Główna
Europa
Azja
Australia & Oceania
Afryka
Ameryka Północna
Ameryka Centralna
Ameryka Południowa

Zwykła pogoda - Nepal

Czy musisz wiedzieć, kiedy najlepiej wybrać się do Nepal? Następnie należy spojrzeć tutaj, jakiej pogody można się spodziewać w ciągu roku.

Główna - Azja - Nepal

Jakiej pogody możesz się spodziewać w celu Nepal

Klimat Nepalu jest zróżnicowany, na północy można spodziewać się chłodnych lat i surowych zim, ale subtropikalnych lat i łagodnych zim na południu. Nepal ma pięć sezonów: wiosnę, lato, monsuny, jesień i zimę. Dolina Katmandu ma zazwyczaj całkiem przyjemną pogodę przez cały rok.

Mówiąc o zwykłej pogody w tym kraju, informacja ma znaczenie na przykład dla tych popularnych miejsc: Annapurna, Baitadi, Bandipur, Bardiya National Park, Bhairahawa, Bhaktapur, Bharatpur, Biratnagar, Birgunj, Birtamod, Boudhanath, Bungmati, Chhukhung, Chomrong, Daman, Deboche, Dharan, Dhulikhel, Dingboche, Eastern Tarai, Gokyo, Gorkha, Haleshi, Himalayas, Janakpur, Jiri, Jomsom, Kakani, Kakarbhitta, Kapilvastu, Kaskikot, Kathmandu, Kathmandu Valley, Khumbu, Khumjung, Khunde, Kirtipur, Kodari, Kumpur, Langtang National Park, Lukla, Lumbini, Middle Hills, Monju, Nagarkot, Namche Bazaar, Nepalgunj, Numbur Cheese Circuit, Pangboche, Patan, Periche, Pharping, Pokhara, Rajghat, Ramechhap, Royal Chitwan National Park, Salleri, Sarangkot, Sauraha, Sri Antu, Sunwal, Tangting, Tansen, Taplejung, Tarai, Tatopani, Tengboche, Thame, Thulo Sailung, Tukuche, Urlabari, Western Tarai.

Zobaczmy teraz, jakiej pogody można się spodziewać w okolicy stolicy i wielu innych miast. Najcieplejszy miesiąc tutaj jest lipiec, średnia maksymalna temperatura jest 28.4 ℃ (83.12 ℉). Średnia temperatura minimalna w tym miesiącu jest 20.2 ℃ (68.36 ℉). Najzimniejszy miesiąc tutaj jest styczeń, średnia maksymalna temperatura jest 18.5 ℃ (65.3 ℉). Średnia temperatura minimalna w tym miesiącu jest 2.4 ℃ (36.32 ℉). Najbardziej deszczowy miesiąc tutaj jest lipiec, średnia liczba dni deszczowych jest w 23.1. Najmniej deszczowy miesiąc tutaj jest listopad, średnia liczba dni deszczowych jest w 1.

Kiedy podróżujesz do niektórych miejsc w Nepal, zawsze weź pod uwagę także wysokość tego miejsca. Najwyższy punkt tutaj jest Mount Everest (8848 m) i najniższy punkt Kanchan Kalan (70 m). Tak więc istnieją ogromne różnice wysokości w tym kraju, a zatem pogoda jest w nich bardzo różna. Należy pamiętać, że temperatura zwykle spada o 1.2 - 1.9 ℃ (2.2 - 3.5 ℉) na 200 m (656 ft), w zależności od innych warunków. (I powinniśmy dodać, że w bardzo szczególnym stanie zwanym inwersją termiczną nawet temperatura może być wyższa na wyższych wysokościach).

Należy pamiętać, że nie jest to prognoza pogody, ale informacja o zwykłej pogodzie (średnia). To powinno pomóc Ci zdecydować, kiedy najlepiej wybrać się na Nepal. Przeczytaj więcej szczegółów na temat typowej dla nich pogody we wszystkich poszczególnych miesiącach poniżej:

styczeń - luty - marzec - kwiecień - maj - czerwiec - lipiec - sierpień - wrzesień - październik - listopad - grudzień

styczeń

Typowa (typowa) pogoda w Nepal w styczeń jest taka: Średnia najwyższa temperatura w Nepal w styczeń to 18.5 ℃ (65.3 ℉). Średnia najniższa temperatura to 2.4 ℃ (36.32 ℉). Pod począwszu z styczeń można oczekiwać wyższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 19.05 ℃ (66.29 ℉). Pod koncu z styczeń można oczekiwać wyższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 19.35 ℃ (66.83 ℉). Średnia liczba deszczowe dni styczeń jest 2. Średnia suma opadów 14.1 mm (Spójrz co oznacza ten numer). Przy planowaniu podróży pamiętaj, że rzeczywista pogoda może różnić się od tych średnich wartości. Długość dnia na początku tego miesiąca wynosi około 10:24 (godziny i minuty), w w połowie miesiąca 10:34 i na końcu miesiąca 10:51.Powyższe liczby są ważne przede wszystkim dla kapitału i obszaru wokół niego. Ważne jest, aby powiedzieć, że pogoda może się znacznie różnić na różnych wysokościach, szczególnie w górach.

