Domů
Evropa
Asie
Austrálie & Oceánie
Afrika
Severní Amerika
Střední Amerika
Jižní Amerika

Obvyklé počasí - Guatemala

Potřebujete vědět, kdy je nejlepší čas jet do cíle Guatemala? Pak byste se měli podívat zde, jaké počasí můžete v průběhu roku očekávat.

Domů - Střední Amerika - Guatemala

Guatemala - jaké počasí lze čekat

Klima Guatemaly je tropické. Můžete očekávat teplé a vlhké počasí v nížinách a chladnější počasí na vysočině. Počasí v Cuchumatanech může být velmi chladno.

Když hovoříte o obvyklém počasí v tomto státě, informace jsou relevantní například pro tato oblíbená místa: Aguateca, Almolonga, Antigua Guatemala, Cancuén, Cantel, Caribbean Coast, Carmelita, Ceibal, Central Highlands, Chichicastenango, Chiquimula, Cobán, Dolores, Dos Pilas, Eastern Guatemala, El Ceibo, El Mirador, El Naranjo, El Remate, Escuintla, Flores, Guatemala City, Huehuetenango, Ixil Triangle, Iximche, Jaibalito, Jutiapa, Lake Atitlán, Lanquín, Mazatenango, Melchor de Mencos, Mixco Viejo, Monterrico, Nakbé, Nakúm, Northern Lowlands, Pacaya Volcano, Pacific Lowlands, Panajachel, Piedras Negras, Puerto San José, Quetzaltenango, Raxruja, Retalhuleu, Sacapulas, Salcajá, San Andrés, San Andrés Xecul, San Antonio Palopo, San José, San Juan, San Marcos La Laguna, San Miguel, San Pedro la Laguna, San Rafael Pie de la Cuesta, Santa Catarina Palopo, Santa Cruz la Laguna, Santa Lucía Cotzumalguapa, Santa Maria Nebaj, Santiago Atitlán, Sayaxché, Semuc Champey, Solola, Tikal, Todos Santos Cuchumatán, Uaxactun, Uspantan, Western Highlands, Zunil.

Podívejme se nyní na to, jaké počasí můžete očekávat v okolí hlavního města a v mnoha dalších městech. Nejteplejším měsícem je zde duben, průměrná maximální teplota 27.7 ℃ (81.86 ℉). Průměrná minimální teplota v tomto měsíci je 16 ℃ (60.8 ℉). Nejchladnější měsíc je zde listopad, průměrná maximální teplota 23.5 ℃ (74.3 ℉). Průměrná minimální teplota v tomto měsíci je 14.4 ℃ (57.92 ℉). Nejvíce deštivý měsíc zde je červen, průměrný počet deštivých dnů je 21.5. Nejméně deštivý měsíc zde je leden, průměrný počet deštivých dnů je 2.

Když cestujete na některé místa, které obsahuje Guatemala, vždy je třeba zvážit nadmořskou výšku místa. Nejvyšší bod je zde Volcan Tajumulco (4220 m) a nejnižší bod je Pacific Ocean (0 m). V této zemi existují obrovské rozdíly v nadmořských výškách a počasí je proto v nich velmi odlišné. Mějte na paměti, že teplota obvykle klesá o 1.2 - 1.9 ℃ (2.2 - 3.5 ℉) za 200 m (656 ft), v závislosti na ostatních podmínkách. (A měli bychom dodat, že ve velmi zvláštním stavu nazvaném tepelná inverze může být i teplota vyšší ve vyšších polohách.)

Mějte prosím na paměti, že toto není předpověď počasí, ale informace o obvyklém počasí (průměr). To by vám mělo pomoci při rozhodování o tom, kdy je nejvhodnější doba k návštěvě cíle Guatemala. Přečtěte si další podrobnosti o typickém počasí v jednotlivých měsících níže:

leden - únor - březen - duben - květen - červen - červenec - srpen - září - říjen - listopad - prosinec

