Główna
Europa
Azja
Australia & Oceania
Afryka
Ameryka Północna
Ameryka Centralna
Ameryka Południowa

Zwykła pogoda - Irlandia

Czy musisz wiedzieć, kiedy najlepiej wybrać się do Irlandia? Następnie należy spojrzeć tutaj, jakiej pogody można się spodziewać w ciągu roku.

Główna - Europa - Irlandia

Jakiej pogody możesz się spodziewać w celu Irlandia

Klimat Irlandii jest umiarkowany morski. Pogoda jest modyfikowana przez prąd północnoatlantycki. Możesz spodziewać się łagodnych zim i chłodnych lat. Pogoda jest prawie jednolicie wilgotna, bardzo często pochmurna. Pogoda jest dość zmienna, a deszcze nie są rzadkością.

Mówiąc o zwykłej pogody w tym kraju, informacja ma znaczenie na przykład dla tych popularnych miejsc: Abbeyleix, Achill Island, Adare, Aghaboe, Annascaul, Aran Islands, Ardee, Arranmore Island, Ashbourne, Athlone, Athy, Bagenalstown, Bailieborough, Balbriggan, Ballaghmore, Ballyconnell, Ballyliffin, Ballylinan, Ballymote, Ballyragget, Ballyshannon, Ballyvaughan, Baltimore, Banagher, Bantry, Belturbet, Birr, Blarney, Borris, Boyle, Bray, Brú Na Bóinne Archaeological Park, Buncrana, Bundoran, Bunratty, Burren, Burt, Cabinteely, Cadamstown, Caherciveen, Cahir, Callan, Carbury, Carlow, Carndonagh, Carrick on Shannon, Cashel, Castlebar, Castlecomer, Castlegregory, Castletown, Castletownberehaven, Castletownshend, Clara, Clifden, Cliffs of Moher, Cloghan, Cloghane Brandon, Clogherhead, Clonakilty, Clonaslee, Clonbullogue, Clonbur, Clonmacnoise, Cobh, Cong, Connemara, Cork, Craggaunowen, Croghan, Crosshaven, Cullohill, Dalkey, Dingle, Dingle Peninsula, Donegal Town, Doolin, Douglas, Drogheda, Dromahair, Dromineer, Dublin, Dundalk, Dunfanaghy, Dungarvan, Dungloe, Dunmore East, Dún Laoghaire, East Coast and Midlands, East Galway, Edenderry, Emo, Ennis, Enniscorthy, Enniskerry, Falcarragh, Fanad Peninsula, Ferbane, Fethard, Freshford, Galway, Geashill, Glencolmcille, Glendalough, Glengarriff, Glenties, Glenveagh National Park, Gorey, Gortahork, Graignamanagh, Gweedore, Hacketstown, Holycross, Horseleap, Howth, Inis Meáin, Inis Mór, Inis Oírr, Inishowen Peninsula, Inistioge, Kells, Kenmare, Kilcormac, Kildare Village, Kilfenora, Kilkee, Kilkenny, Killarney, Killorglin, Kilmore Quay, Kinnitty, Kinsale, Knock, Lahinch, Leenane, Leighlinbridge, Letterfrack, Letterkenny, Lifford, Limerick, Liscannor, Lisdoonvarna, Lismore, Longford, Lough Key, Macroom, Malahide, Mallow, Manorhamilton, Maynooth, Miltown Malbay, Moneygall, Mooncoin, Mountbolus, Mountcharles, Mountmellick, Mountrath, Mullingar, Multyfarnham, Naas, Nenagh, Northwest Ireland and Lakelands, Oldcastle, Omey Island, Oughterard, Port Laoise, Portarlington, Portmagee, Portmarnock, Querrin, Rathvilly, Roscommon, Rosscarbery, Rosses Point, Rosslare, Roundwood, Rush, Schull, Shannon, Shannon Harbour, Shannon Region, Shannonbridge, Sherkin Island, Skellig Michael, Skerries, Skibbereen, Slane, Slieve Bloom Mountains, Sligo, Southeast Ireland, Southwest Ireland, Spiddal, Stradbally, Strandhill, Swords, The Rosses, Thomastown, Thurles, Timahoe, Tipperary, Tory Island, Tralee, Trim, Tuam, Tullamore, Tullow, University College Dublin, Ventry, Waterford, West Ireland, Westport, Wexford, Youghal.

