Domov
Európa
Ázia
Austrália & Oceánia
Afrika
Severná Amerika
Stredná Amerika
Južná Amerika

Zvyčajné počasie - Hawaii

Potrebujete vedieť, kedy je najlepší čas ísť do ciela Hawaii? Potom by ste sa mali pozrieť, aké počasie tam môžete očakávať počas roka.


Hawaii - aké počasie môžete očakávať

Hawaii je súčasťou zeme Spojené štáty. Klíma USA je veľmi rôznorodá, pretože Spojené štáty americké sú veľkou krajinou. Podnebie je väčšinou mierne, ale tropické na Havaji a na Floride a arktické na Aljaške. To nie je všetko. Klíma je polosuchá v veľkých rovinách západne od rieky Mississippi a suchá vo Veľkej panve na juhozápade. Môžete očakávať nízke zimné teploty na severozápade, ale v januári a februári sú niekedy moderované teplými vetrom. Zimy na juhu sú teplejšie. Don? zabudnite, že teploty sú zvyčajne výrazne nižšie v horách.

Keď hovoríte o obvyklom počasí v tejto oblasti, informácie sú relevantné napríklad pre tieto obľúbené miesta: Aiea, Big Island, Captain Cook, Central Oahu, Ewa Beach, Haiku, Hale'iwa, Haleakala National Park, Hamakua, Hana, Hanalei, Hawaii Volcanoes National Park, Hilo, Honaunau, Honokaa, Honolulu, Ka'u, Kaanapali, Kahuku, Kahului, Kailua, Kailua Kona, Kalaupapa National Historical Park, Kaloko Honokohau National Historical Park, Kapalua, Kapolei, Kauai, Kaunakakai, Kihei, Kohala, Lahaina, Lanai, Leeward Coast, Lihue, Ma'alaea, Makawao, Maui, Molokai, Naalehu, Nanakuli, Napili, North Shore, Oahu, Pahoa, Paia, Puna, Puʻuhonua o Hōnaunau National Historical Park, Volcano Village, Waianae, Waikapu, Waikoloa, Wailea, Wailuku, Waimea, Windward Coast.

Poďme sa pozrieť, aké počasie môžete očakávať v okolí miesta Honolulu a v mnohých ďalších mestách. Najteplejším mesiacom tu je September, priemerná maximálna teplota je 32.4 ℃ (90.32 ℉). Priemerná minimálna teplota v tomto mesiaci je 23.9 ℃ (75.02 ℉). Najchladnejší mesiac tu je Január, priemerná maximálna teplota je 27.2 ℃ (80.96 ℉). Priemerná minimálna teplota v tomto mesiaci je 19.3 ℃ (66.74 ℉). Najviac daždivý mesiac tu je December, priemerný počet daždivých dní je 9.9. Najmenej daždivý mesiac tu je August, priemerný počet daždivých dní je 5.6.

Pri cestovaní v lokácii Hawaii vždy zvážte nadmorskú výšku miesta. Treba pripomenúť, že najvyšším bodom v zemi Spojené štáty je Denali (Mount McKinley) (6190 m) a najnižší bod je Death Valley (-86 m). Takže v tejto krajine existujú obrovské rozdiely v nadmorských výškach a počasie je v nich preto veľmi odlišné. Majte na pamäti, že teplota zvyčajne klesá o 1.2 - 1.9 ℃ (2.2 - 3.5 ℉) na 200 m (656 stôp), v závislosti od ostatných podmienok. (A mali by sme dodať, že vo veľmi špeciálnom stave nazvanom tepelná inverzia dokonca teplota môže byť vyššia vo vyšších nadmorských výškach.)

