Główna
Europa
Azja
Australia & Oceania
Afryka
Ameryka Północna
Ameryka Centralna
Ameryka Południowa

Zwykła pogoda - Georgia (state)

Czy musisz wiedzieć, kiedy najlepiej wybrać się do Georgia (state)? Następnie należy spojrzeć tutaj, jakiej pogody można się spodziewać w ciągu roku.

Jakiej pogody możesz się spodziewać w celu Georgia (state)

Georgia (state) jest częścią Stany Zjednoczone. Klimat USA jest bardzo zróżnicowany, ponieważ Stany Zjednoczone Ameryki to duży kraj. Klimat jest w większości umiarkowany, ale tropikalny na Hawajach i Florydzie, a także na Arktyce na Alasce. To nie wszystko. Klimat jest w połowie suchy na wielkich równinach na zachód od rzeki Mississippi i suchy w Wielkim Basenie na południowym zachodzie. Można spodziewać się niskich temperatur zimą na północnym zachodzie, ale czasem są one moderowane w styczniu i lutym przez ciepłe wiatry. Zimy na południu są cieplejsze. Don? zapomnieć, że temperatury są zazwyczaj znacznie niższe w górach.

Mówiąc o zwykłej pogodzie w tym obszarze, informacje są istotne np. Dla tych popularnych miejsc: Albany, Alpharetta, Athens, Atlanta, Augusta, Austell, Bainbridge, Blairsville, Blue Ridge, Bremen, Brunswick, Buford, Carrollton, Central High Country, Chamblee, Chatsworth, Classic Heartland, Clayton, Coastal Georgia, College Park, Columbus, Conyers, Cumberland Island National Seashore, Dahlonega, Dallas, Dalton, Dawsonville, Decatur, Doraville, Douglasville, Duluth, Dunwoody, East High Country, East Point, Ellijay, Fayetteville, Fitzgerald, Folkston, Gainesville, Griffin, Hahira, Hapeville, Helen, Historic High Country, Jekyll Island, Kennesaw, LaFayette, LaGrange, Lake Park, Lawrenceville, Lilburn, Lithia Springs, Loganville, Lumpkin, Macon, Marietta, McCaysville, Metro Atlanta, Midway, Milledgeville, Mineral Bluff, Morganton, Moultrie, Northeast High Country, Northwest High Country, Oconee National Forest, Okefenokee National Wildlife Refuge, Piedmont, Plantation Midlands, Port Wentworth, Roberta, Rome, Roswell, Saint Simons Island, Sandy Springs, Savannah, Skidaway Island, Snellville, Stone Mountain, Thomasville, Tifton, Tybee Island, Valdosta, Warner Robins, Waycross, West High Country, Wildwood, Woodstock.

Zobaczmy teraz, jakiej pogody można się spodziewać w okolicy Atlanta oraz w wielu innych miastach. Najcieplejszy miesiąc tutaj jest sierpień, średnia maksymalna temperatura jest 31.3 ℃ (88.34 ℉). Średnia temperatura minimalna w tym miesiącu jest 22.1 ℃ (71.78 ℉). Najzimniejszy miesiąc tutaj jest styczeń, średnia maksymalna temperatura jest 11.5 ℃ (52.7 ℉). Średnia temperatura minimalna w tym miesiącu jest 1.5 ℃ (34.7 ℉). Najbardziej deszczowy miesiąc tutaj jest lipiec, średnia liczba dni deszczowych jest w 11.9. Najmniej deszczowy miesiąc tutaj jest październik, średnia liczba dni deszczowych jest w 7.

Podczas podróży po Georgia (state) zawsze rozważaj także wysokość tego miejsca. Przypominamy, że najwyższym punktem Stany Zjednoczone jest Denali (Mount McKinley) (6190 m) i najniższy punkt Death Valley (-86 m). Tak więc istnieją ogromne różnice wysokości w tym kraju, a zatem pogoda jest w nich bardzo różna. Należy pamiętać, że temperatura zwykle spada o 1.2 - 1.9 ℃ (2.2 - 3.5 ℉) na 200 m (656 ft), w zależności od innych warunków. (I powinniśmy dodać, że w bardzo szczególnym stanie zwanym inwersją termiczną nawet temperatura może być wyższa na wyższych wysokościach).

