Domov
Európa
Ázia
Austrália & Oceánia
Afrika
Severná Amerika
Stredná Amerika
Južná Amerika

Zvyčajné počasie - Eastern Spain

Potrebujete vedieť, kedy je najlepší čas ísť do ciela Eastern Spain? Potom by ste sa mali pozrieť, aké počasie tam môžete očakávať počas roka.

Domov - Európa - Španielsko - Eastern Spain

Eastern Spain - aké počasie môžete očakávať

Eastern Spain je súčasťou zeme Španielsko. Klíma Španielska je mierne. Môžete očakávať jasné a horúce leto v interiéri, ale miernejšie a zamračené letá pozdĺž pobrežia. Zimy sú pomerne často zamračené a chladné vo vnútri, ale čiastočne zamračené a chladné pozdĺž pobrežia. V severnej časti krajiny sa nachádza oceánske podnebie, počas zimy môžete očakávať sneh. V juhovýchodnej časti krajiny je klíma suchá. Na južnom a východnom pobreží je podnebie stredomorské. Na horách môžete očakávať chladnejšie počasie.

Keď hovoríte o obvyklom počasí v tejto oblasti, informácie sú relevantné napríklad pre tieto obľúbené miesta: Agost, Albufera Natural Park, Alcossebre, Alcoy, Alicante, Almàssera, Alp, Altea, Badalona, Barcelona, Begues, Benidorm, Besalú, Biar, Blanes, Buñol, Cadaqués, Calella de Palafrugell, Calp, Canet de Mar, Cantallops, Cap de Creus, Caravaca de la Cruz, Cardona, Cartagena, Castellfollit de la Roca, Castellón, Catalonia, Cocentaina, Costa Blanca, Costa Brava, Costa Daurada, Cullera, Dénia, El Prat de Llobregat, El Puig, Elche, Empuriabrava, Figueres, Gandía, Girona, Girona Pyrenees, Hospitalet de Llobregat, L'Estartit, La Llacuna, La Manga, La Palma de Cervelló, La Seu d'Urgell, Llançà, Lleida, Lloret de Mar, Lorca, Malgrat de Mar, Manises, Mataró, Montanejos, Montserrat, Montsià, Moraira, Morella, Murcia, Olot, Pals, Paterna, Peratallada, Peñiscola, Queralbs, Requena, Reus, Roses, Rupit, Sagunto, Salou, Sant Boi de Llobregat, Santa Coloma de Cervelló, Santa Susanna, Segorbe, Setcases, Sitges, Tabarca, Tarragona, Taüll, Terres de l'Ebre, Torrent, Torrevieja, Torroella de Montgrí, Tossa de Mar, Ulldecona, Val d'Aran, Valencia, Valencian Community, Vall del Corb, Verdú, Viladecans, Villarreal, Xàbia, Xàtiva.

Poďme sa pozrieť, aké počasie môžete očakávať v okolí miesta Barcelona a v mnohých ďalších mestách. Najteplejším mesiacom tu je Júl, priemerná maximálna teplota je 28.6 ℃ (83.48 ℉). Priemerná minimálna teplota v tomto mesiaci je 20.1 ℃ (68.18 ℉). Najchladnejší mesiac tu je Január, priemerná maximálna teplota je 13.9 ℃ (57.02 ℉). Priemerná minimálna teplota v tomto mesiaci je 4.9 ℃ (40.82 ℉). Najviac daždivý mesiac tu je Október, priemerný počet daždivých dní je 8.2. Najmenej daždivý mesiac tu je Júl, priemerný počet daždivých dní je 3.

Pri cestovaní v lokácii Eastern Spain vždy zvážte nadmorskú výšku miesta. Treba pripomenúť, že najvyšším bodom v zemi Španielsko je Pico de Teide (Tenerife) on Canary Islands (3718 m) a najnižší bod je Atlantic Ocean (0 m). Takže v tejto krajine existujú obrovské rozdiely v nadmorských výškach a počasie je v nich preto veľmi odlišné. Majte na pamäti, že teplota zvyčajne klesá o 1.2 - 1.9 ℃ (2.2 - 3.5 ℉) na 200 m (656 stôp), v závislosti od ostatných podmienok. (A mali by sme dodať, že vo veľmi špeciálnom stave nazvanom tepelná inverzia dokonca teplota môže byť vyššia vo vyšších nadmorských výškach.)

