Główna
Europa
Azja
Australia & Oceania
Afryka
Ameryka Północna
Ameryka Centralna
Ameryka Południowa

Zwykła pogoda - Hawaii

Czy musisz wiedzieć, kiedy najlepiej wybrać się do Hawaii? Następnie należy spojrzeć tutaj, jakiej pogody można się spodziewać w ciągu roku.

Jakiej pogody możesz się spodziewać w celu Hawaii

Hawaii jest częścią Stany Zjednoczone. Klimat USA jest bardzo zróżnicowany, ponieważ Stany Zjednoczone Ameryki to duży kraj. Klimat jest w większości umiarkowany, ale tropikalny na Hawajach i Florydzie, a także na Arktyce na Alasce. To nie wszystko. Klimat jest w połowie suchy na wielkich równinach na zachód od rzeki Mississippi i suchy w Wielkim Basenie na południowym zachodzie. Można spodziewać się niskich temperatur zimą na północnym zachodzie, ale czasem są one moderowane w styczniu i lutym przez ciepłe wiatry. Zimy na południu są cieplejsze. Don? zapomnieć, że temperatury są zazwyczaj znacznie niższe w górach.

Mówiąc o zwykłej pogodzie w tym obszarze, informacje są istotne np. Dla tych popularnych miejsc: Aiea, Big Island, Captain Cook, Central Oahu, Ewa Beach, Haiku, Hale'iwa, Haleakala National Park, Hamakua, Hana, Hanalei, Hawaii Volcanoes National Park, Hilo, Honaunau, Honokaa, Honolulu, Ka'u, Kaanapali, Kahuku, Kahului, Kailua, Kailua Kona, Kalaupapa National Historical Park, Kaloko Honokohau National Historical Park, Kapalua, Kapolei, Kauai, Kaunakakai, Kihei, Kohala, Lahaina, Lanai, Leeward Coast, Lihue, Ma'alaea, Makawao, Maui, Molokai, Naalehu, Nanakuli, Napili, North Shore, Oahu, Pahoa, Paia, Puna, Puʻuhonua o Hōnaunau National Historical Park, Volcano Village, Waianae, Waikapu, Waikoloa, Wailea, Wailuku, Waimea, Windward Coast.

Zobaczmy teraz, jakiej pogody można się spodziewać w okolicy Honolulu oraz w wielu innych miastach. Najcieplejszy miesiąc tutaj jest wrzesień, średnia maksymalna temperatura jest 32.4 ℃ (90.32 ℉). Średnia temperatura minimalna w tym miesiącu jest 23.9 ℃ (75.02 ℉). Najzimniejszy miesiąc tutaj jest styczeń, średnia maksymalna temperatura jest 27.2 ℃ (80.96 ℉). Średnia temperatura minimalna w tym miesiącu jest 19.3 ℃ (66.74 ℉). Najbardziej deszczowy miesiąc tutaj jest grudzień, średnia liczba dni deszczowych jest w 9.9. Najmniej deszczowy miesiąc tutaj jest sierpień, średnia liczba dni deszczowych jest w 5.6.

Podczas podróży po Hawaii zawsze rozważaj także wysokość tego miejsca. Przypominamy, że najwyższym punktem Stany Zjednoczone jest Denali (Mount McKinley) (6190 m) i najniższy punkt Death Valley (-86 m). Tak więc istnieją ogromne różnice wysokości w tym kraju, a zatem pogoda jest w nich bardzo różna. Należy pamiętać, że temperatura zwykle spada o 1.2 - 1.9 ℃ (2.2 - 3.5 ℉) na 200 m (656 ft), w zależności od innych warunków. (I powinniśmy dodać, że w bardzo szczególnym stanie zwanym inwersją termiczną nawet temperatura może być wyższa na wyższych wysokościach).

Należy pamiętać, że nie jest to prognoza pogody, ale informacja o zwykłej pogodzie (średnia). To powinno pomóc Ci zdecydować, kiedy najlepiej wybrać się na Hawaii. Przeczytaj więcej szczegółów na temat typowej dla nich pogody we wszystkich poszczególnych miesiącach poniżej:

styczeń - luty - marzec - kwiecień - maj - czerwiec - lipiec - sierpień - wrzesień - październik - listopad - grudzień

styczeń

Typowa (typowa) pogoda w Hawaii w styczeń jest taka: Średnia najwyższa temperatura w Hawaii w styczeń to 27.2 ℃ (80.96 ℉). Średnia najniższa temperatura to 19.3 ℃ (66.74 ℉). Pod począwszu z styczeń można oczekiwać wyższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 27.65 ℃ (81.77 ℉). Pod koncu z styczeń można oczekiwać wyższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 27.35 ℃ (81.23 ℉). Średnia liczba deszczowe dni styczeń jest 8.3. Średnia suma opadów 57.5 mm (Spójrz co oznacza ten numer). Przy planowaniu podróży pamiętaj, że rzeczywista pogoda może różnić się od tych średnich wartości. Długość dnia na początku tego miesiąca wynosi około 10:51 (godziny i minuty), w w połowie miesiąca 10:58 i na końcu miesiąca 11:10.Powyższe liczby są ważne przede wszystkim dla kapitału i obszaru wokół niego. Ważne jest, aby powiedzieć, że pogoda może się znacznie różnić na różnych wysokościach, szczególnie w górach.

