Domů
Evropa
Asie
Austrálie & Oceánie
Afrika
Severní Amerika
Střední Amerika
Jižní Amerika

Obvyklé počasí - Eastern Spain

Potřebujete vědět, kdy je nejlepší čas jet do cíle Eastern Spain? Pak byste se měli podívat zde, jaké počasí můžete v průběhu roku očekávat.

Domů - Evropa - Španělsko - Eastern Spain

Eastern Spain - jaké počasí lze čekat

Eastern Spain je součástí země Španělsko. Klima Španělska je mírné. Můžete očekávat jasné a horké léto v interiéru, ale mírnější a zamračené léto podél pobřeží. Zimy jsou poměrně často zakalené a chladné ve vnitrozemí, ale částečně zatažené a chladné podél pobřeží. V severní části země je oceánské klima, v zimě můžete očekávat sníh. V jihovýchodní části země je klima napůl suché. Podél jižního a východního pobřeží je klima Středomoří. Na horách můžete očekávat chladnější počasí.

Když hovoříme o obvyklém počasí, informace jsou relevantní například pro tato oblíbená místa: Agost, Albufera Natural Park, Alcossebre, Alcoy, Alicante, Almàssera, Alp, Altea, Badalona, Barcelona, Begues, Benidorm, Besalú, Biar, Blanes, Buñol, Cadaqués, Calella de Palafrugell, Calp, Canet de Mar, Cantallops, Cap de Creus, Caravaca de la Cruz, Cardona, Cartagena, Castellfollit de la Roca, Castellón, Catalonia, Cocentaina, Costa Blanca, Costa Brava, Costa Daurada, Cullera, Dénia, El Prat de Llobregat, El Puig, Elche, Empuriabrava, Figueres, Gandía, Girona, Girona Pyrenees, Hospitalet de Llobregat, L'Estartit, La Llacuna, La Manga, La Palma de Cervelló, La Seu d'Urgell, Llançà, Lleida, Lloret de Mar, Lorca, Malgrat de Mar, Manises, Mataró, Montanejos, Montserrat, Montsià, Moraira, Morella, Murcia, Olot, Pals, Paterna, Peratallada, Peñiscola, Queralbs, Requena, Reus, Roses, Rupit, Sagunto, Salou, Sant Boi de Llobregat, Santa Coloma de Cervelló, Santa Susanna, Segorbe, Setcases, Sitges, Tabarca, Tarragona, Taüll, Terres de l'Ebre, Torrent, Torrevieja, Torroella de Montgrí, Tossa de Mar, Ulldecona, Val d'Aran, Valencia, Valencian Community, Vall del Corb, Verdú, Viladecans, Villarreal, Xàbia, Xàtiva.

Podívejme se nyní na to, jaké počasí můžete očekávat v okolí místa Barcelona a v mnoha dalších městech. Nejteplejším měsícem je zde červenec, průměrná maximální teplota 28.6 ℃ (83.48 ℉). Průměrná minimální teplota v tomto měsíci je 20.1 ℃ (68.18 ℉). Nejchladnější měsíc je zde leden, průměrná maximální teplota 13.9 ℃ (57.02 ℉). Průměrná minimální teplota v tomto měsíci je 4.9 ℃ (40.82 ℉). Nejvíce deštivý měsíc zde je říjen, průměrný počet deštivých dnů je 8.2. Nejméně deštivý měsíc zde je červenec, průměrný počet deštivých dnů je 3.

Při cestování, jehož cílem je Eastern Spain, zvažte nadmořskou výšku místa. Měli bychom připomenout, že nejvyšší bod v Španělsko je Pico de Teide (Tenerife) on Canary Islands (3718 m) a nejnižší bod je Atlantic Ocean (0 m). V této zemi existují obrovské rozdíly v nadmořských výškách a počasí je proto v nich velmi odlišné. Mějte na paměti, že teplota obvykle klesá o 1.2 - 1.9 ℃ (2.2 - 3.5 ℉) za 200 m (656 ft), v závislosti na ostatních podmínkách. (A měli bychom dodat, že ve velmi zvláštním stavu nazvaném tepelná inverze může být i teplota vyšší ve vyšších polohách.)

