Domov
Európa
Ázia
Austrália & Oceánia
Afrika
Severná Amerika
Stredná Amerika
Južná Amerika

Zvyčajné počasie - Guatemala

Potrebujete vedieť, kedy je najlepší čas ísť do ciela Guatemala? Potom by ste sa mali pozrieť, aké počasie tam môžete očakávať počas roka.

Domov - Stredná Amerika - Guatemala

Guatemala - aké počasie môžete očakávať

Klíma Guatemaly je tropická. Môžete očakávať teplé a vlhké počasie v nížinách a chladnejšie počasie na vysočinách. Počasie môže byť veľmi chladné v pohorí Cuchumatanes.

Pri hovore o obvyklom počasí v tomto štáte sú informácie relevantné napríklad pre tieto obľúbené miesta: Aguateca, Almolonga, Antigua Guatemala, Cancuén, Cantel, Caribbean Coast, Carmelita, Ceibal, Central Highlands, Chichicastenango, Chiquimula, Cobán, Dolores, Dos Pilas, Eastern Guatemala, El Ceibo, El Mirador, El Naranjo, El Remate, Escuintla, Flores, Guatemala City, Huehuetenango, Ixil Triangle, Iximche, Jaibalito, Jutiapa, Lake Atitlán, Lanquín, Mazatenango, Melchor de Mencos, Mixco Viejo, Monterrico, Nakbé, Nakúm, Northern Lowlands, Pacaya Volcano, Pacific Lowlands, Panajachel, Piedras Negras, Puerto San José, Quetzaltenango, Raxruja, Retalhuleu, Sacapulas, Salcajá, San Andrés, San Andrés Xecul, San Antonio Palopo, San José, San Juan, San Marcos La Laguna, San Miguel, San Pedro la Laguna, San Rafael Pie de la Cuesta, Santa Catarina Palopo, Santa Cruz la Laguna, Santa Lucía Cotzumalguapa, Santa Maria Nebaj, Santiago Atitlán, Sayaxché, Semuc Champey, Solola, Tikal, Todos Santos Cuchumatán, Uaxactun, Uspantan, Western Highlands, Zunil.

Poďme sa pozrieť, aké počasie môžete očakávať v oblasti okolo hlavného mesta a v mnohých ďalších mestách. Najteplejším mesiacom tu je Apríl, priemerná maximálna teplota je 27.7 ℃ (81.86 ℉). Priemerná minimálna teplota v tomto mesiaci je 16 ℃ (60.8 ℉). Najchladnejší mesiac tu je November, priemerná maximálna teplota je 23.5 ℃ (74.3 ℉). Priemerná minimálna teplota v tomto mesiaci je 14.4 ℃ (57.92 ℉). Najviac daždivý mesiac tu je Jún, priemerný počet daždivých dní je 21.5. Najmenej daždivý mesiac tu je Január, priemerný počet daždivých dní je 2.

Pri cestovaní na niektoré miesta v lokácii Guatemala, vždy zvážte nadmorskú výšku miesta. Najvyšší bod tu je Volcan Tajumulco (4220 m) a najnižší bod je Pacific Ocean (0 m). Takže v tejto krajine existujú obrovské rozdiely v nadmorských výškach a počasie je v nich preto veľmi odlišné. Majte na pamäti, že teplota zvyčajne klesá o 1.2 - 1.9 ℃ (2.2 - 3.5 ℉) na 200 m (656 stôp), v závislosti od ostatných podmienok. (A mali by sme dodať, že vo veľmi špeciálnom stave nazvanom tepelná inverzia dokonca teplota môže byť vyššia vo vyšších nadmorských výškach.)

Majte na pamäti, že nejde o predpoveď počasia, ale informácie o bežnom počasí (priemer). To vám pomôže rozhodnúť sa, kedy je najlepší čas ísť do ciela Guatemala. Prečítajte si ďalšie podrobnosti o typickom počasí v jednotlivých mesiacoch nižšie:

Január - Február - Marec - Apríl - Máj - Jún - Júl - August - September - Október - November - December


Január

Typické (zvyčajné) počasie - Guatemala - Január - je toto: Priemerná najvyššia teplota v zemi Guatemala v mesiaci Január je 23.7 ℃ (74.66 ℉). Priemerná najnižšia teplota je 11.5 ℃ (52.7 ℉). Na začiatku mesiaca Január môžete očakávať nižšie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 23.7 ℃ (74.66 ℉). Na koncu mesiaca Január môžete očakávať vyššie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 24.55 ℃ (76.19 ℉). Priemerný počet daždivých dní - Január - je 2. Priemerné zrážky sú 3.1 mm (podívajte sa tu, čo toto číslo znamená). Pri plánovaní cesty, prosím, majte na pamäti, že skutočné počasie sa môže líšiť od týchto priemerných hodnôt. Dĺžka dňa na začiatku tohto mesiaca je približne 11:16 (hodiny a minúty), v v polovici mesiaca 11:21 a na konci mesiaca 11:29.Tieto čísla sú platné predovšetkým pre hlavné mesto a oblasť okolo nej. Je dôležité povedať, že počasie sa môže v rôznych nadmorských výškach výrazne líšiť, najmä v horách.

