Główna
Europa
Azja
Australia & Oceania
Afryka
Ameryka Północna
Ameryka Centralna
Ameryka Południowa

Zwykła pogoda - Central Mexico

Czy musisz wiedzieć, kiedy najlepiej wybrać się do Central Mexico? Następnie należy spojrzeć tutaj, jakiej pogody można się spodziewać w ciągu roku.

Główna - Ameryka Północna - Meksyk - Central Mexico

Jakiej pogody możesz się spodziewać w celu Central Mexico

Central Mexico jest częścią Meksyk. Klimat Meksyku jest zróżnicowany, gdzieś jest tropikalny, gdzieś na pustyni. Na północy można spodziewać się niższych temperatur podczas zimy i mniej deszczów w ciągu roku. Na południu temperatury są dość stałe przez cały rok. Ale zawsze powinieneś rozważyć wzniesienie miejsca, w którym planujesz iść. Większość kraju ma sezon deszczowy od czerwca do października.

Mówiąc o zwykłej pogodzie w tym obszarze, informacje są istotne np. Dla tych popularnych miejsc: Amecameca, Apizaco, Catemaco, Chipilo, Cholula, Coatepec, Cuernavaca, Córdoba, Desert of the Lions, El Tajin, Hidalgo, Ixtapan de la Sal, Metepec, Mexico City, Mexico State, Morelos, Oaxtepec, Orizaba, Pachuca, Papantla, Poza Rica, Puebla, San Andrés Tuxtla, Tecolutla, Teotihuacan, Tepoztlan, Tequixquiac, Tlaxcala, Toluca, Tula de Allende, Tulancingo, Valle de Bravo, Veracruz, Xalapa.

Zobaczmy teraz, jakiej pogody można się spodziewać w okolicy Toluca oraz w wielu innych miastach. Najcieplejszy miesiąc tutaj jest maj, średnia maksymalna temperatura jest 23.6 ℃ (74.48 ℉). Średnia temperatura minimalna w tym miesiącu jest 8.2 ℃ (46.76 ℉). Najzimniejszy miesiąc tutaj jest styczeń, średnia maksymalna temperatura jest 18.6 ℃ (65.48 ℉). Średnia temperatura minimalna w tym miesiącu jest 1.6 ℃ (34.88 ℉). Najbardziej deszczowy miesiąc tutaj jest lipiec, średnia liczba dni deszczowych jest w 23.7. Najmniej deszczowy miesiąc tutaj jest grudzień, średnia liczba dni deszczowych jest w 1.7.

Podczas podróży po Central Mexico zawsze rozważaj także wysokość tego miejsca. Przypominamy, że najwyższym punktem Meksyk jest Volcan Pico de Orizaba (5636 m) i najniższy punkt Laguna Salada (-10 m). Tak więc istnieją ogromne różnice wysokości w tym kraju, a zatem pogoda jest w nich bardzo różna. Należy pamiętać, że temperatura zwykle spada o 1.2 - 1.9 ℃ (2.2 - 3.5 ℉) na 200 m (656 ft), w zależności od innych warunków. (I powinniśmy dodać, że w bardzo szczególnym stanie zwanym inwersją termiczną nawet temperatura może być wyższa na wyższych wysokościach).

Należy pamiętać, że nie jest to prognoza pogody, ale informacja o zwykłej pogodzie (średnia). To powinno pomóc Ci zdecydować, kiedy najlepiej wybrać się na Central Mexico. Przeczytaj więcej szczegółów na temat typowej dla nich pogody we wszystkich poszczególnych miesiącach poniżej:

styczeń - luty - marzec - kwiecień - maj - czerwiec - lipiec - sierpień - wrzesień - październik - listopad - grudzień


styczeń

Typowa (typowa) pogoda w Central Mexico w styczeń jest taka: Średnia najwyższa temperatura w Central Mexico w styczeń to 18.6 ℃ (65.48 ℉). Średnia najniższa temperatura to 1.6 ℃ (34.88 ℉). Pod począwszu z styczeń można oczekiwać wyższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 18.65 ℃ (65.57 ℉). Pod koncu z styczeń można oczekiwać wyższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 19.45 ℃ (67.01 ℉). Średnia liczba deszczowe dni styczeń jest 2.6. Średnia suma opadów 14.7 mm (Spójrz co oznacza ten numer). Przy planowaniu podróży pamiętaj, że rzeczywista pogoda może różnić się od tych średnich wartości. Długość dnia na początku tego miesiąca wynosi około 10:59 (godziny i minuty), w w połowie miesiąca 11:05 i na końcu miesiąca 11:16.Powyższe liczby są ważne przede wszystkim dla kapitału i obszaru wokół niego. Ważne jest, aby powiedzieć, że pogoda może się znacznie różnić na różnych wysokościach, szczególnie w górach.

