Domov
Európa
Ázia
Austrália & Oceánia
Afrika
Severná Amerika
Stredná Amerika
Južná Amerika

Zvyčajné počasie - Himalayan North

Potrebujete vedieť, kedy je najlepší čas ísť do ciela Himalayan North? Potom by ste sa mali pozrieť, aké počasie tam môžete očakávať počas roka.

Domov - Ázia - India - Himalayan North

Himalayan North - aké počasie môžete očakávať

Himalayan North je súčasťou zeme India. India je obrovská krajina, takže sa klima Indie líši - od tropického monzúnu na juhu až mierneho na severe. Na západe je suchá púšť, tundra a ľadovce na severe a vlhké tropické oblasti na juhozápade. Štyri hlavné ročné obdobia sa tu dajú rozlíšiť: zima od decembra do februára, leto od marca do mája, monzúnová dažďová sezóna od júna do septembra a obdobie po monzúne od októbra do novembra.

Keď hovoríte o obvyklom počasí v tejto oblasti, informácie sú relevantné napríklad pre tieto obľúbené miesta: Alchi, Almora, Anantnag, Auli, Badrinath, Bageshwar, Baijnath, Bharmour, Bhowali, Bigul, Bilaspur, Binsar, Bir, Chail, Chakrata, Chamba, Chhitkul, Chindi, Chowari, Corbett National Park, Dalhousie, Dehradun, Dhanaulti, Dharamsala, Dunagiri, Dwarahat, Gangotri, Garhwal, Ghangaria, Great Himalayan National Park, Gulmarg, Hamirpur, Haridwar, Harsil, Himachal Pradesh, Jageshwar, Jaisinghpur, Jammu, Jammu Division, Jammu and Kashmir, Jawalamukhi, Jogindernagar, Joshimath, Kalpa, Kangra, Kargil, Kasauli, Kashmir Valley, Kathgodam, Katra, Kausani, Kaza, Kedarnath, Keylong, Khajjiar, Khir Ganga, Ki, Kibber, Kinnaur, Kotdwar, Kufri, Kullu, Kumaon, Ladakh, Lahaul and Spiti, Lamayuru, Lansdowne, Leh, Manali, Mandi, Mukteshwar, Munsyari, Mussoorie, Naina Devi, Nainital, Nako, Nanda Devi National Park, Nubra Valley, Nurpur, Pahalgam, Palampur, Parvati Valley, Patnitop, Peora, Pithoragarh, Poonch, Pragpur, Prashar Lake, Pulwama, Rampur, Ranikhet, Rarang, Rewalsar, Rishikesh, Rohru, Roorkee, Sangla, Sarahan, Shey, Shimla, Sidhbari, Sirmaur, Solan, Sonamarg, Srinagar, Tashijong, Tehri, Thanedar, Udhampur, Una, Uri, Uttarakhand, Uttarkashi, Valley of Flowers National Park, Vikasnagar, Wuyan, Yamunotri, Zanskar.

Poďme sa pozrieť, aké počasie môžete očakávať v okolí miesta Shimla a v mnohých ďalších mestách. Najteplejším mesiacom tu je Jún, priemerná maximálna teplota je 23.8 ℃ (74.84 ℉). Priemerná minimálna teplota v tomto mesiaci je 16.1 ℃ (60.98 ℉). Najchladnejší mesiac tu je Január, priemerná maximálna teplota je 8.9 ℃ (48.02 ℉). Priemerná minimálna teplota v tomto mesiaci je 2.1 ℃ (35.78 ℉).

Pri cestovaní v lokácii Himalayan North vždy zvážte nadmorskú výšku miesta. Treba pripomenúť, že najvyšším bodom v zemi India je Kanchenjunga (8586 m) a najnižší bod je Indian Ocean (0 m). Takže v tejto krajine existujú obrovské rozdiely v nadmorských výškach a počasie je v nich preto veľmi odlišné. Majte na pamäti, že teplota zvyčajne klesá o 1.2 - 1.9 ℃ (2.2 - 3.5 ℉) na 200 m (656 stôp), v závislosti od ostatných podmienok. (A mali by sme dodať, že vo veľmi špeciálnom stave nazvanom tepelná inverzia dokonca teplota môže byť vyššia vo vyšších nadmorských výškach.)

