Główna
Europa
Azja
Australia & Oceania
Afryka
Ameryka Północna
Ameryka Centralna
Ameryka Południowa

Zwykła pogoda - Himalayan North

Czy musisz wiedzieć, kiedy najlepiej wybrać się do Himalayan North? Następnie należy spojrzeć tutaj, jakiej pogody można się spodziewać w ciągu roku.

Główna - Azja - Indie - Himalayan North

Jakiej pogody możesz się spodziewać w celu Himalayan North

Himalayan North jest częścią Indie. Indie to ogromny kraj, więc klimat Indii jest różny - od tropikalnego monsunu na południu po umiarkowany na północy. Na zachodzie jest sucha pustynia, na północy tundra i lodowce, a na południowym zachodzie wilgotne regiony tropikalne. Można wyróżnić cztery główne sezony: zimę od grudnia do lutego, lato od marca do maja, monsunową porę deszczową od czerwca do września oraz okres po monsunie od października do listopada.

Mówiąc o zwykłej pogodzie w tym obszarze, informacje są istotne np. Dla tych popularnych miejsc: Alchi, Almora, Anantnag, Auli, Badrinath, Bageshwar, Baijnath, Bharmour, Bhowali, Bigul, Bilaspur, Binsar, Bir, Chail, Chakrata, Chamba, Chhitkul, Chindi, Chowari, Corbett National Park, Dalhousie, Dehradun, Dhanaulti, Dharamsala, Dunagiri, Dwarahat, Gangotri, Garhwal, Ghangaria, Great Himalayan National Park, Gulmarg, Hamirpur, Haridwar, Harsil, Himachal Pradesh, Jageshwar, Jaisinghpur, Jammu, Jammu Division, Jammu and Kashmir, Jawalamukhi, Jogindernagar, Joshimath, Kalpa, Kangra, Kargil, Kasauli, Kashmir Valley, Kathgodam, Katra, Kausani, Kaza, Kedarnath, Keylong, Khajjiar, Khir Ganga, Ki, Kibber, Kinnaur, Kotdwar, Kufri, Kullu, Kumaon, Ladakh, Lahaul and Spiti, Lamayuru, Lansdowne, Leh, Manali, Mandi, Mukteshwar, Munsyari, Mussoorie, Naina Devi, Nainital, Nako, Nanda Devi National Park, Nubra Valley, Nurpur, Pahalgam, Palampur, Parvati Valley, Patnitop, Peora, Pithoragarh, Poonch, Pragpur, Prashar Lake, Pulwama, Rampur, Ranikhet, Rarang, Rewalsar, Rishikesh, Rohru, Roorkee, Sangla, Sarahan, Shey, Shimla, Sidhbari, Sirmaur, Solan, Sonamarg, Srinagar, Tashijong, Tehri, Thanedar, Udhampur, Una, Uri, Uttarakhand, Uttarkashi, Valley of Flowers National Park, Vikasnagar, Wuyan, Yamunotri, Zanskar.

Zobaczmy teraz, jakiej pogody można się spodziewać w okolicy Shimla oraz w wielu innych miastach. Najcieplejszy miesiąc tutaj jest czerwiec, średnia maksymalna temperatura jest 23.8 ℃ (74.84 ℉). Średnia temperatura minimalna w tym miesiącu jest 16.1 ℃ (60.98 ℉). Najzimniejszy miesiąc tutaj jest styczeń, średnia maksymalna temperatura jest 8.9 ℃ (48.02 ℉). Średnia temperatura minimalna w tym miesiącu jest 2.1 ℃ (35.78 ℉).

Podczas podróży po Himalayan North zawsze rozważaj także wysokość tego miejsca. Przypominamy, że najwyższym punktem Indie jest Kanchenjunga (8586 m) i najniższy punkt Indian Ocean (0 m). Tak więc istnieją ogromne różnice wysokości w tym kraju, a zatem pogoda jest w nich bardzo różna. Należy pamiętać, że temperatura zwykle spada o 1.2 - 1.9 ℃ (2.2 - 3.5 ℉) na 200 m (656 ft), w zależności od innych warunków. (I powinniśmy dodać, że w bardzo szczególnym stanie zwanym inwersją termiczną nawet temperatura może być wyższa na wyższych wysokościach).

