Główna
Europa
Azja
Australia & Oceania
Afryka
Ameryka Północna
Ameryka Centralna
Ameryka Południowa

Zwykła pogoda - Bangladesz

Czy musisz wiedzieć, kiedy najlepiej wybrać się do Bangladesz? Następnie należy spojrzeć tutaj, jakiej pogody można się spodziewać w ciągu roku.

Główna - Azja - Bangladesz

Jakiej pogody możesz się spodziewać w celu Bangladesz

Klimat Bangladeszu jest tropikalny. Zwykle są łagodne zimy i gorące, wilgotne lata. Można również spodziewać się wilgotnego, ciepłego deszczowego monsunu od czerwca do października. Około 80% opadów w Bangladeszu występuje w sezonie monsunowym.

Mówiąc o zwykłej pogody w tym kraju, informacja ma znaczenie na przykład dla tych popularnych miejsc: Bagerhat, Bandarban District, Bandarban Town, Barisal, Barisal Division, Benapole, Bogra, Chandpur, Char Atra, Chittagong, Chittagong Division, Chittagong Hill Tracts, Comilla, Cox's Bazar, Dhaka, Dhaka Division, Gaud, Gopalgonj, Haor Basin, Jaipurhat District, Jessore, Khagrachhari, Khulna, Khulna Division, Kuakata, Mymensingh, Mymensingh Division, Naogaon District, Natore District, Nawabganj District, Nijhum Dwip, Pabna, Pabna District, Puthia, Rajshahi, Rajshahi District, Rajshahi Division, Rangamati, Rangpur Division, Saidpur, Saint Martins Island, Sirajganj District, Sonargaon, Sundarbans, Sylhet, Sylhet Division, Tangail, Teknaf.

Zobaczmy teraz, jakiej pogody można się spodziewać w okolicy stolicy i wielu innych miast. Najcieplejszy miesiąc tutaj jest maj, średnia maksymalna temperatura jest 33.8 ℃ (92.84 ℉). Średnia temperatura minimalna w tym miesiącu jest 25 ℃ (77 ℉). Najzimniejszy miesiąc tutaj jest styczeń, średnia maksymalna temperatura jest 25 ℃ (77 ℉). Średnia temperatura minimalna w tym miesiącu jest 12.8 ℃ (55.04 ℉). Najbardziej deszczowy miesiąc tutaj jest sierpień, średnia liczba dni deszczowych jest w 21.5. Najmniej deszczowy miesiąc tutaj jest grudzień, średnia liczba dni deszczowych jest w 0.

Kiedy podróżujesz do niektórych miejsc w Bangladesz, zawsze weź pod uwagę także wysokość tego miejsca. Najwyższy punkt tutaj jest Keokradong (1230 m) i najniższy punkt Indian Ocean (0 m). Różnice w wysokościach w tym kraju nie są bez znaczenia i należy oczekiwać, że pogoda będzie inna w różnych miejscach na różnych wysokościach. Należy pamiętać, że temperatura zwykle spada o 1.2 - 1.9 ℃ (2.2 - 3.5 ℉) na 200 m (656 ft), w zależności od innych warunków. (I powinniśmy dodać, że w bardzo szczególnym stanie zwanym inwersją termiczną nawet temperatura może być wyższa na wyższych wysokościach).

Należy pamiętać, że nie jest to prognoza pogody, ale informacja o zwykłej pogodzie (średnia). To powinno pomóc Ci zdecydować, kiedy najlepiej wybrać się na Bangladesz. Przeczytaj więcej szczegółów na temat typowej dla nich pogody we wszystkich poszczególnych miesiącach poniżej:

styczeń - luty - marzec - kwiecień - maj - czerwiec - lipiec - sierpień - wrzesień - październik - listopad - grudzień


styczeń

Typowa (typowa) pogoda w Bangladesz w styczeń jest taka: Średnia najwyższa temperatura w Bangladesz w styczeń to 25 ℃ (77 ℉). Średnia najniższa temperatura to 12.8 ℃ (55.04 ℉). Pod począwszu z styczeń można oczekiwać wyższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 25.8 ℃ (78.44 ℉). Pod koncu z styczeń można oczekiwać wyższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 26.8 ℃ (80.24 ℉). Średnia liczba deszczowe dni styczeń jest 1. Średnia suma opadów 7.1 mm (Spójrz co oznacza ten numer). Przy planowaniu podróży pamiętaj, że rzeczywista pogoda może różnić się od tych średnich wartości. Długość dnia na początku tego miesiąca wynosi około 10:41 (godziny i minuty), w w połowie miesiąca 10:49 i na końcu miesiąca 11:03.Powyższe liczby są ważne przede wszystkim dla kapitału i obszaru wokół niego. Ważne jest, aby powiedzieć, że pogoda może się znacznie różnić na różnych wysokościach, szczególnie w górach.

