Domů
Evropa
Asie
Austrálie & Oceánie
Afrika
Severní Amerika
Střední Amerika
Jižní Amerika

Obvyklé počasí - Makedonie

Potřebujete vědět, kdy je nejlepší čas jet do cíle Makedonie? Pak byste se měli podívat zde, jaké počasí můžete v průběhu roku očekávat.

Domů - Evropa - Makedonie

Makedonie - jaké počasí lze čekat

Klima Makedonie je teplé, jsou suché léto a podzim, ale relativně chladné zimy s těžkým sněžením. Středozemní klima je kombinováno s vlivem Černého moře zde, ale sever je blíž k kontinentálnímu klimati. Existují čtyři roční období: jaro, léto, podzim a zima.

Když hovoříte o obvyklém počasí v tomto státě, informace jsou relevantní například pro tato oblíbená místa: Berovo, Bitola, Bogdanci, Bosilovo, Brajčino, Brvenica, Debar, Debarca, Demir Hisar, Demir Kapija, Dojran, Eastern Macedonia, Elšani, Galičica National Park, Gevgelija, Gostivar, Kavadarci, Kičevo, Kočani, Kratovo, Kriva Palanka, Kruševo, Kumanovo, Makedonski Brod, Mavrovo National Park, Novo Selo, Ohrid, Pelister National Park, Polog, Povardarie, Prespa, Prilep, Radoviš, Resen, Skopje, Stobi, Struga, Strumica, Tetovo, Veles, Vevčani, Western Macedonia, Čaška, Štip.

Podívejme se nyní na to, jaké počasí můžete očekávat v okolí hlavního města a v mnoha dalších městech. Nejteplejším měsícem je zde srpen, průměrná maximální teplota 30.4 ℃ (86.72 ℉). Průměrná minimální teplota v tomto měsíci je 14.6 ℃ (58.28 ℉). Nejchladnější měsíc je zde leden, průměrná maximální teplota 4.1 ℃ (39.38 ℉). Průměrná minimální teplota v tomto měsíci je -3.4 ℃ (25.88 ℉). Nejvíce deštivý měsíc zde je prosinec, průměrný počet deštivých dnů je 10.8. Nejméně deštivý měsíc zde je srpen, průměrný počet deštivých dnů je 6.1.

Když cestujete na některé místa, které obsahuje Makedonie, vždy je třeba zvážit nadmořskou výšku místa. Nejvyšší bod je zde Golem Korab (Maja e Korabit) (2764 m) a nejnižší bod je Vardar River (50 m). V této zemi existují poměrně velké rozdíly v nadmořských výškách, takže můžete očekávat, že počasí bude v různých výškách také jiné. Mějte na paměti, že teplota obvykle klesá o 1.2 - 1.9 ℃ (2.2 - 3.5 ℉) za 200 m (656 ft), v závislosti na ostatních podmínkách. (A měli bychom dodat, že ve velmi zvláštním stavu nazvaném tepelná inverze může být i teplota vyšší ve vyšších polohách.)

Mějte prosím na paměti, že toto není předpověď počasí, ale informace o obvyklém počasí (průměr). To by vám mělo pomoci při rozhodování o tom, kdy je nejvhodnější doba k návštěvě cíle Makedonie. Přečtěte si další podrobnosti o typickém počasí v jednotlivých měsících níže:

leden - únor - březen - duben - květen - červen - červenec - srpen - září - říjen - listopad - prosinec

leden

Typické (obvyklé) počasí - Makedonie - leden - je toto: Průměrná nejvyšší teplota v zemi Makedonie v měsíci leden je 4.1 ℃ (39.38 ℉). Průměrná nejnižší teplota je -3.4 ℃ (25.88 ℉). Na počátku měsíce leden můžete očekávat vyšší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 4.8 ℃ (40.64 ℉). Na konci měsíce leden můžete očekávat vyšší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 6.25 ℃ (43.25 ℉). Průměrný počet deštivých dnů v měsíci leden je 10.2. Průměrné srážky jsou 36.8 mm (podívejte se zde, co toto číslo znamená). Při plánování cesty mějte prosím na paměti, že skutečné počasí se může lišit od těchto průměrných hodnot. Délka dne na začátku tohoto měsíce je přibližně 9:10 (hodiny a minuty), v polovině měsíce 9:27 a na konci měsíce 9:56.Tato čísla jsou platná především pro hlavní město a okolí. Je důležité říci, že počasí se může v různých výškách výrazně lišit, zejména v horách.

