Domů
Evropa
Asie
Austrálie & Oceánie
Afrika
Severní Amerika
Střední Amerika
Jižní Amerika

Obvyklé počasí - Irsko

Potřebujete vědět, kdy je nejlepší čas jet do cíle Irsko? Pak byste se měli podívat zde, jaké počasí můžete v průběhu roku očekávat.

Domů - Evropa - Irsko

Irsko - jaké počasí lze čekat

Irské klima je mírné námořní. Počasí je upraveno North Atlantic Current. Můžete očekávat mírné zimy a chladné léto. Počasí je téměř nepřetržitě vlhké, je velmi často zataženo. Počasí je také poměrně proměnlivé a deště nejsou vzácné.

Když hovoříte o obvyklém počasí v tomto státě, informace jsou relevantní například pro tato oblíbená místa: Abbeyleix, Achill Island, Adare, Aghaboe, Annascaul, Aran Islands, Ardee, Arranmore Island, Ashbourne, Athlone, Athy, Bagenalstown, Bailieborough, Balbriggan, Ballaghmore, Ballyconnell, Ballyliffin, Ballylinan, Ballymote, Ballyragget, Ballyshannon, Ballyvaughan, Baltimore, Banagher, Bantry, Belturbet, Birr, Blarney, Borris, Boyle, Bray, Brú Na Bóinne Archaeological Park, Buncrana, Bundoran, Bunratty, Burren, Burt, Cabinteely, Cadamstown, Caherciveen, Cahir, Callan, Carbury, Carlow, Carndonagh, Carrick on Shannon, Cashel, Castlebar, Castlecomer, Castlegregory, Castletown, Castletownberehaven, Castletownshend, Clara, Clifden, Cliffs of Moher, Cloghan, Cloghane Brandon, Clogherhead, Clonakilty, Clonaslee, Clonbullogue, Clonbur, Clonmacnoise, Cobh, Cong, Connemara, Cork, Craggaunowen, Croghan, Crosshaven, Cullohill, Dalkey, Dingle, Dingle Peninsula, Donegal Town, Doolin, Douglas, Drogheda, Dromahair, Dromineer, Dublin, Dundalk, Dunfanaghy, Dungarvan, Dungloe, Dunmore East, Dún Laoghaire, East Coast and Midlands, East Galway, Edenderry, Emo, Ennis, Enniscorthy, Enniskerry, Falcarragh, Fanad Peninsula, Ferbane, Fethard, Freshford, Galway, Geashill, Glencolmcille, Glendalough, Glengarriff, Glenties, Glenveagh National Park, Gorey, Gortahork, Graignamanagh, Gweedore, Hacketstown, Holycross, Horseleap, Howth, Inis Meáin, Inis Mór, Inis Oírr, Inishowen Peninsula, Inistioge, Kells, Kenmare, Kilcormac, Kildare Village, Kilfenora, Kilkee, Kilkenny, Killarney, Killorglin, Kilmore Quay, Kinnitty, Kinsale, Knock, Lahinch, Leenane, Leighlinbridge, Letterfrack, Letterkenny, Lifford, Limerick, Liscannor, Lisdoonvarna, Lismore, Longford, Lough Key, Macroom, Malahide, Mallow, Manorhamilton, Maynooth, Miltown Malbay, Moneygall, Mooncoin, Mountbolus, Mountcharles, Mountmellick, Mountrath, Mullingar, Multyfarnham, Naas, Nenagh, Northwest Ireland and Lakelands, Oldcastle, Omey Island, Oughterard, Port Laoise, Portarlington, Portmagee, Portmarnock, Querrin, Rathvilly, Roscommon, Rosscarbery, Rosses Point, Rosslare, Roundwood, Rush, Schull, Shannon, Shannon Harbour, Shannon Region, Shannonbridge, Sherkin Island, Skellig Michael, Skerries, Skibbereen, Slane, Slieve Bloom Mountains, Sligo, Southeast Ireland, Southwest Ireland, Spiddal, Stradbally, Strandhill, Swords, The Rosses, Thomastown, Thurles, Timahoe, Tipperary, Tory Island, Tralee, Trim, Tuam, Tullamore, Tullow, University College Dublin, Ventry, Waterford, West Ireland, Westport, Wexford, Youghal.

