Główna
Europa
Azja
Australia & Oceania
Afryka
Ameryka Północna
Ameryka Centralna
Ameryka Południowa

Zwykła pogoda - Honduras

Czy musisz wiedzieć, kiedy najlepiej wybrać się do Honduras? Następnie należy spojrzeć tutaj, jakiej pogody można się spodziewać w ciągu roku.

Jakiej pogody możesz się spodziewać w celu Honduras

Klimat Hondurasu jest subtropikalny na nizinach i umiarkowany w górach. Możesz spodziewać się mokrej i gorącej pogody na karaibskich nizinach, ale niższych temperaturach na wzgórzach. Niziny Pacyfiku mają pory suche i mokre - pora sucha od listopada do kwietnia. Karaibskie wybrzeże jest podatne na huragany.

Mówiąc o zwykłej pogody w tym kraju, informacja ma znaczenie na przykład dla tych popularnych miejsc: Bay Islands, Caribbean Honduras, Comayagua, Copán Ruinas, Corquin, Coxen Hole, El Progreso, Gracias, Guanaja, Hog Islands, Honduran Highlands, Isla del Tigre, Juticalpa, La Ceiba, La Entrada, Lake Yojoa, Lempira, Ocotepeque, Omoa, Pacific Honduras, Puerto Cortes, Roatán, Río Plátano Biosphere Reserve, San Pedro Sula, Sandy Bay, Santa Rosa de Copán, Tegucigalpa, Tela, Útila.

Zobaczmy teraz, jakiej pogody można się spodziewać w okolicy stolicy i wielu innych miast. Najcieplejszy miesiąc tutaj jest kwiecień, średnia maksymalna temperatura jest 30.9 ℃ (87.62 ℉). Średnia temperatura minimalna w tym miesiącu jest 17.5 ℃ (63.5 ℉). Najzimniejszy miesiąc tutaj jest grudzień, średnia maksymalna temperatura jest 25.9 ℃ (78.62 ℉). Średnia temperatura minimalna w tym miesiącu jest 15.5 ℃ (59.9 ℉). Najbardziej deszczowy miesiąc tutaj jest wrzesień, średnia liczba dni deszczowych jest w 12.9. Najmniej deszczowy miesiąc tutaj jest styczeń, średnia liczba dni deszczowych jest w 1.

Kiedy podróżujesz do niektórych miejsc w Honduras, zawsze weź pod uwagę także wysokość tego miejsca. Najwyższy punkt tutaj jest Cerro Las Minas (2870 m) i najniższy punkt Caribbean Sea (0 m). Istnieją więc duże różnice w wysokościach w tym kraju, więc możesz spodziewać się, że pogoda będzie różna również na różnych wysokościach. Należy pamiętać, że temperatura zwykle spada o 1.2 - 1.9 ℃ (2.2 - 3.5 ℉) na 200 m (656 ft), w zależności od innych warunków. (I powinniśmy dodać, że w bardzo szczególnym stanie zwanym inwersją termiczną nawet temperatura może być wyższa na wyższych wysokościach).

Należy pamiętać, że nie jest to prognoza pogody, ale informacja o zwykłej pogodzie (średnia). To powinno pomóc Ci zdecydować, kiedy najlepiej wybrać się na Honduras. Przeczytaj więcej szczegółów na temat typowej dla nich pogody we wszystkich poszczególnych miesiącach poniżej:

styczeń - luty - marzec - kwiecień - maj - czerwiec - lipiec - sierpień - wrzesień - październik - listopad - grudzień

styczeń

Typowa (typowa) pogoda w Honduras w styczeń jest taka: Średnia najwyższa temperatura w Honduras w styczeń to 26.5 ℃ (79.7 ℉). Średnia najniższa temperatura to 14.9 ℃ (58.82 ℉). Pod począwszu z styczeń można oczekiwać niższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 26.2 ℃ (79.16 ℉). Pod koncu z styczeń można oczekiwać wyższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 26.9 ℃ (80.42 ℉). Średnia liczba deszczowe dni styczeń jest 1. Średnia suma opadów 5.3 mm (Spójrz co oznacza ten numer). Przy planowaniu podróży pamiętaj, że rzeczywista pogoda może różnić się od tych średnich wartości. Długość dnia na początku tego miesiąca wynosi około 11:18 (godziny i minuty), w w połowie miesiąca 11:23 i na końcu miesiąca 11:30.Powyższe liczby są ważne przede wszystkim dla kapitału i obszaru wokół niego. Ważne jest, aby powiedzieć, że pogoda może się znacznie różnić na różnych wysokościach, szczególnie w górach.

