Domov
Európa
Ázia
Austrália & Oceánia
Afrika
Severná Amerika
Stredná Amerika
Južná Amerika

Zvyčajné počasie - Nikaragua

Potrebujete vedieť, kedy je najlepší čas ísť do ciela Nikaragua? Potom by ste sa mali pozrieť, aké počasie tam môžete očakávať počas roka.

Domov - Stredná Amerika - Nikaragua

Nikaragua - aké počasie môžete očakávať

Podnebie Nikaraguy je tropické v nížinách, ale chladnejšie na vysočinách. Karibské nížiny sú veľmi daždivé, západné svahy strednej vysočiny a tichomorské nížiny dostávajú oveľa menej zrážok. Deštivá sezóna je od mája do októbra.

Pri hovore o obvyklom počasí v tomto štáte sú informácie relevantné napríklad pre tieto obľúbené miesta: Altagracia, Balgue, Big Corn Island, Bluefields, Boaco, Capital Region, Caribbean Nicaragua, Chinandega, El Castillo, Esteli, Granada, Isla de Ometepe, Jinotega, Juigalpa, Laguna de Apoyo, Las Peñitas, León, Little Corn Island, Managua, Masaya, Matagalpa, Miraflor Nature Reserve, Moyogalpa, Northern Highlands, Northern Pacific Coast, Ocotal, Pearl Lagoon, Playa Gigante, Playa Madera, Playa Santo Domingo, Poneloya, Popoyo, Rama, Rio San Juan Region, Rivas, San Carlos, San Juan Del Norte, San Juan del Sur, San Miguelito, Solentiname Islands, Somoto, Southern Pacific Coast, Volcán Masaya.

Poďme sa pozrieť, aké počasie môžete očakávať v oblasti okolo hlavného mesta a v mnohých ďalších mestách. Najteplejším mesiacom tu je Máj, priemerná teplota je 27.6 ℃ (81.68 ℉). Najchladnejší mesiac tu je December, priemerná teplota je 25.4 ℃ (77.72 ℉).

Pri cestovaní na niektoré miesta v lokácii Nikaragua, vždy zvážte nadmorskú výšku miesta. Najvyšší bod tu je Mogoton (2085 m) a najnižší bod je Pacific Ocean (0 m). V tejto krajine sú pomerne veľké rozdiely v nadmorských výškach, takže môžete očakávať, že počasie bude v rôznych nadmorských výškach rovnako odlišné. Majte na pamäti, že teplota zvyčajne klesá o 1.2 - 1.9 ℃ (2.2 - 3.5 ℉) na 200 m (656 stôp), v závislosti od ostatných podmienok. (A mali by sme dodať, že vo veľmi špeciálnom stave nazvanom tepelná inverzia dokonca teplota môže byť vyššia vo vyšších nadmorských výškach.)

Majte na pamäti, že nejde o predpoveď počasia, ale informácie o bežnom počasí (priemer). To vám pomôže rozhodnúť sa, kedy je najlepší čas ísť do ciela Nikaragua. Prečítajte si ďalšie podrobnosti o typickom počasí v jednotlivých mesiacoch nižšie:

Január - Február - Marec - Apríl - Máj - Jún - Júl - August - September - Október - November - December

Január

Typické (zvyčajné) počasie - Nikaragua - Január - je toto: Priemerná teplota - Nikaragua - Január - je 25.8 ℃ (78.44 ℉). Na začiatku mesiaca Január môžete očakávať nižšie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 25.6 ℃ (78.08 ℉). Na koncu mesiaca Január môžete očakávať vyššie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 26.05 ℃ (78.89 ℉). Priemerné zrážky sú 222.9 mm (podívajte sa tu, čo toto číslo znamená). Pri plánovaní cesty, prosím, majte na pamäti, že skutočné počasie sa môže líšiť od týchto priemerných hodnôt. Dĺžka dňa na začiatku tohto mesiaca je približne 11:25 (hodiny a minúty), v v polovici mesiaca 11:29 a na konci mesiaca 11:35.Tieto čísla sú platné predovšetkým pre hlavné mesto a oblasť okolo nej. Je dôležité povedať, že počasie sa môže v rôznych nadmorských výškach výrazne líšiť, najmä v horách.

