Domov
Európa
Ázia
Austrália & Oceánia
Afrika
Severná Amerika
Stredná Amerika
Južná Amerika

Zvyčajné počasie - North Carolina

Potrebujete vedieť, kedy je najlepší čas ísť do ciela North Carolina? Potom by ste sa mali pozrieť, aké počasie tam môžete očakávať počas roka.

North Carolina - aké počasie môžete očakávať

North Carolina je súčasťou zeme Spojené štáty. Klíma USA je veľmi rôznorodá, pretože Spojené štáty americké sú veľkou krajinou. Podnebie je väčšinou mierne, ale tropické na Havaji a na Floride a arktické na Aljaške. To nie je všetko. Klíma je polosuchá v veľkých rovinách západne od rieky Mississippi a suchá vo Veľkej panve na juhozápade. Môžete očakávať nízke zimné teploty na severozápade, ale v januári a februári sú niekedy moderované teplými vetrom. Zimy na juhu sú teplejšie. Don? zabudnite, že teploty sú zvyčajne výrazne nižšie v horách.

Keď hovoríte o obvyklom počasí v tejto oblasti, informácie sú relevantné napríklad pre tieto obľúbené miesta: Aberdeen, Andrews, Apex, Asheboro, Asheville, Atlantic Beach, Bald Head Island, Beaufort, Belmont, Benson, Bessemer City, Black Mountain, Blowing Rock, Boone, Brevard, Burlington, Calabash, Cape Carteret, Carolina Beach, Carova, Cary, Cashiers, Chapel Hill, Charlotte, Charlotte Metro, Cherokee, Colington, Concord, Cornelius, Corolla, Crystal Coast, Davidson, Duck, Durham, Elizabeth City, Emerald Isle, Fayetteville, Fuquay Varina, Gastonia, Goldsboro, Greensboro, Greenville, Hanging Rock State Park, Harkers Island, Harrisburg, Hatteras, Havelock, Henderson, Hendersonville, Hickory, High Point, Highlands, Hillsborough, Holden Beach, Huntersville, Jacksonville, Jefferson, Kannapolis, Kill Devil Hills, King, Kitty Hawk, Kure Beach, Laurinburg, Lexington, Lumberton, Maggie Valley, Manteo, Mars Hill, Marshall, Matthews, Midland, Monroe, Mooresville, Morehead City, Mount Airy, Mount Pleasant, Murphy, Nags Head, New Bern, Newport, North Carolina Coastal Plain, North Carolina Mountains, Oak Island, Ocean Isle Beach, Ocracoke, Outer Banks, Pembroke, Pfafftown, Piedmont, Piedmont Triad, Pilot Mountain, Pinehurst, Pineville, Pinnacle, Princeton, Raleigh, Reidsville, Research Triangle, Roanoke Rapids, Robbinsville, Rockingham, Rocky Mount, Salisbury, Sanford, Scotland Neck, Seagrove, Shelby, Smithfield Selma, Southern Pines, Southern Shores, Southport, Statesville, Sunset Beach, Swansboro, Tarboro, Thomasville, Topsail Beach, Union Grove, Wadesboro, Washington, Waynesville, Weaverville, West Jefferson, Wilmington, Wilson, Windsor, Winston Salem.

Poďme sa pozrieť, aké počasie môžete očakávať v okolí miesta Greensboro a v mnohých ďalších mestách. Najteplejším mesiacom tu je Júl, priemerná maximálna teplota je 30.8 ℃ (87.44 ℉). Priemerná minimálna teplota v tomto mesiaci je 19.7 ℃ (67.46 ℉). Najchladnejší mesiac tu je Január, priemerná maximálna teplota je 8.6 ℃ (47.48 ℉). Priemerná minimálna teplota v tomto mesiaci je -2.8 ℃ (26.96 ℉). Najviac daždivý mesiac tu je Marec, priemerný počet daždivých dní je 9.1. Najmenej daždivý mesiac tu je September, priemerný počet daždivých dní je 5.4.