Zobaczmy teraz, jakiej pogody można się spodziewać w okolicy stolicy i wielu innych miast. Najcieplejszy miesiąc tutaj jest lipiec, średnia maksymalna temperatura jest 20.2 ℃ (68.36 ℉). Średnia temperatura minimalna w tym miesiącu jest 11.9 ℃ (53.42 ℉). Najzimniejszy miesiąc tutaj jest styczeń, średnia maksymalna temperatura jest 8.3 ℃ (46.94 ℉). Średnia temperatura minimalna w tym miesiącu jest 2.6 ℃ (36.68 ℉). Najbardziej deszczowy miesiąc tutaj jest styczeń, średnia liczba dni deszczowych jest w 12.9. Najmniej deszczowy miesiąc tutaj jest wrzesień, średnia liczba dni deszczowych jest w 10.

Kiedy podróżujesz do niektórych miejsc w Irlandia, zawsze weź pod uwagę także wysokość tego miejsca. Najwyższy punkt tutaj jest Carrauntoohil (1041 m) i najniższy punkt Atlantic Ocean (0 m). Różnice w wysokościach w tym kraju nie są bez znaczenia i należy oczekiwać, że pogoda będzie inna w różnych miejscach na różnych wysokościach. Należy pamiętać, że temperatura zwykle spada o 1.2 - 1.9 ℃ (2.2 - 3.5 ℉) na 200 m (656 ft), w zależności od innych warunków. (I powinniśmy dodać, że w bardzo szczególnym stanie zwanym inwersją termiczną nawet temperatura może być wyższa na wyższych wysokościach).

Należy pamiętać, że nie jest to prognoza pogody, ale informacja o zwykłej pogodzie (średnia). To powinno pomóc Ci zdecydować, kiedy najlepiej wybrać się na Irlandia. Przeczytaj więcej szczegółów na temat typowej dla nich pogody we wszystkich poszczególnych miesiącach poniżej:

styczeń - luty - marzec - kwiecień - maj - czerwiec - lipiec - sierpień - wrzesień - październik - listopad - grudzień

styczeń

Typowa (typowa) pogoda w Irlandia w styczeń jest taka: Średnia najwyższa temperatura w Irlandia w styczeń to 8.3 ℃ (46.94 ℉). Średnia najniższa temperatura to 2.6 ℃ (36.68 ℉). Pod począwszu z styczeń można oczekiwać wyższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 8.45 ℃ (47.21 ℉). Pod koncu z styczeń można oczekiwać wyższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 8.4 ℃ (47.12 ℉). Średnia liczba deszczowe dni styczeń jest 12.9. Średnia suma opadów 61.1 mm (Spójrz co oznacza ten numer). Przy planowaniu podróży pamiętaj, że rzeczywista pogoda może różnić się od tych średnich wartości. Długość dnia na początku tego miesiąca wynosi około 7:34 (godziny i minuty), w w połowie miesiąca 8:03 i na końcu miesiąca 8:50.Powyższe liczby są ważne przede wszystkim dla kapitału i obszaru wokół niego. Ważne jest, aby powiedzieć, że pogoda może się znacznie różnić na różnych wysokościach.

luty

Typowa (typowa) pogoda w Irlandia w luty jest taka: Średnia najwyższa temperatura w Irlandia w luty to 8.5 ℃ (47.3 ℉). Średnia najniższa temperatura to 2.5 ℃ (36.5 ℉). Pod począwszu z luty można oczekiwać niższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 8.4 ℃ (47.12 ℉). Pod koncu z luty można oczekiwać wyższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 10.5 ℃ (50.9 ℉). Średnia liczba deszczowe dni luty jest 10.1. Średnia suma opadów 48.5 mm (Spójrz co oznacza ten numer). Przy planowaniu podróży pamiętaj, że rzeczywista pogoda może różnić się od tych średnich wartości. Długość dnia na początku tego miesiąca wynosi około 8:50 (godziny i minuty), w w połowie miesiąca 9:47 i na końcu miesiąca 10:49.Powyższe liczby są ważne przede wszystkim dla kapitału i obszaru wokół niego. Ważne jest, aby powiedzieć, że pogoda może się znacznie różnić na różnych wysokościach.

marzec

Typowa (typowa) pogoda w Irlandia w marzec jest taka: Średnia najwyższa temperatura w Irlandia w marzec to 12.5 ℃ (54.5 ℉). Średnia najniższa temperatura to 3.5 ℃ (38.3 ℉). Pod począwszu z marzec można oczekiwać niższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 10.5 ℃ (50.9 ℉). Pod koncu z marzec można oczekiwać niższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 12.35 ℃ (54.23 ℉). Średnia liczba deszczowe dni marzec jest 11.4. Średnia suma opadów 53.5 mm (Spójrz co oznacza ten numer). Przy planowaniu podróży pamiętaj, że rzeczywista pogoda może różnić się od tych średnich wartości. Długość dnia na początku tego miesiąca wynosi około 10:49 (godziny i minuty), w w połowie miesiąca 11:53 i na końcu miesiąca 12:56.Powyższe liczby są ważne przede wszystkim dla kapitału i obszaru wokół niego. Ważne jest, aby powiedzieć, że pogoda może się znacznie różnić na różnych wysokościach.

