Główna
Europa
Azja
Australia & Oceania
Afryka
Ameryka Północna
Ameryka Centralna
Ameryka Południowa

Zwykła pogoda - Macedonia

Czy musisz wiedzieć, kiedy najlepiej wybrać się do Macedonia? Następnie należy spojrzeć tutaj, jakiej pogody można się spodziewać w ciągu roku.

Główna - Europa - Macedonia

Jakiej pogody możesz się spodziewać w celu Macedonia

Klimat Macedonii jest ciepły, są suche lata i jesienie, ale stosunkowo mroźne zimy z obfitymi opadami śniegu. Klimat śródziemnomorski łączy się tutaj z wpływem Morza Czarnego, ale północ jest bardziej zbliżona do klimatu kontynentalnego. Istnieją cztery pory roku: wiosna, lato, jesień i zima.

Mówiąc o zwykłej pogody w tym kraju, informacja ma znaczenie na przykład dla tych popularnych miejsc: Berovo, Bitola, Bogdanci, Bosilovo, Brajčino, Brvenica, Debar, Debarca, Demir Hisar, Demir Kapija, Dojran, Eastern Macedonia, Elšani, Galičica National Park, Gevgelija, Gostivar, Kavadarci, Kičevo, Kočani, Kratovo, Kriva Palanka, Kruševo, Kumanovo, Makedonski Brod, Mavrovo National Park, Novo Selo, Ohrid, Pelister National Park, Polog, Povardarie, Prespa, Prilep, Radoviš, Resen, Skopje, Stobi, Struga, Strumica, Tetovo, Veles, Vevčani, Western Macedonia, Čaška, Štip.

Zobaczmy teraz, jakiej pogody można się spodziewać w okolicy stolicy i wielu innych miast. Najcieplejszy miesiąc tutaj jest sierpień, średnia maksymalna temperatura jest 30.4 ℃ (86.72 ℉). Średnia temperatura minimalna w tym miesiącu jest 14.6 ℃ (58.28 ℉). Najzimniejszy miesiąc tutaj jest styczeń, średnia maksymalna temperatura jest 4.1 ℃ (39.38 ℉). Średnia temperatura minimalna w tym miesiącu jest -3.4 ℃ (25.88 ℉). Najbardziej deszczowy miesiąc tutaj jest grudzień, średnia liczba dni deszczowych jest w 10.8. Najmniej deszczowy miesiąc tutaj jest sierpień, średnia liczba dni deszczowych jest w 6.1.

Kiedy podróżujesz do niektórych miejsc w Macedonia, zawsze weź pod uwagę także wysokość tego miejsca. Najwyższy punkt tutaj jest Golem Korab (Maja e Korabit) (2764 m) i najniższy punkt Vardar River (50 m). Istnieją więc duże różnice w wysokościach w tym kraju, więc możesz spodziewać się, że pogoda będzie różna również na różnych wysokościach. Należy pamiętać, że temperatura zwykle spada o 1.2 - 1.9 ℃ (2.2 - 3.5 ℉) na 200 m (656 ft), w zależności od innych warunków. (I powinniśmy dodać, że w bardzo szczególnym stanie zwanym inwersją termiczną nawet temperatura może być wyższa na wyższych wysokościach).

Należy pamiętać, że nie jest to prognoza pogody, ale informacja o zwykłej pogodzie (średnia). To powinno pomóc Ci zdecydować, kiedy najlepiej wybrać się na Macedonia. Przeczytaj więcej szczegółów na temat typowej dla nich pogody we wszystkich poszczególnych miesiącach poniżej:

styczeń - luty - marzec - kwiecień - maj - czerwiec - lipiec - sierpień - wrzesień - październik - listopad - grudzień

styczeń

Typowa (typowa) pogoda w Macedonia w styczeń jest taka: Średnia najwyższa temperatura w Macedonia w styczeń to 4.1 ℃ (39.38 ℉). Średnia najniższa temperatura to -3.4 ℃ (25.88 ℉). Pod począwszu z styczeń można oczekiwać wyższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 4.8 ℃ (40.64 ℉). Pod koncu z styczeń można oczekiwać wyższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 6.25 ℃ (43.25 ℉). Średnia liczba deszczowe dni styczeń jest 10.2. Średnia suma opadów 36.8 mm (Spójrz co oznacza ten numer). Przy planowaniu podróży pamiętaj, że rzeczywista pogoda może różnić się od tych średnich wartości. Długość dnia na początku tego miesiąca wynosi około 9:10 (godziny i minuty), w w połowie miesiąca 9:27 i na końcu miesiąca 9:56.Powyższe liczby są ważne przede wszystkim dla kapitału i obszaru wokół niego. Ważne jest, aby powiedzieć, że pogoda może się znacznie różnić na różnych wysokościach, szczególnie w górach.

