Domů
Evropa
Asie
Austrálie & Oceánie
Afrika
Severní Amerika
Střední Amerika
Jižní Amerika

Obvyklé počasí - Hawaii

Potřebujete vědět, kdy je nejlepší čas jet do cíle Hawaii? Pak byste se měli podívat zde, jaké počasí můžete v průběhu roku očekávat.

Hawaii - jaké počasí lze čekat

Hawaii je součástí země Spojené státy americké. Klima USA je velmi rozmanité, protože Spojené státy americké jsou velkou zemí. Klima je převážně mírné, ale tropické na Havaji a na Floridě a v arktických oblastech na Aljašce. To není vše. Klima je napůl suché ve velkých pláních západně od řeky Mississippi a suché ve Velké pánvi jihozápadu. Můžete očekávat nízké zimní teploty na severozápadě, ale v lednu a únoru se někdy v teplých větrech zpomalují. Zimy na jihu jsou teplejší. Don? zapomenout, že teploty jsou obvykle v horách výrazně nižší.

Když hovoříme o obvyklém počasí, informace jsou relevantní například pro tato oblíbená místa: Aiea, Big Island, Captain Cook, Central Oahu, Ewa Beach, Haiku, Hale'iwa, Haleakala National Park, Hamakua, Hana, Hanalei, Hawaii Volcanoes National Park, Hilo, Honaunau, Honokaa, Honolulu, Ka'u, Kaanapali, Kahuku, Kahului, Kailua, Kailua Kona, Kalaupapa National Historical Park, Kaloko Honokohau National Historical Park, Kapalua, Kapolei, Kauai, Kaunakakai, Kihei, Kohala, Lahaina, Lanai, Leeward Coast, Lihue, Ma'alaea, Makawao, Maui, Molokai, Naalehu, Nanakuli, Napili, North Shore, Oahu, Pahoa, Paia, Puna, Puʻuhonua o Hōnaunau National Historical Park, Volcano Village, Waianae, Waikapu, Waikoloa, Wailea, Wailuku, Waimea, Windward Coast.

Podívejme se nyní na to, jaké počasí můžete očekávat v okolí místa Honolulu a v mnoha dalších městech. Nejteplejším měsícem je zde září, průměrná maximální teplota 32.4 ℃ (90.32 ℉). Průměrná minimální teplota v tomto měsíci je 23.9 ℃ (75.02 ℉). Nejchladnější měsíc je zde leden, průměrná maximální teplota 27.2 ℃ (80.96 ℉). Průměrná minimální teplota v tomto měsíci je 19.3 ℃ (66.74 ℉). Nejvíce deštivý měsíc zde je prosinec, průměrný počet deštivých dnů je 9.9. Nejméně deštivý měsíc zde je srpen, průměrný počet deštivých dnů je 5.6.

Při cestování, jehož cílem je Hawaii, zvažte nadmořskou výšku místa. Měli bychom připomenout, že nejvyšší bod v Spojené státy americké je Denali (Mount McKinley) (6190 m) a nejnižší bod je Death Valley (-86 m). V této zemi existují obrovské rozdíly v nadmořských výškách a počasí je proto v nich velmi odlišné. Mějte na paměti, že teplota obvykle klesá o 1.2 - 1.9 ℃ (2.2 - 3.5 ℉) za 200 m (656 ft), v závislosti na ostatních podmínkách. (A měli bychom dodat, že ve velmi zvláštním stavu nazvaném tepelná inverze může být i teplota vyšší ve vyšších polohách.)

Mějte prosím na paměti, že toto není předpověď počasí, ale informace o obvyklém počasí (průměr). To by vám mělo pomoci při rozhodování o tom, kdy je nejvhodnější doba k návštěvě cíle Hawaii. Přečtěte si další podrobnosti o typickém počasí v jednotlivých měsících níže:

leden - únor - březen - duben - květen - červen - červenec - srpen - září - říjen - listopad - prosinec

leden

Typické (obvyklé) počasí - Hawaii - leden - je toto: Průměrná nejvyšší teplota v zemi Hawaii v měsíci leden je 27.2 ℃ (80.96 ℉). Průměrná nejnižší teplota je 19.3 ℃ (66.74 ℉). Na počátku měsíce leden můžete očekávat vyšší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 27.65 ℃ (81.77 ℉). Na konci měsíce leden můžete očekávat vyšší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 27.35 ℃ (81.23 ℉). Průměrný počet deštivých dnů v měsíci leden je 8.3. Průměrné srážky jsou 57.5 mm (podívejte se zde, co toto číslo znamená). Při plánování cesty mějte prosím na paměti, že skutečné počasí se může lišit od těchto průměrných hodnot. Délka dne na začátku tohoto měsíce je přibližně 10:51 (hodiny a minuty), v polovině měsíce 10:58 a na konci měsíce 11:10.Tato čísla jsou platná především pro hlavní město a okolí. Je důležité říci, že počasí se může v různých výškách výrazně lišit, zejména v horách.