Február

Typické (zvyčajné) počasie - Nikaragua - Február - je toto: Priemerná teplota - Nikaragua - Február - je 26.3 ℃ (79.34 ℉). Na začiatku mesiaca Február môžete očakávať nižšie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 26.05 ℃ (78.89 ℉). Na koncu mesiaca Február môžete očakávať vyššie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 26.75 ℃ (80.15 ℉). Priemerné zrážky sú 114.1 mm (podívajte sa tu, čo toto číslo znamená). Pri plánovaní cesty, prosím, majte na pamäti, že skutočné počasie sa môže líšiť od týchto priemerných hodnôt. Dĺžka dňa na začiatku tohto mesiaca je približne 11:35 (hodiny a minúty), v v polovici mesiaca 11:44 a na konci mesiaca 11:53.Tieto čísla sú platné predovšetkým pre hlavné mesto a oblasť okolo nej. Je dôležité povedať, že počasie sa môže v rôznych nadmorských výškach výrazne líšiť, najmä v horách.

Marec

Typické (zvyčajné) počasie - Nikaragua - Marec - je toto: Priemerná teplota - Nikaragua - Marec - je 27.2 ℃ (80.96 ℉). Na začiatku mesiaca Marec môžete očakávať nižšie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 26.75 ℃ (80.15 ℉). Na koncu mesiaca Marec môžete očakávať vyššie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 27.3 ℃ (81.14 ℉). Priemerné zrážky sú 69.5 mm (podívajte sa tu, čo toto číslo znamená). Pri plánovaní cesty, prosím, majte na pamäti, že skutočné počasie sa môže líšiť od týchto priemerných hodnôt. Dĺžka dňa na začiatku tohto mesiaca je približne 11:53 (hodiny a minúty), v v polovici mesiaca 12:03 a na konci mesiaca 12:14.Tieto čísla sú platné predovšetkým pre hlavné mesto a oblasť okolo nej. Je dôležité povedať, že počasie sa môže v rôznych nadmorských výškach výrazne líšiť, najmä v horách.

Apríl

Typické (zvyčajné) počasie - Nikaragua - Apríl - je toto: Priemerná teplota - Nikaragua - Apríl - je 27.4 ℃ (81.32 ℉). Na začiatku mesiaca Apríl môžete očakávať nižšie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 27.3 ℃ (81.14 ℉). Na koncu mesiaca Apríl môžete očakávať vyššie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 27.5 ℃ (81.5 ℉). Priemerné zrážky sú 103.4 mm (podívajte sa tu, čo toto číslo znamená). Pri plánovaní cesty, prosím, majte na pamäti, že skutočné počasie sa môže líšiť od týchto priemerných hodnôt. Dĺžka dňa na začiatku tohto mesiaca je približne 12:14 (hodiny a minúty), v v polovici mesiaca 12:24 a na konci mesiaca 12:33.Tieto čísla sú platné predovšetkým pre hlavné mesto a oblasť okolo nej. Je dôležité povedať, že počasie sa môže v rôznych nadmorských výškach výrazne líšiť, najmä v horách.

Máj

Typické (zvyčajné) počasie - Nikaragua - Máj - je toto: Priemerná teplota - Nikaragua - Máj - je 27.6 ℃ (81.68 ℉). Na začiatku mesiaca Máj môžete očakávať nižšie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 27.5 ℃ (81.5 ℉). Na koncu mesiaca Máj môžete očakávať nižšie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 26.9 ℃ (80.42 ℉). Priemerné zrážky sú 261.5 mm (podívajte sa tu, čo toto číslo znamená). Pri plánovaní cesty, prosím, majte na pamäti, že skutočné počasie sa môže líšiť od týchto priemerných hodnôt. Dĺžka dňa na začiatku tohto mesiaca je približne 12:33 (hodiny a minúty), v v polovici mesiaca 12:41 a na konci mesiaca 12:46.Tieto čísla sú platné predovšetkým pre hlavné mesto a oblasť okolo nej. Je dôležité povedať, že počasie sa môže v rôznych nadmorských výškach výrazne líšiť, najmä v horách.

