Główna
Europa
Azja
Australia & Oceania
Afryka
Ameryka Północna
Ameryka Centralna
Ameryka Południowa

Zwykła pogoda - Hiszpania

Czy musisz wiedzieć, kiedy najlepiej wybrać się do Hiszpania? Następnie należy spojrzeć tutaj, jakiej pogody można się spodziewać w ciągu roku.

Główna - Europa - Hiszpania

Jakiej pogody możesz się spodziewać w celu Hiszpania

Klimat Hiszpanii jest umiarkowany. Możesz spodziewać się wyraźnego i gorącego lata we wnętrzu, ale bardziej umiarkowanego i mętnego lata wzdłuż wybrzeża. Zimy są dość często pochmurne i zimne we wnętrzu, ale częściowo zachmurzone i chłodne wzdłuż wybrzeża. W północnej części kraju panuje klimat oceaniczny, w zimie można spodziewać się śniegu. W południowo-wschodniej części kraju klimat jest w połowie suchy. Wzdłuż południowego i wschodniego wybrzeża klimat jest śródziemnomorski. W górach można spodziewać się chłodniejszej pogody.

Ponieważ Hiszpania ma naprawdę duży obszar, poniższe informacje odnoszą się głównie do obszaru wokół stolicy tego kraju. Aby wyświetlić informacje o innych miejscach, wybierz jeden z tych obszarów.: Andalusia, Balearic Islands, Canary Islands, Central Spain, Eastern Spain, Green Spain, Northern Spain, Spanish North Africa.

Zobaczmy teraz, jakiej pogody można się spodziewać w okolicy stolicy i wielu innych miast. Najcieplejszy miesiąc tutaj jest sierpień, średnia maksymalna temperatura jest 32.1 ℃ (89.78 ℉). Średnia temperatura minimalna w tym miesiącu jest 19.2 ℃ (66.56 ℉). Najzimniejszy miesiąc tutaj jest grudzień, średnia maksymalna temperatura jest 10.1 ℃ (50.18 ℉). Średnia temperatura minimalna w tym miesiącu jest 3.8 ℃ (38.84 ℉). Najbardziej deszczowy miesiąc tutaj jest maj, średnia liczba dni deszczowych jest w 10.4. Najmniej deszczowy miesiąc tutaj jest lipiec, średnia liczba dni deszczowych jest w 2.6.

Kiedy podróżujesz do niektórych miejsc w Hiszpania, zawsze weź pod uwagę także wysokość tego miejsca. Najwyższy punkt tutaj jest Pico de Teide (Tenerife) on Canary Islands (3718 m) i najniższy punkt Atlantic Ocean (0 m). Tak więc istnieją ogromne różnice wysokości w tym kraju, a zatem pogoda jest w nich bardzo różna. Należy pamiętać, że temperatura zwykle spada o 1.2 - 1.9 ℃ (2.2 - 3.5 ℉) na 200 m (656 ft), w zależności od innych warunków. (I powinniśmy dodać, że w bardzo szczególnym stanie zwanym inwersją termiczną nawet temperatura może być wyższa na wyższych wysokościach).

Należy pamiętać, że nie jest to prognoza pogody, ale informacja o zwykłej pogodzie (średnia). To powinno pomóc Ci zdecydować, kiedy najlepiej wybrać się na Hiszpania. Przeczytaj więcej szczegółów na temat typowej dla nich pogody we wszystkich poszczególnych miesiącach poniżej:

styczeń - luty - marzec - kwiecień - maj - czerwiec - lipiec - sierpień - wrzesień - październik - listopad - grudzień

styczeń

Typowa (typowa) pogoda w Hiszpania w styczeń jest taka: Średnia najwyższa temperatura w Hiszpania w styczeń to 10.2 ℃ (50.36 ℉). Średnia najniższa temperatura to 2.9 ℃ (37.22 ℉). Pod począwszu z styczeń można oczekiwać niższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 10.15 ℃ (50.27 ℉). Pod koncu z styczeń można oczekiwać wyższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 11.2 ℃ (52.16 ℉). Średnia liczba deszczowe dni styczeń jest 8.2. Średnia suma opadów 33.4 mm (Spójrz co oznacza ten numer). Przy planowaniu podróży pamiętaj, że rzeczywista pogoda może różnić się od tych średnich wartości. Długość dnia na początku tego miesiąca wynosi około 9:20 (godziny i minuty), w w połowie miesiąca 9:36 i na końcu miesiąca 10:04.Powyższe liczby są ważne przede wszystkim dla kapitału i obszaru wokół niego. Ważne jest, aby powiedzieć, że pogoda może się znacznie różnić na różnych wysokościach, szczególnie w górach.

