Główna
Europa
Azja
Australia & Oceania
Afryka
Ameryka Północna
Ameryka Centralna
Ameryka Południowa

Zwykła pogoda - Green Spain

Czy musisz wiedzieć, kiedy najlepiej wybrać się do Green Spain? Następnie należy spojrzeć tutaj, jakiej pogody można się spodziewać w ciągu roku.

Główna - Europa - Hiszpania - Green Spain

Jakiej pogody możesz się spodziewać w celu Green Spain

Green Spain jest częścią Hiszpania. Klimat Hiszpanii jest umiarkowany. Możesz spodziewać się wyraźnego i gorącego lata we wnętrzu, ale bardziej umiarkowanego i mętnego lata wzdłuż wybrzeża. Zimy są dość często pochmurne i zimne we wnętrzu, ale częściowo zachmurzone i chłodne wzdłuż wybrzeża. W północnej części kraju panuje klimat oceaniczny, w zimie można spodziewać się śniegu. W południowo-wschodniej części kraju klimat jest w połowie suchy. Wzdłuż południowego i wschodniego wybrzeża klimat jest śródziemnomorski. W górach można spodziewać się chłodniejszej pogody.

Mówiąc o zwykłej pogodzie w tym obszarze, informacje są istotne np. Dla tych popularnych miejsc: A Coruña, Asturias, Aviles, Baiona, Cantabria, Castro Urdiales, Combarro, Fisterra, Galicia, Gedrez, Gijón, Llastres, Luanco, Lugo, Muros, O Grove, Oviedo, Pontevedra, Ribadavia, Santander, Santiago de Compostela, Santillana del Mar, Tuy, Vigo, Villaviciosa.

Zobaczmy teraz, jakiej pogody można się spodziewać w okolicy Santander oraz w wielu innych miastach. Najcieplejszy miesiąc tutaj jest lipiec, średnia maksymalna temperatura jest 24.3 ℃ (75.74 ℉). Średnia temperatura minimalna w tym miesiącu jest 16.1 ℃ (60.98 ℉). Najzimniejszy miesiąc tutaj jest luty, średnia maksymalna temperatura jest 13.7 ℃ (56.66 ℉). Średnia temperatura minimalna w tym miesiącu jest 6 ℃ (42.8 ℉). Najbardziej deszczowy miesiąc tutaj jest listopad, średnia liczba dni deszczowych jest w 16.2. Najmniej deszczowy miesiąc tutaj jest lipiec, średnia liczba dni deszczowych jest w 10.8.

Podczas podróży po Green Spain zawsze rozważaj także wysokość tego miejsca. Przypominamy, że najwyższym punktem Hiszpania jest Pico de Teide (Tenerife) on Canary Islands (3718 m) i najniższy punkt Atlantic Ocean (0 m). Tak więc istnieją ogromne różnice wysokości w tym kraju, a zatem pogoda jest w nich bardzo różna. Należy pamiętać, że temperatura zwykle spada o 1.2 - 1.9 ℃ (2.2 - 3.5 ℉) na 200 m (656 ft), w zależności od innych warunków. (I powinniśmy dodać, że w bardzo szczególnym stanie zwanym inwersją termiczną nawet temperatura może być wyższa na wyższych wysokościach).

Należy pamiętać, że nie jest to prognoza pogody, ale informacja o zwykłej pogodzie (średnia). To powinno pomóc Ci zdecydować, kiedy najlepiej wybrać się na Green Spain. Przeczytaj więcej szczegółów na temat typowej dla nich pogody we wszystkich poszczególnych miesiącach poniżej:

styczeń - luty - marzec - kwiecień - maj - czerwiec - lipiec - sierpień - wrzesień - październik - listopad - grudzień

