

Typické (zvyčajné) počasie - Bangladéš - Máj - je toto: Priemerná najvyššia teplota v zemi Bangladéš v mesiaci Máj je 33.8 ℃ (92.84 ℉). Priemerná najnižšia teplota je 25 ℃ (77 ℉). Na začiatku mesiaca Máj môžete očakávať nižšie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 33.65 ℃ (92.57 ℉). Na koncu mesiaca Máj môžete očakávať nižšie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 33.25 ℃ (91.85 ℉). Priemerný počet daždivých dní - Máj - je 14.7. Priemerné zrážky sú 336.4 mm (podívajte sa tu, čo toto číslo znamená). Pri plánovaní cesty, prosím, majte na pamäti, že skutočné počasie sa môže líšiť od týchto priemerných hodnôt. Dĺžka dňa na začiatku tohto mesiaca je približne 13:01 (hodiny a minúty), v v polovici mesiaca 13:17 a na konci mesiaca 13:28.Tieto čísla sú platné predovšetkým pre hlavné mesto a oblasť okolo nej. Je dôležité povedať, že počasie sa môže v rôznych nadmorských výškach výrazne líšiť, najmä v horách.

Jún

Typické (zvyčajné) počasie - Bangladéš - Jún - je toto: Priemerná najvyššia teplota v zemi Bangladéš v mesiaci Jún je 32.7 ℃ (90.86 ℉). Priemerná najnižšia teplota je 26.5 ℃ (79.7 ℉). Na začiatku mesiaca Jún môžete očakávať vyššie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 33.25 ℃ (91.85 ℉). Na koncu mesiaca Jún môžete očakávať nižšie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 31.9 ℃ (89.42 ℉). Priemerný počet daždivých dní - Jún - je 18. Priemerné zrážky sú 336.5 mm (podívajte sa tu, čo toto číslo znamená). Pri plánovaní cesty, prosím, majte na pamäti, že skutočné počasie sa môže líšiť od týchto priemerných hodnôt. Dĺžka dňa na začiatku tohto mesiaca je približne 13:28 (hodiny a minúty), v v polovici mesiaca 13:35 a na konci mesiaca 13:35.Tieto čísla sú platné predovšetkým pre hlavné mesto a oblasť okolo nej. Je dôležité povedať, že počasie sa môže v rôznych nadmorských výškach výrazne líšiť, najmä v horách.

Júl

Typické (zvyčajné) počasie - Bangladéš - Júl - je toto: Priemerná najvyššia teplota v zemi Bangladéš v mesiaci Júl je 31.1 ℃ (87.98 ℉). Priemerná najnižšia teplota je 26.6 ℃ (79.88 ℉). Na začiatku mesiaca Júl môžete očakávať vyššie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 31.9 ℃ (89.42 ℉). Na koncu mesiaca Júl môžete očakávať vyššie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 31.3 ℃ (88.34 ℉). Priemerný počet daždivých dní - Júl - je 20.7. Priemerné zrážky sú 370.2 mm (podívajte sa tu, čo toto číslo znamená). Pri plánovaní cesty, prosím, majte na pamäti, že skutočné počasie sa môže líšiť od týchto priemerných hodnôt. Dĺžka dňa na začiatku tohto mesiaca je približne 13:35 (hodiny a minúty), v v polovici mesiaca 13:28 a na konci mesiaca 13:16.Tieto čísla sú platné predovšetkým pre hlavné mesto a oblasť okolo nej. Je dôležité povedať, že počasie sa môže v rôznych nadmorských výškach výrazne líšiť, najmä v horách.

August

Typické (zvyčajné) počasie - Bangladéš - August - je toto: Priemerná najvyššia teplota v zemi Bangladéš v mesiaci August je 31.5 ℃ (88.7 ℉). Priemerná najnižšia teplota je 26.3 ℃ (79.34 ℉). Na začiatku mesiaca August môžete očakávať nižšie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 31.3 ℃ (88.34 ℉). Na koncu mesiaca August môžete očakávať vyššie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 32 ℃ (89.6 ℉). Priemerný počet daždivých dní - August - je 21.5. Priemerné zrážky sú 316.6 mm (podívajte sa tu, čo toto číslo znamená). Pri plánovaní cesty, prosím, majte na pamäti, že skutočné počasie sa môže líšiť od týchto priemerných hodnôt. Dĺžka dňa na začiatku tohto mesiaca je približne 13:16 (hodiny a minúty), v v polovici mesiaca 13:00 a na konci mesiaca 12:41.Tieto čísla sú platné predovšetkým pre hlavné mesto a oblasť okolo nej. Je dôležité povedať, že počasie sa môže v rôznych nadmorských výškach výrazne líšiť, najmä v horách.

September

Typické (zvyčajné) počasie - Bangladéš - September - je toto: Priemerná najvyššia teplota v zemi Bangladéš v mesiaci September je 32.5 ℃ (90.5 ℉). Priemerná najnižšia teplota je 26.5 ℃ (79.7 ℉). Na začiatku mesiaca September môžete očakávať nižšie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 32 ℃ (89.6 ℉). Na koncu mesiaca September môžete očakávať nižšie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 32.05 ℃ (89.69 ℉). Priemerný počet daždivých dní - September - je 15.8. Priemerné zrážky sú 306.2 mm (podívajte sa tu, čo toto číslo znamená). Pri plánovaní cesty, prosím, majte na pamäti, že skutočné počasie sa môže líšiť od týchto priemerných hodnôt. Dĺžka dňa na začiatku tohto mesiaca je približne 12:41 (hodiny a minúty), v v polovici mesiaca 12:21 a na konci mesiaca 12:01.Tieto čísla sú platné predovšetkým pre hlavné mesto a oblasť okolo nej. Je dôležité povedať, že počasie sa môže v rôznych nadmorských výškach výrazne líšiť, najmä v horách.