Február

Typické (zvyčajné) počasie - Guatemala - Február - je toto: Priemerná najvyššia teplota v zemi Guatemala v mesiaci Február je 25.4 ℃ (77.72 ℉). Priemerná najnižšia teplota je 13.4 ℃ (56.12 ℉). Na začiatku mesiaca Február môžete očakávať nižšie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 24.55 ℃ (76.19 ℉). Na koncu mesiaca Február môžete očakávať vyššie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 26.1 ℃ (78.98 ℉). Priemerný počet daždivých dní - Február - je 2. Priemerné zrážky sú 5 mm (podívajte sa tu, čo toto číslo znamená). Pri plánovaní cesty, prosím, majte na pamäti, že skutočné počasie sa môže líšiť od týchto priemerných hodnôt. Dĺžka dňa na začiatku tohto mesiaca je približne 11:29 (hodiny a minúty), v v polovici mesiaca 11:39 a na konci mesiaca 11:51.Tieto čísla sú platné predovšetkým pre hlavné mesto a oblasť okolo nej. Je dôležité povedať, že počasie sa môže v rôznych nadmorských výškach výrazne líšiť, najmä v horách.

Marec

Typické (zvyčajné) počasie - Guatemala - Marec - je toto: Priemerná najvyššia teplota v zemi Guatemala v mesiaci Marec je 26.8 ℃ (80.24 ℉). Priemerná najnižšia teplota je 14.1 ℃ (57.38 ℉). Na začiatku mesiaca Marec môžete očakávať nižšie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 26.1 ℃ (78.98 ℉). Na koncu mesiaca Marec môžete očakávať vyššie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 27.25 ℃ (81.05 ℉). Priemerný počet daždivých dní - Marec - je 2. Priemerné zrážky sú 6.8 mm (podívajte sa tu, čo toto číslo znamená). Pri plánovaní cesty, prosím, majte na pamäti, že skutočné počasie sa môže líšiť od týchto priemerných hodnôt. Dĺžka dňa na začiatku tohto mesiaca je približne 11:51 (hodiny a minúty), v v polovici mesiaca 12:03 a na konci mesiaca 12:15.Tieto čísla sú platné predovšetkým pre hlavné mesto a oblasť okolo nej. Je dôležité povedať, že počasie sa môže v rôznych nadmorských výškach výrazne líšiť, najmä v horách.

Apríl

Typické (zvyčajné) počasie - Guatemala - Apríl - je toto: Priemerná najvyššia teplota v zemi Guatemala v mesiaci Apríl je 27.7 ℃ (81.86 ℉). Priemerná najnižšia teplota je 16 ℃ (60.8 ℉). Na začiatku mesiaca Apríl môžete očakávať nižšie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 27.25 ℃ (81.05 ℉). Na koncu mesiaca Apríl môžete očakávať nižšie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 27.4 ℃ (81.32 ℉). Priemerný počet daždivých dní - Apríl - je 5. Priemerné zrážky sú 25.9 mm (podívajte sa tu, čo toto číslo znamená). Pri plánovaní cesty, prosím, majte na pamäti, že skutočné počasie sa môže líšiť od týchto priemerných hodnôt. Dĺžka dňa na začiatku tohto mesiaca je približne 12:15 (hodiny a minúty), v v polovici mesiaca 12:27 a na konci mesiaca 12:38.Tieto čísla sú platné predovšetkým pre hlavné mesto a oblasť okolo nej. Je dôležité povedať, že počasie sa môže v rôznych nadmorských výškach výrazne líšiť, najmä v horách.

Máj

Typické (zvyčajné) počasie - Guatemala - Máj - je toto: Priemerná najvyššia teplota v zemi Guatemala v mesiaci Máj je 27.1 ℃ (80.78 ℉). Priemerná najnižšia teplota je 16.5 ℃ (61.7 ℉). Na začiatku mesiaca Máj môžete očakávať vyššie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 27.4 ℃ (81.32 ℉). Na koncu mesiaca Máj môžete očakávať nižšie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 26.2 ℃ (79.16 ℉). Priemerný počet daždivých dní - Máj - je 11.1. Priemerné zrážky sú 114.7 mm (podívajte sa tu, čo toto číslo znamená). Pri plánovaní cesty, prosím, majte na pamäti, že skutočné počasie sa môže líšiť od týchto priemerných hodnôt. Dĺžka dňa na začiatku tohto mesiaca je približne 12:38 (hodiny a minúty), v v polovici mesiaca 12:48 a na konci mesiaca 12:55.Tieto čísla sú platné predovšetkým pre hlavné mesto a oblasť okolo nej. Je dôležité povedať, že počasie sa môže v rôznych nadmorských výškach výrazne líšiť, najmä v horách.