Jún

Typické (zvyčajné) počasie - Nikaragua - Jún - je toto: Priemerná teplota - Nikaragua - Jún - je 26.2 ℃ (79.16 ℉). Na začiatku mesiaca Jún môžete očakávať vyššie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 26.9 ℃ (80.42 ℉). Na koncu mesiaca Jún môžete očakávať nižšie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 26 ℃ (78.8 ℉). Priemerné zrážky sú 580.1 mm (podívajte sa tu, čo toto číslo znamená). Pri plánovaní cesty, prosím, majte na pamäti, že skutočné počasie sa môže líšiť od týchto priemerných hodnôt. Dĺžka dňa na začiatku tohto mesiaca je približne 12:46 (hodiny a minúty), v v polovici mesiaca 12:49 a na konci mesiaca 12:49.Tieto čísla sú platné predovšetkým pre hlavné mesto a oblasť okolo nej. Je dôležité povedať, že počasie sa môže v rôznych nadmorských výškach výrazne líšiť, najmä v horách.

Júl

Typické (zvyčajné) počasie - Nikaragua - Júl - je toto: Priemerná teplota - Nikaragua - Júl - je 25.8 ℃ (78.44 ℉). Na začiatku mesiaca Júl môžete očakávať vyššie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 26 ℃ (78.8 ℉). Na koncu mesiaca Júl môžete očakávať nižšie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 25.8 ℃ (78.44 ℉). Priemerné zrážky sú 836.3 mm (podívajte sa tu, čo toto číslo znamená). Pri plánovaní cesty, prosím, majte na pamäti, že skutočné počasie sa môže líšiť od týchto priemerných hodnôt. Dĺžka dňa na začiatku tohto mesiaca je približne 12:49 (hodiny a minúty), v v polovici mesiaca 12:46 a na konci mesiaca 12:40.Tieto čísla sú platné predovšetkým pre hlavné mesto a oblasť okolo nej. Je dôležité povedať, že počasie sa môže v rôznych nadmorských výškach výrazne líšiť, najmä v horách.

August

Typické (zvyčajné) počasie - Nikaragua - August - je toto: Priemerná teplota - Nikaragua - August - je 25.8 ℃ (78.44 ℉). Na začiatku mesiaca August môžete očakávať nižšie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 25.8 ℃ (78.44 ℉). Na koncu mesiaca August môžete očakávať vyššie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 26.25 ℃ (79.25 ℉). Priemerné zrážky sú 635.1 mm (podívajte sa tu, čo toto číslo znamená). Pri plánovaní cesty, prosím, majte na pamäti, že skutočné počasie sa môže líšiť od týchto priemerných hodnôt. Dĺžka dňa na začiatku tohto mesiaca je približne 12:40 (hodiny a minúty), v v polovici mesiaca 12:32 a na konci mesiaca 12:23.Tieto čísla sú platné predovšetkým pre hlavné mesto a oblasť okolo nej. Je dôležité povedať, že počasie sa môže v rôznych nadmorských výškach výrazne líšiť, najmä v horách.

September

Typické (zvyčajné) počasie - Nikaragua - September - je toto: Priemerná teplota - Nikaragua - September - je 26.7 ℃ (80.06 ℉). Na začiatku mesiaca September môžete očakávať nižšie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 26.25 ℃ (79.25 ℉). Na koncu mesiaca September môžete očakávať nižšie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 26.65 ℃ (79.97 ℉). Priemerné zrážky sú 381.1 mm (podívajte sa tu, čo toto číslo znamená). Pri plánovaní cesty, prosím, majte na pamäti, že skutočné počasie sa môže líšiť od týchto priemerných hodnôt. Dĺžka dňa na začiatku tohto mesiaca je približne 12:23 (hodiny a minúty), v v polovici mesiaca 12:13 a na konci mesiaca 12:03.Tieto čísla sú platné predovšetkým pre hlavné mesto a oblasť okolo nej. Je dôležité povedať, že počasie sa môže v rôznych nadmorských výškach výrazne líšiť, najmä v horách.

