Główna
Europa
Azja
Australia & Oceania
Afryka
Ameryka Północna
Ameryka Centralna
Ameryka Południowa

Zwykła pogoda - Grenlandia

Czy musisz wiedzieć, kiedy najlepiej wybrać się do Grenlandia? Następnie należy spojrzeć tutaj, jakiej pogody można się spodziewać w ciągu roku.


Jakiej pogody możesz się spodziewać w celu Grenlandia

Klimat Grenlandii jest arktyczny do subarktycznego, można się spodziewać chłodnych lat i mroźnych zim. Pogoda jest ogólnie zmienna i różni się w różnych regionach. Występują również duże różnice temperatur w różnych porach roku.

Mówiąc o zwykłej pogody w tym kraju, informacja ma znaczenie na przykład dla tych popularnych miejsc: Eastern Greenland, Igaliku, Ilulissat, Ittoqqortoormiit, Kangerlussuaq, Kulusuk, Nanortalik, Narsaq, Narsarsuaq, Northeast Greenland National Park, Northern Greenland, Nuuk, Oqaatsut, Qaanaaq, Qaqortoq, Qasigiannguit, Qassiarsuk, Sisimiut, Southern Greenland, Tasiilaq, Upernavik, Uummannaq, Western Greenland.

Zobaczmy teraz, jakiej pogody można się spodziewać w okolicy stolicy i wielu innych miast. Najcieplejszy miesiąc tutaj jest lipiec, średnia maksymalna temperatura jest 11.1 ℃ (51.98 ℉). Średnia temperatura minimalna w tym miesiącu jest 4.5 ℃ (40.1 ℉). Najzimniejszy miesiąc tutaj jest marzec, średnia maksymalna temperatura jest -4.1 ℃ (24.62 ℉). Średnia temperatura minimalna w tym miesiącu jest -10 ℃ (14 ℉).

Kiedy podróżujesz do niektórych miejsc w Grenlandia, zawsze weź pod uwagę także wysokość tego miejsca. Najwyższy punkt tutaj jest Gunnbjorn Fjeld (3694 m) i najniższy punkt Atlantic Ocean (0 m). Tak więc istnieją ogromne różnice wysokości w tym kraju, a zatem pogoda jest w nich bardzo różna. Należy pamiętać, że temperatura zwykle spada o 1.2 - 1.9 ℃ (2.2 - 3.5 ℉) na 200 m (656 ft), w zależności od innych warunków. (I powinniśmy dodać, że w bardzo szczególnym stanie zwanym inwersją termiczną nawet temperatura może być wyższa na wyższych wysokościach).

Należy pamiętać, że nie jest to prognoza pogody, ale informacja o zwykłej pogodzie (średnia). To powinno pomóc Ci zdecydować, kiedy najlepiej wybrać się na Grenlandia. Przeczytaj więcej szczegółów na temat typowej dla nich pogody we wszystkich poszczególnych miesiącach poniżej:

styczeń - luty - marzec - kwiecień - maj - czerwiec - lipiec - sierpień - wrzesień - październik - listopad - grudzień


styczeń

Typowa (typowa) pogoda w Grenlandia w styczeń jest taka: Średnia najwyższa temperatura w Grenlandia w styczeń to -3.8 ℃ (25.16 ℉). Średnia najniższa temperatura to -9.7 ℃ (14.54 ℉). Pod począwszu z styczeń można oczekiwać wyższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około -3.25 ℃ (26.15 ℉). Pod koncu z styczeń można oczekiwać niższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około -3.85 ℃ (25.07 ℉). Średnia suma opadów 38.6 mm (Spójrz co oznacza ten numer). Przy planowaniu podróży pamiętaj, że rzeczywista pogoda może różnić się od tych średnich wartości. Długość dnia na początku tego miesiąca wynosi około 4:19 (godziny i minuty), w w połowie miesiąca 5:23 i na końcu miesiąca 6:53.Powyższe liczby są ważne przede wszystkim dla kapitału i obszaru wokół niego. Ważne jest, aby powiedzieć, że pogoda może się znacznie różnić na różnych wysokościach, szczególnie w górach.