leden

Typické (obvyklé) počasí - Guatemala - leden - je toto: Průměrná nejvyšší teplota v zemi Guatemala v měsíci leden je 23.7 ℃ (74.66 ℉). Průměrná nejnižší teplota je 11.5 ℃ (52.7 ℉). Na počátku měsíce leden můžete očekávat nižší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 23.7 ℃ (74.66 ℉). Na konci měsíce leden můžete očekávat vyšší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 24.55 ℃ (76.19 ℉). Průměrný počet deštivých dnů v měsíci leden je 2. Průměrné srážky jsou 3.1 mm (podívejte se zde, co toto číslo znamená). Při plánování cesty mějte prosím na paměti, že skutečné počasí se může lišit od těchto průměrných hodnot. Délka dne na začátku tohoto měsíce je přibližně 11:16 (hodiny a minuty), v polovině měsíce 11:21 a na konci měsíce 11:29.Tato čísla jsou platná především pro hlavní město a okolí. Je důležité říci, že počasí se může v různých výškách výrazně lišit, zejména v horách.

únor

Typické (obvyklé) počasí - Guatemala - únor - je toto: Průměrná nejvyšší teplota v zemi Guatemala v měsíci únor je 25.4 ℃ (77.72 ℉). Průměrná nejnižší teplota je 13.4 ℃ (56.12 ℉). Na počátku měsíce únor můžete očekávat nižší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 24.55 ℃ (76.19 ℉). Na konci měsíce únor můžete očekávat vyšší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 26.1 ℃ (78.98 ℉). Průměrný počet deštivých dnů v měsíci únor je 2. Průměrné srážky jsou 5 mm (podívejte se zde, co toto číslo znamená). Při plánování cesty mějte prosím na paměti, že skutečné počasí se může lišit od těchto průměrných hodnot. Délka dne na začátku tohoto měsíce je přibližně 11:29 (hodiny a minuty), v polovině měsíce 11:39 a na konci měsíce 11:51.Tato čísla jsou platná především pro hlavní město a okolí. Je důležité říci, že počasí se může v různých výškách výrazně lišit, zejména v horách.

březen

Typické (obvyklé) počasí - Guatemala - březen - je toto: Průměrná nejvyšší teplota v zemi Guatemala v měsíci březen je 26.8 ℃ (80.24 ℉). Průměrná nejnižší teplota je 14.1 ℃ (57.38 ℉). Na počátku měsíce březen můžete očekávat nižší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 26.1 ℃ (78.98 ℉). Na konci měsíce březen můžete očekávat vyšší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 27.25 ℃ (81.05 ℉). Průměrný počet deštivých dnů v měsíci březen je 2. Průměrné srážky jsou 6.8 mm (podívejte se zde, co toto číslo znamená). Při plánování cesty mějte prosím na paměti, že skutečné počasí se může lišit od těchto průměrných hodnot. Délka dne na začátku tohoto měsíce je přibližně 11:51 (hodiny a minuty), v polovině měsíce 12:03 a na konci měsíce 12:15.Tato čísla jsou platná především pro hlavní město a okolí. Je důležité říci, že počasí se může v různých výškách výrazně lišit, zejména v horách.

duben

Typické (obvyklé) počasí - Guatemala - duben - je toto: Průměrná nejvyšší teplota v zemi Guatemala v měsíci duben je 27.7 ℃ (81.86 ℉). Průměrná nejnižší teplota je 16 ℃ (60.8 ℉). Na počátku měsíce duben můžete očekávat nižší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 27.25 ℃ (81.05 ℉). Na konci měsíce duben můžete očekávat nižší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 27.4 ℃ (81.32 ℉). Průměrný počet deštivých dnů v měsíci duben je 5. Průměrné srážky jsou 25.9 mm (podívejte se zde, co toto číslo znamená). Při plánování cesty mějte prosím na paměti, že skutečné počasí se může lišit od těchto průměrných hodnot. Délka dne na začátku tohoto měsíce je přibližně 12:15 (hodiny a minuty), v polovině měsíce 12:27 a na konci měsíce 12:38.Tato čísla jsou platná především pro hlavní město a okolí. Je důležité říci, že počasí se může v různých výškách výrazně lišit, zejména v horách.