luty

Typowa (typowa) pogoda w Nepal w luty jest taka: Średnia najwyższa temperatura w Nepal w luty to 20.2 ℃ (68.36 ℉). Średnia najniższa temperatura to 3.9 ℃ (39.02 ℉). Pod począwszu z luty można oczekiwać niższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 19.35 ℃ (66.83 ℉). Pod koncu z luty można oczekiwać wyższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 22.2 ℃ (71.96 ℉). Średnia liczba deszczowe dni luty jest 3. Średnia suma opadów 16.8 mm (Spójrz co oznacza ten numer). Przy planowaniu podróży pamiętaj, że rzeczywista pogoda może różnić się od tych średnich wartości. Długość dnia na początku tego miesiąca wynosi około 10:51 (godziny i minuty), w w połowie miesiąca 11:12 i na końcu miesiąca 11:35.Powyższe liczby są ważne przede wszystkim dla kapitału i obszaru wokół niego. Ważne jest, aby powiedzieć, że pogoda może się znacznie różnić na różnych wysokościach, szczególnie w górach.

marzec

Typowa (typowa) pogoda w Nepal w marzec jest taka: Średnia najwyższa temperatura w Nepal w marzec to 24.2 ℃ (75.56 ℉). Średnia najniższa temperatura to 7.6 ℃ (45.68 ℉). Pod począwszu z marzec można oczekiwać niższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 22.2 ℃ (71.96 ℉). Pod koncu z marzec można oczekiwać wyższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 26.2 ℃ (79.16 ℉). Średnia liczba deszczowe dni marzec jest 4.1. Średnia suma opadów 30.5 mm (Spójrz co oznacza ten numer). Przy planowaniu podróży pamiętaj, że rzeczywista pogoda może różnić się od tych średnich wartości. Długość dnia na początku tego miesiąca wynosi około 11:35 (godziny i minuty), w w połowie miesiąca 12:00 i na końcu miesiąca 12:25.Powyższe liczby są ważne przede wszystkim dla kapitału i obszaru wokół niego. Ważne jest, aby powiedzieć, że pogoda może się znacznie różnić na różnych wysokościach, szczególnie w górach.

kwiecień

Typowa (typowa) pogoda w Nepal w kwiecień jest taka: Średnia najwyższa temperatura w Nepal w kwiecień to 28.2 ℃ (82.76 ℉). Średnia najniższa temperatura to 11.4 ℃ (52.52 ℉). Pod począwszu z kwiecień można oczekiwać niższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 26.2 ℃ (79.16 ℉). Pod koncu z kwiecień można oczekiwać niższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 27.95 ℃ (82.31 ℉). Średnia liczba deszczowe dni kwiecień jest 5.9. Średnia suma opadów 54.6 mm (Spójrz co oznacza ten numer). Przy planowaniu podróży pamiętaj, że rzeczywista pogoda może różnić się od tych średnich wartości. Długość dnia na początku tego miesiąca wynosi około 12:25 (godziny i minuty), w w połowie miesiąca 12:49 i na końcu miesiąca 13:11.Powyższe liczby są ważne przede wszystkim dla kapitału i obszaru wokół niego. Ważne jest, aby powiedzieć, że pogoda może się znacznie różnić na różnych wysokościach, szczególnie w górach.

maj

Typowa (typowa) pogoda w Nepal w maj jest taka: Średnia najwyższa temperatura w Nepal w maj to 27.7 ℃ (81.86 ℉). Średnia najniższa temperatura to 15.8 ℃ (60.44 ℉). Pod począwszu z maj można oczekiwać wyższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 27.95 ℃ (82.31 ℉). Pod koncu z maj można oczekiwać wyższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 27.85 ℃ (82.13 ℉). Średnia liczba deszczowe dni maj jest 11.9. Średnia suma opadów 112.7 mm (Spójrz co oznacza ten numer). Przy planowaniu podróży pamiętaj, że rzeczywista pogoda może różnić się od tych średnich wartości. Długość dnia na początku tego miesiąca wynosi około 13:11 (godziny i minuty), w w połowie miesiąca 13:31 i na końcu miesiąca 13:45.Powyższe liczby są ważne przede wszystkim dla kapitału i obszaru wokół niego. Ważne jest, aby powiedzieć, że pogoda może się znacznie różnić na różnych wysokościach, szczególnie w górach.

