Domů
Evropa
Asie
Austrálie & Oceánie
Afrika
Severní Amerika
Střední Amerika
Jižní Amerika

Obvyklé počasí - Himalayan North

Potřebujete vědět, kdy je nejlepší čas jet do cíle Himalayan North? Pak byste se měli podívat zde, jaké počasí můžete v průběhu roku očekávat.

Domů - Asie - Indie - Himalayan North

Himalayan North - jaké počasí lze čekat

Himalayan North je součástí země Indie. Indie je obrovská země, takže klima Indie se liší - od tropického monzunu na jihu do mírného na severu. Na západě je vyprahlá poušť, tundra a ledovce na severu a vlhké tropické oblasti na jihozápadě. Zde lze rozlišovat čtyři hlavní sezóny: zimní období od prosince do února, léto od března do května, měsíční období dešťů od června do září a období po monzunu od října do listopadu.

Když hovoříme o obvyklém počasí, informace jsou relevantní například pro tato oblíbená místa: Alchi, Almora, Anantnag, Auli, Badrinath, Bageshwar, Baijnath, Bharmour, Bhowali, Bigul, Bilaspur, Binsar, Bir, Chail, Chakrata, Chamba, Chhitkul, Chindi, Chowari, Corbett National Park, Dalhousie, Dehradun, Dhanaulti, Dharamsala, Dunagiri, Dwarahat, Gangotri, Garhwal, Ghangaria, Great Himalayan National Park, Gulmarg, Hamirpur, Haridwar, Harsil, Himachal Pradesh, Jageshwar, Jaisinghpur, Jammu, Jammu Division, Jammu and Kashmir, Jawalamukhi, Jogindernagar, Joshimath, Kalpa, Kangra, Kargil, Kasauli, Kashmir Valley, Kathgodam, Katra, Kausani, Kaza, Kedarnath, Keylong, Khajjiar, Khir Ganga, Ki, Kibber, Kinnaur, Kotdwar, Kufri, Kullu, Kumaon, Ladakh, Lahaul and Spiti, Lamayuru, Lansdowne, Leh, Manali, Mandi, Mukteshwar, Munsyari, Mussoorie, Naina Devi, Nainital, Nako, Nanda Devi National Park, Nubra Valley, Nurpur, Pahalgam, Palampur, Parvati Valley, Patnitop, Peora, Pithoragarh, Poonch, Pragpur, Prashar Lake, Pulwama, Rampur, Ranikhet, Rarang, Rewalsar, Rishikesh, Rohru, Roorkee, Sangla, Sarahan, Shey, Shimla, Sidhbari, Sirmaur, Solan, Sonamarg, Srinagar, Tashijong, Tehri, Thanedar, Udhampur, Una, Uri, Uttarakhand, Uttarkashi, Valley of Flowers National Park, Vikasnagar, Wuyan, Yamunotri, Zanskar.

Podívejme se nyní na to, jaké počasí můžete očekávat v okolí místa Shimla a v mnoha dalších městech. Nejteplejším měsícem je zde červen, průměrná maximální teplota 23.8 ℃ (74.84 ℉). Průměrná minimální teplota v tomto měsíci je 16.1 ℃ (60.98 ℉). Nejchladnější měsíc je zde leden, průměrná maximální teplota 8.9 ℃ (48.02 ℉). Průměrná minimální teplota v tomto měsíci je 2.1 ℃ (35.78 ℉).

Při cestování, jehož cílem je Himalayan North, zvažte nadmořskou výšku místa. Měli bychom připomenout, že nejvyšší bod v Indie je Kanchenjunga (8586 m) a nejnižší bod je Indian Ocean (0 m). V této zemi existují obrovské rozdíly v nadmořských výškách a počasí je proto v nich velmi odlišné. Mějte na paměti, že teplota obvykle klesá o 1.2 - 1.9 ℃ (2.2 - 3.5 ℉) za 200 m (656 ft), v závislosti na ostatních podmínkách. (A měli bychom dodat, že ve velmi zvláštním stavu nazvaném tepelná inverze může být i teplota vyšší ve vyšších polohách.)