Podívejme se nyní na to, jaké počasí můžete očekávat v okolí hlavního města a v mnoha dalších městech. Nejteplejším měsícem je zde červenec, průměrná maximální teplota 20.2 ℃ (68.36 ℉). Průměrná minimální teplota v tomto měsíci je 11.9 ℃ (53.42 ℉). Nejchladnější měsíc je zde leden, průměrná maximální teplota 8.3 ℃ (46.94 ℉). Průměrná minimální teplota v tomto měsíci je 2.6 ℃ (36.68 ℉). Nejvíce deštivý měsíc zde je leden, průměrný počet deštivých dnů je 12.9. Nejméně deštivý měsíc zde je září, průměrný počet deštivých dnů je 10.

Když cestujete na některé místa, které obsahuje Irsko, vždy je třeba zvážit nadmořskou výšku místa. Nejvyšší bod je zde Carrauntoohil (1041 m) a nejnižší bod je Atlantic Ocean (0 m). Takže rozdíly v nadmořských výškách v této zemi nejsou zanedbatelné a měli byste očekávat, že počasí bude jiné v různých výškách. Mějte na paměti, že teplota obvykle klesá o 1.2 - 1.9 ℃ (2.2 - 3.5 ℉) za 200 m (656 ft), v závislosti na ostatních podmínkách. (A měli bychom dodat, že ve velmi zvláštním stavu nazvaném tepelná inverze může být i teplota vyšší ve vyšších polohách.)

Mějte prosím na paměti, že toto není předpověď počasí, ale informace o obvyklém počasí (průměr). To by vám mělo pomoci při rozhodování o tom, kdy je nejvhodnější doba k návštěvě cíle Irsko. Přečtěte si další podrobnosti o typickém počasí v jednotlivých měsících níže:

leden - únor - březen - duben - květen - červen - červenec - srpen - září - říjen - listopad - prosinec

leden

Typické (obvyklé) počasí - Irsko - leden - je toto: Průměrná nejvyšší teplota v zemi Irsko v měsíci leden je 8.3 ℃ (46.94 ℉). Průměrná nejnižší teplota je 2.6 ℃ (36.68 ℉). Na počátku měsíce leden můžete očekávat vyšší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 8.45 ℃ (47.21 ℉). Na konci měsíce leden můžete očekávat vyšší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 8.4 ℃ (47.12 ℉). Průměrný počet deštivých dnů v měsíci leden je 12.9. Průměrné srážky jsou 61.1 mm (podívejte se zde, co toto číslo znamená). Při plánování cesty mějte prosím na paměti, že skutečné počasí se může lišit od těchto průměrných hodnot. Délka dne na začátku tohoto měsíce je přibližně 7:34 (hodiny a minuty), v polovině měsíce 8:03 a na konci měsíce 8:50.Tato čísla jsou platná především pro hlavní město a okolí. Je důležité říci, že počasí se může v různých výškách výrazně lišit.

únor

Typické (obvyklé) počasí - Irsko - únor - je toto: Průměrná nejvyšší teplota v zemi Irsko v měsíci únor je 8.5 ℃ (47.3 ℉). Průměrná nejnižší teplota je 2.5 ℃ (36.5 ℉). Na počátku měsíce únor můžete očekávat nižší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 8.4 ℃ (47.12 ℉). Na konci měsíce únor můžete očekávat vyšší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 10.5 ℃ (50.9 ℉). Průměrný počet deštivých dnů v měsíci únor je 10.1. Průměrné srážky jsou 48.5 mm (podívejte se zde, co toto číslo znamená). Při plánování cesty mějte prosím na paměti, že skutečné počasí se může lišit od těchto průměrných hodnot. Délka dne na začátku tohoto měsíce je přibližně 8:50 (hodiny a minuty), v polovině měsíce 9:47 a na konci měsíce 10:49.Tato čísla jsou platná především pro hlavní město a okolí. Je důležité říci, že počasí se může v různých výškách výrazně lišit.

březen

Typické (obvyklé) počasí - Irsko - březen - je toto: Průměrná nejvyšší teplota v zemi Irsko v měsíci březen je 12.5 ℃ (54.5 ℉). Průměrná nejnižší teplota je 3.5 ℃ (38.3 ℉). Na počátku měsíce březen můžete očekávat nižší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 10.5 ℃ (50.9 ℉). Na konci měsíce březen můžete očekávat nižší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 12.35 ℃ (54.23 ℉). Průměrný počet deštivých dnů v měsíci březen je 11.4. Průměrné srážky jsou 53.5 mm (podívejte se zde, co toto číslo znamená). Při plánování cesty mějte prosím na paměti, že skutečné počasí se může lišit od těchto průměrných hodnot. Délka dne na začátku tohoto měsíce je přibližně 10:49 (hodiny a minuty), v polovině měsíce 11:53 a na konci měsíce 12:56.Tato čísla jsou platná především pro hlavní město a okolí. Je důležité říci, že počasí se může v různých výškách výrazně lišit.