Majte na pamäti, že nejde o predpoveď počasia, ale informácie o bežnom počasí (priemer). To vám pomôže rozhodnúť sa, kedy je najlepší čas ísť do ciela Hawaii. Prečítajte si ďalšie podrobnosti o typickom počasí v jednotlivých mesiacoch nižšie:

Január - Február - Marec - Apríl - Máj - Jún - Júl - August - September - Október - November - December


Január

Typické (zvyčajné) počasie - Hawaii - Január - je toto: Priemerná najvyššia teplota v zemi Hawaii v mesiaci Január je 27.2 ℃ (80.96 ℉). Priemerná najnižšia teplota je 19.3 ℃ (66.74 ℉). Na začiatku mesiaca Január môžete očakávať vyššie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 27.65 ℃ (81.77 ℉). Na koncu mesiaca Január môžete očakávať vyššie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 27.35 ℃ (81.23 ℉). Priemerný počet daždivých dní - Január - je 8.3. Priemerné zrážky sú 57.5 mm (podívajte sa tu, čo toto číslo znamená). Pri plánovaní cesty, prosím, majte na pamäti, že skutočné počasie sa môže líšiť od týchto priemerných hodnôt. Dĺžka dňa na začiatku tohto mesiaca je približne 10:51 (hodiny a minúty), v v polovici mesiaca 10:58 a na konci mesiaca 11:10.Tieto čísla sú platné predovšetkým pre hlavné mesto a oblasť okolo nej. Je dôležité povedať, že počasie sa môže v rôznych nadmorských výškach výrazne líšiť, najmä v horách.

Február

Typické (zvyčajné) počasie - Hawaii - Február - je toto: Priemerná najvyššia teplota v zemi Hawaii v mesiaci Február je 27.5 ℃ (81.5 ℉). Priemerná najnižšia teplota je 19.4 ℃ (66.92 ℉). Na začiatku mesiaca Február môžete očakávať nižšie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 27.35 ℃ (81.23 ℉). Na koncu mesiaca Február môžete očakávať vyššie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 27.65 ℃ (81.77 ℉). Priemerný počet daždivých dní - Február - je 7.4. Priemerné zrážky sú 50.6 mm (podívajte sa tu, čo toto číslo znamená). Pri plánovaní cesty, prosím, majte na pamäti, že skutočné počasie sa môže líšiť od týchto priemerných hodnôt. Dĺžka dňa na začiatku tohto mesiaca je približne 11:10 (hodiny a minúty), v v polovici mesiaca 11:26 a na konci mesiaca 11:43.Tieto čísla sú platné predovšetkým pre hlavné mesto a oblasť okolo nej. Je dôležité povedať, že počasie sa môže v rôznych nadmorských výškach výrazne líšiť, najmä v horách.

Marec

Typické (zvyčajné) počasie - Hawaii - Marec - je toto: Priemerná najvyššia teplota v zemi Hawaii v mesiaci Marec je 27.8 ℃ (82.04 ℉). Priemerná najnižšia teplota je 19.8 ℃ (67.64 ℉). Na začiatku mesiaca Marec môžete očakávať nižšie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 27.65 ℃ (81.77 ℉). Na koncu mesiaca Marec môžete očakávať vyššie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 27.9 ℃ (82.22 ℉). Priemerný počet daždivých dní - Marec - je 9. Priemerné zrážky sú 51.5 mm (podívajte sa tu, čo toto číslo znamená). Pri plánovaní cesty, prosím, majte na pamäti, že skutočné počasie sa môže líšiť od týchto priemerných hodnôt. Dĺžka dňa na začiatku tohto mesiaca je približne 11:43 (hodiny a minúty), v v polovici mesiaca 12:01 a na konci mesiaca 12:20.Tieto čísla sú platné predovšetkým pre hlavné mesto a oblasť okolo nej. Je dôležité povedať, že počasie sa môže v rôznych nadmorských výškach výrazne líšiť, najmä v horách.

