Główna
Europa
Azja
Australia & Oceania
Afryka
Ameryka Północna
Ameryka Centralna
Ameryka Południowa

Zwykła pogoda - Eastern Spain

Czy musisz wiedzieć, kiedy najlepiej wybrać się do Eastern Spain? Następnie należy spojrzeć tutaj, jakiej pogody można się spodziewać w ciągu roku.

Główna - Europa - Hiszpania - Eastern Spain

Jakiej pogody możesz się spodziewać w celu Eastern Spain

Eastern Spain jest częścią Hiszpania. Klimat Hiszpanii jest umiarkowany. Możesz spodziewać się wyraźnego i gorącego lata we wnętrzu, ale bardziej umiarkowanego i mętnego lata wzdłuż wybrzeża. Zimy są dość często pochmurne i zimne we wnętrzu, ale częściowo zachmurzone i chłodne wzdłuż wybrzeża. W północnej części kraju panuje klimat oceaniczny, w zimie można spodziewać się śniegu. W południowo-wschodniej części kraju klimat jest w połowie suchy. Wzdłuż południowego i wschodniego wybrzeża klimat jest śródziemnomorski. W górach można spodziewać się chłodniejszej pogody.

Mówiąc o zwykłej pogodzie w tym obszarze, informacje są istotne np. Dla tych popularnych miejsc: Agost, Albufera Natural Park, Alcossebre, Alcoy, Alicante, Almàssera, Alp, Altea, Badalona, Barcelona, Begues, Benidorm, Besalú, Biar, Blanes, Buñol, Cadaqués, Calella de Palafrugell, Calp, Canet de Mar, Cantallops, Cap de Creus, Caravaca de la Cruz, Cardona, Cartagena, Castellfollit de la Roca, Castellón, Catalonia, Cocentaina, Costa Blanca, Costa Brava, Costa Daurada, Cullera, Dénia, El Prat de Llobregat, El Puig, Elche, Empuriabrava, Figueres, Gandía, Girona, Girona Pyrenees, Hospitalet de Llobregat, L'Estartit, La Llacuna, La Manga, La Palma de Cervelló, La Seu d'Urgell, Llançà, Lleida, Lloret de Mar, Lorca, Malgrat de Mar, Manises, Mataró, Montanejos, Montserrat, Montsià, Moraira, Morella, Murcia, Olot, Pals, Paterna, Peratallada, Peñiscola, Queralbs, Requena, Reus, Roses, Rupit, Sagunto, Salou, Sant Boi de Llobregat, Santa Coloma de Cervelló, Santa Susanna, Segorbe, Setcases, Sitges, Tabarca, Tarragona, Taüll, Terres de l'Ebre, Torrent, Torrevieja, Torroella de Montgrí, Tossa de Mar, Ulldecona, Val d'Aran, Valencia, Valencian Community, Vall del Corb, Verdú, Viladecans, Villarreal, Xàbia, Xàtiva.

Zobaczmy teraz, jakiej pogody można się spodziewać w okolicy Barcelona oraz w wielu innych miastach. Najcieplejszy miesiąc tutaj jest lipiec, średnia maksymalna temperatura jest 28.6 ℃ (83.48 ℉). Średnia temperatura minimalna w tym miesiącu jest 20.1 ℃ (68.18 ℉). Najzimniejszy miesiąc tutaj jest styczeń, średnia maksymalna temperatura jest 13.9 ℃ (57.02 ℉). Średnia temperatura minimalna w tym miesiącu jest 4.9 ℃ (40.82 ℉). Najbardziej deszczowy miesiąc tutaj jest październik, średnia liczba dni deszczowych jest w 8.2. Najmniej deszczowy miesiąc tutaj jest lipiec, średnia liczba dni deszczowych jest w 3.

Podczas podróży po Eastern Spain zawsze rozważaj także wysokość tego miejsca. Przypominamy, że najwyższym punktem Hiszpania jest Pico de Teide (Tenerife) on Canary Islands (3718 m) i najniższy punkt Atlantic Ocean (0 m). Tak więc istnieją ogromne różnice wysokości w tym kraju, a zatem pogoda jest w nich bardzo różna. Należy pamiętać, że temperatura zwykle spada o 1.2 - 1.9 ℃ (2.2 - 3.5 ℉) na 200 m (656 ft), w zależności od innych warunków. (I powinniśmy dodać, że w bardzo szczególnym stanie zwanym inwersją termiczną nawet temperatura może być wyższa na wyższych wysokościach).