duben

Typické (obvyklé) počasí - Irsko - duben - je toto: Průměrná nejvyšší teplota v zemi Irsko v měsíci duben je 12.2 ℃ (53.96 ℉). Průměrná nejnižší teplota je 4.8 ℃ (40.64 ℉). Na počátku měsíce duben můžete očekávat vyšší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 12.35 ℃ (54.23 ℉). Na konci měsíce duben můžete očekávat vyšší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 13.55 ℃ (56.39 ℉). Průměrný počet deštivých dnů v měsíci duben je 11. Průměrné srážky jsou 53.2 mm (podívejte se zde, co toto číslo znamená). Při plánování cesty mějte prosím na paměti, že skutečné počasí se může lišit od těchto průměrných hodnot. Délka dne na začátku tohoto měsíce je přibližně 12:56 (hodiny a minuty), v polovině měsíce 13:59 a na konci měsíce 14:59.Tato čísla jsou platná především pro hlavní město a okolí. Je důležité říci, že počasí se může v různých výškách výrazně lišit.

květen

Typické (obvyklé) počasí - Irsko - květen - je toto: Průměrná nejvyšší teplota v zemi Irsko v měsíci květen je 14.9 ℃ (58.82 ℉). Průměrná nejnižší teplota je 7.2 ℃ (44.96 ℉). Na počátku měsíce květen můžete očekávat nižší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 13.55 ℃ (56.39 ℉). Na konci měsíce květen můžete očekávat vyšší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 16.4 ℃ (61.52 ℉). Průměrný počet deštivých dnů v měsíci květen je 10.8. Průměrné srážky jsou 59.1 mm (podívejte se zde, co toto číslo znamená). Při plánování cesty mějte prosím na paměti, že skutečné počasí se může lišit od těchto průměrných hodnot. Délka dne na začátku tohoto měsíce je přibližně 14:59 (hodiny a minuty), v polovině měsíce 15:53 a na konci měsíce 16:34.Tato čísla jsou platná především pro hlavní město a okolí. Je důležité říci, že počasí se může v různých výškách výrazně lišit.

červen

Typické (obvyklé) počasí - Irsko - červen - je toto: Průměrná nejvyšší teplota v zemi Irsko v měsíci červen je 17.9 ℃ (64.22 ℉). Průměrná nejnižší teplota je 10 ℃ (50 ℉). Na počátku měsíce červen můžete očekávat nižší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 16.4 ℃ (61.52 ℉). Na konci měsíce červen můžete očekávat vyšší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 19.05 ℃ (66.29 ℉). Průměrný počet deštivých dnů v měsíci červen je 10.6. Průměrné srážky jsou 66.2 mm (podívejte se zde, co toto číslo znamená). Při plánování cesty mějte prosím na paměti, že skutečné počasí se může lišit od těchto průměrných hodnot. Délka dne na začátku tohoto měsíce je přibližně 16:34 (hodiny a minuty), v polovině měsíce 16:58 a na konci měsíce 16:57.Tato čísla jsou platná především pro hlavní město a okolí. Je důležité říci, že počasí se může v různých výškách výrazně lišit.

červenec

Typické (obvyklé) počasí - Irsko - červenec - je toto: Průměrná nejvyšší teplota v zemi Irsko v měsíci červenec je 20.2 ℃ (68.36 ℉). Průměrná nejnižší teplota je 11.9 ℃ (53.42 ℉). Na počátku měsíce červenec můžete očekávat nižší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 19.05 ℃ (66.29 ℉). Na konci měsíce červenec můžete očekávat nižší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 19.65 ℃ (67.37 ℉). Průměrný počet deštivých dnů v měsíci červenec je 10.8. Průměrné srážky jsou 55.1 mm (podívejte se zde, co toto číslo znamená). Při plánování cesty mějte prosím na paměti, že skutečné počasí se může lišit od těchto průměrných hodnot. Délka dne na začátku tohoto měsíce je přibližně 16:57 (hodiny a minuty), v polovině měsíce 16:32 a na konci měsíce 15:50.Tato čísla jsou platná především pro hlavní město a okolí. Je důležité říci, že počasí se může v různých výškách výrazně lišit.

