Domov
Európa
Ázia
Austrália & Oceánia
Afrika
Severná Amerika
Stredná Amerika
Južná Amerika

Zvyčajné počasie - Macedónsko

Potrebujete vedieť, kedy je najlepší čas ísť do ciela Macedónsko? Potom by ste sa mali pozrieť, aké počasie tam môžete očakávať počas roka.

Domov - Európa - Macedónsko

Macedónsko - aké počasie môžete očakávať

Klíma Macedónska je teplá, suché leto a jeseň, ale relatívne chladné zimy s veľkým snežením. Stredomorské podnebie je kombinované s vplyvom Čierneho mora, ale sever je v blízkosti kontinentálneho podnebia. Existujú štyri sezóny: jar, leto, jeseň a zima.

Pri hovore o obvyklom počasí v tomto štáte sú informácie relevantné napríklad pre tieto obľúbené miesta: Berovo, Bitola, Bogdanci, Bosilovo, Brajčino, Brvenica, Debar, Debarca, Demir Hisar, Demir Kapija, Dojran, Eastern Macedonia, Elšani, Galičica National Park, Gevgelija, Gostivar, Kavadarci, Kičevo, Kočani, Kratovo, Kriva Palanka, Kruševo, Kumanovo, Makedonski Brod, Mavrovo National Park, Novo Selo, Ohrid, Pelister National Park, Polog, Povardarie, Prespa, Prilep, Radoviš, Resen, Skopje, Stobi, Struga, Strumica, Tetovo, Veles, Vevčani, Western Macedonia, Čaška, Štip.

Poďme sa pozrieť, aké počasie môžete očakávať v oblasti okolo hlavného mesta a v mnohých ďalších mestách. Najteplejším mesiacom tu je August, priemerná maximálna teplota je 30.4 ℃ (86.72 ℉). Priemerná minimálna teplota v tomto mesiaci je 14.6 ℃ (58.28 ℉). Najchladnejší mesiac tu je Január, priemerná maximálna teplota je 4.1 ℃ (39.38 ℉). Priemerná minimálna teplota v tomto mesiaci je -3.4 ℃ (25.88 ℉). Najviac daždivý mesiac tu je December, priemerný počet daždivých dní je 10.8. Najmenej daždivý mesiac tu je August, priemerný počet daždivých dní je 6.1.

Pri cestovaní na niektoré miesta v lokácii Macedónsko, vždy zvážte nadmorskú výšku miesta. Najvyšší bod tu je Golem Korab (Maja e Korabit) (2764 m) a najnižší bod je Vardar River (50 m). V tejto krajine sú pomerne veľké rozdiely v nadmorských výškach, takže môžete očakávať, že počasie bude v rôznych nadmorských výškach rovnako odlišné. Majte na pamäti, že teplota zvyčajne klesá o 1.2 - 1.9 ℃ (2.2 - 3.5 ℉) na 200 m (656 stôp), v závislosti od ostatných podmienok. (A mali by sme dodať, že vo veľmi špeciálnom stave nazvanom tepelná inverzia dokonca teplota môže byť vyššia vo vyšších nadmorských výškach.)

Majte na pamäti, že nejde o predpoveď počasia, ale informácie o bežnom počasí (priemer). To vám pomôže rozhodnúť sa, kedy je najlepší čas ísť do ciela Macedónsko. Prečítajte si ďalšie podrobnosti o typickom počasí v jednotlivých mesiacoch nižšie:

Január - Február - Marec - Apríl - Máj - Jún - Júl - August - September - Október - November - December


Január

Typické (zvyčajné) počasie - Macedónsko - Január - je toto: Priemerná najvyššia teplota v zemi Macedónsko v mesiaci Január je 4.1 ℃ (39.38 ℉). Priemerná najnižšia teplota je -3.4 ℃ (25.88 ℉). Na začiatku mesiaca Január môžete očakávať vyššie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 4.8 ℃ (40.64 ℉). Na koncu mesiaca Január môžete očakávať vyššie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 6.25 ℃ (43.25 ℉). Priemerný počet daždivých dní - Január - je 10.2. Priemerné zrážky sú 36.8 mm (podívajte sa tu, čo toto číslo znamená). Pri plánovaní cesty, prosím, majte na pamäti, že skutočné počasie sa môže líšiť od týchto priemerných hodnôt. Dĺžka dňa na začiatku tohto mesiaca je približne 9:10 (hodiny a minúty), v v polovici mesiaca 9:27 a na konci mesiaca 9:56.Tieto čísla sú platné predovšetkým pre hlavné mesto a oblasť okolo nej. Je dôležité povedať, že počasie sa môže v rôznych nadmorských výškach výrazne líšiť, najmä v horách.