luty

Typowa (typowa) pogoda w Central Mexico w luty jest taka: Średnia najwyższa temperatura w Central Mexico w luty to 20.3 ℃ (68.54 ℉). Średnia najniższa temperatura to 2.8 ℃ (37.04 ℉). Pod począwszu z luty można oczekiwać niższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 19.45 ℃ (67.01 ℉). Pod koncu z luty można oczekiwać wyższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 21.2 ℃ (70.16 ℉). Średnia liczba deszczowe dni luty jest 3.5. Średnia suma opadów 10.5 mm (Spójrz co oznacza ten numer). Przy planowaniu podróży pamiętaj, że rzeczywista pogoda może różnić się od tych średnich wartości. Długość dnia na początku tego miesiąca wynosi około 11:16 (godziny i minuty), w w połowie miesiąca 11:30 i na końcu miesiąca 11:45.Powyższe liczby są ważne przede wszystkim dla kapitału i obszaru wokół niego. Ważne jest, aby powiedzieć, że pogoda może się znacznie różnić na różnych wysokościach, szczególnie w górach.

marzec

Typowa (typowa) pogoda w Central Mexico w marzec jest taka: Średnia najwyższa temperatura w Central Mexico w marzec to 22.1 ℃ (71.78 ℉). Średnia najniższa temperatura to 4.7 ℃ (40.46 ℉). Pod począwszu z marzec można oczekiwać niższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 21.2 ℃ (70.16 ℉). Pod koncu z marzec można oczekiwać wyższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 22.6 ℃ (72.68 ℉). Średnia liczba deszczowe dni marzec jest 3.8. Średnia suma opadów 12.9 mm (Spójrz co oznacza ten numer). Przy planowaniu podróży pamiętaj, że rzeczywista pogoda może różnić się od tych średnich wartości. Długość dnia na początku tego miesiąca wynosi około 11:45 (godziny i minuty), w w połowie miesiąca 12:02 i na końcu miesiąca 12:18.Powyższe liczby są ważne przede wszystkim dla kapitału i obszaru wokół niego. Ważne jest, aby powiedzieć, że pogoda może się znacznie różnić na różnych wysokościach, szczególnie w górach.

kwiecień

Typowa (typowa) pogoda w Central Mexico w kwiecień jest taka: Średnia najwyższa temperatura w Central Mexico w kwiecień to 23.1 ℃ (73.58 ℉). Średnia najniższa temperatura to 6.9 ℃ (44.42 ℉). Pod począwszu z kwiecień można oczekiwać niższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 22.6 ℃ (72.68 ℉). Pod koncu z kwiecień można oczekiwać wyższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 23.35 ℃ (74.03 ℉). Średnia liczba deszczowe dni kwiecień jest 7.2. Średnia suma opadów 26.6 mm (Spójrz co oznacza ten numer). Przy planowaniu podróży pamiętaj, że rzeczywista pogoda może różnić się od tych średnich wartości. Długość dnia na początku tego miesiąca wynosi około 12:18 (godziny i minuty), w w połowie miesiąca 12:35 i na końcu miesiąca 12:49.Powyższe liczby są ważne przede wszystkim dla kapitału i obszaru wokół niego. Ważne jest, aby powiedzieć, że pogoda może się znacznie różnić na różnych wysokościach, szczególnie w górach.

maj

Typowa (typowa) pogoda w Central Mexico w maj jest taka: Średnia najwyższa temperatura w Central Mexico w maj to 23.6 ℃ (74.48 ℉). Średnia najniższa temperatura to 8.2 ℃ (46.76 ℉). Pod począwszu z maj można oczekiwać niższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 23.35 ℃ (74.03 ℉). Pod koncu z maj można oczekiwać niższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 22.95 ℃ (73.31 ℉). Średnia liczba deszczowe dni maj jest 13.3. Średnia suma opadów 63.1 mm (Spójrz co oznacza ten numer). Przy planowaniu podróży pamiętaj, że rzeczywista pogoda może różnić się od tych średnich wartości. Długość dnia na początku tego miesiąca wynosi około 12:49 (godziny i minuty), w w połowie miesiąca 13:02 i na końcu miesiąca 13:12.Powyższe liczby są ważne przede wszystkim dla kapitału i obszaru wokół niego. Ważne jest, aby powiedzieć, że pogoda może się znacznie różnić na różnych wysokościach, szczególnie w górach.