Pri cestovaní v lokácii North Carolina vždy zvážte nadmorskú výšku miesta. Treba pripomenúť, že najvyšším bodom v zemi Spojené štáty je Denali (Mount McKinley) (6190 m) a najnižší bod je Death Valley (-86 m). Takže v tejto krajine existujú obrovské rozdiely v nadmorských výškach a počasie je v nich preto veľmi odlišné. Majte na pamäti, že teplota zvyčajne klesá o 1.2 - 1.9 ℃ (2.2 - 3.5 ℉) na 200 m (656 stôp), v závislosti od ostatných podmienok. (A mali by sme dodať, že vo veľmi špeciálnom stave nazvanom tepelná inverzia dokonca teplota môže byť vyššia vo vyšších nadmorských výškach.)

Majte na pamäti, že nejde o predpoveď počasia, ale informácie o bežnom počasí (priemer). To vám pomôže rozhodnúť sa, kedy je najlepší čas ísť do ciela North Carolina. Prečítajte si ďalšie podrobnosti o typickom počasí v jednotlivých mesiacoch nižšie:

Január - Február - Marec - Apríl - Máj - Jún - Júl - August - September - Október - November - December

Január

Typické (zvyčajné) počasie - North Carolina - Január - je toto: Priemerná najvyššia teplota v zemi North Carolina v mesiaci Január je 8.6 ℃ (47.48 ℉). Priemerná najnižšia teplota je -2.8 ℃ (26.96 ℉). Na začiatku mesiaca Január môžete očakávať vyššie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 9.65 ℃ (49.37 ℉). Na koncu mesiaca Január môžete očakávať vyššie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 9.65 ℃ (49.37 ℉). Priemerný počet daždivých dní - Január - je 8.2. Priemerné zrážky sú 79.2 mm (podívajte sa tu, čo toto číslo znamená). Pri plánovaní cesty, prosím, majte na pamäti, že skutočné počasie sa môže líšiť od týchto priemerných hodnôt. Dĺžka dňa na začiatku tohto mesiaca je približne 9:44 (hodiny a minúty), v v polovici mesiaca 9:58 a na konci mesiaca 10:21.Tieto čísla sú platné predovšetkým pre hlavné mesto a oblasť okolo nej. Je dôležité povedať, že počasie sa môže v rôznych nadmorských výškach výrazne líšiť, najmä v horách.

Február

Typické (zvyčajné) počasie - North Carolina - Február - je toto: Priemerná najvyššia teplota v zemi North Carolina v mesiaci Február je 10.7 ℃ (51.26 ℉). Priemerná najnižšia teplota je -1.3 ℃ (29.66 ℉). Na začiatku mesiaca Február môžete očakávať nižšie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 9.65 ℃ (49.37 ℉). Na koncu mesiaca Február môžete očakávať vyššie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 13.5 ℃ (56.3 ℉). Priemerný počet daždivých dní - Február - je 8.3. Priemerné zrážky sú 83.7 mm (podívajte sa tu, čo toto číslo znamená). Pri plánovaní cesty, prosím, majte na pamäti, že skutočné počasie sa môže líšiť od týchto priemerných hodnôt. Dĺžka dňa na začiatku tohto mesiaca je približne 10:21 (hodiny a minúty), v v polovici mesiaca 10:51 a na konci mesiaca 11:24.Tieto čísla sú platné predovšetkým pre hlavné mesto a oblasť okolo nej. Je dôležité povedať, že počasie sa môže v rôznych nadmorských výškach výrazne líšiť, najmä v horách.

Marec

Typické (zvyčajné) počasie - North Carolina - Marec - je toto: Priemerná najvyššia teplota v zemi North Carolina v mesiaci Marec je 16.3 ℃ (61.34 ℉). Priemerná najnižšia teplota je 3.2 ℃ (37.76 ℉). Na začiatku mesiaca Marec môžete očakávať nižšie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 13.5 ℃ (56.3 ℉). Na koncu mesiaca Marec môžete očakávať vyššie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 18.55 ℃ (65.39 ℉). Priemerný počet daždivých dní - Marec - je 9.1. Priemerné zrážky sú 93.7 mm (podívajte sa tu, čo toto číslo znamená). Pri plánovaní cesty, prosím, majte na pamäti, že skutočné počasie sa môže líšiť od týchto priemerných hodnôt. Dĺžka dňa na začiatku tohto mesiaca je približne 11:24 (hodiny a minúty), v v polovici mesiaca 11:58 a na konci mesiaca 12:33.Tieto čísla sú platné predovšetkým pre hlavné mesto a oblasť okolo nej. Je dôležité povedať, že počasie sa môže v rôznych nadmorských výškach výrazne líšiť, najmä v horách.