květen

Typické (obvyklé) počasí - Guatemala - květen - je toto: Průměrná nejvyšší teplota v zemi Guatemala v měsíci květen je 27.1 ℃ (80.78 ℉). Průměrná nejnižší teplota je 16.5 ℃ (61.7 ℉). Na počátku měsíce květen můžete očekávat vyšší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 27.4 ℃ (81.32 ℉). Na konci měsíce květen můžete očekávat nižší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 26.2 ℃ (79.16 ℉). Průměrný počet deštivých dnů v měsíci květen je 11.1. Průměrné srážky jsou 114.7 mm (podívejte se zde, co toto číslo znamená). Při plánování cesty mějte prosím na paměti, že skutečné počasí se může lišit od těchto průměrných hodnot. Délka dne na začátku tohoto měsíce je přibližně 12:38 (hodiny a minuty), v polovině měsíce 12:48 a na konci měsíce 12:55.Tato čísla jsou platná především pro hlavní město a okolí. Je důležité říci, že počasí se může v různých výškách výrazně lišit, zejména v horách.

červen

Typické (obvyklé) počasí - Guatemala - červen - je toto: Průměrná nejvyšší teplota v zemi Guatemala v měsíci červen je 25.3 ℃ (77.54 ℉). Průměrná nejnižší teplota je 16.7 ℃ (62.06 ℉). Na počátku měsíce červen můžete očekávat vyšší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 26.2 ℃ (79.16 ℉). Na konci měsíce červen můžete očekávat nižší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 24.85 ℃ (76.73 ℉). Průměrný počet deštivých dnů v měsíci červen je 21.5. Průměrné srážky jsou 255.2 mm (podívejte se zde, co toto číslo znamená). Při plánování cesty mějte prosím na paměti, že skutečné počasí se může lišit od těchto průměrných hodnot. Délka dne na začátku tohoto měsíce je přibližně 12:55 (hodiny a minuty), v polovině měsíce 12:59 a na konci měsíce 12:58.Tato čísla jsou platná především pro hlavní město a okolí. Je důležité říci, že počasí se může v různých výškách výrazně lišit, zejména v horách.

červenec

Typické (obvyklé) počasí - Guatemala - červenec - je toto: Průměrná nejvyšší teplota v zemi Guatemala v měsíci červenec je 24.4 ℃ (75.92 ℉). Průměrná nejnižší teplota je 16.4 ℃ (61.52 ℉). Na počátku měsíce červenec můžete očekávat vyšší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 24.85 ℃ (76.73 ℉). Na konci měsíce červenec můžete očekávat vyšší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 24.55 ℃ (76.19 ℉). Průměrný počet deštivých dnů v měsíci červenec je 17. Průměrné srážky jsou 182 mm (podívejte se zde, co toto číslo znamená). Při plánování cesty mějte prosím na paměti, že skutečné počasí se může lišit od těchto průměrných hodnot. Délka dne na začátku tohoto měsíce je přibližně 12:58 (hodiny a minuty), v polovině měsíce 12:55 a na konci měsíce 12:47.Tato čísla jsou platná především pro hlavní město a okolí. Je důležité říci, že počasí se může v různých výškách výrazně lišit, zejména v horách.

srpen

Typické (obvyklé) počasí - Guatemala - srpen - je toto: Průměrná nejvyšší teplota v zemi Guatemala v měsíci srpen je 24.7 ℃ (76.46 ℉). Průměrná nejnižší teplota je 16.4 ℃ (61.52 ℉). Na počátku měsíce srpen můžete očekávat nižší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 24.55 ℃ (76.19 ℉). Na konci měsíce srpen můžete očekávat nižší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 24.6 ℃ (76.28 ℉). Průměrný počet deštivých dnů v měsíci srpen je 19. Průměrné srážky jsou 178.6 mm (podívejte se zde, co toto číslo znamená). Při plánování cesty mějte prosím na paměti, že skutečné počasí se může lišit od těchto průměrných hodnot. Délka dne na začátku tohoto měsíce je přibližně 12:47 (hodiny a minuty), v polovině měsíce 12:38 a na konci měsíce 12:27.Tato čísla jsou platná především pro hlavní město a okolí. Je důležité říci, že počasí se může v různých výškách výrazně lišit, zejména v horách.