Majte na pamäti, že nejde o predpoveď počasia, ale informácie o bežnom počasí (priemer). To vám pomôže rozhodnúť sa, kedy je najlepší čas ísť do ciela Eastern Spain. Prečítajte si ďalšie podrobnosti o typickom počasí v jednotlivých mesiacoch nižšie:

Január - Február - Marec - Apríl - Máj - Jún - Júl - August - September - Október - November - December

Január

Typické (zvyčajné) počasie - Eastern Spain - Január - je toto: Priemerná najvyššia teplota v zemi Eastern Spain v mesiaci Január je 13.9 ℃ (57.02 ℉). Priemerná najnižšia teplota je 4.9 ℃ (40.82 ℉). Na začiatku mesiaca Január môžete očakávať vyššie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 14.15 ℃ (57.47 ℉). Na koncu mesiaca Január môžete očakávať vyššie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 14.25 ℃ (57.65 ℉). Priemerný počet daždivých dní - Január - je 5.3. Priemerné zrážky sú 38 mm (podívajte sa tu, čo toto číslo znamená). Pri plánovaní cesty, prosím, majte na pamäti, že skutočné počasie sa môže líšiť od týchto priemerných hodnôt. Dĺžka dňa na začiatku tohto mesiaca je približne 9:14 (hodiny a minúty), v v polovici mesiaca 9:31 a na konci mesiaca 10:00.Tieto čísla sú platné predovšetkým pre hlavné mesto a oblasť okolo nej. Je dôležité povedať, že počasie sa môže v rôznych nadmorských výškach výrazne líšiť, najmä v horách.

Február

Typické (zvyčajné) počasie - Eastern Spain - Február - je toto: Priemerná najvyššia teplota v zemi Eastern Spain v mesiaci Február je 14.6 ℃ (58.28 ℉). Priemerná najnižšia teplota je 5.7 ℃ (42.26 ℉). Na začiatku mesiaca Február môžete očakávať nižšie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 14.25 ℃ (57.65 ℉). Na koncu mesiaca Február môžete očakávať vyššie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 15.5 ℃ (59.9 ℉). Priemerný počet daždivých dní - Február - je 5.5. Priemerné zrážky sú 37.2 mm (podívajte sa tu, čo toto číslo znamená). Pri plánovaní cesty, prosím, majte na pamäti, že skutočné počasie sa môže líšiť od týchto priemerných hodnôt. Dĺžka dňa na začiatku tohto mesiaca je približne 10:00 (hodiny a minúty), v v polovici mesiaca 10:36 a na konci mesiaca 11:15.Tieto čísla sú platné predovšetkým pre hlavné mesto a oblasť okolo nej. Je dôležité povedať, že počasie sa môže v rôznych nadmorských výškach výrazne líšiť, najmä v horách.

Marec

Typické (zvyčajné) počasie - Eastern Spain - Marec - je toto: Priemerná najvyššia teplota v zemi Eastern Spain v mesiaci Marec je 16.4 ℃ (61.52 ℉). Priemerná najnižšia teplota je 7.4 ℃ (45.32 ℉). Na začiatku mesiaca Marec môžete očakávať nižšie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 15.5 ℃ (59.9 ℉). Na koncu mesiaca Marec môžete očakávať vyššie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 17.4 ℃ (63.32 ℉). Priemerný počet daždivých dní - Marec - je 6.1. Priemerné zrážky sú 35 mm (podívajte sa tu, čo toto číslo znamená). Pri plánovaní cesty, prosím, majte na pamäti, že skutočné počasie sa môže líšiť od týchto priemerných hodnôt. Dĺžka dňa na začiatku tohto mesiaca je približne 11:15 (hodiny a minúty), v v polovici mesiaca 11:57 a na konci mesiaca 12:38.Tieto čísla sú platné predovšetkým pre hlavné mesto a oblasť okolo nej. Je dôležité povedať, že počasie sa môže v rôznych nadmorských výškach výrazne líšiť, najmä v horách.

