Domov
Európa
Ázia
Austrália & Oceánia
Afrika
Severná Amerika
Stredná Amerika
Južná Amerika

Zvyčajné počasie - Heardov ostrov

Potrebujete vedieť, kedy je najlepší čas ísť do ciela Heardov ostrov? Potom by ste sa mali pozrieť, aké počasie tam môžete očakávať počas roka.

Domov - Ázia - Heardov ostrov

Heardov ostrov - aké počasie môžete očakávať

Podnebie Heardského ostrova a ostrovov McDonald je antarktické, ale je oceánom temperované. Môžete tu očakávať časté zrážky, silný vietor a nízke teploty. Sneženie nie je nezvyčajné počas celého roka.

Pri hovore o obvyklom počasí v tomto štáte sú informácie relevantné napríklad pre tieto obľúbené miesta: Heardov ostrov.

Poďme sa pozrieť, aké počasie môžete očakávať v oblasti okolo hlavného mesta a v mnohých ďalších mestách. Najteplejším mesiacom tu je Január, priemerná maximálna teplota je 12.1 ℃ (53.78 ℉). Priemerná minimálna teplota v tomto mesiaci je 4.6 ℃ (40.28 ℉). Najchladnejší mesiac tu je Júl, priemerná maximálna teplota je 5.4 ℃ (41.72 ℉). Priemerná minimálna teplota v tomto mesiaci je -0.2 ℃ (31.64 ℉).

Pri cestovaní na niektoré miesta v lokácii Heardov ostrov, vždy zvážte nadmorskú výšku miesta. Najvyšší bod tu je Mawson Peak on Big Ben volcano (2745 m) a najnižší bod je Indian Ocean (0 m). V tejto krajine sú pomerne veľké rozdiely v nadmorských výškach, takže môžete očakávať, že počasie bude v rôznych nadmorských výškach rovnako odlišné. Majte na pamäti, že teplota zvyčajne klesá o 1.2 - 1.9 ℃ (2.2 - 3.5 ℉) na 200 m (656 stôp), v závislosti od ostatných podmienok. (A mali by sme dodať, že vo veľmi špeciálnom stave nazvanom tepelná inverzia dokonca teplota môže byť vyššia vo vyšších nadmorských výškach.)

Majte na pamäti, že nejde o predpoveď počasia, ale informácie o bežnom počasí (priemer). To vám pomôže rozhodnúť sa, kedy je najlepší čas ísť do ciela Heardov ostrov. Prečítajte si ďalšie podrobnosti o typickom počasí v jednotlivých mesiacoch nižšie:

Január - Február - Marec - Apríl - Máj - Jún - Júl - August - September - Október - November - December


Január

Typické (zvyčajné) počasie - Heardov ostrov - Január - je toto: Priemerná najvyššia teplota v zemi Heardov ostrov v mesiaci Január je 12.1 ℃ (53.78 ℉). Priemerná najnižšia teplota je 4.6 ℃ (40.28 ℉). Na začiatku mesiaca Január môžete očakávať nižšie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 11.35 ℃ (52.43 ℉). Na koncu mesiaca Január môžete očakávať nižšie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 11.95 ℃ (53.51 ℉). Priemerné zrážky sú 48.6 mm (podívajte sa tu, čo toto číslo znamená). Pri plánovaní cesty, prosím, majte na pamäti, že skutočné počasie sa môže líšiť od týchto priemerných hodnôt. Dĺžka dňa na začiatku tohto mesiaca je približne 16:10 (hodiny a minúty), v v polovici mesiaca 15:45 a na konci mesiaca 15:05.Tieto čísla sú platné predovšetkým pre hlavné mesto a oblasť okolo nej. Je dôležité povedať, že počasie sa môže v rôznych nadmorských výškach výrazne líšiť, najmä v horách.

