Domov
Európa
Ázia
Austrália & Oceánia
Afrika
Severná Amerika
Stredná Amerika
Južná Amerika

Zvyčajné počasie - Grónsko

Potrebujete vedieť, kedy je najlepší čas ísť do ciela Grónsko? Potom by ste sa mali pozrieť, aké počasie tam môžete očakávať počas roka.

Domov - Severná Amerika - Grónsko

Grónsko - aké počasie môžete očakávať

Podnebie Grónska je arktické k subarktickému, môžete očakávať chladné leto a studené zimy. Počasie je všeobecne premenlivé a líši sa v rôznych regiónoch. Existujú tiež pomerne veľké rozdiely v teplotách v rôznych ročných obdobiach.

Pri hovore o obvyklom počasí v tomto štáte sú informácie relevantné napríklad pre tieto obľúbené miesta: Eastern Greenland, Igaliku, Ilulissat, Ittoqqortoormiit, Kangerlussuaq, Kulusuk, Nanortalik, Narsaq, Narsarsuaq, Northeast Greenland National Park, Northern Greenland, Nuuk, Oqaatsut, Qaanaaq, Qaqortoq, Qasigiannguit, Qassiarsuk, Sisimiut, Southern Greenland, Tasiilaq, Upernavik, Uummannaq, Western Greenland.

Poďme sa pozrieť, aké počasie môžete očakávať v oblasti okolo hlavného mesta a v mnohých ďalších mestách. Najteplejším mesiacom tu je Júl, priemerná maximálna teplota je 11.1 ℃ (51.98 ℉). Priemerná minimálna teplota v tomto mesiaci je 4.5 ℃ (40.1 ℉). Najchladnejší mesiac tu je Marec, priemerná maximálna teplota je -4.1 ℃ (24.62 ℉). Priemerná minimálna teplota v tomto mesiaci je -10 ℃ (14 ℉).

Pri cestovaní na niektoré miesta v lokácii Grónsko, vždy zvážte nadmorskú výšku miesta. Najvyšší bod tu je Gunnbjorn Fjeld (3694 m) a najnižší bod je Atlantic Ocean (0 m). Takže v tejto krajine existujú obrovské rozdiely v nadmorských výškach a počasie je v nich preto veľmi odlišné. Majte na pamäti, že teplota zvyčajne klesá o 1.2 - 1.9 ℃ (2.2 - 3.5 ℉) na 200 m (656 stôp), v závislosti od ostatných podmienok. (A mali by sme dodať, že vo veľmi špeciálnom stave nazvanom tepelná inverzia dokonca teplota môže byť vyššia vo vyšších nadmorských výškach.)

Majte na pamäti, že nejde o predpoveď počasia, ale informácie o bežnom počasí (priemer). To vám pomôže rozhodnúť sa, kedy je najlepší čas ísť do ciela Grónsko. Prečítajte si ďalšie podrobnosti o typickom počasí v jednotlivých mesiacoch nižšie:

Január - Február - Marec - Apríl - Máj - Jún - Júl - August - September - Október - November - December


Január

Typické (zvyčajné) počasie - Grónsko - Január - je toto: Priemerná najvyššia teplota v zemi Grónsko v mesiaci Január je -3.8 ℃ (25.16 ℉). Priemerná najnižšia teplota je -9.7 ℃ (14.54 ℉). Na začiatku mesiaca Január môžete očakávať vyššie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo -3.25 ℃ (26.15 ℉). Na koncu mesiaca Január môžete očakávať nižšie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo -3.85 ℃ (25.07 ℉). Priemerné zrážky sú 38.6 mm (podívajte sa tu, čo toto číslo znamená). Pri plánovaní cesty, prosím, majte na pamäti, že skutočné počasie sa môže líšiť od týchto priemerných hodnôt. Dĺžka dňa na začiatku tohto mesiaca je približne 4:19 (hodiny a minúty), v v polovici mesiaca 5:23 a na konci mesiaca 6:53.Tieto čísla sú platné predovšetkým pre hlavné mesto a oblasť okolo nej. Je dôležité povedať, že počasie sa môže v rôznych nadmorských výškach výrazne líšiť, najmä v horách.