luty

Typowa (typowa) pogoda w Grenlandia w luty jest taka: Średnia najwyższa temperatura w Grenlandia w luty to -3.9 ℃ (24.98 ℉). Średnia najniższa temperatura to -10 ℃ (14 ℉). Pod począwszu z luty można oczekiwać wyższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około -3.85 ℃ (25.07 ℉). Pod koncu z luty można oczekiwać niższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około -4 ℃ (24.8 ℉). Średnia suma opadów 47.9 mm (Spójrz co oznacza ten numer). Przy planowaniu podróży pamiętaj, że rzeczywista pogoda może różnić się od tych średnich wartości. Długość dnia na początku tego miesiąca wynosi około 6:53 (godziny i minuty), w w połowie miesiąca 8:30 i na końcu miesiąca 10:09.Powyższe liczby są ważne przede wszystkim dla kapitału i obszaru wokół niego. Ważne jest, aby powiedzieć, że pogoda może się znacznie różnić na różnych wysokościach, szczególnie w górach.

marzec

Typowa (typowa) pogoda w Grenlandia w marzec jest taka: Średnia najwyższa temperatura w Grenlandia w marzec to -4.1 ℃ (24.62 ℉). Średnia najniższa temperatura to -10 ℃ (14 ℉). Pod począwszu z marzec można oczekiwać wyższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około -4 ℃ (24.8 ℉). Pod koncu z marzec można oczekiwać wyższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około -2.15 ℃ (28.13 ℉). Średnia suma opadów 50.5 mm (Spójrz co oznacza ten numer). Przy planowaniu podróży pamiętaj, że rzeczywista pogoda może różnić się od tych średnich wartości. Długość dnia na początku tego miesiąca wynosi około 10:09 (godziny i minuty), w w połowie miesiąca 11:47 i na końcu miesiąca 13:25.Powyższe liczby są ważne przede wszystkim dla kapitału i obszaru wokół niego. Ważne jest, aby powiedzieć, że pogoda może się znacznie różnić na różnych wysokościach, szczególnie w górach.

kwiecień

Typowa (typowa) pogoda w Grenlandia w kwiecień jest taka: Średnia najwyższa temperatura w Grenlandia w kwiecień to -0.2 ℃ (31.64 ℉). Średnia najniższa temperatura to -5.5 ℃ (22.1 ℉). Pod począwszu z kwiecień można oczekiwać niższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około -2.15 ℃ (28.13 ℉). Pod koncu z kwiecień można oczekiwać wyższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 1.9 ℃ (35.42 ℉). Średnia suma opadów 46.7 mm (Spójrz co oznacza ten numer). Przy planowaniu podróży pamiętaj, że rzeczywista pogoda może różnić się od tych średnich wartości. Długość dnia na początku tego miesiąca wynosi około 13:25 (godziny i minuty), w w połowie miesiąca 15:04 i na końcu miesiąca 16:44.Powyższe liczby są ważne przede wszystkim dla kapitału i obszaru wokół niego. Ważne jest, aby powiedzieć, że pogoda może się znacznie różnić na różnych wysokościach, szczególnie w górach.

maj

Typowa (typowa) pogoda w Grenlandia w maj jest taka: Średnia najwyższa temperatura w Grenlandia w maj to 4 ℃ (39.2 ℉). Średnia najniższa temperatura to -0.9 ℃ (30.38 ℉). Pod począwszu z maj można oczekiwać niższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 1.9 ℃ (35.42 ℉). Pod koncu z maj można oczekiwać wyższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 6.2 ℃ (43.16 ℉). Średnia suma opadów 54.7 mm (Spójrz co oznacza ten numer). Przy planowaniu podróży pamiętaj, że rzeczywista pogoda może różnić się od tych średnich wartości. Długość dnia na początku tego miesiąca wynosi około 16:44 (godziny i minuty), w w połowie miesiąca 18:24 i na końcu miesiąca 19:56.Powyższe liczby są ważne przede wszystkim dla kapitału i obszaru wokół niego. Ważne jest, aby powiedzieć, że pogoda może się znacznie różnić na różnych wysokościach, szczególnie w górach.