kwiecień

Typowa (typowa) pogoda w Irlandia w kwiecień jest taka: Średnia najwyższa temperatura w Irlandia w kwiecień to 12.2 ℃ (53.96 ℉). Średnia najniższa temperatura to 4.8 ℃ (40.64 ℉). Pod począwszu z kwiecień można oczekiwać wyższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 12.35 ℃ (54.23 ℉). Pod koncu z kwiecień można oczekiwać wyższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 13.55 ℃ (56.39 ℉). Średnia liczba deszczowe dni kwiecień jest 11. Średnia suma opadów 53.2 mm (Spójrz co oznacza ten numer). Przy planowaniu podróży pamiętaj, że rzeczywista pogoda może różnić się od tych średnich wartości. Długość dnia na początku tego miesiąca wynosi około 12:56 (godziny i minuty), w w połowie miesiąca 13:59 i na końcu miesiąca 14:59.Powyższe liczby są ważne przede wszystkim dla kapitału i obszaru wokół niego. Ważne jest, aby powiedzieć, że pogoda może się znacznie różnić na różnych wysokościach.

maj

Typowa (typowa) pogoda w Irlandia w maj jest taka: Średnia najwyższa temperatura w Irlandia w maj to 14.9 ℃ (58.82 ℉). Średnia najniższa temperatura to 7.2 ℃ (44.96 ℉). Pod począwszu z maj można oczekiwać niższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 13.55 ℃ (56.39 ℉). Pod koncu z maj można oczekiwać wyższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 16.4 ℃ (61.52 ℉). Średnia liczba deszczowe dni maj jest 10.8. Średnia suma opadów 59.1 mm (Spójrz co oznacza ten numer). Przy planowaniu podróży pamiętaj, że rzeczywista pogoda może różnić się od tych średnich wartości. Długość dnia na początku tego miesiąca wynosi około 14:59 (godziny i minuty), w w połowie miesiąca 15:53 i na końcu miesiąca 16:34.Powyższe liczby są ważne przede wszystkim dla kapitału i obszaru wokół niego. Ważne jest, aby powiedzieć, że pogoda może się znacznie różnić na różnych wysokościach.

czerwiec

Typowa (typowa) pogoda w Irlandia w czerwiec jest taka: Średnia najwyższa temperatura w Irlandia w czerwiec to 17.9 ℃ (64.22 ℉). Średnia najniższa temperatura to 10 ℃ (50 ℉). Pod począwszu z czerwiec można oczekiwać niższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 16.4 ℃ (61.52 ℉). Pod koncu z czerwiec można oczekiwać wyższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 19.05 ℃ (66.29 ℉). Średnia liczba deszczowe dni czerwiec jest 10.6. Średnia suma opadów 66.2 mm (Spójrz co oznacza ten numer). Przy planowaniu podróży pamiętaj, że rzeczywista pogoda może różnić się od tych średnich wartości. Długość dnia na początku tego miesiąca wynosi około 16:34 (godziny i minuty), w w połowie miesiąca 16:58 i na końcu miesiąca 16:57.Powyższe liczby są ważne przede wszystkim dla kapitału i obszaru wokół niego. Ważne jest, aby powiedzieć, że pogoda może się znacznie różnić na różnych wysokościach.

lipiec

Typowa (typowa) pogoda w Irlandia w lipiec jest taka: Średnia najwyższa temperatura w Irlandia w lipiec to 20.2 ℃ (68.36 ℉). Średnia najniższa temperatura to 11.9 ℃ (53.42 ℉). Pod począwszu z lipiec można oczekiwać niższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 19.05 ℃ (66.29 ℉). Pod koncu z lipiec można oczekiwać niższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 19.65 ℃ (67.37 ℉). Średnia liczba deszczowe dni lipiec jest 10.8. Średnia suma opadów 55.1 mm (Spójrz co oznacza ten numer). Przy planowaniu podróży pamiętaj, że rzeczywista pogoda może różnić się od tych średnich wartości. Długość dnia na początku tego miesiąca wynosi około 16:57 (godziny i minuty), w w połowie miesiąca 16:32 i na końcu miesiąca 15:50.Powyższe liczby są ważne przede wszystkim dla kapitału i obszaru wokół niego. Ważne jest, aby powiedzieć, że pogoda może się znacznie różnić na różnych wysokościach.

