Domov
Európa
Ázia
Austrália & Oceánia
Afrika
Severná Amerika
Stredná Amerika
Južná Amerika

Zvyčajné počasie - Írsko

Potrebujete vedieť, kedy je najlepší čas ísť do ciela Írsko? Potom by ste sa mali pozrieť, aké počasie tam môžete očakávať počas roka.

Domov - Európa - Írsko

Írsko - aké počasie môžete očakávať

Klíma Írska je mierne námorné. Počasie je upravené severoatlantickým prúdom. Môžete očakávať mierne zimy a chladné letá. Počasie je takmer stále vlhké, je veľmi často zataženo. Počasie je tiež pomerne premenlivé a dažde nie sú zriedkavé.

Pri hovore o obvyklom počasí v tomto štáte sú informácie relevantné napríklad pre tieto obľúbené miesta: Abbeyleix, Achill Island, Adare, Aghaboe, Annascaul, Aran Islands, Ardee, Arranmore Island, Ashbourne, Athlone, Athy, Bagenalstown, Bailieborough, Balbriggan, Ballaghmore, Ballyconnell, Ballyliffin, Ballylinan, Ballymote, Ballyragget, Ballyshannon, Ballyvaughan, Baltimore, Banagher, Bantry, Belturbet, Birr, Blarney, Borris, Boyle, Bray, Brú Na Bóinne Archaeological Park, Buncrana, Bundoran, Bunratty, Burren, Burt, Cabinteely, Cadamstown, Caherciveen, Cahir, Callan, Carbury, Carlow, Carndonagh, Carrick on Shannon, Cashel, Castlebar, Castlecomer, Castlegregory, Castletown, Castletownberehaven, Castletownshend, Clara, Clifden, Cliffs of Moher, Cloghan, Cloghane Brandon, Clogherhead, Clonakilty, Clonaslee, Clonbullogue, Clonbur, Clonmacnoise, Cobh, Cong, Connemara, Cork, Craggaunowen, Croghan, Crosshaven, Cullohill, Dalkey, Dingle, Dingle Peninsula, Donegal Town, Doolin, Douglas, Drogheda, Dromahair, Dromineer, Dublin, Dundalk, Dunfanaghy, Dungarvan, Dungloe, Dunmore East, Dún Laoghaire, East Coast and Midlands, East Galway, Edenderry, Emo, Ennis, Enniscorthy, Enniskerry, Falcarragh, Fanad Peninsula, Ferbane, Fethard, Freshford, Galway, Geashill, Glencolmcille, Glendalough, Glengarriff, Glenties, Glenveagh National Park, Gorey, Gortahork, Graignamanagh, Gweedore, Hacketstown, Holycross, Horseleap, Howth, Inis Meáin, Inis Mór, Inis Oírr, Inishowen Peninsula, Inistioge, Kells, Kenmare, Kilcormac, Kildare Village, Kilfenora, Kilkee, Kilkenny, Killarney, Killorglin, Kilmore Quay, Kinnitty, Kinsale, Knock, Lahinch, Leenane, Leighlinbridge, Letterfrack, Letterkenny, Lifford, Limerick, Liscannor, Lisdoonvarna, Lismore, Longford, Lough Key, Macroom, Malahide, Mallow, Manorhamilton, Maynooth, Miltown Malbay, Moneygall, Mooncoin, Mountbolus, Mountcharles, Mountmellick, Mountrath, Mullingar, Multyfarnham, Naas, Nenagh, Northwest Ireland and Lakelands, Oldcastle, Omey Island, Oughterard, Port Laoise, Portarlington, Portmagee, Portmarnock, Querrin, Rathvilly, Roscommon, Rosscarbery, Rosses Point, Rosslare, Roundwood, Rush, Schull, Shannon, Shannon Harbour, Shannon Region, Shannonbridge, Sherkin Island, Skellig Michael, Skerries, Skibbereen, Slane, Slieve Bloom Mountains, Sligo, Southeast Ireland, Southwest Ireland, Spiddal, Stradbally, Strandhill, Swords, The Rosses, Thomastown, Thurles, Timahoe, Tipperary, Tory Island, Tralee, Trim, Tuam, Tullamore, Tullow, University College Dublin, Ventry, Waterford, West Ireland, Westport, Wexford, Youghal.

