Domov
Európa
Ázia
Austrália & Oceánia
Afrika
Severná Amerika
Stredná Amerika
Južná Amerika

Zvyčajné počasie - Čile

Potrebujete vedieť, kedy je najlepší čas ísť do ciela Čile? Potom by ste sa mali pozrieť, aké počasie tam môžete očakávať počas roka.

Čile - aké počasie môžete očakávať

Podnebie Čile je mierne. Vo všeobecnosti sa vo väčšine krajín vyskytujú štyri sezóny: leto, jeseň, zima a jar. Na severe sú púšte, ale môžete očakávať stredomorské podnebie v centrálnych oblastiach a chladné a vlhké počasie na juhu. Na východe a juhovýchode je dokonca tundra a ľadovce.

Pri hovore o obvyklom počasí v tomto štáte sú informácie relevantné napríklad pre tieto obľúbené miesta: Achao, Algarrobo, Ancud, Antofagasta, Araucanía, Arica, Bernardo O'Higgins National Park, Biobío, Cabo Froward, Calama, Caldera, Castro, Central Chile, Chaitén, Chillán, Chiloé Island, Chiloé National Park, Cochamó Valley, Concepción, Copiapó, Coyhaique, Curacautín, Easter Island, El Colorado, Farellones, Frutillar, Futaleufu, Iquique, Isla Mocha, Juan Fernández Islands, La Serena, Laguna San Rafael National Park, Lauca National Park, Los Andes, Los Lagos, Los Ríos, Northern Chile, Parque Tantauco, Patagonia, Pichilemu, Pisco Elqui, Portillo, Pucon, Puerto Montt, Puerto Natales, Puerto Rio Tranquilo, Puerto Varas, Punta Arenas, Punta de Choros, Putre, Quellon, Quintay, Radal Siete Tazas National Reserve, Rancagua, Reñaca, San Pedro de Atacama, Santiago de Chile, Southern Chile, Talca, Temuco, Tierra del Fuego, Torres del Paine National Park, Valdivia, Valparaíso, Vicuña, Vilches, Villa O'Higgins, Villarrica, Viña del Mar.

Poďme sa pozrieť, aké počasie môžete očakávať v oblasti okolo hlavného mesta a v mnohých ďalších mestách. Najteplejším mesiacom tu je Január, priemerná maximálna teplota je 31 ℃ (87.8 ℉). Priemerná minimálna teplota v tomto mesiaci je 13.7 ℃ (56.66 ℉). Najchladnejší mesiac tu je Júl, priemerná maximálna teplota je 15.5 ℃ (59.9 ℉). Priemerná minimálna teplota v tomto mesiaci je 4.1 ℃ (39.38 ℉). Najviac daždivý mesiac tu je Júl, priemerný počet daždivých dní je 7.1. Najmenej daždivý mesiac tu je Január, priemerný počet daždivých dní je 0.

Pri cestovaní na niektoré miesta v lokácii Čile, vždy zvážte nadmorskú výšku miesta. Najvyšší bod tu je Nevado Ojos del Salado (6880 m) a najnižší bod je Pacific Ocean (0 m). Takže v tejto krajine existujú obrovské rozdiely v nadmorských výškach a počasie je v nich preto veľmi odlišné. Majte na pamäti, že teplota zvyčajne klesá o 1.2 - 1.9 ℃ (2.2 - 3.5 ℉) na 200 m (656 stôp), v závislosti od ostatných podmienok. (A mali by sme dodať, že vo veľmi špeciálnom stave nazvanom tepelná inverzia dokonca teplota môže byť vyššia vo vyšších nadmorských výškach.)