czerwiec

Typowa (typowa) pogoda w Central Mexico w czerwiec jest taka: Średnia najwyższa temperatura w Central Mexico w czerwiec to 22.3 ℃ (72.14 ℉). Średnia najniższa temperatura to 9.6 ℃ (49.28 ℉). Pod począwszu z czerwiec można oczekiwać wyższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 22.95 ℃ (73.31 ℉). Pod koncu z czerwiec można oczekiwać niższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 21.35 ℃ (70.43 ℉). Średnia liczba deszczowe dni czerwiec jest 17.8. Średnia suma opadów 135 mm (Spójrz co oznacza ten numer). Przy planowaniu podróży pamiętaj, że rzeczywista pogoda może różnić się od tych średnich wartości. Długość dnia na początku tego miesiąca wynosi około 13:12 (godziny i minuty), w w połowie miesiąca 13:17 i na końcu miesiąca 13:16.Powyższe liczby są ważne przede wszystkim dla kapitału i obszaru wokół niego. Ważne jest, aby powiedzieć, że pogoda może się znacznie różnić na różnych wysokościach, szczególnie w górach.

lipiec

Typowa (typowa) pogoda w Central Mexico w lipiec jest taka: Średnia najwyższa temperatura w Central Mexico w lipiec to 20.4 ℃ (68.72 ℉). Średnia najniższa temperatura to 8.9 ℃ (48.02 ℉). Pod począwszu z lipiec można oczekiwać wyższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 21.35 ℃ (70.43 ℉). Pod koncu z lipiec można oczekiwać wyższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 20.7 ℃ (69.26 ℉). Średnia liczba deszczowe dni lipiec jest 23.7. Średnia suma opadów 146.4 mm (Spójrz co oznacza ten numer). Przy planowaniu podróży pamiętaj, że rzeczywista pogoda może różnić się od tych średnich wartości. Długość dnia na początku tego miesiąca wynosi około 13:16 (godziny i minuty), w w połowie miesiąca 13:11 i na końcu miesiąca 13:01.Powyższe liczby są ważne przede wszystkim dla kapitału i obszaru wokół niego. Ważne jest, aby powiedzieć, że pogoda może się znacznie różnić na różnych wysokościach, szczególnie w górach.

sierpień

Typowa (typowa) pogoda w Central Mexico w sierpień jest taka: Średnia najwyższa temperatura w Central Mexico w sierpień to 21 ℃ (69.8 ℉). Średnia najniższa temperatura to 8.6 ℃ (47.48 ℉). Pod począwszu z sierpień można oczekiwać niższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 20.7 ℃ (69.26 ℉). Pod koncu z sierpień można oczekiwać niższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 20.95 ℃ (69.71 ℉). Średnia liczba deszczowe dni sierpień jest 23. Średnia suma opadów 125.5 mm (Spójrz co oznacza ten numer). Przy planowaniu podróży pamiętaj, że rzeczywista pogoda może różnić się od tych średnich wartości. Długość dnia na początku tego miesiąca wynosi około 13:01 (godziny i minuty), w w połowie miesiąca 12:49 i na końcu miesiąca 12:34.Powyższe liczby są ważne przede wszystkim dla kapitału i obszaru wokół niego. Ważne jest, aby powiedzieć, że pogoda może się znacznie różnić na różnych wysokościach, szczególnie w górach.

wrzesień

Typowa (typowa) pogoda w Central Mexico w wrzesień jest taka: Średnia najwyższa temperatura w Central Mexico w wrzesień to 20.9 ℃ (69.62 ℉). Średnia najniższa temperatura to 8.5 ℃ (47.3 ℉). Pod począwszu z wrzesień można oczekiwać wyższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 20.95 ℃ (69.71 ℉). Pod koncu z wrzesień można oczekiwać wyższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 21.15 ℃ (70.07 ℉). Średnia liczba deszczowe dni wrzesień jest 17.4. Średnia suma opadów 96.4 mm (Spójrz co oznacza ten numer). Przy planowaniu podróży pamiętaj, że rzeczywista pogoda może różnić się od tych średnich wartości. Długość dnia na początku tego miesiąca wynosi około 12:34 (godziny i minuty), w w połowie miesiąca 12:18 i na końcu miesiąca 12:02.Powyższe liczby są ważne przede wszystkim dla kapitału i obszaru wokół niego. Ważne jest, aby powiedzieć, że pogoda może się znacznie różnić na różnych wysokościach, szczególnie w górach.