Jún

Typické (zvyčajné) počasie - Guatemala - Jún - je toto: Priemerná najvyššia teplota v zemi Guatemala v mesiaci Jún je 25.3 ℃ (77.54 ℉). Priemerná najnižšia teplota je 16.7 ℃ (62.06 ℉). Na začiatku mesiaca Jún môžete očakávať vyššie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 26.2 ℃ (79.16 ℉). Na koncu mesiaca Jún môžete očakávať nižšie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 24.85 ℃ (76.73 ℉). Priemerný počet daždivých dní - Jún - je 21.5. Priemerné zrážky sú 255.2 mm (podívajte sa tu, čo toto číslo znamená). Pri plánovaní cesty, prosím, majte na pamäti, že skutočné počasie sa môže líšiť od týchto priemerných hodnôt. Dĺžka dňa na začiatku tohto mesiaca je približne 12:55 (hodiny a minúty), v v polovici mesiaca 12:59 a na konci mesiaca 12:58.Tieto čísla sú platné predovšetkým pre hlavné mesto a oblasť okolo nej. Je dôležité povedať, že počasie sa môže v rôznych nadmorských výškach výrazne líšiť, najmä v horách.

Júl

Typické (zvyčajné) počasie - Guatemala - Júl - je toto: Priemerná najvyššia teplota v zemi Guatemala v mesiaci Júl je 24.4 ℃ (75.92 ℉). Priemerná najnižšia teplota je 16.4 ℃ (61.52 ℉). Na začiatku mesiaca Júl môžete očakávať vyššie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 24.85 ℃ (76.73 ℉). Na koncu mesiaca Júl môžete očakávať vyššie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 24.55 ℃ (76.19 ℉). Priemerný počet daždivých dní - Júl - je 17. Priemerné zrážky sú 182 mm (podívajte sa tu, čo toto číslo znamená). Pri plánovaní cesty, prosím, majte na pamäti, že skutočné počasie sa môže líšiť od týchto priemerných hodnôt. Dĺžka dňa na začiatku tohto mesiaca je približne 12:58 (hodiny a minúty), v v polovici mesiaca 12:55 a na konci mesiaca 12:47.Tieto čísla sú platné predovšetkým pre hlavné mesto a oblasť okolo nej. Je dôležité povedať, že počasie sa môže v rôznych nadmorských výškach výrazne líšiť, najmä v horách.

August

Typické (zvyčajné) počasie - Guatemala - August - je toto: Priemerná najvyššia teplota v zemi Guatemala v mesiaci August je 24.7 ℃ (76.46 ℉). Priemerná najnižšia teplota je 16.4 ℃ (61.52 ℉). Na začiatku mesiaca August môžete očakávať nižšie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 24.55 ℃ (76.19 ℉). Na koncu mesiaca August môžete očakávať nižšie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 24.6 ℃ (76.28 ℉). Priemerný počet daždivých dní - August - je 19. Priemerné zrážky sú 178.6 mm (podívajte sa tu, čo toto číslo znamená). Pri plánovaní cesty, prosím, majte na pamäti, že skutočné počasie sa môže líšiť od týchto priemerných hodnôt. Dĺžka dňa na začiatku tohto mesiaca je približne 12:47 (hodiny a minúty), v v polovici mesiaca 12:38 a na konci mesiaca 12:27.Tieto čísla sú platné predovšetkým pre hlavné mesto a oblasť okolo nej. Je dôležité povedať, že počasie sa môže v rôznych nadmorských výškach výrazne líšiť, najmä v horách.

September

Typické (zvyčajné) počasie - Guatemala - September - je toto: Priemerná najvyššia teplota v zemi Guatemala v mesiaci September je 24.5 ℃ (76.1 ℉). Priemerná najnižšia teplota je 16.1 ℃ (60.98 ℉). Na začiatku mesiaca September môžete očakávať vyššie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 24.6 ℃ (76.28 ℉). Na koncu mesiaca September môžete očakávať nižšie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 24.1 ℃ (75.38 ℉). Priemerný počet daždivých dní - September - je 20.2. Priemerné zrážky sú 235 mm (podívajte sa tu, čo toto číslo znamená). Pri plánovaní cesty, prosím, majte na pamäti, že skutočné počasie sa môže líšiť od týchto priemerných hodnôt. Dĺžka dňa na začiatku tohto mesiaca je približne 12:27 (hodiny a minúty), v v polovici mesiaca 12:15 a na konci mesiaca 12:03.Tieto čísla sú platné predovšetkým pre hlavné mesto a oblasť okolo nej. Je dôležité povedať, že počasie sa môže v rôznych nadmorských výškach výrazne líšiť, najmä v horách.