Należy pamiętać, że nie jest to prognoza pogody, ale informacja o zwykłej pogodzie (średnia). To powinno pomóc Ci zdecydować, kiedy najlepiej wybrać się na Eastern Spain. Przeczytaj więcej szczegółów na temat typowej dla nich pogody we wszystkich poszczególnych miesiącach poniżej:

styczeń - luty - marzec - kwiecień - maj - czerwiec - lipiec - sierpień - wrzesień - październik - listopad - grudzień

styczeń

Typowa (typowa) pogoda w Eastern Spain w styczeń jest taka: Średnia najwyższa temperatura w Eastern Spain w styczeń to 13.9 ℃ (57.02 ℉). Średnia najniższa temperatura to 4.9 ℃ (40.82 ℉). Pod począwszu z styczeń można oczekiwać wyższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 14.15 ℃ (57.47 ℉). Pod koncu z styczeń można oczekiwać wyższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 14.25 ℃ (57.65 ℉). Średnia liczba deszczowe dni styczeń jest 5.3. Średnia suma opadów 38 mm (Spójrz co oznacza ten numer). Przy planowaniu podróży pamiętaj, że rzeczywista pogoda może różnić się od tych średnich wartości. Długość dnia na początku tego miesiąca wynosi około 9:14 (godziny i minuty), w w połowie miesiąca 9:31 i na końcu miesiąca 10:00.Powyższe liczby są ważne przede wszystkim dla kapitału i obszaru wokół niego. Ważne jest, aby powiedzieć, że pogoda może się znacznie różnić na różnych wysokościach, szczególnie w górach.

luty

Typowa (typowa) pogoda w Eastern Spain w luty jest taka: Średnia najwyższa temperatura w Eastern Spain w luty to 14.6 ℃ (58.28 ℉). Średnia najniższa temperatura to 5.7 ℃ (42.26 ℉). Pod począwszu z luty można oczekiwać niższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 14.25 ℃ (57.65 ℉). Pod koncu z luty można oczekiwać wyższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 15.5 ℃ (59.9 ℉). Średnia liczba deszczowe dni luty jest 5.5. Średnia suma opadów 37.2 mm (Spójrz co oznacza ten numer). Przy planowaniu podróży pamiętaj, że rzeczywista pogoda może różnić się od tych średnich wartości. Długość dnia na początku tego miesiąca wynosi około 10:00 (godziny i minuty), w w połowie miesiąca 10:36 i na końcu miesiąca 11:15.Powyższe liczby są ważne przede wszystkim dla kapitału i obszaru wokół niego. Ważne jest, aby powiedzieć, że pogoda może się znacznie różnić na różnych wysokościach, szczególnie w górach.

marzec

Typowa (typowa) pogoda w Eastern Spain w marzec jest taka: Średnia najwyższa temperatura w Eastern Spain w marzec to 16.4 ℃ (61.52 ℉). Średnia najniższa temperatura to 7.4 ℃ (45.32 ℉). Pod począwszu z marzec można oczekiwać niższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 15.5 ℃ (59.9 ℉). Pod koncu z marzec można oczekiwać wyższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 17.4 ℃ (63.32 ℉). Średnia liczba deszczowe dni marzec jest 6.1. Średnia suma opadów 35 mm (Spójrz co oznacza ten numer). Przy planowaniu podróży pamiętaj, że rzeczywista pogoda może różnić się od tych średnich wartości. Długość dnia na początku tego miesiąca wynosi około 11:15 (godziny i minuty), w w połowie miesiąca 11:57 i na końcu miesiąca 12:38.Powyższe liczby są ważne przede wszystkim dla kapitału i obszaru wokół niego. Ważne jest, aby powiedzieć, że pogoda może się znacznie różnić na różnych wysokościach, szczególnie w górach.