Február

Typické (zvyčajné) počasie - Macedónsko - Február - je toto: Priemerná najvyššia teplota v zemi Macedónsko v mesiaci Február je 8.4 ℃ (47.12 ℉). Priemerná najnižšia teplota je -1.1 ℃ (30.02 ℉). Na začiatku mesiaca Február môžete očakávať nižšie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 6.25 ℃ (43.25 ℉). Na koncu mesiaca Február môžete očakávať vyššie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 11.1 ℃ (51.98 ℉). Priemerný počet daždivých dní - Február - je 8.8. Priemerné zrážky sú 36.4 mm (podívajte sa tu, čo toto číslo znamená). Pri plánovaní cesty, prosím, majte na pamäti, že skutočné počasie sa môže líšiť od týchto priemerných hodnôt. Dĺžka dňa na začiatku tohto mesiaca je približne 9:56 (hodiny a minúty), v v polovici mesiaca 10:33 a na konci mesiaca 11:14.Tieto čísla sú platné predovšetkým pre hlavné mesto a oblasť okolo nej. Je dôležité povedať, že počasie sa môže v rôznych nadmorských výškach výrazne líšiť, najmä v horách.

Marec

Typické (zvyčajné) počasie - Macedónsko - Marec - je toto: Priemerná najvyššia teplota v zemi Macedónsko v mesiaci Marec je 13.8 ℃ (56.84 ℉). Priemerná najnižšia teplota je 2.1 ℃ (35.78 ℉). Na začiatku mesiaca Marec môžete očakávať nižšie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 11.1 ℃ (51.98 ℉). Na koncu mesiaca Marec môžete očakávať vyššie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 16.3 ℃ (61.34 ℉). Priemerný počet daždivých dní - Marec - je 10. Priemerné zrážky sú 40.1 mm (podívajte sa tu, čo toto číslo znamená). Pri plánovaní cesty, prosím, majte na pamäti, že skutočné počasie sa môže líšiť od týchto priemerných hodnôt. Dĺžka dňa na začiatku tohto mesiaca je približne 11:14 (hodiny a minúty), v v polovici mesiaca 11:56 a na konci mesiaca 12:39.Tieto čísla sú platné predovšetkým pre hlavné mesto a oblasť okolo nej. Je dôležité povedať, že počasie sa môže v rôznych nadmorských výškach výrazne líšiť, najmä v horách.

Apríl

Typické (zvyčajné) počasie - Macedónsko - Apríl - je toto: Priemerná najvyššia teplota v zemi Macedónsko v mesiaci Apríl je 18.8 ℃ (65.84 ℉). Priemerná najnižšia teplota je 5.7 ℃ (42.26 ℉). Na začiatku mesiaca Apríl môžete očakávať nižšie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 16.3 ℃ (61.34 ℉). Na koncu mesiaca Apríl môžete očakávať vyššie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 21.5 ℃ (70.7 ℉). Priemerný počet daždivých dní - Apríl - je 10.2. Priemerné zrážky sú 39.4 mm (podívajte sa tu, čo toto číslo znamená). Pri plánovaní cesty, prosím, majte na pamäti, že skutočné počasie sa môže líšiť od týchto priemerných hodnôt. Dĺžka dňa na začiatku tohto mesiaca je približne 12:39 (hodiny a minúty), v v polovici mesiaca 13:21 a na konci mesiaca 13:59.Tieto čísla sú platné predovšetkým pre hlavné mesto a oblasť okolo nej. Je dôležité povedať, že počasie sa môže v rôznych nadmorských výškach výrazne líšiť, najmä v horách.

Máj

Typické (zvyčajné) počasie - Macedónsko - Máj - je toto: Priemerná najvyššia teplota v zemi Macedónsko v mesiaci Máj je 24.2 ℃ (75.56 ℉). Priemerná najnižšia teplota je 10 ℃ (50 ℉). Na začiatku mesiaca Máj môžete očakávať nižšie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 21.5 ℃ (70.7 ℉). Na koncu mesiaca Máj môžete očakávať vyššie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 26.05 ℃ (78.89 ℉). Priemerný počet daždivých dní - Máj - je 10.7. Priemerné zrážky sú 60.5 mm (podívajte sa tu, čo toto číslo znamená). Pri plánovaní cesty, prosím, majte na pamäti, že skutočné počasie sa môže líšiť od týchto priemerných hodnôt. Dĺžka dňa na začiatku tohto mesiaca je približne 13:59 (hodiny a minúty), v v polovici mesiaca 14:33 a na konci mesiaca 14:59.Tieto čísla sú platné predovšetkým pre hlavné mesto a oblasť okolo nej. Je dôležité povedať, že počasie sa môže v rôznych nadmorských výškach výrazne líšiť, najmä v horách.