Majte na pamäti, že nejde o predpoveď počasia, ale informácie o bežnom počasí (priemer). To vám pomôže rozhodnúť sa, kedy je najlepší čas ísť do ciela Himalayan North. Prečítajte si ďalšie podrobnosti o typickom počasí v jednotlivých mesiacoch nižšie:

Január - Február - Marec - Apríl - Máj - Jún - Júl - August - September - Október - November - December

Január

Typické (zvyčajné) počasie - Himalayan North - Január - je toto: Priemerná najvyššia teplota v zemi Himalayan North v mesiaci Január je 8.9 ℃ (48.02 ℉). Priemerná najnižšia teplota je 2.1 ℃ (35.78 ℉). Na začiatku mesiaca Január môžete očakávať vyššie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 10.1 ℃ (50.18 ℉). Na koncu mesiaca Január môžete očakávať vyššie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 9.35 ℃ (48.83 ℉). Priemerné zrážky sú 58.5 mm (podívajte sa tu, čo toto číslo znamená). Pri plánovaní cesty, prosím, majte na pamäti, že skutočné počasie sa môže líšiť od týchto priemerných hodnôt. Dĺžka dňa na začiatku tohto mesiaca je približne 10:09 (hodiny a minúty), v v polovici mesiaca 10:20 a na konci mesiaca 10:40.Tieto čísla sú platné predovšetkým pre hlavné mesto a oblasť okolo nej. Je dôležité povedať, že počasie sa môže v rôznych nadmorských výškach výrazne líšiť, najmä v horách.

Február

Typické (zvyčajné) počasie - Himalayan North - Február - je toto: Priemerná najvyššia teplota v zemi Himalayan North v mesiaci Február je 9.8 ℃ (49.64 ℉). Priemerná najnižšia teplota je 2.9 ℃ (37.22 ℉). Na začiatku mesiaca Február môžete očakávať nižšie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 9.35 ℃ (48.83 ℉). Na koncu mesiaca Február môžete očakávať vyššie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 11.9 ℃ (53.42 ℉). Priemerné zrážky sú 63.8 mm (podívajte sa tu, čo toto číslo znamená). Pri plánovaní cesty, prosím, majte na pamäti, že skutočné počasie sa môže líšiť od týchto priemerných hodnôt. Dĺžka dňa na začiatku tohto mesiaca je približne 10:40 (hodiny a minúty), v v polovici mesiaca 11:04 a na konci mesiaca 11:31.Tieto čísla sú platné predovšetkým pre hlavné mesto a oblasť okolo nej. Je dôležité povedať, že počasie sa môže v rôznych nadmorských výškach výrazne líšiť, najmä v horách.

Marec

Typické (zvyčajné) počasie - Himalayan North - Marec - je toto: Priemerná najvyššia teplota v zemi Himalayan North v mesiaci Marec je 14 ℃ (57.2 ℉). Priemerná najnižšia teplota je 6.7 ℃ (44.06 ℉). Na začiatku mesiaca Marec môžete očakávať nižšie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 11.9 ℃ (53.42 ℉). Na koncu mesiaca Marec môžete očakávať vyššie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 16.75 ℃ (62.15 ℉). Priemerné zrážky sú 60.8 mm (podívajte sa tu, čo toto číslo znamená). Pri plánovaní cesty, prosím, majte na pamäti, že skutočné počasie sa môže líšiť od týchto priemerných hodnôt. Dĺžka dňa na začiatku tohto mesiaca je približne 11:31 (hodiny a minúty), v v polovici mesiaca 11:59 a na konci mesiaca 12:28.Tieto čísla sú platné predovšetkým pre hlavné mesto a oblasť okolo nej. Je dôležité povedať, že počasie sa môže v rôznych nadmorských výškach výrazne líšiť, najmä v horách.