czerwiec

Typowa (typowa) pogoda w Nepal w czerwiec jest taka: Średnia najwyższa temperatura w Nepal w czerwiec to 28 ℃ (82.4 ℉). Średnia najniższa temperatura to 18.9 ℃ (66.02 ℉). Pod począwszu z czerwiec można oczekiwać niższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 27.85 ℃ (82.13 ℉). Pod koncu z czerwiec można oczekiwać wyższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 28.2 ℃ (82.76 ℉). Średnia liczba deszczowe dni czerwiec jest 17. Średnia suma opadów 260.4 mm (Spójrz co oznacza ten numer). Przy planowaniu podróży pamiętaj, że rzeczywista pogoda może różnić się od tych średnich wartości. Długość dnia na początku tego miesiąca wynosi około 13:45 (godziny i minuty), w w połowie miesiąca 13:52 i na końcu miesiąca 13:52.Powyższe liczby są ważne przede wszystkim dla kapitału i obszaru wokół niego. Ważne jest, aby powiedzieć, że pogoda może się znacznie różnić na różnych wysokościach, szczególnie w górach.

lipiec

Typowa (typowa) pogoda w Nepal w lipiec jest taka: Średnia najwyższa temperatura w Nepal w lipiec to 28.4 ℃ (83.12 ℉). Średnia najniższa temperatura to 20.2 ℃ (68.36 ℉). Pod począwszu z lipiec można oczekiwać niższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 28.2 ℃ (82.76 ℉). Pod koncu z lipiec można oczekiwać niższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 28.05 ℃ (82.49 ℉). Średnia liczba deszczowe dni lipiec jest 23.1. Średnia suma opadów 356.4 mm (Spójrz co oznacza ten numer). Przy planowaniu podróży pamiętaj, że rzeczywista pogoda może różnić się od tych średnich wartości. Długość dnia na początku tego miesiąca wynosi około 13:52 (godziny i minuty), w w połowie miesiąca 13:44 i na końcu miesiąca 13:30.Powyższe liczby są ważne przede wszystkim dla kapitału i obszaru wokół niego. Ważne jest, aby powiedzieć, że pogoda może się znacznie różnić na różnych wysokościach, szczególnie w górach.

sierpień

Typowa (typowa) pogoda w Nepal w sierpień jest taka: Średnia najwyższa temperatura w Nepal w sierpień to 27.7 ℃ (81.86 ℉). Średnia najniższa temperatura to 20.4 ℃ (68.72 ℉). Pod począwszu z sierpień można oczekiwać wyższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 28.05 ℃ (82.49 ℉). Pod koncu z sierpień można oczekiwać niższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 27.7 ℃ (81.86 ℉). Średnia liczba deszczowe dni sierpień jest 21.8. Średnia suma opadów 310.9 mm (Spójrz co oznacza ten numer). Przy planowaniu podróży pamiętaj, że rzeczywista pogoda może różnić się od tych średnich wartości. Długość dnia na początku tego miesiąca wynosi około 13:30 (godziny i minuty), w w połowie miesiąca 13:10 i na końcu miesiąca 12:48.Powyższe liczby są ważne przede wszystkim dla kapitału i obszaru wokół niego. Ważne jest, aby powiedzieć, że pogoda może się znacznie różnić na różnych wysokościach, szczególnie w górach.

wrzesień

Typowa (typowa) pogoda w Nepal w wrzesień jest taka: Średnia najwyższa temperatura w Nepal w wrzesień to 27.7 ℃ (81.86 ℉). Średnia najniższa temperatura to 18.7 ℃ (65.66 ℉). Pod począwszu z wrzesień można oczekiwać niższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 27.7 ℃ (81.86 ℉). Pod koncu z wrzesień można oczekiwać niższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 27.05 ℃ (80.69 ℉). Średnia liczba deszczowe dni wrzesień jest 15.1. Średnia suma opadów 183.1 mm (Spójrz co oznacza ten numer). Przy planowaniu podróży pamiętaj, że rzeczywista pogoda może różnić się od tych średnich wartości. Długość dnia na początku tego miesiąca wynosi około 12:48 (godziny i minuty), w w połowie miesiąca 12:24 i na końcu miesiąca 12:00.Powyższe liczby są ważne przede wszystkim dla kapitału i obszaru wokół niego. Ważne jest, aby powiedzieć, że pogoda może się znacznie różnić na różnych wysokościach, szczególnie w górach.

