Główna
Europa
Azja
Australia & Oceania
Afryka
Ameryka Północna
Ameryka Centralna
Ameryka Południowa

Zwykła pogoda - Nikaragua

Czy musisz wiedzieć, kiedy najlepiej wybrać się do Nikaragua? Następnie należy spojrzeć tutaj, jakiej pogody można się spodziewać w ciągu roku.

Jakiej pogody możesz się spodziewać w celu Nikaragua

Klimat Nikaragui jest tropikalny na nizinach, ale chłodniejszy na wyżynach. Niziny Karaibów są bardzo deszczowe, zachodnie stoki centralnych wyżyn i Pacyfiku nizinne otrzymują znacznie mniej opadów. Pora deszczowa trwa od maja do października.

Mówiąc o zwykłej pogody w tym kraju, informacja ma znaczenie na przykład dla tych popularnych miejsc: Altagracia, Balgue, Big Corn Island, Bluefields, Boaco, Capital Region, Caribbean Nicaragua, Chinandega, El Castillo, Esteli, Granada, Isla de Ometepe, Jinotega, Juigalpa, Laguna de Apoyo, Las Peñitas, León, Little Corn Island, Managua, Masaya, Matagalpa, Miraflor Nature Reserve, Moyogalpa, Northern Highlands, Northern Pacific Coast, Ocotal, Pearl Lagoon, Playa Gigante, Playa Madera, Playa Santo Domingo, Poneloya, Popoyo, Rama, Rio San Juan Region, Rivas, San Carlos, San Juan Del Norte, San Juan del Sur, San Miguelito, Solentiname Islands, Somoto, Southern Pacific Coast, Volcán Masaya.

Zobaczmy teraz, jakiej pogody można się spodziewać w okolicy stolicy i wielu innych miast. Najcieplejszy miesiąc tutaj jest maj, średnia temperatura jest 27.6 ℃ (81.68 ℉). Najzimniejszy miesiąc tutaj jest grudzień, średnia temperatura jest 25.4 ℃ (77.72 ℉).

Kiedy podróżujesz do niektórych miejsc w Nikaragua, zawsze weź pod uwagę także wysokość tego miejsca. Najwyższy punkt tutaj jest Mogoton (2085 m) i najniższy punkt Pacific Ocean (0 m). Istnieją więc duże różnice w wysokościach w tym kraju, więc możesz spodziewać się, że pogoda będzie różna również na różnych wysokościach. Należy pamiętać, że temperatura zwykle spada o 1.2 - 1.9 ℃ (2.2 - 3.5 ℉) na 200 m (656 ft), w zależności od innych warunków. (I powinniśmy dodać, że w bardzo szczególnym stanie zwanym inwersją termiczną nawet temperatura może być wyższa na wyższych wysokościach).

Należy pamiętać, że nie jest to prognoza pogody, ale informacja o zwykłej pogodzie (średnia). To powinno pomóc Ci zdecydować, kiedy najlepiej wybrać się na Nikaragua. Przeczytaj więcej szczegółów na temat typowej dla nich pogody we wszystkich poszczególnych miesiącach poniżej:

styczeń - luty - marzec - kwiecień - maj - czerwiec - lipiec - sierpień - wrzesień - październik - listopad - grudzień

styczeń

Typowa (typowa) pogoda w Nikaragua w styczeń jest taka: Średnia temperatura w Nikaragua w styczeń jest 25.8 ℃ (78.44 ℉). Pod począwszu z styczeń można oczekiwać niższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 25.6 ℃ (78.08 ℉). Pod koncu z styczeń można oczekiwać wyższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 26.05 ℃ (78.89 ℉). Średnia suma opadów 222.9 mm (Spójrz co oznacza ten numer). Przy planowaniu podróży pamiętaj, że rzeczywista pogoda może różnić się od tych średnich wartości. Długość dnia na początku tego miesiąca wynosi około 11:25 (godziny i minuty), w w połowie miesiąca 11:29 i na końcu miesiąca 11:35.Powyższe liczby są ważne przede wszystkim dla kapitału i obszaru wokół niego. Ważne jest, aby powiedzieć, że pogoda może się znacznie różnić na różnych wysokościach, szczególnie w górach.