Jún

Typické (zvyčajné) počasie - Macedónsko - Jún - je toto: Priemerná najvyššia teplota v zemi Macedónsko v mesiaci Jún je 27.9 ℃ (82.22 ℉). Priemerná najnižšia teplota je 13.5 ℃ (56.3 ℉). Na začiatku mesiaca Jún môžete očakávať nižšie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 26.05 ℃ (78.89 ℉). Na koncu mesiaca Jún môžete očakávať vyššie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 28.7 ℃ (83.66 ℉). Priemerný počet daždivých dní - Jún - je 9.9. Priemerné zrážky sú 45.3 mm (podívajte sa tu, čo toto číslo znamená). Pri plánovaní cesty, prosím, majte na pamäti, že skutočné počasie sa môže líšiť od týchto priemerných hodnôt. Dĺžka dňa na začiatku tohto mesiaca je približne 14:59 (hodiny a minúty), v v polovici mesiaca 15:13 a na konci mesiaca 15:12.Tieto čísla sú platné predovšetkým pre hlavné mesto a oblasť okolo nej. Je dôležité povedať, že počasie sa môže v rôznych nadmorských výškach výrazne líšiť, najmä v horách.

Júl

Typické (zvyčajné) počasie - Macedónsko - Júl - je toto: Priemerná najvyššia teplota v zemi Macedónsko v mesiaci Júl je 29.5 ℃ (85.1 ℉). Priemerná najnižšia teplota je 15.3 ℃ (59.54 ℉). Na začiatku mesiaca Júl môžete očakávať nižšie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 28.7 ℃ (83.66 ℉). Na koncu mesiaca Júl môžete očakávať vyššie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 29.95 ℃ (85.91 ℉). Priemerný počet daždivých dní - Júl - je 7. Priemerné zrážky sú 34.5 mm (podívajte sa tu, čo toto číslo znamená). Pri plánovaní cesty, prosím, majte na pamäti, že skutočné počasie sa môže líšiť od týchto priemerných hodnôt. Dĺžka dňa na začiatku tohto mesiaca je približne 15:12 (hodiny a minúty), v v polovici mesiaca 14:58 a na konci mesiaca 14:32.Tieto čísla sú platné predovšetkým pre hlavné mesto a oblasť okolo nej. Je dôležité povedať, že počasie sa môže v rôznych nadmorských výškach výrazne líšiť, najmä v horách.

August

Typické (zvyčajné) počasie - Macedónsko - August - je toto: Priemerná najvyššia teplota v zemi Macedónsko v mesiaci August je 30.4 ℃ (86.72 ℉). Priemerná najnižšia teplota je 14.6 ℃ (58.28 ℉). Na začiatku mesiaca August môžete očakávať nižšie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 29.95 ℃ (85.91 ℉). Na koncu mesiaca August môžete očakávať nižšie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 28.55 ℃ (83.39 ℉). Priemerný počet daždivých dní - August - je 6.1. Priemerné zrážky sú 27.1 mm (podívajte sa tu, čo toto číslo znamená). Pri plánovaní cesty, prosím, majte na pamäti, že skutočné počasie sa môže líšiť od týchto priemerných hodnôt. Dĺžka dňa na začiatku tohto mesiaca je približne 14:32 (hodiny a minúty), v v polovici mesiaca 13:58 a na konci mesiaca 13:19.Tieto čísla sú platné predovšetkým pre hlavné mesto a oblasť okolo nej. Je dôležité povedať, že počasie sa môže v rôznych nadmorských výškach výrazne líšiť, najmä v horách.

September

Typické (zvyčajné) počasie - Macedónsko - September - je toto: Priemerná najvyššia teplota v zemi Macedónsko v mesiaci September je 26.7 ℃ (80.06 ℉). Priemerná najnižšia teplota je 11.4 ℃ (52.52 ℉). Na začiatku mesiaca September môžete očakávať vyššie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 28.55 ℃ (83.39 ℉). Na koncu mesiaca September môžete očakávať nižšie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 23.15 ℃ (73.67 ℉). Priemerný počet daždivých dní - September - je 6.1. Priemerné zrážky sú 36.4 mm (podívajte sa tu, čo toto číslo znamená). Pri plánovaní cesty, prosím, majte na pamäti, že skutočné počasie sa môže líšiť od týchto priemerných hodnôt. Dĺžka dňa na začiatku tohto mesiaca je približne 13:19 (hodiny a minúty), v v polovici mesiaca 12:38 a na konci mesiaca 11:56.Tieto čísla sú platné predovšetkým pre hlavné mesto a oblasť okolo nej. Je dôležité povedať, že počasie sa môže v rôznych nadmorských výškach výrazne líšiť, najmä v horách.