luty

Typowa (typowa) pogoda w Macedonia w luty jest taka: Średnia najwyższa temperatura w Macedonia w luty to 8.4 ℃ (47.12 ℉). Średnia najniższa temperatura to -1.1 ℃ (30.02 ℉). Pod począwszu z luty można oczekiwać niższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 6.25 ℃ (43.25 ℉). Pod koncu z luty można oczekiwać wyższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 11.1 ℃ (51.98 ℉). Średnia liczba deszczowe dni luty jest 8.8. Średnia suma opadów 36.4 mm (Spójrz co oznacza ten numer). Przy planowaniu podróży pamiętaj, że rzeczywista pogoda może różnić się od tych średnich wartości. Długość dnia na początku tego miesiąca wynosi około 9:56 (godziny i minuty), w w połowie miesiąca 10:33 i na końcu miesiąca 11:14.Powyższe liczby są ważne przede wszystkim dla kapitału i obszaru wokół niego. Ważne jest, aby powiedzieć, że pogoda może się znacznie różnić na różnych wysokościach, szczególnie w górach.

marzec

Typowa (typowa) pogoda w Macedonia w marzec jest taka: Średnia najwyższa temperatura w Macedonia w marzec to 13.8 ℃ (56.84 ℉). Średnia najniższa temperatura to 2.1 ℃ (35.78 ℉). Pod począwszu z marzec można oczekiwać niższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 11.1 ℃ (51.98 ℉). Pod koncu z marzec można oczekiwać wyższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 16.3 ℃ (61.34 ℉). Średnia liczba deszczowe dni marzec jest 10. Średnia suma opadów 40.1 mm (Spójrz co oznacza ten numer). Przy planowaniu podróży pamiętaj, że rzeczywista pogoda może różnić się od tych średnich wartości. Długość dnia na początku tego miesiąca wynosi około 11:14 (godziny i minuty), w w połowie miesiąca 11:56 i na końcu miesiąca 12:39.Powyższe liczby są ważne przede wszystkim dla kapitału i obszaru wokół niego. Ważne jest, aby powiedzieć, że pogoda może się znacznie różnić na różnych wysokościach, szczególnie w górach.

kwiecień

Typowa (typowa) pogoda w Macedonia w kwiecień jest taka: Średnia najwyższa temperatura w Macedonia w kwiecień to 18.8 ℃ (65.84 ℉). Średnia najniższa temperatura to 5.7 ℃ (42.26 ℉). Pod począwszu z kwiecień można oczekiwać niższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 16.3 ℃ (61.34 ℉). Pod koncu z kwiecień można oczekiwać wyższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 21.5 ℃ (70.7 ℉). Średnia liczba deszczowe dni kwiecień jest 10.2. Średnia suma opadów 39.4 mm (Spójrz co oznacza ten numer). Przy planowaniu podróży pamiętaj, że rzeczywista pogoda może różnić się od tych średnich wartości. Długość dnia na początku tego miesiąca wynosi około 12:39 (godziny i minuty), w w połowie miesiąca 13:21 i na końcu miesiąca 13:59.Powyższe liczby są ważne przede wszystkim dla kapitału i obszaru wokół niego. Ważne jest, aby powiedzieć, że pogoda może się znacznie różnić na różnych wysokościach, szczególnie w górach.

maj

Typowa (typowa) pogoda w Macedonia w maj jest taka: Średnia najwyższa temperatura w Macedonia w maj to 24.2 ℃ (75.56 ℉). Średnia najniższa temperatura to 10 ℃ (50 ℉). Pod począwszu z maj można oczekiwać niższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 21.5 ℃ (70.7 ℉). Pod koncu z maj można oczekiwać wyższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 26.05 ℃ (78.89 ℉). Średnia liczba deszczowe dni maj jest 10.7. Średnia suma opadów 60.5 mm (Spójrz co oznacza ten numer). Przy planowaniu podróży pamiętaj, że rzeczywista pogoda może różnić się od tych średnich wartości. Długość dnia na początku tego miesiąca wynosi około 13:59 (godziny i minuty), w w połowie miesiąca 14:33 i na końcu miesiąca 14:59.Powyższe liczby są ważne przede wszystkim dla kapitału i obszaru wokół niego. Ważne jest, aby powiedzieć, że pogoda może się znacznie różnić na różnych wysokościach, szczególnie w górach.