Apríl

Typické (zvyčajné) počasie - Eastern Spain - Apríl - je toto: Priemerná najvyššia teplota v zemi Eastern Spain v mesiaci Apríl je 18.4 ℃ (65.12 ℉). Priemerná najnižšia teplota je 9.6 ℃ (49.28 ℉). Na začiatku mesiaca Apríl môžete očakávať nižšie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 17.4 ℃ (63.32 ℉). Na koncu mesiaca Apríl môžete očakávať vyššie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 19.95 ℃ (67.91 ℉). Priemerný počet daždivých dní - Apríl - je 7. Priemerné zrážky sú 41 mm (podívajte sa tu, čo toto číslo znamená). Pri plánovaní cesty, prosím, majte na pamäti, že skutočné počasie sa môže líšiť od týchto priemerných hodnôt. Dĺžka dňa na začiatku tohto mesiaca je približne 12:38 (hodiny a minúty), v v polovici mesiaca 13:19 a na konci mesiaca 13:57.Tieto čísla sú platné predovšetkým pre hlavné mesto a oblasť okolo nej. Je dôležité povedať, že počasie sa môže v rôznych nadmorských výškach výrazne líšiť, najmä v horách.

Máj

Typické (zvyčajné) počasie - Eastern Spain - Máj - je toto: Priemerná najvyššia teplota v zemi Eastern Spain v mesiaci Máj je 21.5 ℃ (70.7 ℉). Priemerná najnižšia teplota je 13.3 ℃ (55.94 ℉). Na začiatku mesiaca Máj môžete očakávať nižšie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 19.95 ℃ (67.91 ℉). Na koncu mesiaca Máj môžete očakávať vyššie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 23.2 ℃ (73.76 ℉). Priemerný počet daždivých dní - Máj - je 6.7. Priemerné zrážky sú 46.4 mm (podívajte sa tu, čo toto číslo znamená). Pri plánovaní cesty, prosím, majte na pamäti, že skutočné počasie sa môže líšiť od týchto priemerných hodnôt. Dĺžka dňa na začiatku tohto mesiaca je približne 13:57 (hodiny a minúty), v v polovici mesiaca 14:29 a na konci mesiaca 14:54.Tieto čísla sú platné predovšetkým pre hlavné mesto a oblasť okolo nej. Je dôležité povedať, že počasie sa môže v rôznych nadmorských výškach výrazne líšiť, najmä v horách.

Jún

Typické (zvyčajné) počasie - Eastern Spain - Jún - je toto: Priemerná najvyššia teplota v zemi Eastern Spain v mesiaci Jún je 24.9 ℃ (76.82 ℉). Priemerná najnižšia teplota je 16.7 ℃ (62.06 ℉). Na začiatku mesiaca Jún môžete očakávať nižšie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 23.2 ℃ (73.76 ℉). Na koncu mesiaca Jún môžete očakávať vyššie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 26.75 ℃ (80.15 ℉). Priemerný počet daždivých dní - Jún - je 5.2. Priemerné zrážky sú 29.9 mm (podívajte sa tu, čo toto číslo znamená). Pri plánovaní cesty, prosím, majte na pamäti, že skutočné počasie sa môže líšiť od týchto priemerných hodnôt. Dĺžka dňa na začiatku tohto mesiaca je približne 14:54 (hodiny a minúty), v v polovici mesiaca 15:08 a na konci mesiaca 15:07.Tieto čísla sú platné predovšetkým pre hlavné mesto a oblasť okolo nej. Je dôležité povedať, že počasie sa môže v rôznych nadmorských výškach výrazne líšiť, najmä v horách.

Júl

Typické (zvyčajné) počasie - Eastern Spain - Júl - je toto: Priemerná najvyššia teplota v zemi Eastern Spain v mesiaci Júl je 28.6 ℃ (83.48 ℉). Priemerná najnižšia teplota je 20.1 ℃ (68.18 ℉). Na začiatku mesiaca Júl môžete očakávať nižšie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 26.75 ℃ (80.15 ℉). Na koncu mesiaca Júl môžete očakávať nižšie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 28.6 ℃ (83.48 ℉). Priemerný počet daždivých dní - Júl - je 3. Priemerné zrážky sú 20.2 mm (podívajte sa tu, čo toto číslo znamená). Pri plánovaní cesty, prosím, majte na pamäti, že skutočné počasie sa môže líšiť od týchto priemerných hodnôt. Dĺžka dňa na začiatku tohto mesiaca je približne 15:07 (hodiny a minúty), v v polovici mesiaca 14:53 a na konci mesiaca 14:28.Tieto čísla sú platné predovšetkým pre hlavné mesto a oblasť okolo nej. Je dôležité povedať, že počasie sa môže v rôznych nadmorských výškach výrazne líšiť, najmä v horách.