Mějte prosím na paměti, že toto není předpověď počasí, ale informace o obvyklém počasí (průměr). To by vám mělo pomoci při rozhodování o tom, kdy je nejvhodnější doba k návštěvě cíle Eastern Spain. Přečtěte si další podrobnosti o typickém počasí v jednotlivých měsících níže:

leden - únor - březen - duben - květen - červen - červenec - srpen - září - říjen - listopad - prosinec

leden

Typické (obvyklé) počasí - Eastern Spain - leden - je toto: Průměrná nejvyšší teplota v zemi Eastern Spain v měsíci leden je 13.9 ℃ (57.02 ℉). Průměrná nejnižší teplota je 4.9 ℃ (40.82 ℉). Na počátku měsíce leden můžete očekávat vyšší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 14.15 ℃ (57.47 ℉). Na konci měsíce leden můžete očekávat vyšší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 14.25 ℃ (57.65 ℉). Průměrný počet deštivých dnů v měsíci leden je 5.3. Průměrné srážky jsou 38 mm (podívejte se zde, co toto číslo znamená). Při plánování cesty mějte prosím na paměti, že skutečné počasí se může lišit od těchto průměrných hodnot. Délka dne na začátku tohoto měsíce je přibližně 9:14 (hodiny a minuty), v polovině měsíce 9:31 a na konci měsíce 10:00.Tato čísla jsou platná především pro hlavní město a okolí. Je důležité říci, že počasí se může v různých výškách výrazně lišit, zejména v horách.

únor

Typické (obvyklé) počasí - Eastern Spain - únor - je toto: Průměrná nejvyšší teplota v zemi Eastern Spain v měsíci únor je 14.6 ℃ (58.28 ℉). Průměrná nejnižší teplota je 5.7 ℃ (42.26 ℉). Na počátku měsíce únor můžete očekávat nižší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 14.25 ℃ (57.65 ℉). Na konci měsíce únor můžete očekávat vyšší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 15.5 ℃ (59.9 ℉). Průměrný počet deštivých dnů v měsíci únor je 5.5. Průměrné srážky jsou 37.2 mm (podívejte se zde, co toto číslo znamená). Při plánování cesty mějte prosím na paměti, že skutečné počasí se může lišit od těchto průměrných hodnot. Délka dne na začátku tohoto měsíce je přibližně 10:00 (hodiny a minuty), v polovině měsíce 10:36 a na konci měsíce 11:15.Tato čísla jsou platná především pro hlavní město a okolí. Je důležité říci, že počasí se může v různých výškách výrazně lišit, zejména v horách.

březen

Typické (obvyklé) počasí - Eastern Spain - březen - je toto: Průměrná nejvyšší teplota v zemi Eastern Spain v měsíci březen je 16.4 ℃ (61.52 ℉). Průměrná nejnižší teplota je 7.4 ℃ (45.32 ℉). Na počátku měsíce březen můžete očekávat nižší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 15.5 ℃ (59.9 ℉). Na konci měsíce březen můžete očekávat vyšší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 17.4 ℃ (63.32 ℉). Průměrný počet deštivých dnů v měsíci březen je 6.1. Průměrné srážky jsou 35 mm (podívejte se zde, co toto číslo znamená). Při plánování cesty mějte prosím na paměti, že skutečné počasí se může lišit od těchto průměrných hodnot. Délka dne na začátku tohoto měsíce je přibližně 11:15 (hodiny a minuty), v polovině měsíce 11:57 a na konci měsíce 12:38.Tato čísla jsou platná především pro hlavní město a okolí. Je důležité říci, že počasí se může v různých výškách výrazně lišit, zejména v horách.

