Domů
Evropa
Asie
Austrálie & Oceánie
Afrika
Severní Amerika
Střední Amerika
Jižní Amerika

Obvyklé počasí - Heardův ostrov a McDonaldovy ostrovy

Potřebujete vědět, kdy je nejlepší čas jet do cíle Heardův ostrov a McDonaldovy ostrovy? Pak byste se měli podívat zde, jaké počasí můžete v průběhu roku očekávat.

Domů - Asie - Heardův ostrov a McDonaldovy ostrovy

Heardův ostrov a McDonaldovy ostrovy - jaké počasí lze čekat

Klima Heardského ostrova a ostrovů McDonald je antarktické, ale oceán je temperováno. Můžete očekávat časté srážky, silné větry a nízké teploty zde. Sněžení není neobvyklé po celý rok.

Když hovoříte o obvyklém počasí v tomto státě, informace jsou relevantní například pro tato oblíbená místa: Heardův ostrov a McDonaldovy ostrovy.

Podívejme se nyní na to, jaké počasí můžete očekávat v okolí hlavního města a v mnoha dalších městech. Nejteplejším měsícem je zde leden, průměrná maximální teplota 12.1 ℃ (53.78 ℉). Průměrná minimální teplota v tomto měsíci je 4.6 ℃ (40.28 ℉). Nejchladnější měsíc je zde červenec, průměrná maximální teplota 5.4 ℃ (41.72 ℉). Průměrná minimální teplota v tomto měsíci je -0.2 ℃ (31.64 ℉).

Když cestujete na některé místa, které obsahuje Heardův ostrov a McDonaldovy ostrovy, vždy je třeba zvážit nadmořskou výšku místa. Nejvyšší bod je zde Mawson Peak on Big Ben volcano (2745 m) a nejnižší bod je Indian Ocean (0 m). V této zemi existují poměrně velké rozdíly v nadmořských výškách, takže můžete očekávat, že počasí bude v různých výškách také jiné. Mějte na paměti, že teplota obvykle klesá o 1.2 - 1.9 ℃ (2.2 - 3.5 ℉) za 200 m (656 ft), v závislosti na ostatních podmínkách. (A měli bychom dodat, že ve velmi zvláštním stavu nazvaném tepelná inverze může být i teplota vyšší ve vyšších polohách.)

Mějte prosím na paměti, že toto není předpověď počasí, ale informace o obvyklém počasí (průměr). To by vám mělo pomoci při rozhodování o tom, kdy je nejvhodnější doba k návštěvě cíle Heardův ostrov a McDonaldovy ostrovy. Přečtěte si další podrobnosti o typickém počasí v jednotlivých měsících níže:

leden - únor - březen - duben - květen - červen - červenec - srpen - září - říjen - listopad - prosinec

leden

Typické (obvyklé) počasí - Heardův ostrov a McDonaldovy ostrovy - leden - je toto: Průměrná nejvyšší teplota v zemi Heardův ostrov a McDonaldovy ostrovy v měsíci leden je 12.1 ℃ (53.78 ℉). Průměrná nejnižší teplota je 4.6 ℃ (40.28 ℉). Na počátku měsíce leden můžete očekávat nižší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 11.35 ℃ (52.43 ℉). Na konci měsíce leden můžete očekávat nižší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 11.95 ℃ (53.51 ℉). Průměrné srážky jsou 48.6 mm (podívejte se zde, co toto číslo znamená). Při plánování cesty mějte prosím na paměti, že skutečné počasí se může lišit od těchto průměrných hodnot. Délka dne na začátku tohoto měsíce je přibližně 16:10 (hodiny a minuty), v polovině měsíce 15:45 a na konci měsíce 15:05.Tato čísla jsou platná především pro hlavní město a okolí. Je důležité říci, že počasí se může v různých výškách výrazně lišit, zejména v horách.