August

Typické (zvyčajné) počasie - Eastern Spain - August - je toto: Priemerná najvyššia teplota v zemi Eastern Spain v mesiaci August je 28.6 ℃ (83.48 ℉). Priemerná najnižšia teplota je 20.3 ℃ (68.54 ℉). Na začiatku mesiaca August môžete očakávať nižšie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 28.6 ℃ (83.48 ℉). Na koncu mesiaca August môžete očakávať nižšie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 27.4 ℃ (81.32 ℉). Priemerný počet daždivých dní - August - je 6.1. Priemerné zrážky sú 61.5 mm (podívajte sa tu, čo toto číslo znamená). Pri plánovaní cesty, prosím, majte na pamäti, že skutočné počasie sa môže líšiť od týchto priemerných hodnôt. Dĺžka dňa na začiatku tohto mesiaca je približne 14:28 (hodiny a minúty), v v polovici mesiaca 13:55 a na konci mesiaca 13:17.Tieto čísla sú platné predovšetkým pre hlavné mesto a oblasť okolo nej. Je dôležité povedať, že počasie sa môže v rôznych nadmorských výškach výrazne líšiť, najmä v horách.

September

Typické (zvyčajné) počasie - Eastern Spain - September - je toto: Priemerná najvyššia teplota v zemi Eastern Spain v mesiaci September je 26.2 ℃ (79.16 ℉). Priemerná najnižšia teplota je 17.2 ℃ (62.96 ℉). Na začiatku mesiaca September môžete očakávať vyššie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 27.4 ℃ (81.32 ℉). Na koncu mesiaca September môžete očakávať nižšie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 24.3 ℃ (75.74 ℉). Priemerný počet daždivých dní - September - je 6.6. Priemerné zrážky sú 79 mm (podívajte sa tu, čo toto číslo znamená). Pri plánovaní cesty, prosím, majte na pamäti, že skutočné počasie sa môže líšiť od týchto priemerných hodnôt. Dĺžka dňa na začiatku tohto mesiaca je približne 13:17 (hodiny a minúty), v v polovici mesiaca 12:37 a na konci mesiaca 11:56.Tieto čísla sú platné predovšetkým pre hlavné mesto a oblasť okolo nej. Je dôležité povedať, že počasie sa môže v rôznych nadmorských výškach výrazne líšiť, najmä v horách.

Október

Typické (zvyčajné) počasie - Eastern Spain - Október - je toto: Priemerná najvyššia teplota v zemi Eastern Spain v mesiaci Október je 22.4 ℃ (72.32 ℉). Priemerná najnižšia teplota je 13.7 ℃ (56.66 ℉). Na začiatku mesiaca Október môžete očakávať vyššie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 24.3 ℃ (75.74 ℉). Na koncu mesiaca Október môžete očakávať nižšie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 20.05 ℃ (68.09 ℉). Priemerný počet daždivých dní - Október - je 8.2. Priemerné zrážky sú 91.3 mm (podívajte sa tu, čo toto číslo znamená). Pri plánovaní cesty, prosím, majte na pamäti, že skutočné počasie sa môže líšiť od týchto priemerných hodnôt. Dĺžka dňa na začiatku tohto mesiaca je približne 11:56 (hodiny a minúty), v v polovici mesiaca 11:16 a na konci mesiaca 10:36.Tieto čísla sú platné predovšetkým pre hlavné mesto a oblasť okolo nej. Je dôležité povedať, že počasie sa môže v rôznych nadmorských výškach výrazne líšiť, najmä v horách.

November

Typické (zvyčajné) počasie - Eastern Spain - November - je toto: Priemerná najvyššia teplota v zemi Eastern Spain v mesiaci November je 17.7 ℃ (63.86 ℉). Priemerná najnižšia teplota je 8.6 ℃ (47.48 ℉). Na začiatku mesiaca November môžete očakávať vyššie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 20.05 ℃ (68.09 ℉). Na koncu mesiaca November môžete očakávať nižšie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 16.05 ℃ (60.89 ℉). Priemerný počet daždivých dní - November - je 6.6. Priemerné zrážky sú 60.2 mm (podívajte sa tu, čo toto číslo znamená). Pri plánovaní cesty, prosím, majte na pamäti, že skutočné počasie sa môže líšiť od týchto priemerných hodnôt. Dĺžka dňa na začiatku tohto mesiaca je približne 10:36 (hodiny a minúty), v v polovici mesiaca 10:01 a na konci mesiaca 9:32.Tieto čísla sú platné predovšetkým pre hlavné mesto a oblasť okolo nej. Je dôležité povedať, že počasie sa môže v rôznych nadmorských výškach výrazne líšiť, najmä v horách.