styczeń

Typowa (typowa) pogoda w Green Spain w styczeń jest taka: Średnia najwyższa temperatura w Green Spain w styczeń to 13.8 ℃ (56.84 ℉). Średnia najniższa temperatura to 6 ℃ (42.8 ℉). Pod począwszu z styczeń można oczekiwać wyższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 14.1 ℃ (57.38 ℉). Pod koncu z styczeń można oczekiwać niższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 13.75 ℃ (56.75 ℉). Średnia liczba deszczowe dni styczeń jest 15.4. Średnia suma opadów 108.2 mm (Spójrz co oznacza ten numer). Przy planowaniu podróży pamiętaj, że rzeczywista pogoda może różnić się od tych średnich wartości. Długość dnia na początku tego miesiąca wynosi około 9:00 (godziny i minuty), w w połowie miesiąca 9:19 i na końcu miesiąca 9:50.Powyższe liczby są ważne przede wszystkim dla kapitału i obszaru wokół niego. Ważne jest, aby powiedzieć, że pogoda może się znacznie różnić na różnych wysokościach, szczególnie w górach.

luty

Typowa (typowa) pogoda w Green Spain w luty jest taka: Średnia najwyższa temperatura w Green Spain w luty to 13.7 ℃ (56.66 ℉). Średnia najniższa temperatura to 6 ℃ (42.8 ℉). Pod począwszu z luty można oczekiwać wyższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 13.75 ℃ (56.75 ℉). Pod koncu z luty można oczekiwać wyższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 14.6 ℃ (58.28 ℉). Średnia liczba deszczowe dni luty jest 13.5. Średnia suma opadów 93 mm (Spójrz co oznacza ten numer). Przy planowaniu podróży pamiętaj, że rzeczywista pogoda może różnić się od tych średnich wartości. Długość dnia na początku tego miesiąca wynosi około 9:50 (godziny i minuty), w w połowie miesiąca 10:28 i na końcu miesiąca 11:11.Powyższe liczby są ważne przede wszystkim dla kapitału i obszaru wokół niego. Ważne jest, aby powiedzieć, że pogoda może się znacznie różnić na różnych wysokościach, szczególnie w górach.

marzec

Typowa (typowa) pogoda w Green Spain w marzec jest taka: Średnia najwyższa temperatura w Green Spain w marzec to 15.5 ℃ (59.9 ℉). Średnia najniższa temperatura to 7.3 ℃ (45.14 ℉). Pod począwszu z marzec można oczekiwać niższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 14.6 ℃ (58.28 ℉). Pod koncu z marzec można oczekiwać wyższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 16.1 ℃ (60.98 ℉). Średnia liczba deszczowe dni marzec jest 13.4. Średnia suma opadów 89.7 mm (Spójrz co oznacza ten numer). Przy planowaniu podróży pamiętaj, że rzeczywista pogoda może różnić się od tych średnich wartości. Długość dnia na początku tego miesiąca wynosi około 11:11 (godziny i minuty), w w połowie miesiąca 11:56 i na końcu miesiąca 12:41.Powyższe liczby są ważne przede wszystkim dla kapitału i obszaru wokół niego. Ważne jest, aby powiedzieć, że pogoda może się znacznie różnić na różnych wysokościach, szczególnie w górach.

kwiecień

Typowa (typowa) pogoda w Green Spain w kwiecień jest taka: Średnia najwyższa temperatura w Green Spain w kwiecień to 16.7 ℃ (62.06 ℉). Średnia najniższa temperatura to 8.6 ℃ (47.48 ℉). Pod począwszu z kwiecień można oczekiwać niższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 16.1 ℃ (60.98 ℉). Pod koncu z kwiecień można oczekiwać wyższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 18.15 ℃ (64.67 ℉). Średnia liczba deszczowe dni kwiecień jest 14.7. Średnia suma opadów 103.1 mm (Spójrz co oznacza ten numer). Przy planowaniu podróży pamiętaj, że rzeczywista pogoda może różnić się od tych średnich wartości. Długość dnia na początku tego miesiąca wynosi około 12:41 (godziny i minuty), w w połowie miesiąca 13:25 i na końcu miesiąca 14:06.Powyższe liczby są ważne przede wszystkim dla kapitału i obszaru wokół niego. Ważne jest, aby powiedzieć, że pogoda może się znacznie różnić na różnych wysokościach, szczególnie w górach.