czerwiec

Typowa (typowa) pogoda w Grenlandia w czerwiec jest taka: Średnia najwyższa temperatura w Grenlandia w czerwiec to 8.4 ℃ (47.12 ℉). Średnia najniższa temperatura to 1.9 ℃ (35.42 ℉). Pod począwszu z czerwiec można oczekiwać niższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 6.2 ℃ (43.16 ℉). Pod koncu z czerwiec można oczekiwać wyższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 9.75 ℃ (49.55 ℉). Średnia suma opadów 63.3 mm (Spójrz co oznacza ten numer). Przy planowaniu podróży pamiętaj, że rzeczywista pogoda może różnić się od tych średnich wartości. Długość dnia na początku tego miesiąca wynosi około 19:56 (godziny i minuty), w w połowie miesiąca 21:01 i na końcu miesiąca 20:58.Powyższe liczby są ważne przede wszystkim dla kapitału i obszaru wokół niego. Ważne jest, aby powiedzieć, że pogoda może się znacznie różnić na różnych wysokościach, szczególnie w górach.

lipiec

Typowa (typowa) pogoda w Grenlandia w lipiec jest taka: Średnia najwyższa temperatura w Grenlandia w lipiec to 11.1 ℃ (51.98 ℉). Średnia najniższa temperatura to 4.5 ℃ (40.1 ℉). Pod począwszu z lipiec można oczekiwać niższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 9.75 ℃ (49.55 ℉). Pod koncu z lipiec można oczekiwać niższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 10.8 ℃ (51.44 ℉). Średnia suma opadów 82.3 mm (Spójrz co oznacza ten numer). Przy planowaniu podróży pamiętaj, że rzeczywista pogoda może różnić się od tych średnich wartości. Długość dnia na początku tego miesiąca wynosi około 20:58 (godziny i minuty), w w połowie miesiąca 19:51 i na końcu miesiąca 18:18.Powyższe liczby są ważne przede wszystkim dla kapitału i obszaru wokół niego. Ważne jest, aby powiedzieć, że pogoda może się znacznie różnić na różnych wysokościach, szczególnie w górach.

sierpień

Typowa (typowa) pogoda w Grenlandia w sierpień jest taka: Średnia najwyższa temperatura w Grenlandia w sierpień to 10.5 ℃ (50.9 ℉). Średnia najniższa temperatura to 4.5 ℃ (40.1 ℉). Pod począwszu z sierpień można oczekiwać wyższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 10.8 ℃ (51.44 ℉). Pod koncu z sierpień można oczekiwać niższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 8.6 ℃ (47.48 ℉). Średnia suma opadów 87.8 mm (Spójrz co oznacza ten numer). Przy planowaniu podróży pamiętaj, że rzeczywista pogoda może różnić się od tych średnich wartości. Długość dnia na początku tego miesiąca wynosi około 18:18 (godziny i minuty), w w połowie miesiąca 16:39 i na końcu miesiąca 15:01.Powyższe liczby są ważne przede wszystkim dla kapitału i obszaru wokół niego. Ważne jest, aby powiedzieć, że pogoda może się znacznie różnić na różnych wysokościach, szczególnie w górach.

wrzesień

Typowa (typowa) pogoda w Grenlandia w wrzesień jest taka: Średnia najwyższa temperatura w Grenlandia w wrzesień to 6.7 ℃ (44.06 ℉). Średnia najniższa temperatura to 2.2 ℃ (35.96 ℉). Pod począwszu z wrzesień można oczekiwać wyższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 8.6 ℃ (47.48 ℉). Pod koncu z wrzesień można oczekiwać niższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 4.5 ℃ (40.1 ℉). Średnia suma opadów 88 mm (Spójrz co oznacza ten numer). Przy planowaniu podróży pamiętaj, że rzeczywista pogoda może różnić się od tych średnich wartości. Długość dnia na początku tego miesiąca wynosi około 15:01 (godziny i minuty), w w połowie miesiąca 13:23 i na końcu miesiąca 11:47.Powyższe liczby są ważne przede wszystkim dla kapitału i obszaru wokół niego. Ważne jest, aby powiedzieć, że pogoda może się znacznie różnić na różnych wysokościach, szczególnie w górach.