Majte na pamäti, že nejde o predpoveď počasia, ale informácie o bežnom počasí (priemer). To vám pomôže rozhodnúť sa, kedy je najlepší čas ísť do ciela Čile. Prečítajte si ďalšie podrobnosti o typickom počasí v jednotlivých mesiacoch nižšie:

Január - Február - Marec - Apríl - Máj - Jún - Júl - August - September - Október - November - December

Január

Typické (zvyčajné) počasie - Čile - Január - je toto: Priemerná najvyššia teplota v zemi Čile v mesiaci Január je 31 ℃ (87.8 ℉). Priemerná najnižšia teplota je 13.7 ℃ (56.66 ℉). Na začiatku mesiaca Január môžete očakávať nižšie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 29.95 ℃ (85.91 ℉). Na koncu mesiaca Január môžete očakávať nižšie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 30.25 ℃ (86.45 ℉). Priemerný počet daždivých dní - Január - je 0. Priemerné zrážky sú 0.6 mm (podívajte sa tu, čo toto číslo znamená). Pri plánovaní cesty, prosím, majte na pamäti, že skutočné počasie sa môže líšiť od týchto priemerných hodnôt. Dĺžka dňa na začiatku tohto mesiaca je približne 14:19 (hodiny a minúty), v v polovici mesiaca 14:06 a na konci mesiaca 13:45.Tieto čísla sú platné predovšetkým pre hlavné mesto a oblasť okolo nej. Je dôležité povedať, že počasie sa môže v rôznych nadmorských výškach výrazne líšiť, najmä v horách.

Február

Typické (zvyčajné) počasie - Čile - Február - je toto: Priemerná najvyššia teplota v zemi Čile v mesiaci Február je 29.5 ℃ (85.1 ℉). Priemerná najnižšia teplota je 13 ℃ (55.4 ℉). Na začiatku mesiaca Február môžete očakávať vyššie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 30.25 ℃ (86.45 ℉). Na koncu mesiaca Február môžete očakávať nižšie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 28.6 ℃ (83.48 ℉). Priemerný počet daždivých dní - Február - je 0. Priemerné zrážky sú 1.3 mm (podívajte sa tu, čo toto číslo znamená). Pri plánovaní cesty, prosím, majte na pamäti, že skutočné počasie sa môže líšiť od týchto priemerných hodnôt. Dĺžka dňa na začiatku tohto mesiaca je približne 13:45 (hodiny a minúty), v v polovici mesiaca 13:18 a na konci mesiaca 12:48.Tieto čísla sú platné predovšetkým pre hlavné mesto a oblasť okolo nej. Je dôležité povedať, že počasie sa môže v rôznych nadmorských výškach výrazne líšiť, najmä v horách.

Marec

Typické (zvyčajné) počasie - Čile - Marec - je toto: Priemerná najvyššia teplota v zemi Čile v mesiaci Marec je 27.7 ℃ (81.86 ℉). Priemerná najnižšia teplota je 11.4 ℃ (52.52 ℉). Na začiatku mesiaca Marec môžete očakávať vyššie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 28.6 ℃ (83.48 ℉). Na koncu mesiaca Marec môžete očakávať nižšie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 25.45 ℃ (77.81 ℉). Priemerný počet daždivých dní - Marec - je 1. Priemerné zrážky sú 6.1 mm (podívajte sa tu, čo toto číslo znamená). Pri plánovaní cesty, prosím, majte na pamäti, že skutočné počasie sa môže líšiť od týchto priemerných hodnôt. Dĺžka dňa na začiatku tohto mesiaca je približne 12:48 (hodiny a minúty), v v polovici mesiaca 12:16 a na konci mesiaca 11:45.Tieto čísla sú platné predovšetkým pre hlavné mesto a oblasť okolo nej. Je dôležité povedať, že počasie sa môže v rôznych nadmorských výškach výrazne líšiť, najmä v horách.