únor

Typické (obvyklé) počasí - Makedonie - únor - je toto: Průměrná nejvyšší teplota v zemi Makedonie v měsíci únor je 8.4 ℃ (47.12 ℉). Průměrná nejnižší teplota je -1.1 ℃ (30.02 ℉). Na počátku měsíce únor můžete očekávat nižší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 6.25 ℃ (43.25 ℉). Na konci měsíce únor můžete očekávat vyšší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 11.1 ℃ (51.98 ℉). Průměrný počet deštivých dnů v měsíci únor je 8.8. Průměrné srážky jsou 36.4 mm (podívejte se zde, co toto číslo znamená). Při plánování cesty mějte prosím na paměti, že skutečné počasí se může lišit od těchto průměrných hodnot. Délka dne na začátku tohoto měsíce je přibližně 9:56 (hodiny a minuty), v polovině měsíce 10:33 a na konci měsíce 11:14.Tato čísla jsou platná především pro hlavní město a okolí. Je důležité říci, že počasí se může v různých výškách výrazně lišit, zejména v horách.

březen

Typické (obvyklé) počasí - Makedonie - březen - je toto: Průměrná nejvyšší teplota v zemi Makedonie v měsíci březen je 13.8 ℃ (56.84 ℉). Průměrná nejnižší teplota je 2.1 ℃ (35.78 ℉). Na počátku měsíce březen můžete očekávat nižší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 11.1 ℃ (51.98 ℉). Na konci měsíce březen můžete očekávat vyšší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 16.3 ℃ (61.34 ℉). Průměrný počet deštivých dnů v měsíci březen je 10. Průměrné srážky jsou 40.1 mm (podívejte se zde, co toto číslo znamená). Při plánování cesty mějte prosím na paměti, že skutečné počasí se může lišit od těchto průměrných hodnot. Délka dne na začátku tohoto měsíce je přibližně 11:14 (hodiny a minuty), v polovině měsíce 11:56 a na konci měsíce 12:39.Tato čísla jsou platná především pro hlavní město a okolí. Je důležité říci, že počasí se může v různých výškách výrazně lišit, zejména v horách.

duben

Typické (obvyklé) počasí - Makedonie - duben - je toto: Průměrná nejvyšší teplota v zemi Makedonie v měsíci duben je 18.8 ℃ (65.84 ℉). Průměrná nejnižší teplota je 5.7 ℃ (42.26 ℉). Na počátku měsíce duben můžete očekávat nižší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 16.3 ℃ (61.34 ℉). Na konci měsíce duben můžete očekávat vyšší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 21.5 ℃ (70.7 ℉). Průměrný počet deštivých dnů v měsíci duben je 10.2. Průměrné srážky jsou 39.4 mm (podívejte se zde, co toto číslo znamená). Při plánování cesty mějte prosím na paměti, že skutečné počasí se může lišit od těchto průměrných hodnot. Délka dne na začátku tohoto měsíce je přibližně 12:39 (hodiny a minuty), v polovině měsíce 13:21 a na konci měsíce 13:59.Tato čísla jsou platná především pro hlavní město a okolí. Je důležité říci, že počasí se může v různých výškách výrazně lišit, zejména v horách.

květen

Typické (obvyklé) počasí - Makedonie - květen - je toto: Průměrná nejvyšší teplota v zemi Makedonie v měsíci květen je 24.2 ℃ (75.56 ℉). Průměrná nejnižší teplota je 10 ℃ (50 ℉). Na počátku měsíce květen můžete očekávat nižší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 21.5 ℃ (70.7 ℉). Na konci měsíce květen můžete očekávat vyšší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 26.05 ℃ (78.89 ℉). Průměrný počet deštivých dnů v měsíci květen je 10.7. Průměrné srážky jsou 60.5 mm (podívejte se zde, co toto číslo znamená). Při plánování cesty mějte prosím na paměti, že skutečné počasí se může lišit od těchto průměrných hodnot. Délka dne na začátku tohoto měsíce je přibližně 13:59 (hodiny a minuty), v polovině měsíce 14:33 a na konci měsíce 14:59.Tato čísla jsou platná především pro hlavní město a okolí. Je důležité říci, že počasí se může v různých výškách výrazně lišit, zejména v horách.