luty

Typowa (typowa) pogoda w Bangladesz w luty jest taka: Średnia najwyższa temperatura w Bangladesz w luty to 28.6 ℃ (83.48 ℉). Średnia najniższa temperatura to 15.4 ℃ (59.72 ℉). Pod począwszu z luty można oczekiwać niższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 26.8 ℃ (80.24 ℉). Pod koncu z luty można oczekiwać wyższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 30.4 ℃ (86.72 ℉). Średnia liczba deszczowe dni luty jest 3. Średnia suma opadów 25.6 mm (Spójrz co oznacza ten numer). Przy planowaniu podróży pamiętaj, że rzeczywista pogoda może różnić się od tych średnich wartości. Długość dnia na początku tego miesiąca wynosi około 11:03 (godziny i minuty), w w połowie miesiąca 11:21 i na końcu miesiąca 11:40.Powyższe liczby są ważne przede wszystkim dla kapitału i obszaru wokół niego. Ważne jest, aby powiedzieć, że pogoda może się znacznie różnić na różnych wysokościach, szczególnie w górach.

marzec

Typowa (typowa) pogoda w Bangladesz w marzec jest taka: Średnia najwyższa temperatura w Bangladesz w marzec to 32.2 ℃ (89.96 ℉). Średnia najniższa temperatura to 20.2 ℃ (68.36 ℉). Pod począwszu z marzec można oczekiwać niższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 30.4 ℃ (86.72 ℉). Pod koncu z marzec można oczekiwać wyższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 32.85 ℃ (91.13 ℉). Średnia liczba deszczowe dni marzec jest 3.1. Średnia suma opadów 63.5 mm (Spójrz co oznacza ten numer). Przy planowaniu podróży pamiętaj, że rzeczywista pogoda może różnić się od tych średnich wartości. Długość dnia na początku tego miesiąca wynosi około 11:40 (godziny i minuty), w w połowie miesiąca 12:01 i na końcu miesiąca 12:22.Powyższe liczby są ważne przede wszystkim dla kapitału i obszaru wokół niego. Ważne jest, aby powiedzieć, że pogoda może się znacznie różnić na różnych wysokościach, szczególnie w górach.

kwiecień

Typowa (typowa) pogoda w Bangladesz w kwiecień jest taka: Średnia najwyższa temperatura w Bangladesz w kwiecień to 33.5 ℃ (92.3 ℉). Średnia najniższa temperatura to 23.2 ℃ (73.76 ℉). Pod począwszu z kwiecień można oczekiwać niższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 32.85 ℃ (91.13 ℉). Pod koncu z kwiecień można oczekiwać wyższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 33.65 ℃ (92.57 ℉). Średnia liczba deszczowe dni kwiecień jest 8. Średnia suma opadów 155 mm (Spójrz co oznacza ten numer). Przy planowaniu podróży pamiętaj, że rzeczywista pogoda może różnić się od tych średnich wartości. Długość dnia na początku tego miesiąca wynosi około 12:22 (godziny i minuty), w w połowie miesiąca 12:42 i na końcu miesiąca 13:01.Powyższe liczby są ważne przede wszystkim dla kapitału i obszaru wokół niego. Ważne jest, aby powiedzieć, że pogoda może się znacznie różnić na różnych wysokościach, szczególnie w górach.

maj

Typowa (typowa) pogoda w Bangladesz w maj jest taka: Średnia najwyższa temperatura w Bangladesz w maj to 33.8 ℃ (92.84 ℉). Średnia najniższa temperatura to 25 ℃ (77 ℉). Pod począwszu z maj można oczekiwać niższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 33.65 ℃ (92.57 ℉). Pod koncu z maj można oczekiwać niższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 33.25 ℃ (91.85 ℉). Średnia liczba deszczowe dni maj jest 14.7. Średnia suma opadów 336.4 mm (Spójrz co oznacza ten numer). Przy planowaniu podróży pamiętaj, że rzeczywista pogoda może różnić się od tych średnich wartości. Długość dnia na początku tego miesiąca wynosi około 13:01 (godziny i minuty), w w połowie miesiąca 13:17 i na końcu miesiąca 13:28.Powyższe liczby są ważne przede wszystkim dla kapitału i obszaru wokół niego. Ważne jest, aby powiedzieć, że pogoda może się znacznie różnić na różnych wysokościach, szczególnie w górach.