luty

Typowa (typowa) pogoda w Hawaii w luty jest taka: Średnia najwyższa temperatura w Hawaii w luty to 27.5 ℃ (81.5 ℉). Średnia najniższa temperatura to 19.4 ℃ (66.92 ℉). Pod począwszu z luty można oczekiwać niższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 27.35 ℃ (81.23 ℉). Pod koncu z luty można oczekiwać wyższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 27.65 ℃ (81.77 ℉). Średnia liczba deszczowe dni luty jest 7.4. Średnia suma opadów 50.6 mm (Spójrz co oznacza ten numer). Przy planowaniu podróży pamiętaj, że rzeczywista pogoda może różnić się od tych średnich wartości. Długość dnia na początku tego miesiąca wynosi około 11:10 (godziny i minuty), w w połowie miesiąca 11:26 i na końcu miesiąca 11:43.Powyższe liczby są ważne przede wszystkim dla kapitału i obszaru wokół niego. Ważne jest, aby powiedzieć, że pogoda może się znacznie różnić na różnych wysokościach, szczególnie w górach.

marzec

Typowa (typowa) pogoda w Hawaii w marzec jest taka: Średnia najwyższa temperatura w Hawaii w marzec to 27.8 ℃ (82.04 ℉). Średnia najniższa temperatura to 19.8 ℃ (67.64 ℉). Pod począwszu z marzec można oczekiwać niższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 27.65 ℃ (81.77 ℉). Pod koncu z marzec można oczekiwać wyższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 27.9 ℃ (82.22 ℉). Średnia liczba deszczowe dni marzec jest 9. Średnia suma opadów 51.5 mm (Spójrz co oznacza ten numer). Przy planowaniu podróży pamiętaj, że rzeczywista pogoda może różnić się od tych średnich wartości. Długość dnia na początku tego miesiąca wynosi około 11:43 (godziny i minuty), w w połowie miesiąca 12:01 i na końcu miesiąca 12:20.Powyższe liczby są ważne przede wszystkim dla kapitału i obszaru wokół niego. Ważne jest, aby powiedzieć, że pogoda może się znacznie różnić na różnych wysokościach, szczególnie w górach.

kwiecień

Typowa (typowa) pogoda w Hawaii w kwiecień jest taka: Średnia najwyższa temperatura w Hawaii w kwiecień to 28 ℃ (82.4 ℉). Średnia najniższa temperatura to 21.1 ℃ (69.98 ℉). Pod począwszu z kwiecień można oczekiwać niższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 27.9 ℃ (82.22 ℉). Pod koncu z kwiecień można oczekiwać wyższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 28.55 ℃ (83.39 ℉). Średnia liczba deszczowe dni kwiecień jest 7.3. Średnia suma opadów 16.1 mm (Spójrz co oznacza ten numer). Przy planowaniu podróży pamiętaj, że rzeczywista pogoda może różnić się od tych średnich wartości. Długość dnia na początku tego miesiąca wynosi około 12:20 (godziny i minuty), w w połowie miesiąca 12:38 i na końcu miesiąca 12:54.Powyższe liczby są ważne przede wszystkim dla kapitału i obszaru wokół niego. Ważne jest, aby powiedzieć, że pogoda może się znacznie różnić na różnych wysokościach, szczególnie w górach.

maj

Typowa (typowa) pogoda w Hawaii w maj jest taka: Średnia najwyższa temperatura w Hawaii w maj to 29.1 ℃ (84.38 ℉). Średnia najniższa temperatura to 21.4 ℃ (70.52 ℉). Pod począwszu z maj można oczekiwać niższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 28.55 ℃ (83.39 ℉). Pod koncu z maj można oczekiwać wyższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 29.8 ℃ (85.64 ℉). Średnia liczba deszczowe dni maj jest 5.7. Średnia suma opadów 15.9 mm (Spójrz co oznacza ten numer). Przy planowaniu podróży pamiętaj, że rzeczywista pogoda może różnić się od tych średnich wartości. Długość dnia na początku tego miesiąca wynosi około 12:54 (godziny i minuty), w w połowie miesiąca 13:09 i na końcu miesiąca 13:19.Powyższe liczby są ważne przede wszystkim dla kapitału i obszaru wokół niego. Ważne jest, aby powiedzieć, że pogoda może się znacznie różnić na różnych wysokościach, szczególnie w górach.

