Domů
Evropa
Asie
Austrálie & Oceánie
Afrika
Severní Amerika
Střední Amerika
Jižní Amerika

Obvyklé počasí - Grónsko

Potřebujete vědět, kdy je nejlepší čas jet do cíle Grónsko? Pak byste se měli podívat zde, jaké počasí můžete v průběhu roku očekávat.

Domů - Severní Amerika - Grónsko

Grónsko - jaké počasí lze čekat

Klima Grónska je arktické k subarktickému, můžete očekávat chladné léto a studené zimy. Počasí je obecně proměnlivé a v různých regionech se liší. Tam jsou také poměrně velké rozdíly v teplotách v různých ročních obdobích.

Když hovoříte o obvyklém počasí v tomto státě, informace jsou relevantní například pro tato oblíbená místa: Eastern Greenland, Igaliku, Ilulissat, Ittoqqortoormiit, Kangerlussuaq, Kulusuk, Nanortalik, Narsaq, Narsarsuaq, Northeast Greenland National Park, Northern Greenland, Nuuk, Oqaatsut, Qaanaaq, Qaqortoq, Qasigiannguit, Qassiarsuk, Sisimiut, Southern Greenland, Tasiilaq, Upernavik, Uummannaq, Western Greenland.

Podívejme se nyní na to, jaké počasí můžete očekávat v okolí hlavního města a v mnoha dalších městech. Nejteplejším měsícem je zde červenec, průměrná maximální teplota 11.1 ℃ (51.98 ℉). Průměrná minimální teplota v tomto měsíci je 4.5 ℃ (40.1 ℉). Nejchladnější měsíc je zde březen, průměrná maximální teplota -4.1 ℃ (24.62 ℉). Průměrná minimální teplota v tomto měsíci je -10 ℃ (14 ℉).

Když cestujete na některé místa, které obsahuje Grónsko, vždy je třeba zvážit nadmořskou výšku místa. Nejvyšší bod je zde Gunnbjorn Fjeld (3694 m) a nejnižší bod je Atlantic Ocean (0 m). V této zemi existují obrovské rozdíly v nadmořských výškách a počasí je proto v nich velmi odlišné. Mějte na paměti, že teplota obvykle klesá o 1.2 - 1.9 ℃ (2.2 - 3.5 ℉) za 200 m (656 ft), v závislosti na ostatních podmínkách. (A měli bychom dodat, že ve velmi zvláštním stavu nazvaném tepelná inverze může být i teplota vyšší ve vyšších polohách.)

Mějte prosím na paměti, že toto není předpověď počasí, ale informace o obvyklém počasí (průměr). To by vám mělo pomoci při rozhodování o tom, kdy je nejvhodnější doba k návštěvě cíle Grónsko. Přečtěte si další podrobnosti o typickém počasí v jednotlivých měsících níže:

leden - únor - březen - duben - květen - červen - červenec - srpen - září - říjen - listopad - prosinec

leden

Typické (obvyklé) počasí - Grónsko - leden - je toto: Průměrná nejvyšší teplota v zemi Grónsko v měsíci leden je -3.8 ℃ (25.16 ℉). Průměrná nejnižší teplota je -9.7 ℃ (14.54 ℉). Na počátku měsíce leden můžete očekávat vyšší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo -3.25 ℃ (26.15 ℉). Na konci měsíce leden můžete očekávat nižší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo -3.85 ℃ (25.07 ℉). Průměrné srážky jsou 38.6 mm (podívejte se zde, co toto číslo znamená). Při plánování cesty mějte prosím na paměti, že skutečné počasí se může lišit od těchto průměrných hodnot. Délka dne na začátku tohoto měsíce je přibližně 4:19 (hodiny a minuty), v polovině měsíce 5:23 a na konci měsíce 6:53.Tato čísla jsou platná především pro hlavní město a okolí. Je důležité říci, že počasí se může v různých výškách výrazně lišit, zejména v horách.