czerwiec

Typowa (typowa) pogoda w Bangladesz w czerwiec jest taka: Średnia najwyższa temperatura w Bangladesz w czerwiec to 32.7 ℃ (90.86 ℉). Średnia najniższa temperatura to 26.5 ℃ (79.7 ℉). Pod począwszu z czerwiec można oczekiwać wyższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 33.25 ℃ (91.85 ℉). Pod koncu z czerwiec można oczekiwać niższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 31.9 ℃ (89.42 ℉). Średnia liczba deszczowe dni czerwiec jest 18. Średnia suma opadów 336.5 mm (Spójrz co oznacza ten numer). Przy planowaniu podróży pamiętaj, że rzeczywista pogoda może różnić się od tych średnich wartości. Długość dnia na początku tego miesiąca wynosi około 13:28 (godziny i minuty), w w połowie miesiąca 13:35 i na końcu miesiąca 13:35.Powyższe liczby są ważne przede wszystkim dla kapitału i obszaru wokół niego. Ważne jest, aby powiedzieć, że pogoda może się znacznie różnić na różnych wysokościach, szczególnie w górach.

lipiec

Typowa (typowa) pogoda w Bangladesz w lipiec jest taka: Średnia najwyższa temperatura w Bangladesz w lipiec to 31.1 ℃ (87.98 ℉). Średnia najniższa temperatura to 26.6 ℃ (79.88 ℉). Pod począwszu z lipiec można oczekiwać wyższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 31.9 ℃ (89.42 ℉). Pod koncu z lipiec można oczekiwać wyższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 31.3 ℃ (88.34 ℉). Średnia liczba deszczowe dni lipiec jest 20.7. Średnia suma opadów 370.2 mm (Spójrz co oznacza ten numer). Przy planowaniu podróży pamiętaj, że rzeczywista pogoda może różnić się od tych średnich wartości. Długość dnia na początku tego miesiąca wynosi około 13:35 (godziny i minuty), w w połowie miesiąca 13:28 i na końcu miesiąca 13:16.Powyższe liczby są ważne przede wszystkim dla kapitału i obszaru wokół niego. Ważne jest, aby powiedzieć, że pogoda może się znacznie różnić na różnych wysokościach, szczególnie w górach.

sierpień

Typowa (typowa) pogoda w Bangladesz w sierpień jest taka: Średnia najwyższa temperatura w Bangladesz w sierpień to 31.5 ℃ (88.7 ℉). Średnia najniższa temperatura to 26.3 ℃ (79.34 ℉). Pod począwszu z sierpień można oczekiwać niższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 31.3 ℃ (88.34 ℉). Pod koncu z sierpień można oczekiwać wyższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 32 ℃ (89.6 ℉). Średnia liczba deszczowe dni sierpień jest 21.5. Średnia suma opadów 316.6 mm (Spójrz co oznacza ten numer). Przy planowaniu podróży pamiętaj, że rzeczywista pogoda może różnić się od tych średnich wartości. Długość dnia na początku tego miesiąca wynosi około 13:16 (godziny i minuty), w w połowie miesiąca 13:00 i na końcu miesiąca 12:41.Powyższe liczby są ważne przede wszystkim dla kapitału i obszaru wokół niego. Ważne jest, aby powiedzieć, że pogoda może się znacznie różnić na różnych wysokościach, szczególnie w górach.

wrzesień

Typowa (typowa) pogoda w Bangladesz w wrzesień jest taka: Średnia najwyższa temperatura w Bangladesz w wrzesień to 32.5 ℃ (90.5 ℉). Średnia najniższa temperatura to 26.5 ℃ (79.7 ℉). Pod począwszu z wrzesień można oczekiwać niższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 32 ℃ (89.6 ℉). Pod koncu z wrzesień można oczekiwać niższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 32.05 ℃ (89.69 ℉). Średnia liczba deszczowe dni wrzesień jest 15.8. Średnia suma opadów 306.2 mm (Spójrz co oznacza ten numer). Przy planowaniu podróży pamiętaj, że rzeczywista pogoda może różnić się od tych średnich wartości. Długość dnia na początku tego miesiąca wynosi około 12:41 (godziny i minuty), w w połowie miesiąca 12:21 i na końcu miesiąca 12:01.Powyższe liczby są ważne przede wszystkim dla kapitału i obszaru wokół niego. Ważne jest, aby powiedzieć, że pogoda może się znacznie różnić na różnych wysokościach, szczególnie w górach.

październik

Typowa (typowa) pogoda w Bangladesz w październik jest taka: Średnia najwyższa temperatura w Bangladesz w październik to 31.6 ℃ (88.88 ℉). Średnia najniższa temperatura to 23.9 ℃ (75.02 ℉). Pod począwszu z październik można oczekiwać wyższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 32.05 ℃ (89.69 ℉). Pod koncu z październik można oczekiwać niższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 30.35 ℃ (86.63 ℉). Średnia liczba deszczowe dni październik jest 8.2. Średnia suma opadów 176.9 mm (Spójrz co oznacza ten numer). Przy planowaniu podróży pamiętaj, że rzeczywista pogoda może różnić się od tych średnich wartości. Długość dnia na początku tego miesiąca wynosi około 12:01 (godziny i minuty), w w połowie miesiąca 11:40 i na końcu miesiąca 11:21.Powyższe liczby są ważne przede wszystkim dla kapitału i obszaru wokół niego. Ważne jest, aby powiedzieć, że pogoda może się znacznie różnić na różnych wysokościach, szczególnie w górach.