Poďme sa pozrieť, aké počasie môžete očakávať v oblasti okolo hlavného mesta a v mnohých ďalších mestách. Najteplejším mesiacom tu je Júl, priemerná maximálna teplota je 20.2 ℃ (68.36 ℉). Priemerná minimálna teplota v tomto mesiaci je 11.9 ℃ (53.42 ℉). Najchladnejší mesiac tu je Január, priemerná maximálna teplota je 8.3 ℃ (46.94 ℉). Priemerná minimálna teplota v tomto mesiaci je 2.6 ℃ (36.68 ℉). Najviac daždivý mesiac tu je Január, priemerný počet daždivých dní je 12.9. Najmenej daždivý mesiac tu je September, priemerný počet daždivých dní je 10.

Pri cestovaní na niektoré miesta v lokácii Írsko, vždy zvážte nadmorskú výšku miesta. Najvyšší bod tu je Carrauntoohil (1041 m) a najnižší bod je Atlantic Ocean (0 m). Takže rozdiely v nadmorských výškach v tejto krajine nie sú zanedbateľné a mali by ste očakávať, že počasie sa bude líšiť v miestach v rôznych nadmorských výškach. Majte na pamäti, že teplota zvyčajne klesá o 1.2 - 1.9 ℃ (2.2 - 3.5 ℉) na 200 m (656 stôp), v závislosti od ostatných podmienok. (A mali by sme dodať, že vo veľmi špeciálnom stave nazvanom tepelná inverzia dokonca teplota môže byť vyššia vo vyšších nadmorských výškach.)

Majte na pamäti, že nejde o predpoveď počasia, ale informácie o bežnom počasí (priemer). To vám pomôže rozhodnúť sa, kedy je najlepší čas ísť do ciela Írsko. Prečítajte si ďalšie podrobnosti o typickom počasí v jednotlivých mesiacoch nižšie:

Január - Február - Marec - Apríl - Máj - Jún - Júl - August - September - Október - November - December

Január

Typické (zvyčajné) počasie - Írsko - Január - je toto: Priemerná najvyššia teplota v zemi Írsko v mesiaci Január je 8.3 ℃ (46.94 ℉). Priemerná najnižšia teplota je 2.6 ℃ (36.68 ℉). Na začiatku mesiaca Január môžete očakávať vyššie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 8.45 ℃ (47.21 ℉). Na koncu mesiaca Január môžete očakávať vyššie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 8.4 ℃ (47.12 ℉). Priemerný počet daždivých dní - Január - je 12.9. Priemerné zrážky sú 61.1 mm (podívajte sa tu, čo toto číslo znamená). Pri plánovaní cesty, prosím, majte na pamäti, že skutočné počasie sa môže líšiť od týchto priemerných hodnôt. Dĺžka dňa na začiatku tohto mesiaca je približne 7:34 (hodiny a minúty), v v polovici mesiaca 8:03 a na konci mesiaca 8:50.Tieto čísla sú platné predovšetkým pre hlavné mesto a oblasť okolo nej. Je dôležité povedať, že počasie sa môže v rôznych nadmorských výškach výrazne líšiť.