únor

Typické (obvyklé) počasí - Heardův ostrov a McDonaldovy ostrovy - únor - je toto: Průměrná nejvyšší teplota v zemi Heardův ostrov a McDonaldovy ostrovy v měsíci únor je 11.8 ℃ (53.24 ℉). Průměrná nejnižší teplota je 5 ℃ (41 ℉). Na počátku měsíce únor můžete očekávat vyšší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 11.95 ℃ (53.51 ℉). Na konci měsíce únor můžete očekávat nižší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 11.55 ℃ (52.79 ℉). Průměrné srážky jsou 46.5 mm (podívejte se zde, co toto číslo znamená). Při plánování cesty mějte prosím na paměti, že skutečné počasí se může lišit od těchto průměrných hodnot. Délka dne na začátku tohoto měsíce je přibližně 15:05 (hodiny a minuty), v polovině měsíce 14:15 a na konci měsíce 13:21.Tato čísla jsou platná především pro hlavní město a okolí. Je důležité říci, že počasí se může v různých výškách výrazně lišit, zejména v horách.

březen

Typické (obvyklé) počasí - Heardův ostrov a McDonaldovy ostrovy - březen - je toto: Průměrná nejvyšší teplota v zemi Heardův ostrov a McDonaldovy ostrovy v měsíci březen je 11.3 ℃ (52.34 ℉). Průměrná nejnižší teplota je 4.3 ℃ (39.74 ℉). Na počátku měsíce březen můžete očekávat vyšší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 11.55 ℃ (52.79 ℉). Na konci měsíce březen můžete očekávat nižší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 10.45 ℃ (50.81 ℉). Průměrné srážky jsou 58.8 mm (podívejte se zde, co toto číslo znamená). Při plánování cesty mějte prosím na paměti, že skutečné počasí se může lišit od těchto průměrných hodnot. Délka dne na začátku tohoto měsíce je přibližně 13:21 (hodiny a minuty), v polovině měsíce 12:25 a na konci měsíce 11:30.Tato čísla jsou platná především pro hlavní město a okolí. Je důležité říci, že počasí se může v různých výškách výrazně lišit, zejména v horách.

duben

Typické (obvyklé) počasí - Heardův ostrov a McDonaldovy ostrovy - duben - je toto: Průměrná nejvyšší teplota v zemi Heardův ostrov a McDonaldovy ostrovy v měsíci duben je 9.6 ℃ (49.28 ℉). Průměrná nejnižší teplota je 3.1 ℃ (37.58 ℉). Na počátku měsíce duben můžete očekávat vyšší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 10.45 ℃ (50.81 ℉). Na konci měsíce duben můžete očekávat nižší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 8.4 ℃ (47.12 ℉). Průměrné srážky jsou 68.6 mm (podívejte se zde, co toto číslo znamená). Při plánování cesty mějte prosím na paměti, že skutečné počasí se může lišit od těchto průměrných hodnot. Délka dne na začátku tohoto měsíce je přibližně 11:30 (hodiny a minuty), v polovině měsíce 10:37 a na konci měsíce 9:47.Tato čísla jsou platná především pro hlavní město a okolí. Je důležité říci, že počasí se může v různých výškách výrazně lišit, zejména v horách.

květen

Typické (obvyklé) počasí - Heardův ostrov a McDonaldovy ostrovy - květen - je toto: Průměrná nejvyšší teplota v zemi Heardův ostrov a McDonaldovy ostrovy v měsíci květen je 7.2 ℃ (44.96 ℉). Průměrná nejnižší teplota je 1.5 ℃ (34.7 ℉). Na počátku měsíce květen můžete očekávat vyšší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 8.4 ℃ (47.12 ℉). Na konci měsíce květen můžete očekávat nižší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 6.4 ℃ (43.52 ℉). Průměrné srážky jsou 70.6 mm (podívejte se zde, co toto číslo znamená). Při plánování cesty mějte prosím na paměti, že skutečné počasí se může lišit od těchto průměrných hodnot. Délka dne na začátku tohoto měsíce je přibližně 9:47 (hodiny a minuty), v polovině měsíce 9:03 a na konci měsíce 8:30.Tato čísla jsou platná především pro hlavní město a okolí. Je důležité říci, že počasí se může v různých výškách výrazně lišit, zejména v horách.

