Domů
Evropa
Asie
Austrálie & Oceánie
Afrika
Severní Amerika
Střední Amerika
Jižní Amerika

Obvyklé počasí - Georgia (state)

Potřebujete vědět, kdy je nejlepší čas jet do cíle Georgia (state)? Pak byste se měli podívat zde, jaké počasí můžete v průběhu roku očekávat.

Georgia (state) - jaké počasí lze čekat

Georgia (state) je součástí země Spojené státy americké. Klima USA je velmi rozmanité, protože Spojené státy americké jsou velkou zemí. Klima je převážně mírné, ale tropické na Havaji a na Floridě a v arktických oblastech na Aljašce. To není vše. Klima je napůl suché ve velkých pláních západně od řeky Mississippi a suché ve Velké pánvi jihozápadu. Můžete očekávat nízké zimní teploty na severozápadě, ale v lednu a únoru se někdy v teplých větrech zpomalují. Zimy na jihu jsou teplejší. Don? zapomenout, že teploty jsou obvykle v horách výrazně nižší.

Když hovoříme o obvyklém počasí, informace jsou relevantní například pro tato oblíbená místa: Albany, Alpharetta, Athens, Atlanta, Augusta, Austell, Bainbridge, Blairsville, Blue Ridge, Bremen, Brunswick, Buford, Carrollton, Central High Country, Chamblee, Chatsworth, Classic Heartland, Clayton, Coastal Georgia, College Park, Columbus, Conyers, Cumberland Island National Seashore, Dahlonega, Dallas, Dalton, Dawsonville, Decatur, Doraville, Douglasville, Duluth, Dunwoody, East High Country, East Point, Ellijay, Fayetteville, Fitzgerald, Folkston, Gainesville, Griffin, Hahira, Hapeville, Helen, Historic High Country, Jekyll Island, Kennesaw, LaFayette, LaGrange, Lake Park, Lawrenceville, Lilburn, Lithia Springs, Loganville, Lumpkin, Macon, Marietta, McCaysville, Metro Atlanta, Midway, Milledgeville, Mineral Bluff, Morganton, Moultrie, Northeast High Country, Northwest High Country, Oconee National Forest, Okefenokee National Wildlife Refuge, Piedmont, Plantation Midlands, Port Wentworth, Roberta, Rome, Roswell, Saint Simons Island, Sandy Springs, Savannah, Skidaway Island, Snellville, Stone Mountain, Thomasville, Tifton, Tybee Island, Valdosta, Warner Robins, Waycross, West High Country, Wildwood, Woodstock.

Podívejme se nyní na to, jaké počasí můžete očekávat v okolí místa Atlanta a v mnoha dalších městech. Nejteplejším měsícem je zde srpen, průměrná maximální teplota 31.3 ℃ (88.34 ℉). Průměrná minimální teplota v tomto měsíci je 22.1 ℃ (71.78 ℉). Nejchladnější měsíc je zde leden, průměrná maximální teplota 11.5 ℃ (52.7 ℉). Průměrná minimální teplota v tomto měsíci je 1.5 ℃ (34.7 ℉). Nejvíce deštivý měsíc zde je červenec, průměrný počet deštivých dnů je 11.9. Nejméně deštivý měsíc zde je říjen, průměrný počet deštivých dnů je 7.

Při cestování, jehož cílem je Georgia (state), zvažte nadmořskou výšku místa. Měli bychom připomenout, že nejvyšší bod v Spojené státy americké je Denali (Mount McKinley) (6190 m) a nejnižší bod je Death Valley (-86 m). V této zemi existují obrovské rozdíly v nadmořských výškách a počasí je proto v nich velmi odlišné. Mějte na paměti, že teplota obvykle klesá o 1.2 - 1.9 ℃ (2.2 - 3.5 ℉) za 200 m (656 ft), v závislosti na ostatních podmínkách. (A měli bychom dodat, že ve velmi zvláštním stavu nazvaném tepelná inverze může být i teplota vyšší ve vyšších polohách.)

Mějte prosím na paměti, že toto není předpověď počasí, ale informace o obvyklém počasí (průměr). To by vám mělo pomoci při rozhodování o tom, kdy je nejvhodnější doba k návštěvě cíle Georgia (state). Přečtěte si další podrobnosti o typickém počasí v jednotlivých měsících níže:

leden - únor - březen - duben - květen - červen - červenec - srpen - září - říjen - listopad - prosinec

leden

Typické (obvyklé) počasí - Georgia (state) - leden - je toto: Průměrná nejvyšší teplota v zemi Georgia (state) v měsíci leden je 11.5 ℃ (52.7 ℉). Průměrná nejnižší teplota je 1.5 ℃ (34.7 ℉). Na počátku měsíce leden můžete očekávat vyšší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 11.85 ℃ (53.33 ℉). Na konci měsíce leden můžete očekávat vyšší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 12.6 ℃ (54.68 ℉). Průměrný počet deštivých dnů v měsíci leden je 10.7. Průměrné srážky jsou 104.4 mm (podívejte se zde, co toto číslo znamená). Při plánování cesty mějte prosím na paměti, že skutečné počasí se může lišit od těchto průměrných hodnot. Délka dne na začátku tohoto měsíce je přibližně 9:57 (hodiny a minuty), v polovině měsíce 10:09 a na konci měsíce 10:31.Tato čísla jsou platná především pro hlavní město a okolí. Je důležité říci, že počasí se může v různých výškách výrazně lišit, zejména v horách.