maj

Typowa (typowa) pogoda w Green Spain w maj jest taka: Średnia najwyższa temperatura w Green Spain w maj to 19.6 ℃ (67.28 ℉). Średnia najniższa temperatura to 11.5 ℃ (52.7 ℉). Pod począwszu z maj można oczekiwać niższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 18.15 ℃ (64.67 ℉). Pod koncu z maj można oczekiwać wyższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 20.75 ℃ (69.35 ℉). Średnia liczba deszczowe dni maj jest 14.6. Średnia suma opadów 79.1 mm (Spójrz co oznacza ten numer). Przy planowaniu podróży pamiętaj, że rzeczywista pogoda może różnić się od tych średnich wartości. Długość dnia na początku tego miesiąca wynosi około 14:06 (godziny i minuty), w w połowie miesiąca 14:41 i na końcu miesiąca 15:08.Powyższe liczby są ważne przede wszystkim dla kapitału i obszaru wokół niego. Ważne jest, aby powiedzieć, że pogoda może się znacznie różnić na różnych wysokościach, szczególnie w górach.

czerwiec

Typowa (typowa) pogoda w Green Spain w czerwiec jest taka: Średnia najwyższa temperatura w Green Spain w czerwiec to 21.9 ℃ (71.42 ℉). Średnia najniższa temperatura to 14.4 ℃ (57.92 ℉). Pod począwszu z czerwiec można oczekiwać niższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 20.75 ℃ (69.35 ℉). Pod koncu z czerwiec można oczekiwać wyższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 23.1 ℃ (73.58 ℉). Średnia liczba deszczowe dni czerwiec jest 11.6. Średnia suma opadów 57.6 mm (Spójrz co oznacza ten numer). Przy planowaniu podróży pamiętaj, że rzeczywista pogoda może różnić się od tych średnich wartości. Długość dnia na początku tego miesiąca wynosi około 15:08 (godziny i minuty), w w połowie miesiąca 15:23 i na końcu miesiąca 15:23.Powyższe liczby są ważne przede wszystkim dla kapitału i obszaru wokół niego. Ważne jest, aby powiedzieć, że pogoda może się znacznie różnić na różnych wysokościach, szczególnie w górach.

lipiec

Typowa (typowa) pogoda w Green Spain w lipiec jest taka: Średnia najwyższa temperatura w Green Spain w lipiec to 24.3 ℃ (75.74 ℉). Średnia najniższa temperatura to 16.1 ℃ (60.98 ℉). Pod począwszu z lipiec można oczekiwać niższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 23.1 ℃ (73.58 ℉). Pod koncu z lipiec można oczekiwać niższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 24.05 ℃ (75.29 ℉). Średnia liczba deszczowe dni lipiec jest 10.8. Średnia suma opadów 52.4 mm (Spójrz co oznacza ten numer). Przy planowaniu podróży pamiętaj, że rzeczywista pogoda może różnić się od tych średnich wartości. Długość dnia na początku tego miesiąca wynosi około 15:23 (godziny i minuty), w w połowie miesiąca 15:07 i na końcu miesiąca 14:40.Powyższe liczby są ważne przede wszystkim dla kapitału i obszaru wokół niego. Ważne jest, aby powiedzieć, że pogoda może się znacznie różnić na różnych wysokościach, szczególnie w górach.