Október

Typické (zvyčajné) počasie - Bangladéš - Október - je toto: Priemerná najvyššia teplota v zemi Bangladéš v mesiaci Október je 31.6 ℃ (88.88 ℉). Priemerná najnižšia teplota je 23.9 ℃ (75.02 ℉). Na začiatku mesiaca Október môžete očakávať vyššie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 32.05 ℃ (89.69 ℉). Na koncu mesiaca Október môžete očakávať nižšie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 30.35 ℃ (86.63 ℉). Priemerný počet daždivých dní - Október - je 8.2. Priemerné zrážky sú 176.9 mm (podívajte sa tu, čo toto číslo znamená). Pri plánovaní cesty, prosím, majte na pamäti, že skutočné počasie sa môže líšiť od týchto priemerných hodnôt. Dĺžka dňa na začiatku tohto mesiaca je približne 12:01 (hodiny a minúty), v v polovici mesiaca 11:40 a na konci mesiaca 11:21.Tieto čísla sú platné predovšetkým pre hlavné mesto a oblasť okolo nej. Je dôležité povedať, že počasie sa môže v rôznych nadmorských výškach výrazne líšiť, najmä v horách.

November

Typické (zvyčajné) počasie - Bangladéš - November - je toto: Priemerná najvyššia teplota v zemi Bangladéš v mesiaci November je 29.1 ℃ (84.38 ℉). Priemerná najnižšia teplota je 19.8 ℃ (67.64 ℉). Na začiatku mesiaca November môžete očakávať vyššie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 30.35 ℃ (86.63 ℉). Na koncu mesiaca November môžete očakávať nižšie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 27.85 ℃ (82.13 ℉). Priemerný počet daždivých dní - November - je 1. Priemerné zrážky sú 33.4 mm (podívajte sa tu, čo toto číslo znamená). Pri plánovaní cesty, prosím, majte na pamäti, že skutočné počasie sa môže líšiť od týchto priemerných hodnôt. Dĺžka dňa na začiatku tohto mesiaca je približne 11:21 (hodiny a minúty), v v polovici mesiaca 11:04 a na konci mesiaca 10:50.Tieto čísla sú platné predovšetkým pre hlavné mesto a oblasť okolo nej. Je dôležité povedať, že počasie sa môže v rôznych nadmorských výškach výrazne líšiť, najmä v horách.

December

Typické (zvyčajné) počasie - Bangladéš - December - je toto: Priemerná najvyššia teplota v zemi Bangladéš v mesiaci December je 26.6 ℃ (79.88 ℉). Priemerná najnižšia teplota je 14.6 ℃ (58.28 ℉). Na začiatku mesiaca December môžete očakávať vyššie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 27.85 ℃ (82.13 ℉). Na koncu mesiaca December môžete očakávať nižšie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 25.8 ℃ (78.44 ℉). Priemerný počet daždivých dní - December - je 0. Priemerné zrážky sú 15 mm (podívajte sa tu, čo toto číslo znamená). Pri plánovaní cesty, prosím, majte na pamäti, že skutočné počasie sa môže líšiť od týchto priemerných hodnôt. Dĺžka dňa na začiatku tohto mesiaca je približne 10:50 (hodiny a minúty), v v polovici mesiaca 10:41 a na konci mesiaca 10:40.Tieto čísla sú platné predovšetkým pre hlavné mesto a oblasť okolo nej. Je dôležité povedať, že počasie sa môže v rôznych nadmorských výškach výrazne líšiť, najmä v horách.

Nižšie sú priemerné hodnoty, takže ich môžete v týchto miestach považovať za typické počasie - Bangladéš. Znak "-" znamená, že pre túto položku nemáme dostatok údajov.

Dhakateplota: - najvyššia teplota: 26.6 ℃ (79.88 ℉)najnižšia teplota: 14.6 ℃ (58.28 ℉)zrážky: 15mmdaždivé dni: 0
Chittagongteplota: - najvyššia teplota: 26.9 ℃ (80.42 ℉)najnižšia teplota: 16.1 ℃ (60.98 ℉)zrážky: 13.1mmdaždivé dni: 0
Sylhetteplota: - najvyššia teplota: 26 ℃ (78.8 ℉)najnižšia teplota: 13.8 ℃ (56.84 ℉)zrážky: 13.1mmdaždivé dni: 0
Rajshahiteplota: - najvyššia teplota: 26.4 ℃ (79.52 ℉)najnižšia teplota: 12.6 ℃ (54.68 ℉)zrážky: 11.7mmdaždivé dni: 0
Khulnateplota: - najvyššia teplota: 27.1 ℃ (80.78 ℉)najnižšia teplota: 14.2 ℃ (57.56 ℉)zrážky: 8mmdaždivé dni: 0
Barishalteplota: - najvyššia teplota: 27.2 ℃ (80.96 ℉)najnižšia teplota: 13.3 ℃ (55.94 ℉)zrážky: 14.9mmdaždivé dni: 0
Keď čítate o počte mm zrážok, mali by ste to vedieť: Slabý dážď je, keď je rýchlosť zrážok je menšia ako 2,5 mm (0,1 palca) za hodinu. Pri miernom daždi je toto číslo medzi 2,5 mm a 10 mm (0,4 palca), pri silnom daždi je 10 - 50 mm (2,0 palca). Veľmi silný dážď má tento počet vyšší ako 50 mm za hodinu.


©2018-2023 UsualWeather.com, hlavné zdroje údajov: MWDI, WikiVoyage, Wikipedia, CIA, WMO
Vydavateľ: Bispiral, s.r.o. | O nás | Pravidlá webu UsualWeather.com a ochrany súkromia
Facebook Twitter Pinterest