Główna
Europa
Azja
Australia & Oceania
Afryka
Ameryka Północna
Ameryka Centralna
Ameryka Południowa

Zwykła pogoda - Gwatemala

Czy musisz wiedzieć, kiedy najlepiej wybrać się do Gwatemala? Następnie należy spojrzeć tutaj, jakiej pogody można się spodziewać w ciągu roku.

Jakiej pogody możesz się spodziewać w celu Gwatemala

Klimat Gwatemali jest tropikalny. Możesz spodziewać się gorącej i wilgotnej pogody na nizinach i chłodniejszej pogody na wyżynach. Pogoda może być bardzo zimna w górach Cuchumatanes.

Mówiąc o zwykłej pogody w tym kraju, informacja ma znaczenie na przykład dla tych popularnych miejsc: Aguateca, Almolonga, Antigua Guatemala, Cancuén, Cantel, Caribbean Coast, Carmelita, Ceibal, Central Highlands, Chichicastenango, Chiquimula, Cobán, Dolores, Dos Pilas, Eastern Guatemala, El Ceibo, El Mirador, El Naranjo, El Remate, Escuintla, Flores, Guatemala City, Huehuetenango, Ixil Triangle, Iximche, Jaibalito, Jutiapa, Lake Atitlán, Lanquín, Mazatenango, Melchor de Mencos, Mixco Viejo, Monterrico, Nakbé, Nakúm, Northern Lowlands, Pacaya Volcano, Pacific Lowlands, Panajachel, Piedras Negras, Puerto San José, Quetzaltenango, Raxruja, Retalhuleu, Sacapulas, Salcajá, San Andrés, San Andrés Xecul, San Antonio Palopo, San José, San Juan, San Marcos La Laguna, San Miguel, San Pedro la Laguna, San Rafael Pie de la Cuesta, Santa Catarina Palopo, Santa Cruz la Laguna, Santa Lucía Cotzumalguapa, Santa Maria Nebaj, Santiago Atitlán, Sayaxché, Semuc Champey, Solola, Tikal, Todos Santos Cuchumatán, Uaxactun, Uspantan, Western Highlands, Zunil.

Zobaczmy teraz, jakiej pogody można się spodziewać w okolicy stolicy i wielu innych miast. Najcieplejszy miesiąc tutaj jest kwiecień, średnia maksymalna temperatura jest 27.7 ℃ (81.86 ℉). Średnia temperatura minimalna w tym miesiącu jest 16 ℃ (60.8 ℉). Najzimniejszy miesiąc tutaj jest listopad, średnia maksymalna temperatura jest 23.5 ℃ (74.3 ℉). Średnia temperatura minimalna w tym miesiącu jest 14.4 ℃ (57.92 ℉). Najbardziej deszczowy miesiąc tutaj jest czerwiec, średnia liczba dni deszczowych jest w 21.5. Najmniej deszczowy miesiąc tutaj jest styczeń, średnia liczba dni deszczowych jest w 2.

Kiedy podróżujesz do niektórych miejsc w Gwatemala, zawsze weź pod uwagę także wysokość tego miejsca. Najwyższy punkt tutaj jest Volcan Tajumulco (4220 m) i najniższy punkt Pacific Ocean (0 m). Tak więc istnieją ogromne różnice wysokości w tym kraju, a zatem pogoda jest w nich bardzo różna. Należy pamiętać, że temperatura zwykle spada o 1.2 - 1.9 ℃ (2.2 - 3.5 ℉) na 200 m (656 ft), w zależności od innych warunków. (I powinniśmy dodać, że w bardzo szczególnym stanie zwanym inwersją termiczną nawet temperatura może być wyższa na wyższych wysokościach).

Należy pamiętać, że nie jest to prognoza pogody, ale informacja o zwykłej pogodzie (średnia). To powinno pomóc Ci zdecydować, kiedy najlepiej wybrać się na Gwatemala. Przeczytaj więcej szczegółów na temat typowej dla nich pogody we wszystkich poszczególnych miesiącach poniżej:

styczeń - luty - marzec - kwiecień - maj - czerwiec - lipiec - sierpień - wrzesień - październik - listopad - grudzień