Február

Typické (zvyčajné) počasie - Írsko - Február - je toto: Priemerná najvyššia teplota v zemi Írsko v mesiaci Február je 8.5 ℃ (47.3 ℉). Priemerná najnižšia teplota je 2.5 ℃ (36.5 ℉). Na začiatku mesiaca Február môžete očakávať nižšie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 8.4 ℃ (47.12 ℉). Na koncu mesiaca Február môžete očakávať vyššie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 10.5 ℃ (50.9 ℉). Priemerný počet daždivých dní - Február - je 10.1. Priemerné zrážky sú 48.5 mm (podívajte sa tu, čo toto číslo znamená). Pri plánovaní cesty, prosím, majte na pamäti, že skutočné počasie sa môže líšiť od týchto priemerných hodnôt. Dĺžka dňa na začiatku tohto mesiaca je približne 8:50 (hodiny a minúty), v v polovici mesiaca 9:47 a na konci mesiaca 10:49.Tieto čísla sú platné predovšetkým pre hlavné mesto a oblasť okolo nej. Je dôležité povedať, že počasie sa môže v rôznych nadmorských výškach výrazne líšiť.

Marec

Typické (zvyčajné) počasie - Írsko - Marec - je toto: Priemerná najvyššia teplota v zemi Írsko v mesiaci Marec je 12.5 ℃ (54.5 ℉). Priemerná najnižšia teplota je 3.5 ℃ (38.3 ℉). Na začiatku mesiaca Marec môžete očakávať nižšie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 10.5 ℃ (50.9 ℉). Na koncu mesiaca Marec môžete očakávať nižšie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 12.35 ℃ (54.23 ℉). Priemerný počet daždivých dní - Marec - je 11.4. Priemerné zrážky sú 53.5 mm (podívajte sa tu, čo toto číslo znamená). Pri plánovaní cesty, prosím, majte na pamäti, že skutočné počasie sa môže líšiť od týchto priemerných hodnôt. Dĺžka dňa na začiatku tohto mesiaca je približne 10:49 (hodiny a minúty), v v polovici mesiaca 11:53 a na konci mesiaca 12:56.Tieto čísla sú platné predovšetkým pre hlavné mesto a oblasť okolo nej. Je dôležité povedať, že počasie sa môže v rôznych nadmorských výškach výrazne líšiť.

Apríl

Typické (zvyčajné) počasie - Írsko - Apríl - je toto: Priemerná najvyššia teplota v zemi Írsko v mesiaci Apríl je 12.2 ℃ (53.96 ℉). Priemerná najnižšia teplota je 4.8 ℃ (40.64 ℉). Na začiatku mesiaca Apríl môžete očakávať vyššie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 12.35 ℃ (54.23 ℉). Na koncu mesiaca Apríl môžete očakávať vyššie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 13.55 ℃ (56.39 ℉). Priemerný počet daždivých dní - Apríl - je 11. Priemerné zrážky sú 53.2 mm (podívajte sa tu, čo toto číslo znamená). Pri plánovaní cesty, prosím, majte na pamäti, že skutočné počasie sa môže líšiť od týchto priemerných hodnôt. Dĺžka dňa na začiatku tohto mesiaca je približne 12:56 (hodiny a minúty), v v polovici mesiaca 13:59 a na konci mesiaca 14:59.Tieto čísla sú platné predovšetkým pre hlavné mesto a oblasť okolo nej. Je dôležité povedať, že počasie sa môže v rôznych nadmorských výškach výrazne líšiť.

Máj

Typické (zvyčajné) počasie - Írsko - Máj - je toto: Priemerná najvyššia teplota v zemi Írsko v mesiaci Máj je 14.9 ℃ (58.82 ℉). Priemerná najnižšia teplota je 7.2 ℃ (44.96 ℉). Na začiatku mesiaca Máj môžete očakávať nižšie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 13.55 ℃ (56.39 ℉). Na koncu mesiaca Máj môžete očakávať vyššie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 16.4 ℃ (61.52 ℉). Priemerný počet daždivých dní - Máj - je 10.8. Priemerné zrážky sú 59.1 mm (podívajte sa tu, čo toto číslo znamená). Pri plánovaní cesty, prosím, majte na pamäti, že skutočné počasie sa môže líšiť od týchto priemerných hodnôt. Dĺžka dňa na začiatku tohto mesiaca je približne 14:59 (hodiny a minúty), v v polovici mesiaca 15:53 a na konci mesiaca 16:34.Tieto čísla sú platné predovšetkým pre hlavné mesto a oblasť okolo nej. Je dôležité povedať, že počasie sa môže v rôznych nadmorských výškach výrazne líšiť.