Apríl

Typické (zvyčajné) počasie - Hawaii - Apríl - je toto: Priemerná najvyššia teplota v zemi Hawaii v mesiaci Apríl je 28 ℃ (82.4 ℉). Priemerná najnižšia teplota je 21.1 ℃ (69.98 ℉). Na začiatku mesiaca Apríl môžete očakávať nižšie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 27.9 ℃ (82.22 ℉). Na koncu mesiaca Apríl môžete očakávať vyššie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 28.55 ℃ (83.39 ℉). Priemerný počet daždivých dní - Apríl - je 7.3. Priemerné zrážky sú 16.1 mm (podívajte sa tu, čo toto číslo znamená). Pri plánovaní cesty, prosím, majte na pamäti, že skutočné počasie sa môže líšiť od týchto priemerných hodnôt. Dĺžka dňa na začiatku tohto mesiaca je približne 12:20 (hodiny a minúty), v v polovici mesiaca 12:38 a na konci mesiaca 12:54.Tieto čísla sú platné predovšetkým pre hlavné mesto a oblasť okolo nej. Je dôležité povedať, že počasie sa môže v rôznych nadmorských výškach výrazne líšiť, najmä v horách.

Máj

Typické (zvyčajné) počasie - Hawaii - Máj - je toto: Priemerná najvyššia teplota v zemi Hawaii v mesiaci Máj je 29.1 ℃ (84.38 ℉). Priemerná najnižšia teplota je 21.4 ℃ (70.52 ℉). Na začiatku mesiaca Máj môžete očakávať nižšie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 28.55 ℃ (83.39 ℉). Na koncu mesiaca Máj môžete očakávať vyššie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 29.8 ℃ (85.64 ℉). Priemerný počet daždivých dní - Máj - je 5.7. Priemerné zrážky sú 15.9 mm (podívajte sa tu, čo toto číslo znamená). Pri plánovaní cesty, prosím, majte na pamäti, že skutočné počasie sa môže líšiť od týchto priemerných hodnôt. Dĺžka dňa na začiatku tohto mesiaca je približne 12:54 (hodiny a minúty), v v polovici mesiaca 13:09 a na konci mesiaca 13:19.Tieto čísla sú platné predovšetkým pre hlavné mesto a oblasť okolo nej. Je dôležité povedať, že počasie sa môže v rôznych nadmorských výškach výrazne líšiť, najmä v horách.

Jún

Typické (zvyčajné) počasie - Hawaii - Jún - je toto: Priemerná najvyššia teplota v zemi Hawaii v mesiaci Jún je 30.5 ℃ (86.9 ℉). Priemerná najnižšia teplota je 22.7 ℃ (72.86 ℉). Na začiatku mesiaca Jún môžete očakávať nižšie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 29.8 ℃ (85.64 ℉). Na koncu mesiaca Jún môžete očakávať vyššie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 30.9 ℃ (87.62 ℉). Priemerný počet daždivých dní - Jún - je 5.7. Priemerné zrážky sú 6.6 mm (podívajte sa tu, čo toto číslo znamená). Pri plánovaní cesty, prosím, majte na pamäti, že skutočné počasie sa môže líšiť od týchto priemerných hodnôt. Dĺžka dňa na začiatku tohto mesiaca je približne 13:19 (hodiny a minúty), v v polovici mesiaca 13:25 a na konci mesiaca 13:25.Tieto čísla sú platné predovšetkým pre hlavné mesto a oblasť okolo nej. Je dôležité povedať, že počasie sa môže v rôznych nadmorských výškach výrazne líšiť, najmä v horách.

Júl

Typické (zvyčajné) počasie - Hawaii - Júl - je toto: Priemerná najvyššia teplota v zemi Hawaii v mesiaci Júl je 31.3 ℃ (88.34 ℉). Priemerná najnižšia teplota je 24 ℃ (75.2 ℉). Na začiatku mesiaca Júl môžete očakávať nižšie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 30.9 ℃ (87.62 ℉). Na koncu mesiaca Júl môžete očakávať vyššie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 31.55 ℃ (88.79 ℉). Priemerný počet daždivých dní - Júl - je 7. Priemerné zrážky sú 12.9 mm (podívajte sa tu, čo toto číslo znamená). Pri plánovaní cesty, prosím, majte na pamäti, že skutočné počasie sa môže líšiť od týchto priemerných hodnôt. Dĺžka dňa na začiatku tohto mesiaca je približne 13:25 (hodiny a minúty), v v polovici mesiaca 13:19 a na konci mesiaca 13:08.Tieto čísla sú platné predovšetkým pre hlavné mesto a oblasť okolo nej. Je dôležité povedať, že počasie sa môže v rôznych nadmorských výškach výrazne líšiť, najmä v horách.