Mějte prosím na paměti, že toto není předpověď počasí, ale informace o obvyklém počasí (průměr). To by vám mělo pomoci při rozhodování o tom, kdy je nejvhodnější doba k návštěvě cíle Himalayan North. Přečtěte si další podrobnosti o typickém počasí v jednotlivých měsících níže:

leden - únor - březen - duben - květen - červen - červenec - srpen - září - říjen - listopad - prosinec

leden

Typické (obvyklé) počasí - Himalayan North - leden - je toto: Průměrná nejvyšší teplota v zemi Himalayan North v měsíci leden je 8.9 ℃ (48.02 ℉). Průměrná nejnižší teplota je 2.1 ℃ (35.78 ℉). Na počátku měsíce leden můžete očekávat vyšší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 10.1 ℃ (50.18 ℉). Na konci měsíce leden můžete očekávat vyšší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 9.35 ℃ (48.83 ℉). Průměrné srážky jsou 58.5 mm (podívejte se zde, co toto číslo znamená). Při plánování cesty mějte prosím na paměti, že skutečné počasí se může lišit od těchto průměrných hodnot. Délka dne na začátku tohoto měsíce je přibližně 10:09 (hodiny a minuty), v polovině měsíce 10:20 a na konci měsíce 10:40.Tato čísla jsou platná především pro hlavní město a okolí. Je důležité říci, že počasí se může v různých výškách výrazně lišit, zejména v horách.

únor

Typické (obvyklé) počasí - Himalayan North - únor - je toto: Průměrná nejvyšší teplota v zemi Himalayan North v měsíci únor je 9.8 ℃ (49.64 ℉). Průměrná nejnižší teplota je 2.9 ℃ (37.22 ℉). Na počátku měsíce únor můžete očekávat nižší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 9.35 ℃ (48.83 ℉). Na konci měsíce únor můžete očekávat vyšší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 11.9 ℃ (53.42 ℉). Průměrné srážky jsou 63.8 mm (podívejte se zde, co toto číslo znamená). Při plánování cesty mějte prosím na paměti, že skutečné počasí se může lišit od těchto průměrných hodnot. Délka dne na začátku tohoto měsíce je přibližně 10:40 (hodiny a minuty), v polovině měsíce 11:04 a na konci měsíce 11:31.Tato čísla jsou platná především pro hlavní město a okolí. Je důležité říci, že počasí se může v různých výškách výrazně lišit, zejména v horách.

březen

Typické (obvyklé) počasí - Himalayan North - březen - je toto: Průměrná nejvyšší teplota v zemi Himalayan North v měsíci březen je 14 ℃ (57.2 ℉). Průměrná nejnižší teplota je 6.7 ℃ (44.06 ℉). Na počátku měsíce březen můžete očekávat nižší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 11.9 ℃ (53.42 ℉). Na konci měsíce březen můžete očekávat vyšší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 16.75 ℃ (62.15 ℉). Průměrné srážky jsou 60.8 mm (podívejte se zde, co toto číslo znamená). Při plánování cesty mějte prosím na paměti, že skutečné počasí se může lišit od těchto průměrných hodnot. Délka dne na začátku tohoto měsíce je přibližně 11:31 (hodiny a minuty), v polovině měsíce 11:59 a na konci měsíce 12:28.Tato čísla jsou platná především pro hlavní město a okolí. Je důležité říci, že počasí se může v různých výškách výrazně lišit, zejména v horách.

duben

Typické (obvyklé) počasí - Himalayan North - duben - je toto: Průměrná nejvyšší teplota v zemi Himalayan North v měsíci duben je 19.5 ℃ (67.1 ℉). Průměrná nejnižší teplota je 11.1 ℃ (51.98 ℉). Na počátku měsíce duben můžete očekávat nižší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 16.75 ℃ (62.15 ℉). Na konci měsíce duben můžete očekávat vyšší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 21.35 ℃ (70.43 ℉). Průměrné srážky jsou 45.8 mm (podívejte se zde, co toto číslo znamená). Při plánování cesty mějte prosím na paměti, že skutečné počasí se může lišit od těchto průměrných hodnot. Délka dne na začátku tohoto měsíce je přibližně 12:28 (hodiny a minuty), v polovině měsíce 12:55 a na konci měsíce 13:21.Tato čísla jsou platná především pro hlavní město a okolí. Je důležité říci, že počasí se může v různých výškách výrazně lišit, zejména v horách.

květen

Typické (obvyklé) počasí - Himalayan North - květen - je toto: Průměrná nejvyšší teplota v zemi Himalayan North v měsíci květen je 23.2 ℃ (73.76 ℉). Průměrná nejnižší teplota je 14.7 ℃ (58.46 ℉). Na počátku měsíce květen můžete očekávat nižší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 21.35 ℃ (70.43 ℉). Na konci měsíce květen můžete očekávat vyšší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 23.5 ℃ (74.3 ℉). Průměrné srážky jsou 63.5 mm (podívejte se zde, co toto číslo znamená). Při plánování cesty mějte prosím na paměti, že skutečné počasí se může lišit od těchto průměrných hodnot. Délka dne na začátku tohoto měsíce je přibližně 13:21 (hodiny a minuty), v polovině měsíce 13:43 a na konci měsíce 14:00.Tato čísla jsou platná především pro hlavní město a okolí. Je důležité říci, že počasí se může v různých výškách výrazně lišit, zejména v horách.

