Główna
Europa
Azja
Australia & Oceania
Afryka
Ameryka Północna
Ameryka Centralna
Ameryka Południowa

Zwykła pogoda - Wyspy Heard i McDonalda

Czy musisz wiedzieć, kiedy najlepiej wybrać się do Wyspy Heard i McDonalda? Następnie należy spojrzeć tutaj, jakiej pogody można się spodziewać w ciągu roku.

Główna - Azja - Wyspy Heard i McDonalda

Jakiej pogody możesz się spodziewać w celu Wyspy Heard i McDonalda

Klimat wyspy Heard Island i McDonald jest antarktyczny, ale jest łagodzony przez ocean. Można spodziewać się częstych opadów, silnych wiatrów i niskich temperatur tutaj. Śnieg nie jest rzadkością przez cały rok.

Mówiąc o zwykłej pogody w tym kraju, informacja ma znaczenie na przykład dla tych popularnych miejsc: Wyspy Heard i McDonalda.

Zobaczmy teraz, jakiej pogody można się spodziewać w okolicy stolicy i wielu innych miast. Najcieplejszy miesiąc tutaj jest styczeń, średnia maksymalna temperatura jest 12.1 ℃ (53.78 ℉). Średnia temperatura minimalna w tym miesiącu jest 4.6 ℃ (40.28 ℉). Najzimniejszy miesiąc tutaj jest lipiec, średnia maksymalna temperatura jest 5.4 ℃ (41.72 ℉). Średnia temperatura minimalna w tym miesiącu jest -0.2 ℃ (31.64 ℉).

Kiedy podróżujesz do niektórych miejsc w Wyspy Heard i McDonalda, zawsze weź pod uwagę także wysokość tego miejsca. Najwyższy punkt tutaj jest Mawson Peak on Big Ben volcano (2745 m) i najniższy punkt Indian Ocean (0 m). Istnieją więc duże różnice w wysokościach w tym kraju, więc możesz spodziewać się, że pogoda będzie różna również na różnych wysokościach. Należy pamiętać, że temperatura zwykle spada o 1.2 - 1.9 ℃ (2.2 - 3.5 ℉) na 200 m (656 ft), w zależności od innych warunków. (I powinniśmy dodać, że w bardzo szczególnym stanie zwanym inwersją termiczną nawet temperatura może być wyższa na wyższych wysokościach).

Należy pamiętać, że nie jest to prognoza pogody, ale informacja o zwykłej pogodzie (średnia). To powinno pomóc Ci zdecydować, kiedy najlepiej wybrać się na Wyspy Heard i McDonalda. Przeczytaj więcej szczegółów na temat typowej dla nich pogody we wszystkich poszczególnych miesiącach poniżej:

styczeń - luty - marzec - kwiecień - maj - czerwiec - lipiec - sierpień - wrzesień - październik - listopad - grudzień


styczeń

Typowa (typowa) pogoda w Wyspy Heard i McDonalda w styczeń jest taka: Średnia najwyższa temperatura w Wyspy Heard i McDonalda w styczeń to 12.1 ℃ (53.78 ℉). Średnia najniższa temperatura to 4.6 ℃ (40.28 ℉). Pod począwszu z styczeń można oczekiwać niższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 11.35 ℃ (52.43 ℉). Pod koncu z styczeń można oczekiwać niższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 11.95 ℃ (53.51 ℉). Średnia suma opadów 48.6 mm (Spójrz co oznacza ten numer). Przy planowaniu podróży pamiętaj, że rzeczywista pogoda może różnić się od tych średnich wartości. Długość dnia na początku tego miesiąca wynosi około 16:10 (godziny i minuty), w w połowie miesiąca 15:45 i na końcu miesiąca 15:05.Powyższe liczby są ważne przede wszystkim dla kapitału i obszaru wokół niego. Ważne jest, aby powiedzieć, że pogoda może się znacznie różnić na różnych wysokościach, szczególnie w górach.