luty

Typowa (typowa) pogoda w Hiszpania w luty jest taka: Średnia najwyższa temperatura w Hiszpania w luty to 12.2 ℃ (53.96 ℉). Średnia najniższa temperatura to 3.9 ℃ (39.02 ℉). Pod począwszu z luty można oczekiwać niższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 11.2 ℃ (52.16 ℉). Pod koncu z luty można oczekiwać wyższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 14.35 ℃ (57.83 ℉). Średnia liczba deszczowe dni luty jest 7.8. Średnia suma opadów 34.8 mm (Spójrz co oznacza ten numer). Przy planowaniu podróży pamiętaj, że rzeczywista pogoda może różnić się od tych średnich wartości. Długość dnia na początku tego miesiąca wynosi około 10:04 (godziny i minuty), w w połowie miesiąca 10:38 i na końcu miesiąca 11:17.Powyższe liczby są ważne przede wszystkim dla kapitału i obszaru wokół niego. Ważne jest, aby powiedzieć, że pogoda może się znacznie różnić na różnych wysokościach, szczególnie w górach.

marzec

Typowa (typowa) pogoda w Hiszpania w marzec jest taka: Średnia najwyższa temperatura w Hiszpania w marzec to 16.5 ℃ (61.7 ℉). Średnia najniższa temperatura to 6.4 ℃ (43.52 ℉). Pod począwszu z marzec można oczekiwać niższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 14.35 ℃ (57.83 ℉). Pod koncu z marzec można oczekiwać wyższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 17.4 ℃ (63.32 ℉). Średnia liczba deszczowe dni marzec jest 6.5. Średnia suma opadów 24.9 mm (Spójrz co oznacza ten numer). Przy planowaniu podróży pamiętaj, że rzeczywista pogoda może różnić się od tych średnich wartości. Długość dnia na początku tego miesiąca wynosi około 11:17 (godziny i minuty), w w połowie miesiąca 11:57 i na końcu miesiąca 12:37.Powyższe liczby są ważne przede wszystkim dla kapitału i obszaru wokół niego. Ważne jest, aby powiedzieć, że pogoda może się znacznie różnić na różnych wysokościach, szczególnie w górach.

kwiecień

Typowa (typowa) pogoda w Hiszpania w kwiecień jest taka: Średnia najwyższa temperatura w Hiszpania w kwiecień to 18.3 ℃ (64.94 ℉). Średnia najniższa temperatura to 8 ℃ (46.4 ℉). Pod począwszu z kwiecień można oczekiwać niższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 17.4 ℃ (63.32 ℉). Pod koncu z kwiecień można oczekiwać wyższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 20.1 ℃ (68.18 ℉). Średnia liczba deszczowe dni kwiecień jest 10.3. Średnia suma opadów 45.6 mm (Spójrz co oznacza ten numer). Przy planowaniu podróży pamiętaj, że rzeczywista pogoda może różnić się od tych średnich wartości. Długość dnia na początku tego miesiąca wynosi około 12:37 (godziny i minuty), w w połowie miesiąca 13:16 i na końcu miesiąca 13:53.Powyższe liczby są ważne przede wszystkim dla kapitału i obszaru wokół niego. Ważne jest, aby powiedzieć, że pogoda może się znacznie różnić na różnych wysokościach, szczególnie w górach.

maj

Typowa (typowa) pogoda w Hiszpania w maj jest taka: Średnia najwyższa temperatura w Hiszpania w maj to 21.9 ℃ (71.42 ℉). Średnia najniższa temperatura to 11.3 ℃ (52.34 ℉). Pod począwszu z maj można oczekiwać niższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 20.1 ℃ (68.18 ℉). Pod koncu z maj można oczekiwać wyższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 24.8 ℃ (76.64 ℉). Średnia liczba deszczowe dni maj jest 10.4. Średnia suma opadów 49.7 mm (Spójrz co oznacza ten numer). Przy planowaniu podróży pamiętaj, że rzeczywista pogoda może różnić się od tych średnich wartości. Długość dnia na początku tego miesiąca wynosi około 13:53 (godziny i minuty), w w połowie miesiąca 14:25 i na końcu miesiąca 14:49.Powyższe liczby są ważne przede wszystkim dla kapitału i obszaru wokół niego. Ważne jest, aby powiedzieć, że pogoda może się znacznie różnić na różnych wysokościach, szczególnie w górach.