kwiecień

Typowa (typowa) pogoda w Eastern Spain w kwiecień jest taka: Średnia najwyższa temperatura w Eastern Spain w kwiecień to 18.4 ℃ (65.12 ℉). Średnia najniższa temperatura to 9.6 ℃ (49.28 ℉). Pod począwszu z kwiecień można oczekiwać niższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 17.4 ℃ (63.32 ℉). Pod koncu z kwiecień można oczekiwać wyższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 19.95 ℃ (67.91 ℉). Średnia liczba deszczowe dni kwiecień jest 7. Średnia suma opadów 41 mm (Spójrz co oznacza ten numer). Przy planowaniu podróży pamiętaj, że rzeczywista pogoda może różnić się od tych średnich wartości. Długość dnia na początku tego miesiąca wynosi około 12:38 (godziny i minuty), w w połowie miesiąca 13:19 i na końcu miesiąca 13:57.Powyższe liczby są ważne przede wszystkim dla kapitału i obszaru wokół niego. Ważne jest, aby powiedzieć, że pogoda może się znacznie różnić na różnych wysokościach, szczególnie w górach.

maj

Typowa (typowa) pogoda w Eastern Spain w maj jest taka: Średnia najwyższa temperatura w Eastern Spain w maj to 21.5 ℃ (70.7 ℉). Średnia najniższa temperatura to 13.3 ℃ (55.94 ℉). Pod począwszu z maj można oczekiwać niższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 19.95 ℃ (67.91 ℉). Pod koncu z maj można oczekiwać wyższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 23.2 ℃ (73.76 ℉). Średnia liczba deszczowe dni maj jest 6.7. Średnia suma opadów 46.4 mm (Spójrz co oznacza ten numer). Przy planowaniu podróży pamiętaj, że rzeczywista pogoda może różnić się od tych średnich wartości. Długość dnia na początku tego miesiąca wynosi około 13:57 (godziny i minuty), w w połowie miesiąca 14:29 i na końcu miesiąca 14:54.Powyższe liczby są ważne przede wszystkim dla kapitału i obszaru wokół niego. Ważne jest, aby powiedzieć, że pogoda może się znacznie różnić na różnych wysokościach, szczególnie w górach.

czerwiec

Typowa (typowa) pogoda w Eastern Spain w czerwiec jest taka: Średnia najwyższa temperatura w Eastern Spain w czerwiec to 24.9 ℃ (76.82 ℉). Średnia najniższa temperatura to 16.7 ℃ (62.06 ℉). Pod począwszu z czerwiec można oczekiwać niższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 23.2 ℃ (73.76 ℉). Pod koncu z czerwiec można oczekiwać wyższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 26.75 ℃ (80.15 ℉). Średnia liczba deszczowe dni czerwiec jest 5.2. Średnia suma opadów 29.9 mm (Spójrz co oznacza ten numer). Przy planowaniu podróży pamiętaj, że rzeczywista pogoda może różnić się od tych średnich wartości. Długość dnia na początku tego miesiąca wynosi około 14:54 (godziny i minuty), w w połowie miesiąca 15:08 i na końcu miesiąca 15:07.Powyższe liczby są ważne przede wszystkim dla kapitału i obszaru wokół niego. Ważne jest, aby powiedzieć, że pogoda może się znacznie różnić na różnych wysokościach, szczególnie w górach.

lipiec

Typowa (typowa) pogoda w Eastern Spain w lipiec jest taka: Średnia najwyższa temperatura w Eastern Spain w lipiec to 28.6 ℃ (83.48 ℉). Średnia najniższa temperatura to 20.1 ℃ (68.18 ℉). Pod począwszu z lipiec można oczekiwać niższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 26.75 ℃ (80.15 ℉). Pod koncu z lipiec można oczekiwać niższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 28.6 ℃ (83.48 ℉). Średnia liczba deszczowe dni lipiec jest 3. Średnia suma opadów 20.2 mm (Spójrz co oznacza ten numer). Przy planowaniu podróży pamiętaj, że rzeczywista pogoda może różnić się od tych średnich wartości. Długość dnia na początku tego miesiąca wynosi około 15:07 (godziny i minuty), w w połowie miesiąca 14:53 i na końcu miesiąca 14:28.Powyższe liczby są ważne przede wszystkim dla kapitału i obszaru wokół niego. Ważne jest, aby powiedzieć, że pogoda może się znacznie różnić na różnych wysokościach, szczególnie w górach.