duben

Typické (obvyklé) počasí - Eastern Spain - duben - je toto: Průměrná nejvyšší teplota v zemi Eastern Spain v měsíci duben je 18.4 ℃ (65.12 ℉). Průměrná nejnižší teplota je 9.6 ℃ (49.28 ℉). Na počátku měsíce duben můžete očekávat nižší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 17.4 ℃ (63.32 ℉). Na konci měsíce duben můžete očekávat vyšší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 19.95 ℃ (67.91 ℉). Průměrný počet deštivých dnů v měsíci duben je 7. Průměrné srážky jsou 41 mm (podívejte se zde, co toto číslo znamená). Při plánování cesty mějte prosím na paměti, že skutečné počasí se může lišit od těchto průměrných hodnot. Délka dne na začátku tohoto měsíce je přibližně 12:38 (hodiny a minuty), v polovině měsíce 13:19 a na konci měsíce 13:57.Tato čísla jsou platná především pro hlavní město a okolí. Je důležité říci, že počasí se může v různých výškách výrazně lišit, zejména v horách.

květen

Typické (obvyklé) počasí - Eastern Spain - květen - je toto: Průměrná nejvyšší teplota v zemi Eastern Spain v měsíci květen je 21.5 ℃ (70.7 ℉). Průměrná nejnižší teplota je 13.3 ℃ (55.94 ℉). Na počátku měsíce květen můžete očekávat nižší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 19.95 ℃ (67.91 ℉). Na konci měsíce květen můžete očekávat vyšší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 23.2 ℃ (73.76 ℉). Průměrný počet deštivých dnů v měsíci květen je 6.7. Průměrné srážky jsou 46.4 mm (podívejte se zde, co toto číslo znamená). Při plánování cesty mějte prosím na paměti, že skutečné počasí se může lišit od těchto průměrných hodnot. Délka dne na začátku tohoto měsíce je přibližně 13:57 (hodiny a minuty), v polovině měsíce 14:29 a na konci měsíce 14:54.Tato čísla jsou platná především pro hlavní město a okolí. Je důležité říci, že počasí se může v různých výškách výrazně lišit, zejména v horách.

červen

Typické (obvyklé) počasí - Eastern Spain - červen - je toto: Průměrná nejvyšší teplota v zemi Eastern Spain v měsíci červen je 24.9 ℃ (76.82 ℉). Průměrná nejnižší teplota je 16.7 ℃ (62.06 ℉). Na počátku měsíce červen můžete očekávat nižší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 23.2 ℃ (73.76 ℉). Na konci měsíce červen můžete očekávat vyšší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 26.75 ℃ (80.15 ℉). Průměrný počet deštivých dnů v měsíci červen je 5.2. Průměrné srážky jsou 29.9 mm (podívejte se zde, co toto číslo znamená). Při plánování cesty mějte prosím na paměti, že skutečné počasí se může lišit od těchto průměrných hodnot. Délka dne na začátku tohoto měsíce je přibližně 14:54 (hodiny a minuty), v polovině měsíce 15:08 a na konci měsíce 15:07.Tato čísla jsou platná především pro hlavní město a okolí. Je důležité říci, že počasí se může v různých výškách výrazně lišit, zejména v horách.

červenec

Typické (obvyklé) počasí - Eastern Spain - červenec - je toto: Průměrná nejvyšší teplota v zemi Eastern Spain v měsíci červenec je 28.6 ℃ (83.48 ℉). Průměrná nejnižší teplota je 20.1 ℃ (68.18 ℉). Na počátku měsíce červenec můžete očekávat nižší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 26.75 ℃ (80.15 ℉). Na konci měsíce červenec můžete očekávat nižší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 28.6 ℃ (83.48 ℉). Průměrný počet deštivých dnů v měsíci červenec je 3. Průměrné srážky jsou 20.2 mm (podívejte se zde, co toto číslo znamená). Při plánování cesty mějte prosím na paměti, že skutečné počasí se může lišit od těchto průměrných hodnot. Délka dne na začátku tohoto měsíce je přibližně 15:07 (hodiny a minuty), v polovině měsíce 14:53 a na konci měsíce 14:28.Tato čísla jsou platná především pro hlavní město a okolí. Je důležité říci, že počasí se může v různých výškách výrazně lišit, zejména v horách.