czerwiec

Typowa (typowa) pogoda w Macedonia w czerwiec jest taka: Średnia najwyższa temperatura w Macedonia w czerwiec to 27.9 ℃ (82.22 ℉). Średnia najniższa temperatura to 13.5 ℃ (56.3 ℉). Pod począwszu z czerwiec można oczekiwać niższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 26.05 ℃ (78.89 ℉). Pod koncu z czerwiec można oczekiwać wyższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 28.7 ℃ (83.66 ℉). Średnia liczba deszczowe dni czerwiec jest 9.9. Średnia suma opadów 45.3 mm (Spójrz co oznacza ten numer). Przy planowaniu podróży pamiętaj, że rzeczywista pogoda może różnić się od tych średnich wartości. Długość dnia na początku tego miesiąca wynosi około 14:59 (godziny i minuty), w w połowie miesiąca 15:13 i na końcu miesiąca 15:12.Powyższe liczby są ważne przede wszystkim dla kapitału i obszaru wokół niego. Ważne jest, aby powiedzieć, że pogoda może się znacznie różnić na różnych wysokościach, szczególnie w górach.

lipiec

Typowa (typowa) pogoda w Macedonia w lipiec jest taka: Średnia najwyższa temperatura w Macedonia w lipiec to 29.5 ℃ (85.1 ℉). Średnia najniższa temperatura to 15.3 ℃ (59.54 ℉). Pod począwszu z lipiec można oczekiwać niższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 28.7 ℃ (83.66 ℉). Pod koncu z lipiec można oczekiwać wyższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 29.95 ℃ (85.91 ℉). Średnia liczba deszczowe dni lipiec jest 7. Średnia suma opadów 34.5 mm (Spójrz co oznacza ten numer). Przy planowaniu podróży pamiętaj, że rzeczywista pogoda może różnić się od tych średnich wartości. Długość dnia na początku tego miesiąca wynosi około 15:12 (godziny i minuty), w w połowie miesiąca 14:58 i na końcu miesiąca 14:32.Powyższe liczby są ważne przede wszystkim dla kapitału i obszaru wokół niego. Ważne jest, aby powiedzieć, że pogoda może się znacznie różnić na różnych wysokościach, szczególnie w górach.

sierpień

Typowa (typowa) pogoda w Macedonia w sierpień jest taka: Średnia najwyższa temperatura w Macedonia w sierpień to 30.4 ℃ (86.72 ℉). Średnia najniższa temperatura to 14.6 ℃ (58.28 ℉). Pod począwszu z sierpień można oczekiwać niższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 29.95 ℃ (85.91 ℉). Pod koncu z sierpień można oczekiwać niższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 28.55 ℃ (83.39 ℉). Średnia liczba deszczowe dni sierpień jest 6.1. Średnia suma opadów 27.1 mm (Spójrz co oznacza ten numer). Przy planowaniu podróży pamiętaj, że rzeczywista pogoda może różnić się od tych średnich wartości. Długość dnia na początku tego miesiąca wynosi około 14:32 (godziny i minuty), w w połowie miesiąca 13:58 i na końcu miesiąca 13:19.Powyższe liczby są ważne przede wszystkim dla kapitału i obszaru wokół niego. Ważne jest, aby powiedzieć, że pogoda może się znacznie różnić na różnych wysokościach, szczególnie w górach.

wrzesień

Typowa (typowa) pogoda w Macedonia w wrzesień jest taka: Średnia najwyższa temperatura w Macedonia w wrzesień to 26.7 ℃ (80.06 ℉). Średnia najniższa temperatura to 11.4 ℃ (52.52 ℉). Pod począwszu z wrzesień można oczekiwać wyższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 28.55 ℃ (83.39 ℉). Pod koncu z wrzesień można oczekiwać niższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 23.15 ℃ (73.67 ℉). Średnia liczba deszczowe dni wrzesień jest 6.1. Średnia suma opadów 36.4 mm (Spójrz co oznacza ten numer). Przy planowaniu podróży pamiętaj, że rzeczywista pogoda może różnić się od tych średnich wartości. Długość dnia na początku tego miesiąca wynosi około 13:19 (godziny i minuty), w w połowie miesiąca 12:38 i na końcu miesiąca 11:56.Powyższe liczby są ważne przede wszystkim dla kapitału i obszaru wokół niego. Ważne jest, aby powiedzieć, że pogoda może się znacznie różnić na różnych wysokościach, szczególnie w górach.