únor

Typické (obvyklé) počasí - Grónsko - únor - je toto: Průměrná nejvyšší teplota v zemi Grónsko v měsíci únor je -3.9 ℃ (24.98 ℉). Průměrná nejnižší teplota je -10 ℃ (14 ℉). Na počátku měsíce únor můžete očekávat vyšší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo -3.85 ℃ (25.07 ℉). Na konci měsíce únor můžete očekávat nižší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo -4 ℃ (24.8 ℉). Průměrné srážky jsou 47.9 mm (podívejte se zde, co toto číslo znamená). Při plánování cesty mějte prosím na paměti, že skutečné počasí se může lišit od těchto průměrných hodnot. Délka dne na začátku tohoto měsíce je přibližně 6:53 (hodiny a minuty), v polovině měsíce 8:30 a na konci měsíce 10:09.Tato čísla jsou platná především pro hlavní město a okolí. Je důležité říci, že počasí se může v různých výškách výrazně lišit, zejména v horách.

březen

Typické (obvyklé) počasí - Grónsko - březen - je toto: Průměrná nejvyšší teplota v zemi Grónsko v měsíci březen je -4.1 ℃ (24.62 ℉). Průměrná nejnižší teplota je -10 ℃ (14 ℉). Na počátku měsíce březen můžete očekávat vyšší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo -4 ℃ (24.8 ℉). Na konci měsíce březen můžete očekávat vyšší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo -2.15 ℃ (28.13 ℉). Průměrné srážky jsou 50.5 mm (podívejte se zde, co toto číslo znamená). Při plánování cesty mějte prosím na paměti, že skutečné počasí se může lišit od těchto průměrných hodnot. Délka dne na začátku tohoto měsíce je přibližně 10:09 (hodiny a minuty), v polovině měsíce 11:47 a na konci měsíce 13:25.Tato čísla jsou platná především pro hlavní město a okolí. Je důležité říci, že počasí se může v různých výškách výrazně lišit, zejména v horách.

duben

Typické (obvyklé) počasí - Grónsko - duben - je toto: Průměrná nejvyšší teplota v zemi Grónsko v měsíci duben je -0.2 ℃ (31.64 ℉). Průměrná nejnižší teplota je -5.5 ℃ (22.1 ℉). Na počátku měsíce duben můžete očekávat nižší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo -2.15 ℃ (28.13 ℉). Na konci měsíce duben můžete očekávat vyšší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 1.9 ℃ (35.42 ℉). Průměrné srážky jsou 46.7 mm (podívejte se zde, co toto číslo znamená). Při plánování cesty mějte prosím na paměti, že skutečné počasí se může lišit od těchto průměrných hodnot. Délka dne na začátku tohoto měsíce je přibližně 13:25 (hodiny a minuty), v polovině měsíce 15:04 a na konci měsíce 16:44.Tato čísla jsou platná především pro hlavní město a okolí. Je důležité říci, že počasí se může v různých výškách výrazně lišit, zejména v horách.

květen

Typické (obvyklé) počasí - Grónsko - květen - je toto: Průměrná nejvyšší teplota v zemi Grónsko v měsíci květen je 4 ℃ (39.2 ℉). Průměrná nejnižší teplota je -0.9 ℃ (30.38 ℉). Na počátku měsíce květen můžete očekávat nižší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 1.9 ℃ (35.42 ℉). Na konci měsíce květen můžete očekávat vyšší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 6.2 ℃ (43.16 ℉). Průměrné srážky jsou 54.7 mm (podívejte se zde, co toto číslo znamená). Při plánování cesty mějte prosím na paměti, že skutečné počasí se může lišit od těchto průměrných hodnot. Délka dne na začátku tohoto měsíce je přibližně 16:44 (hodiny a minuty), v polovině měsíce 18:24 a na konci měsíce 19:56.Tato čísla jsou platná především pro hlavní město a okolí. Je důležité říci, že počasí se může v různých výškách výrazně lišit, zejména v horách.