styczeń

Typowa (typowa) pogoda w Gwatemala w styczeń jest taka: Średnia najwyższa temperatura w Gwatemala w styczeń to 23.7 ℃ (74.66 ℉). Średnia najniższa temperatura to 11.5 ℃ (52.7 ℉). Pod począwszu z styczeń można oczekiwać niższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 23.7 ℃ (74.66 ℉). Pod koncu z styczeń można oczekiwać wyższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 24.55 ℃ (76.19 ℉). Średnia liczba deszczowe dni styczeń jest 2. Średnia suma opadów 3.1 mm (Spójrz co oznacza ten numer). Przy planowaniu podróży pamiętaj, że rzeczywista pogoda może różnić się od tych średnich wartości. Długość dnia na początku tego miesiąca wynosi około 11:16 (godziny i minuty), w w połowie miesiąca 11:21 i na końcu miesiąca 11:29.Powyższe liczby są ważne przede wszystkim dla kapitału i obszaru wokół niego. Ważne jest, aby powiedzieć, że pogoda może się znacznie różnić na różnych wysokościach, szczególnie w górach.

luty

Typowa (typowa) pogoda w Gwatemala w luty jest taka: Średnia najwyższa temperatura w Gwatemala w luty to 25.4 ℃ (77.72 ℉). Średnia najniższa temperatura to 13.4 ℃ (56.12 ℉). Pod począwszu z luty można oczekiwać niższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 24.55 ℃ (76.19 ℉). Pod koncu z luty można oczekiwać wyższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 26.1 ℃ (78.98 ℉). Średnia liczba deszczowe dni luty jest 2. Średnia suma opadów 5 mm (Spójrz co oznacza ten numer). Przy planowaniu podróży pamiętaj, że rzeczywista pogoda może różnić się od tych średnich wartości. Długość dnia na początku tego miesiąca wynosi około 11:29 (godziny i minuty), w w połowie miesiąca 11:39 i na końcu miesiąca 11:51.Powyższe liczby są ważne przede wszystkim dla kapitału i obszaru wokół niego. Ważne jest, aby powiedzieć, że pogoda może się znacznie różnić na różnych wysokościach, szczególnie w górach.

marzec

Typowa (typowa) pogoda w Gwatemala w marzec jest taka: Średnia najwyższa temperatura w Gwatemala w marzec to 26.8 ℃ (80.24 ℉). Średnia najniższa temperatura to 14.1 ℃ (57.38 ℉). Pod począwszu z marzec można oczekiwać niższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 26.1 ℃ (78.98 ℉). Pod koncu z marzec można oczekiwać wyższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 27.25 ℃ (81.05 ℉). Średnia liczba deszczowe dni marzec jest 2. Średnia suma opadów 6.8 mm (Spójrz co oznacza ten numer). Przy planowaniu podróży pamiętaj, że rzeczywista pogoda może różnić się od tych średnich wartości. Długość dnia na początku tego miesiąca wynosi około 11:51 (godziny i minuty), w w połowie miesiąca 12:03 i na końcu miesiąca 12:15.Powyższe liczby są ważne przede wszystkim dla kapitału i obszaru wokół niego. Ważne jest, aby powiedzieć, że pogoda może się znacznie różnić na różnych wysokościach, szczególnie w górach.

kwiecień

Typowa (typowa) pogoda w Gwatemala w kwiecień jest taka: Średnia najwyższa temperatura w Gwatemala w kwiecień to 27.7 ℃ (81.86 ℉). Średnia najniższa temperatura to 16 ℃ (60.8 ℉). Pod począwszu z kwiecień można oczekiwać niższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 27.25 ℃ (81.05 ℉). Pod koncu z kwiecień można oczekiwać niższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 27.4 ℃ (81.32 ℉). Średnia liczba deszczowe dni kwiecień jest 5. Średnia suma opadów 25.9 mm (Spójrz co oznacza ten numer). Przy planowaniu podróży pamiętaj, że rzeczywista pogoda może różnić się od tych średnich wartości. Długość dnia na początku tego miesiąca wynosi około 12:15 (godziny i minuty), w w połowie miesiąca 12:27 i na końcu miesiąca 12:38.Powyższe liczby są ważne przede wszystkim dla kapitału i obszaru wokół niego. Ważne jest, aby powiedzieć, że pogoda może się znacznie różnić na różnych wysokościach, szczególnie w górach.