Február

Typické (zvyčajné) počasie - Heardov ostrov - Február - je toto: Priemerná najvyššia teplota v zemi Heardov ostrov v mesiaci Február je 11.8 ℃ (53.24 ℉). Priemerná najnižšia teplota je 5 ℃ (41 ℉). Na začiatku mesiaca Február môžete očakávať vyššie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 11.95 ℃ (53.51 ℉). Na koncu mesiaca Február môžete očakávať nižšie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 11.55 ℃ (52.79 ℉). Priemerné zrážky sú 46.5 mm (podívajte sa tu, čo toto číslo znamená). Pri plánovaní cesty, prosím, majte na pamäti, že skutočné počasie sa môže líšiť od týchto priemerných hodnôt. Dĺžka dňa na začiatku tohto mesiaca je približne 15:05 (hodiny a minúty), v v polovici mesiaca 14:15 a na konci mesiaca 13:21.Tieto čísla sú platné predovšetkým pre hlavné mesto a oblasť okolo nej. Je dôležité povedať, že počasie sa môže v rôznych nadmorských výškach výrazne líšiť, najmä v horách.

Marec

Typické (zvyčajné) počasie - Heardov ostrov - Marec - je toto: Priemerná najvyššia teplota v zemi Heardov ostrov v mesiaci Marec je 11.3 ℃ (52.34 ℉). Priemerná najnižšia teplota je 4.3 ℃ (39.74 ℉). Na začiatku mesiaca Marec môžete očakávať vyššie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 11.55 ℃ (52.79 ℉). Na koncu mesiaca Marec môžete očakávať nižšie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 10.45 ℃ (50.81 ℉). Priemerné zrážky sú 58.8 mm (podívajte sa tu, čo toto číslo znamená). Pri plánovaní cesty, prosím, majte na pamäti, že skutočné počasie sa môže líšiť od týchto priemerných hodnôt. Dĺžka dňa na začiatku tohto mesiaca je približne 13:21 (hodiny a minúty), v v polovici mesiaca 12:25 a na konci mesiaca 11:30.Tieto čísla sú platné predovšetkým pre hlavné mesto a oblasť okolo nej. Je dôležité povedať, že počasie sa môže v rôznych nadmorských výškach výrazne líšiť, najmä v horách.

Apríl

Typické (zvyčajné) počasie - Heardov ostrov - Apríl - je toto: Priemerná najvyššia teplota v zemi Heardov ostrov v mesiaci Apríl je 9.6 ℃ (49.28 ℉). Priemerná najnižšia teplota je 3.1 ℃ (37.58 ℉). Na začiatku mesiaca Apríl môžete očakávať vyššie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 10.45 ℃ (50.81 ℉). Na koncu mesiaca Apríl môžete očakávať nižšie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 8.4 ℃ (47.12 ℉). Priemerné zrážky sú 68.6 mm (podívajte sa tu, čo toto číslo znamená). Pri plánovaní cesty, prosím, majte na pamäti, že skutočné počasie sa môže líšiť od týchto priemerných hodnôt. Dĺžka dňa na začiatku tohto mesiaca je približne 11:30 (hodiny a minúty), v v polovici mesiaca 10:37 a na konci mesiaca 9:47.Tieto čísla sú platné predovšetkým pre hlavné mesto a oblasť okolo nej. Je dôležité povedať, že počasie sa môže v rôznych nadmorských výškach výrazne líšiť, najmä v horách.

Máj

Typické (zvyčajné) počasie - Heardov ostrov - Máj - je toto: Priemerná najvyššia teplota v zemi Heardov ostrov v mesiaci Máj je 7.2 ℃ (44.96 ℉). Priemerná najnižšia teplota je 1.5 ℃ (34.7 ℉). Na začiatku mesiaca Máj môžete očakávať vyššie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 8.4 ℃ (47.12 ℉). Na koncu mesiaca Máj môžete očakávať nižšie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 6.4 ℃ (43.52 ℉). Priemerné zrážky sú 70.6 mm (podívajte sa tu, čo toto číslo znamená). Pri plánovaní cesty, prosím, majte na pamäti, že skutočné počasie sa môže líšiť od týchto priemerných hodnôt. Dĺžka dňa na začiatku tohto mesiaca je približne 9:47 (hodiny a minúty), v v polovici mesiaca 9:03 a na konci mesiaca 8:30.Tieto čísla sú platné predovšetkým pre hlavné mesto a oblasť okolo nej. Je dôležité povedať, že počasie sa môže v rôznych nadmorských výškach výrazne líšiť, najmä v horách.