Február

Typické (zvyčajné) počasie - Grónsko - Február - je toto: Priemerná najvyššia teplota v zemi Grónsko v mesiaci Február je -3.9 ℃ (24.98 ℉). Priemerná najnižšia teplota je -10 ℃ (14 ℉). Na začiatku mesiaca Február môžete očakávať vyššie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo -3.85 ℃ (25.07 ℉). Na koncu mesiaca Február môžete očakávať nižšie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo -4 ℃ (24.8 ℉). Priemerné zrážky sú 47.9 mm (podívajte sa tu, čo toto číslo znamená). Pri plánovaní cesty, prosím, majte na pamäti, že skutočné počasie sa môže líšiť od týchto priemerných hodnôt. Dĺžka dňa na začiatku tohto mesiaca je približne 6:53 (hodiny a minúty), v v polovici mesiaca 8:30 a na konci mesiaca 10:09.Tieto čísla sú platné predovšetkým pre hlavné mesto a oblasť okolo nej. Je dôležité povedať, že počasie sa môže v rôznych nadmorských výškach výrazne líšiť, najmä v horách.

Marec

Typické (zvyčajné) počasie - Grónsko - Marec - je toto: Priemerná najvyššia teplota v zemi Grónsko v mesiaci Marec je -4.1 ℃ (24.62 ℉). Priemerná najnižšia teplota je -10 ℃ (14 ℉). Na začiatku mesiaca Marec môžete očakávať vyššie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo -4 ℃ (24.8 ℉). Na koncu mesiaca Marec môžete očakávať vyššie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo -2.15 ℃ (28.13 ℉). Priemerné zrážky sú 50.5 mm (podívajte sa tu, čo toto číslo znamená). Pri plánovaní cesty, prosím, majte na pamäti, že skutočné počasie sa môže líšiť od týchto priemerných hodnôt. Dĺžka dňa na začiatku tohto mesiaca je približne 10:09 (hodiny a minúty), v v polovici mesiaca 11:47 a na konci mesiaca 13:25.Tieto čísla sú platné predovšetkým pre hlavné mesto a oblasť okolo nej. Je dôležité povedať, že počasie sa môže v rôznych nadmorských výškach výrazne líšiť, najmä v horách.

Apríl

Typické (zvyčajné) počasie - Grónsko - Apríl - je toto: Priemerná najvyššia teplota v zemi Grónsko v mesiaci Apríl je -0.2 ℃ (31.64 ℉). Priemerná najnižšia teplota je -5.5 ℃ (22.1 ℉). Na začiatku mesiaca Apríl môžete očakávať nižšie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo -2.15 ℃ (28.13 ℉). Na koncu mesiaca Apríl môžete očakávať vyššie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 1.9 ℃ (35.42 ℉). Priemerné zrážky sú 46.7 mm (podívajte sa tu, čo toto číslo znamená). Pri plánovaní cesty, prosím, majte na pamäti, že skutočné počasie sa môže líšiť od týchto priemerných hodnôt. Dĺžka dňa na začiatku tohto mesiaca je približne 13:25 (hodiny a minúty), v v polovici mesiaca 15:04 a na konci mesiaca 16:44.Tieto čísla sú platné predovšetkým pre hlavné mesto a oblasť okolo nej. Je dôležité povedať, že počasie sa môže v rôznych nadmorských výškach výrazne líšiť, najmä v horách.

Máj

Typické (zvyčajné) počasie - Grónsko - Máj - je toto: Priemerná najvyššia teplota v zemi Grónsko v mesiaci Máj je 4 ℃ (39.2 ℉). Priemerná najnižšia teplota je -0.9 ℃ (30.38 ℉). Na začiatku mesiaca Máj môžete očakávať nižšie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 1.9 ℃ (35.42 ℉). Na koncu mesiaca Máj môžete očakávať vyššie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 6.2 ℃ (43.16 ℉). Priemerné zrážky sú 54.7 mm (podívajte sa tu, čo toto číslo znamená). Pri plánovaní cesty, prosím, majte na pamäti, že skutočné počasie sa môže líšiť od týchto priemerných hodnôt. Dĺžka dňa na začiatku tohto mesiaca je približne 16:44 (hodiny a minúty), v v polovici mesiaca 18:24 a na konci mesiaca 19:56.Tieto čísla sú platné predovšetkým pre hlavné mesto a oblasť okolo nej. Je dôležité povedať, že počasie sa môže v rôznych nadmorských výškach výrazne líšiť, najmä v horách.

