Domů
Evropa
Asie
Austrálie & Oceánie
Afrika
Severní Amerika
Střední Amerika
Jižní Amerika

Obvyklé počasí - Chile

Potřebujete vědět, kdy je nejlepší čas jet do cíle Chile? Pak byste se měli podívat zde, jaké počasí můžete v průběhu roku očekávat.

Chile - jaké počasí lze čekat

Chilské klima je mírné. Obecně platí, že ve většině zemí jsou čtyři roční období: léto, podzim, zima a jaro. Tam jsou pouště na severu, ale můžete očekávat Středozemní klima v centrálních oblastech a chladné a vlhké počasí na jihu. Tam jsou dokonce tundra a ledovce na východě a jihovýchodě.

Když hovoříte o obvyklém počasí v tomto státě, informace jsou relevantní například pro tato oblíbená místa: Achao, Algarrobo, Ancud, Antofagasta, Araucanía, Arica, Bernardo O'Higgins National Park, Biobío, Cabo Froward, Calama, Caldera, Castro, Central Chile, Chaitén, Chillán, Chiloé Island, Chiloé National Park, Cochamó Valley, Concepción, Copiapó, Coyhaique, Curacautín, Easter Island, El Colorado, Farellones, Frutillar, Futaleufu, Iquique, Isla Mocha, Juan Fernández Islands, La Serena, Laguna San Rafael National Park, Lauca National Park, Los Andes, Los Lagos, Los Ríos, Northern Chile, Parque Tantauco, Patagonia, Pichilemu, Pisco Elqui, Portillo, Pucon, Puerto Montt, Puerto Natales, Puerto Rio Tranquilo, Puerto Varas, Punta Arenas, Punta de Choros, Putre, Quellon, Quintay, Radal Siete Tazas National Reserve, Rancagua, Reñaca, San Pedro de Atacama, Santiago de Chile, Southern Chile, Talca, Temuco, Tierra del Fuego, Torres del Paine National Park, Valdivia, Valparaíso, Vicuña, Vilches, Villa O'Higgins, Villarrica, Viña del Mar.

Podívejme se nyní na to, jaké počasí můžete očekávat v okolí hlavního města a v mnoha dalších městech. Nejteplejším měsícem je zde leden, průměrná maximální teplota 31 ℃ (87.8 ℉). Průměrná minimální teplota v tomto měsíci je 13.7 ℃ (56.66 ℉). Nejchladnější měsíc je zde červenec, průměrná maximální teplota 15.5 ℃ (59.9 ℉). Průměrná minimální teplota v tomto měsíci je 4.1 ℃ (39.38 ℉). Nejvíce deštivý měsíc zde je červenec, průměrný počet deštivých dnů je 7.1. Nejméně deštivý měsíc zde je leden, průměrný počet deštivých dnů je 0.

Když cestujete na některé místa, které obsahuje Chile, vždy je třeba zvážit nadmořskou výšku místa. Nejvyšší bod je zde Nevado Ojos del Salado (6880 m) a nejnižší bod je Pacific Ocean (0 m). V této zemi existují obrovské rozdíly v nadmořských výškách a počasí je proto v nich velmi odlišné. Mějte na paměti, že teplota obvykle klesá o 1.2 - 1.9 ℃ (2.2 - 3.5 ℉) za 200 m (656 ft), v závislosti na ostatních podmínkách. (A měli bychom dodat, že ve velmi zvláštním stavu nazvaném tepelná inverze může být i teplota vyšší ve vyšších polohách.)

Mějte prosím na paměti, že toto není předpověď počasí, ale informace o obvyklém počasí (průměr). To by vám mělo pomoci při rozhodování o tom, kdy je nejvhodnější doba k návštěvě cíle Chile. Přečtěte si další podrobnosti o typickém počasí v jednotlivých měsících níže:

leden - únor - březen - duben - květen - červen - červenec - srpen - září - říjen - listopad - prosinec

leden

Typické (obvyklé) počasí - Chile - leden - je toto: Průměrná nejvyšší teplota v zemi Chile v měsíci leden je 31 ℃ (87.8 ℉). Průměrná nejnižší teplota je 13.7 ℃ (56.66 ℉). Na počátku měsíce leden můžete očekávat nižší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 29.95 ℃ (85.91 ℉). Na konci měsíce leden můžete očekávat nižší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 30.25 ℃ (86.45 ℉). Průměrný počet deštivých dnů v měsíci leden je 0. Průměrné srážky jsou 0.6 mm (podívejte se zde, co toto číslo znamená). Při plánování cesty mějte prosím na paměti, že skutečné počasí se může lišit od těchto průměrných hodnot. Délka dne na začátku tohoto měsíce je přibližně 14:19 (hodiny a minuty), v polovině měsíce 14:06 a na konci měsíce 13:45.Tato čísla jsou platná především pro hlavní město a okolí. Je důležité říci, že počasí se může v různých výškách výrazně lišit, zejména v horách.