srpen

Typické (obvyklé) počasí - Eastern Spain - srpen - je toto: Průměrná nejvyšší teplota v zemi Eastern Spain v měsíci srpen je 28.6 ℃ (83.48 ℉). Průměrná nejnižší teplota je 20.3 ℃ (68.54 ℉). Na počátku měsíce srpen můžete očekávat nižší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 28.6 ℃ (83.48 ℉). Na konci měsíce srpen můžete očekávat nižší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 27.4 ℃ (81.32 ℉). Průměrný počet deštivých dnů v měsíci srpen je 6.1. Průměrné srážky jsou 61.5 mm (podívejte se zde, co toto číslo znamená). Při plánování cesty mějte prosím na paměti, že skutečné počasí se může lišit od těchto průměrných hodnot. Délka dne na začátku tohoto měsíce je přibližně 14:28 (hodiny a minuty), v polovině měsíce 13:55 a na konci měsíce 13:17.Tato čísla jsou platná především pro hlavní město a okolí. Je důležité říci, že počasí se může v různých výškách výrazně lišit, zejména v horách.

září

Typické (obvyklé) počasí - Eastern Spain - září - je toto: Průměrná nejvyšší teplota v zemi Eastern Spain v měsíci září je 26.2 ℃ (79.16 ℉). Průměrná nejnižší teplota je 17.2 ℃ (62.96 ℉). Na počátku měsíce září můžete očekávat vyšší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 27.4 ℃ (81.32 ℉). Na konci měsíce září můžete očekávat nižší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 24.3 ℃ (75.74 ℉). Průměrný počet deštivých dnů v měsíci září je 6.6. Průměrné srážky jsou 79 mm (podívejte se zde, co toto číslo znamená). Při plánování cesty mějte prosím na paměti, že skutečné počasí se může lišit od těchto průměrných hodnot. Délka dne na začátku tohoto měsíce je přibližně 13:17 (hodiny a minuty), v polovině měsíce 12:37 a na konci měsíce 11:56.Tato čísla jsou platná především pro hlavní město a okolí. Je důležité říci, že počasí se může v různých výškách výrazně lišit, zejména v horách.

říjen

Typické (obvyklé) počasí - Eastern Spain - říjen - je toto: Průměrná nejvyšší teplota v zemi Eastern Spain v měsíci říjen je 22.4 ℃ (72.32 ℉). Průměrná nejnižší teplota je 13.7 ℃ (56.66 ℉). Na počátku měsíce říjen můžete očekávat vyšší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 24.3 ℃ (75.74 ℉). Na konci měsíce říjen můžete očekávat nižší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 20.05 ℃ (68.09 ℉). Průměrný počet deštivých dnů v měsíci říjen je 8.2. Průměrné srážky jsou 91.3 mm (podívejte se zde, co toto číslo znamená). Při plánování cesty mějte prosím na paměti, že skutečné počasí se může lišit od těchto průměrných hodnot. Délka dne na začátku tohoto měsíce je přibližně 11:56 (hodiny a minuty), v polovině měsíce 11:16 a na konci měsíce 10:36.Tato čísla jsou platná především pro hlavní město a okolí. Je důležité říci, že počasí se může v různých výškách výrazně lišit, zejména v horách.

listopad

Typické (obvyklé) počasí - Eastern Spain - listopad - je toto: Průměrná nejvyšší teplota v zemi Eastern Spain v měsíci listopad je 17.7 ℃ (63.86 ℉). Průměrná nejnižší teplota je 8.6 ℃ (47.48 ℉). Na počátku měsíce listopad můžete očekávat vyšší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 20.05 ℃ (68.09 ℉). Na konci měsíce listopad můžete očekávat nižší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 16.05 ℃ (60.89 ℉). Průměrný počet deštivých dnů v měsíci listopad je 6.6. Průměrné srážky jsou 60.2 mm (podívejte se zde, co toto číslo znamená). Při plánování cesty mějte prosím na paměti, že skutečné počasí se může lišit od těchto průměrných hodnot. Délka dne na začátku tohoto měsíce je přibližně 10:36 (hodiny a minuty), v polovině měsíce 10:01 a na konci měsíce 9:32.Tato čísla jsou platná především pro hlavní město a okolí. Je důležité říci, že počasí se může v různých výškách výrazně lišit, zejména v horách.