Október

Typické (zvyčajné) počasie - Guatemala - Október - je toto: Priemerná najvyššia teplota v zemi Guatemala v mesiaci Október je 23.7 ℃ (74.66 ℉). Priemerná najnižšia teplota je 15.4 ℃ (59.72 ℉). Na začiatku mesiaca Október môžete očakávať vyššie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 24.1 ℃ (75.38 ℉). Na koncu mesiaca Október môžete očakávať nižšie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 23.6 ℃ (74.48 ℉). Priemerný počet daždivých dní - Október - je 14.1. Priemerné zrážky sú 133.7 mm (podívajte sa tu, čo toto číslo znamená). Pri plánovaní cesty, prosím, majte na pamäti, že skutočné počasie sa môže líšiť od týchto priemerných hodnôt. Dĺžka dňa na začiatku tohto mesiaca je približne 12:03 (hodiny a minúty), v v polovici mesiaca 11:51 a na konci mesiaca 11:39.Tieto čísla sú platné predovšetkým pre hlavné mesto a oblasť okolo nej. Je dôležité povedať, že počasie sa môže v rôznych nadmorských výškach výrazne líšiť, najmä v horách.

November

Typické (zvyčajné) počasie - Guatemala - November - je toto: Priemerná najvyššia teplota v zemi Guatemala v mesiaci November je 23.5 ℃ (74.3 ℉). Priemerná najnižšia teplota je 14.4 ℃ (57.92 ℉). Na začiatku mesiaca November môžete očakávať vyššie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 23.6 ℃ (74.48 ℉). Na koncu mesiaca November môžete očakávať vyššie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 23.6 ℃ (74.48 ℉). Priemerný počet daždivých dní - November - je 6.1. Priemerné zrážky sú 43 mm (podívajte sa tu, čo toto číslo znamená). Pri plánovaní cesty, prosím, majte na pamäti, že skutočné počasie sa môže líšiť od týchto priemerných hodnôt. Dĺžka dňa na začiatku tohto mesiaca je približne 11:39 (hodiny a minúty), v v polovici mesiaca 11:29 a na konci mesiaca 11:21.Tieto čísla sú platné predovšetkým pre hlavné mesto a oblasť okolo nej. Je dôležité povedať, že počasie sa môže v rôznych nadmorských výškach výrazne líšiť, najmä v horách.

December

Typické (zvyčajné) počasie - Guatemala - December - je toto: Priemerná najvyššia teplota v zemi Guatemala v mesiaci December je 23.7 ℃ (74.66 ℉). Priemerná najnižšia teplota je 13.3 ℃ (55.94 ℉). Na začiatku mesiaca December môžete očakávať nižšie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 23.6 ℃ (74.48 ℉). Na koncu mesiaca December môžete očakávať nižšie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 23.7 ℃ (74.66 ℉). Priemerný počet daždivých dní - December - je 3. Priemerné zrážky sú 7.4 mm (podívajte sa tu, čo toto číslo znamená). Pri plánovaní cesty, prosím, majte na pamäti, že skutočné počasie sa môže líšiť od týchto priemerných hodnôt. Dĺžka dňa na začiatku tohto mesiaca je približne 11:21 (hodiny a minúty), v v polovici mesiaca 11:16 a na konci mesiaca 11:15.Tieto čísla sú platné predovšetkým pre hlavné mesto a oblasť okolo nej. Je dôležité povedať, že počasie sa môže v rôznych nadmorských výškach výrazne líšiť, najmä v horách.Keď čítate o počte mm zrážok, mali by ste to vedieť: Slabý dážď je, keď je rýchlosť zrážok je menšia ako 2,5 mm (0,1 palca) za hodinu. Pri miernom daždi je toto číslo medzi 2,5 mm a 10 mm (0,4 palca), pri silnom daždi je 10 - 50 mm (2,0 palca). Veľmi silný dážď má tento počet vyšší ako 50 mm za hodinu.


©2018-2022 UsualWeather.com, hlavné zdroje údajov: MWDI, WikiVoyage, Wikipedia, CIA, WMO
Vydavateľ: Bispiral, s.r.o. | O nás | Pravidlá webu UsualWeather.com a ochrany súkromia
Facebook Twitter Pinterest