únor

Typické (obvyklé) počasí - Hawaii - únor - je toto: Průměrná nejvyšší teplota v zemi Hawaii v měsíci únor je 27.5 ℃ (81.5 ℉). Průměrná nejnižší teplota je 19.4 ℃ (66.92 ℉). Na počátku měsíce únor můžete očekávat nižší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 27.35 ℃ (81.23 ℉). Na konci měsíce únor můžete očekávat vyšší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 27.65 ℃ (81.77 ℉). Průměrný počet deštivých dnů v měsíci únor je 7.4. Průměrné srážky jsou 50.6 mm (podívejte se zde, co toto číslo znamená). Při plánování cesty mějte prosím na paměti, že skutečné počasí se může lišit od těchto průměrných hodnot. Délka dne na začátku tohoto měsíce je přibližně 11:10 (hodiny a minuty), v polovině měsíce 11:26 a na konci měsíce 11:43.Tato čísla jsou platná především pro hlavní město a okolí. Je důležité říci, že počasí se může v různých výškách výrazně lišit, zejména v horách.

březen

Typické (obvyklé) počasí - Hawaii - březen - je toto: Průměrná nejvyšší teplota v zemi Hawaii v měsíci březen je 27.8 ℃ (82.04 ℉). Průměrná nejnižší teplota je 19.8 ℃ (67.64 ℉). Na počátku měsíce březen můžete očekávat nižší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 27.65 ℃ (81.77 ℉). Na konci měsíce březen můžete očekávat vyšší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 27.9 ℃ (82.22 ℉). Průměrný počet deštivých dnů v měsíci březen je 9. Průměrné srážky jsou 51.5 mm (podívejte se zde, co toto číslo znamená). Při plánování cesty mějte prosím na paměti, že skutečné počasí se může lišit od těchto průměrných hodnot. Délka dne na začátku tohoto měsíce je přibližně 11:43 (hodiny a minuty), v polovině měsíce 12:01 a na konci měsíce 12:20.Tato čísla jsou platná především pro hlavní město a okolí. Je důležité říci, že počasí se může v různých výškách výrazně lišit, zejména v horách.

duben

Typické (obvyklé) počasí - Hawaii - duben - je toto: Průměrná nejvyšší teplota v zemi Hawaii v měsíci duben je 28 ℃ (82.4 ℉). Průměrná nejnižší teplota je 21.1 ℃ (69.98 ℉). Na počátku měsíce duben můžete očekávat nižší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 27.9 ℃ (82.22 ℉). Na konci měsíce duben můžete očekávat vyšší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 28.55 ℃ (83.39 ℉). Průměrný počet deštivých dnů v měsíci duben je 7.3. Průměrné srážky jsou 16.1 mm (podívejte se zde, co toto číslo znamená). Při plánování cesty mějte prosím na paměti, že skutečné počasí se může lišit od těchto průměrných hodnot. Délka dne na začátku tohoto měsíce je přibližně 12:20 (hodiny a minuty), v polovině měsíce 12:38 a na konci měsíce 12:54.Tato čísla jsou platná především pro hlavní město a okolí. Je důležité říci, že počasí se může v různých výškách výrazně lišit, zejména v horách.

květen

Typické (obvyklé) počasí - Hawaii - květen - je toto: Průměrná nejvyšší teplota v zemi Hawaii v měsíci květen je 29.1 ℃ (84.38 ℉). Průměrná nejnižší teplota je 21.4 ℃ (70.52 ℉). Na počátku měsíce květen můžete očekávat nižší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 28.55 ℃ (83.39 ℉). Na konci měsíce květen můžete očekávat vyšší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 29.8 ℃ (85.64 ℉). Průměrný počet deštivých dnů v měsíci květen je 5.7. Průměrné srážky jsou 15.9 mm (podívejte se zde, co toto číslo znamená). Při plánování cesty mějte prosím na paměti, že skutečné počasí se může lišit od těchto průměrných hodnot. Délka dne na začátku tohoto měsíce je přibližně 12:54 (hodiny a minuty), v polovině měsíce 13:09 a na konci měsíce 13:19.Tato čísla jsou platná především pro hlavní město a okolí. Je důležité říci, že počasí se může v různých výškách výrazně lišit, zejména v horách.

