Domů
Evropa
Asie
Austrálie & Oceánie
Afrika
Severní Amerika
Střední Amerika
Jižní Amerika

Obvyklé počasí - Nikaragua

Potřebujete vědět, kdy je nejlepší čas jet do cíle Nikaragua? Pak byste se měli podívat zde, jaké počasí můžete v průběhu roku očekávat.

Domů - Střední Amerika - Nikaragua

Nikaragua - jaké počasí lze čekat

Klima Nikaraguy je tropické v nížinách, ale chladnější na vysočině. Karibské nížiny jsou velmi deštivé, západní svahy centrální vysočiny a Pacifik nížiny dostávají mnohem méně srážek. Deštivá sezóna je od května do října.

Když hovoříte o obvyklém počasí v tomto státě, informace jsou relevantní například pro tato oblíbená místa: Altagracia, Balgue, Big Corn Island, Bluefields, Boaco, Capital Region, Caribbean Nicaragua, Chinandega, El Castillo, Esteli, Granada, Isla de Ometepe, Jinotega, Juigalpa, Laguna de Apoyo, Las Peñitas, León, Little Corn Island, Managua, Masaya, Matagalpa, Miraflor Nature Reserve, Moyogalpa, Northern Highlands, Northern Pacific Coast, Ocotal, Pearl Lagoon, Playa Gigante, Playa Madera, Playa Santo Domingo, Poneloya, Popoyo, Rama, Rio San Juan Region, Rivas, San Carlos, San Juan Del Norte, San Juan del Sur, San Miguelito, Solentiname Islands, Somoto, Southern Pacific Coast, Volcán Masaya.

Podívejme se nyní na to, jaké počasí můžete očekávat v okolí hlavního města a v mnoha dalších městech. Nejteplejším měsícem je zde květen, průměrná teplota je 27.6 ℃ (81.68 ℉). Nejchladnější měsíc je zde prosinec, průměrná teplota je 25.4 ℃ (77.72 ℉).

Když cestujete na některé místa, které obsahuje Nikaragua, vždy je třeba zvážit nadmořskou výšku místa. Nejvyšší bod je zde Mogoton (2085 m) a nejnižší bod je Pacific Ocean (0 m). V této zemi existují poměrně velké rozdíly v nadmořských výškách, takže můžete očekávat, že počasí bude v různých výškách také jiné. Mějte na paměti, že teplota obvykle klesá o 1.2 - 1.9 ℃ (2.2 - 3.5 ℉) za 200 m (656 ft), v závislosti na ostatních podmínkách. (A měli bychom dodat, že ve velmi zvláštním stavu nazvaném tepelná inverze může být i teplota vyšší ve vyšších polohách.)

Mějte prosím na paměti, že toto není předpověď počasí, ale informace o obvyklém počasí (průměr). To by vám mělo pomoci při rozhodování o tom, kdy je nejvhodnější doba k návštěvě cíle Nikaragua. Přečtěte si další podrobnosti o typickém počasí v jednotlivých měsících níže:

leden - únor - březen - duben - květen - červen - červenec - srpen - září - říjen - listopad - prosinec

leden

Typické (obvyklé) počasí - Nikaragua - leden - je toto: Průměrná teplota v Nikaragua v měsíci leden je 25.8 ℃ (78.44 ℉). Na počátku měsíce leden můžete očekávat nižší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 25.6 ℃ (78.08 ℉). Na konci měsíce leden můžete očekávat vyšší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 26.05 ℃ (78.89 ℉). Průměrné srážky jsou 222.9 mm (podívejte se zde, co toto číslo znamená). Při plánování cesty mějte prosím na paměti, že skutečné počasí se může lišit od těchto průměrných hodnot. Délka dne na začátku tohoto měsíce je přibližně 11:25 (hodiny a minuty), v polovině měsíce 11:29 a na konci měsíce 11:35.Tato čísla jsou platná především pro hlavní město a okolí. Je důležité říci, že počasí se může v různých výškách výrazně lišit, zejména v horách.

únor

Typické (obvyklé) počasí - Nikaragua - únor - je toto: Průměrná teplota v Nikaragua v měsíci únor je 26.3 ℃ (79.34 ℉). Na počátku měsíce únor můžete očekávat nižší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 26.05 ℃ (78.89 ℉). Na konci měsíce únor můžete očekávat vyšší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 26.75 ℃ (80.15 ℉). Průměrné srážky jsou 114.1 mm (podívejte se zde, co toto číslo znamená). Při plánování cesty mějte prosím na paměti, že skutečné počasí se může lišit od těchto průměrných hodnot. Délka dne na začátku tohoto měsíce je přibližně 11:35 (hodiny a minuty), v polovině měsíce 11:44 a na konci měsíce 11:53.Tato čísla jsou platná především pro hlavní město a okolí. Je důležité říci, že počasí se může v různých výškách výrazně lišit, zejména v horách.