únor

Typické (obvyklé) počasí - Chile - únor - je toto: Průměrná nejvyšší teplota v zemi Chile v měsíci únor je 29.5 ℃ (85.1 ℉). Průměrná nejnižší teplota je 13 ℃ (55.4 ℉). Na počátku měsíce únor můžete očekávat vyšší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 30.25 ℃ (86.45 ℉). Na konci měsíce únor můžete očekávat nižší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 28.6 ℃ (83.48 ℉). Průměrný počet deštivých dnů v měsíci únor je 0. Průměrné srážky jsou 1.3 mm (podívejte se zde, co toto číslo znamená). Při plánování cesty mějte prosím na paměti, že skutečné počasí se může lišit od těchto průměrných hodnot. Délka dne na začátku tohoto měsíce je přibližně 13:45 (hodiny a minuty), v polovině měsíce 13:18 a na konci měsíce 12:48.Tato čísla jsou platná především pro hlavní město a okolí. Je důležité říci, že počasí se může v různých výškách výrazně lišit, zejména v horách.

březen

Typické (obvyklé) počasí - Chile - březen - je toto: Průměrná nejvyšší teplota v zemi Chile v měsíci březen je 27.7 ℃ (81.86 ℉). Průměrná nejnižší teplota je 11.4 ℃ (52.52 ℉). Na počátku měsíce březen můžete očekávat vyšší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 28.6 ℃ (83.48 ℉). Na konci měsíce březen můžete očekávat nižší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 25.45 ℃ (77.81 ℉). Průměrný počet deštivých dnů v měsíci březen je 1. Průměrné srážky jsou 6.1 mm (podívejte se zde, co toto číslo znamená). Při plánování cesty mějte prosím na paměti, že skutečné počasí se může lišit od těchto průměrných hodnot. Délka dne na začátku tohoto měsíce je přibližně 12:48 (hodiny a minuty), v polovině měsíce 12:16 a na konci měsíce 11:45.Tato čísla jsou platná především pro hlavní město a okolí. Je důležité říci, že počasí se může v různých výškách výrazně lišit, zejména v horách.

duben

Typické (obvyklé) počasí - Chile - duben - je toto: Průměrná nejvyšší teplota v zemi Chile v měsíci duben je 23.2 ℃ (73.76 ℉). Průměrná nejnižší teplota je 8.9 ℃ (48.02 ℉). Na počátku měsíce duben můžete očekávat vyšší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 25.45 ℃ (77.81 ℉). Na konci měsíce duben můžete očekávat nižší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 20.8 ℃ (69.44 ℉). Průměrný počet deštivých dnů v měsíci duben je 3. Průměrné srážky jsou 16.4 mm (podívejte se zde, co toto číslo znamená). Při plánování cesty mějte prosím na paměti, že skutečné počasí se může lišit od těchto průměrných hodnot. Délka dne na začátku tohoto měsíce je přibližně 11:45 (hodiny a minuty), v polovině měsíce 11:15 a na konci měsíce 10:47.Tato čísla jsou platná především pro hlavní město a okolí. Je důležité říci, že počasí se může v různých výškách výrazně lišit, zejména v horách.

květen

Typické (obvyklé) počasí - Chile - květen - je toto: Průměrná nejvyšší teplota v zemi Chile v měsíci květen je 18.4 ℃ (65.12 ℉). Průměrná nejnižší teplota je 6.5 ℃ (43.7 ℉). Na počátku měsíce květen můžete očekávat vyšší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 20.8 ℃ (69.44 ℉). Na konci měsíce květen můžete očekávat nižší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 17.2 ℃ (62.96 ℉). Průměrný počet deštivých dnů v měsíci květen je 6. Průměrné srážky jsou 55.8 mm (podívejte se zde, co toto číslo znamená). Při plánování cesty mějte prosím na paměti, že skutečné počasí se může lišit od těchto průměrných hodnot. Délka dne na začátku tohoto měsíce je přibližně 10:47 (hodiny a minuty), v polovině měsíce 10:23 a na konci měsíce 10:06.Tato čísla jsou platná především pro hlavní město a okolí. Je důležité říci, že počasí se může v různých výškách výrazně lišit, zejména v horách.