červen

Typické (obvyklé) počasí - Himalayan North - červen - je toto: Průměrná nejvyšší teplota v zemi Himalayan North v měsíci červen je 23.8 ℃ (74.84 ℉). Průměrná nejnižší teplota je 16.1 ℃ (60.98 ℉). Na počátku měsíce červen můžete očekávat nižší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 23.5 ℃ (74.3 ℉). Na konci měsíce červen můžete očekávat nižší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 22.7 ℃ (72.86 ℉). Průměrné srážky jsou 164.3 mm (podívejte se zde, co toto číslo znamená). Při plánování cesty mějte prosím na paměti, že skutečné počasí se může lišit od těchto průměrných hodnot. Délka dne na začátku tohoto měsíce je přibližně 14:00 (hodiny a minuty), v polovině měsíce 14:09 a na konci měsíce 14:08.Tato čísla jsou platná především pro hlavní město a okolí. Je důležité říci, že počasí se může v různých výškách výrazně lišit, zejména v horách.

červenec

Typické (obvyklé) počasí - Himalayan North - červenec - je toto: Průměrná nejvyšší teplota v zemi Himalayan North v měsíci červenec je 21.6 ℃ (70.88 ℉). Průměrná nejnižší teplota je 15.7 ℃ (60.26 ℉). Na počátku měsíce červenec můžete očekávat vyšší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 22.7 ℃ (72.86 ℉). Na konci měsíce červenec můžete očekávat nižší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 20.65 ℃ (69.17 ℉). Průměrné srážky jsou 413.3 mm (podívejte se zde, co toto číslo znamená). Při plánování cesty mějte prosím na paměti, že skutečné počasí se může lišit od těchto průměrných hodnot. Délka dne na začátku tohoto měsíce je přibližně 14:08 (hodiny a minuty), v polovině měsíce 13:59 a na konci měsíce 13:42.Tato čísla jsou platná především pro hlavní město a okolí. Je důležité říci, že počasí se může v různých výškách výrazně lišit, zejména v horách.

srpen

Typické (obvyklé) počasí - Himalayan North - srpen - je toto: Průměrná nejvyšší teplota v zemi Himalayan North v měsíci srpen je 19.7 ℃ (67.46 ℉). Průměrná nejnižší teplota je 14.8 ℃ (58.64 ℉). Na počátku měsíce srpen můžete očekávat vyšší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 20.65 ℃ (69.17 ℉). Na konci měsíce srpen můžete očekávat nižší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 19.5 ℃ (67.1 ℉). Průměrné srážky jsou 387.4 mm (podívejte se zde, co toto číslo znamená). Při plánování cesty mějte prosím na paměti, že skutečné počasí se může lišit od těchto průměrných hodnot. Délka dne na začátku tohoto měsíce je přibližně 13:42 (hodiny a minuty), v polovině měsíce 13:20 a na konci měsíce 12:55.Tato čísla jsou platná především pro hlavní město a okolí. Je důležité říci, že počasí se může v různých výškách výrazně lišit, zejména v horách.

září

Typické (obvyklé) počasí - Himalayan North - září - je toto: Průměrná nejvyšší teplota v zemi Himalayan North v měsíci září je 19.3 ℃ (66.74 ℉). Průměrná nejnižší teplota je 14 ℃ (57.2 ℉). Na počátku měsíce září můžete očekávat vyšší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 19.5 ℃ (67.1 ℉). Na konci měsíce září můžete očekávat nižší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 18.85 ℃ (65.93 ℉). Průměrné srážky jsou 210.8 mm (podívejte se zde, co toto číslo znamená). Při plánování cesty mějte prosím na paměti, že skutečné počasí se může lišit od těchto průměrných hodnot. Délka dne na začátku tohoto měsíce je přibližně 12:55 (hodiny a minuty), v polovině měsíce 12:27 a na konci měsíce 11:59.Tato čísla jsou platná především pro hlavní město a okolí. Je důležité říci, že počasí se může v různých výškách výrazně lišit, zejména v horách.