luty

Typowa (typowa) pogoda w Honduras w luty jest taka: Średnia najwyższa temperatura w Honduras w luty to 27.3 ℃ (81.14 ℉). Średnia najniższa temperatura to 15.1 ℃ (59.18 ℉). Pod począwszu z luty można oczekiwać niższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 26.9 ℃ (80.42 ℉). Pod koncu z luty można oczekiwać wyższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 28.15 ℃ (82.67 ℉). Średnia liczba deszczowe dni luty jest 1. Średnia suma opadów 4.6 mm (Spójrz co oznacza ten numer). Przy planowaniu podróży pamiętaj, że rzeczywista pogoda może różnić się od tych średnich wartości. Długość dnia na początku tego miesiąca wynosi około 11:30 (godziny i minuty), w w połowie miesiąca 11:40 i na końcu miesiąca 11:51.Powyższe liczby są ważne przede wszystkim dla kapitału i obszaru wokół niego. Ważne jest, aby powiedzieć, że pogoda może się znacznie różnić na różnych wysokościach, szczególnie w górach.

marzec

Typowa (typowa) pogoda w Honduras w marzec jest taka: Średnia najwyższa temperatura w Honduras w marzec to 29 ℃ (84.2 ℉). Średnia najniższa temperatura to 15.7 ℃ (60.26 ℉). Pod począwszu z marzec można oczekiwać niższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 28.15 ℃ (82.67 ℉). Pod koncu z marzec można oczekiwać wyższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 29.95 ℃ (85.91 ℉). Średnia liczba deszczowe dni marzec jest 1. Średnia suma opadów 9.8 mm (Spójrz co oznacza ten numer). Przy planowaniu podróży pamiętaj, że rzeczywista pogoda może różnić się od tych średnich wartości. Długość dnia na początku tego miesiąca wynosi około 11:51 (godziny i minuty), w w połowie miesiąca 12:03 i na końcu miesiąca 12:15.Powyższe liczby są ważne przede wszystkim dla kapitału i obszaru wokół niego. Ważne jest, aby powiedzieć, że pogoda może się znacznie różnić na różnych wysokościach, szczególnie w górach.

kwiecień

Typowa (typowa) pogoda w Honduras w kwiecień jest taka: Średnia najwyższa temperatura w Honduras w kwiecień to 30.9 ℃ (87.62 ℉). Średnia najniższa temperatura to 17.5 ℃ (63.5 ℉). Pod począwszu z kwiecień można oczekiwać niższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 29.95 ℃ (85.91 ℉). Pod koncu z kwiecień można oczekiwać niższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 30.5 ℃ (86.9 ℉). Średnia liczba deszczowe dni kwiecień jest 2. Średnia suma opadów 41.9 mm (Spójrz co oznacza ten numer). Przy planowaniu podróży pamiętaj, że rzeczywista pogoda może różnić się od tych średnich wartości. Długość dnia na początku tego miesiąca wynosi około 12:15 (godziny i minuty), w w połowie miesiąca 12:26 i na końcu miesiąca 12:37.Powyższe liczby są ważne przede wszystkim dla kapitału i obszaru wokół niego. Ważne jest, aby powiedzieć, że pogoda może się znacznie różnić na różnych wysokościach, szczególnie w górach.

maj

Typowa (typowa) pogoda w Honduras w maj jest taka: Średnia najwyższa temperatura w Honduras w maj to 30.1 ℃ (86.18 ℉). Średnia najniższa temperatura to 18.2 ℃ (64.76 ℉). Pod począwszu z maj można oczekiwać wyższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 30.5 ℃ (86.9 ℉). Pod koncu z maj można oczekiwać niższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 29.5 ℃ (85.1 ℉). Średnia liczba deszczowe dni maj jest 8.9. Średnia suma opadów 145.2 mm (Spójrz co oznacza ten numer). Przy planowaniu podróży pamiętaj, że rzeczywista pogoda może różnić się od tych średnich wartości. Długość dnia na początku tego miesiąca wynosi około 12:37 (godziny i minuty), w w połowie miesiąca 12:46 i na końcu miesiąca 12:53.Powyższe liczby są ważne przede wszystkim dla kapitału i obszaru wokół niego. Ważne jest, aby powiedzieć, że pogoda może się znacznie różnić na różnych wysokościach, szczególnie w górach.

czerwiec

Typowa (typowa) pogoda w Honduras w czerwiec jest taka: Średnia najwyższa temperatura w Honduras w czerwiec to 28.9 ℃ (84.02 ℉). Średnia najniższa temperatura to 18.2 ℃ (64.76 ℉). Pod począwszu z czerwiec można oczekiwać wyższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 29.5 ℃ (85.1 ℉). Pod koncu z czerwiec można oczekiwać niższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 28.55 ℃ (83.39 ℉). Średnia liczba deszczowe dni czerwiec jest 12. Średnia suma opadów 157.4 mm (Spójrz co oznacza ten numer). Przy planowaniu podróży pamiętaj, że rzeczywista pogoda może różnić się od tych średnich wartości. Długość dnia na początku tego miesiąca wynosi około 12:53 (godziny i minuty), w w połowie miesiąca 12:56 i na końcu miesiąca 12:56.Powyższe liczby są ważne przede wszystkim dla kapitału i obszaru wokół niego. Ważne jest, aby powiedzieć, że pogoda może się znacznie różnić na różnych wysokościach, szczególnie w górach.