červen

Typické (obvyklé) počasí - Chile - červen - je toto: Průměrná nejvyšší teplota v zemi Chile v měsíci červen je 16 ℃ (60.8 ℉). Průměrná nejnižší teplota je 5.2 ℃ (41.36 ℉). Na počátku měsíce červen můžete očekávat vyšší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 17.2 ℃ (62.96 ℉). Na konci měsíce červen můžete očekávat nižší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 15.75 ℃ (60.35 ℉). Průměrný počet deštivých dnů v měsíci červen je 7. Průměrné srážky jsou 81.7 mm (podívejte se zde, co toto číslo znamená). Při plánování cesty mějte prosím na paměti, že skutečné počasí se může lišit od těchto průměrných hodnot. Délka dne na začátku tohoto měsíce je přibližně 10:06 (hodiny a minuty), v polovině měsíce 9:56 a na konci měsíce 9:57.Tato čísla jsou platná především pro hlavní město a okolí. Je důležité říci, že počasí se může v různých výškách výrazně lišit, zejména v horách.

červenec

Typické (obvyklé) počasí - Chile - červenec - je toto: Průměrná nejvyšší teplota v zemi Chile v měsíci červenec je 15.5 ℃ (59.9 ℉). Průměrná nejnižší teplota je 4.1 ℃ (39.38 ℉). Na počátku měsíce červenec můžete očekávat vyšší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 15.75 ℃ (60.35 ℉). Na konci měsíce červenec můžete očekávat vyšší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 16.45 ℃ (61.61 ℉). Průměrný počet deštivých dnů v měsíci červenec je 7.1. Průměrné srážky jsou 74 mm (podívejte se zde, co toto číslo znamená). Při plánování cesty mějte prosím na paměti, že skutečné počasí se může lišit od těchto průměrných hodnot. Délka dne na začátku tohoto měsíce je přibližně 9:57 (hodiny a minuty), v polovině měsíce 10:07 a na konci měsíce 10:25.Tato čísla jsou platná především pro hlavní město a okolí. Je důležité říci, že počasí se může v různých výškách výrazně lišit, zejména v horách.

srpen

Typické (obvyklé) počasí - Chile - srpen - je toto: Průměrná nejvyšší teplota v zemi Chile v měsíci srpen je 17.4 ℃ (63.32 ℉). Průměrná nejnižší teplota je 5.3 ℃ (41.54 ℉). Na počátku měsíce srpen můžete očekávat nižší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 16.45 ℃ (61.61 ℉). Na konci měsíce srpen můžete očekávat vyšší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 18.35 ℃ (65.03 ℉). Průměrný počet deštivých dnů v měsíci srpen je 5.9. Průměrné srážky jsou 54 mm (podívejte se zde, co toto číslo znamená). Při plánování cesty mějte prosím na paměti, že skutečné počasí se může lišit od těchto průměrných hodnot. Délka dne na začátku tohoto měsíce je přibližně 10:25 (hodiny a minuty), v polovině měsíce 10:48 a na konci měsíce 11:16.Tato čísla jsou platná především pro hlavní město a okolí. Je důležité říci, že počasí se může v různých výškách výrazně lišit, zejména v horách.

září

Typické (obvyklé) počasí - Chile - září - je toto: Průměrná nejvyšší teplota v zemi Chile v měsíci září je 19.3 ℃ (66.74 ℉). Průměrná nejnižší teplota je 6.8 ℃ (44.24 ℉). Na počátku měsíce září můžete očekávat nižší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 18.35 ℃ (65.03 ℉). Na konci měsíce září můžete očekávat vyšší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 21.4 ℃ (70.52 ℉). Průměrný počet deštivých dnů v měsíci září je 4.9. Průměrné srážky jsou 27.1 mm (podívejte se zde, co toto číslo znamená). Při plánování cesty mějte prosím na paměti, že skutečné počasí se může lišit od těchto průměrných hodnot. Délka dne na začátku tohoto měsíce je přibližně 11:16 (hodiny a minuty), v polovině měsíce 11:46 a na konci měsíce 12:16.Tato čísla jsou platná především pro hlavní město a okolí. Je důležité říci, že počasí se může v různých výškách výrazně lišit, zejména v horách.