sierpień

Typowa (typowa) pogoda w Irlandia w sierpień jest taka: Średnia najwyższa temperatura w Irlandia w sierpień to 19.1 ℃ (66.38 ℉). Średnia najniższa temperatura to 11.6 ℃ (52.88 ℉). Pod począwszu z sierpień można oczekiwać wyższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 19.65 ℃ (67.37 ℉). Pod koncu z sierpień można oczekiwać niższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 18.35 ℃ (65.03 ℉). Średnia liczba deszczowe dni sierpień jest 11.4. Średnia suma opadów 73.6 mm (Spójrz co oznacza ten numer). Przy planowaniu podróży pamiętaj, że rzeczywista pogoda może różnić się od tych średnich wartości. Długość dnia na początku tego miesiąca wynosi około 15:50 (godziny i minuty), w w połowie miesiąca 14:56 i na końcu miesiąca 13:57.Powyższe liczby są ważne przede wszystkim dla kapitału i obszaru wokół niego. Ważne jest, aby powiedzieć, że pogoda może się znacznie różnić na różnych wysokościach.

wrzesień

Typowa (typowa) pogoda w Irlandia w wrzesień jest taka: Średnia najwyższa temperatura w Irlandia w wrzesień to 17.6 ℃ (63.68 ℉). Średnia najniższa temperatura to 10.2 ℃ (50.36 ℉). Pod począwszu z wrzesień można oczekiwać wyższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 18.35 ℃ (65.03 ℉). Pod koncu z wrzesień można oczekiwać niższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 15.75 ℃ (60.35 ℉). Średnia liczba deszczowe dni wrzesień jest 10. Średnia suma opadów 59.2 mm (Spójrz co oznacza ten numer). Przy planowaniu podróży pamiętaj, że rzeczywista pogoda może różnić się od tych średnich wartości. Długość dnia na początku tego miesiąca wynosi około 13:57 (godziny i minuty), w w połowie miesiąca 12:55 i na końcu miesiąca 11:52.Powyższe liczby są ważne przede wszystkim dla kapitału i obszaru wokół niego. Ważne jest, aby powiedzieć, że pogoda może się znacznie różnić na różnych wysokościach.

październik

Typowa (typowa) pogoda w Irlandia w październik jest taka: Średnia najwyższa temperatura w Irlandia w październik to 13.9 ℃ (57.02 ℉). Średnia najniższa temperatura to 7.4 ℃ (45.32 ℉). Pod począwszu z październik można oczekiwać wyższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 15.75 ℃ (60.35 ℉). Pod koncu z październik można oczekiwać niższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 12.1 ℃ (53.78 ℉). Średnia liczba deszczowe dni październik jest 12.1. Średnia suma opadów 80.1 mm (Spójrz co oznacza ten numer). Przy planowaniu podróży pamiętaj, że rzeczywista pogoda może różnić się od tych średnich wartości. Długość dnia na początku tego miesiąca wynosi około 11:52 (godziny i minuty), w w połowie miesiąca 10:50 i na końcu miesiąca 9:49.Powyższe liczby są ważne przede wszystkim dla kapitału i obszaru wokół niego. Ważne jest, aby powiedzieć, że pogoda może się znacznie różnić na różnych wysokościach.

listopad

Typowa (typowa) pogoda w Irlandia w listopad jest taka: Średnia najwyższa temperatura w Irlandia w listopad to 10.3 ℃ (50.54 ℉). Średnia najniższa temperatura to 4.6 ℃ (40.28 ℉). Pod począwszu z listopad można oczekiwać wyższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 12.1 ℃ (53.78 ℉). Pod koncu z listopad można oczekiwać niższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 9.45 ℃ (49.01 ℉). Średnia liczba deszczowe dni listopad jest 11.6. Średnia suma opadów 74.7 mm (Spójrz co oznacza ten numer). Przy planowaniu podróży pamiętaj, że rzeczywista pogoda może różnić się od tych średnich wartości. Długość dnia na początku tego miesiąca wynosi około 9:49 (godziny i minuty), w w połowie miesiąca 8:52 i na końcu miesiąca 8:05.Powyższe liczby są ważne przede wszystkim dla kapitału i obszaru wokół niego. Ważne jest, aby powiedzieć, że pogoda może się znacznie różnić na różnych wysokościach.