červen

Typické (obvyklé) počasí - Hawaii - červen - je toto: Průměrná nejvyšší teplota v zemi Hawaii v měsíci červen je 30.5 ℃ (86.9 ℉). Průměrná nejnižší teplota je 22.7 ℃ (72.86 ℉). Na počátku měsíce červen můžete očekávat nižší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 29.8 ℃ (85.64 ℉). Na konci měsíce červen můžete očekávat vyšší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 30.9 ℃ (87.62 ℉). Průměrný počet deštivých dnů v měsíci červen je 5.7. Průměrné srážky jsou 6.6 mm (podívejte se zde, co toto číslo znamená). Při plánování cesty mějte prosím na paměti, že skutečné počasí se může lišit od těchto průměrných hodnot. Délka dne na začátku tohoto měsíce je přibližně 13:19 (hodiny a minuty), v polovině měsíce 13:25 a na konci měsíce 13:25.Tato čísla jsou platná především pro hlavní město a okolí. Je důležité říci, že počasí se může v různých výškách výrazně lišit, zejména v horách.

červenec

Typické (obvyklé) počasí - Hawaii - červenec - je toto: Průměrná nejvyšší teplota v zemi Hawaii v měsíci červenec je 31.3 ℃ (88.34 ℉). Průměrná nejnižší teplota je 24 ℃ (75.2 ℉). Na počátku měsíce červenec můžete očekávat nižší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 30.9 ℃ (87.62 ℉). Na konci měsíce červenec můžete očekávat vyšší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 31.55 ℃ (88.79 ℉). Průměrný počet deštivých dnů v měsíci červenec je 7. Průměrné srážky jsou 12.9 mm (podívejte se zde, co toto číslo znamená). Při plánování cesty mějte prosím na paměti, že skutečné počasí se může lišit od těchto průměrných hodnot. Délka dne na začátku tohoto měsíce je přibližně 13:25 (hodiny a minuty), v polovině měsíce 13:19 a na konci měsíce 13:08.Tato čísla jsou platná především pro hlavní město a okolí. Je důležité říci, že počasí se může v různých výškách výrazně lišit, zejména v horách.

srpen

Typické (obvyklé) počasí - Hawaii - srpen - je toto: Průměrná nejvyšší teplota v zemi Hawaii v měsíci srpen je 31.8 ℃ (89.24 ℉). Průměrná nejnižší teplota je 24.7 ℃ (76.46 ℉). Na počátku měsíce srpen můžete očekávat nižší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 31.55 ℃ (88.79 ℉). Na konci měsíce srpen můžete očekávat vyšší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 32.1 ℃ (89.78 ℉). Průměrný počet deštivých dnů v měsíci srpen je 5.6. Průměrné srážky jsou 14 mm (podívejte se zde, co toto číslo znamená). Při plánování cesty mějte prosím na paměti, že skutečné počasí se může lišit od těchto průměrných hodnot. Délka dne na začátku tohoto měsíce je přibližně 13:08 (hodiny a minuty), v polovině měsíce 12:54 a na konci měsíce 12:37.Tato čísla jsou platná především pro hlavní město a okolí. Je důležité říci, že počasí se může v různých výškách výrazně lišit, zejména v horách.

září

Typické (obvyklé) počasí - Hawaii - září - je toto: Průměrná nejvyšší teplota v zemi Hawaii v měsíci září je 32.4 ℃ (90.32 ℉). Průměrná nejnižší teplota je 23.9 ℃ (75.02 ℉). Na počátku měsíce září můžete očekávat nižší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 32.1 ℃ (89.78 ℉). Na konci měsíce září můžete očekávat nižší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 31.75 ℃ (89.15 ℉). Průměrný počet deštivých dnů v měsíci září je 6.8. Průměrné srážky jsou 17.4 mm (podívejte se zde, co toto číslo znamená). Při plánování cesty mějte prosím na paměti, že skutečné počasí se může lišit od těchto průměrných hodnot. Délka dne na začátku tohoto měsíce je přibližně 12:37 (hodiny a minuty), v polovině měsíce 12:20 a na konci měsíce 12:01.Tato čísla jsou platná především pro hlavní město a okolí. Je důležité říci, že počasí se může v různých výškách výrazně lišit, zejména v horách.