czerwiec

Typowa (typowa) pogoda w Hawaii w czerwiec jest taka: Średnia najwyższa temperatura w Hawaii w czerwiec to 30.5 ℃ (86.9 ℉). Średnia najniższa temperatura to 22.7 ℃ (72.86 ℉). Pod począwszu z czerwiec można oczekiwać niższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 29.8 ℃ (85.64 ℉). Pod koncu z czerwiec można oczekiwać wyższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 30.9 ℃ (87.62 ℉). Średnia liczba deszczowe dni czerwiec jest 5.7. Średnia suma opadów 6.6 mm (Spójrz co oznacza ten numer). Przy planowaniu podróży pamiętaj, że rzeczywista pogoda może różnić się od tych średnich wartości. Długość dnia na początku tego miesiąca wynosi około 13:19 (godziny i minuty), w w połowie miesiąca 13:25 i na końcu miesiąca 13:25.Powyższe liczby są ważne przede wszystkim dla kapitału i obszaru wokół niego. Ważne jest, aby powiedzieć, że pogoda może się znacznie różnić na różnych wysokościach, szczególnie w górach.

lipiec

Typowa (typowa) pogoda w Hawaii w lipiec jest taka: Średnia najwyższa temperatura w Hawaii w lipiec to 31.3 ℃ (88.34 ℉). Średnia najniższa temperatura to 24 ℃ (75.2 ℉). Pod począwszu z lipiec można oczekiwać niższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 30.9 ℃ (87.62 ℉). Pod koncu z lipiec można oczekiwać wyższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 31.55 ℃ (88.79 ℉). Średnia liczba deszczowe dni lipiec jest 7. Średnia suma opadów 12.9 mm (Spójrz co oznacza ten numer). Przy planowaniu podróży pamiętaj, że rzeczywista pogoda może różnić się od tych średnich wartości. Długość dnia na początku tego miesiąca wynosi około 13:25 (godziny i minuty), w w połowie miesiąca 13:19 i na końcu miesiąca 13:08.Powyższe liczby są ważne przede wszystkim dla kapitału i obszaru wokół niego. Ważne jest, aby powiedzieć, że pogoda może się znacznie różnić na różnych wysokościach, szczególnie w górach.

sierpień

Typowa (typowa) pogoda w Hawaii w sierpień jest taka: Średnia najwyższa temperatura w Hawaii w sierpień to 31.8 ℃ (89.24 ℉). Średnia najniższa temperatura to 24.7 ℃ (76.46 ℉). Pod począwszu z sierpień można oczekiwać niższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 31.55 ℃ (88.79 ℉). Pod koncu z sierpień można oczekiwać wyższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 32.1 ℃ (89.78 ℉). Średnia liczba deszczowe dni sierpień jest 5.6. Średnia suma opadów 14 mm (Spójrz co oznacza ten numer). Przy planowaniu podróży pamiętaj, że rzeczywista pogoda może różnić się od tych średnich wartości. Długość dnia na początku tego miesiąca wynosi około 13:08 (godziny i minuty), w w połowie miesiąca 12:54 i na końcu miesiąca 12:37.Powyższe liczby są ważne przede wszystkim dla kapitału i obszaru wokół niego. Ważne jest, aby powiedzieć, że pogoda może się znacznie różnić na różnych wysokościach, szczególnie w górach.

wrzesień

Typowa (typowa) pogoda w Hawaii w wrzesień jest taka: Średnia najwyższa temperatura w Hawaii w wrzesień to 32.4 ℃ (90.32 ℉). Średnia najniższa temperatura to 23.9 ℃ (75.02 ℉). Pod począwszu z wrzesień można oczekiwać niższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 32.1 ℃ (89.78 ℉). Pod koncu z wrzesień można oczekiwać niższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 31.75 ℃ (89.15 ℉). Średnia liczba deszczowe dni wrzesień jest 6.8. Średnia suma opadów 17.4 mm (Spójrz co oznacza ten numer). Przy planowaniu podróży pamiętaj, że rzeczywista pogoda może różnić się od tych średnich wartości. Długość dnia na początku tego miesiąca wynosi około 12:37 (godziny i minuty), w w połowie miesiąca 12:20 i na końcu miesiąca 12:01.Powyższe liczby są ważne przede wszystkim dla kapitału i obszaru wokół niego. Ważne jest, aby powiedzieć, że pogoda może się znacznie różnić na różnych wysokościach, szczególnie w górach.