Jún

Typické (zvyčajné) počasie - Heardov ostrov - Jún - je toto: Priemerná najvyššia teplota v zemi Heardov ostrov v mesiaci Jún je 5.6 ℃ (42.08 ℉). Priemerná najnižšia teplota je 0.3 ℃ (32.54 ℉). Na začiatku mesiaca Jún môžete očakávať vyššie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 6.4 ℃ (43.52 ℉). Na koncu mesiaca Jún môžete očakávať nižšie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 5.5 ℃ (41.9 ℉). Priemerné zrážky sú 56.5 mm (podívajte sa tu, čo toto číslo znamená). Pri plánovaní cesty, prosím, majte na pamäti, že skutočné počasie sa môže líšiť od týchto priemerných hodnôt. Dĺžka dňa na začiatku tohto mesiaca je približne 8:30 (hodiny a minúty), v v polovici mesiaca 8:12 a na konci mesiaca 8:12.Tieto čísla sú platné predovšetkým pre hlavné mesto a oblasť okolo nej. Je dôležité povedať, že počasie sa môže v rôznych nadmorských výškach výrazne líšiť, najmä v horách.

Júl

Typické (zvyčajné) počasie - Heardov ostrov - Júl - je toto: Priemerná najvyššia teplota v zemi Heardov ostrov v mesiaci Júl je 5.4 ℃ (41.72 ℉). Priemerná najnižšia teplota je -0.2 ℃ (31.64 ℉). Na začiatku mesiaca Júl môžete očakávať vyššie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 5.5 ℃ (41.9 ℉). Na koncu mesiaca Júl môžete očakávať vyššie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 5.55 ℃ (41.99 ℉). Priemerné zrážky sú 65.8 mm (podívajte sa tu, čo toto číslo znamená). Pri plánovaní cesty, prosím, majte na pamäti, že skutočné počasie sa môže líšiť od týchto priemerných hodnôt. Dĺžka dňa na začiatku tohto mesiaca je približne 8:12 (hodiny a minúty), v v polovici mesiaca 8:31 a na konci mesiaca 9:05.Tieto čísla sú platné predovšetkým pre hlavné mesto a oblasť okolo nej. Je dôležité povedať, že počasie sa môže v rôznych nadmorských výškach výrazne líšiť, najmä v horách.

August

Typické (zvyčajné) počasie - Heardov ostrov - August - je toto: Priemerná najvyššia teplota v zemi Heardov ostrov v mesiaci August je 5.7 ℃ (42.26 ℉). Priemerná najnižšia teplota je -0.2 ℃ (31.64 ℉). Na začiatku mesiaca August môžete očakávať nižšie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 5.55 ℃ (41.99 ℉). Na koncu mesiaca August môžete očakávať vyššie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 5.75 ℃ (42.35 ℉). Priemerné zrážky sú 66.5 mm (podívajte sa tu, čo toto číslo znamená). Pri plánovaní cesty, prosím, majte na pamäti, že skutočné počasie sa môže líšiť od týchto priemerných hodnôt. Dĺžka dňa na začiatku tohto mesiaca je približne 9:05 (hodiny a minúty), v v polovici mesiaca 9:49 a na konci mesiaca 10:39.Tieto čísla sú platné predovšetkým pre hlavné mesto a oblasť okolo nej. Je dôležité povedať, že počasie sa môže v rôznych nadmorských výškach výrazne líšiť, najmä v horách.

September

Typické (zvyčajné) počasie - Heardov ostrov - September - je toto: Priemerná najvyššia teplota v zemi Heardov ostrov v mesiaci September je 5.8 ℃ (42.44 ℉). Priemerná najnižšia teplota je -0.1 ℃ (31.82 ℉). Na začiatku mesiaca September môžete očakávať nižšie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 5.75 ℃ (42.35 ℉). Na koncu mesiaca September môžete očakávať vyššie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 6.6 ℃ (43.88 ℉). Priemerné zrážky sú 66.6 mm (podívajte sa tu, čo toto číslo znamená). Pri plánovaní cesty, prosím, majte na pamäti, že skutočné počasie sa môže líšiť od týchto priemerných hodnôt. Dĺžka dňa na začiatku tohto mesiaca je približne 10:39 (hodiny a minúty), v v polovici mesiaca 11:31 a na konci mesiaca 12:26.Tieto čísla sú platné predovšetkým pre hlavné mesto a oblasť okolo nej. Je dôležité povedať, že počasie sa môže v rôznych nadmorských výškach výrazne líšiť, najmä v horách.