luty

Typowa (typowa) pogoda w Wyspy Heard i McDonalda w luty jest taka: Średnia najwyższa temperatura w Wyspy Heard i McDonalda w luty to 11.8 ℃ (53.24 ℉). Średnia najniższa temperatura to 5 ℃ (41 ℉). Pod począwszu z luty można oczekiwać wyższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 11.95 ℃ (53.51 ℉). Pod koncu z luty można oczekiwać niższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 11.55 ℃ (52.79 ℉). Średnia suma opadów 46.5 mm (Spójrz co oznacza ten numer). Przy planowaniu podróży pamiętaj, że rzeczywista pogoda może różnić się od tych średnich wartości. Długość dnia na początku tego miesiąca wynosi około 15:05 (godziny i minuty), w w połowie miesiąca 14:15 i na końcu miesiąca 13:21.Powyższe liczby są ważne przede wszystkim dla kapitału i obszaru wokół niego. Ważne jest, aby powiedzieć, że pogoda może się znacznie różnić na różnych wysokościach, szczególnie w górach.

marzec

Typowa (typowa) pogoda w Wyspy Heard i McDonalda w marzec jest taka: Średnia najwyższa temperatura w Wyspy Heard i McDonalda w marzec to 11.3 ℃ (52.34 ℉). Średnia najniższa temperatura to 4.3 ℃ (39.74 ℉). Pod począwszu z marzec można oczekiwać wyższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 11.55 ℃ (52.79 ℉). Pod koncu z marzec można oczekiwać niższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 10.45 ℃ (50.81 ℉). Średnia suma opadów 58.8 mm (Spójrz co oznacza ten numer). Przy planowaniu podróży pamiętaj, że rzeczywista pogoda może różnić się od tych średnich wartości. Długość dnia na początku tego miesiąca wynosi około 13:21 (godziny i minuty), w w połowie miesiąca 12:25 i na końcu miesiąca 11:30.Powyższe liczby są ważne przede wszystkim dla kapitału i obszaru wokół niego. Ważne jest, aby powiedzieć, że pogoda może się znacznie różnić na różnych wysokościach, szczególnie w górach.

kwiecień

Typowa (typowa) pogoda w Wyspy Heard i McDonalda w kwiecień jest taka: Średnia najwyższa temperatura w Wyspy Heard i McDonalda w kwiecień to 9.6 ℃ (49.28 ℉). Średnia najniższa temperatura to 3.1 ℃ (37.58 ℉). Pod począwszu z kwiecień można oczekiwać wyższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 10.45 ℃ (50.81 ℉). Pod koncu z kwiecień można oczekiwać niższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 8.4 ℃ (47.12 ℉). Średnia suma opadów 68.6 mm (Spójrz co oznacza ten numer). Przy planowaniu podróży pamiętaj, że rzeczywista pogoda może różnić się od tych średnich wartości. Długość dnia na początku tego miesiąca wynosi około 11:30 (godziny i minuty), w w połowie miesiąca 10:37 i na końcu miesiąca 9:47.Powyższe liczby są ważne przede wszystkim dla kapitału i obszaru wokół niego. Ważne jest, aby powiedzieć, że pogoda może się znacznie różnić na różnych wysokościach, szczególnie w górach.

maj

Typowa (typowa) pogoda w Wyspy Heard i McDonalda w maj jest taka: Średnia najwyższa temperatura w Wyspy Heard i McDonalda w maj to 7.2 ℃ (44.96 ℉). Średnia najniższa temperatura to 1.5 ℃ (34.7 ℉). Pod począwszu z maj można oczekiwać wyższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 8.4 ℃ (47.12 ℉). Pod koncu z maj można oczekiwać niższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 6.4 ℃ (43.52 ℉). Średnia suma opadów 70.6 mm (Spójrz co oznacza ten numer). Przy planowaniu podróży pamiętaj, że rzeczywista pogoda może różnić się od tych średnich wartości. Długość dnia na początku tego miesiąca wynosi około 9:47 (godziny i minuty), w w połowie miesiąca 9:03 i na końcu miesiąca 8:30.Powyższe liczby są ważne przede wszystkim dla kapitału i obszaru wokół niego. Ważne jest, aby powiedzieć, że pogoda może się znacznie różnić na różnych wysokościach, szczególnie w górach.