říjen

Typické (obvyklé) počasí - Himalayan North - říjen - je toto: Průměrná nejvyšší teplota v zemi Himalayan North v měsíci říjen je 18.4 ℃ (65.12 ℉). Průměrná nejnižší teplota je 10.7 ℃ (51.26 ℉). Na počátku měsíce říjen můžete očekávat vyšší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 18.85 ℃ (65.93 ℉). Na konci měsíce říjen můžete očekávat nižší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 16.15 ℃ (61.07 ℉). Průměrné srážky jsou 38.2 mm (podívejte se zde, co toto číslo znamená). Při plánování cesty mějte prosím na paměti, že skutečné počasí se může lišit od těchto průměrných hodnot. Délka dne na začátku tohoto měsíce je přibližně 11:59 (hodiny a minuty), v polovině měsíce 11:31 a na konci měsíce 11:04.Tato čísla jsou platná především pro hlavní město a okolí. Je důležité říci, že počasí se může v různých výškách výrazně lišit, zejména v horách.

listopad

Typické (obvyklé) počasí - Himalayan North - listopad - je toto: Průměrná nejvyšší teplota v zemi Himalayan North v měsíci listopad je 13.9 ℃ (57.02 ℉). Průměrná nejnižší teplota je 7.3 ℃ (45.14 ℉). Na počátku měsíce listopad můžete očekávat vyšší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 16.15 ℃ (61.07 ℉). Na konci měsíce listopad můžete očekávat nižší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 12.6 ℃ (54.68 ℉). Průměrné srážky jsou 12 mm (podívejte se zde, co toto číslo znamená). Při plánování cesty mějte prosím na paměti, že skutečné počasí se může lišit od těchto průměrných hodnot. Délka dne na začátku tohoto měsíce je přibližně 11:04 (hodiny a minuty), v polovině měsíce 10:40 a na konci měsíce 10:21.Tato čísla jsou platná především pro hlavní město a okolí. Je důležité říci, že počasí se může v různých výškách výrazně lišit, zejména v horách.

prosinec

Typické (obvyklé) počasí - Himalayan North - prosinec - je toto: Průměrná nejvyšší teplota v zemi Himalayan North v měsíci prosinec je 11.3 ℃ (52.34 ℉). Průměrná nejnižší teplota je 4.2 ℃ (39.56 ℉). Na počátku měsíce prosinec můžete očekávat vyšší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 12.6 ℃ (54.68 ℉). Na konci měsíce prosinec můžete očekávat nižší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 10.1 ℃ (50.18 ℉). Průměrné srážky jsou 22.9 mm (podívejte se zde, co toto číslo znamená). Při plánování cesty mějte prosím na paměti, že skutečné počasí se může lišit od těchto průměrných hodnot. Délka dne na začátku tohoto měsíce je přibližně 10:21 (hodiny a minuty), v polovině měsíce 10:09 a na konci měsíce 10:07.Tato čísla jsou platná především pro hlavní město a okolí. Je důležité říci, že počasí se může v různých výškách výrazně lišit, zejména v horách.

Níže jsou uvedeny průměrné hodnoty, takže je můžete v těchto místech považovat za typické počasí v cíli Himalayan North. Znak "-" znamená, že pro tuto položku nemáme dostatek údajů.

Srinagarteplota: - nejvyšší teplota: 8.6 ℃ (47.48 ℉)nejnižší teplota: -1.8 ℃ (28.76 ℉)srážky: 41.9mmdeštivé dny: -
Dehradunteplota: - nejvyšší teplota: 20.8 ℃ (69.44 ℉)nejnižší teplota: 7 ℃ (44.6 ℉)srážky: 24.6mmdeštivé dny: -
Dharamsalateplota: - nejvyšší teplota: 17.4 ℃ (63.32 ℉)nejnižší teplota: 7.5 ℃ (45.5 ℉)srážky: 55.3mmdeštivé dny: -
Jammuteplota: - nejvyšší teplota: 21.3 ℃ (70.34 ℉)nejnižší teplota: 9.1 ℃ (48.38 ℉)srážky: 33.4mmdeštivé dny: -
Mukteshwarteplota: - nejvyšší teplota: 13 ℃ (55.4 ℉)nejnižší teplota: 3.7 ℃ (38.66 ℉)srážky: 23.2mmdeštivé dny: -
Shimlateplota: - nejvyšší teplota: 11.3 ℃ (52.34 ℉)nejnižší teplota: 4.2 ℃ (39.56 ℉)srážky: 22.9mmdeštivé dny: -
Když čtete o množství srážek, měli byste to vědět: Slabý déšť je, když je výška srážek menší než 2,5 mm (0,1 in) za hodinu. U mírného deště je toto číslo mezi 2,5 mm a 10 mm (0,4 palce), při silném dešti je 10 - 50 mm (2,0 palce). Velmi silný déšť má toto číslo vyšší než 50 mm za hodinu.