lipiec

Typowa (typowa) pogoda w Honduras w lipiec jest taka: Średnia najwyższa temperatura w Honduras w lipiec to 28.2 ℃ (82.76 ℉). Średnia najniższa temperatura to 17.9 ℃ (64.22 ℉). Pod począwszu z lipiec można oczekiwać wyższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 28.55 ℃ (83.39 ℉). Pod koncu z lipiec można oczekiwać wyższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 28.4 ℃ (83.12 ℉). Średnia liczba deszczowe dni lipiec jest 8.8. Średnia suma opadów 81.2 mm (Spójrz co oznacza ten numer). Przy planowaniu podróży pamiętaj, że rzeczywista pogoda może różnić się od tych średnich wartości. Długość dnia na początku tego miesiąca wynosi około 12:56 (godziny i minuty), w w połowie miesiąca 12:53 i na końcu miesiąca 12:46.Powyższe liczby są ważne przede wszystkim dla kapitału i obszaru wokół niego. Ważne jest, aby powiedzieć, że pogoda może się znacznie różnić na różnych wysokościach, szczególnie w górach.

sierpień

Typowa (typowa) pogoda w Honduras w sierpień jest taka: Średnia najwyższa temperatura w Honduras w sierpień to 28.6 ℃ (83.48 ℉). Średnia najniższa temperatura to 17.9 ℃ (64.22 ℉). Pod począwszu z sierpień można oczekiwać niższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 28.4 ℃ (83.12 ℉). Pod koncu z sierpień można oczekiwać niższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 28.3 ℃ (82.94 ℉). Średnia liczba deszczowe dni sierpień jest 9.1. Średnia suma opadów 90.6 mm (Spójrz co oznacza ten numer). Przy planowaniu podróży pamiętaj, że rzeczywista pogoda może różnić się od tych średnich wartości. Długość dnia na początku tego miesiąca wynosi około 12:46 (godziny i minuty), w w połowie miesiąca 12:37 i na końcu miesiąca 12:26.Powyższe liczby są ważne przede wszystkim dla kapitału i obszaru wokół niego. Ważne jest, aby powiedzieć, że pogoda może się znacznie różnić na różnych wysokościach, szczególnie w górach.

wrzesień

Typowa (typowa) pogoda w Honduras w wrzesień jest taka: Średnia najwyższa temperatura w Honduras w wrzesień to 28 ℃ (82.4 ℉). Średnia najniższa temperatura to 18.3 ℃ (64.94 ℉). Pod począwszu z wrzesień można oczekiwać wyższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 28.3 ℃ (82.94 ℉). Pod koncu z wrzesień można oczekiwać wyższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 28.1 ℃ (82.58 ℉). Średnia liczba deszczowe dni wrzesień jest 12.9. Średnia suma opadów 180.8 mm (Spójrz co oznacza ten numer). Przy planowaniu podróży pamiętaj, że rzeczywista pogoda może różnić się od tych średnich wartości. Długość dnia na początku tego miesiąca wynosi około 12:26 (godziny i minuty), w w połowie miesiąca 12:15 i na końcu miesiąca 12:03.Powyższe liczby są ważne przede wszystkim dla kapitału i obszaru wokół niego. Ważne jest, aby powiedzieć, że pogoda może się znacznie różnić na różnych wysokościach, szczególnie w górach.

październik

Typowa (typowa) pogoda w Honduras w październik jest taka: Średnia najwyższa temperatura w Honduras w październik to 28.2 ℃ (82.76 ℉). Średnia najniższa temperatura to 17.7 ℃ (63.86 ℉). Pod począwszu z październik można oczekiwać niższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 28.1 ℃ (82.58 ℉). Pod koncu z październik można oczekiwać niższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 27.3 ℃ (81.14 ℉). Średnia liczba deszczowe dni październik jest 10.1. Średnia suma opadów 110.9 mm (Spójrz co oznacza ten numer). Przy planowaniu podróży pamiętaj, że rzeczywista pogoda może różnić się od tych średnich wartości. Długość dnia na początku tego miesiąca wynosi około 12:03 (godziny i minuty), w w połowie miesiąca 11:51 i na końcu miesiąca 11:40.Powyższe liczby są ważne przede wszystkim dla kapitału i obszaru wokół niego. Ważne jest, aby powiedzieć, że pogoda może się znacznie różnić na różnych wysokościach, szczególnie w górach.