říjen

Typické (obvyklé) počasí - Chile - říjen - je toto: Průměrná nejvyšší teplota v zemi Chile v měsíci říjen je 23.5 ℃ (74.3 ℉). Průměrná nejnižší teplota je 9 ℃ (48.2 ℉). Na počátku měsíce říjen můžete očekávat nižší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 21.4 ℃ (70.52 ℉). Na konci měsíce říjen můžete očekávat vyšší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 24.75 ℃ (76.55 ℉). Průměrný počet deštivých dnů v měsíci říjen je 3. Průměrné srážky jsou 12.8 mm (podívejte se zde, co toto číslo znamená). Při plánování cesty mějte prosím na paměti, že skutečné počasí se může lišit od těchto průměrných hodnot. Délka dne na začátku tohoto měsíce je přibližně 12:16 (hodiny a minuty), v polovině měsíce 12:47 a na konci měsíce 13:17.Tato čísla jsou platná především pro hlavní město a okolí. Je důležité říci, že počasí se může v různých výškách výrazně lišit, zejména v horách.

listopad

Typické (obvyklé) počasí - Chile - listopad - je toto: Průměrná nejvyšší teplota v zemi Chile v měsíci listopad je 26 ℃ (78.8 ℉). Průměrná nejnižší teplota je 10.2 ℃ (50.36 ℉). Na počátku měsíce listopad můžete očekávat nižší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 24.75 ℃ (76.55 ℉). Na konci měsíce listopad můžete očekávat vyšší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 27.45 ℃ (81.41 ℉). Průměrný počet deštivých dnů v měsíci listopad je 1. Průměrné srážky jsou 6.2 mm (podívejte se zde, co toto číslo znamená). Při plánování cesty mějte prosím na paměti, že skutečné počasí se může lišit od těchto průměrných hodnot. Délka dne na začátku tohoto měsíce je přibližně 13:17 (hodiny a minuty), v polovině měsíce 13:44 a na konci měsíce 14:06.Tato čísla jsou platná především pro hlavní město a okolí. Je důležité říci, že počasí se může v různých výškách výrazně lišit, zejména v horách.

prosinec

Typické (obvyklé) počasí - Chile - prosinec - je toto: Průměrná nejvyšší teplota v zemi Chile v měsíci prosinec je 28.9 ℃ (84.02 ℉). Průměrná nejnižší teplota je 12.3 ℃ (54.14 ℉). Na počátku měsíce prosinec můžete očekávat nižší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 27.45 ℃ (81.41 ℉). Na konci měsíce prosinec můžete očekávat vyšší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 29.95 ℃ (85.91 ℉). Průměrný počet deštivých dnů v měsíci prosinec je 0. Průměrné srážky jsou 1.5 mm (podívejte se zde, co toto číslo znamená). Při plánování cesty mějte prosím na paměti, že skutečné počasí se může lišit od těchto průměrných hodnot. Délka dne na začátku tohoto měsíce je přibližně 14:06 (hodiny a minuty), v polovině měsíce 14:19 a na konci měsíce 14:21.Tato čísla jsou platná především pro hlavní město a okolí. Je důležité říci, že počasí se může v různých výškách výrazně lišit, zejména v horách.

Níže jsou uvedeny průměrné hodnoty, takže je můžete v těchto místech považovat za typické počasí v cíli Chile. Znak "-" znamená, že pro tuto položku nemáme dostatek údajů.

Iquiqueteplota: - nejvyšší teplota: - nejnižší teplota: - srážky: - deštivé dny: -
Santiagoteplota: - nejvyšší teplota: 28.9 ℃ (84.02 ℉)nejnižší teplota: 12.3 ℃ (54.14 ℉)srážky: 1.5mmdeštivé dny: 0
Puerto Monttteplota: - nejvyšší teplota: 18.2 ℃ (64.76 ℉)nejnižší teplota: 8.7 ℃ (47.66 ℉)srážky: 92.9mmdeštivé dny: 14.7
Punta Arenasteplota: - nejvyšší teplota: 14.2 ℃ (57.56 ℉)nejnižší teplota: 6.1 ℃ (42.98 ℉)srážky: 31.7mmdeštivé dny: 13.7
Coyhaiqueteplota: - nejvyšší teplota: 17.7 ℃ (63.86 ℉)nejnižší teplota: 7.8 ℃ (46.04 ℉)srážky: 58.6mmdeštivé dny: 12.8
Concepcionteplota: - nejvyšší teplota: 22.1 ℃ (71.78 ℉)nejnižší teplota: 10.3 ℃ (50.54 ℉)srážky: 21.1mmdeštivé dny: 3.9
La Serenateplota: - nejvyšší teplota: 20.5 ℃ (68.9 ℉)nejnižší teplota: 12.9 ℃ (55.22 ℉)srážky: 0.2mmdeštivé dny: 1
Když čtete o množství srážek, měli byste to vědět: Slabý déšť je, když je výška srážek menší než 2,5 mm (0,1 in) za hodinu. U mírného deště je toto číslo mezi 2,5 mm a 10 mm (0,4 palce), při silném dešti je 10 - 50 mm (2,0 palce). Velmi silný déšť má toto číslo vyšší než 50 mm za hodinu.