červen

Typické (obvyklé) počasí - Heardův ostrov a McDonaldovy ostrovy - červen - je toto: Průměrná nejvyšší teplota v zemi Heardův ostrov a McDonaldovy ostrovy v měsíci červen je 5.6 ℃ (42.08 ℉). Průměrná nejnižší teplota je 0.3 ℃ (32.54 ℉). Na počátku měsíce červen můžete očekávat vyšší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 6.4 ℃ (43.52 ℉). Na konci měsíce červen můžete očekávat nižší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 5.5 ℃ (41.9 ℉). Průměrné srážky jsou 56.5 mm (podívejte se zde, co toto číslo znamená). Při plánování cesty mějte prosím na paměti, že skutečné počasí se může lišit od těchto průměrných hodnot. Délka dne na začátku tohoto měsíce je přibližně 8:30 (hodiny a minuty), v polovině měsíce 8:12 a na konci měsíce 8:12.Tato čísla jsou platná především pro hlavní město a okolí. Je důležité říci, že počasí se může v různých výškách výrazně lišit, zejména v horách.

červenec

Typické (obvyklé) počasí - Heardův ostrov a McDonaldovy ostrovy - červenec - je toto: Průměrná nejvyšší teplota v zemi Heardův ostrov a McDonaldovy ostrovy v měsíci červenec je 5.4 ℃ (41.72 ℉). Průměrná nejnižší teplota je -0.2 ℃ (31.64 ℉). Na počátku měsíce červenec můžete očekávat vyšší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 5.5 ℃ (41.9 ℉). Na konci měsíce červenec můžete očekávat vyšší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 5.55 ℃ (41.99 ℉). Průměrné srážky jsou 65.8 mm (podívejte se zde, co toto číslo znamená). Při plánování cesty mějte prosím na paměti, že skutečné počasí se může lišit od těchto průměrných hodnot. Délka dne na začátku tohoto měsíce je přibližně 8:12 (hodiny a minuty), v polovině měsíce 8:31 a na konci měsíce 9:05.Tato čísla jsou platná především pro hlavní město a okolí. Je důležité říci, že počasí se může v různých výškách výrazně lišit, zejména v horách.

srpen

Typické (obvyklé) počasí - Heardův ostrov a McDonaldovy ostrovy - srpen - je toto: Průměrná nejvyšší teplota v zemi Heardův ostrov a McDonaldovy ostrovy v měsíci srpen je 5.7 ℃ (42.26 ℉). Průměrná nejnižší teplota je -0.2 ℃ (31.64 ℉). Na počátku měsíce srpen můžete očekávat nižší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 5.55 ℃ (41.99 ℉). Na konci měsíce srpen můžete očekávat vyšší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 5.75 ℃ (42.35 ℉). Průměrné srážky jsou 66.5 mm (podívejte se zde, co toto číslo znamená). Při plánování cesty mějte prosím na paměti, že skutečné počasí se může lišit od těchto průměrných hodnot. Délka dne na začátku tohoto měsíce je přibližně 9:05 (hodiny a minuty), v polovině měsíce 9:49 a na konci měsíce 10:39.Tato čísla jsou platná především pro hlavní město a okolí. Je důležité říci, že počasí se může v různých výškách výrazně lišit, zejména v horách.

září

Typické (obvyklé) počasí - Heardův ostrov a McDonaldovy ostrovy - září - je toto: Průměrná nejvyšší teplota v zemi Heardův ostrov a McDonaldovy ostrovy v měsíci září je 5.8 ℃ (42.44 ℉). Průměrná nejnižší teplota je -0.1 ℃ (31.82 ℉). Na počátku měsíce září můžete očekávat nižší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 5.75 ℃ (42.35 ℉). Na konci měsíce září můžete očekávat vyšší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 6.6 ℃ (43.88 ℉). Průměrné srážky jsou 66.6 mm (podívejte se zde, co toto číslo znamená). Při plánování cesty mějte prosím na paměti, že skutečné počasí se může lišit od těchto průměrných hodnot. Délka dne na začátku tohoto měsíce je přibližně 10:39 (hodiny a minuty), v polovině měsíce 11:31 a na konci měsíce 12:26.Tato čísla jsou platná především pro hlavní město a okolí. Je důležité říci, že počasí se může v různých výškách výrazně lišit, zejména v horách.