říjen

Typické (obvyklé) počasí - Hawaii - říjen - je toto: Průměrná nejvyšší teplota v zemi Hawaii v měsíci říjen je 31.1 ℃ (87.98 ℉). Průměrná nejnižší teplota je 23.8 ℃ (74.84 ℉). Na počátku měsíce říjen můžete očekávat vyšší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 31.75 ℃ (89.15 ℉). Na konci měsíce říjen můžete očekávat nižší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 30.35 ℃ (86.63 ℉). Průměrný počet deštivých dnů v měsíci říjen je 7.6. Průměrné srážky jsou 46.4 mm (podívejte se zde, co toto číslo znamená). Při plánování cesty mějte prosím na paměti, že skutečné počasí se může lišit od těchto průměrných hodnot. Délka dne na začátku tohoto měsíce je přibližně 12:01 (hodiny a minuty), v polovině měsíce 11:43 a na konci měsíce 11:26.Tato čísla jsou platná především pro hlavní město a okolí. Je důležité říci, že počasí se může v různých výškách výrazně lišit, zejména v horách.

listopad

Typické (obvyklé) počasí - Hawaii - listopad - je toto: Průměrná nejvyšší teplota v zemi Hawaii v měsíci listopad je 29.6 ℃ (85.28 ℉). Průměrná nejnižší teplota je 22.2 ℃ (71.96 ℉). Na počátku měsíce listopad můžete očekávat vyšší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 30.35 ℃ (86.63 ℉). Na konci měsíce listopad můžete očekávat nižší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 28.85 ℃ (83.93 ℉). Průměrný počet deštivých dnů v měsíci listopad je 8.7. Průměrné srážky jsou 62.5 mm (podívejte se zde, co toto číslo znamená). Při plánování cesty mějte prosím na paměti, že skutečné počasí se může lišit od těchto průměrných hodnot. Délka dne na začátku tohoto měsíce je přibližně 11:26 (hodiny a minuty), v polovině měsíce 11:11 a na konci měsíce 10:58.Tato čísla jsou platná především pro hlavní město a okolí. Je důležité říci, že počasí se může v různých výškách výrazně lišit, zejména v horách.

prosinec

Typické (obvyklé) počasí - Hawaii - prosinec - je toto: Průměrná nejvyšší teplota v zemi Hawaii v měsíci prosinec je 28.1 ℃ (82.58 ℉). Průměrná nejnižší teplota je 20.2 ℃ (68.36 ℉). Na počátku měsíce prosinec můžete očekávat vyšší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 28.85 ℃ (83.93 ℉). Na konci měsíce prosinec můžete očekávat nižší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 27.65 ℃ (81.77 ℉). Průměrný počet deštivých dnů v měsíci prosinec je 9.9. Průměrné srážky jsou 83.3 mm (podívejte se zde, co toto číslo znamená). Při plánování cesty mějte prosím na paměti, že skutečné počasí se může lišit od těchto průměrných hodnot. Délka dne na začátku tohoto měsíce je přibližně 10:58 (hodiny a minuty), v polovině měsíce 10:51 a na konci měsíce 10:50.Tato čísla jsou platná především pro hlavní město a okolí. Je důležité říci, že počasí se může v různých výškách výrazně lišit, zejména v horách.

Níže jsou uvedeny průměrné hodnoty, takže je můžete v těchto místech považovat za typické počasí v cíli Hawaii. Znak "-" znamená, že pro tuto položku nemáme dostatek údajů.

Honoluluteplota: - nejvyšší teplota: 28.1 ℃ (82.58 ℉)nejnižší teplota: 20.2 ℃ (68.36 ℉)srážky: 83.3mmdeštivé dny: 9.9
Hiloteplota: - nejvyšší teplota: 27.2 ℃ (80.96 ℉)nejnižší teplota: 18.6 ℃ (65.48 ℉)srážky: 291.8mmdeštivé dny: 21.1
Kailuateplota: - nejvyšší teplota: 23.8 ℃ (74.84 ℉)nejnižší teplota: 16.7 ℃ (62.06 ℉)srážky: 257.1mmdeštivé dny: -
Kapoleiteplota: - nejvyšší teplota: 28.7 ℃ (83.66 ℉)nejnižší teplota: 19.1 ℃ (66.38 ℉)srážky: 89mmdeštivé dny: -
Lahainateplota: - nejvyšší teplota: 28.7 ℃ (83.66 ℉)nejnižší teplota: 19.2 ℃ (66.56 ℉)srážky: - deštivé dny: -
Když čtete o množství srážek, měli byste to vědět: Slabý déšť je, když je výška srážek menší než 2,5 mm (0,1 in) za hodinu. U mírného deště je toto číslo mezi 2,5 mm a 10 mm (0,4 palce), při silném dešti je 10 - 50 mm (2,0 palce). Velmi silný déšť má toto číslo vyšší než 50 mm za hodinu.