December

Typické (zvyčajné) počasie - Eastern Spain - December - je toto: Priemerná najvyššia teplota v zemi Eastern Spain v mesiaci December je 14.4 ℃ (57.92 ℉). Priemerná najnižšia teplota je 5.8 ℃ (42.44 ℉). Na začiatku mesiaca December môžete očakávať vyššie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 16.05 ℃ (60.89 ℉). Na koncu mesiaca December môžete očakávať nižšie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 14.15 ℃ (57.47 ℉). Priemerný počet daždivých dní - December - je 6.4. Priemerné zrážky sú 41.2 mm (podívajte sa tu, čo toto číslo znamená). Pri plánovaní cesty, prosím, majte na pamäti, že skutočné počasie sa môže líšiť od týchto priemerných hodnôt. Dĺžka dňa na začiatku tohto mesiaca je približne 9:32 (hodiny a minúty), v v polovici mesiaca 9:15 a na konci mesiaca 9:12.Tieto čísla sú platné predovšetkým pre hlavné mesto a oblasť okolo nej. Je dôležité povedať, že počasie sa môže v rôznych nadmorských výškach výrazne líšiť, najmä v horách.

Nižšie sú priemerné hodnoty, takže ich môžete v týchto miestach považovať za typické počasie - Eastern Spain. Znak "-" znamená, že pre túto položku nemáme dostatok údajov.

Barcelonateplota: - najvyššia teplota: 14.4 ℃ (57.92 ℉)najnižšia teplota: 5.8 ℃ (42.44 ℉)zrážky: 41.2mmdaždivé dni: 6.4
Valenciateplota: - najvyššia teplota: 17.4 ℃ (63.32 ℉)najnižšia teplota: 8.2 ℃ (46.76 ℉)zrážky: 47.7mmdaždivé dni: 7.4
Gironateplota: - najvyššia teplota: 13.9 ℃ (57.02 ℉)najnižšia teplota: 2.2 ℃ (35.96 ℉)zrážky: 56.8mmdaždivé dni: 5.9
Lleidateplota: - najvyššia teplota: 9.9 ℃ (49.82 ℉)najnižšia teplota: 1.7 ℃ (35.06 ℉)zrážky: 23.9mmdaždivé dni: 12
Tarragonateplota: - najvyššia teplota: 15.9 ℃ (60.62 ℉)najnižšia teplota: 7 ℃ (44.6 ℉)zrážky: 37.5mmdaždivé dni: -
Cartagenateplota: - najvyššia teplota: 16.7 ℃ (62.06 ℉)najnižšia teplota: 9.2 ℃ (48.56 ℉)zrážky: 29.2mmdaždivé dni: 3.2
Figueresteplota: - najvyššia teplota: 14.5 ℃ (58.1 ℉)najnižšia teplota: 5.6 ℃ (42.08 ℉)zrážky: 51.4mmdaždivé dni: -
Reusteplota: - najvyššia teplota: 15.2 ℃ (59.36 ℉)najnižšia teplota: 3.8 ℃ (38.84 ℉)zrážky: 37.4mmdaždivé dni: 6.7
Sitgesteplota: - najvyššia teplota: 14.2 ℃ (57.56 ℉)najnižšia teplota: 6.4 ℃ (43.52 ℉)zrážky: 41.4mmdaždivé dni: -
Keď čítate o počte mm zrážok, mali by ste to vedieť: Slabý dážď je, keď je rýchlosť zrážok je menšia ako 2,5 mm (0,1 palca) za hodinu. Pri miernom daždi je toto číslo medzi 2,5 mm a 10 mm (0,4 palca), pri silnom daždi je 10 - 50 mm (2,0 palca). Veľmi silný dážď má tento počet vyšší ako 50 mm za hodinu.