srpen

Typické (obvyklé) počasí - Irsko - srpen - je toto: Průměrná nejvyšší teplota v zemi Irsko v měsíci srpen je 19.1 ℃ (66.38 ℉). Průměrná nejnižší teplota je 11.6 ℃ (52.88 ℉). Na počátku měsíce srpen můžete očekávat vyšší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 19.65 ℃ (67.37 ℉). Na konci měsíce srpen můžete očekávat nižší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 18.35 ℃ (65.03 ℉). Průměrný počet deštivých dnů v měsíci srpen je 11.4. Průměrné srážky jsou 73.6 mm (podívejte se zde, co toto číslo znamená). Při plánování cesty mějte prosím na paměti, že skutečné počasí se může lišit od těchto průměrných hodnot. Délka dne na začátku tohoto měsíce je přibližně 15:50 (hodiny a minuty), v polovině měsíce 14:56 a na konci měsíce 13:57.Tato čísla jsou platná především pro hlavní město a okolí. Je důležité říci, že počasí se může v různých výškách výrazně lišit.

září

Typické (obvyklé) počasí - Irsko - září - je toto: Průměrná nejvyšší teplota v zemi Irsko v měsíci září je 17.6 ℃ (63.68 ℉). Průměrná nejnižší teplota je 10.2 ℃ (50.36 ℉). Na počátku měsíce září můžete očekávat vyšší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 18.35 ℃ (65.03 ℉). Na konci měsíce září můžete očekávat nižší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 15.75 ℃ (60.35 ℉). Průměrný počet deštivých dnů v měsíci září je 10. Průměrné srážky jsou 59.2 mm (podívejte se zde, co toto číslo znamená). Při plánování cesty mějte prosím na paměti, že skutečné počasí se může lišit od těchto průměrných hodnot. Délka dne na začátku tohoto měsíce je přibližně 13:57 (hodiny a minuty), v polovině měsíce 12:55 a na konci měsíce 11:52.Tato čísla jsou platná především pro hlavní město a okolí. Je důležité říci, že počasí se může v různých výškách výrazně lišit.

říjen

Typické (obvyklé) počasí - Irsko - říjen - je toto: Průměrná nejvyšší teplota v zemi Irsko v měsíci říjen je 13.9 ℃ (57.02 ℉). Průměrná nejnižší teplota je 7.4 ℃ (45.32 ℉). Na počátku měsíce říjen můžete očekávat vyšší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 15.75 ℃ (60.35 ℉). Na konci měsíce říjen můžete očekávat nižší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 12.1 ℃ (53.78 ℉). Průměrný počet deštivých dnů v měsíci říjen je 12.1. Průměrné srážky jsou 80.1 mm (podívejte se zde, co toto číslo znamená). Při plánování cesty mějte prosím na paměti, že skutečné počasí se může lišit od těchto průměrných hodnot. Délka dne na začátku tohoto měsíce je přibližně 11:52 (hodiny a minuty), v polovině měsíce 10:50 a na konci měsíce 9:49.Tato čísla jsou platná především pro hlavní město a okolí. Je důležité říci, že počasí se může v různých výškách výrazně lišit.

listopad

Typické (obvyklé) počasí - Irsko - listopad - je toto: Průměrná nejvyšší teplota v zemi Irsko v měsíci listopad je 10.3 ℃ (50.54 ℉). Průměrná nejnižší teplota je 4.6 ℃ (40.28 ℉). Na počátku měsíce listopad můžete očekávat vyšší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 12.1 ℃ (53.78 ℉). Na konci měsíce listopad můžete očekávat nižší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 9.45 ℃ (49.01 ℉). Průměrný počet deštivých dnů v měsíci listopad je 11.6. Průměrné srážky jsou 74.7 mm (podívejte se zde, co toto číslo znamená). Při plánování cesty mějte prosím na paměti, že skutečné počasí se může lišit od těchto průměrných hodnot. Délka dne na začátku tohoto měsíce je přibližně 9:49 (hodiny a minuty), v polovině měsíce 8:52 a na konci měsíce 8:05.Tato čísla jsou platná především pro hlavní město a okolí. Je důležité říci, že počasí se může v různých výškách výrazně lišit.