únor

Typické (obvyklé) počasí - Georgia (state) - únor - je toto: Průměrná nejvyšší teplota v zemi Georgia (state) v měsíci únor je 13.7 ℃ (56.66 ℉). Průměrná nejnižší teplota je 3.5 ℃ (38.3 ℉). Na počátku měsíce únor můžete očekávat nižší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 12.6 ℃ (54.68 ℉). Na konci měsíce únor můžete očekávat vyšší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 16.2 ℃ (61.16 ℉). Průměrný počet deštivých dnů v měsíci únor je 9.8. Průměrné srážky jsou 120.7 mm (podívejte se zde, co toto číslo znamená). Při plánování cesty mějte prosím na paměti, že skutečné počasí se může lišit od těchto průměrných hodnot. Délka dne na začátku tohoto měsíce je přibližně 10:31 (hodiny a minuty), v polovině měsíce 10:57 a na konci měsíce 11:27.Tato čísla jsou platná především pro hlavní město a okolí. Je důležité říci, že počasí se může v různých výškách výrazně lišit, zejména v horách.

březen

Typické (obvyklé) počasí - Georgia (state) - březen - je toto: Průměrná nejvyšší teplota v zemi Georgia (state) v měsíci březen je 18.7 ℃ (65.66 ℉). Průměrná nejnižší teplota je 6.9 ℃ (44.42 ℉). Na počátku měsíce březen můžete očekávat nižší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 16.2 ℃ (61.16 ℉). Na konci měsíce březen můžete očekávat vyšší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 20.8 ℃ (69.44 ℉). Průměrný počet deštivých dnů v měsíci březen je 9.8. Průměrné srážky jsou 120.1 mm (podívejte se zde, co toto číslo znamená). Při plánování cesty mějte prosím na paměti, že skutečné počasí se může lišit od těchto průměrných hodnot. Délka dne na začátku tohoto měsíce je přibližně 11:27 (hodiny a minuty), v polovině měsíce 11:59 a na konci měsíce 12:30.Tato čísla jsou platná především pro hlavní město a okolí. Je důležité říci, že počasí se může v různých výškách výrazně lišit, zejména v horách.

duben

Typické (obvyklé) počasí - Georgia (state) - duben - je toto: Průměrná nejvyšší teplota v zemi Georgia (state) v měsíci duben je 22.9 ℃ (73.22 ℉). Průměrná nejnižší teplota je 11.1 ℃ (51.98 ℉). Na počátku měsíce duben můžete očekávat nižší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 20.8 ℃ (69.44 ℉). Na konci měsíce duben můžete očekávat vyšší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 24.6 ℃ (76.28 ℉). Průměrný počet deštivých dnů v měsíci duben je 8.6. Průměrné srážky jsou 85.6 mm (podívejte se zde, co toto číslo znamená). Při plánování cesty mějte prosím na paměti, že skutečné počasí se může lišit od těchto průměrných hodnot. Délka dne na začátku tohoto měsíce je přibližně 12:30 (hodiny a minuty), v polovině měsíce 13:01 a na konci měsíce 13:29.Tato čísla jsou platná především pro hlavní město a okolí. Je důležité říci, že počasí se může v různých výškách výrazně lišit, zejména v horách.

květen

Typické (obvyklé) počasí - Georgia (state) - květen - je toto: Průměrná nejvyšší teplota v zemi Georgia (state) v měsíci květen je 26.3 ℃ (79.34 ℉). Průměrná nejnižší teplota je 15.9 ℃ (60.62 ℉). Na počátku měsíce květen můžete očekávat nižší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 24.6 ℃ (76.28 ℉). Na konci měsíce květen můžete očekávat vyšší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 28.6 ℃ (83.48 ℉). Průměrný počet deštivých dnů v měsíci květen je 9.2. Průměrné srážky jsou 93.5 mm (podívejte se zde, co toto číslo znamená). Při plánování cesty mějte prosím na paměti, že skutečné počasí se může lišit od těchto průměrných hodnot. Délka dne na začátku tohoto měsíce je přibližně 13:29 (hodiny a minuty), v polovině měsíce 13:54 a na konci měsíce 14:12.Tato čísla jsou platná především pro hlavní město a okolí. Je důležité říci, že počasí se může v různých výškách výrazně lišit, zejména v horách.