červen

Typické (obvyklé) počasí - Grónsko - červen - je toto: Průměrná nejvyšší teplota v zemi Grónsko v měsíci červen je 8.4 ℃ (47.12 ℉). Průměrná nejnižší teplota je 1.9 ℃ (35.42 ℉). Na počátku měsíce červen můžete očekávat nižší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 6.2 ℃ (43.16 ℉). Na konci měsíce červen můžete očekávat vyšší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 9.75 ℃ (49.55 ℉). Průměrné srážky jsou 63.3 mm (podívejte se zde, co toto číslo znamená). Při plánování cesty mějte prosím na paměti, že skutečné počasí se může lišit od těchto průměrných hodnot. Délka dne na začátku tohoto měsíce je přibližně 19:56 (hodiny a minuty), v polovině měsíce 21:01 a na konci měsíce 20:58.Tato čísla jsou platná především pro hlavní město a okolí. Je důležité říci, že počasí se může v různých výškách výrazně lišit, zejména v horách.

červenec

Typické (obvyklé) počasí - Grónsko - červenec - je toto: Průměrná nejvyšší teplota v zemi Grónsko v měsíci červenec je 11.1 ℃ (51.98 ℉). Průměrná nejnižší teplota je 4.5 ℃ (40.1 ℉). Na počátku měsíce červenec můžete očekávat nižší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 9.75 ℃ (49.55 ℉). Na konci měsíce červenec můžete očekávat nižší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 10.8 ℃ (51.44 ℉). Průměrné srážky jsou 82.3 mm (podívejte se zde, co toto číslo znamená). Při plánování cesty mějte prosím na paměti, že skutečné počasí se může lišit od těchto průměrných hodnot. Délka dne na začátku tohoto měsíce je přibližně 20:58 (hodiny a minuty), v polovině měsíce 19:51 a na konci měsíce 18:18.Tato čísla jsou platná především pro hlavní město a okolí. Je důležité říci, že počasí se může v různých výškách výrazně lišit, zejména v horách.

srpen

Typické (obvyklé) počasí - Grónsko - srpen - je toto: Průměrná nejvyšší teplota v zemi Grónsko v měsíci srpen je 10.5 ℃ (50.9 ℉). Průměrná nejnižší teplota je 4.5 ℃ (40.1 ℉). Na počátku měsíce srpen můžete očekávat vyšší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 10.8 ℃ (51.44 ℉). Na konci měsíce srpen můžete očekávat nižší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 8.6 ℃ (47.48 ℉). Průměrné srážky jsou 87.8 mm (podívejte se zde, co toto číslo znamená). Při plánování cesty mějte prosím na paměti, že skutečné počasí se může lišit od těchto průměrných hodnot. Délka dne na začátku tohoto měsíce je přibližně 18:18 (hodiny a minuty), v polovině měsíce 16:39 a na konci měsíce 15:01.Tato čísla jsou platná především pro hlavní město a okolí. Je důležité říci, že počasí se může v různých výškách výrazně lišit, zejména v horách.

září

Typické (obvyklé) počasí - Grónsko - září - je toto: Průměrná nejvyšší teplota v zemi Grónsko v měsíci září je 6.7 ℃ (44.06 ℉). Průměrná nejnižší teplota je 2.2 ℃ (35.96 ℉). Na počátku měsíce září můžete očekávat vyšší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 8.6 ℃ (47.48 ℉). Na konci měsíce září můžete očekávat nižší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 4.5 ℃ (40.1 ℉). Průměrné srážky jsou 88 mm (podívejte se zde, co toto číslo znamená). Při plánování cesty mějte prosím na paměti, že skutečné počasí se může lišit od těchto průměrných hodnot. Délka dne na začátku tohoto měsíce je přibližně 15:01 (hodiny a minuty), v polovině měsíce 13:23 a na konci měsíce 11:47.Tato čísla jsou platná především pro hlavní město a okolí. Je důležité říci, že počasí se může v různých výškách výrazně lišit, zejména v horách.