luty

Typowa (typowa) pogoda w Nikaragua w luty jest taka: Średnia temperatura w Nikaragua w luty jest 26.3 ℃ (79.34 ℉). Pod począwszu z luty można oczekiwać niższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 26.05 ℃ (78.89 ℉). Pod koncu z luty można oczekiwać wyższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 26.75 ℃ (80.15 ℉). Średnia suma opadów 114.1 mm (Spójrz co oznacza ten numer). Przy planowaniu podróży pamiętaj, że rzeczywista pogoda może różnić się od tych średnich wartości. Długość dnia na początku tego miesiąca wynosi około 11:35 (godziny i minuty), w w połowie miesiąca 11:44 i na końcu miesiąca 11:53.Powyższe liczby są ważne przede wszystkim dla kapitału i obszaru wokół niego. Ważne jest, aby powiedzieć, że pogoda może się znacznie różnić na różnych wysokościach, szczególnie w górach.

marzec

Typowa (typowa) pogoda w Nikaragua w marzec jest taka: Średnia temperatura w Nikaragua w marzec jest 27.2 ℃ (80.96 ℉). Pod począwszu z marzec można oczekiwać niższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 26.75 ℃ (80.15 ℉). Pod koncu z marzec można oczekiwać wyższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 27.3 ℃ (81.14 ℉). Średnia suma opadów 69.5 mm (Spójrz co oznacza ten numer). Przy planowaniu podróży pamiętaj, że rzeczywista pogoda może różnić się od tych średnich wartości. Długość dnia na początku tego miesiąca wynosi około 11:53 (godziny i minuty), w w połowie miesiąca 12:03 i na końcu miesiąca 12:14.Powyższe liczby są ważne przede wszystkim dla kapitału i obszaru wokół niego. Ważne jest, aby powiedzieć, że pogoda może się znacznie różnić na różnych wysokościach, szczególnie w górach.

kwiecień

Typowa (typowa) pogoda w Nikaragua w kwiecień jest taka: Średnia temperatura w Nikaragua w kwiecień jest 27.4 ℃ (81.32 ℉). Pod począwszu z kwiecień można oczekiwać niższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 27.3 ℃ (81.14 ℉). Pod koncu z kwiecień można oczekiwać wyższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 27.5 ℃ (81.5 ℉). Średnia suma opadów 103.4 mm (Spójrz co oznacza ten numer). Przy planowaniu podróży pamiętaj, że rzeczywista pogoda może różnić się od tych średnich wartości. Długość dnia na początku tego miesiąca wynosi około 12:14 (godziny i minuty), w w połowie miesiąca 12:24 i na końcu miesiąca 12:33.Powyższe liczby są ważne przede wszystkim dla kapitału i obszaru wokół niego. Ważne jest, aby powiedzieć, że pogoda może się znacznie różnić na różnych wysokościach, szczególnie w górach.

maj

Typowa (typowa) pogoda w Nikaragua w maj jest taka: Średnia temperatura w Nikaragua w maj jest 27.6 ℃ (81.68 ℉). Pod począwszu z maj można oczekiwać niższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 27.5 ℃ (81.5 ℉). Pod koncu z maj można oczekiwać niższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 26.9 ℃ (80.42 ℉). Średnia suma opadów 261.5 mm (Spójrz co oznacza ten numer). Przy planowaniu podróży pamiętaj, że rzeczywista pogoda może różnić się od tych średnich wartości. Długość dnia na początku tego miesiąca wynosi około 12:33 (godziny i minuty), w w połowie miesiąca 12:41 i na końcu miesiąca 12:46.Powyższe liczby są ważne przede wszystkim dla kapitału i obszaru wokół niego. Ważne jest, aby powiedzieć, że pogoda może się znacznie różnić na różnych wysokościach, szczególnie w górach.