červen

Typické (obvyklé) počasí - Georgia (state) - červen - je toto: Průměrná nejvyšší teplota v zemi Georgia (state) v měsíci červen je 30.9 ℃ (87.62 ℉). Průměrná nejnižší teplota je 20.5 ℃ (68.9 ℉). Na počátku měsíce červen můžete očekávat nižší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 28.6 ℃ (83.48 ℉). Na konci měsíce červen můžete očekávat vyšší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 31.05 ℃ (87.89 ℉). Průměrný počet deštivých dnů v měsíci červen je 10. Průměrné srážky jsou 102.2 mm (podívejte se zde, co toto číslo znamená). Při plánování cesty mějte prosím na paměti, že skutečné počasí se může lišit od těchto průměrných hodnot. Délka dne na začátku tohoto měsíce je přibližně 14:12 (hodiny a minuty), v polovině měsíce 14:22 a na konci měsíce 14:21.Tato čísla jsou platná především pro hlavní město a okolí. Je důležité říci, že počasí se může v různých výškách výrazně lišit, zejména v horách.

červenec

Typické (obvyklé) počasí - Georgia (state) - červenec - je toto: Průměrná nejvyšší teplota v zemi Georgia (state) v měsíci červenec je 31.2 ℃ (88.16 ℉). Průměrná nejnižší teplota je 21.8 ℃ (71.24 ℉). Na počátku měsíce červenec můžete očekávat nižší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 31.05 ℃ (87.89 ℉). Na konci měsíce červenec můžete očekávat vyšší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 31.25 ℃ (88.25 ℉). Průměrný počet deštivých dnů v měsíci červenec je 11.9. Průměrné srážky jsou 136.1 mm (podívejte se zde, co toto číslo znamená). Při plánování cesty mějte prosím na paměti, že skutečné počasí se může lišit od těchto průměrných hodnot. Délka dne na začátku tohoto měsíce je přibližně 14:21 (hodiny a minuty), v polovině měsíce 14:11 a na konci měsíce 13:52.Tato čísla jsou platná především pro hlavní město a okolí. Je důležité říci, že počasí se může v různých výškách výrazně lišit, zejména v horách.

srpen

Typické (obvyklé) počasí - Georgia (state) - srpen - je toto: Průměrná nejvyšší teplota v zemi Georgia (state) v měsíci srpen je 31.3 ℃ (88.34 ℉). Průměrná nejnižší teplota je 22.1 ℃ (71.78 ℉). Na počátku měsíce srpen můžete očekávat nižší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 31.25 ℃ (88.25 ℉). Na konci měsíce srpen můžete očekávat nižší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 29.95 ℃ (85.91 ℉). Průměrný počet deštivých dnů v měsíci srpen je 9.7. Průměrné srážky jsou 98.1 mm (podívejte se zde, co toto číslo znamená). Při plánování cesty mějte prosím na paměti, že skutečné počasí se může lišit od těchto průměrných hodnot. Délka dne na začátku tohoto měsíce je přibližně 13:52 (hodiny a minuty), v polovině měsíce 13:28 a na konci měsíce 13:00.Tato čísla jsou platná především pro hlavní město a okolí. Je důležité říci, že počasí se může v různých výškách výrazně lišit, zejména v horách.

září

Typické (obvyklé) počasí - Georgia (state) - září - je toto: Průměrná nejvyšší teplota v zemi Georgia (state) v měsíci září je 28.6 ℃ (83.48 ℉). Průměrná nejnižší teplota je 18.1 ℃ (64.58 ℉). Na počátku měsíce září můžete očekávat vyšší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 29.95 ℃ (85.91 ℉). Na konci měsíce září můžete očekávat nižší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 25.9 ℃ (78.62 ℉). Průměrný počet deštivých dnů v měsíci září je 7.5. Průměrné srážky jsou 112.1 mm (podívejte se zde, co toto číslo znamená). Při plánování cesty mějte prosím na paměti, že skutečné počasí se může lišit od těchto průměrných hodnot. Délka dne na začátku tohoto měsíce je přibližně 13:00 (hodiny a minuty), v polovině měsíce 12:30 a na konci měsíce 11:58.Tato čísla jsou platná především pro hlavní město a okolí. Je důležité říci, že počasí se může v různých výškách výrazně lišit, zejména v horách.