Apríl

Typické (zvyčajné) počasie - Himalayan North - Apríl - je toto: Priemerná najvyššia teplota v zemi Himalayan North v mesiaci Apríl je 19.5 ℃ (67.1 ℉). Priemerná najnižšia teplota je 11.1 ℃ (51.98 ℉). Na začiatku mesiaca Apríl môžete očakávať nižšie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 16.75 ℃ (62.15 ℉). Na koncu mesiaca Apríl môžete očakávať vyššie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 21.35 ℃ (70.43 ℉). Priemerné zrážky sú 45.8 mm (podívajte sa tu, čo toto číslo znamená). Pri plánovaní cesty, prosím, majte na pamäti, že skutočné počasie sa môže líšiť od týchto priemerných hodnôt. Dĺžka dňa na začiatku tohto mesiaca je približne 12:28 (hodiny a minúty), v v polovici mesiaca 12:55 a na konci mesiaca 13:21.Tieto čísla sú platné predovšetkým pre hlavné mesto a oblasť okolo nej. Je dôležité povedať, že počasie sa môže v rôznych nadmorských výškach výrazne líšiť, najmä v horách.

Máj

Typické (zvyčajné) počasie - Himalayan North - Máj - je toto: Priemerná najvyššia teplota v zemi Himalayan North v mesiaci Máj je 23.2 ℃ (73.76 ℉). Priemerná najnižšia teplota je 14.7 ℃ (58.46 ℉). Na začiatku mesiaca Máj môžete očakávať nižšie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 21.35 ℃ (70.43 ℉). Na koncu mesiaca Máj môžete očakávať vyššie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 23.5 ℃ (74.3 ℉). Priemerné zrážky sú 63.5 mm (podívajte sa tu, čo toto číslo znamená). Pri plánovaní cesty, prosím, majte na pamäti, že skutočné počasie sa môže líšiť od týchto priemerných hodnôt. Dĺžka dňa na začiatku tohto mesiaca je približne 13:21 (hodiny a minúty), v v polovici mesiaca 13:43 a na konci mesiaca 14:00.Tieto čísla sú platné predovšetkým pre hlavné mesto a oblasť okolo nej. Je dôležité povedať, že počasie sa môže v rôznych nadmorských výškach výrazne líšiť, najmä v horách.

Jún

Typické (zvyčajné) počasie - Himalayan North - Jún - je toto: Priemerná najvyššia teplota v zemi Himalayan North v mesiaci Jún je 23.8 ℃ (74.84 ℉). Priemerná najnižšia teplota je 16.1 ℃ (60.98 ℉). Na začiatku mesiaca Jún môžete očakávať nižšie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 23.5 ℃ (74.3 ℉). Na koncu mesiaca Jún môžete očakávať nižšie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 22.7 ℃ (72.86 ℉). Priemerné zrážky sú 164.3 mm (podívajte sa tu, čo toto číslo znamená). Pri plánovaní cesty, prosím, majte na pamäti, že skutočné počasie sa môže líšiť od týchto priemerných hodnôt. Dĺžka dňa na začiatku tohto mesiaca je približne 14:00 (hodiny a minúty), v v polovici mesiaca 14:09 a na konci mesiaca 14:08.Tieto čísla sú platné predovšetkým pre hlavné mesto a oblasť okolo nej. Je dôležité povedať, že počasie sa môže v rôznych nadmorských výškach výrazne líšiť, najmä v horách.