Należy pamiętać, że nie jest to prognoza pogody, ale informacja o zwykłej pogodzie (średnia). To powinno pomóc Ci zdecydować, kiedy najlepiej wybrać się na Georgia (state). Przeczytaj więcej szczegółów na temat typowej dla nich pogody we wszystkich poszczególnych miesiącach poniżej:

styczeń - luty - marzec - kwiecień - maj - czerwiec - lipiec - sierpień - wrzesień - październik - listopad - grudzień

styczeń

Typowa (typowa) pogoda w Georgia (state) w styczeń jest taka: Średnia najwyższa temperatura w Georgia (state) w styczeń to 11.5 ℃ (52.7 ℉). Średnia najniższa temperatura to 1.5 ℃ (34.7 ℉). Pod począwszu z styczeń można oczekiwać wyższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 11.85 ℃ (53.33 ℉). Pod koncu z styczeń można oczekiwać wyższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 12.6 ℃ (54.68 ℉). Średnia liczba deszczowe dni styczeń jest 10.7. Średnia suma opadów 104.4 mm (Spójrz co oznacza ten numer). Przy planowaniu podróży pamiętaj, że rzeczywista pogoda może różnić się od tych średnich wartości. Długość dnia na początku tego miesiąca wynosi około 9:57 (godziny i minuty), w w połowie miesiąca 10:09 i na końcu miesiąca 10:31.Powyższe liczby są ważne przede wszystkim dla kapitału i obszaru wokół niego. Ważne jest, aby powiedzieć, że pogoda może się znacznie różnić na różnych wysokościach, szczególnie w górach.

luty

Typowa (typowa) pogoda w Georgia (state) w luty jest taka: Średnia najwyższa temperatura w Georgia (state) w luty to 13.7 ℃ (56.66 ℉). Średnia najniższa temperatura to 3.5 ℃ (38.3 ℉). Pod począwszu z luty można oczekiwać niższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 12.6 ℃ (54.68 ℉). Pod koncu z luty można oczekiwać wyższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 16.2 ℃ (61.16 ℉). Średnia liczba deszczowe dni luty jest 9.8. Średnia suma opadów 120.7 mm (Spójrz co oznacza ten numer). Przy planowaniu podróży pamiętaj, że rzeczywista pogoda może różnić się od tych średnich wartości. Długość dnia na początku tego miesiąca wynosi około 10:31 (godziny i minuty), w w połowie miesiąca 10:57 i na końcu miesiąca 11:27.Powyższe liczby są ważne przede wszystkim dla kapitału i obszaru wokół niego. Ważne jest, aby powiedzieć, że pogoda może się znacznie różnić na różnych wysokościach, szczególnie w górach.

marzec

Typowa (typowa) pogoda w Georgia (state) w marzec jest taka: Średnia najwyższa temperatura w Georgia (state) w marzec to 18.7 ℃ (65.66 ℉). Średnia najniższa temperatura to 6.9 ℃ (44.42 ℉). Pod począwszu z marzec można oczekiwać niższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 16.2 ℃ (61.16 ℉). Pod koncu z marzec można oczekiwać wyższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 20.8 ℃ (69.44 ℉). Średnia liczba deszczowe dni marzec jest 9.8. Średnia suma opadów 120.1 mm (Spójrz co oznacza ten numer). Przy planowaniu podróży pamiętaj, że rzeczywista pogoda może różnić się od tych średnich wartości. Długość dnia na początku tego miesiąca wynosi około 11:27 (godziny i minuty), w w połowie miesiąca 11:59 i na końcu miesiąca 12:30.Powyższe liczby są ważne przede wszystkim dla kapitału i obszaru wokół niego. Ważne jest, aby powiedzieć, że pogoda może się znacznie różnić na różnych wysokościach, szczególnie w górach.