maj

Typowa (typowa) pogoda w Gwatemala w maj jest taka: Średnia najwyższa temperatura w Gwatemala w maj to 27.1 ℃ (80.78 ℉). Średnia najniższa temperatura to 16.5 ℃ (61.7 ℉). Pod począwszu z maj można oczekiwać wyższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 27.4 ℃ (81.32 ℉). Pod koncu z maj można oczekiwać niższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 26.2 ℃ (79.16 ℉). Średnia liczba deszczowe dni maj jest 11.1. Średnia suma opadów 114.7 mm (Spójrz co oznacza ten numer). Przy planowaniu podróży pamiętaj, że rzeczywista pogoda może różnić się od tych średnich wartości. Długość dnia na początku tego miesiąca wynosi około 12:38 (godziny i minuty), w w połowie miesiąca 12:48 i na końcu miesiąca 12:55.Powyższe liczby są ważne przede wszystkim dla kapitału i obszaru wokół niego. Ważne jest, aby powiedzieć, że pogoda może się znacznie różnić na różnych wysokościach, szczególnie w górach.

czerwiec

Typowa (typowa) pogoda w Gwatemala w czerwiec jest taka: Średnia najwyższa temperatura w Gwatemala w czerwiec to 25.3 ℃ (77.54 ℉). Średnia najniższa temperatura to 16.7 ℃ (62.06 ℉). Pod począwszu z czerwiec można oczekiwać wyższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 26.2 ℃ (79.16 ℉). Pod koncu z czerwiec można oczekiwać niższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 24.85 ℃ (76.73 ℉). Średnia liczba deszczowe dni czerwiec jest 21.5. Średnia suma opadów 255.2 mm (Spójrz co oznacza ten numer). Przy planowaniu podróży pamiętaj, że rzeczywista pogoda może różnić się od tych średnich wartości. Długość dnia na początku tego miesiąca wynosi około 12:55 (godziny i minuty), w w połowie miesiąca 12:59 i na końcu miesiąca 12:58.Powyższe liczby są ważne przede wszystkim dla kapitału i obszaru wokół niego. Ważne jest, aby powiedzieć, że pogoda może się znacznie różnić na różnych wysokościach, szczególnie w górach.

lipiec

Typowa (typowa) pogoda w Gwatemala w lipiec jest taka: Średnia najwyższa temperatura w Gwatemala w lipiec to 24.4 ℃ (75.92 ℉). Średnia najniższa temperatura to 16.4 ℃ (61.52 ℉). Pod począwszu z lipiec można oczekiwać wyższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 24.85 ℃ (76.73 ℉). Pod koncu z lipiec można oczekiwać wyższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 24.55 ℃ (76.19 ℉). Średnia liczba deszczowe dni lipiec jest 17. Średnia suma opadów 182 mm (Spójrz co oznacza ten numer). Przy planowaniu podróży pamiętaj, że rzeczywista pogoda może różnić się od tych średnich wartości. Długość dnia na początku tego miesiąca wynosi około 12:58 (godziny i minuty), w w połowie miesiąca 12:55 i na końcu miesiąca 12:47.Powyższe liczby są ważne przede wszystkim dla kapitału i obszaru wokół niego. Ważne jest, aby powiedzieć, że pogoda może się znacznie różnić na różnych wysokościach, szczególnie w górach.

sierpień

Typowa (typowa) pogoda w Gwatemala w sierpień jest taka: Średnia najwyższa temperatura w Gwatemala w sierpień to 24.7 ℃ (76.46 ℉). Średnia najniższa temperatura to 16.4 ℃ (61.52 ℉). Pod począwszu z sierpień można oczekiwać niższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 24.55 ℃ (76.19 ℉). Pod koncu z sierpień można oczekiwać niższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 24.6 ℃ (76.28 ℉). Średnia liczba deszczowe dni sierpień jest 19. Średnia suma opadów 178.6 mm (Spójrz co oznacza ten numer). Przy planowaniu podróży pamiętaj, że rzeczywista pogoda może różnić się od tych średnich wartości. Długość dnia na początku tego miesiąca wynosi około 12:47 (godziny i minuty), w w połowie miesiąca 12:38 i na końcu miesiąca 12:27.Powyższe liczby są ważne przede wszystkim dla kapitału i obszaru wokół niego. Ważne jest, aby powiedzieć, że pogoda może się znacznie różnić na różnych wysokościach, szczególnie w górach.