August

Typické (zvyčajné) počasie - Hawaii - August - je toto: Priemerná najvyššia teplota v zemi Hawaii v mesiaci August je 31.8 ℃ (89.24 ℉). Priemerná najnižšia teplota je 24.7 ℃ (76.46 ℉). Na začiatku mesiaca August môžete očakávať nižšie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 31.55 ℃ (88.79 ℉). Na koncu mesiaca August môžete očakávať vyššie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 32.1 ℃ (89.78 ℉). Priemerný počet daždivých dní - August - je 5.6. Priemerné zrážky sú 14 mm (podívajte sa tu, čo toto číslo znamená). Pri plánovaní cesty, prosím, majte na pamäti, že skutočné počasie sa môže líšiť od týchto priemerných hodnôt. Dĺžka dňa na začiatku tohto mesiaca je približne 13:08 (hodiny a minúty), v v polovici mesiaca 12:54 a na konci mesiaca 12:37.Tieto čísla sú platné predovšetkým pre hlavné mesto a oblasť okolo nej. Je dôležité povedať, že počasie sa môže v rôznych nadmorských výškach výrazne líšiť, najmä v horách.

September

Typické (zvyčajné) počasie - Hawaii - September - je toto: Priemerná najvyššia teplota v zemi Hawaii v mesiaci September je 32.4 ℃ (90.32 ℉). Priemerná najnižšia teplota je 23.9 ℃ (75.02 ℉). Na začiatku mesiaca September môžete očakávať nižšie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 32.1 ℃ (89.78 ℉). Na koncu mesiaca September môžete očakávať nižšie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 31.75 ℃ (89.15 ℉). Priemerný počet daždivých dní - September - je 6.8. Priemerné zrážky sú 17.4 mm (podívajte sa tu, čo toto číslo znamená). Pri plánovaní cesty, prosím, majte na pamäti, že skutočné počasie sa môže líšiť od týchto priemerných hodnôt. Dĺžka dňa na začiatku tohto mesiaca je približne 12:37 (hodiny a minúty), v v polovici mesiaca 12:20 a na konci mesiaca 12:01.Tieto čísla sú platné predovšetkým pre hlavné mesto a oblasť okolo nej. Je dôležité povedať, že počasie sa môže v rôznych nadmorských výškach výrazne líšiť, najmä v horách.

Október

Typické (zvyčajné) počasie - Hawaii - Október - je toto: Priemerná najvyššia teplota v zemi Hawaii v mesiaci Október je 31.1 ℃ (87.98 ℉). Priemerná najnižšia teplota je 23.8 ℃ (74.84 ℉). Na začiatku mesiaca Október môžete očakávať vyššie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 31.75 ℃ (89.15 ℉). Na koncu mesiaca Október môžete očakávať nižšie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 30.35 ℃ (86.63 ℉). Priemerný počet daždivých dní - Október - je 7.6. Priemerné zrážky sú 46.4 mm (podívajte sa tu, čo toto číslo znamená). Pri plánovaní cesty, prosím, majte na pamäti, že skutočné počasie sa môže líšiť od týchto priemerných hodnôt. Dĺžka dňa na začiatku tohto mesiaca je približne 12:01 (hodiny a minúty), v v polovici mesiaca 11:43 a na konci mesiaca 11:26.Tieto čísla sú platné predovšetkým pre hlavné mesto a oblasť okolo nej. Je dôležité povedať, že počasie sa môže v rôznych nadmorských výškach výrazne líšiť, najmä v horách.