Júl

Typické (zvyčajné) počasie - Himalayan North - Júl - je toto: Priemerná najvyššia teplota v zemi Himalayan North v mesiaci Júl je 21.6 ℃ (70.88 ℉). Priemerná najnižšia teplota je 15.7 ℃ (60.26 ℉). Na začiatku mesiaca Júl môžete očakávať vyššie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 22.7 ℃ (72.86 ℉). Na koncu mesiaca Júl môžete očakávať nižšie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 20.65 ℃ (69.17 ℉). Priemerné zrážky sú 413.3 mm (podívajte sa tu, čo toto číslo znamená). Pri plánovaní cesty, prosím, majte na pamäti, že skutočné počasie sa môže líšiť od týchto priemerných hodnôt. Dĺžka dňa na začiatku tohto mesiaca je približne 14:08 (hodiny a minúty), v v polovici mesiaca 13:59 a na konci mesiaca 13:42.Tieto čísla sú platné predovšetkým pre hlavné mesto a oblasť okolo nej. Je dôležité povedať, že počasie sa môže v rôznych nadmorských výškach výrazne líšiť, najmä v horách.

August

Typické (zvyčajné) počasie - Himalayan North - August - je toto: Priemerná najvyššia teplota v zemi Himalayan North v mesiaci August je 19.7 ℃ (67.46 ℉). Priemerná najnižšia teplota je 14.8 ℃ (58.64 ℉). Na začiatku mesiaca August môžete očakávať vyššie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 20.65 ℃ (69.17 ℉). Na koncu mesiaca August môžete očakávať nižšie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 19.5 ℃ (67.1 ℉). Priemerné zrážky sú 387.4 mm (podívajte sa tu, čo toto číslo znamená). Pri plánovaní cesty, prosím, majte na pamäti, že skutočné počasie sa môže líšiť od týchto priemerných hodnôt. Dĺžka dňa na začiatku tohto mesiaca je približne 13:42 (hodiny a minúty), v v polovici mesiaca 13:20 a na konci mesiaca 12:55.Tieto čísla sú platné predovšetkým pre hlavné mesto a oblasť okolo nej. Je dôležité povedať, že počasie sa môže v rôznych nadmorských výškach výrazne líšiť, najmä v horách.

September

Typické (zvyčajné) počasie - Himalayan North - September - je toto: Priemerná najvyššia teplota v zemi Himalayan North v mesiaci September je 19.3 ℃ (66.74 ℉). Priemerná najnižšia teplota je 14 ℃ (57.2 ℉). Na začiatku mesiaca September môžete očakávať vyššie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 19.5 ℃ (67.1 ℉). Na koncu mesiaca September môžete očakávať nižšie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 18.85 ℃ (65.93 ℉). Priemerné zrážky sú 210.8 mm (podívajte sa tu, čo toto číslo znamená). Pri plánovaní cesty, prosím, majte na pamäti, že skutočné počasie sa môže líšiť od týchto priemerných hodnôt. Dĺžka dňa na začiatku tohto mesiaca je približne 12:55 (hodiny a minúty), v v polovici mesiaca 12:27 a na konci mesiaca 11:59.Tieto čísla sú platné predovšetkým pre hlavné mesto a oblasť okolo nej. Je dôležité povedať, že počasie sa môže v rôznych nadmorských výškach výrazne líšiť, najmä v horách.

Október

Typické (zvyčajné) počasie - Himalayan North - Október - je toto: Priemerná najvyššia teplota v zemi Himalayan North v mesiaci Október je 18.4 ℃ (65.12 ℉). Priemerná najnižšia teplota je 10.7 ℃ (51.26 ℉). Na začiatku mesiaca Október môžete očakávať vyššie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 18.85 ℃ (65.93 ℉). Na koncu mesiaca Október môžete očakávať nižšie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 16.15 ℃ (61.07 ℉). Priemerné zrážky sú 38.2 mm (podívajte sa tu, čo toto číslo znamená). Pri plánovaní cesty, prosím, majte na pamäti, že skutočné počasie sa môže líšiť od týchto priemerných hodnôt. Dĺžka dňa na začiatku tohto mesiaca je približne 11:59 (hodiny a minúty), v v polovici mesiaca 11:31 a na konci mesiaca 11:04.Tieto čísla sú platné predovšetkým pre hlavné mesto a oblasť okolo nej. Je dôležité povedať, že počasie sa môže v rôznych nadmorských výškach výrazne líšiť, najmä v horách.