wrzesień

Typowa (typowa) pogoda w Gwatemala w wrzesień jest taka: Średnia najwyższa temperatura w Gwatemala w wrzesień to 24.5 ℃ (76.1 ℉). Średnia najniższa temperatura to 16.1 ℃ (60.98 ℉). Pod począwszu z wrzesień można oczekiwać wyższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 24.6 ℃ (76.28 ℉). Pod koncu z wrzesień można oczekiwać niższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 24.1 ℃ (75.38 ℉). Średnia liczba deszczowe dni wrzesień jest 20.2. Średnia suma opadów 235 mm (Spójrz co oznacza ten numer). Przy planowaniu podróży pamiętaj, że rzeczywista pogoda może różnić się od tych średnich wartości. Długość dnia na początku tego miesiąca wynosi około 12:27 (godziny i minuty), w w połowie miesiąca 12:15 i na końcu miesiąca 12:03.Powyższe liczby są ważne przede wszystkim dla kapitału i obszaru wokół niego. Ważne jest, aby powiedzieć, że pogoda może się znacznie różnić na różnych wysokościach, szczególnie w górach.

październik

Typowa (typowa) pogoda w Gwatemala w październik jest taka: Średnia najwyższa temperatura w Gwatemala w październik to 23.7 ℃ (74.66 ℉). Średnia najniższa temperatura to 15.4 ℃ (59.72 ℉). Pod począwszu z październik można oczekiwać wyższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 24.1 ℃ (75.38 ℉). Pod koncu z październik można oczekiwać niższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 23.6 ℃ (74.48 ℉). Średnia liczba deszczowe dni październik jest 14.1. Średnia suma opadów 133.7 mm (Spójrz co oznacza ten numer). Przy planowaniu podróży pamiętaj, że rzeczywista pogoda może różnić się od tych średnich wartości. Długość dnia na początku tego miesiąca wynosi około 12:03 (godziny i minuty), w w połowie miesiąca 11:51 i na końcu miesiąca 11:39.Powyższe liczby są ważne przede wszystkim dla kapitału i obszaru wokół niego. Ważne jest, aby powiedzieć, że pogoda może się znacznie różnić na różnych wysokościach, szczególnie w górach.

listopad

Typowa (typowa) pogoda w Gwatemala w listopad jest taka: Średnia najwyższa temperatura w Gwatemala w listopad to 23.5 ℃ (74.3 ℉). Średnia najniższa temperatura to 14.4 ℃ (57.92 ℉). Pod począwszu z listopad można oczekiwać wyższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 23.6 ℃ (74.48 ℉). Pod koncu z listopad można oczekiwać wyższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 23.6 ℃ (74.48 ℉). Średnia liczba deszczowe dni listopad jest 6.1. Średnia suma opadów 43 mm (Spójrz co oznacza ten numer). Przy planowaniu podróży pamiętaj, że rzeczywista pogoda może różnić się od tych średnich wartości. Długość dnia na początku tego miesiąca wynosi około 11:39 (godziny i minuty), w w połowie miesiąca 11:29 i na końcu miesiąca 11:21.Powyższe liczby są ważne przede wszystkim dla kapitału i obszaru wokół niego. Ważne jest, aby powiedzieć, że pogoda może się znacznie różnić na różnych wysokościach, szczególnie w górach.

grudzień

Typowa (typowa) pogoda w Gwatemala w grudzień jest taka: Średnia najwyższa temperatura w Gwatemala w grudzień to 23.7 ℃ (74.66 ℉). Średnia najniższa temperatura to 13.3 ℃ (55.94 ℉). Pod począwszu z grudzień można oczekiwać niższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 23.6 ℃ (74.48 ℉). Pod koncu z grudzień można oczekiwać niższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 23.7 ℃ (74.66 ℉). Średnia liczba deszczowe dni grudzień jest 3. Średnia suma opadów 7.4 mm (Spójrz co oznacza ten numer). Przy planowaniu podróży pamiętaj, że rzeczywista pogoda może różnić się od tych średnich wartości. Długość dnia na początku tego miesiąca wynosi około 11:21 (godziny i minuty), w w połowie miesiąca 11:16 i na końcu miesiąca 11:15.Powyższe liczby są ważne przede wszystkim dla kapitału i obszaru wokół niego. Ważne jest, aby powiedzieć, że pogoda może się znacznie różnić na różnych wysokościach, szczególnie w górach.Kiedy czytasz o liczbie mm opadów, powinieneś o tym wiedzieć: Deszcz jest wtedy, gdy opadów jest mniej niż 2,5 mm (0,1 in) na godzinę. Przy umiarkowanym deszczu liczba ta wynosi od 2,5 mm do 10 mm (0,4 cala), przy ulewnym deszczu wynosi ona 10 mm - 50 mm (2,0 cala). Bardzo silny deszcz ma tę wartość powyżej 50 mm na godzinę.