Október

Typické (zvyčajné) počasie - Macedónsko - Október - je toto: Priemerná najvyššia teplota v zemi Macedónsko v mesiaci Október je 19.6 ℃ (67.28 ℉). Priemerná najnižšia teplota je 6.6 ℃ (43.88 ℉). Na začiatku mesiaca Október môžete očakávať vyššie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 23.15 ℃ (73.67 ℉). Na koncu mesiaca Október môžete očakávať nižšie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 15.5 ℃ (59.9 ℉). Priemerný počet daždivých dní - Október - je 6.8. Priemerné zrážky sú 42.7 mm (podívajte sa tu, čo toto číslo znamená). Pri plánovaní cesty, prosím, majte na pamäti, že skutočné počasie sa môže líšiť od týchto priemerných hodnôt. Dĺžka dňa na začiatku tohto mesiaca je približne 11:56 (hodiny a minúty), v v polovici mesiaca 11:14 a na konci mesiaca 10:34.Tieto čísla sú platné predovšetkým pre hlavné mesto a oblasť okolo nej. Je dôležité povedať, že počasie sa môže v rôznych nadmorských výškach výrazne líšiť, najmä v horách.

November

Typické (zvyčajné) počasie - Macedónsko - November - je toto: Priemerná najvyššia teplota v zemi Macedónsko v mesiaci November je 11.4 ℃ (52.52 ℉). Priemerná najnižšia teplota je 1.6 ℃ (34.88 ℉). Na začiatku mesiaca November môžete očakávať vyššie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 15.5 ℃ (59.9 ℉). Na koncu mesiaca November môžete očakávať nižšie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 8.45 ℃ (47.21 ℉). Priemerný počet daždivých dní - November - je 9.1. Priemerné zrážky sú 54.7 mm (podívajte sa tu, čo toto číslo znamená). Pri plánovaní cesty, prosím, majte na pamäti, že skutočné počasie sa môže líšiť od týchto priemerných hodnôt. Dĺžka dňa na začiatku tohto mesiaca je približne 10:34 (hodiny a minúty), v v polovici mesiaca 9:58 a na konci mesiaca 9:28.Tieto čísla sú platné predovšetkým pre hlavné mesto a oblasť okolo nej. Je dôležité povedať, že počasie sa môže v rôznych nadmorských výškach výrazne líšiť, najmä v horách.

December

Typické (zvyčajné) počasie - Macedónsko - December - je toto: Priemerná najvyššia teplota v zemi Macedónsko v mesiaci December je 5.5 ℃ (41.9 ℉). Priemerná najnižšia teplota je -2 ℃ (28.4 ℉). Na začiatku mesiaca December môžete očakávať vyššie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 8.45 ℃ (47.21 ℉). Na koncu mesiaca December môžete očakávať nižšie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 4.8 ℃ (40.64 ℉). Priemerný počet daždivých dní - December - je 10.8. Priemerné zrážky sú 50.5 mm (podívajte sa tu, čo toto číslo znamená). Pri plánovaní cesty, prosím, majte na pamäti, že skutočné počasie sa môže líšiť od týchto priemerných hodnôt. Dĺžka dňa na začiatku tohto mesiaca je približne 9:28 (hodiny a minúty), v v polovici mesiaca 9:10 a na konci mesiaca 9:07.Tieto čísla sú platné predovšetkým pre hlavné mesto a oblasť okolo nej. Je dôležité povedať, že počasie sa môže v rôznych nadmorských výškach výrazne líšiť, najmä v horách.

Nižšie sú priemerné hodnoty, takže ich môžete v týchto miestach považovať za typické počasie - Macedónsko. Znak "-" znamená, že pre túto položku nemáme dostatok údajov.

Skopjeteplota: - najvyššia teplota: 5.5 ℃ (41.9 ℉)najnižšia teplota: -2 ℃ (28.4 ℉)zrážky: 50.5mmdaždivé dni: 10.8
Ohridteplota: - najvyššia teplota: 7.6 ℃ (45.68 ℉)najnižšia teplota: 0.2 ℃ (32.36 ℉)zrážky: 70.1mmdaždivé dni: 13.3
Keď čítate o počte mm zrážok, mali by ste to vedieť: Slabý dážď je, keď je rýchlosť zrážok je menšia ako 2,5 mm (0,1 palca) za hodinu. Pri miernom daždi je toto číslo medzi 2,5 mm a 10 mm (0,4 palca), pri silnom daždi je 10 - 50 mm (2,0 palca). Veľmi silný dážď má tento počet vyšší ako 50 mm za hodinu.


©2018-2023 UsualWeather.com, hlavné zdroje údajov: MWDI, WikiVoyage, Wikipedia, CIA, WMO
Vydavateľ: Bispiral, s.r.o. | O nás | Pravidlá webu UsualWeather.com a ochrany súkromia
Facebook Twitter Pinterest