Apríl

Typické (zvyčajné) počasie - North Carolina - Apríl - je toto: Priemerná najvyššia teplota v zemi North Carolina v mesiaci Apríl je 20.8 ℃ (69.44 ℉). Priemerná najnižšia teplota je 7.7 ℃ (45.86 ℉). Na začiatku mesiaca Apríl môžete očakávať nižšie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 18.55 ℃ (65.39 ℉). Na koncu mesiaca Apríl môžete očakávať vyššie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 22.95 ℃ (73.31 ℉). Priemerný počet daždivých dní - Apríl - je 7.5. Priemerné zrážky sú 71.4 mm (podívajte sa tu, čo toto číslo znamená). Pri plánovaní cesty, prosím, majte na pamäti, že skutočné počasie sa môže líšiť od týchto priemerných hodnôt. Dĺžka dňa na začiatku tohto mesiaca je približne 12:33 (hodiny a minúty), v v polovici mesiaca 13:06 a na konci mesiaca 13:37.Tieto čísla sú platné predovšetkým pre hlavné mesto a oblasť okolo nej. Je dôležité povedať, že počasie sa môže v rôznych nadmorských výškach výrazne líšiť, najmä v horách.

Máj

Typické (zvyčajné) počasie - North Carolina - Máj - je toto: Priemerná najvyššia teplota v zemi North Carolina v mesiaci Máj je 25.1 ℃ (77.18 ℉). Priemerná najnižšia teplota je 12.9 ℃ (55.22 ℉). Na začiatku mesiaca Máj môžete očakávať nižšie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 22.95 ℃ (73.31 ℉). Na koncu mesiaca Máj môžete očakávať vyššie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 27 ℃ (80.6 ℉). Priemerný počet daždivých dní - Máj - je 8.8. Priemerné zrážky sú 103.1 mm (podívajte sa tu, čo toto číslo znamená). Pri plánovaní cesty, prosím, majte na pamäti, že skutočné počasie sa môže líšiť od týchto priemerných hodnôt. Dĺžka dňa na začiatku tohto mesiaca je približne 13:37 (hodiny a minúty), v v polovici mesiaca 14:04 a na konci mesiaca 14:24.Tieto čísla sú platné predovšetkým pre hlavné mesto a oblasť okolo nej. Je dôležité povedať, že počasie sa môže v rôznych nadmorských výškach výrazne líšiť, najmä v horách.

Jún

Typické (zvyčajné) počasie - North Carolina - Jún - je toto: Priemerná najvyššia teplota v zemi North Carolina v mesiaci Jún je 28.9 ℃ (84.02 ℉). Priemerná najnižšia teplota je 17.2 ℃ (62.96 ℉). Na začiatku mesiaca Jún môžete očakávať nižšie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 27 ℃ (80.6 ℉). Na koncu mesiaca Jún môžete očakávať vyššie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 29.85 ℃ (85.73 ℉). Priemerný počet daždivých dní - Jún - je 7.8. Priemerné zrážky sú 97.9 mm (podívajte sa tu, čo toto číslo znamená). Pri plánovaní cesty, prosím, majte na pamäti, že skutočné počasie sa môže líšiť od týchto priemerných hodnôt. Dĺžka dňa na začiatku tohto mesiaca je približne 14:24 (hodiny a minúty), v v polovici mesiaca 14:35 a na konci mesiaca 14:35.Tieto čísla sú platné predovšetkým pre hlavné mesto a oblasť okolo nej. Je dôležité povedať, že počasie sa môže v rôznych nadmorských výškach výrazne líšiť, najmä v horách.