październik

Typowa (typowa) pogoda w Nepal w październik jest taka: Średnia najwyższa temperatura w Nepal w październik to 26.4 ℃ (79.52 ℉). Średnia najniższa temperatura to 13 ℃ (55.4 ℉). Pod począwszu z październik można oczekiwać wyższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 27.05 ℃ (80.69 ℉). Pod koncu z październik można oczekiwać niższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 24.65 ℃ (76.37 ℉). Średnia liczba deszczowe dni październik jest 4.1. Średnia suma opadów 58.9 mm (Spójrz co oznacza ten numer). Przy planowaniu podróży pamiętaj, że rzeczywista pogoda może różnić się od tych średnich wartości. Długość dnia na początku tego miesiąca wynosi około 12:00 (godziny i minuty), w w połowie miesiąca 11:36 i na końcu miesiąca 11:12.Powyższe liczby są ważne przede wszystkim dla kapitału i obszaru wokół niego. Ważne jest, aby powiedzieć, że pogoda może się znacznie różnić na różnych wysokościach, szczególnie w górach.

listopad

Typowa (typowa) pogoda w Nepal w listopad jest taka: Średnia najwyższa temperatura w Nepal w listopad to 22.9 ℃ (73.22 ℉). Średnia najniższa temperatura to 7.5 ℃ (45.5 ℉). Pod począwszu z listopad można oczekiwać wyższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 24.65 ℃ (76.37 ℉). Pod koncu z listopad można oczekiwać niższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 21.25 ℃ (70.25 ℉). Średnia liczba deszczowe dni listopad jest 1. Średnia suma opadów 7.5 mm (Spójrz co oznacza ten numer). Przy planowaniu podróży pamiętaj, że rzeczywista pogoda może różnić się od tych średnich wartości. Długość dnia na początku tego miesiąca wynosi około 11:12 (godziny i minuty), w w połowie miesiąca 10:51 i na końcu miesiąca 10:35.Powyższe liczby są ważne przede wszystkim dla kapitału i obszaru wokół niego. Ważne jest, aby powiedzieć, że pogoda może się znacznie różnić na różnych wysokościach, szczególnie w górach.

grudzień

Typowa (typowa) pogoda w Nepal w grudzień jest taka: Średnia najwyższa temperatura w Nepal w grudzień to 19.6 ℃ (67.28 ℉). Średnia najniższa temperatura to 3.3 ℃ (37.94 ℉). Pod począwszu z grudzień można oczekiwać wyższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 21.25 ℃ (70.25 ℉). Pod koncu z grudzień można oczekiwać niższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 19.05 ℃ (66.29 ℉). Średnia liczba deszczowe dni grudzień jest 1. Średnia suma opadów 14.1 mm (Spójrz co oznacza ten numer). Przy planowaniu podróży pamiętaj, że rzeczywista pogoda może różnić się od tych średnich wartości. Długość dnia na początku tego miesiąca wynosi około 10:35 (godziny i minuty), w w połowie miesiąca 10:25 i na końcu miesiąca 10:23.Powyższe liczby są ważne przede wszystkim dla kapitału i obszaru wokół niego. Ważne jest, aby powiedzieć, że pogoda może się znacznie różnić na różnych wysokościach, szczególnie w górach.

Poniżej podano wartości średnie, abyś mógł uznać je za typową pogodę w Nepal w tych miejscach. Znak "-" oznacza, że ​​nie mamy wystarczających danych dla tego przedmiotu.

Kathmandutemperatura: - najwyższa temperatura: 19.6 ℃ (67.28 ℉)najniższa temperatura: 3.3 ℃ (37.94 ℉)opady: 14.1mmdeszcz deszcz dni: 1
Birendranagartemperatura: - najwyższa temperatura: 20.9 ℃ (69.62 ℉)najniższa temperatura: 6.6 ℃ (43.88 ℉)opady: 18.3mmdeszcz deszcz dni: 20
Dhankutatemperatura: - najwyższa temperatura: 19.5 ℃ (67.1 ℉)najniższa temperatura: 8.9 ℃ (48.02 ℉)opady: 6.4mmdeszcz deszcz dni: 13.1
Dipayaltemperatura: - najwyższa temperatura: 23.9 ℃ (75.02 ℉)najniższa temperatura: 6.4 ℃ (43.52 ℉)opady: 20mmdeszcz deszcz dni: 17.7
Pokharatemperatura: - najwyższa temperatura: 21.4 ℃ (70.52 ℉)najniższa temperatura: 8.1 ℃ (46.58 ℉)opady: 21.7mmdeszcz deszcz dni: 19.9
Kiedy czytasz o liczbie mm opadów, powinieneś o tym wiedzieć: Deszcz jest wtedy, gdy opadów jest mniej niż 2,5 mm (0,1 in) na godzinę. Przy umiarkowanym deszczu liczba ta wynosi od 2,5 mm do 10 mm (0,4 cala), przy ulewnym deszczu wynosi ona 10 mm - 50 mm (2,0 cala). Bardzo silny deszcz ma tę wartość powyżej 50 mm na godzinę.