październik

Typowa (typowa) pogoda w Hawaii w październik jest taka: Średnia najwyższa temperatura w Hawaii w październik to 31.1 ℃ (87.98 ℉). Średnia najniższa temperatura to 23.8 ℃ (74.84 ℉). Pod począwszu z październik można oczekiwać wyższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 31.75 ℃ (89.15 ℉). Pod koncu z październik można oczekiwać niższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 30.35 ℃ (86.63 ℉). Średnia liczba deszczowe dni październik jest 7.6. Średnia suma opadów 46.4 mm (Spójrz co oznacza ten numer). Przy planowaniu podróży pamiętaj, że rzeczywista pogoda może różnić się od tych średnich wartości. Długość dnia na początku tego miesiąca wynosi około 12:01 (godziny i minuty), w w połowie miesiąca 11:43 i na końcu miesiąca 11:26.Powyższe liczby są ważne przede wszystkim dla kapitału i obszaru wokół niego. Ważne jest, aby powiedzieć, że pogoda może się znacznie różnić na różnych wysokościach, szczególnie w górach.

listopad

Typowa (typowa) pogoda w Hawaii w listopad jest taka: Średnia najwyższa temperatura w Hawaii w listopad to 29.6 ℃ (85.28 ℉). Średnia najniższa temperatura to 22.2 ℃ (71.96 ℉). Pod począwszu z listopad można oczekiwać wyższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 30.35 ℃ (86.63 ℉). Pod koncu z listopad można oczekiwać niższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 28.85 ℃ (83.93 ℉). Średnia liczba deszczowe dni listopad jest 8.7. Średnia suma opadów 62.5 mm (Spójrz co oznacza ten numer). Przy planowaniu podróży pamiętaj, że rzeczywista pogoda może różnić się od tych średnich wartości. Długość dnia na początku tego miesiąca wynosi około 11:26 (godziny i minuty), w w połowie miesiąca 11:11 i na końcu miesiąca 10:58.Powyższe liczby są ważne przede wszystkim dla kapitału i obszaru wokół niego. Ważne jest, aby powiedzieć, że pogoda może się znacznie różnić na różnych wysokościach, szczególnie w górach.

grudzień

Typowa (typowa) pogoda w Hawaii w grudzień jest taka: Średnia najwyższa temperatura w Hawaii w grudzień to 28.1 ℃ (82.58 ℉). Średnia najniższa temperatura to 20.2 ℃ (68.36 ℉). Pod począwszu z grudzień można oczekiwać wyższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 28.85 ℃ (83.93 ℉). Pod koncu z grudzień można oczekiwać niższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 27.65 ℃ (81.77 ℉). Średnia liczba deszczowe dni grudzień jest 9.9. Średnia suma opadów 83.3 mm (Spójrz co oznacza ten numer). Przy planowaniu podróży pamiętaj, że rzeczywista pogoda może różnić się od tych średnich wartości. Długość dnia na początku tego miesiąca wynosi około 10:58 (godziny i minuty), w w połowie miesiąca 10:51 i na końcu miesiąca 10:50.Powyższe liczby są ważne przede wszystkim dla kapitału i obszaru wokół niego. Ważne jest, aby powiedzieć, że pogoda może się znacznie różnić na różnych wysokościach, szczególnie w górach.

Poniżej podano wartości średnie, abyś mógł uznać je za typową pogodę w Hawaii w tych miejscach. Znak "-" oznacza, że ​​nie mamy wystarczających danych dla tego przedmiotu.

Honolulutemperatura: - najwyższa temperatura: 28.1 ℃ (82.58 ℉)najniższa temperatura: 20.2 ℃ (68.36 ℉)opady: 83.3mmdeszcz deszcz dni: 9.9
Hilotemperatura: - najwyższa temperatura: 27.2 ℃ (80.96 ℉)najniższa temperatura: 18.6 ℃ (65.48 ℉)opady: 291.8mmdeszcz deszcz dni: 21.1
Kailuatemperatura: - najwyższa temperatura: 23.8 ℃ (74.84 ℉)najniższa temperatura: 16.7 ℃ (62.06 ℉)opady: 257.1mmdeszcz deszcz dni: -
Kapoleitemperatura: - najwyższa temperatura: 28.7 ℃ (83.66 ℉)najniższa temperatura: 19.1 ℃ (66.38 ℉)opady: 89mmdeszcz deszcz dni: -
Lahainatemperatura: - najwyższa temperatura: 28.7 ℃ (83.66 ℉)najniższa temperatura: 19.2 ℃ (66.56 ℉)opady: - deszcz deszcz dni: -
Kiedy czytasz o liczbie mm opadów, powinieneś o tym wiedzieć: Deszcz jest wtedy, gdy opadów jest mniej niż 2,5 mm (0,1 in) na godzinę. Przy umiarkowanym deszczu liczba ta wynosi od 2,5 mm do 10 mm (0,4 cala), przy ulewnym deszczu wynosi ona 10 mm - 50 mm (2,0 cala). Bardzo silny deszcz ma tę wartość powyżej 50 mm na godzinę.