sierpień

Typowa (typowa) pogoda w Eastern Spain w sierpień jest taka: Średnia najwyższa temperatura w Eastern Spain w sierpień to 28.6 ℃ (83.48 ℉). Średnia najniższa temperatura to 20.3 ℃ (68.54 ℉). Pod począwszu z sierpień można oczekiwać niższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 28.6 ℃ (83.48 ℉). Pod koncu z sierpień można oczekiwać niższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 27.4 ℃ (81.32 ℉). Średnia liczba deszczowe dni sierpień jest 6.1. Średnia suma opadów 61.5 mm (Spójrz co oznacza ten numer). Przy planowaniu podróży pamiętaj, że rzeczywista pogoda może różnić się od tych średnich wartości. Długość dnia na początku tego miesiąca wynosi około 14:28 (godziny i minuty), w w połowie miesiąca 13:55 i na końcu miesiąca 13:17.Powyższe liczby są ważne przede wszystkim dla kapitału i obszaru wokół niego. Ważne jest, aby powiedzieć, że pogoda może się znacznie różnić na różnych wysokościach, szczególnie w górach.

wrzesień

Typowa (typowa) pogoda w Eastern Spain w wrzesień jest taka: Średnia najwyższa temperatura w Eastern Spain w wrzesień to 26.2 ℃ (79.16 ℉). Średnia najniższa temperatura to 17.2 ℃ (62.96 ℉). Pod począwszu z wrzesień można oczekiwać wyższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 27.4 ℃ (81.32 ℉). Pod koncu z wrzesień można oczekiwać niższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 24.3 ℃ (75.74 ℉). Średnia liczba deszczowe dni wrzesień jest 6.6. Średnia suma opadów 79 mm (Spójrz co oznacza ten numer). Przy planowaniu podróży pamiętaj, że rzeczywista pogoda może różnić się od tych średnich wartości. Długość dnia na początku tego miesiąca wynosi około 13:17 (godziny i minuty), w w połowie miesiąca 12:37 i na końcu miesiąca 11:56.Powyższe liczby są ważne przede wszystkim dla kapitału i obszaru wokół niego. Ważne jest, aby powiedzieć, że pogoda może się znacznie różnić na różnych wysokościach, szczególnie w górach.

październik

Typowa (typowa) pogoda w Eastern Spain w październik jest taka: Średnia najwyższa temperatura w Eastern Spain w październik to 22.4 ℃ (72.32 ℉). Średnia najniższa temperatura to 13.7 ℃ (56.66 ℉). Pod począwszu z październik można oczekiwać wyższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 24.3 ℃ (75.74 ℉). Pod koncu z październik można oczekiwać niższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 20.05 ℃ (68.09 ℉). Średnia liczba deszczowe dni październik jest 8.2. Średnia suma opadów 91.3 mm (Spójrz co oznacza ten numer). Przy planowaniu podróży pamiętaj, że rzeczywista pogoda może różnić się od tych średnich wartości. Długość dnia na początku tego miesiąca wynosi około 11:56 (godziny i minuty), w w połowie miesiąca 11:16 i na końcu miesiąca 10:36.Powyższe liczby są ważne przede wszystkim dla kapitału i obszaru wokół niego. Ważne jest, aby powiedzieć, że pogoda może się znacznie różnić na różnych wysokościach, szczególnie w górach.

listopad

Typowa (typowa) pogoda w Eastern Spain w listopad jest taka: Średnia najwyższa temperatura w Eastern Spain w listopad to 17.7 ℃ (63.86 ℉). Średnia najniższa temperatura to 8.6 ℃ (47.48 ℉). Pod począwszu z listopad można oczekiwać wyższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 20.05 ℃ (68.09 ℉). Pod koncu z listopad można oczekiwać niższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 16.05 ℃ (60.89 ℉). Średnia liczba deszczowe dni listopad jest 6.6. Średnia suma opadów 60.2 mm (Spójrz co oznacza ten numer). Przy planowaniu podróży pamiętaj, że rzeczywista pogoda może różnić się od tych średnich wartości. Długość dnia na początku tego miesiąca wynosi około 10:36 (godziny i minuty), w w połowie miesiąca 10:01 i na końcu miesiąca 9:32.Powyższe liczby są ważne przede wszystkim dla kapitału i obszaru wokół niego. Ważne jest, aby powiedzieć, że pogoda może się znacznie różnić na różnych wysokościach, szczególnie w górach.