czerwiec

Typowa (typowa) pogoda w Nikaragua w czerwiec jest taka: Średnia temperatura w Nikaragua w czerwiec jest 26.2 ℃ (79.16 ℉). Pod począwszu z czerwiec można oczekiwać wyższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 26.9 ℃ (80.42 ℉). Pod koncu z czerwiec można oczekiwać niższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 26 ℃ (78.8 ℉). Średnia suma opadów 580.1 mm (Spójrz co oznacza ten numer). Przy planowaniu podróży pamiętaj, że rzeczywista pogoda może różnić się od tych średnich wartości. Długość dnia na początku tego miesiąca wynosi około 12:46 (godziny i minuty), w w połowie miesiąca 12:49 i na końcu miesiąca 12:49.Powyższe liczby są ważne przede wszystkim dla kapitału i obszaru wokół niego. Ważne jest, aby powiedzieć, że pogoda może się znacznie różnić na różnych wysokościach, szczególnie w górach.

lipiec

Typowa (typowa) pogoda w Nikaragua w lipiec jest taka: Średnia temperatura w Nikaragua w lipiec jest 25.8 ℃ (78.44 ℉). Pod począwszu z lipiec można oczekiwać wyższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 26 ℃ (78.8 ℉). Pod koncu z lipiec można oczekiwać niższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 25.8 ℃ (78.44 ℉). Średnia suma opadów 836.3 mm (Spójrz co oznacza ten numer). Przy planowaniu podróży pamiętaj, że rzeczywista pogoda może różnić się od tych średnich wartości. Długość dnia na początku tego miesiąca wynosi około 12:49 (godziny i minuty), w w połowie miesiąca 12:46 i na końcu miesiąca 12:40.Powyższe liczby są ważne przede wszystkim dla kapitału i obszaru wokół niego. Ważne jest, aby powiedzieć, że pogoda może się znacznie różnić na różnych wysokościach, szczególnie w górach.

sierpień

Typowa (typowa) pogoda w Nikaragua w sierpień jest taka: Średnia temperatura w Nikaragua w sierpień jest 25.8 ℃ (78.44 ℉). Pod począwszu z sierpień można oczekiwać niższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 25.8 ℃ (78.44 ℉). Pod koncu z sierpień można oczekiwać wyższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 26.25 ℃ (79.25 ℉). Średnia suma opadów 635.1 mm (Spójrz co oznacza ten numer). Przy planowaniu podróży pamiętaj, że rzeczywista pogoda może różnić się od tych średnich wartości. Długość dnia na początku tego miesiąca wynosi około 12:40 (godziny i minuty), w w połowie miesiąca 12:32 i na końcu miesiąca 12:23.Powyższe liczby są ważne przede wszystkim dla kapitału i obszaru wokół niego. Ważne jest, aby powiedzieć, że pogoda może się znacznie różnić na różnych wysokościach, szczególnie w górach.

wrzesień

Typowa (typowa) pogoda w Nikaragua w wrzesień jest taka: Średnia temperatura w Nikaragua w wrzesień jest 26.7 ℃ (80.06 ℉). Pod począwszu z wrzesień można oczekiwać niższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 26.25 ℃ (79.25 ℉). Pod koncu z wrzesień można oczekiwać niższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 26.65 ℃ (79.97 ℉). Średnia suma opadów 381.1 mm (Spójrz co oznacza ten numer). Przy planowaniu podróży pamiętaj, że rzeczywista pogoda może różnić się od tych średnich wartości. Długość dnia na początku tego miesiąca wynosi około 12:23 (godziny i minuty), w w połowie miesiąca 12:13 i na końcu miesiąca 12:03.Powyższe liczby są ważne przede wszystkim dla kapitału i obszaru wokół niego. Ważne jest, aby powiedzieć, że pogoda może się znacznie różnić na różnych wysokościach, szczególnie w górach.