březen

Typické (obvyklé) počasí - Nikaragua - březen - je toto: Průměrná teplota v Nikaragua v měsíci březen je 27.2 ℃ (80.96 ℉). Na počátku měsíce březen můžete očekávat nižší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 26.75 ℃ (80.15 ℉). Na konci měsíce březen můžete očekávat vyšší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 27.3 ℃ (81.14 ℉). Průměrné srážky jsou 69.5 mm (podívejte se zde, co toto číslo znamená). Při plánování cesty mějte prosím na paměti, že skutečné počasí se může lišit od těchto průměrných hodnot. Délka dne na začátku tohoto měsíce je přibližně 11:53 (hodiny a minuty), v polovině měsíce 12:03 a na konci měsíce 12:14.Tato čísla jsou platná především pro hlavní město a okolí. Je důležité říci, že počasí se může v různých výškách výrazně lišit, zejména v horách.

duben

Typické (obvyklé) počasí - Nikaragua - duben - je toto: Průměrná teplota v Nikaragua v měsíci duben je 27.4 ℃ (81.32 ℉). Na počátku měsíce duben můžete očekávat nižší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 27.3 ℃ (81.14 ℉). Na konci měsíce duben můžete očekávat vyšší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 27.5 ℃ (81.5 ℉). Průměrné srážky jsou 103.4 mm (podívejte se zde, co toto číslo znamená). Při plánování cesty mějte prosím na paměti, že skutečné počasí se může lišit od těchto průměrných hodnot. Délka dne na začátku tohoto měsíce je přibližně 12:14 (hodiny a minuty), v polovině měsíce 12:24 a na konci měsíce 12:33.Tato čísla jsou platná především pro hlavní město a okolí. Je důležité říci, že počasí se může v různých výškách výrazně lišit, zejména v horách.

květen

Typické (obvyklé) počasí - Nikaragua - květen - je toto: Průměrná teplota v Nikaragua v měsíci květen je 27.6 ℃ (81.68 ℉). Na počátku měsíce květen můžete očekávat nižší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 27.5 ℃ (81.5 ℉). Na konci měsíce květen můžete očekávat nižší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 26.9 ℃ (80.42 ℉). Průměrné srážky jsou 261.5 mm (podívejte se zde, co toto číslo znamená). Při plánování cesty mějte prosím na paměti, že skutečné počasí se může lišit od těchto průměrných hodnot. Délka dne na začátku tohoto měsíce je přibližně 12:33 (hodiny a minuty), v polovině měsíce 12:41 a na konci měsíce 12:46.Tato čísla jsou platná především pro hlavní město a okolí. Je důležité říci, že počasí se může v různých výškách výrazně lišit, zejména v horách.

červen

Typické (obvyklé) počasí - Nikaragua - červen - je toto: Průměrná teplota v Nikaragua v měsíci červen je 26.2 ℃ (79.16 ℉). Na počátku měsíce červen můžete očekávat vyšší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 26.9 ℃ (80.42 ℉). Na konci měsíce červen můžete očekávat nižší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 26 ℃ (78.8 ℉). Průměrné srážky jsou 580.1 mm (podívejte se zde, co toto číslo znamená). Při plánování cesty mějte prosím na paměti, že skutečné počasí se může lišit od těchto průměrných hodnot. Délka dne na začátku tohoto měsíce je přibližně 12:46 (hodiny a minuty), v polovině měsíce 12:49 a na konci měsíce 12:49.Tato čísla jsou platná především pro hlavní město a okolí. Je důležité říci, že počasí se může v různých výškách výrazně lišit, zejména v horách.

červenec

Typické (obvyklé) počasí - Nikaragua - červenec - je toto: Průměrná teplota v Nikaragua v měsíci červenec je 25.8 ℃ (78.44 ℉). Na počátku měsíce červenec můžete očekávat vyšší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 26 ℃ (78.8 ℉). Na konci měsíce červenec můžete očekávat nižší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 25.8 ℃ (78.44 ℉). Průměrné srážky jsou 836.3 mm (podívejte se zde, co toto číslo znamená). Při plánování cesty mějte prosím na paměti, že skutečné počasí se může lišit od těchto průměrných hodnot. Délka dne na začátku tohoto měsíce je přibližně 12:49 (hodiny a minuty), v polovině měsíce 12:46 a na konci měsíce 12:40.Tato čísla jsou platná především pro hlavní město a okolí. Je důležité říci, že počasí se může v různých výškách výrazně lišit, zejména v horách.

srpen

Typické (obvyklé) počasí - Nikaragua - srpen - je toto: Průměrná teplota v Nikaragua v měsíci srpen je 25.8 ℃ (78.44 ℉). Na počátku měsíce srpen můžete očekávat nižší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 25.8 ℃ (78.44 ℉). Na konci měsíce srpen můžete očekávat vyšší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 26.25 ℃ (79.25 ℉). Průměrné srážky jsou 635.1 mm (podívejte se zde, co toto číslo znamená). Při plánování cesty mějte prosím na paměti, že skutečné počasí se může lišit od těchto průměrných hodnot. Délka dne na začátku tohoto měsíce je přibližně 12:40 (hodiny a minuty), v polovině měsíce 12:32 a na konci měsíce 12:23.Tato čísla jsou platná především pro hlavní město a okolí. Je důležité říci, že počasí se může v různých výškách výrazně lišit, zejména v horách.