červen

Typické (obvyklé) počasí - Makedonie - červen - je toto: Průměrná nejvyšší teplota v zemi Makedonie v měsíci červen je 27.9 ℃ (82.22 ℉). Průměrná nejnižší teplota je 13.5 ℃ (56.3 ℉). Na počátku měsíce červen můžete očekávat nižší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 26.05 ℃ (78.89 ℉). Na konci měsíce červen můžete očekávat vyšší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 28.7 ℃ (83.66 ℉). Průměrný počet deštivých dnů v měsíci červen je 9.9. Průměrné srážky jsou 45.3 mm (podívejte se zde, co toto číslo znamená). Při plánování cesty mějte prosím na paměti, že skutečné počasí se může lišit od těchto průměrných hodnot. Délka dne na začátku tohoto měsíce je přibližně 14:59 (hodiny a minuty), v polovině měsíce 15:13 a na konci měsíce 15:12.Tato čísla jsou platná především pro hlavní město a okolí. Je důležité říci, že počasí se může v různých výškách výrazně lišit, zejména v horách.

červenec

Typické (obvyklé) počasí - Makedonie - červenec - je toto: Průměrná nejvyšší teplota v zemi Makedonie v měsíci červenec je 29.5 ℃ (85.1 ℉). Průměrná nejnižší teplota je 15.3 ℃ (59.54 ℉). Na počátku měsíce červenec můžete očekávat nižší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 28.7 ℃ (83.66 ℉). Na konci měsíce červenec můžete očekávat vyšší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 29.95 ℃ (85.91 ℉). Průměrný počet deštivých dnů v měsíci červenec je 7. Průměrné srážky jsou 34.5 mm (podívejte se zde, co toto číslo znamená). Při plánování cesty mějte prosím na paměti, že skutečné počasí se může lišit od těchto průměrných hodnot. Délka dne na začátku tohoto měsíce je přibližně 15:12 (hodiny a minuty), v polovině měsíce 14:58 a na konci měsíce 14:32.Tato čísla jsou platná především pro hlavní město a okolí. Je důležité říci, že počasí se může v různých výškách výrazně lišit, zejména v horách.

srpen

Typické (obvyklé) počasí - Makedonie - srpen - je toto: Průměrná nejvyšší teplota v zemi Makedonie v měsíci srpen je 30.4 ℃ (86.72 ℉). Průměrná nejnižší teplota je 14.6 ℃ (58.28 ℉). Na počátku měsíce srpen můžete očekávat nižší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 29.95 ℃ (85.91 ℉). Na konci měsíce srpen můžete očekávat nižší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 28.55 ℃ (83.39 ℉). Průměrný počet deštivých dnů v měsíci srpen je 6.1. Průměrné srážky jsou 27.1 mm (podívejte se zde, co toto číslo znamená). Při plánování cesty mějte prosím na paměti, že skutečné počasí se může lišit od těchto průměrných hodnot. Délka dne na začátku tohoto měsíce je přibližně 14:32 (hodiny a minuty), v polovině měsíce 13:58 a na konci měsíce 13:19.Tato čísla jsou platná především pro hlavní město a okolí. Je důležité říci, že počasí se může v různých výškách výrazně lišit, zejména v horách.

září

Typické (obvyklé) počasí - Makedonie - září - je toto: Průměrná nejvyšší teplota v zemi Makedonie v měsíci září je 26.7 ℃ (80.06 ℉). Průměrná nejnižší teplota je 11.4 ℃ (52.52 ℉). Na počátku měsíce září můžete očekávat vyšší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 28.55 ℃ (83.39 ℉). Na konci měsíce září můžete očekávat nižší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 23.15 ℃ (73.67 ℉). Průměrný počet deštivých dnů v měsíci září je 6.1. Průměrné srážky jsou 36.4 mm (podívejte se zde, co toto číslo znamená). Při plánování cesty mějte prosím na paměti, že skutečné počasí se může lišit od těchto průměrných hodnot. Délka dne na začátku tohoto měsíce je přibližně 13:19 (hodiny a minuty), v polovině měsíce 12:38 a na konci měsíce 11:56.Tato čísla jsou platná především pro hlavní město a okolí. Je důležité říci, že počasí se může v různých výškách výrazně lišit, zejména v horách.