październik

Typowa (typowa) pogoda w Nikaragua w październik jest taka: Średnia temperatura w Nikaragua w październik jest 26.6 ℃ (79.88 ℉). Pod począwszu z październik można oczekiwać wyższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 26.65 ℃ (79.97 ℉). Pod koncu z październik można oczekiwać niższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 26.05 ℃ (78.89 ℉). Średnia suma opadów 415.9 mm (Spójrz co oznacza ten numer). Przy planowaniu podróży pamiętaj, że rzeczywista pogoda może różnić się od tych średnich wartości. Długość dnia na początku tego miesiąca wynosi około 12:03 (godziny i minuty), w w połowie miesiąca 11:53 i na końcu miesiąca 11:44.Powyższe liczby są ważne przede wszystkim dla kapitału i obszaru wokół niego. Ważne jest, aby powiedzieć, że pogoda może się znacznie różnić na różnych wysokościach, szczególnie w górach.

listopad

Typowa (typowa) pogoda w Nikaragua w listopad jest taka: Średnia temperatura w Nikaragua w listopad jest 25.5 ℃ (77.9 ℉). Pod począwszu z listopad można oczekiwać wyższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 26.05 ℃ (78.89 ℉). Pod koncu z listopad można oczekiwać niższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 25.45 ℃ (77.81 ℉). Średnia suma opadów 374.3 mm (Spójrz co oznacza ten numer). Przy planowaniu podróży pamiętaj, że rzeczywista pogoda może różnić się od tych średnich wartości. Długość dnia na początku tego miesiąca wynosi około 11:44 (godziny i minuty), w w połowie miesiąca 11:36 i na końcu miesiąca 11:29.Powyższe liczby są ważne przede wszystkim dla kapitału i obszaru wokół niego. Ważne jest, aby powiedzieć, że pogoda może się znacznie różnić na różnych wysokościach, szczególnie w górach.

grudzień

Typowa (typowa) pogoda w Nikaragua w grudzień jest taka: Średnia temperatura w Nikaragua w grudzień jest 25.4 ℃ (77.72 ℉). Pod począwszu z grudzień można oczekiwać wyższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 25.45 ℃ (77.81 ℉). Pod koncu z grudzień można oczekiwać wyższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 25.6 ℃ (78.08 ℉). Średnia suma opadów 320 mm (Spójrz co oznacza ten numer). Przy planowaniu podróży pamiętaj, że rzeczywista pogoda może różnić się od tych średnich wartości. Długość dnia na początku tego miesiąca wynosi około 11:29 (godziny i minuty), w w połowie miesiąca 11:25 i na końcu miesiąca 11:24.Powyższe liczby są ważne przede wszystkim dla kapitału i obszaru wokół niego. Ważne jest, aby powiedzieć, że pogoda może się znacznie różnić na różnych wysokościach, szczególnie w górach.

Poniżej podano wartości średnie, abyś mógł uznać je za typową pogodę w Nikaragua w tych miejscach. Znak "-" oznacza, że ​​nie mamy wystarczających danych dla tego przedmiotu.

Managuatemperatura: 25.4 ℃ (77.72 ℉)najwyższa temperatura: - najniższa temperatura: - opady: 320mmdeszcz deszcz dni: -
Puerto Cabezastemperatura: 26.5 ℃ (79.7 ℉)najwyższa temperatura: - najniższa temperatura: - opady: 201.6mmdeszcz deszcz dni: -
Rivastemperatura: 26.7 ℃ (80.06 ℉)najwyższa temperatura: - najniższa temperatura: - opady: 29.7mmdeszcz deszcz dni: -
Juigalpatemperatura: 26.1 ℃ (78.98 ℉)najwyższa temperatura: - najniższa temperatura: - opady: 12.9mmdeszcz deszcz dni: -
Bluefieldstemperatura: 25.4 ℃ (77.72 ℉)najwyższa temperatura: - najniższa temperatura: - opady: 320mmdeszcz deszcz dni: -
Kiedy czytasz o liczbie mm opadów, powinieneś o tym wiedzieć: Deszcz jest wtedy, gdy opadów jest mniej niż 2,5 mm (0,1 in) na godzinę. Przy umiarkowanym deszczu liczba ta wynosi od 2,5 mm do 10 mm (0,4 cala), przy ulewnym deszczu wynosi ona 10 mm - 50 mm (2,0 cala). Bardzo silny deszcz ma tę wartość powyżej 50 mm na godzinę.