grudzień

Typowa (typowa) pogoda w Eastern Spain w grudzień jest taka: Średnia najwyższa temperatura w Eastern Spain w grudzień to 14.4 ℃ (57.92 ℉). Średnia najniższa temperatura to 5.8 ℃ (42.44 ℉). Pod począwszu z grudzień można oczekiwać wyższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 16.05 ℃ (60.89 ℉). Pod koncu z grudzień można oczekiwać niższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 14.15 ℃ (57.47 ℉). Średnia liczba deszczowe dni grudzień jest 6.4. Średnia suma opadów 41.2 mm (Spójrz co oznacza ten numer). Przy planowaniu podróży pamiętaj, że rzeczywista pogoda może różnić się od tych średnich wartości. Długość dnia na początku tego miesiąca wynosi około 9:32 (godziny i minuty), w w połowie miesiąca 9:15 i na końcu miesiąca 9:12.Powyższe liczby są ważne przede wszystkim dla kapitału i obszaru wokół niego. Ważne jest, aby powiedzieć, że pogoda może się znacznie różnić na różnych wysokościach, szczególnie w górach.

Poniżej podano wartości średnie, abyś mógł uznać je za typową pogodę w Eastern Spain w tych miejscach. Znak "-" oznacza, że ​​nie mamy wystarczających danych dla tego przedmiotu.

Barcelonatemperatura: - najwyższa temperatura: 14.4 ℃ (57.92 ℉)najniższa temperatura: 5.8 ℃ (42.44 ℉)opady: 41.2mmdeszcz deszcz dni: 6.4
Valenciatemperatura: - najwyższa temperatura: 17.4 ℃ (63.32 ℉)najniższa temperatura: 8.2 ℃ (46.76 ℉)opady: 47.7mmdeszcz deszcz dni: 7.4
Gironatemperatura: - najwyższa temperatura: 13.9 ℃ (57.02 ℉)najniższa temperatura: 2.2 ℃ (35.96 ℉)opady: 56.8mmdeszcz deszcz dni: 5.9
Lleidatemperatura: - najwyższa temperatura: 9.9 ℃ (49.82 ℉)najniższa temperatura: 1.7 ℃ (35.06 ℉)opady: 23.9mmdeszcz deszcz dni: 12
Tarragonatemperatura: - najwyższa temperatura: 15.9 ℃ (60.62 ℉)najniższa temperatura: 7 ℃ (44.6 ℉)opady: 37.5mmdeszcz deszcz dni: -
Cartagenatemperatura: - najwyższa temperatura: 16.7 ℃ (62.06 ℉)najniższa temperatura: 9.2 ℃ (48.56 ℉)opady: 29.2mmdeszcz deszcz dni: 3.2
Figuerestemperatura: - najwyższa temperatura: 14.5 ℃ (58.1 ℉)najniższa temperatura: 5.6 ℃ (42.08 ℉)opady: 51.4mmdeszcz deszcz dni: -
Reustemperatura: - najwyższa temperatura: 15.2 ℃ (59.36 ℉)najniższa temperatura: 3.8 ℃ (38.84 ℉)opady: 37.4mmdeszcz deszcz dni: 6.7
Sitgestemperatura: - najwyższa temperatura: 14.2 ℃ (57.56 ℉)najniższa temperatura: 6.4 ℃ (43.52 ℉)opady: 41.4mmdeszcz deszcz dni: -
Kiedy czytasz o liczbie mm opadów, powinieneś o tym wiedzieć: Deszcz jest wtedy, gdy opadów jest mniej niż 2,5 mm (0,1 in) na godzinę. Przy umiarkowanym deszczu liczba ta wynosi od 2,5 mm do 10 mm (0,4 cala), przy ulewnym deszczu wynosi ona 10 mm - 50 mm (2,0 cala). Bardzo silny deszcz ma tę wartość powyżej 50 mm na godzinę.