Należy pamiętać, że nie jest to prognoza pogody, ale informacja o zwykłej pogodzie (średnia). To powinno pomóc Ci zdecydować, kiedy najlepiej wybrać się na Himalayan North. Przeczytaj więcej szczegółów na temat typowej dla nich pogody we wszystkich poszczególnych miesiącach poniżej:

styczeń - luty - marzec - kwiecień - maj - czerwiec - lipiec - sierpień - wrzesień - październik - listopad - grudzień

styczeń

Typowa (typowa) pogoda w Himalayan North w styczeń jest taka: Średnia najwyższa temperatura w Himalayan North w styczeń to 8.9 ℃ (48.02 ℉). Średnia najniższa temperatura to 2.1 ℃ (35.78 ℉). Pod począwszu z styczeń można oczekiwać wyższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 10.1 ℃ (50.18 ℉). Pod koncu z styczeń można oczekiwać wyższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 9.35 ℃ (48.83 ℉). Średnia suma opadów 58.5 mm (Spójrz co oznacza ten numer). Przy planowaniu podróży pamiętaj, że rzeczywista pogoda może różnić się od tych średnich wartości. Długość dnia na początku tego miesiąca wynosi około 10:09 (godziny i minuty), w w połowie miesiąca 10:20 i na końcu miesiąca 10:40.Powyższe liczby są ważne przede wszystkim dla kapitału i obszaru wokół niego. Ważne jest, aby powiedzieć, że pogoda może się znacznie różnić na różnych wysokościach, szczególnie w górach.

luty

Typowa (typowa) pogoda w Himalayan North w luty jest taka: Średnia najwyższa temperatura w Himalayan North w luty to 9.8 ℃ (49.64 ℉). Średnia najniższa temperatura to 2.9 ℃ (37.22 ℉). Pod począwszu z luty można oczekiwać niższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 9.35 ℃ (48.83 ℉). Pod koncu z luty można oczekiwać wyższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 11.9 ℃ (53.42 ℉). Średnia suma opadów 63.8 mm (Spójrz co oznacza ten numer). Przy planowaniu podróży pamiętaj, że rzeczywista pogoda może różnić się od tych średnich wartości. Długość dnia na początku tego miesiąca wynosi około 10:40 (godziny i minuty), w w połowie miesiąca 11:04 i na końcu miesiąca 11:31.Powyższe liczby są ważne przede wszystkim dla kapitału i obszaru wokół niego. Ważne jest, aby powiedzieć, że pogoda może się znacznie różnić na różnych wysokościach, szczególnie w górach.

marzec

Typowa (typowa) pogoda w Himalayan North w marzec jest taka: Średnia najwyższa temperatura w Himalayan North w marzec to 14 ℃ (57.2 ℉). Średnia najniższa temperatura to 6.7 ℃ (44.06 ℉). Pod począwszu z marzec można oczekiwać niższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 11.9 ℃ (53.42 ℉). Pod koncu z marzec można oczekiwać wyższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 16.75 ℃ (62.15 ℉). Średnia suma opadów 60.8 mm (Spójrz co oznacza ten numer). Przy planowaniu podróży pamiętaj, że rzeczywista pogoda może różnić się od tych średnich wartości. Długość dnia na początku tego miesiąca wynosi około 11:31 (godziny i minuty), w w połowie miesiąca 11:59 i na końcu miesiąca 12:28.Powyższe liczby są ważne przede wszystkim dla kapitału i obszaru wokół niego. Ważne jest, aby powiedzieć, że pogoda może się znacznie różnić na różnych wysokościach, szczególnie w górach.

kwiecień

Typowa (typowa) pogoda w Himalayan North w kwiecień jest taka: Średnia najwyższa temperatura w Himalayan North w kwiecień to 19.5 ℃ (67.1 ℉). Średnia najniższa temperatura to 11.1 ℃ (51.98 ℉). Pod począwszu z kwiecień można oczekiwać niższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 16.75 ℃ (62.15 ℉). Pod koncu z kwiecień można oczekiwać wyższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 21.35 ℃ (70.43 ℉). Średnia suma opadów 45.8 mm (Spójrz co oznacza ten numer). Przy planowaniu podróży pamiętaj, że rzeczywista pogoda może różnić się od tych średnich wartości. Długość dnia na początku tego miesiąca wynosi około 12:28 (godziny i minuty), w w połowie miesiąca 12:55 i na końcu miesiąca 13:21.Powyższe liczby są ważne przede wszystkim dla kapitału i obszaru wokół niego. Ważne jest, aby powiedzieć, że pogoda może się znacznie różnić na różnych wysokościach, szczególnie w górach.

maj

Typowa (typowa) pogoda w Himalayan North w maj jest taka: Średnia najwyższa temperatura w Himalayan North w maj to 23.2 ℃ (73.76 ℉). Średnia najniższa temperatura to 14.7 ℃ (58.46 ℉). Pod począwszu z maj można oczekiwać niższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 21.35 ℃ (70.43 ℉). Pod koncu z maj można oczekiwać wyższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 23.5 ℃ (74.3 ℉). Średnia suma opadów 63.5 mm (Spójrz co oznacza ten numer). Przy planowaniu podróży pamiętaj, że rzeczywista pogoda może różnić się od tych średnich wartości. Długość dnia na początku tego miesiąca wynosi około 13:21 (godziny i minuty), w w połowie miesiąca 13:43 i na końcu miesiąca 14:00.Powyższe liczby są ważne przede wszystkim dla kapitału i obszaru wokół niego. Ważne jest, aby powiedzieć, że pogoda może się znacznie różnić na różnych wysokościach, szczególnie w górach.