říjen

Typické (obvyklé) počasí - Grónsko - říjen - je toto: Průměrná nejvyšší teplota v zemi Grónsko v měsíci říjen je 2.3 ℃ (36.14 ℉). Průměrná nejnižší teplota je -1.9 ℃ (28.58 ℉). Na počátku měsíce říjen můžete očekávat vyšší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 4.5 ℃ (40.1 ℉). Na konci měsíce říjen můžete očekávat nižší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 0.95 ℃ (33.71 ℉). Průměrné srážky jsou 71.7 mm (podívejte se zde, co toto číslo znamená). Při plánování cesty mějte prosím na paměti, že skutečné počasí se může lišit od těchto průměrných hodnot. Délka dne na začátku tohoto měsíce je přibližně 11:47 (hodiny a minuty), v polovině měsíce 10:10 a na konci měsíce 8:32.Tato čísla jsou platná především pro hlavní město a okolí. Je důležité říci, že počasí se může v různých výškách výrazně lišit, zejména v horách.

listopad

Typické (obvyklé) počasí - Grónsko - listopad - je toto: Průměrná nejvyšší teplota v zemi Grónsko v měsíci listopad je -0.4 ℃ (31.28 ℉). Průměrná nejnižší teplota je -5.2 ℃ (22.64 ℉). Na počátku měsíce listopad můžete očekávat vyšší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 0.95 ℃ (33.71 ℉). Na konci měsíce listopad můžete očekávat nižší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo -1.55 ℃ (29.21 ℉). Průměrné srážky jsou 73.3 mm (podívejte se zde, co toto číslo znamená). Při plánování cesty mějte prosím na paměti, že skutečné počasí se může lišit od těchto průměrných hodnot. Délka dne na začátku tohoto měsíce je přibližně 8:32 (hodiny a minuty), v polovině měsíce 6:56 a na konci měsíce 5:26.Tato čísla jsou platná především pro hlavní město a okolí. Je důležité říci, že počasí se může v různých výškách výrazně lišit, zejména v horách.

prosinec

Typické (obvyklé) počasí - Grónsko - prosinec - je toto: Průměrná nejvyšší teplota v zemi Grónsko v měsíci prosinec je -2.7 ℃ (27.14 ℉). Průměrná nejnižší teplota je -8.2 ℃ (17.24 ℉). Na počátku měsíce prosinec můžete očekávat vyšší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo -1.55 ℃ (29.21 ℉). Na konci měsíce prosinec můžete očekávat nižší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo -3.25 ℃ (26.15 ℉). Průměrné srážky jsou 53.6 mm (podívejte se zde, co toto číslo znamená). Při plánování cesty mějte prosím na paměti, že skutečné počasí se může lišit od těchto průměrných hodnot. Délka dne na začátku tohoto měsíce je přibližně 5:26 (hodiny a minuty), v polovině měsíce 4:21 a na konci měsíce 4:08.Tato čísla jsou platná především pro hlavní město a okolí. Je důležité říci, že počasí se může v různých výškách výrazně lišit, zejména v horách.

Níže jsou uvedeny průměrné hodnoty, takže je můžete v těchto místech považovat za typické počasí v cíli Grónsko. Znak "-" znamená, že pro tuto položku nemáme dostatek údajů.