říjen

Typické (obvyklé) počasí - Georgia (state) - říjen - je toto: Průměrná nejvyšší teplota v zemi Georgia (state) v měsíci říjen je 23.2 ℃ (73.76 ℉). Průměrná nejnižší teplota je 12.5 ℃ (54.5 ℉). Na počátku měsíce říjen můžete očekávat vyšší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 25.9 ℃ (78.62 ℉). Na konci měsíce říjen můžete očekávat nižší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 20.55 ℃ (68.99 ℉). Průměrný počet deštivých dnů v měsíci říjen je 7. Průměrné srážky jsou 87.9 mm (podívejte se zde, co toto číslo znamená). Při plánování cesty mějte prosím na paměti, že skutečné počasí se může lišit od těchto průměrných hodnot. Délka dne na začátku tohoto měsíce je přibližně 11:58 (hodiny a minuty), v polovině měsíce 11:28 a na konci měsíce 10:58.Tato čísla jsou platná především pro hlavní město a okolí. Je důležité říci, že počasí se může v různých výškách výrazně lišit, zejména v horách.

listopad

Typické (obvyklé) počasí - Georgia (state) - listopad - je toto: Průměrná nejvyšší teplota v zemi Georgia (state) v měsíci listopad je 17.9 ℃ (64.22 ℉). Průměrná nejnižší teplota je 7.2 ℃ (44.96 ℉). Na počátku měsíce listopad můžete očekávat vyšší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 20.55 ℃ (68.99 ℉). Na konci měsíce listopad můžete očekávat nižší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 15.05 ℃ (59.09 ℉). Průměrný počet deštivých dnů v měsíci listopad je 8.9. Průměrné srážky jsou 104.7 mm (podívejte se zde, co toto číslo znamená). Při plánování cesty mějte prosím na paměti, že skutečné počasí se může lišit od těchto průměrných hodnot. Délka dne na začátku tohoto měsíce je přibližně 10:58 (hodiny a minuty), v polovině měsíce 10:31 a na konci měsíce 10:10.Tato čísla jsou platná především pro hlavní město a okolí. Je důležité říci, že počasí se může v různých výškách výrazně lišit, zejména v horách.

prosinec

Typické (obvyklé) počasí - Georgia (state) - prosinec - je toto: Průměrná nejvyšší teplota v zemi Georgia (state) v měsíci prosinec je 12.2 ℃ (53.96 ℉). Průměrná nejnižší teplota je 2.7 ℃ (36.86 ℉). Na počátku měsíce prosinec můžete očekávat vyšší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 15.05 ℃ (59.09 ℉). Na konci měsíce prosinec můžete očekávat nižší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 11.85 ℃ (53.33 ℉). Průměrný počet deštivých dnů v měsíci prosinec je 10.6. Průměrné srážky jsou 98.8 mm (podívejte se zde, co toto číslo znamená). Při plánování cesty mějte prosím na paměti, že skutečné počasí se může lišit od těchto průměrných hodnot. Délka dne na začátku tohoto měsíce je přibližně 10:10 (hodiny a minuty), v polovině měsíce 9:57 a na konci měsíce 9:55.Tato čísla jsou platná především pro hlavní město a okolí. Je důležité říci, že počasí se může v různých výškách výrazně lišit, zejména v horách.

Níže jsou uvedeny průměrné hodnoty, takže je můžete v těchto místech považovat za typické počasí v cíli Georgia (state). Znak "-" znamená, že pro tuto položku nemáme dostatek údajů.

Atlantateplota: - nejvyšší teplota: 12.2 ℃ (53.96 ℉)nejnižší teplota: 2.7 ℃ (36.86 ℉)srážky: 98.8mmdeštivé dny: 10.6
Columbusteplota: - nejvyšší teplota: 15.1 ℃ (59.18 ℉)nejnižší teplota: 4 ℃ (39.2 ℉)srážky: 108.7mmdeštivé dny: 9.1
Maconteplota: - nejvyšší teplota: 15.3 ℃ (59.54 ℉)nejnižší teplota: 2.6 ℃ (36.68 ℉)srážky: 100.9mmdeštivé dny: 8.8
Savannahteplota: - nejvyšší teplota: 16.9 ℃ (62.42 ℉)nejnižší teplota: 5.1 ℃ (41.18 ℉)srážky: 76.5mmdeštivé dny: 8.3
Athensteplota: - nejvyšší teplota: 13.4 ℃ (56.12 ℉)nejnižší teplota: 1.9 ℃ (35.42 ℉)srážky: 94.6mmdeštivé dny: 10.1
Augustateplota: - nejvyšší teplota: 16.1 ℃ (60.98 ℉)nejnižší teplota: 1.6 ℃ (34.88 ℉)srážky: 86.6mmdeštivé dny: 9.1
Když čtete o množství srážek, měli byste to vědět: Slabý déšť je, když je výška srážek menší než 2,5 mm (0,1 in) za hodinu. U mírného deště je toto číslo mezi 2,5 mm a 10 mm (0,4 palce), při silném dešti je 10 - 50 mm (2,0 palce). Velmi silný déšť má toto číslo vyšší než 50 mm za hodinu.