czerwiec

Typowa (typowa) pogoda w Himalayan North w czerwiec jest taka: Średnia najwyższa temperatura w Himalayan North w czerwiec to 23.8 ℃ (74.84 ℉). Średnia najniższa temperatura to 16.1 ℃ (60.98 ℉). Pod począwszu z czerwiec można oczekiwać niższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 23.5 ℃ (74.3 ℉). Pod koncu z czerwiec można oczekiwać niższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 22.7 ℃ (72.86 ℉). Średnia suma opadów 164.3 mm (Spójrz co oznacza ten numer). Przy planowaniu podróży pamiętaj, że rzeczywista pogoda może różnić się od tych średnich wartości. Długość dnia na początku tego miesiąca wynosi około 14:00 (godziny i minuty), w w połowie miesiąca 14:09 i na końcu miesiąca 14:08.Powyższe liczby są ważne przede wszystkim dla kapitału i obszaru wokół niego. Ważne jest, aby powiedzieć, że pogoda może się znacznie różnić na różnych wysokościach, szczególnie w górach.

lipiec

Typowa (typowa) pogoda w Himalayan North w lipiec jest taka: Średnia najwyższa temperatura w Himalayan North w lipiec to 21.6 ℃ (70.88 ℉). Średnia najniższa temperatura to 15.7 ℃ (60.26 ℉). Pod począwszu z lipiec można oczekiwać wyższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 22.7 ℃ (72.86 ℉). Pod koncu z lipiec można oczekiwać niższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 20.65 ℃ (69.17 ℉). Średnia suma opadów 413.3 mm (Spójrz co oznacza ten numer). Przy planowaniu podróży pamiętaj, że rzeczywista pogoda może różnić się od tych średnich wartości. Długość dnia na początku tego miesiąca wynosi około 14:08 (godziny i minuty), w w połowie miesiąca 13:59 i na końcu miesiąca 13:42.Powyższe liczby są ważne przede wszystkim dla kapitału i obszaru wokół niego. Ważne jest, aby powiedzieć, że pogoda może się znacznie różnić na różnych wysokościach, szczególnie w górach.

sierpień

Typowa (typowa) pogoda w Himalayan North w sierpień jest taka: Średnia najwyższa temperatura w Himalayan North w sierpień to 19.7 ℃ (67.46 ℉). Średnia najniższa temperatura to 14.8 ℃ (58.64 ℉). Pod począwszu z sierpień można oczekiwać wyższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 20.65 ℃ (69.17 ℉). Pod koncu z sierpień można oczekiwać niższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 19.5 ℃ (67.1 ℉). Średnia suma opadów 387.4 mm (Spójrz co oznacza ten numer). Przy planowaniu podróży pamiętaj, że rzeczywista pogoda może różnić się od tych średnich wartości. Długość dnia na początku tego miesiąca wynosi około 13:42 (godziny i minuty), w w połowie miesiąca 13:20 i na końcu miesiąca 12:55.Powyższe liczby są ważne przede wszystkim dla kapitału i obszaru wokół niego. Ważne jest, aby powiedzieć, że pogoda może się znacznie różnić na różnych wysokościach, szczególnie w górach.

wrzesień

Typowa (typowa) pogoda w Himalayan North w wrzesień jest taka: Średnia najwyższa temperatura w Himalayan North w wrzesień to 19.3 ℃ (66.74 ℉). Średnia najniższa temperatura to 14 ℃ (57.2 ℉). Pod począwszu z wrzesień można oczekiwać wyższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 19.5 ℃ (67.1 ℉). Pod koncu z wrzesień można oczekiwać niższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 18.85 ℃ (65.93 ℉). Średnia suma opadów 210.8 mm (Spójrz co oznacza ten numer). Przy planowaniu podróży pamiętaj, że rzeczywista pogoda może różnić się od tych średnich wartości. Długość dnia na początku tego miesiąca wynosi około 12:55 (godziny i minuty), w w połowie miesiąca 12:27 i na końcu miesiąca 11:59.Powyższe liczby są ważne przede wszystkim dla kapitału i obszaru wokół niego. Ważne jest, aby powiedzieć, że pogoda może się znacznie różnić na różnych wysokościach, szczególnie w górach.