listopad

Typowa (typowa) pogoda w Bangladesz w listopad jest taka: Średnia najwyższa temperatura w Bangladesz w listopad to 29.1 ℃ (84.38 ℉). Średnia najniższa temperatura to 19.8 ℃ (67.64 ℉). Pod począwszu z listopad można oczekiwać wyższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 30.35 ℃ (86.63 ℉). Pod koncu z listopad można oczekiwać niższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 27.85 ℃ (82.13 ℉). Średnia liczba deszczowe dni listopad jest 1. Średnia suma opadów 33.4 mm (Spójrz co oznacza ten numer). Przy planowaniu podróży pamiętaj, że rzeczywista pogoda może różnić się od tych średnich wartości. Długość dnia na początku tego miesiąca wynosi około 11:21 (godziny i minuty), w w połowie miesiąca 11:04 i na końcu miesiąca 10:50.Powyższe liczby są ważne przede wszystkim dla kapitału i obszaru wokół niego. Ważne jest, aby powiedzieć, że pogoda może się znacznie różnić na różnych wysokościach, szczególnie w górach.

grudzień

Typowa (typowa) pogoda w Bangladesz w grudzień jest taka: Średnia najwyższa temperatura w Bangladesz w grudzień to 26.6 ℃ (79.88 ℉). Średnia najniższa temperatura to 14.6 ℃ (58.28 ℉). Pod począwszu z grudzień można oczekiwać wyższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 27.85 ℃ (82.13 ℉). Pod koncu z grudzień można oczekiwać niższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 25.8 ℃ (78.44 ℉). Średnia liczba deszczowe dni grudzień jest 0. Średnia suma opadów 15 mm (Spójrz co oznacza ten numer). Przy planowaniu podróży pamiętaj, że rzeczywista pogoda może różnić się od tych średnich wartości. Długość dnia na początku tego miesiąca wynosi około 10:50 (godziny i minuty), w w połowie miesiąca 10:41 i na końcu miesiąca 10:40.Powyższe liczby są ważne przede wszystkim dla kapitału i obszaru wokół niego. Ważne jest, aby powiedzieć, że pogoda może się znacznie różnić na różnych wysokościach, szczególnie w górach.

Poniżej podano wartości średnie, abyś mógł uznać je za typową pogodę w Bangladesz w tych miejscach. Znak "-" oznacza, że ​​nie mamy wystarczających danych dla tego przedmiotu.

Dhakatemperatura: - najwyższa temperatura: 26.6 ℃ (79.88 ℉)najniższa temperatura: 14.6 ℃ (58.28 ℉)opady: 15mmdeszcz deszcz dni: 0
Chittagongtemperatura: - najwyższa temperatura: 26.9 ℃ (80.42 ℉)najniższa temperatura: 16.1 ℃ (60.98 ℉)opady: 13.1mmdeszcz deszcz dni: 0
Sylhettemperatura: - najwyższa temperatura: 26 ℃ (78.8 ℉)najniższa temperatura: 13.8 ℃ (56.84 ℉)opady: 13.1mmdeszcz deszcz dni: 0
Rajshahitemperatura: - najwyższa temperatura: 26.4 ℃ (79.52 ℉)najniższa temperatura: 12.6 ℃ (54.68 ℉)opady: 11.7mmdeszcz deszcz dni: 0
Khulnatemperatura: - najwyższa temperatura: 27.1 ℃ (80.78 ℉)najniższa temperatura: 14.2 ℃ (57.56 ℉)opady: 8mmdeszcz deszcz dni: 0
Barishaltemperatura: - najwyższa temperatura: 27.2 ℃ (80.96 ℉)najniższa temperatura: 13.3 ℃ (55.94 ℉)opady: 14.9mmdeszcz deszcz dni: 0
Kiedy czytasz o liczbie mm opadów, powinieneś o tym wiedzieć: Deszcz jest wtedy, gdy opadów jest mniej niż 2,5 mm (0,1 in) na godzinę. Przy umiarkowanym deszczu liczba ta wynosi od 2,5 mm do 10 mm (0,4 cala), przy ulewnym deszczu wynosi ona 10 mm - 50 mm (2,0 cala). Bardzo silny deszcz ma tę wartość powyżej 50 mm na godzinę.


©2018-2023 UsualWeather.com, główne źródła danych: MWDI, WikiVoyage, Wikipedia, CIA, WMO
Wydawca: Bispiral, s.r.o. | O nas | Zasady stronie internetowej UsualWeather.com i ochrony prywatności