październik

Typowa (typowa) pogoda w Grenlandia w październik jest taka: Średnia najwyższa temperatura w Grenlandia w październik to 2.3 ℃ (36.14 ℉). Średnia najniższa temperatura to -1.9 ℃ (28.58 ℉). Pod począwszu z październik można oczekiwać wyższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 4.5 ℃ (40.1 ℉). Pod koncu z październik można oczekiwać niższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 0.95 ℃ (33.71 ℉). Średnia suma opadów 71.7 mm (Spójrz co oznacza ten numer). Przy planowaniu podróży pamiętaj, że rzeczywista pogoda może różnić się od tych średnich wartości. Długość dnia na początku tego miesiąca wynosi około 11:47 (godziny i minuty), w w połowie miesiąca 10:10 i na końcu miesiąca 8:32.Powyższe liczby są ważne przede wszystkim dla kapitału i obszaru wokół niego. Ważne jest, aby powiedzieć, że pogoda może się znacznie różnić na różnych wysokościach, szczególnie w górach.

listopad

Typowa (typowa) pogoda w Grenlandia w listopad jest taka: Średnia najwyższa temperatura w Grenlandia w listopad to -0.4 ℃ (31.28 ℉). Średnia najniższa temperatura to -5.2 ℃ (22.64 ℉). Pod począwszu z listopad można oczekiwać wyższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 0.95 ℃ (33.71 ℉). Pod koncu z listopad można oczekiwać niższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około -1.55 ℃ (29.21 ℉). Średnia suma opadów 73.3 mm (Spójrz co oznacza ten numer). Przy planowaniu podróży pamiętaj, że rzeczywista pogoda może różnić się od tych średnich wartości. Długość dnia na początku tego miesiąca wynosi około 8:32 (godziny i minuty), w w połowie miesiąca 6:56 i na końcu miesiąca 5:26.Powyższe liczby są ważne przede wszystkim dla kapitału i obszaru wokół niego. Ważne jest, aby powiedzieć, że pogoda może się znacznie różnić na różnych wysokościach, szczególnie w górach.

grudzień

Typowa (typowa) pogoda w Grenlandia w grudzień jest taka: Średnia najwyższa temperatura w Grenlandia w grudzień to -2.7 ℃ (27.14 ℉). Średnia najniższa temperatura to -8.2 ℃ (17.24 ℉). Pod począwszu z grudzień można oczekiwać wyższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około -1.55 ℃ (29.21 ℉). Pod koncu z grudzień można oczekiwać niższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około -3.25 ℃ (26.15 ℉). Średnia suma opadów 53.6 mm (Spójrz co oznacza ten numer). Przy planowaniu podróży pamiętaj, że rzeczywista pogoda może różnić się od tych średnich wartości. Długość dnia na początku tego miesiąca wynosi około 5:26 (godziny i minuty), w w połowie miesiąca 4:21 i na końcu miesiąca 4:08.Powyższe liczby są ważne przede wszystkim dla kapitału i obszaru wokół niego. Ważne jest, aby powiedzieć, że pogoda może się znacznie różnić na różnych wysokościach, szczególnie w górach.

Poniżej podano wartości średnie, abyś mógł uznać je za typową pogodę w Grenlandia w tych miejscach. Znak "-" oznacza, że ​​nie mamy wystarczających danych dla tego przedmiotu.