październik

Typowa (typowa) pogoda w Himalayan North w październik jest taka: Średnia najwyższa temperatura w Himalayan North w październik to 18.4 ℃ (65.12 ℉). Średnia najniższa temperatura to 10.7 ℃ (51.26 ℉). Pod począwszu z październik można oczekiwać wyższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 18.85 ℃ (65.93 ℉). Pod koncu z październik można oczekiwać niższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 16.15 ℃ (61.07 ℉). Średnia suma opadów 38.2 mm (Spójrz co oznacza ten numer). Przy planowaniu podróży pamiętaj, że rzeczywista pogoda może różnić się od tych średnich wartości. Długość dnia na początku tego miesiąca wynosi około 11:59 (godziny i minuty), w w połowie miesiąca 11:31 i na końcu miesiąca 11:04.Powyższe liczby są ważne przede wszystkim dla kapitału i obszaru wokół niego. Ważne jest, aby powiedzieć, że pogoda może się znacznie różnić na różnych wysokościach, szczególnie w górach.

listopad

Typowa (typowa) pogoda w Himalayan North w listopad jest taka: Średnia najwyższa temperatura w Himalayan North w listopad to 13.9 ℃ (57.02 ℉). Średnia najniższa temperatura to 7.3 ℃ (45.14 ℉). Pod począwszu z listopad można oczekiwać wyższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 16.15 ℃ (61.07 ℉). Pod koncu z listopad można oczekiwać niższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 12.6 ℃ (54.68 ℉). Średnia suma opadów 12 mm (Spójrz co oznacza ten numer). Przy planowaniu podróży pamiętaj, że rzeczywista pogoda może różnić się od tych średnich wartości. Długość dnia na początku tego miesiąca wynosi około 11:04 (godziny i minuty), w w połowie miesiąca 10:40 i na końcu miesiąca 10:21.Powyższe liczby są ważne przede wszystkim dla kapitału i obszaru wokół niego. Ważne jest, aby powiedzieć, że pogoda może się znacznie różnić na różnych wysokościach, szczególnie w górach.

grudzień

Typowa (typowa) pogoda w Himalayan North w grudzień jest taka: Średnia najwyższa temperatura w Himalayan North w grudzień to 11.3 ℃ (52.34 ℉). Średnia najniższa temperatura to 4.2 ℃ (39.56 ℉). Pod począwszu z grudzień można oczekiwać wyższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 12.6 ℃ (54.68 ℉). Pod koncu z grudzień można oczekiwać niższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 10.1 ℃ (50.18 ℉). Średnia suma opadów 22.9 mm (Spójrz co oznacza ten numer). Przy planowaniu podróży pamiętaj, że rzeczywista pogoda może różnić się od tych średnich wartości. Długość dnia na początku tego miesiąca wynosi około 10:21 (godziny i minuty), w w połowie miesiąca 10:09 i na końcu miesiąca 10:07.Powyższe liczby są ważne przede wszystkim dla kapitału i obszaru wokół niego. Ważne jest, aby powiedzieć, że pogoda może się znacznie różnić na różnych wysokościach, szczególnie w górach.

Poniżej podano wartości średnie, abyś mógł uznać je za typową pogodę w Himalayan North w tych miejscach. Znak "-" oznacza, że ​​nie mamy wystarczających danych dla tego przedmiotu.

Srinagartemperatura: - najwyższa temperatura: 8.6 ℃ (47.48 ℉)najniższa temperatura: -1.8 ℃ (28.76 ℉)opady: 41.9mmdeszcz deszcz dni: -
Dehraduntemperatura: - najwyższa temperatura: 20.8 ℃ (69.44 ℉)najniższa temperatura: 7 ℃ (44.6 ℉)opady: 24.6mmdeszcz deszcz dni: -
Dharamsalatemperatura: - najwyższa temperatura: 17.4 ℃ (63.32 ℉)najniższa temperatura: 7.5 ℃ (45.5 ℉)opady: 55.3mmdeszcz deszcz dni: -
Jammutemperatura: - najwyższa temperatura: 21.3 ℃ (70.34 ℉)najniższa temperatura: 9.1 ℃ (48.38 ℉)opady: 33.4mmdeszcz deszcz dni: -
Mukteshwartemperatura: - najwyższa temperatura: 13 ℃ (55.4 ℉)najniższa temperatura: 3.7 ℃ (38.66 ℉)opady: 23.2mmdeszcz deszcz dni: -
Shimlatemperatura: - najwyższa temperatura: 11.3 ℃ (52.34 ℉)najniższa temperatura: 4.2 ℃ (39.56 ℉)opady: 22.9mmdeszcz deszcz dni: -
Kiedy czytasz o liczbie mm opadów, powinieneś o tym wiedzieć: Deszcz jest wtedy, gdy opadów jest mniej niż 2,5 mm (0,1 in) na godzinę. Przy umiarkowanym deszczu liczba ta wynosi od 2,5 mm do 10 mm (0,4 cala), przy ulewnym deszczu wynosi ona 10 mm - 50 mm (2,0 cala). Bardzo silny deszcz ma tę wartość powyżej 50 mm na godzinę.