září

Typické (obvyklé) počasí - Nikaragua - září - je toto: Průměrná teplota v Nikaragua v měsíci září je 26.7 ℃ (80.06 ℉). Na počátku měsíce září můžete očekávat nižší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 26.25 ℃ (79.25 ℉). Na konci měsíce září můžete očekávat nižší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 26.65 ℃ (79.97 ℉). Průměrné srážky jsou 381.1 mm (podívejte se zde, co toto číslo znamená). Při plánování cesty mějte prosím na paměti, že skutečné počasí se může lišit od těchto průměrných hodnot. Délka dne na začátku tohoto měsíce je přibližně 12:23 (hodiny a minuty), v polovině měsíce 12:13 a na konci měsíce 12:03.Tato čísla jsou platná především pro hlavní město a okolí. Je důležité říci, že počasí se může v různých výškách výrazně lišit, zejména v horách.

říjen

Typické (obvyklé) počasí - Nikaragua - říjen - je toto: Průměrná teplota v Nikaragua v měsíci říjen je 26.6 ℃ (79.88 ℉). Na počátku měsíce říjen můžete očekávat vyšší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 26.65 ℃ (79.97 ℉). Na konci měsíce říjen můžete očekávat nižší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 26.05 ℃ (78.89 ℉). Průměrné srážky jsou 415.9 mm (podívejte se zde, co toto číslo znamená). Při plánování cesty mějte prosím na paměti, že skutečné počasí se může lišit od těchto průměrných hodnot. Délka dne na začátku tohoto měsíce je přibližně 12:03 (hodiny a minuty), v polovině měsíce 11:53 a na konci měsíce 11:44.Tato čísla jsou platná především pro hlavní město a okolí. Je důležité říci, že počasí se může v různých výškách výrazně lišit, zejména v horách.

listopad

Typické (obvyklé) počasí - Nikaragua - listopad - je toto: Průměrná teplota v Nikaragua v měsíci listopad je 25.5 ℃ (77.9 ℉). Na počátku měsíce listopad můžete očekávat vyšší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 26.05 ℃ (78.89 ℉). Na konci měsíce listopad můžete očekávat nižší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 25.45 ℃ (77.81 ℉). Průměrné srážky jsou 374.3 mm (podívejte se zde, co toto číslo znamená). Při plánování cesty mějte prosím na paměti, že skutečné počasí se může lišit od těchto průměrných hodnot. Délka dne na začátku tohoto měsíce je přibližně 11:44 (hodiny a minuty), v polovině měsíce 11:36 a na konci měsíce 11:29.Tato čísla jsou platná především pro hlavní město a okolí. Je důležité říci, že počasí se může v různých výškách výrazně lišit, zejména v horách.

prosinec

Typické (obvyklé) počasí - Nikaragua - prosinec - je toto: Průměrná teplota v Nikaragua v měsíci prosinec je 25.4 ℃ (77.72 ℉). Na počátku měsíce prosinec můžete očekávat vyšší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 25.45 ℃ (77.81 ℉). Na konci měsíce prosinec můžete očekávat vyšší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 25.6 ℃ (78.08 ℉). Průměrné srážky jsou 320 mm (podívejte se zde, co toto číslo znamená). Při plánování cesty mějte prosím na paměti, že skutečné počasí se může lišit od těchto průměrných hodnot. Délka dne na začátku tohoto měsíce je přibližně 11:29 (hodiny a minuty), v polovině měsíce 11:25 a na konci měsíce 11:24.Tato čísla jsou platná především pro hlavní město a okolí. Je důležité říci, že počasí se může v různých výškách výrazně lišit, zejména v horách.

Níže jsou uvedeny průměrné hodnoty, takže je můžete v těchto místech považovat za typické počasí v cíli Nikaragua. Znak "-" znamená, že pro tuto položku nemáme dostatek údajů.

Managuateplota: 25.4 ℃ (77.72 ℉)nejvyšší teplota: - nejnižší teplota: - srážky: 320mmdeštivé dny: -
Puerto Cabezasteplota: 26.5 ℃ (79.7 ℉)nejvyšší teplota: - nejnižší teplota: - srážky: 201.6mmdeštivé dny: -
Rivasteplota: 26.7 ℃ (80.06 ℉)nejvyšší teplota: - nejnižší teplota: - srážky: 29.7mmdeštivé dny: -
Juigalpateplota: 26.1 ℃ (78.98 ℉)nejvyšší teplota: - nejnižší teplota: - srážky: 12.9mmdeštivé dny: -
Bluefieldsteplota: 25.4 ℃ (77.72 ℉)nejvyšší teplota: - nejnižší teplota: - srážky: 320mmdeštivé dny: -
Když čtete o množství srážek, měli byste to vědět: Slabý déšť je, když je výška srážek menší než 2,5 mm (0,1 in) za hodinu. U mírného deště je toto číslo mezi 2,5 mm a 10 mm (0,4 palce), při silném dešti je 10 - 50 mm (2,0 palce). Velmi silný déšť má toto číslo vyšší než 50 mm za hodinu.