září

Typické (obvyklé) počasí - Guatemala - září - je toto: Průměrná nejvyšší teplota v zemi Guatemala v měsíci září je 24.5 ℃ (76.1 ℉). Průměrná nejnižší teplota je 16.1 ℃ (60.98 ℉). Na počátku měsíce září můžete očekávat vyšší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 24.6 ℃ (76.28 ℉). Na konci měsíce září můžete očekávat nižší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 24.1 ℃ (75.38 ℉). Průměrný počet deštivých dnů v měsíci září je 20.2. Průměrné srážky jsou 235 mm (podívejte se zde, co toto číslo znamená). Při plánování cesty mějte prosím na paměti, že skutečné počasí se může lišit od těchto průměrných hodnot. Délka dne na začátku tohoto měsíce je přibližně 12:27 (hodiny a minuty), v polovině měsíce 12:15 a na konci měsíce 12:03.Tato čísla jsou platná především pro hlavní město a okolí. Je důležité říci, že počasí se může v různých výškách výrazně lišit, zejména v horách.

říjen

Typické (obvyklé) počasí - Guatemala - říjen - je toto: Průměrná nejvyšší teplota v zemi Guatemala v měsíci říjen je 23.7 ℃ (74.66 ℉). Průměrná nejnižší teplota je 15.4 ℃ (59.72 ℉). Na počátku měsíce říjen můžete očekávat vyšší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 24.1 ℃ (75.38 ℉). Na konci měsíce říjen můžete očekávat nižší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 23.6 ℃ (74.48 ℉). Průměrný počet deštivých dnů v měsíci říjen je 14.1. Průměrné srážky jsou 133.7 mm (podívejte se zde, co toto číslo znamená). Při plánování cesty mějte prosím na paměti, že skutečné počasí se může lišit od těchto průměrných hodnot. Délka dne na začátku tohoto měsíce je přibližně 12:03 (hodiny a minuty), v polovině měsíce 11:51 a na konci měsíce 11:39.Tato čísla jsou platná především pro hlavní město a okolí. Je důležité říci, že počasí se může v různých výškách výrazně lišit, zejména v horách.

listopad

Typické (obvyklé) počasí - Guatemala - listopad - je toto: Průměrná nejvyšší teplota v zemi Guatemala v měsíci listopad je 23.5 ℃ (74.3 ℉). Průměrná nejnižší teplota je 14.4 ℃ (57.92 ℉). Na počátku měsíce listopad můžete očekávat vyšší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 23.6 ℃ (74.48 ℉). Na konci měsíce listopad můžete očekávat vyšší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 23.6 ℃ (74.48 ℉). Průměrný počet deštivých dnů v měsíci listopad je 6.1. Průměrné srážky jsou 43 mm (podívejte se zde, co toto číslo znamená). Při plánování cesty mějte prosím na paměti, že skutečné počasí se může lišit od těchto průměrných hodnot. Délka dne na začátku tohoto měsíce je přibližně 11:39 (hodiny a minuty), v polovině měsíce 11:29 a na konci měsíce 11:21.Tato čísla jsou platná především pro hlavní město a okolí. Je důležité říci, že počasí se může v různých výškách výrazně lišit, zejména v horách.

prosinec

Typické (obvyklé) počasí - Guatemala - prosinec - je toto: Průměrná nejvyšší teplota v zemi Guatemala v měsíci prosinec je 23.7 ℃ (74.66 ℉). Průměrná nejnižší teplota je 13.3 ℃ (55.94 ℉). Na počátku měsíce prosinec můžete očekávat nižší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 23.6 ℃ (74.48 ℉). Na konci měsíce prosinec můžete očekávat nižší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 23.7 ℃ (74.66 ℉). Průměrný počet deštivých dnů v měsíci prosinec je 3. Průměrné srážky jsou 7.4 mm (podívejte se zde, co toto číslo znamená). Při plánování cesty mějte prosím na paměti, že skutečné počasí se může lišit od těchto průměrných hodnot. Délka dne na začátku tohoto měsíce je přibližně 11:21 (hodiny a minuty), v polovině měsíce 11:16 a na konci měsíce 11:15.Tato čísla jsou platná především pro hlavní město a okolí. Je důležité říci, že počasí se může v různých výškách výrazně lišit, zejména v horách.Když čtete o množství srážek, měli byste to vědět: Slabý déšť je, když je výška srážek menší než 2,5 mm (0,1 in) za hodinu. U mírného deště je toto číslo mezi 2,5 mm a 10 mm (0,4 palce), při silném dešti je 10 - 50 mm (2,0 palce). Velmi silný déšť má toto číslo vyšší než 50 mm za hodinu.