Apríl

Typické (zvyčajné) počasie - Čile - Apríl - je toto: Priemerná najvyššia teplota v zemi Čile v mesiaci Apríl je 23.2 ℃ (73.76 ℉). Priemerná najnižšia teplota je 8.9 ℃ (48.02 ℉). Na začiatku mesiaca Apríl môžete očakávať vyššie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 25.45 ℃ (77.81 ℉). Na koncu mesiaca Apríl môžete očakávať nižšie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 20.8 ℃ (69.44 ℉). Priemerný počet daždivých dní - Apríl - je 3. Priemerné zrážky sú 16.4 mm (podívajte sa tu, čo toto číslo znamená). Pri plánovaní cesty, prosím, majte na pamäti, že skutočné počasie sa môže líšiť od týchto priemerných hodnôt. Dĺžka dňa na začiatku tohto mesiaca je približne 11:45 (hodiny a minúty), v v polovici mesiaca 11:15 a na konci mesiaca 10:47.Tieto čísla sú platné predovšetkým pre hlavné mesto a oblasť okolo nej. Je dôležité povedať, že počasie sa môže v rôznych nadmorských výškach výrazne líšiť, najmä v horách.

Máj

Typické (zvyčajné) počasie - Čile - Máj - je toto: Priemerná najvyššia teplota v zemi Čile v mesiaci Máj je 18.4 ℃ (65.12 ℉). Priemerná najnižšia teplota je 6.5 ℃ (43.7 ℉). Na začiatku mesiaca Máj môžete očakávať vyššie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 20.8 ℃ (69.44 ℉). Na koncu mesiaca Máj môžete očakávať nižšie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 17.2 ℃ (62.96 ℉). Priemerný počet daždivých dní - Máj - je 6. Priemerné zrážky sú 55.8 mm (podívajte sa tu, čo toto číslo znamená). Pri plánovaní cesty, prosím, majte na pamäti, že skutočné počasie sa môže líšiť od týchto priemerných hodnôt. Dĺžka dňa na začiatku tohto mesiaca je približne 10:47 (hodiny a minúty), v v polovici mesiaca 10:23 a na konci mesiaca 10:06.Tieto čísla sú platné predovšetkým pre hlavné mesto a oblasť okolo nej. Je dôležité povedať, že počasie sa môže v rôznych nadmorských výškach výrazne líšiť, najmä v horách.

Jún

Typické (zvyčajné) počasie - Čile - Jún - je toto: Priemerná najvyššia teplota v zemi Čile v mesiaci Jún je 16 ℃ (60.8 ℉). Priemerná najnižšia teplota je 5.2 ℃ (41.36 ℉). Na začiatku mesiaca Jún môžete očakávať vyššie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 17.2 ℃ (62.96 ℉). Na koncu mesiaca Jún môžete očakávať nižšie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 15.75 ℃ (60.35 ℉). Priemerný počet daždivých dní - Jún - je 7. Priemerné zrážky sú 81.7 mm (podívajte sa tu, čo toto číslo znamená). Pri plánovaní cesty, prosím, majte na pamäti, že skutočné počasie sa môže líšiť od týchto priemerných hodnôt. Dĺžka dňa na začiatku tohto mesiaca je približne 10:06 (hodiny a minúty), v v polovici mesiaca 9:56 a na konci mesiaca 9:57.Tieto čísla sú platné predovšetkým pre hlavné mesto a oblasť okolo nej. Je dôležité povedať, že počasie sa môže v rôznych nadmorských výškach výrazne líšiť, najmä v horách.

Júl

Typické (zvyčajné) počasie - Čile - Júl - je toto: Priemerná najvyššia teplota v zemi Čile v mesiaci Júl je 15.5 ℃ (59.9 ℉). Priemerná najnižšia teplota je 4.1 ℃ (39.38 ℉). Na začiatku mesiaca Júl môžete očakávať vyššie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 15.75 ℃ (60.35 ℉). Na koncu mesiaca Júl môžete očakávať vyššie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 16.45 ℃ (61.61 ℉). Priemerný počet daždivých dní - Júl - je 7.1. Priemerné zrážky sú 74 mm (podívajte sa tu, čo toto číslo znamená). Pri plánovaní cesty, prosím, majte na pamäti, že skutočné počasie sa môže líšiť od týchto priemerných hodnôt. Dĺžka dňa na začiatku tohto mesiaca je približne 9:57 (hodiny a minúty), v v polovici mesiaca 10:07 a na konci mesiaca 10:25.Tieto čísla sú platné predovšetkým pre hlavné mesto a oblasť okolo nej. Je dôležité povedať, že počasie sa môže v rôznych nadmorských výškach výrazne líšiť, najmä v horách.