Thuleteplota: -21.5 ℃ (-6.7 ℉)nejvyšší teplota: -17 ℃ (1.4 ℉)nejnižší teplota: -24.4 ℃ (-11.92 ℉)srážky: 8.2mmdeštivé dny: -
Holsteinsborgteplota: -9.6 ℃ (14.72 ℉)nejvyšší teplota: -5.9 ℃ (21.38 ℉)nejnižší teplota: -12.4 ℃ (9.68 ℉)srážky: 21.7mmdeštivé dny: -
Sdr. Stromfjordteplota: -16 ℃ (3.2 ℉)nejvyšší teplota: -11.3 ℃ (11.66 ℉)nejnižší teplota: -21.5 ℃ (-6.7 ℉)srážky: 6mmdeštivé dny: -
Narsarsuaqteplota: -5.4 ℃ (22.28 ℉)nejvyšší teplota: -1.4 ℃ (29.48 ℉)nejnižší teplota: -9.7 ℃ (14.54 ℉)srážky: 61.6mmdeštivé dny: -
Danmarkshavnteplota: -21.6 ℃ (-6.88 ℉)nejvyšší teplota: -16.9 ℃ (1.58 ℉)nejnižší teplota: -24.9 ℃ (-12.82 ℉)srážky: 14.7mmdeštivé dny: -
Scoresbysundteplota: - nejvyšší teplota: - nejnižší teplota: - srážky: 16.3mmdeštivé dny: -
Upernavikteplota: - nejvyšší teplota: - nejnižší teplota: - srážky: 22.3mmdeštivé dny: -
Jakobshavnteplota: -10.5 ℃ (13.1 ℉)nejvyšší teplota: -7.5 ℃ (18.5 ℉)nejnižší teplota: -14 ℃ (6.8 ℉)srážky: 16.4mmdeštivé dny: -
Egedesmindeteplota: -9.4 ℃ (15.08 ℉)nejvyšší teplota: -6.3 ℃ (20.66 ℉)nejnižší teplota: -12.3 ℃ (9.86 ℉)srážky: 26.3mmdeštivé dny: -
Nuukteplota: -5.6 ℃ (21.92 ℉)nejvyšší teplota: -2.7 ℃ (27.14 ℉)nejnižší teplota: -8.2 ℃ (17.24 ℉)srážky: 53.6mmdeštivé dny: -
Frederikshabteplota: -4.7 ℃ (23.54 ℉)nejvyšší teplota: -1.3 ℃ (29.66 ℉)nejnižší teplota: -8.3 ℃ (17.06 ℉)srážky: 85.8mmdeštivé dny: -
Julianehabteplota: -3.8 ℃ (25.16 ℉)nejvyšší teplota: -0.6 ℃ (30.92 ℉)nejnižší teplota: -7.1 ℃ (19.22 ℉)srážky: 73.9mmdeštivé dny: -
Nordteplota: - nejvyšší teplota: - nejnižší teplota: - srážky: 17.1mmdeštivé dny: -
Kap Tobinteplota: -14 ℃ (6.8 ℉)nejvyšší teplota: -10.1 ℃ (13.82 ℉)nejnižší teplota: -17.5 ℃ (0.5 ℉)srážky: 48.9mmdeštivé dny: -
Aputiteqteplota: -8.8 ℃ (16.16 ℉)nejvyšší teplota: -5.9 ℃ (21.38 ℉)nejnižší teplota: -12.4 ℃ (9.68 ℉)srážky: 39.4mmdeštivé dny: -
Angmagssalikteplota: -6.7 ℃ (19.94 ℉)nejvyšší teplota: -3.1 ℃ (26.42 ℉)nejnižší teplota: -10 ℃ (14 ℉)srážky: 104.4mmdeštivé dny: -
Prins Christian Sundteplota: -2.6 ℃ (27.32 ℉)nejvyšší teplota: -0.7 ℃ (30.74 ℉)nejnižší teplota: -4.5 ℃ (23.9 ℉)srážky: 245mmdeštivé dny: -
Když čtete o množství srážek, měli byste to vědět: Slabý déšť je, když je výška srážek menší než 2,5 mm (0,1 in) za hodinu. U mírného deště je toto číslo mezi 2,5 mm a 10 mm (0,4 palce), při silném dešti je 10 - 50 mm (2,0 palce). Velmi silný déšť má toto číslo vyšší než 50 mm za hodinu.