Júl

Typické (zvyčajné) počasie - North Carolina - Júl - je toto: Priemerná najvyššia teplota v zemi North Carolina v mesiaci Júl je 30.8 ℃ (87.44 ℉). Priemerná najnižšia teplota je 19.7 ℃ (67.46 ℉). Na začiatku mesiaca Júl môžete očakávať nižšie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 29.85 ℃ (85.73 ℉). Na koncu mesiaca Júl môžete očakávať nižšie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 30.65 ℃ (87.17 ℉). Priemerný počet daždivých dní - Júl - je 9.1. Priemerné zrážky sú 113.2 mm (podívajte sa tu, čo toto číslo znamená). Pri plánovaní cesty, prosím, majte na pamäti, že skutočné počasie sa môže líšiť od týchto priemerných hodnôt. Dĺžka dňa na začiatku tohto mesiaca je približne 14:35 (hodiny a minúty), v v polovici mesiaca 14:23 a na konci mesiaca 14:03.Tieto čísla sú platné predovšetkým pre hlavné mesto a oblasť okolo nej. Je dôležité povedať, že počasie sa môže v rôznych nadmorských výškach výrazne líšiť, najmä v horách.

August

Typické (zvyčajné) počasie - North Carolina - August - je toto: Priemerná najvyššia teplota v zemi North Carolina v mesiaci August je 30.5 ℃ (86.9 ℉). Priemerná najnižšia teplota je 18.9 ℃ (66.02 ℉). Na začiatku mesiaca August môžete očakávať vyššie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 30.65 ℃ (87.17 ℉). Na koncu mesiaca August môžete očakávať nižšie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 28.6 ℃ (83.48 ℉). Priemerný počet daždivých dní - August - je 7.7. Priemerné zrážky sú 100.6 mm (podívajte sa tu, čo toto číslo znamená). Pri plánovaní cesty, prosím, majte na pamäti, že skutočné počasie sa môže líšiť od týchto priemerných hodnôt. Dĺžka dňa na začiatku tohto mesiaca je približne 14:03 (hodiny a minúty), v v polovici mesiaca 13:36 a na konci mesiaca 13:05.Tieto čísla sú platné predovšetkým pre hlavné mesto a oblasť okolo nej. Je dôležité povedať, že počasie sa môže v rôznych nadmorských výškach výrazne líšiť, najmä v horách.

September

Typické (zvyčajné) počasie - North Carolina - September - je toto: Priemerná najvyššia teplota v zemi North Carolina v mesiaci September je 26.7 ℃ (80.06 ℉). Priemerná najnižšia teplota je 15.6 ℃ (60.08 ℉). Na začiatku mesiaca September môžete očakávať vyššie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 28.6 ℃ (83.48 ℉). Na koncu mesiaca September môžete očakávať nižšie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 23.8 ℃ (74.84 ℉). Priemerný počet daždivých dní - September - je 5.4. Priemerné zrážky sú 88.3 mm (podívajte sa tu, čo toto číslo znamená). Pri plánovaní cesty, prosím, majte na pamäti, že skutočné počasie sa môže líšiť od týchto priemerných hodnôt. Dĺžka dňa na začiatku tohto mesiaca je približne 13:05 (hodiny a minúty), v v polovici mesiaca 12:32 a na konci mesiaca 11:58.Tieto čísla sú platné predovšetkým pre hlavné mesto a oblasť okolo nej. Je dôležité povedať, že počasie sa môže v rôznych nadmorských výškach výrazne líšiť, najmä v horách.

Október

Typické (zvyčajné) počasie - North Carolina - Október - je toto: Priemerná najvyššia teplota v zemi North Carolina v mesiaci Október je 20.9 ℃ (69.62 ℉). Priemerná najnižšia teplota je 8.6 ℃ (47.48 ℉). Na začiatku mesiaca Október môžete očakávať vyššie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 23.8 ℃ (74.84 ℉). Na koncu mesiaca Október môžete očakávať nižšie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 18.5 ℃ (65.3 ℉). Priemerný počet daždivých dní - Október - je 5.9. Priemerné zrážky sú 91 mm (podívajte sa tu, čo toto číslo znamená). Pri plánovaní cesty, prosím, majte na pamäti, že skutočné počasie sa môže líšiť od týchto priemerných hodnôt. Dĺžka dňa na začiatku tohto mesiaca je približne 11:58 (hodiny a minúty), v v polovici mesiaca 11:24 a na konci mesiaca 10:52.Tieto čísla sú platné predovšetkým pre hlavné mesto a oblasť okolo nej. Je dôležité povedať, že počasie sa môže v rôznych nadmorských výškach výrazne líšiť, najmä v horách.