sierpień

Typowa (typowa) pogoda w Green Spain w sierpień jest taka: Średnia najwyższa temperatura w Green Spain w sierpień to 23.8 ℃ (74.84 ℉). Średnia najniższa temperatura to 16.7 ℃ (62.06 ℉). Pod począwszu z sierpień można oczekiwać wyższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 24.05 ℃ (75.29 ℉). Pod koncu z sierpień można oczekiwać niższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 23.3 ℃ (73.94 ℉). Średnia liczba deszczowe dni sierpień jest 11.3. Średnia suma opadów 74.6 mm (Spójrz co oznacza ten numer). Przy planowaniu podróży pamiętaj, że rzeczywista pogoda może różnić się od tych średnich wartości. Długość dnia na początku tego miesiąca wynosi około 14:40 (godziny i minuty), w w połowie miesiąca 14:04 i na końcu miesiąca 13:23.Powyższe liczby są ważne przede wszystkim dla kapitału i obszaru wokół niego. Ważne jest, aby powiedzieć, że pogoda może się znacznie różnić na różnych wysokościach, szczególnie w górach.

wrzesień

Typowa (typowa) pogoda w Green Spain w wrzesień jest taka: Średnia najwyższa temperatura w Green Spain w wrzesień to 22.8 ℃ (73.04 ℉). Średnia najniższa temperatura to 14.8 ℃ (58.64 ℉). Pod począwszu z wrzesień można oczekiwać wyższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 23.3 ℃ (73.94 ℉). Pod koncu z wrzesień można oczekiwać niższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 21.6 ℃ (70.88 ℉). Średnia liczba deszczowe dni wrzesień jest 12.6. Średnia suma opadów 82.1 mm (Spójrz co oznacza ten numer). Przy planowaniu podróży pamiętaj, że rzeczywista pogoda może różnić się od tych średnich wartości. Długość dnia na początku tego miesiąca wynosi około 13:23 (godziny i minuty), w w połowie miesiąca 12:40 i na końcu miesiąca 11:56.Powyższe liczby są ważne przede wszystkim dla kapitału i obszaru wokół niego. Ważne jest, aby powiedzieć, że pogoda może się znacznie różnić na różnych wysokościach, szczególnie w górach.

październik

Typowa (typowa) pogoda w Green Spain w październik jest taka: Średnia najwyższa temperatura w Green Spain w październik to 20.4 ℃ (68.72 ℉). Średnia najniższa temperatura to 12.1 ℃ (53.78 ℉). Pod począwszu z październik można oczekiwać wyższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 21.6 ℃ (70.88 ℉). Pod koncu z październik można oczekiwać niższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 18.5 ℃ (65.3 ℉). Średnia liczba deszczowe dni październik jest 14.6. Średnia suma opadów 118.8 mm (Spójrz co oznacza ten numer). Przy planowaniu podróży pamiętaj, że rzeczywista pogoda może różnić się od tych średnich wartości. Długość dnia na początku tego miesiąca wynosi około 11:56 (godziny i minuty), w w połowie miesiąca 11:12 i na końcu miesiąca 10:29.Powyższe liczby są ważne przede wszystkim dla kapitału i obszaru wokół niego. Ważne jest, aby powiedzieć, że pogoda może się znacznie różnić na różnych wysokościach, szczególnie w górach.

listopad

Typowa (typowa) pogoda w Green Spain w listopad jest taka: Średnia najwyższa temperatura w Green Spain w listopad to 16.6 ℃ (61.88 ℉). Średnia najniższa temperatura to 9.1 ℃ (48.38 ℉). Pod począwszu z listopad można oczekiwać wyższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 18.5 ℃ (65.3 ℉). Pod koncu z listopad można oczekiwać niższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 15.5 ℃ (59.9 ℉). Średnia liczba deszczowe dni listopad jest 16.2. Średnia suma opadów 155.4 mm (Spójrz co oznacza ten numer). Przy planowaniu podróży pamiętaj, że rzeczywista pogoda może różnić się od tych średnich wartości. Długość dnia na początku tego miesiąca wynosi około 10:29 (godziny i minuty), w w połowie miesiąca 9:51 i na końcu miesiąca 9:20.Powyższe liczby są ważne przede wszystkim dla kapitału i obszaru wokół niego. Ważne jest, aby powiedzieć, że pogoda może się znacznie różnić na różnych wysokościach, szczególnie w górach.