prosinec

Typické (obvyklé) počasí - Irsko - prosinec - je toto: Průměrná nejvyšší teplota v zemi Irsko v měsíci prosinec je 8.6 ℃ (47.48 ℉). Průměrná nejnižší teplota je 2.9 ℃ (37.22 ℉). Na počátku měsíce prosinec můžete očekávat vyšší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 9.45 ℃ (49.01 ℉). Na konci měsíce prosinec můžete očekávat nižší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 8.45 ℃ (47.21 ℉). Průměrný počet deštivých dnů v měsíci prosinec je 12.3. Průměrné srážky jsou 74.3 mm (podívejte se zde, co toto číslo znamená). Při plánování cesty mějte prosím na paměti, že skutečné počasí se může lišit od těchto průměrných hodnot. Délka dne na začátku tohoto měsíce je přibližně 8:05 (hodiny a minuty), v polovině měsíce 7:35 a na konci měsíce 7:30.Tato čísla jsou platná především pro hlavní město a okolí. Je důležité říci, že počasí se může v různých výškách výrazně lišit.

Níže jsou uvedeny průměrné hodnoty, takže je můžete v těchto místech považovat za typické počasí v cíli Irsko. Znak "-" znamená, že pro tuto položku nemáme dostatek údajů.

Dublinteplota: - nejvyšší teplota: 8.6 ℃ (47.48 ℉)nejnižší teplota: 2.9 ℃ (37.22 ℉)srážky: 74.3mmdeštivé dny: 12.3
Corkteplota: - nejvyšší teplota: 8.7 ℃ (47.66 ℉)nejnižší teplota: 3.9 ℃ (39.02 ℉)srážky: 134.1mmdeštivé dny: 20
Shannon Airportteplota: - nejvyšší teplota: 9.2 ℃ (48.56 ℉)nejnižší teplota: 3.8 ℃ (38.84 ℉)srážky: 103.3mmdeštivé dny: 15.2
Belmulletteplota: - nejvyšší teplota: 9.3 ℃ (48.74 ℉)nejnižší teplota: 4.5 ℃ (40.1 ℉)srážky: 138.6mmdeštivé dny: 22.8
Malin Headteplota: - nejvyšší teplota: 8.6 ℃ (47.48 ℉)nejnižší teplota: 4.4 ℃ (39.92 ℉)srážky: 116.3mmdeštivé dny: 17.4
Kilkennyteplota: - nejvyšší teplota: 8.7 ℃ (47.66 ℉)nejnižší teplota: 2.3 ℃ (36.14 ℉)srážky: 82.2mmdeštivé dny: 12.8
Galwayteplota: - nejvyšší teplota: 9.2 ℃ (48.56 ℉)nejnižší teplota: 3.5 ℃ (38.3 ℉)srážky: 133.9mmdeštivé dny: 17.2
Donegalteplota: - nejvyšší teplota: 8.5 ℃ (47.3 ℉)nejnižší teplota: 3.1 ℃ (37.58 ℉)srážky: 132.1mmdeštivé dny: 0
Kerryteplota: - nejvyšší teplota: 10.4 ℃ (50.72 ℉)nejnižší teplota: 5.4 ℃ (41.72 ℉)srážky: 162.4mmdeštivé dny: 18.1
Mayoteplota: - nejvyšší teplota: 7.9 ℃ (46.22 ℉)nejnižší teplota: 2.3 ℃ (36.14 ℉)srážky: 124mmdeštivé dny: 21.6
Offalyteplota: - nejvyšší teplota: 8.3 ℃ (46.94 ℉)nejnižší teplota: 2.6 ℃ (36.68 ℉)srážky: 78.6mmdeštivé dny: 19
Wexfordteplota: - nejvyšší teplota: 9.2 ℃ (48.56 ℉)nejnižší teplota: 4.1 ℃ (39.38 ℉)srážky: 109mmdeštivé dny: 19
Když čtete o množství srážek, měli byste to vědět: Slabý déšť je, když je výška srážek menší než 2,5 mm (0,1 in) za hodinu. U mírného deště je toto číslo mezi 2,5 mm a 10 mm (0,4 palce), při silném dešti je 10 - 50 mm (2,0 palce). Velmi silný déšť má toto číslo vyšší než 50 mm za hodinu.