Október

Typické (zvyčajné) počasie - Heardov ostrov - Október - je toto: Priemerná najvyššia teplota v zemi Heardov ostrov v mesiaci Október je 7.4 ℃ (45.32 ℉). Priemerná najnižšia teplota je 1 ℃ (33.8 ℉). Na začiatku mesiaca Október môžete očakávať nižšie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 6.6 ℃ (43.88 ℉). Na koncu mesiaca Október môžete očakávať vyššie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 8.15 ℃ (46.67 ℉). Priemerné zrážky sú 54.2 mm (podívajte sa tu, čo toto číslo znamená). Pri plánovaní cesty, prosím, majte na pamäti, že skutočné počasie sa môže líšiť od týchto priemerných hodnôt. Dĺžka dňa na začiatku tohto mesiaca je približne 12:26 (hodiny a minúty), v v polovici mesiaca 13:20 a na konci mesiaca 14:14.Tieto čísla sú platné predovšetkým pre hlavné mesto a oblasť okolo nej. Je dôležité povedať, že počasie sa môže v rôznych nadmorských výškach výrazne líšiť, najmä v horách.

November

Typické (zvyčajné) počasie - Heardov ostrov - November - je toto: Priemerná najvyššia teplota v zemi Heardov ostrov v mesiaci November je 8.9 ℃ (48.02 ℉). Priemerná najnižšia teplota je 2.2 ℃ (35.96 ℉). Na začiatku mesiaca November môžete očakávať nižšie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 8.15 ℃ (46.67 ℉). Na koncu mesiaca November môžete očakávať vyššie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 9.75 ℃ (49.55 ℉). Priemerné zrážky sú 53.5 mm (podívajte sa tu, čo toto číslo znamená). Pri plánovaní cesty, prosím, majte na pamäti, že skutočné počasie sa môže líšiť od týchto priemerných hodnôt. Dĺžka dňa na začiatku tohto mesiaca je približne 14:14 (hodiny a minúty), v v polovici mesiaca 15:03 a na konci mesiaca 15:44.Tieto čísla sú platné predovšetkým pre hlavné mesto a oblasť okolo nej. Je dôležité povedať, že počasie sa môže v rôznych nadmorských výškach výrazne líšiť, najmä v horách.

December

Typické (zvyčajné) počasie - Heardov ostrov - December - je toto: Priemerná najvyššia teplota v zemi Heardov ostrov v mesiaci December je 10.6 ℃ (51.08 ℉). Priemerná najnižšia teplota je 3.7 ℃ (38.66 ℉). Na začiatku mesiaca December môžete očakávať nižšie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 9.75 ℃ (49.55 ℉). Na koncu mesiaca December môžete očakávať vyššie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 11.35 ℃ (52.43 ℉). Priemerné zrážky sú 56.6 mm (podívajte sa tu, čo toto číslo znamená). Pri plánovaní cesty, prosím, majte na pamäti, že skutočné počasie sa môže líšiť od týchto priemerných hodnôt. Dĺžka dňa na začiatku tohto mesiaca je približne 15:44 (hodiny a minúty), v v polovici mesiaca 16:10 a na konci mesiaca 16:14.Tieto čísla sú platné predovšetkým pre hlavné mesto a oblasť okolo nej. Je dôležité povedať, že počasie sa môže v rôznych nadmorských výškach výrazne líšiť, najmä v horách.Keď čítate o počte mm zrážok, mali by ste to vedieť: Slabý dážď je, keď je rýchlosť zrážok je menšia ako 2,5 mm (0,1 palca) za hodinu. Pri miernom daždi je toto číslo medzi 2,5 mm a 10 mm (0,4 palca), pri silnom daždi je 10 - 50 mm (2,0 palca). Veľmi silný dážď má tento počet vyšší ako 50 mm za hodinu.


©2018-2023 UsualWeather.com, hlavné zdroje údajov: MWDI, WikiVoyage, Wikipedia, CIA, WMO
Vydavateľ: Bispiral, s.r.o. | O nás | Pravidlá webu UsualWeather.com a ochrany súkromia
Facebook Twitter Pinterest