Jún

Typické (zvyčajné) počasie - Grónsko - Jún - je toto: Priemerná najvyššia teplota v zemi Grónsko v mesiaci Jún je 8.4 ℃ (47.12 ℉). Priemerná najnižšia teplota je 1.9 ℃ (35.42 ℉). Na začiatku mesiaca Jún môžete očakávať nižšie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 6.2 ℃ (43.16 ℉). Na koncu mesiaca Jún môžete očakávať vyššie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 9.75 ℃ (49.55 ℉). Priemerné zrážky sú 63.3 mm (podívajte sa tu, čo toto číslo znamená). Pri plánovaní cesty, prosím, majte na pamäti, že skutočné počasie sa môže líšiť od týchto priemerných hodnôt. Dĺžka dňa na začiatku tohto mesiaca je približne 19:56 (hodiny a minúty), v v polovici mesiaca 21:01 a na konci mesiaca 20:58.Tieto čísla sú platné predovšetkým pre hlavné mesto a oblasť okolo nej. Je dôležité povedať, že počasie sa môže v rôznych nadmorských výškach výrazne líšiť, najmä v horách.

Júl

Typické (zvyčajné) počasie - Grónsko - Júl - je toto: Priemerná najvyššia teplota v zemi Grónsko v mesiaci Júl je 11.1 ℃ (51.98 ℉). Priemerná najnižšia teplota je 4.5 ℃ (40.1 ℉). Na začiatku mesiaca Júl môžete očakávať nižšie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 9.75 ℃ (49.55 ℉). Na koncu mesiaca Júl môžete očakávať nižšie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 10.8 ℃ (51.44 ℉). Priemerné zrážky sú 82.3 mm (podívajte sa tu, čo toto číslo znamená). Pri plánovaní cesty, prosím, majte na pamäti, že skutočné počasie sa môže líšiť od týchto priemerných hodnôt. Dĺžka dňa na začiatku tohto mesiaca je približne 20:58 (hodiny a minúty), v v polovici mesiaca 19:51 a na konci mesiaca 18:18.Tieto čísla sú platné predovšetkým pre hlavné mesto a oblasť okolo nej. Je dôležité povedať, že počasie sa môže v rôznych nadmorských výškach výrazne líšiť, najmä v horách.

August

Typické (zvyčajné) počasie - Grónsko - August - je toto: Priemerná najvyššia teplota v zemi Grónsko v mesiaci August je 10.5 ℃ (50.9 ℉). Priemerná najnižšia teplota je 4.5 ℃ (40.1 ℉). Na začiatku mesiaca August môžete očakávať vyššie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 10.8 ℃ (51.44 ℉). Na koncu mesiaca August môžete očakávať nižšie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 8.6 ℃ (47.48 ℉). Priemerné zrážky sú 87.8 mm (podívajte sa tu, čo toto číslo znamená). Pri plánovaní cesty, prosím, majte na pamäti, že skutočné počasie sa môže líšiť od týchto priemerných hodnôt. Dĺžka dňa na začiatku tohto mesiaca je približne 18:18 (hodiny a minúty), v v polovici mesiaca 16:39 a na konci mesiaca 15:01.Tieto čísla sú platné predovšetkým pre hlavné mesto a oblasť okolo nej. Je dôležité povedať, že počasie sa môže v rôznych nadmorských výškach výrazne líšiť, najmä v horách.

September

Typické (zvyčajné) počasie - Grónsko - September - je toto: Priemerná najvyššia teplota v zemi Grónsko v mesiaci September je 6.7 ℃ (44.06 ℉). Priemerná najnižšia teplota je 2.2 ℃ (35.96 ℉). Na začiatku mesiaca September môžete očakávať vyššie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 8.6 ℃ (47.48 ℉). Na koncu mesiaca September môžete očakávať nižšie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 4.5 ℃ (40.1 ℉). Priemerné zrážky sú 88 mm (podívajte sa tu, čo toto číslo znamená). Pri plánovaní cesty, prosím, majte na pamäti, že skutočné počasie sa môže líšiť od týchto priemerných hodnôt. Dĺžka dňa na začiatku tohto mesiaca je približne 15:01 (hodiny a minúty), v v polovici mesiaca 13:23 a na konci mesiaca 11:47.Tieto čísla sú platné predovšetkým pre hlavné mesto a oblasť okolo nej. Je dôležité povedať, že počasie sa môže v rôznych nadmorských výškach výrazne líšiť, najmä v horách.