październik

Typowa (typowa) pogoda w Central Mexico w październik jest taka: Średnia najwyższa temperatura w Central Mexico w październik to 21.4 ℃ (70.52 ℉). Średnia najniższa temperatura to 6.7 ℃ (44.06 ℉). Pod począwszu z październik można oczekiwać niższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 21.15 ℃ (70.07 ℉). Pod koncu z październik można oczekiwać niższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 20.75 ℃ (69.35 ℉). Średnia liczba deszczowe dni październik jest 9.7. Średnia suma opadów 53.3 mm (Spójrz co oznacza ten numer). Przy planowaniu podróży pamiętaj, że rzeczywista pogoda może różnić się od tych średnich wartości. Długość dnia na początku tego miesiąca wynosi około 12:02 (godziny i minuty), w w połowie miesiąca 11:46 i na końcu miesiąca 11:30.Powyższe liczby są ważne przede wszystkim dla kapitału i obszaru wokół niego. Ważne jest, aby powiedzieć, że pogoda może się znacznie różnić na różnych wysokościach, szczególnie w górach.

listopad

Typowa (typowa) pogoda w Central Mexico w listopad jest taka: Średnia najwyższa temperatura w Central Mexico w listopad to 20.1 ℃ (68.18 ℉). Średnia najniższa temperatura to 4 ℃ (39.2 ℉). Pod począwszu z listopad można oczekiwać wyższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 20.75 ℃ (69.35 ℉). Pod koncu z listopad można oczekiwać niższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 19.4 ℃ (66.92 ℉). Średnia liczba deszczowe dni listopad jest 3.9. Średnia suma opadów 11.8 mm (Spójrz co oznacza ten numer). Przy planowaniu podróży pamiętaj, że rzeczywista pogoda może różnić się od tych średnich wartości. Długość dnia na początku tego miesiąca wynosi około 11:30 (godziny i minuty), w w połowie miesiąca 11:16 i na końcu miesiąca 11:05.Powyższe liczby są ważne przede wszystkim dla kapitału i obszaru wokół niego. Ważne jest, aby powiedzieć, że pogoda może się znacznie różnić na różnych wysokościach, szczególnie w górach.

grudzień

Typowa (typowa) pogoda w Central Mexico w grudzień jest taka: Średnia najwyższa temperatura w Central Mexico w grudzień to 18.7 ℃ (65.66 ℉). Średnia najniższa temperatura to 2.7 ℃ (36.86 ℉). Pod począwszu z grudzień można oczekiwać wyższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 19.4 ℃ (66.92 ℉). Pod koncu z grudzień można oczekiwać niższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 18.65 ℃ (65.57 ℉). Średnia liczba deszczowe dni grudzień jest 1.7. Średnia suma opadów 7 mm (Spójrz co oznacza ten numer). Przy planowaniu podróży pamiętaj, że rzeczywista pogoda może różnić się od tych średnich wartości. Długość dnia na początku tego miesiąca wynosi około 11:05 (godziny i minuty), w w połowie miesiąca 10:59 i na końcu miesiąca 10:58.Powyższe liczby są ważne przede wszystkim dla kapitału i obszaru wokół niego. Ważne jest, aby powiedzieć, że pogoda może się znacznie różnić na różnych wysokościach, szczególnie w górach.

Poniżej podano wartości średnie, abyś mógł uznać je za typową pogodę w Central Mexico w tych miejscach. Znak "-" oznacza, że ​​nie mamy wystarczających danych dla tego przedmiotu.

Cuernavacatemperatura: - najwyższa temperatura: 25.9 ℃ (78.62 ℉)najniższa temperatura: 13.3 ℃ (55.94 ℉)opady: 7.1mmdeszcz deszcz dni: 1.1
Pueblatemperatura: - najwyższa temperatura: 23.5 ℃ (74.3 ℉)najniższa temperatura: 5.6 ℃ (42.08 ℉)opady: 4.5mmdeszcz deszcz dni: 1.3
Tolucatemperatura: - najwyższa temperatura: 18.7 ℃ (65.66 ℉)najniższa temperatura: 2.7 ℃ (36.86 ℉)opady: 7mmdeszcz deszcz dni: 1.7
Veracruztemperatura: - najwyższa temperatura: 25.2 ℃ (77.36 ℉)najniższa temperatura: 19.6 ℃ (67.28 ℉)opady: 23.9mmdeszcz deszcz dni: 5.7
Kiedy czytasz o liczbie mm opadów, powinieneś o tym wiedzieć: Deszcz jest wtedy, gdy opadów jest mniej niż 2,5 mm (0,1 in) na godzinę. Przy umiarkowanym deszczu liczba ta wynosi od 2,5 mm do 10 mm (0,4 cala), przy ulewnym deszczu wynosi ona 10 mm - 50 mm (2,0 cala). Bardzo silny deszcz ma tę wartość powyżej 50 mm na godzinę.


©2018-2021 UsualWeather.com, główne źródła danych: MWDI, WikiVoyage, Wikipedia, CIA, WMO
Wydawca: Bispiral, s.r.o. | O nas | Zasady stronie internetowej UsualWeather.com i ochrony prywatności
Facebook Twitter Pinterest