kwiecień

Typowa (typowa) pogoda w Georgia (state) w kwiecień jest taka: Średnia najwyższa temperatura w Georgia (state) w kwiecień to 22.9 ℃ (73.22 ℉). Średnia najniższa temperatura to 11.1 ℃ (51.98 ℉). Pod począwszu z kwiecień można oczekiwać niższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 20.8 ℃ (69.44 ℉). Pod koncu z kwiecień można oczekiwać wyższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 24.6 ℃ (76.28 ℉). Średnia liczba deszczowe dni kwiecień jest 8.6. Średnia suma opadów 85.6 mm (Spójrz co oznacza ten numer). Przy planowaniu podróży pamiętaj, że rzeczywista pogoda może różnić się od tych średnich wartości. Długość dnia na początku tego miesiąca wynosi około 12:30 (godziny i minuty), w w połowie miesiąca 13:01 i na końcu miesiąca 13:29.Powyższe liczby są ważne przede wszystkim dla kapitału i obszaru wokół niego. Ważne jest, aby powiedzieć, że pogoda może się znacznie różnić na różnych wysokościach, szczególnie w górach.

maj

Typowa (typowa) pogoda w Georgia (state) w maj jest taka: Średnia najwyższa temperatura w Georgia (state) w maj to 26.3 ℃ (79.34 ℉). Średnia najniższa temperatura to 15.9 ℃ (60.62 ℉). Pod począwszu z maj można oczekiwać niższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 24.6 ℃ (76.28 ℉). Pod koncu z maj można oczekiwać wyższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 28.6 ℃ (83.48 ℉). Średnia liczba deszczowe dni maj jest 9.2. Średnia suma opadów 93.5 mm (Spójrz co oznacza ten numer). Przy planowaniu podróży pamiętaj, że rzeczywista pogoda może różnić się od tych średnich wartości. Długość dnia na początku tego miesiąca wynosi około 13:29 (godziny i minuty), w w połowie miesiąca 13:54 i na końcu miesiąca 14:12.Powyższe liczby są ważne przede wszystkim dla kapitału i obszaru wokół niego. Ważne jest, aby powiedzieć, że pogoda może się znacznie różnić na różnych wysokościach, szczególnie w górach.

czerwiec

Typowa (typowa) pogoda w Georgia (state) w czerwiec jest taka: Średnia najwyższa temperatura w Georgia (state) w czerwiec to 30.9 ℃ (87.62 ℉). Średnia najniższa temperatura to 20.5 ℃ (68.9 ℉). Pod począwszu z czerwiec można oczekiwać niższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 28.6 ℃ (83.48 ℉). Pod koncu z czerwiec można oczekiwać wyższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 31.05 ℃ (87.89 ℉). Średnia liczba deszczowe dni czerwiec jest 10. Średnia suma opadów 102.2 mm (Spójrz co oznacza ten numer). Przy planowaniu podróży pamiętaj, że rzeczywista pogoda może różnić się od tych średnich wartości. Długość dnia na początku tego miesiąca wynosi około 14:12 (godziny i minuty), w w połowie miesiąca 14:22 i na końcu miesiąca 14:21.Powyższe liczby są ważne przede wszystkim dla kapitału i obszaru wokół niego. Ważne jest, aby powiedzieć, że pogoda może się znacznie różnić na różnych wysokościach, szczególnie w górach.

lipiec

Typowa (typowa) pogoda w Georgia (state) w lipiec jest taka: Średnia najwyższa temperatura w Georgia (state) w lipiec to 31.2 ℃ (88.16 ℉). Średnia najniższa temperatura to 21.8 ℃ (71.24 ℉). Pod począwszu z lipiec można oczekiwać niższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 31.05 ℃ (87.89 ℉). Pod koncu z lipiec można oczekiwać wyższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 31.25 ℃ (88.25 ℉). Średnia liczba deszczowe dni lipiec jest 11.9. Średnia suma opadów 136.1 mm (Spójrz co oznacza ten numer). Przy planowaniu podróży pamiętaj, że rzeczywista pogoda może różnić się od tych średnich wartości. Długość dnia na początku tego miesiąca wynosi około 14:21 (godziny i minuty), w w połowie miesiąca 14:11 i na końcu miesiąca 13:52.Powyższe liczby są ważne przede wszystkim dla kapitału i obszaru wokół niego. Ważne jest, aby powiedzieć, że pogoda może się znacznie różnić na różnych wysokościach, szczególnie w górach.