Október

Typické (zvyčajné) počasie - Nikaragua - Október - je toto: Priemerná teplota - Nikaragua - Október - je 26.6 ℃ (79.88 ℉). Na začiatku mesiaca Október môžete očakávať vyššie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 26.65 ℃ (79.97 ℉). Na koncu mesiaca Október môžete očakávať nižšie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 26.05 ℃ (78.89 ℉). Priemerné zrážky sú 415.9 mm (podívajte sa tu, čo toto číslo znamená). Pri plánovaní cesty, prosím, majte na pamäti, že skutočné počasie sa môže líšiť od týchto priemerných hodnôt. Dĺžka dňa na začiatku tohto mesiaca je približne 12:03 (hodiny a minúty), v v polovici mesiaca 11:53 a na konci mesiaca 11:44.Tieto čísla sú platné predovšetkým pre hlavné mesto a oblasť okolo nej. Je dôležité povedať, že počasie sa môže v rôznych nadmorských výškach výrazne líšiť, najmä v horách.

November

Typické (zvyčajné) počasie - Nikaragua - November - je toto: Priemerná teplota - Nikaragua - November - je 25.5 ℃ (77.9 ℉). Na začiatku mesiaca November môžete očakávať vyššie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 26.05 ℃ (78.89 ℉). Na koncu mesiaca November môžete očakávať nižšie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 25.45 ℃ (77.81 ℉). Priemerné zrážky sú 374.3 mm (podívajte sa tu, čo toto číslo znamená). Pri plánovaní cesty, prosím, majte na pamäti, že skutočné počasie sa môže líšiť od týchto priemerných hodnôt. Dĺžka dňa na začiatku tohto mesiaca je približne 11:44 (hodiny a minúty), v v polovici mesiaca 11:36 a na konci mesiaca 11:29.Tieto čísla sú platné predovšetkým pre hlavné mesto a oblasť okolo nej. Je dôležité povedať, že počasie sa môže v rôznych nadmorských výškach výrazne líšiť, najmä v horách.

December

Typické (zvyčajné) počasie - Nikaragua - December - je toto: Priemerná teplota - Nikaragua - December - je 25.4 ℃ (77.72 ℉). Na začiatku mesiaca December môžete očakávať vyššie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 25.45 ℃ (77.81 ℉). Na koncu mesiaca December môžete očakávať vyššie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 25.6 ℃ (78.08 ℉). Priemerné zrážky sú 320 mm (podívajte sa tu, čo toto číslo znamená). Pri plánovaní cesty, prosím, majte na pamäti, že skutočné počasie sa môže líšiť od týchto priemerných hodnôt. Dĺžka dňa na začiatku tohto mesiaca je približne 11:29 (hodiny a minúty), v v polovici mesiaca 11:25 a na konci mesiaca 11:24.Tieto čísla sú platné predovšetkým pre hlavné mesto a oblasť okolo nej. Je dôležité povedať, že počasie sa môže v rôznych nadmorských výškach výrazne líšiť, najmä v horách.

Nižšie sú priemerné hodnoty, takže ich môžete v týchto miestach považovať za typické počasie - Nikaragua. Znak "-" znamená, že pre túto položku nemáme dostatok údajov.

Managuateplota: 25.4 ℃ (77.72 ℉)najvyššia teplota: - najnižšia teplota: - zrážky: 320mmdaždivé dni: -
Puerto Cabezasteplota: 26.5 ℃ (79.7 ℉)najvyššia teplota: - najnižšia teplota: - zrážky: 201.6mmdaždivé dni: -
Rivasteplota: 26.7 ℃ (80.06 ℉)najvyššia teplota: - najnižšia teplota: - zrážky: 29.7mmdaždivé dni: -
Juigalpateplota: 26.1 ℃ (78.98 ℉)najvyššia teplota: - najnižšia teplota: - zrážky: 12.9mmdaždivé dni: -
Bluefieldsteplota: 25.4 ℃ (77.72 ℉)najvyššia teplota: - najnižšia teplota: - zrážky: 320mmdaždivé dni: -
Keď čítate o počte mm zrážok, mali by ste to vedieť: Slabý dážď je, keď je rýchlosť zrážok je menšia ako 2,5 mm (0,1 palca) za hodinu. Pri miernom daždi je toto číslo medzi 2,5 mm a 10 mm (0,4 palca), pri silnom daždi je 10 - 50 mm (2,0 palca). Veľmi silný dážď má tento počet vyšší ako 50 mm za hodinu.