Október

Typické (zvyčajné) počasie - Grónsko - Október - je toto: Priemerná najvyššia teplota v zemi Grónsko v mesiaci Október je 2.3 ℃ (36.14 ℉). Priemerná najnižšia teplota je -1.9 ℃ (28.58 ℉). Na začiatku mesiaca Október môžete očakávať vyššie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 4.5 ℃ (40.1 ℉). Na koncu mesiaca Október môžete očakávať nižšie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 0.95 ℃ (33.71 ℉). Priemerné zrážky sú 71.7 mm (podívajte sa tu, čo toto číslo znamená). Pri plánovaní cesty, prosím, majte na pamäti, že skutočné počasie sa môže líšiť od týchto priemerných hodnôt. Dĺžka dňa na začiatku tohto mesiaca je približne 11:47 (hodiny a minúty), v v polovici mesiaca 10:10 a na konci mesiaca 8:32.Tieto čísla sú platné predovšetkým pre hlavné mesto a oblasť okolo nej. Je dôležité povedať, že počasie sa môže v rôznych nadmorských výškach výrazne líšiť, najmä v horách.

November

Typické (zvyčajné) počasie - Grónsko - November - je toto: Priemerná najvyššia teplota v zemi Grónsko v mesiaci November je -0.4 ℃ (31.28 ℉). Priemerná najnižšia teplota je -5.2 ℃ (22.64 ℉). Na začiatku mesiaca November môžete očakávať vyššie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 0.95 ℃ (33.71 ℉). Na koncu mesiaca November môžete očakávať nižšie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo -1.55 ℃ (29.21 ℉). Priemerné zrážky sú 73.3 mm (podívajte sa tu, čo toto číslo znamená). Pri plánovaní cesty, prosím, majte na pamäti, že skutočné počasie sa môže líšiť od týchto priemerných hodnôt. Dĺžka dňa na začiatku tohto mesiaca je približne 8:32 (hodiny a minúty), v v polovici mesiaca 6:56 a na konci mesiaca 5:26.Tieto čísla sú platné predovšetkým pre hlavné mesto a oblasť okolo nej. Je dôležité povedať, že počasie sa môže v rôznych nadmorských výškach výrazne líšiť, najmä v horách.

December

Typické (zvyčajné) počasie - Grónsko - December - je toto: Priemerná najvyššia teplota v zemi Grónsko v mesiaci December je -2.7 ℃ (27.14 ℉). Priemerná najnižšia teplota je -8.2 ℃ (17.24 ℉). Na začiatku mesiaca December môžete očakávať vyššie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo -1.55 ℃ (29.21 ℉). Na koncu mesiaca December môžete očakávať nižšie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo -3.25 ℃ (26.15 ℉). Priemerné zrážky sú 53.6 mm (podívajte sa tu, čo toto číslo znamená). Pri plánovaní cesty, prosím, majte na pamäti, že skutočné počasie sa môže líšiť od týchto priemerných hodnôt. Dĺžka dňa na začiatku tohto mesiaca je približne 5:26 (hodiny a minúty), v v polovici mesiaca 4:21 a na konci mesiaca 4:08.Tieto čísla sú platné predovšetkým pre hlavné mesto a oblasť okolo nej. Je dôležité povedať, že počasie sa môže v rôznych nadmorských výškach výrazne líšiť, najmä v horách.

Nižšie sú priemerné hodnoty, takže ich môžete v týchto miestach považovať za typické počasie - Grónsko. Znak "-" znamená, že pre túto položku nemáme dostatok údajov.