Thuletemperatura: -21.5 ℃ (-6.7 ℉)najwyższa temperatura: -17 ℃ (1.4 ℉)najniższa temperatura: -24.4 ℃ (-11.92 ℉)opady: 8.2mmdeszcz deszcz dni: -
Holsteinsborgtemperatura: -9.6 ℃ (14.72 ℉)najwyższa temperatura: -5.9 ℃ (21.38 ℉)najniższa temperatura: -12.4 ℃ (9.68 ℉)opady: 21.7mmdeszcz deszcz dni: -
Sdr. Stromfjordtemperatura: -16 ℃ (3.2 ℉)najwyższa temperatura: -11.3 ℃ (11.66 ℉)najniższa temperatura: -21.5 ℃ (-6.7 ℉)opady: 6mmdeszcz deszcz dni: -
Narsarsuaqtemperatura: -5.4 ℃ (22.28 ℉)najwyższa temperatura: -1.4 ℃ (29.48 ℉)najniższa temperatura: -9.7 ℃ (14.54 ℉)opady: 61.6mmdeszcz deszcz dni: -
Danmarkshavntemperatura: -21.6 ℃ (-6.88 ℉)najwyższa temperatura: -16.9 ℃ (1.58 ℉)najniższa temperatura: -24.9 ℃ (-12.82 ℉)opady: 14.7mmdeszcz deszcz dni: -
Scoresbysundtemperatura: - najwyższa temperatura: - najniższa temperatura: - opady: 16.3mmdeszcz deszcz dni: -
Upernaviktemperatura: - najwyższa temperatura: - najniższa temperatura: - opady: 22.3mmdeszcz deszcz dni: -
Jakobshavntemperatura: -10.5 ℃ (13.1 ℉)najwyższa temperatura: -7.5 ℃ (18.5 ℉)najniższa temperatura: -14 ℃ (6.8 ℉)opady: 16.4mmdeszcz deszcz dni: -
Egedesmindetemperatura: -9.4 ℃ (15.08 ℉)najwyższa temperatura: -6.3 ℃ (20.66 ℉)najniższa temperatura: -12.3 ℃ (9.86 ℉)opady: 26.3mmdeszcz deszcz dni: -
Nuuktemperatura: -5.6 ℃ (21.92 ℉)najwyższa temperatura: -2.7 ℃ (27.14 ℉)najniższa temperatura: -8.2 ℃ (17.24 ℉)opady: 53.6mmdeszcz deszcz dni: -
Frederikshabtemperatura: -4.7 ℃ (23.54 ℉)najwyższa temperatura: -1.3 ℃ (29.66 ℉)najniższa temperatura: -8.3 ℃ (17.06 ℉)opady: 85.8mmdeszcz deszcz dni: -
Julianehabtemperatura: -3.8 ℃ (25.16 ℉)najwyższa temperatura: -0.6 ℃ (30.92 ℉)najniższa temperatura: -7.1 ℃ (19.22 ℉)opady: 73.9mmdeszcz deszcz dni: -
Nordtemperatura: - najwyższa temperatura: - najniższa temperatura: - opady: 17.1mmdeszcz deszcz dni: -
Kap Tobintemperatura: -14 ℃ (6.8 ℉)najwyższa temperatura: -10.1 ℃ (13.82 ℉)najniższa temperatura: -17.5 ℃ (0.5 ℉)opady: 48.9mmdeszcz deszcz dni: -
Aputiteqtemperatura: -8.8 ℃ (16.16 ℉)najwyższa temperatura: -5.9 ℃ (21.38 ℉)najniższa temperatura: -12.4 ℃ (9.68 ℉)opady: 39.4mmdeszcz deszcz dni: -
Angmagssaliktemperatura: -6.7 ℃ (19.94 ℉)najwyższa temperatura: -3.1 ℃ (26.42 ℉)najniższa temperatura: -10 ℃ (14 ℉)opady: 104.4mmdeszcz deszcz dni: -
Prins Christian Sundtemperatura: -2.6 ℃ (27.32 ℉)najwyższa temperatura: -0.7 ℃ (30.74 ℉)najniższa temperatura: -4.5 ℃ (23.9 ℉)opady: 245mmdeszcz deszcz dni: -
Kiedy czytasz o liczbie mm opadów, powinieneś o tym wiedzieć: Deszcz jest wtedy, gdy opadów jest mniej niż 2,5 mm (0,1 in) na godzinę. Przy umiarkowanym deszczu liczba ta wynosi od 2,5 mm do 10 mm (0,4 cala), przy ulewnym deszczu wynosi ona 10 mm - 50 mm (2,0 cala). Bardzo silny deszcz ma tę wartość powyżej 50 mm na godzinę.


©2018-2023 UsualWeather.com, główne źródła danych: MWDI, WikiVoyage, Wikipedia, CIA, WMO
Wydawca: Bispiral, s.r.o. | O nas | Zasady stronie internetowej UsualWeather.com i ochrony prywatności
Facebook Twitter Pinterest