czerwiec

Typowa (typowa) pogoda w Hiszpania w czerwiec jest taka: Średnia najwyższa temperatura w Hiszpania w czerwiec to 27.7 ℃ (81.86 ℉). Średnia najniższa temperatura to 16 ℃ (60.8 ℉). Pod począwszu z czerwiec można oczekiwać niższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 24.8 ℃ (76.64 ℉). Pod koncu z czerwiec można oczekiwać wyższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 29.65 ℃ (85.37 ℉). Średnia liczba deszczowe dni czerwiec jest 5.7. Średnia suma opadów 20.8 mm (Spójrz co oznacza ten numer). Przy planowaniu podróży pamiętaj, że rzeczywista pogoda może różnić się od tych średnich wartości. Długość dnia na początku tego miesiąca wynosi około 14:49 (godziny i minuty), w w połowie miesiąca 15:02 i na końcu miesiąca 15:01.Powyższe liczby są ważne przede wszystkim dla kapitału i obszaru wokół niego. Ważne jest, aby powiedzieć, że pogoda może się znacznie różnić na różnych wysokościach, szczególnie w górach.

lipiec

Typowa (typowa) pogoda w Hiszpania w lipiec jest taka: Średnia najwyższa temperatura w Hiszpania w lipiec to 31.6 ℃ (88.88 ℉). Średnia najniższa temperatura to 19.6 ℃ (67.28 ℉). Pod począwszu z lipiec można oczekiwać niższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 29.65 ℃ (85.37 ℉). Pod koncu z lipiec można oczekiwać wyższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 31.85 ℃ (89.33 ℉). Średnia liczba deszczowe dni lipiec jest 2.6. Średnia suma opadów 11.7 mm (Spójrz co oznacza ten numer). Przy planowaniu podróży pamiętaj, że rzeczywista pogoda może różnić się od tych średnich wartości. Długość dnia na początku tego miesiąca wynosi około 15:01 (godziny i minuty), w w połowie miesiąca 14:48 i na końcu miesiąca 14:23.Powyższe liczby są ważne przede wszystkim dla kapitału i obszaru wokół niego. Ważne jest, aby powiedzieć, że pogoda może się znacznie różnić na różnych wysokościach, szczególnie w górach.

sierpień

Typowa (typowa) pogoda w Hiszpania w sierpień jest taka: Średnia najwyższa temperatura w Hiszpania w sierpień to 32.1 ℃ (89.78 ℉). Średnia najniższa temperatura to 19.2 ℃ (66.56 ℉). Pod począwszu z sierpień można oczekiwać niższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 31.85 ℃ (89.33 ℉). Pod koncu z sierpień można oczekiwać niższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 29.6 ℃ (85.28 ℉). Średnia liczba deszczowe dni sierpień jest 2.8. Średnia suma opadów 9.7 mm (Spójrz co oznacza ten numer). Przy planowaniu podróży pamiętaj, że rzeczywista pogoda może różnić się od tych średnich wartości. Długość dnia na początku tego miesiąca wynosi około 14:23 (godziny i minuty), w w połowie miesiąca 13:52 i na końcu miesiąca 13:15.Powyższe liczby są ważne przede wszystkim dla kapitału i obszaru wokół niego. Ważne jest, aby powiedzieć, że pogoda może się znacznie różnić na różnych wysokościach, szczególnie w górach.

wrzesień

Typowa (typowa) pogoda w Hiszpania w wrzesień jest taka: Średnia najwyższa temperatura w Hiszpania w wrzesień to 27.1 ℃ (80.78 ℉). Średnia najniższa temperatura to 15.5 ℃ (59.9 ℉). Pod począwszu z wrzesień można oczekiwać wyższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 29.6 ℃ (85.28 ℉). Pod koncu z wrzesień można oczekiwać niższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 23.6 ℃ (74.48 ℉). Średnia liczba deszczowe dni wrzesień jest 5.4. Średnia suma opadów 22.6 mm (Spójrz co oznacza ten numer). Przy planowaniu podróży pamiętaj, że rzeczywista pogoda może różnić się od tych średnich wartości. Długość dnia na początku tego miesiąca wynosi około 13:15 (godziny i minuty), w w połowie miesiąca 12:36 i na końcu miesiąca 11:57.Powyższe liczby są ważne przede wszystkim dla kapitału i obszaru wokół niego. Ważne jest, aby powiedzieć, że pogoda może się znacznie różnić na różnych wysokościach, szczególnie w górach.