prosinec

Typické (obvyklé) počasí - Eastern Spain - prosinec - je toto: Průměrná nejvyšší teplota v zemi Eastern Spain v měsíci prosinec je 14.4 ℃ (57.92 ℉). Průměrná nejnižší teplota je 5.8 ℃ (42.44 ℉). Na počátku měsíce prosinec můžete očekávat vyšší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 16.05 ℃ (60.89 ℉). Na konci měsíce prosinec můžete očekávat nižší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 14.15 ℃ (57.47 ℉). Průměrný počet deštivých dnů v měsíci prosinec je 6.4. Průměrné srážky jsou 41.2 mm (podívejte se zde, co toto číslo znamená). Při plánování cesty mějte prosím na paměti, že skutečné počasí se může lišit od těchto průměrných hodnot. Délka dne na začátku tohoto měsíce je přibližně 9:32 (hodiny a minuty), v polovině měsíce 9:15 a na konci měsíce 9:12.Tato čísla jsou platná především pro hlavní město a okolí. Je důležité říci, že počasí se může v různých výškách výrazně lišit, zejména v horách.

Níže jsou uvedeny průměrné hodnoty, takže je můžete v těchto místech považovat za typické počasí v cíli Eastern Spain. Znak "-" znamená, že pro tuto položku nemáme dostatek údajů.

Barcelonateplota: - nejvyšší teplota: 14.4 ℃ (57.92 ℉)nejnižší teplota: 5.8 ℃ (42.44 ℉)srážky: 41.2mmdeštivé dny: 6.4
Valenciateplota: - nejvyšší teplota: 17.4 ℃ (63.32 ℉)nejnižší teplota: 8.2 ℃ (46.76 ℉)srážky: 47.7mmdeštivé dny: 7.4
Gironateplota: - nejvyšší teplota: 13.9 ℃ (57.02 ℉)nejnižší teplota: 2.2 ℃ (35.96 ℉)srážky: 56.8mmdeštivé dny: 5.9
Lleidateplota: - nejvyšší teplota: 9.9 ℃ (49.82 ℉)nejnižší teplota: 1.7 ℃ (35.06 ℉)srážky: 23.9mmdeštivé dny: 12
Tarragonateplota: - nejvyšší teplota: 15.9 ℃ (60.62 ℉)nejnižší teplota: 7 ℃ (44.6 ℉)srážky: 37.5mmdeštivé dny: -
Cartagenateplota: - nejvyšší teplota: 16.7 ℃ (62.06 ℉)nejnižší teplota: 9.2 ℃ (48.56 ℉)srážky: 29.2mmdeštivé dny: 3.2
Figueresteplota: - nejvyšší teplota: 14.5 ℃ (58.1 ℉)nejnižší teplota: 5.6 ℃ (42.08 ℉)srážky: 51.4mmdeštivé dny: -
Reusteplota: - nejvyšší teplota: 15.2 ℃ (59.36 ℉)nejnižší teplota: 3.8 ℃ (38.84 ℉)srážky: 37.4mmdeštivé dny: 6.7
Sitgesteplota: - nejvyšší teplota: 14.2 ℃ (57.56 ℉)nejnižší teplota: 6.4 ℃ (43.52 ℉)srážky: 41.4mmdeštivé dny: -
Když čtete o množství srážek, měli byste to vědět: Slabý déšť je, když je výška srážek menší než 2,5 mm (0,1 in) za hodinu. U mírného deště je toto číslo mezi 2,5 mm a 10 mm (0,4 palce), při silném dešti je 10 - 50 mm (2,0 palce). Velmi silný déšť má toto číslo vyšší než 50 mm za hodinu.