November

Typické (zvyčajné) počasie - Hawaii - November - je toto: Priemerná najvyššia teplota v zemi Hawaii v mesiaci November je 29.6 ℃ (85.28 ℉). Priemerná najnižšia teplota je 22.2 ℃ (71.96 ℉). Na začiatku mesiaca November môžete očakávať vyššie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 30.35 ℃ (86.63 ℉). Na koncu mesiaca November môžete očakávať nižšie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 28.85 ℃ (83.93 ℉). Priemerný počet daždivých dní - November - je 8.7. Priemerné zrážky sú 62.5 mm (podívajte sa tu, čo toto číslo znamená). Pri plánovaní cesty, prosím, majte na pamäti, že skutočné počasie sa môže líšiť od týchto priemerných hodnôt. Dĺžka dňa na začiatku tohto mesiaca je približne 11:26 (hodiny a minúty), v v polovici mesiaca 11:11 a na konci mesiaca 10:58.Tieto čísla sú platné predovšetkým pre hlavné mesto a oblasť okolo nej. Je dôležité povedať, že počasie sa môže v rôznych nadmorských výškach výrazne líšiť, najmä v horách.

December

Typické (zvyčajné) počasie - Hawaii - December - je toto: Priemerná najvyššia teplota v zemi Hawaii v mesiaci December je 28.1 ℃ (82.58 ℉). Priemerná najnižšia teplota je 20.2 ℃ (68.36 ℉). Na začiatku mesiaca December môžete očakávať vyššie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 28.85 ℃ (83.93 ℉). Na koncu mesiaca December môžete očakávať nižšie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 27.65 ℃ (81.77 ℉). Priemerný počet daždivých dní - December - je 9.9. Priemerné zrážky sú 83.3 mm (podívajte sa tu, čo toto číslo znamená). Pri plánovaní cesty, prosím, majte na pamäti, že skutočné počasie sa môže líšiť od týchto priemerných hodnôt. Dĺžka dňa na začiatku tohto mesiaca je približne 10:58 (hodiny a minúty), v v polovici mesiaca 10:51 a na konci mesiaca 10:50.Tieto čísla sú platné predovšetkým pre hlavné mesto a oblasť okolo nej. Je dôležité povedať, že počasie sa môže v rôznych nadmorských výškach výrazne líšiť, najmä v horách.

Nižšie sú priemerné hodnoty, takže ich môžete v týchto miestach považovať za typické počasie - Hawaii. Znak "-" znamená, že pre túto položku nemáme dostatok údajov.

Honoluluteplota: - najvyššia teplota: 28.1 ℃ (82.58 ℉)najnižšia teplota: 20.2 ℃ (68.36 ℉)zrážky: 83.3mmdaždivé dni: 9.9
Hiloteplota: - najvyššia teplota: 27.2 ℃ (80.96 ℉)najnižšia teplota: 18.6 ℃ (65.48 ℉)zrážky: 291.8mmdaždivé dni: 21.1
Kailuateplota: - najvyššia teplota: 23.8 ℃ (74.84 ℉)najnižšia teplota: 16.7 ℃ (62.06 ℉)zrážky: 257.1mmdaždivé dni: -
Kapoleiteplota: - najvyššia teplota: 28.7 ℃ (83.66 ℉)najnižšia teplota: 19.1 ℃ (66.38 ℉)zrážky: 89mmdaždivé dni: -
Lahainateplota: - najvyššia teplota: 28.7 ℃ (83.66 ℉)najnižšia teplota: 19.2 ℃ (66.56 ℉)zrážky: - daždivé dni: -
Keď čítate o počte mm zrážok, mali by ste to vedieť: Slabý dážď je, keď je rýchlosť zrážok je menšia ako 2,5 mm (0,1 palca) za hodinu. Pri miernom daždi je toto číslo medzi 2,5 mm a 10 mm (0,4 palca), pri silnom daždi je 10 - 50 mm (2,0 palca). Veľmi silný dážď má tento počet vyšší ako 50 mm za hodinu.


©2018-2021 UsualWeather.com, hlavné zdroje údajov: MWDI, WikiVoyage, Wikipedia, CIA, WMO
Vydavateľ: Bispiral, s.r.o. | O nás | Pravidlá webu UsualWeather.com a ochrany súkromia
Facebook Twitter Pinterest