November

Typické (zvyčajné) počasie - Himalayan North - November - je toto: Priemerná najvyššia teplota v zemi Himalayan North v mesiaci November je 13.9 ℃ (57.02 ℉). Priemerná najnižšia teplota je 7.3 ℃ (45.14 ℉). Na začiatku mesiaca November môžete očakávať vyššie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 16.15 ℃ (61.07 ℉). Na koncu mesiaca November môžete očakávať nižšie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 12.6 ℃ (54.68 ℉). Priemerné zrážky sú 12 mm (podívajte sa tu, čo toto číslo znamená). Pri plánovaní cesty, prosím, majte na pamäti, že skutočné počasie sa môže líšiť od týchto priemerných hodnôt. Dĺžka dňa na začiatku tohto mesiaca je približne 11:04 (hodiny a minúty), v v polovici mesiaca 10:40 a na konci mesiaca 10:21.Tieto čísla sú platné predovšetkým pre hlavné mesto a oblasť okolo nej. Je dôležité povedať, že počasie sa môže v rôznych nadmorských výškach výrazne líšiť, najmä v horách.

December

Typické (zvyčajné) počasie - Himalayan North - December - je toto: Priemerná najvyššia teplota v zemi Himalayan North v mesiaci December je 11.3 ℃ (52.34 ℉). Priemerná najnižšia teplota je 4.2 ℃ (39.56 ℉). Na začiatku mesiaca December môžete očakávať vyššie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 12.6 ℃ (54.68 ℉). Na koncu mesiaca December môžete očakávať nižšie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 10.1 ℃ (50.18 ℉). Priemerné zrážky sú 22.9 mm (podívajte sa tu, čo toto číslo znamená). Pri plánovaní cesty, prosím, majte na pamäti, že skutočné počasie sa môže líšiť od týchto priemerných hodnôt. Dĺžka dňa na začiatku tohto mesiaca je približne 10:21 (hodiny a minúty), v v polovici mesiaca 10:09 a na konci mesiaca 10:07.Tieto čísla sú platné predovšetkým pre hlavné mesto a oblasť okolo nej. Je dôležité povedať, že počasie sa môže v rôznych nadmorských výškach výrazne líšiť, najmä v horách.

Nižšie sú priemerné hodnoty, takže ich môžete v týchto miestach považovať za typické počasie - Himalayan North. Znak "-" znamená, že pre túto položku nemáme dostatok údajov.

Srinagarteplota: - najvyššia teplota: 8.6 ℃ (47.48 ℉)najnižšia teplota: -1.8 ℃ (28.76 ℉)zrážky: 41.9mmdaždivé dni: -
Dehradunteplota: - najvyššia teplota: 20.8 ℃ (69.44 ℉)najnižšia teplota: 7 ℃ (44.6 ℉)zrážky: 24.6mmdaždivé dni: -
Dharamsalateplota: - najvyššia teplota: 17.4 ℃ (63.32 ℉)najnižšia teplota: 7.5 ℃ (45.5 ℉)zrážky: 55.3mmdaždivé dni: -
Jammuteplota: - najvyššia teplota: 21.3 ℃ (70.34 ℉)najnižšia teplota: 9.1 ℃ (48.38 ℉)zrážky: 33.4mmdaždivé dni: -
Mukteshwarteplota: - najvyššia teplota: 13 ℃ (55.4 ℉)najnižšia teplota: 3.7 ℃ (38.66 ℉)zrážky: 23.2mmdaždivé dni: -
Shimlateplota: - najvyššia teplota: 11.3 ℃ (52.34 ℉)najnižšia teplota: 4.2 ℃ (39.56 ℉)zrážky: 22.9mmdaždivé dni: -
Keď čítate o počte mm zrážok, mali by ste to vedieť: Slabý dážď je, keď je rýchlosť zrážok je menšia ako 2,5 mm (0,1 palca) za hodinu. Pri miernom daždi je toto číslo medzi 2,5 mm a 10 mm (0,4 palca), pri silnom daždi je 10 - 50 mm (2,0 palca). Veľmi silný dážď má tento počet vyšší ako 50 mm za hodinu.