říjen

Typické (obvyklé) počasí - Makedonie - říjen - je toto: Průměrná nejvyšší teplota v zemi Makedonie v měsíci říjen je 19.6 ℃ (67.28 ℉). Průměrná nejnižší teplota je 6.6 ℃ (43.88 ℉). Na počátku měsíce říjen můžete očekávat vyšší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 23.15 ℃ (73.67 ℉). Na konci měsíce říjen můžete očekávat nižší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 15.5 ℃ (59.9 ℉). Průměrný počet deštivých dnů v měsíci říjen je 6.8. Průměrné srážky jsou 42.7 mm (podívejte se zde, co toto číslo znamená). Při plánování cesty mějte prosím na paměti, že skutečné počasí se může lišit od těchto průměrných hodnot. Délka dne na začátku tohoto měsíce je přibližně 11:56 (hodiny a minuty), v polovině měsíce 11:14 a na konci měsíce 10:34.Tato čísla jsou platná především pro hlavní město a okolí. Je důležité říci, že počasí se může v různých výškách výrazně lišit, zejména v horách.

listopad

Typické (obvyklé) počasí - Makedonie - listopad - je toto: Průměrná nejvyšší teplota v zemi Makedonie v měsíci listopad je 11.4 ℃ (52.52 ℉). Průměrná nejnižší teplota je 1.6 ℃ (34.88 ℉). Na počátku měsíce listopad můžete očekávat vyšší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 15.5 ℃ (59.9 ℉). Na konci měsíce listopad můžete očekávat nižší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 8.45 ℃ (47.21 ℉). Průměrný počet deštivých dnů v měsíci listopad je 9.1. Průměrné srážky jsou 54.7 mm (podívejte se zde, co toto číslo znamená). Při plánování cesty mějte prosím na paměti, že skutečné počasí se může lišit od těchto průměrných hodnot. Délka dne na začátku tohoto měsíce je přibližně 10:34 (hodiny a minuty), v polovině měsíce 9:58 a na konci měsíce 9:28.Tato čísla jsou platná především pro hlavní město a okolí. Je důležité říci, že počasí se může v různých výškách výrazně lišit, zejména v horách.

prosinec

Typické (obvyklé) počasí - Makedonie - prosinec - je toto: Průměrná nejvyšší teplota v zemi Makedonie v měsíci prosinec je 5.5 ℃ (41.9 ℉). Průměrná nejnižší teplota je -2 ℃ (28.4 ℉). Na počátku měsíce prosinec můžete očekávat vyšší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 8.45 ℃ (47.21 ℉). Na konci měsíce prosinec můžete očekávat nižší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 4.8 ℃ (40.64 ℉). Průměrný počet deštivých dnů v měsíci prosinec je 10.8. Průměrné srážky jsou 50.5 mm (podívejte se zde, co toto číslo znamená). Při plánování cesty mějte prosím na paměti, že skutečné počasí se může lišit od těchto průměrných hodnot. Délka dne na začátku tohoto měsíce je přibližně 9:28 (hodiny a minuty), v polovině měsíce 9:10 a na konci měsíce 9:07.Tato čísla jsou platná především pro hlavní město a okolí. Je důležité říci, že počasí se může v různých výškách výrazně lišit, zejména v horách.

Níže jsou uvedeny průměrné hodnoty, takže je můžete v těchto místech považovat za typické počasí v cíli Makedonie. Znak "-" znamená, že pro tuto položku nemáme dostatek údajů.

Skopjeteplota: - nejvyšší teplota: 5.5 ℃ (41.9 ℉)nejnižší teplota: -2 ℃ (28.4 ℉)srážky: 50.5mmdeštivé dny: 10.8
Ohridteplota: - nejvyšší teplota: 7.6 ℃ (45.68 ℉)nejnižší teplota: 0.2 ℃ (32.36 ℉)srážky: 70.1mmdeštivé dny: 13.3
Když čtete o množství srážek, měli byste to vědět: Slabý déšť je, když je výška srážek menší než 2,5 mm (0,1 in) za hodinu. U mírného deště je toto číslo mezi 2,5 mm a 10 mm (0,4 palce), při silném dešti je 10 - 50 mm (2,0 palce). Velmi silný déšť má toto číslo vyšší než 50 mm za hodinu.