Jún

Typické (zvyčajné) počasie - Írsko - Jún - je toto: Priemerná najvyššia teplota v zemi Írsko v mesiaci Jún je 17.9 ℃ (64.22 ℉). Priemerná najnižšia teplota je 10 ℃ (50 ℉). Na začiatku mesiaca Jún môžete očakávať nižšie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 16.4 ℃ (61.52 ℉). Na koncu mesiaca Jún môžete očakávať vyššie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 19.05 ℃ (66.29 ℉). Priemerný počet daždivých dní - Jún - je 10.6. Priemerné zrážky sú 66.2 mm (podívajte sa tu, čo toto číslo znamená). Pri plánovaní cesty, prosím, majte na pamäti, že skutočné počasie sa môže líšiť od týchto priemerných hodnôt. Dĺžka dňa na začiatku tohto mesiaca je približne 16:34 (hodiny a minúty), v v polovici mesiaca 16:58 a na konci mesiaca 16:57.Tieto čísla sú platné predovšetkým pre hlavné mesto a oblasť okolo nej. Je dôležité povedať, že počasie sa môže v rôznych nadmorských výškach výrazne líšiť.

Júl

Typické (zvyčajné) počasie - Írsko - Júl - je toto: Priemerná najvyššia teplota v zemi Írsko v mesiaci Júl je 20.2 ℃ (68.36 ℉). Priemerná najnižšia teplota je 11.9 ℃ (53.42 ℉). Na začiatku mesiaca Júl môžete očakávať nižšie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 19.05 ℃ (66.29 ℉). Na koncu mesiaca Júl môžete očakávať nižšie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 19.65 ℃ (67.37 ℉). Priemerný počet daždivých dní - Júl - je 10.8. Priemerné zrážky sú 55.1 mm (podívajte sa tu, čo toto číslo znamená). Pri plánovaní cesty, prosím, majte na pamäti, že skutočné počasie sa môže líšiť od týchto priemerných hodnôt. Dĺžka dňa na začiatku tohto mesiaca je približne 16:57 (hodiny a minúty), v v polovici mesiaca 16:32 a na konci mesiaca 15:50.Tieto čísla sú platné predovšetkým pre hlavné mesto a oblasť okolo nej. Je dôležité povedať, že počasie sa môže v rôznych nadmorských výškach výrazne líšiť.

August

Typické (zvyčajné) počasie - Írsko - August - je toto: Priemerná najvyššia teplota v zemi Írsko v mesiaci August je 19.1 ℃ (66.38 ℉). Priemerná najnižšia teplota je 11.6 ℃ (52.88 ℉). Na začiatku mesiaca August môžete očakávať vyššie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 19.65 ℃ (67.37 ℉). Na koncu mesiaca August môžete očakávať nižšie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 18.35 ℃ (65.03 ℉). Priemerný počet daždivých dní - August - je 11.4. Priemerné zrážky sú 73.6 mm (podívajte sa tu, čo toto číslo znamená). Pri plánovaní cesty, prosím, majte na pamäti, že skutočné počasie sa môže líšiť od týchto priemerných hodnôt. Dĺžka dňa na začiatku tohto mesiaca je približne 15:50 (hodiny a minúty), v v polovici mesiaca 14:56 a na konci mesiaca 13:57.Tieto čísla sú platné predovšetkým pre hlavné mesto a oblasť okolo nej. Je dôležité povedať, že počasie sa môže v rôznych nadmorských výškach výrazne líšiť.