grudzień

Typowa (typowa) pogoda w Green Spain w grudzień jest taka: Średnia najwyższa temperatura w Green Spain w grudzień to 14.4 ℃ (57.92 ℉). Średnia najniższa temperatura to 6.7 ℃ (44.06 ℉). Pod począwszu z grudzień można oczekiwać wyższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 15.5 ℃ (59.9 ℉). Pod koncu z grudzień można oczekiwać niższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 14.1 ℃ (57.38 ℉). Średnia liczba deszczowe dni grudzień jest 15.2. Średnia suma opadów 118.9 mm (Spójrz co oznacza ten numer). Przy planowaniu podróży pamiętaj, że rzeczywista pogoda może różnić się od tych średnich wartości. Długość dnia na początku tego miesiąca wynosi około 9:20 (godziny i minuty), w w połowie miesiąca 9:00 i na końcu miesiąca 8:57.Powyższe liczby są ważne przede wszystkim dla kapitału i obszaru wokół niego. Ważne jest, aby powiedzieć, że pogoda może się znacznie różnić na różnych wysokościach, szczególnie w górach.

Poniżej podano wartości średnie, abyś mógł uznać je za typową pogodę w Green Spain w tych miejscach. Znak "-" oznacza, że ​​nie mamy wystarczających danych dla tego przedmiotu.

A Corunatemperatura: - najwyższa temperatura: 14.4 ℃ (57.92 ℉)najniższa temperatura: 9.1 ℃ (48.38 ℉)opady: 129.3mmdeszcz deszcz dni: 17.6
Lugotemperatura: - najwyższa temperatura: 11.1 ℃ (51.98 ℉)najniższa temperatura: 2.8 ℃ (37.04 ℉)opady: 143mmdeszcz deszcz dni: 18.4
Oviedotemperatura: - najwyższa temperatura: 12.7 ℃ (54.86 ℉)najniższa temperatura: 5.5 ℃ (41.9 ℉)opady: 96.1mmdeszcz deszcz dni: 15.9
Pontevedratemperatura: - najwyższa temperatura: 13.8 ℃ (56.84 ℉)najniższa temperatura: 7.3 ℃ (45.14 ℉)opady: 233mmdeszcz deszcz dni: 17
Santandertemperatura: - najwyższa temperatura: 14.4 ℃ (57.92 ℉)najniższa temperatura: 6.7 ℃ (44.06 ℉)opady: 118.9mmdeszcz deszcz dni: 15.2
Gijontemperatura: - najwyższa temperatura: 14.1 ℃ (57.38 ℉)najniższa temperatura: 5.7 ℃ (42.26 ℉)opady: 101.6mmdeszcz deszcz dni: 16.7
Santiago de Compostelatemperatura: - najwyższa temperatura: 12.4 ℃ (54.32 ℉)najniższa temperatura: 5.3 ℃ (41.54 ℉)opady: 267.6mmdeszcz deszcz dni: 18.3
Vigotemperatura: - najwyższa temperatura: 12.9 ℃ (55.22 ℉)najniższa temperatura: 6.6 ℃ (43.88 ℉)opady: 265.7mmdeszcz deszcz dni: 17.7
Kiedy czytasz o liczbie mm opadów, powinieneś o tym wiedzieć: Deszcz jest wtedy, gdy opadów jest mniej niż 2,5 mm (0,1 in) na godzinę. Przy umiarkowanym deszczu liczba ta wynosi od 2,5 mm do 10 mm (0,4 cala), przy ulewnym deszczu wynosi ona 10 mm - 50 mm (2,0 cala). Bardzo silny deszcz ma tę wartość powyżej 50 mm na godzinę.