listopad

Typowa (typowa) pogoda w Honduras w listopad jest taka: Średnia najwyższa temperatura w Honduras w listopad to 26.4 ℃ (79.52 ℉). Średnia najniższa temperatura to 16.1 ℃ (60.98 ℉). Pod począwszu z listopad można oczekiwać wyższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 27.3 ℃ (81.14 ℉). Pod koncu z listopad można oczekiwać niższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 26.15 ℃ (79.07 ℉). Średnia liczba deszczowe dni listopad jest 4. Średnia suma opadów 40.3 mm (Spójrz co oznacza ten numer). Przy planowaniu podróży pamiętaj, że rzeczywista pogoda może różnić się od tych średnich wartości. Długość dnia na początku tego miesiąca wynosi około 11:40 (godziny i minuty), w w połowie miesiąca 11:31 i na końcu miesiąca 11:23.Powyższe liczby są ważne przede wszystkim dla kapitału i obszaru wokół niego. Ważne jest, aby powiedzieć, że pogoda może się znacznie różnić na różnych wysokościach, szczególnie w górach.

grudzień

Typowa (typowa) pogoda w Honduras w grudzień jest taka: Średnia najwyższa temperatura w Honduras w grudzień to 25.9 ℃ (78.62 ℉). Średnia najniższa temperatura to 15.5 ℃ (59.9 ℉). Pod począwszu z grudzień można oczekiwać wyższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 26.15 ℃ (79.07 ℉). Pod koncu z grudzień można oczekiwać wyższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 26.2 ℃ (79.16 ℉). Średnia liczba deszczowe dni grudzień jest 2. Średnia suma opadów 9.9 mm (Spójrz co oznacza ten numer). Przy planowaniu podróży pamiętaj, że rzeczywista pogoda może różnić się od tych średnich wartości. Długość dnia na początku tego miesiąca wynosi około 11:23 (godziny i minuty), w w połowie miesiąca 11:18 i na końcu miesiąca 11:17.Powyższe liczby są ważne przede wszystkim dla kapitału i obszaru wokół niego. Ważne jest, aby powiedzieć, że pogoda może się znacznie różnić na różnych wysokościach, szczególnie w górach.

Poniżej podano wartości średnie, abyś mógł uznać je za typową pogodę w Honduras w tych miejscach. Znak "-" oznacza, że ​​nie mamy wystarczających danych dla tego przedmiotu.

La Ceibatemperatura: 25.2 ℃ (77.36 ℉)najwyższa temperatura: 27.6 ℃ (81.68 ℉)najniższa temperatura: 19.8 ℃ (67.64 ℉)opady: 472.9mmdeszcz deszcz dni: -
Telatemperatura: 24.8 ℃ (76.64 ℉)najwyższa temperatura: 28.5 ℃ (83.3 ℉)najniższa temperatura: 20.6 ℃ (69.08 ℉)opady: 411.1mmdeszcz deszcz dni: -
La Mesatemperatura: 24.7 ℃ (76.46 ℉)najwyższa temperatura: 29.6 ℃ (85.28 ℉)najniższa temperatura: 21.4 ℃ (70.52 ℉)opady: 118.9mmdeszcz deszcz dni: -
Puerto Lempiratemperatura: 27.3 ℃ (81.14 ℉)najwyższa temperatura: 28.6 ℃ (83.48 ℉)najniższa temperatura: 22.9 ℃ (73.22 ℉)opady: 289.6mmdeszcz deszcz dni: -
Catacamastemperatura: 24 ℃ (75.2 ℉)najwyższa temperatura: 28.8 ℃ (83.84 ℉)najniższa temperatura: 18.5 ℃ (65.3 ℉)opady: 53.1mmdeszcz deszcz dni: -
Santa Rosa De Copantemperatura: 18.3 ℃ (64.94 ℉)najwyższa temperatura: 22.6 ℃ (72.68 ℉)najniższa temperatura: 14.7 ℃ (58.46 ℉)opady: 58mmdeszcz deszcz dni: -
Cholutecatemperatura: 29.6 ℃ (85.28 ℉)najwyższa temperatura: 34.4 ℃ (93.92 ℉)najniższa temperatura: 23.4 ℃ (74.12 ℉)opady: 8.4mmdeszcz deszcz dni: -
Kiedy czytasz o liczbie mm opadów, powinieneś o tym wiedzieć: Deszcz jest wtedy, gdy opadów jest mniej niż 2,5 mm (0,1 in) na godzinę. Przy umiarkowanym deszczu liczba ta wynosi od 2,5 mm do 10 mm (0,4 cala), przy ulewnym deszczu wynosi ona 10 mm - 50 mm (2,0 cala). Bardzo silny deszcz ma tę wartość powyżej 50 mm na godzinę.