September

Typické (zvyčajné) počasie - Írsko - September - je toto: Priemerná najvyššia teplota v zemi Írsko v mesiaci September je 17.6 ℃ (63.68 ℉). Priemerná najnižšia teplota je 10.2 ℃ (50.36 ℉). Na začiatku mesiaca September môžete očakávať vyššie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 18.35 ℃ (65.03 ℉). Na koncu mesiaca September môžete očakávať nižšie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 15.75 ℃ (60.35 ℉). Priemerný počet daždivých dní - September - je 10. Priemerné zrážky sú 59.2 mm (podívajte sa tu, čo toto číslo znamená). Pri plánovaní cesty, prosím, majte na pamäti, že skutočné počasie sa môže líšiť od týchto priemerných hodnôt. Dĺžka dňa na začiatku tohto mesiaca je približne 13:57 (hodiny a minúty), v v polovici mesiaca 12:55 a na konci mesiaca 11:52.Tieto čísla sú platné predovšetkým pre hlavné mesto a oblasť okolo nej. Je dôležité povedať, že počasie sa môže v rôznych nadmorských výškach výrazne líšiť.

Október

Typické (zvyčajné) počasie - Írsko - Október - je toto: Priemerná najvyššia teplota v zemi Írsko v mesiaci Október je 13.9 ℃ (57.02 ℉). Priemerná najnižšia teplota je 7.4 ℃ (45.32 ℉). Na začiatku mesiaca Október môžete očakávať vyššie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 15.75 ℃ (60.35 ℉). Na koncu mesiaca Október môžete očakávať nižšie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 12.1 ℃ (53.78 ℉). Priemerný počet daždivých dní - Október - je 12.1. Priemerné zrážky sú 80.1 mm (podívajte sa tu, čo toto číslo znamená). Pri plánovaní cesty, prosím, majte na pamäti, že skutočné počasie sa môže líšiť od týchto priemerných hodnôt. Dĺžka dňa na začiatku tohto mesiaca je približne 11:52 (hodiny a minúty), v v polovici mesiaca 10:50 a na konci mesiaca 9:49.Tieto čísla sú platné predovšetkým pre hlavné mesto a oblasť okolo nej. Je dôležité povedať, že počasie sa môže v rôznych nadmorských výškach výrazne líšiť.

November

Typické (zvyčajné) počasie - Írsko - November - je toto: Priemerná najvyššia teplota v zemi Írsko v mesiaci November je 10.3 ℃ (50.54 ℉). Priemerná najnižšia teplota je 4.6 ℃ (40.28 ℉). Na začiatku mesiaca November môžete očakávať vyššie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 12.1 ℃ (53.78 ℉). Na koncu mesiaca November môžete očakávať nižšie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 9.45 ℃ (49.01 ℉). Priemerný počet daždivých dní - November - je 11.6. Priemerné zrážky sú 74.7 mm (podívajte sa tu, čo toto číslo znamená). Pri plánovaní cesty, prosím, majte na pamäti, že skutočné počasie sa môže líšiť od týchto priemerných hodnôt. Dĺžka dňa na začiatku tohto mesiaca je približne 9:49 (hodiny a minúty), v v polovici mesiaca 8:52 a na konci mesiaca 8:05.Tieto čísla sú platné predovšetkým pre hlavné mesto a oblasť okolo nej. Je dôležité povedať, že počasie sa môže v rôznych nadmorských výškach výrazne líšiť.