August

Typické (zvyčajné) počasie - Čile - August - je toto: Priemerná najvyššia teplota v zemi Čile v mesiaci August je 17.4 ℃ (63.32 ℉). Priemerná najnižšia teplota je 5.3 ℃ (41.54 ℉). Na začiatku mesiaca August môžete očakávať nižšie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 16.45 ℃ (61.61 ℉). Na koncu mesiaca August môžete očakávať vyššie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 18.35 ℃ (65.03 ℉). Priemerný počet daždivých dní - August - je 5.9. Priemerné zrážky sú 54 mm (podívajte sa tu, čo toto číslo znamená). Pri plánovaní cesty, prosím, majte na pamäti, že skutočné počasie sa môže líšiť od týchto priemerných hodnôt. Dĺžka dňa na začiatku tohto mesiaca je približne 10:25 (hodiny a minúty), v v polovici mesiaca 10:48 a na konci mesiaca 11:16.Tieto čísla sú platné predovšetkým pre hlavné mesto a oblasť okolo nej. Je dôležité povedať, že počasie sa môže v rôznych nadmorských výškach výrazne líšiť, najmä v horách.

September

Typické (zvyčajné) počasie - Čile - September - je toto: Priemerná najvyššia teplota v zemi Čile v mesiaci September je 19.3 ℃ (66.74 ℉). Priemerná najnižšia teplota je 6.8 ℃ (44.24 ℉). Na začiatku mesiaca September môžete očakávať nižšie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 18.35 ℃ (65.03 ℉). Na koncu mesiaca September môžete očakávať vyššie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 21.4 ℃ (70.52 ℉). Priemerný počet daždivých dní - September - je 4.9. Priemerné zrážky sú 27.1 mm (podívajte sa tu, čo toto číslo znamená). Pri plánovaní cesty, prosím, majte na pamäti, že skutočné počasie sa môže líšiť od týchto priemerných hodnôt. Dĺžka dňa na začiatku tohto mesiaca je približne 11:16 (hodiny a minúty), v v polovici mesiaca 11:46 a na konci mesiaca 12:16.Tieto čísla sú platné predovšetkým pre hlavné mesto a oblasť okolo nej. Je dôležité povedať, že počasie sa môže v rôznych nadmorských výškach výrazne líšiť, najmä v horách.

Október

Typické (zvyčajné) počasie - Čile - Október - je toto: Priemerná najvyššia teplota v zemi Čile v mesiaci Október je 23.5 ℃ (74.3 ℉). Priemerná najnižšia teplota je 9 ℃ (48.2 ℉). Na začiatku mesiaca Október môžete očakávať nižšie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 21.4 ℃ (70.52 ℉). Na koncu mesiaca Október môžete očakávať vyššie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 24.75 ℃ (76.55 ℉). Priemerný počet daždivých dní - Október - je 3. Priemerné zrážky sú 12.8 mm (podívajte sa tu, čo toto číslo znamená). Pri plánovaní cesty, prosím, majte na pamäti, že skutočné počasie sa môže líšiť od týchto priemerných hodnôt. Dĺžka dňa na začiatku tohto mesiaca je približne 12:16 (hodiny a minúty), v v polovici mesiaca 12:47 a na konci mesiaca 13:17.Tieto čísla sú platné predovšetkým pre hlavné mesto a oblasť okolo nej. Je dôležité povedať, že počasie sa môže v rôznych nadmorských výškach výrazne líšiť, najmä v horách.