grudzień

Typowa (typowa) pogoda w Irlandia w grudzień jest taka: Średnia najwyższa temperatura w Irlandia w grudzień to 8.6 ℃ (47.48 ℉). Średnia najniższa temperatura to 2.9 ℃ (37.22 ℉). Pod począwszu z grudzień można oczekiwać wyższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 9.45 ℃ (49.01 ℉). Pod koncu z grudzień można oczekiwać niższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 8.45 ℃ (47.21 ℉). Średnia liczba deszczowe dni grudzień jest 12.3. Średnia suma opadów 74.3 mm (Spójrz co oznacza ten numer). Przy planowaniu podróży pamiętaj, że rzeczywista pogoda może różnić się od tych średnich wartości. Długość dnia na początku tego miesiąca wynosi około 8:05 (godziny i minuty), w w połowie miesiąca 7:35 i na końcu miesiąca 7:30.Powyższe liczby są ważne przede wszystkim dla kapitału i obszaru wokół niego. Ważne jest, aby powiedzieć, że pogoda może się znacznie różnić na różnych wysokościach.

Poniżej podano wartości średnie, abyś mógł uznać je za typową pogodę w Irlandia w tych miejscach. Znak "-" oznacza, że ​​nie mamy wystarczających danych dla tego przedmiotu.

Dublintemperatura: - najwyższa temperatura: 8.6 ℃ (47.48 ℉)najniższa temperatura: 2.9 ℃ (37.22 ℉)opady: 74.3mmdeszcz deszcz dni: 12.3
Corktemperatura: - najwyższa temperatura: 8.7 ℃ (47.66 ℉)najniższa temperatura: 3.9 ℃ (39.02 ℉)opady: 134.1mmdeszcz deszcz dni: 20
Shannon Airporttemperatura: - najwyższa temperatura: 9.2 ℃ (48.56 ℉)najniższa temperatura: 3.8 ℃ (38.84 ℉)opady: 103.3mmdeszcz deszcz dni: 15.2
Belmullettemperatura: - najwyższa temperatura: 9.3 ℃ (48.74 ℉)najniższa temperatura: 4.5 ℃ (40.1 ℉)opady: 138.6mmdeszcz deszcz dni: 22.8
Malin Headtemperatura: - najwyższa temperatura: 8.6 ℃ (47.48 ℉)najniższa temperatura: 4.4 ℃ (39.92 ℉)opady: 116.3mmdeszcz deszcz dni: 17.4
Kilkennytemperatura: - najwyższa temperatura: 8.7 ℃ (47.66 ℉)najniższa temperatura: 2.3 ℃ (36.14 ℉)opady: 82.2mmdeszcz deszcz dni: 12.8
Galwaytemperatura: - najwyższa temperatura: 9.2 ℃ (48.56 ℉)najniższa temperatura: 3.5 ℃ (38.3 ℉)opady: 133.9mmdeszcz deszcz dni: 17.2
Donegaltemperatura: - najwyższa temperatura: 8.5 ℃ (47.3 ℉)najniższa temperatura: 3.1 ℃ (37.58 ℉)opady: 132.1mmdeszcz deszcz dni: 0
Kerrytemperatura: - najwyższa temperatura: 10.4 ℃ (50.72 ℉)najniższa temperatura: 5.4 ℃ (41.72 ℉)opady: 162.4mmdeszcz deszcz dni: 18.1
Mayotemperatura: - najwyższa temperatura: 7.9 ℃ (46.22 ℉)najniższa temperatura: 2.3 ℃ (36.14 ℉)opady: 124mmdeszcz deszcz dni: 21.6
Offalytemperatura: - najwyższa temperatura: 8.3 ℃ (46.94 ℉)najniższa temperatura: 2.6 ℃ (36.68 ℉)opady: 78.6mmdeszcz deszcz dni: 19
Wexfordtemperatura: - najwyższa temperatura: 9.2 ℃ (48.56 ℉)najniższa temperatura: 4.1 ℃ (39.38 ℉)opady: 109mmdeszcz deszcz dni: 19
Kiedy czytasz o liczbie mm opadów, powinieneś o tym wiedzieć: Deszcz jest wtedy, gdy opadów jest mniej niż 2,5 mm (0,1 in) na godzinę. Przy umiarkowanym deszczu liczba ta wynosi od 2,5 mm do 10 mm (0,4 cala), przy ulewnym deszczu wynosi ona 10 mm - 50 mm (2,0 cala). Bardzo silny deszcz ma tę wartość powyżej 50 mm na godzinę.