December

Typické (zvyčajné) počasie - Írsko - December - je toto: Priemerná najvyššia teplota v zemi Írsko v mesiaci December je 8.6 ℃ (47.48 ℉). Priemerná najnižšia teplota je 2.9 ℃ (37.22 ℉). Na začiatku mesiaca December môžete očakávať vyššie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 9.45 ℃ (49.01 ℉). Na koncu mesiaca December môžete očakávať nižšie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 8.45 ℃ (47.21 ℉). Priemerný počet daždivých dní - December - je 12.3. Priemerné zrážky sú 74.3 mm (podívajte sa tu, čo toto číslo znamená). Pri plánovaní cesty, prosím, majte na pamäti, že skutočné počasie sa môže líšiť od týchto priemerných hodnôt. Dĺžka dňa na začiatku tohto mesiaca je približne 8:05 (hodiny a minúty), v v polovici mesiaca 7:35 a na konci mesiaca 7:30.Tieto čísla sú platné predovšetkým pre hlavné mesto a oblasť okolo nej. Je dôležité povedať, že počasie sa môže v rôznych nadmorských výškach výrazne líšiť.

Nižšie sú priemerné hodnoty, takže ich môžete v týchto miestach považovať za typické počasie - Írsko. Znak "-" znamená, že pre túto položku nemáme dostatok údajov.

Dublinteplota: - najvyššia teplota: 8.6 ℃ (47.48 ℉)najnižšia teplota: 2.9 ℃ (37.22 ℉)zrážky: 74.3mmdaždivé dni: 12.3
Corkteplota: - najvyššia teplota: 8.7 ℃ (47.66 ℉)najnižšia teplota: 3.9 ℃ (39.02 ℉)zrážky: 134.1mmdaždivé dni: 20
Shannon Airportteplota: - najvyššia teplota: 9.2 ℃ (48.56 ℉)najnižšia teplota: 3.8 ℃ (38.84 ℉)zrážky: 103.3mmdaždivé dni: 15.2
Belmulletteplota: - najvyššia teplota: 9.3 ℃ (48.74 ℉)najnižšia teplota: 4.5 ℃ (40.1 ℉)zrážky: 138.6mmdaždivé dni: 22.8
Malin Headteplota: - najvyššia teplota: 8.6 ℃ (47.48 ℉)najnižšia teplota: 4.4 ℃ (39.92 ℉)zrážky: 116.3mmdaždivé dni: 17.4
Kilkennyteplota: - najvyššia teplota: 8.7 ℃ (47.66 ℉)najnižšia teplota: 2.3 ℃ (36.14 ℉)zrážky: 82.2mmdaždivé dni: 12.8
Galwayteplota: - najvyššia teplota: 9.2 ℃ (48.56 ℉)najnižšia teplota: 3.5 ℃ (38.3 ℉)zrážky: 133.9mmdaždivé dni: 17.2
Donegalteplota: - najvyššia teplota: 8.5 ℃ (47.3 ℉)najnižšia teplota: 3.1 ℃ (37.58 ℉)zrážky: 132.1mmdaždivé dni: 0
Kerryteplota: - najvyššia teplota: 10.4 ℃ (50.72 ℉)najnižšia teplota: 5.4 ℃ (41.72 ℉)zrážky: 162.4mmdaždivé dni: 18.1
Mayoteplota: - najvyššia teplota: 7.9 ℃ (46.22 ℉)najnižšia teplota: 2.3 ℃ (36.14 ℉)zrážky: 124mmdaždivé dni: 21.6
Offalyteplota: - najvyššia teplota: 8.3 ℃ (46.94 ℉)najnižšia teplota: 2.6 ℃ (36.68 ℉)zrážky: 78.6mmdaždivé dni: 19
Wexfordteplota: - najvyššia teplota: 9.2 ℃ (48.56 ℉)najnižšia teplota: 4.1 ℃ (39.38 ℉)zrážky: 109mmdaždivé dni: 19
Keď čítate o počte mm zrážok, mali by ste to vedieť: Slabý dážď je, keď je rýchlosť zrážok je menšia ako 2,5 mm (0,1 palca) za hodinu. Pri miernom daždi je toto číslo medzi 2,5 mm a 10 mm (0,4 palca), pri silnom daždi je 10 - 50 mm (2,0 palca). Veľmi silný dážď má tento počet vyšší ako 50 mm za hodinu.