říjen

Typické (obvyklé) počasí - Heardův ostrov a McDonaldovy ostrovy - říjen - je toto: Průměrná nejvyšší teplota v zemi Heardův ostrov a McDonaldovy ostrovy v měsíci říjen je 7.4 ℃ (45.32 ℉). Průměrná nejnižší teplota je 1 ℃ (33.8 ℉). Na počátku měsíce říjen můžete očekávat nižší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 6.6 ℃ (43.88 ℉). Na konci měsíce říjen můžete očekávat vyšší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 8.15 ℃ (46.67 ℉). Průměrné srážky jsou 54.2 mm (podívejte se zde, co toto číslo znamená). Při plánování cesty mějte prosím na paměti, že skutečné počasí se může lišit od těchto průměrných hodnot. Délka dne na začátku tohoto měsíce je přibližně 12:26 (hodiny a minuty), v polovině měsíce 13:20 a na konci měsíce 14:14.Tato čísla jsou platná především pro hlavní město a okolí. Je důležité říci, že počasí se může v různých výškách výrazně lišit, zejména v horách.

listopad

Typické (obvyklé) počasí - Heardův ostrov a McDonaldovy ostrovy - listopad - je toto: Průměrná nejvyšší teplota v zemi Heardův ostrov a McDonaldovy ostrovy v měsíci listopad je 8.9 ℃ (48.02 ℉). Průměrná nejnižší teplota je 2.2 ℃ (35.96 ℉). Na počátku měsíce listopad můžete očekávat nižší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 8.15 ℃ (46.67 ℉). Na konci měsíce listopad můžete očekávat vyšší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 9.75 ℃ (49.55 ℉). Průměrné srážky jsou 53.5 mm (podívejte se zde, co toto číslo znamená). Při plánování cesty mějte prosím na paměti, že skutečné počasí se může lišit od těchto průměrných hodnot. Délka dne na začátku tohoto měsíce je přibližně 14:14 (hodiny a minuty), v polovině měsíce 15:03 a na konci měsíce 15:44.Tato čísla jsou platná především pro hlavní město a okolí. Je důležité říci, že počasí se může v různých výškách výrazně lišit, zejména v horách.

prosinec

Typické (obvyklé) počasí - Heardův ostrov a McDonaldovy ostrovy - prosinec - je toto: Průměrná nejvyšší teplota v zemi Heardův ostrov a McDonaldovy ostrovy v měsíci prosinec je 10.6 ℃ (51.08 ℉). Průměrná nejnižší teplota je 3.7 ℃ (38.66 ℉). Na počátku měsíce prosinec můžete očekávat nižší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 9.75 ℃ (49.55 ℉). Na konci měsíce prosinec můžete očekávat vyšší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 11.35 ℃ (52.43 ℉). Průměrné srážky jsou 56.6 mm (podívejte se zde, co toto číslo znamená). Při plánování cesty mějte prosím na paměti, že skutečné počasí se může lišit od těchto průměrných hodnot. Délka dne na začátku tohoto měsíce je přibližně 15:44 (hodiny a minuty), v polovině měsíce 16:10 a na konci měsíce 16:14.Tato čísla jsou platná především pro hlavní město a okolí. Je důležité říci, že počasí se může v různých výškách výrazně lišit, zejména v horách.Když čtete o množství srážek, měli byste to vědět: Slabý déšť je, když je výška srážek menší než 2,5 mm (0,1 in) za hodinu. U mírného deště je toto číslo mezi 2,5 mm a 10 mm (0,4 palce), při silném dešti je 10 - 50 mm (2,0 palce). Velmi silný déšť má toto číslo vyšší než 50 mm za hodinu.