November

Typické (zvyčajné) počasie - North Carolina - November - je toto: Priemerná najvyššia teplota v zemi North Carolina v mesiaci November je 16.1 ℃ (60.98 ℉). Priemerná najnižšia teplota je 3.9 ℃ (39.02 ℉). Na začiatku mesiaca November môžete očakávať vyššie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 18.5 ℃ (65.3 ℉). Na koncu mesiaca November môžete očakávať nižšie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 13.4 ℃ (56.12 ℉). Priemerný počet daždivých dní - November - je 6.6. Priemerné zrážky sú 76.9 mm (podívajte sa tu, čo toto číslo znamená). Pri plánovaní cesty, prosím, majte na pamäti, že skutočné počasie sa môže líšiť od týchto priemerných hodnôt. Dĺžka dňa na začiatku tohto mesiaca je približne 10:52 (hodiny a minúty), v v polovici mesiaca 10:22 a na konci mesiaca 9:59.Tieto čísla sú platné predovšetkým pre hlavné mesto a oblasť okolo nej. Je dôležité povedať, že počasie sa môže v rôznych nadmorských výškach výrazne líšiť, najmä v horách.

December

Typické (zvyčajné) počasie - North Carolina - December - je toto: Priemerná najvyššia teplota v zemi North Carolina v mesiaci December je 10.7 ℃ (51.26 ℉). Priemerná najnižšia teplota je -0.6 ℃ (30.92 ℉). Na začiatku mesiaca December môžete očakávať vyššie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 13.4 ℃ (56.12 ℉). Na koncu mesiaca December môžete očakávať nižšie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 9.65 ℃ (49.37 ℉). Priemerný počet daždivých dní - December - je 7.9. Priemerné zrážky sú 85.9 mm (podívajte sa tu, čo toto číslo znamená). Pri plánovaní cesty, prosím, majte na pamäti, že skutočné počasie sa môže líšiť od týchto priemerných hodnôt. Dĺžka dňa na začiatku tohto mesiaca je približne 9:59 (hodiny a minúty), v v polovici mesiaca 9:45 a na konci mesiaca 9:42.Tieto čísla sú platné predovšetkým pre hlavné mesto a oblasť okolo nej. Je dôležité povedať, že počasie sa môže v rôznych nadmorských výškach výrazne líšiť, najmä v horách.

Nižšie sú priemerné hodnoty, takže ich môžete v týchto miestach považovať za typické počasie - North Carolina. Znak "-" znamená, že pre túto položku nemáme dostatok údajov.

Ashevilleteplota: - najvyššia teplota: 9.4 ℃ (48.92 ℉)najnižšia teplota: -0.7 ℃ (30.74 ℉)zrážky: 68.7mmdaždivé dni: 9.9
Charlotteteplota: - najvyššia teplota: 12 ℃ (53.6 ℉)najnižšia teplota: 0.1 ℃ (32.18 ℉)zrážky: 84.2mmdaždivé dni: 9.6
Greensboroteplota: 4.8 ℃ (40.64 ℉)najvyššia teplota: 10.7 ℃ (51.26 ℉)najnižšia teplota: -0.6 ℃ (30.92 ℉)zrážky: 85.9mmdaždivé dni: 7.9
Raleigh & Durhamteplota: - najvyššia teplota: 12.2 ℃ (53.96 ℉)najnižšia teplota: 0.9 ℃ (33.62 ℉)zrážky: 79.6mmdaždivé dni: 9.2
Winston Salemteplota: - najvyššia teplota: 10.9 ℃ (51.62 ℉)najnižšia teplota: 0.5 ℃ (32.9 ℉)zrážky: 88.9mmdaždivé dni: -
Keď čítate o počte mm zrážok, mali by ste to vedieť: Slabý dážď je, keď je rýchlosť zrážok je menšia ako 2,5 mm (0,1 palca) za hodinu. Pri miernom daždi je toto číslo medzi 2,5 mm a 10 mm (0,4 palca), pri silnom daždi je 10 - 50 mm (2,0 palca). Veľmi silný dážď má tento počet vyšší ako 50 mm za hodinu.