Thuleteplota: -21.5 ℃ (-6.7 ℉)najvyššia teplota: -17 ℃ (1.4 ℉)najnižšia teplota: -24.4 ℃ (-11.92 ℉)zrážky: 8.2mmdaždivé dni: -
Holsteinsborgteplota: -9.6 ℃ (14.72 ℉)najvyššia teplota: -5.9 ℃ (21.38 ℉)najnižšia teplota: -12.4 ℃ (9.68 ℉)zrážky: 21.7mmdaždivé dni: -
Sdr. Stromfjordteplota: -16 ℃ (3.2 ℉)najvyššia teplota: -11.3 ℃ (11.66 ℉)najnižšia teplota: -21.5 ℃ (-6.7 ℉)zrážky: 6mmdaždivé dni: -
Narsarsuaqteplota: -5.4 ℃ (22.28 ℉)najvyššia teplota: -1.4 ℃ (29.48 ℉)najnižšia teplota: -9.7 ℃ (14.54 ℉)zrážky: 61.6mmdaždivé dni: -
Danmarkshavnteplota: -21.6 ℃ (-6.88 ℉)najvyššia teplota: -16.9 ℃ (1.58 ℉)najnižšia teplota: -24.9 ℃ (-12.82 ℉)zrážky: 14.7mmdaždivé dni: -
Scoresbysundteplota: - najvyššia teplota: - najnižšia teplota: - zrážky: 16.3mmdaždivé dni: -
Upernavikteplota: - najvyššia teplota: - najnižšia teplota: - zrážky: 22.3mmdaždivé dni: -
Jakobshavnteplota: -10.5 ℃ (13.1 ℉)najvyššia teplota: -7.5 ℃ (18.5 ℉)najnižšia teplota: -14 ℃ (6.8 ℉)zrážky: 16.4mmdaždivé dni: -
Egedesmindeteplota: -9.4 ℃ (15.08 ℉)najvyššia teplota: -6.3 ℃ (20.66 ℉)najnižšia teplota: -12.3 ℃ (9.86 ℉)zrážky: 26.3mmdaždivé dni: -
Nuukteplota: -5.6 ℃ (21.92 ℉)najvyššia teplota: -2.7 ℃ (27.14 ℉)najnižšia teplota: -8.2 ℃ (17.24 ℉)zrážky: 53.6mmdaždivé dni: -
Frederikshabteplota: -4.7 ℃ (23.54 ℉)najvyššia teplota: -1.3 ℃ (29.66 ℉)najnižšia teplota: -8.3 ℃ (17.06 ℉)zrážky: 85.8mmdaždivé dni: -
Julianehabteplota: -3.8 ℃ (25.16 ℉)najvyššia teplota: -0.6 ℃ (30.92 ℉)najnižšia teplota: -7.1 ℃ (19.22 ℉)zrážky: 73.9mmdaždivé dni: -
Nordteplota: - najvyššia teplota: - najnižšia teplota: - zrážky: 17.1mmdaždivé dni: -
Kap Tobinteplota: -14 ℃ (6.8 ℉)najvyššia teplota: -10.1 ℃ (13.82 ℉)najnižšia teplota: -17.5 ℃ (0.5 ℉)zrážky: 48.9mmdaždivé dni: -
Aputiteqteplota: -8.8 ℃ (16.16 ℉)najvyššia teplota: -5.9 ℃ (21.38 ℉)najnižšia teplota: -12.4 ℃ (9.68 ℉)zrážky: 39.4mmdaždivé dni: -
Angmagssalikteplota: -6.7 ℃ (19.94 ℉)najvyššia teplota: -3.1 ℃ (26.42 ℉)najnižšia teplota: -10 ℃ (14 ℉)zrážky: 104.4mmdaždivé dni: -
Prins Christian Sundteplota: -2.6 ℃ (27.32 ℉)najvyššia teplota: -0.7 ℃ (30.74 ℉)najnižšia teplota: -4.5 ℃ (23.9 ℉)zrážky: 245mmdaždivé dni: -
Keď čítate o počte mm zrážok, mali by ste to vedieť: Slabý dážď je, keď je rýchlosť zrážok je menšia ako 2,5 mm (0,1 palca) za hodinu. Pri miernom daždi je toto číslo medzi 2,5 mm a 10 mm (0,4 palca), pri silnom daždi je 10 - 50 mm (2,0 palca). Veľmi silný dážď má tento počet vyšší ako 50 mm za hodinu.


©2018-2023 UsualWeather.com, hlavné zdroje údajov: MWDI, WikiVoyage, Wikipedia, CIA, WMO
Vydavateľ: Bispiral, s.r.o. | O nás | Pravidlá webu UsualWeather.com a ochrany súkromia
Facebook Twitter Pinterest