czerwiec

Typowa (typowa) pogoda w Wyspy Heard i McDonalda w czerwiec jest taka: Średnia najwyższa temperatura w Wyspy Heard i McDonalda w czerwiec to 5.6 ℃ (42.08 ℉). Średnia najniższa temperatura to 0.3 ℃ (32.54 ℉). Pod począwszu z czerwiec można oczekiwać wyższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 6.4 ℃ (43.52 ℉). Pod koncu z czerwiec można oczekiwać niższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 5.5 ℃ (41.9 ℉). Średnia suma opadów 56.5 mm (Spójrz co oznacza ten numer). Przy planowaniu podróży pamiętaj, że rzeczywista pogoda może różnić się od tych średnich wartości. Długość dnia na początku tego miesiąca wynosi około 8:30 (godziny i minuty), w w połowie miesiąca 8:12 i na końcu miesiąca 8:12.Powyższe liczby są ważne przede wszystkim dla kapitału i obszaru wokół niego. Ważne jest, aby powiedzieć, że pogoda może się znacznie różnić na różnych wysokościach, szczególnie w górach.

lipiec

Typowa (typowa) pogoda w Wyspy Heard i McDonalda w lipiec jest taka: Średnia najwyższa temperatura w Wyspy Heard i McDonalda w lipiec to 5.4 ℃ (41.72 ℉). Średnia najniższa temperatura to -0.2 ℃ (31.64 ℉). Pod począwszu z lipiec można oczekiwać wyższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 5.5 ℃ (41.9 ℉). Pod koncu z lipiec można oczekiwać wyższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 5.55 ℃ (41.99 ℉). Średnia suma opadów 65.8 mm (Spójrz co oznacza ten numer). Przy planowaniu podróży pamiętaj, że rzeczywista pogoda może różnić się od tych średnich wartości. Długość dnia na początku tego miesiąca wynosi około 8:12 (godziny i minuty), w w połowie miesiąca 8:31 i na końcu miesiąca 9:05.Powyższe liczby są ważne przede wszystkim dla kapitału i obszaru wokół niego. Ważne jest, aby powiedzieć, że pogoda może się znacznie różnić na różnych wysokościach, szczególnie w górach.

sierpień

Typowa (typowa) pogoda w Wyspy Heard i McDonalda w sierpień jest taka: Średnia najwyższa temperatura w Wyspy Heard i McDonalda w sierpień to 5.7 ℃ (42.26 ℉). Średnia najniższa temperatura to -0.2 ℃ (31.64 ℉). Pod począwszu z sierpień można oczekiwać niższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 5.55 ℃ (41.99 ℉). Pod koncu z sierpień można oczekiwać wyższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 5.75 ℃ (42.35 ℉). Średnia suma opadów 66.5 mm (Spójrz co oznacza ten numer). Przy planowaniu podróży pamiętaj, że rzeczywista pogoda może różnić się od tych średnich wartości. Długość dnia na początku tego miesiąca wynosi około 9:05 (godziny i minuty), w w połowie miesiąca 9:49 i na końcu miesiąca 10:39.Powyższe liczby są ważne przede wszystkim dla kapitału i obszaru wokół niego. Ważne jest, aby powiedzieć, że pogoda może się znacznie różnić na różnych wysokościach, szczególnie w górach.

wrzesień

Typowa (typowa) pogoda w Wyspy Heard i McDonalda w wrzesień jest taka: Średnia najwyższa temperatura w Wyspy Heard i McDonalda w wrzesień to 5.8 ℃ (42.44 ℉). Średnia najniższa temperatura to -0.1 ℃ (31.82 ℉). Pod począwszu z wrzesień można oczekiwać niższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 5.75 ℃ (42.35 ℉). Pod koncu z wrzesień można oczekiwać wyższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 6.6 ℃ (43.88 ℉). Średnia suma opadów 66.6 mm (Spójrz co oznacza ten numer). Przy planowaniu podróży pamiętaj, że rzeczywista pogoda może różnić się od tych średnich wartości. Długość dnia na początku tego miesiąca wynosi około 10:39 (godziny i minuty), w w połowie miesiąca 11:31 i na końcu miesiąca 12:26.Powyższe liczby są ważne przede wszystkim dla kapitału i obszaru wokół niego. Ważne jest, aby powiedzieć, że pogoda może się znacznie różnić na różnych wysokościach, szczególnie w górach.