sierpień

Typowa (typowa) pogoda w Georgia (state) w sierpień jest taka: Średnia najwyższa temperatura w Georgia (state) w sierpień to 31.3 ℃ (88.34 ℉). Średnia najniższa temperatura to 22.1 ℃ (71.78 ℉). Pod począwszu z sierpień można oczekiwać niższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 31.25 ℃ (88.25 ℉). Pod koncu z sierpień można oczekiwać niższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 29.95 ℃ (85.91 ℉). Średnia liczba deszczowe dni sierpień jest 9.7. Średnia suma opadów 98.1 mm (Spójrz co oznacza ten numer). Przy planowaniu podróży pamiętaj, że rzeczywista pogoda może różnić się od tych średnich wartości. Długość dnia na początku tego miesiąca wynosi około 13:52 (godziny i minuty), w w połowie miesiąca 13:28 i na końcu miesiąca 13:00.Powyższe liczby są ważne przede wszystkim dla kapitału i obszaru wokół niego. Ważne jest, aby powiedzieć, że pogoda może się znacznie różnić na różnych wysokościach, szczególnie w górach.

wrzesień

Typowa (typowa) pogoda w Georgia (state) w wrzesień jest taka: Średnia najwyższa temperatura w Georgia (state) w wrzesień to 28.6 ℃ (83.48 ℉). Średnia najniższa temperatura to 18.1 ℃ (64.58 ℉). Pod począwszu z wrzesień można oczekiwać wyższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 29.95 ℃ (85.91 ℉). Pod koncu z wrzesień można oczekiwać niższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 25.9 ℃ (78.62 ℉). Średnia liczba deszczowe dni wrzesień jest 7.5. Średnia suma opadów 112.1 mm (Spójrz co oznacza ten numer). Przy planowaniu podróży pamiętaj, że rzeczywista pogoda może różnić się od tych średnich wartości. Długość dnia na początku tego miesiąca wynosi około 13:00 (godziny i minuty), w w połowie miesiąca 12:30 i na końcu miesiąca 11:58.Powyższe liczby są ważne przede wszystkim dla kapitału i obszaru wokół niego. Ważne jest, aby powiedzieć, że pogoda może się znacznie różnić na różnych wysokościach, szczególnie w górach.

październik

Typowa (typowa) pogoda w Georgia (state) w październik jest taka: Średnia najwyższa temperatura w Georgia (state) w październik to 23.2 ℃ (73.76 ℉). Średnia najniższa temperatura to 12.5 ℃ (54.5 ℉). Pod począwszu z październik można oczekiwać wyższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 25.9 ℃ (78.62 ℉). Pod koncu z październik można oczekiwać niższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 20.55 ℃ (68.99 ℉). Średnia liczba deszczowe dni październik jest 7. Średnia suma opadów 87.9 mm (Spójrz co oznacza ten numer). Przy planowaniu podróży pamiętaj, że rzeczywista pogoda może różnić się od tych średnich wartości. Długość dnia na początku tego miesiąca wynosi około 11:58 (godziny i minuty), w w połowie miesiąca 11:28 i na końcu miesiąca 10:58.Powyższe liczby są ważne przede wszystkim dla kapitału i obszaru wokół niego. Ważne jest, aby powiedzieć, że pogoda może się znacznie różnić na różnych wysokościach, szczególnie w górach.