November

Typické (zvyčajné) počasie - Čile - November - je toto: Priemerná najvyššia teplota v zemi Čile v mesiaci November je 26 ℃ (78.8 ℉). Priemerná najnižšia teplota je 10.2 ℃ (50.36 ℉). Na začiatku mesiaca November môžete očakávať nižšie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 24.75 ℃ (76.55 ℉). Na koncu mesiaca November môžete očakávať vyššie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 27.45 ℃ (81.41 ℉). Priemerný počet daždivých dní - November - je 1. Priemerné zrážky sú 6.2 mm (podívajte sa tu, čo toto číslo znamená). Pri plánovaní cesty, prosím, majte na pamäti, že skutočné počasie sa môže líšiť od týchto priemerných hodnôt. Dĺžka dňa na začiatku tohto mesiaca je približne 13:17 (hodiny a minúty), v v polovici mesiaca 13:44 a na konci mesiaca 14:06.Tieto čísla sú platné predovšetkým pre hlavné mesto a oblasť okolo nej. Je dôležité povedať, že počasie sa môže v rôznych nadmorských výškach výrazne líšiť, najmä v horách.

December

Typické (zvyčajné) počasie - Čile - December - je toto: Priemerná najvyššia teplota v zemi Čile v mesiaci December je 28.9 ℃ (84.02 ℉). Priemerná najnižšia teplota je 12.3 ℃ (54.14 ℉). Na začiatku mesiaca December môžete očakávať nižšie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 27.45 ℃ (81.41 ℉). Na koncu mesiaca December môžete očakávať vyššie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 29.95 ℃ (85.91 ℉). Priemerný počet daždivých dní - December - je 0. Priemerné zrážky sú 1.5 mm (podívajte sa tu, čo toto číslo znamená). Pri plánovaní cesty, prosím, majte na pamäti, že skutočné počasie sa môže líšiť od týchto priemerných hodnôt. Dĺžka dňa na začiatku tohto mesiaca je približne 14:06 (hodiny a minúty), v v polovici mesiaca 14:19 a na konci mesiaca 14:21.Tieto čísla sú platné predovšetkým pre hlavné mesto a oblasť okolo nej. Je dôležité povedať, že počasie sa môže v rôznych nadmorských výškach výrazne líšiť, najmä v horách.

Nižšie sú priemerné hodnoty, takže ich môžete v týchto miestach považovať za typické počasie - Čile. Znak "-" znamená, že pre túto položku nemáme dostatok údajov.

Iquiqueteplota: - najvyššia teplota: - najnižšia teplota: - zrážky: - daždivé dni: -
Santiagoteplota: - najvyššia teplota: 28.9 ℃ (84.02 ℉)najnižšia teplota: 12.3 ℃ (54.14 ℉)zrážky: 1.5mmdaždivé dni: 0
Puerto Monttteplota: - najvyššia teplota: 18.2 ℃ (64.76 ℉)najnižšia teplota: 8.7 ℃ (47.66 ℉)zrážky: 92.9mmdaždivé dni: 14.7
Punta Arenasteplota: - najvyššia teplota: 14.2 ℃ (57.56 ℉)najnižšia teplota: 6.1 ℃ (42.98 ℉)zrážky: 31.7mmdaždivé dni: 13.7
Coyhaiqueteplota: - najvyššia teplota: 17.7 ℃ (63.86 ℉)najnižšia teplota: 7.8 ℃ (46.04 ℉)zrážky: 58.6mmdaždivé dni: 12.8
Concepcionteplota: - najvyššia teplota: 22.1 ℃ (71.78 ℉)najnižšia teplota: 10.3 ℃ (50.54 ℉)zrážky: 21.1mmdaždivé dni: 3.9
La Serenateplota: - najvyššia teplota: 20.5 ℃ (68.9 ℉)najnižšia teplota: 12.9 ℃ (55.22 ℉)zrážky: 0.2mmdaždivé dni: 1
Keď čítate o počte mm zrážok, mali by ste to vedieť: Slabý dážď je, keď je rýchlosť zrážok je menšia ako 2,5 mm (0,1 palca) za hodinu. Pri miernom daždi je toto číslo medzi 2,5 mm a 10 mm (0,4 palca), pri silnom daždi je 10 - 50 mm (2,0 palca). Veľmi silný dážď má tento počet vyšší ako 50 mm za hodinu.