październik

Typowa (typowa) pogoda w Wyspy Heard i McDonalda w październik jest taka: Średnia najwyższa temperatura w Wyspy Heard i McDonalda w październik to 7.4 ℃ (45.32 ℉). Średnia najniższa temperatura to 1 ℃ (33.8 ℉). Pod począwszu z październik można oczekiwać niższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 6.6 ℃ (43.88 ℉). Pod koncu z październik można oczekiwać wyższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 8.15 ℃ (46.67 ℉). Średnia suma opadów 54.2 mm (Spójrz co oznacza ten numer). Przy planowaniu podróży pamiętaj, że rzeczywista pogoda może różnić się od tych średnich wartości. Długość dnia na początku tego miesiąca wynosi około 12:26 (godziny i minuty), w w połowie miesiąca 13:20 i na końcu miesiąca 14:14.Powyższe liczby są ważne przede wszystkim dla kapitału i obszaru wokół niego. Ważne jest, aby powiedzieć, że pogoda może się znacznie różnić na różnych wysokościach, szczególnie w górach.

listopad

Typowa (typowa) pogoda w Wyspy Heard i McDonalda w listopad jest taka: Średnia najwyższa temperatura w Wyspy Heard i McDonalda w listopad to 8.9 ℃ (48.02 ℉). Średnia najniższa temperatura to 2.2 ℃ (35.96 ℉). Pod począwszu z listopad można oczekiwać niższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 8.15 ℃ (46.67 ℉). Pod koncu z listopad można oczekiwać wyższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 9.75 ℃ (49.55 ℉). Średnia suma opadów 53.5 mm (Spójrz co oznacza ten numer). Przy planowaniu podróży pamiętaj, że rzeczywista pogoda może różnić się od tych średnich wartości. Długość dnia na początku tego miesiąca wynosi około 14:14 (godziny i minuty), w w połowie miesiąca 15:03 i na końcu miesiąca 15:44.Powyższe liczby są ważne przede wszystkim dla kapitału i obszaru wokół niego. Ważne jest, aby powiedzieć, że pogoda może się znacznie różnić na różnych wysokościach, szczególnie w górach.

grudzień

Typowa (typowa) pogoda w Wyspy Heard i McDonalda w grudzień jest taka: Średnia najwyższa temperatura w Wyspy Heard i McDonalda w grudzień to 10.6 ℃ (51.08 ℉). Średnia najniższa temperatura to 3.7 ℃ (38.66 ℉). Pod począwszu z grudzień można oczekiwać niższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 9.75 ℃ (49.55 ℉). Pod koncu z grudzień można oczekiwać wyższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 11.35 ℃ (52.43 ℉). Średnia suma opadów 56.6 mm (Spójrz co oznacza ten numer). Przy planowaniu podróży pamiętaj, że rzeczywista pogoda może różnić się od tych średnich wartości. Długość dnia na początku tego miesiąca wynosi około 15:44 (godziny i minuty), w w połowie miesiąca 16:10 i na końcu miesiąca 16:14.Powyższe liczby są ważne przede wszystkim dla kapitału i obszaru wokół niego. Ważne jest, aby powiedzieć, że pogoda może się znacznie różnić na różnych wysokościach, szczególnie w górach.Kiedy czytasz o liczbie mm opadów, powinieneś o tym wiedzieć: Deszcz jest wtedy, gdy opadów jest mniej niż 2,5 mm (0,1 in) na godzinę. Przy umiarkowanym deszczu liczba ta wynosi od 2,5 mm do 10 mm (0,4 cala), przy ulewnym deszczu wynosi ona 10 mm - 50 mm (2,0 cala). Bardzo silny deszcz ma tę wartość powyżej 50 mm na godzinę.


©2018-2023 UsualWeather.com, główne źródła danych: MWDI, WikiVoyage, Wikipedia, CIA, WMO
Wydawca: Bispiral, s.r.o. | O nas | Zasady stronie internetowej UsualWeather.com i ochrony prywatności
Facebook Twitter Pinterest