listopad

Typowa (typowa) pogoda w Georgia (state) w listopad jest taka: Średnia najwyższa temperatura w Georgia (state) w listopad to 17.9 ℃ (64.22 ℉). Średnia najniższa temperatura to 7.2 ℃ (44.96 ℉). Pod począwszu z listopad można oczekiwać wyższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 20.55 ℃ (68.99 ℉). Pod koncu z listopad można oczekiwać niższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 15.05 ℃ (59.09 ℉). Średnia liczba deszczowe dni listopad jest 8.9. Średnia suma opadów 104.7 mm (Spójrz co oznacza ten numer). Przy planowaniu podróży pamiętaj, że rzeczywista pogoda może różnić się od tych średnich wartości. Długość dnia na początku tego miesiąca wynosi około 10:58 (godziny i minuty), w w połowie miesiąca 10:31 i na końcu miesiąca 10:10.Powyższe liczby są ważne przede wszystkim dla kapitału i obszaru wokół niego. Ważne jest, aby powiedzieć, że pogoda może się znacznie różnić na różnych wysokościach, szczególnie w górach.

grudzień

Typowa (typowa) pogoda w Georgia (state) w grudzień jest taka: Średnia najwyższa temperatura w Georgia (state) w grudzień to 12.2 ℃ (53.96 ℉). Średnia najniższa temperatura to 2.7 ℃ (36.86 ℉). Pod począwszu z grudzień można oczekiwać wyższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 15.05 ℃ (59.09 ℉). Pod koncu z grudzień można oczekiwać niższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 11.85 ℃ (53.33 ℉). Średnia liczba deszczowe dni grudzień jest 10.6. Średnia suma opadów 98.8 mm (Spójrz co oznacza ten numer). Przy planowaniu podróży pamiętaj, że rzeczywista pogoda może różnić się od tych średnich wartości. Długość dnia na początku tego miesiąca wynosi około 10:10 (godziny i minuty), w w połowie miesiąca 9:57 i na końcu miesiąca 9:55.Powyższe liczby są ważne przede wszystkim dla kapitału i obszaru wokół niego. Ważne jest, aby powiedzieć, że pogoda może się znacznie różnić na różnych wysokościach, szczególnie w górach.

Poniżej podano wartości średnie, abyś mógł uznać je za typową pogodę w Georgia (state) w tych miejscach. Znak "-" oznacza, że ​​nie mamy wystarczających danych dla tego przedmiotu.

Atlantatemperatura: - najwyższa temperatura: 12.2 ℃ (53.96 ℉)najniższa temperatura: 2.7 ℃ (36.86 ℉)opady: 98.8mmdeszcz deszcz dni: 10.6
Columbustemperatura: - najwyższa temperatura: 15.1 ℃ (59.18 ℉)najniższa temperatura: 4 ℃ (39.2 ℉)opady: 108.7mmdeszcz deszcz dni: 9.1
Macontemperatura: - najwyższa temperatura: 15.3 ℃ (59.54 ℉)najniższa temperatura: 2.6 ℃ (36.68 ℉)opady: 100.9mmdeszcz deszcz dni: 8.8
Savannahtemperatura: - najwyższa temperatura: 16.9 ℃ (62.42 ℉)najniższa temperatura: 5.1 ℃ (41.18 ℉)opady: 76.5mmdeszcz deszcz dni: 8.3
Athenstemperatura: - najwyższa temperatura: 13.4 ℃ (56.12 ℉)najniższa temperatura: 1.9 ℃ (35.42 ℉)opady: 94.6mmdeszcz deszcz dni: 10.1
Augustatemperatura: - najwyższa temperatura: 16.1 ℃ (60.98 ℉)najniższa temperatura: 1.6 ℃ (34.88 ℉)opady: 86.6mmdeszcz deszcz dni: 9.1
Kiedy czytasz o liczbie mm opadów, powinieneś o tym wiedzieć: Deszcz jest wtedy, gdy opadów jest mniej niż 2,5 mm (0,1 in) na godzinę. Przy umiarkowanym deszczu liczba ta wynosi od 2,5 mm do 10 mm (0,4 cala), przy ulewnym deszczu wynosi ona 10 mm - 50 mm (2,0 cala). Bardzo silny deszcz ma tę wartość powyżej 50 mm na godzinę.