październik

Typowa (typowa) pogoda w Macedonia w październik jest taka: Średnia najwyższa temperatura w Macedonia w październik to 19.6 ℃ (67.28 ℉). Średnia najniższa temperatura to 6.6 ℃ (43.88 ℉). Pod począwszu z październik można oczekiwać wyższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 23.15 ℃ (73.67 ℉). Pod koncu z październik można oczekiwać niższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 15.5 ℃ (59.9 ℉). Średnia liczba deszczowe dni październik jest 6.8. Średnia suma opadów 42.7 mm (Spójrz co oznacza ten numer). Przy planowaniu podróży pamiętaj, że rzeczywista pogoda może różnić się od tych średnich wartości. Długość dnia na początku tego miesiąca wynosi około 11:56 (godziny i minuty), w w połowie miesiąca 11:14 i na końcu miesiąca 10:34.Powyższe liczby są ważne przede wszystkim dla kapitału i obszaru wokół niego. Ważne jest, aby powiedzieć, że pogoda może się znacznie różnić na różnych wysokościach, szczególnie w górach.

listopad

Typowa (typowa) pogoda w Macedonia w listopad jest taka: Średnia najwyższa temperatura w Macedonia w listopad to 11.4 ℃ (52.52 ℉). Średnia najniższa temperatura to 1.6 ℃ (34.88 ℉). Pod począwszu z listopad można oczekiwać wyższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 15.5 ℃ (59.9 ℉). Pod koncu z listopad można oczekiwać niższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 8.45 ℃ (47.21 ℉). Średnia liczba deszczowe dni listopad jest 9.1. Średnia suma opadów 54.7 mm (Spójrz co oznacza ten numer). Przy planowaniu podróży pamiętaj, że rzeczywista pogoda może różnić się od tych średnich wartości. Długość dnia na początku tego miesiąca wynosi około 10:34 (godziny i minuty), w w połowie miesiąca 9:58 i na końcu miesiąca 9:28.Powyższe liczby są ważne przede wszystkim dla kapitału i obszaru wokół niego. Ważne jest, aby powiedzieć, że pogoda może się znacznie różnić na różnych wysokościach, szczególnie w górach.

grudzień

Typowa (typowa) pogoda w Macedonia w grudzień jest taka: Średnia najwyższa temperatura w Macedonia w grudzień to 5.5 ℃ (41.9 ℉). Średnia najniższa temperatura to -2 ℃ (28.4 ℉). Pod począwszu z grudzień można oczekiwać wyższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 8.45 ℃ (47.21 ℉). Pod koncu z grudzień można oczekiwać niższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 4.8 ℃ (40.64 ℉). Średnia liczba deszczowe dni grudzień jest 10.8. Średnia suma opadów 50.5 mm (Spójrz co oznacza ten numer). Przy planowaniu podróży pamiętaj, że rzeczywista pogoda może różnić się od tych średnich wartości. Długość dnia na początku tego miesiąca wynosi około 9:28 (godziny i minuty), w w połowie miesiąca 9:10 i na końcu miesiąca 9:07.Powyższe liczby są ważne przede wszystkim dla kapitału i obszaru wokół niego. Ważne jest, aby powiedzieć, że pogoda może się znacznie różnić na różnych wysokościach, szczególnie w górach.

Poniżej podano wartości średnie, abyś mógł uznać je za typową pogodę w Macedonia w tych miejscach. Znak "-" oznacza, że ​​nie mamy wystarczających danych dla tego przedmiotu.

Skopjetemperatura: - najwyższa temperatura: 5.5 ℃ (41.9 ℉)najniższa temperatura: -2 ℃ (28.4 ℉)opady: 50.5mmdeszcz deszcz dni: 10.8
Ohridtemperatura: - najwyższa temperatura: 7.6 ℃ (45.68 ℉)najniższa temperatura: 0.2 ℃ (32.36 ℉)opady: 70.1mmdeszcz deszcz dni: 13.3
Kiedy czytasz o liczbie mm opadów, powinieneś o tym wiedzieć: Deszcz jest wtedy, gdy opadów jest mniej niż 2,5 mm (0,1 in) na godzinę. Przy umiarkowanym deszczu liczba ta wynosi od 2,5 mm do 10 mm (0,4 cala), przy ulewnym deszczu wynosi ona 10 mm - 50 mm (2,0 cala). Bardzo silny deszcz ma tę wartość powyżej 50 mm na godzinę.