październik

Typowa (typowa) pogoda w Hiszpania w październik jest taka: Średnia najwyższa temperatura w Hiszpania w październik to 20.1 ℃ (68.18 ℉). Średnia najniższa temperatura to 10.9 ℃ (51.62 ℉). Pod począwszu z październik można oczekiwać wyższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 23.6 ℃ (74.48 ℉). Pod koncu z październik można oczekiwać niższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 16.8 ℃ (62.24 ℉). Średnia liczba deszczowe dni październik jest 9.3. Średnia suma opadów 60.2 mm (Spójrz co oznacza ten numer). Przy planowaniu podróży pamiętaj, że rzeczywista pogoda może różnić się od tych średnich wartości. Długość dnia na początku tego miesiąca wynosi około 11:57 (godziny i minuty), w w połowie miesiąca 11:17 i na końcu miesiąca 10:39.Powyższe liczby są ważne przede wszystkim dla kapitału i obszaru wokół niego. Ważne jest, aby powiedzieć, że pogoda może się znacznie różnić na różnych wysokościach, szczególnie w górach.

listopad

Typowa (typowa) pogoda w Hiszpania w listopad jest taka: Średnia najwyższa temperatura w Hiszpania w listopad to 13.5 ℃ (56.3 ℉). Średnia najniższa temperatura to 6.5 ℃ (43.7 ℉). Pod począwszu z listopad można oczekiwać wyższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 16.8 ℃ (62.24 ℉). Pod koncu z listopad można oczekiwać niższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 11.8 ℃ (53.24 ℉). Średnia liczba deszczowe dni listopad jest 9.1. Średnia suma opadów 57.3 mm (Spójrz co oznacza ten numer). Przy planowaniu podróży pamiętaj, że rzeczywista pogoda może różnić się od tych średnich wartości. Długość dnia na początku tego miesiąca wynosi około 10:39 (godziny i minuty), w w połowie miesiąca 10:05 i na końcu miesiąca 9:37.Powyższe liczby są ważne przede wszystkim dla kapitału i obszaru wokół niego. Ważne jest, aby powiedzieć, że pogoda może się znacznie różnić na różnych wysokościach, szczególnie w górach.

grudzień

Typowa (typowa) pogoda w Hiszpania w grudzień jest taka: Średnia najwyższa temperatura w Hiszpania w grudzień to 10.1 ℃ (50.18 ℉). Średnia najniższa temperatura to 3.8 ℃ (38.84 ℉). Pod począwszu z grudzień można oczekiwać wyższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 11.8 ℃ (53.24 ℉). Pod koncu z grudzień można oczekiwać wyższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 10.15 ℃ (50.27 ℉). Średnia liczba deszczowe dni grudzień jest 9.9. Średnia suma opadów 51.2 mm (Spójrz co oznacza ten numer). Przy planowaniu podróży pamiętaj, że rzeczywista pogoda może różnić się od tych średnich wartości. Długość dnia na początku tego miesiąca wynosi około 9:37 (godziny i minuty), w w połowie miesiąca 9:20 i na końcu miesiąca 9:17.Powyższe liczby są ważne przede wszystkim dla kapitału i obszaru wokół niego. Ważne jest, aby powiedzieć, że pogoda może się znacznie różnić na różnych wysokościach, szczególnie w górach.Kiedy czytasz o liczbie mm opadów, powinieneś o tym wiedzieć: Deszcz jest wtedy, gdy opadów jest mniej niż 2,5 mm (0,1 in) na godzinę. Przy umiarkowanym deszczu liczba ta wynosi od 2,5 mm do 10 mm (0,4 cala), przy ulewnym deszczu wynosi ona 10 mm - 50 mm (2,0 cala). Bardzo silny deszcz ma tę wartość powyżej 50 mm na godzinę.